• vojtechposmourny

    Zkuste poradit – klasickej smyk se vyrábí v provedení pro horní a dolní tah. Ale nějak mi uniklo, jak je to s topswingem (na novej rám jinej nejde). A ještě jeden dotaz. U novejch prěsmykačů uváděj použití pouze pro super mega úzký 9-speed řetězy. Jelikož mám ještě pořád XT 97 8-speed, tak mě napadá, jestli mi tam (v tom přesmyku) ten řetěz pro osmikolo nebude dělat neplechu? Dík za radu.

    0 0
    • Daf  

      Delaji se take pro horni i dolni tah. Nektere nove jsou i univerzal pro oba tahy (XT, XTR, Deore). Devitkove spolehlive funguji i s osmickovymi retezy.

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Dík.

        0 0
      • McBlacky  

        no nerad bych ti oponoval, ale mám doma lx04 na devítku top swing a pro spolupráci s 8čkou jsem ho nepřemluvil ani náhodou :-) linka je v poho…

        0 0
        • vojtechposmourny  

          No a teď babo raď:-)

          0 0
        • Daf  

          No mrknul jsem na tvuj stroj a spis nez ve smyku bude problem ve velke pile. Od voka tam nas 42z takze smyk musi byt sestelovanej dost vysoko a to neni uplne idealni. Smyky jsou delane na odstupnovani 44–32 nebo 46–34 a tak. Ja vozil driv na klikach deore osmickovej retez a bylo to s Deore smykem uplne v pohode a bracha to same akorat LX kliky a XT smyk.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Hele, ale já mám( měl jsem) na klikách LX 96 od shimana standartně montovanou 42z pilu. Smyk s tím chodil super. Teda, skoro hned chytil vakl, ale funkčně bez problémů.

            0 0
            • Daf  

              Jak moc novej a jakej smyk jsi tam mel? Jsou lidi co rikaj ze to funguje. Ja mam zkusenost takovou ze to nefunguje uplne optimalne, ale seridit se to tak nejak da.

              0 0
          • McBlacky  

            no je to dost zádadný protože na minulým kole jsem měl kliky icon 22–32–42 a lx03 downswing a nebyl problém (devítka). Tady když jsem nahodíl to lx04 tak to bud škrtá na velký pile nebo neházi na nejmenší… nechápu

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Kdyz jsem jeste vozil presmykac, tak kazdy ladeni nakonec skoncilo kombinackama nebo hasakem.

              0 0
              • McBlacky  

                u mě je tohle dost náročný na materiál, jednou jsem se snažil přemluvit k chodu kámošovi nějaký shimano ještě níž než altus, no tak jsem ho zničil, pak jsem vyhrabal podobnej šrot z krabice, taky jsem ho zničil a nakonec jsem mu věnoval starý deore za symbolickou stovku :-) nějak mi ta jemná mechanika nejde…

                0 0
            • Daf  

              Mozna je problem prave v tom topswingu. Ten pohyb voditka je trochu jinej nez u klasiky. Topswing se pohybuje vic jakoby nahoru nez klasika. Mozna prave proto musi byt sestelovane trochu vys nez klasika kvuli skrtani voditka o stredni pilu. Jinak si to fakt nedovedu vysvetlit.

              0 0
              • vojtechposmourny  

                Pohyb to má určitě trochu jinej, ale s tím jsem nikdy problém neměl. Vždycky to chtělo chvíli si se seřízením pohrát a pak to chodilo tak, jak má. Fakt mi jde jen o tu kompatibilitu – devítkovej řetěz x osmičkovej smyk.

                0 0
                • Daf  

                  Takze asi tak. S devitkovejma klikama to funguje naprosto spolehlive a bezproblemove. Mam to odskousene. Se stejnou urcitosti si to ale netroufnu rict o kombinaci se starsima klikama s pilou 42z.

                  0 0
            • MaPa  

              Přítelce to taky dělal starý Deore, strávil jsem nad tím 14 dní na Korsice denně půl hodiny, po výměně za nový (až doma) bez vaklu to přestalo… PS: projevovalo se na střední pile u krajních pastorků (9tka) a na velké už od šestého vejš.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To resi pravidla razeni prevodu. A je to bez prace :)

                0 0
                • MaPa  

                  Většina ženskejch který znám na nějaký blbý pravidla kašle, zvláš? když jim je říká chlap na kole (kterej ho navíc servisuje).

                  0 0
              • vojtechposmourny  

                Souhlas s Pádlistou, to už se řetěz křížil jako prase.

                0 0
                • MaPa  

                  Na velký placce jo, ale střední tác rád řadím na všech 9 vzadu i já

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak si podejte ruce :)

                    0 0
                  • McBlacky  

                    to snad řadí každej ne? já osobně na závodech pokud je konec kopce v dohledu šoupnu klidně španěla :-)

                    0 0
                    • vojtechposmourny  

                      No to se ale potom člověk nesmí divit, že mu drhne smyk :-)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ne mě drhnul předtím už od třetího pastorku vzadu :-) kromě toho jak mám ted nastavený alivio tak nedrhne ani u španěla :-)

                        0 0
                      • MaPa  

                        Jak říkám – když jsem dal bez vaklu, tak už nedrhne. No a na mym kole nedrhne taky. Přijde mi normální že ze střední placky se dá zařadit všech devět (a? už se to má nebo nemá…)

                        0 0
    • náčelník  

      Mně „nedělá plechu“ osmička ani s osmičkovým smykem, viz: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Tenhle problém nemám. Na starym rámu mám xt topswing 97 horní tah, všechno 8 rychlostí a bez problémů. Na novém rámu je vedení lanek spodem, tudíž potřebuju novej smyk se spodním tahem a ty už jsou jen pro 9-speed sady. Takže teď mi jde o to, jestli to vodítko toho devítkovýho smyku není užší, aby to nedrhlo či tak něco.

        0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.