• magdavolt

    Já jsem vždycky na kolo dbal a myslím ,že péče je velmi důležitá.A ted na zimu je ještě víc důležitá než kdykoliv jindy v roce.Doporučuju si koupit vosk na auta a potřít našeho miláčka ,ale pozor nejen lak ,ale i ostatní komponenty a pak vyleštit.Na kola používám přípravek pro ošetření gumy nebo pryže od Coyotu.Toto dělám asi tak 3× do roka a myslím že se to vyplatí.A jak pečujete o své miláčky vy?

    0 0
    • BB  

      ja nedelam nic, krom mazani retezu (necistim, pouze mazu) a obcas oloupu blato a otru mokrym hadrem. To ani ne tak kvuli kolu, ale kvuli zene, abych ji nedelal bordel po baraku. Kolo stejne za 4 roky moralne zastara a jde z domu, takze je zcelal jedno, jestli ho voskuju, nebo ne. Osetrovani gum mi pripada jako uplna blbost, prtoze za rok je sjedu trikrat, takze k cemu osetrovat.

      0 0
    • Pekáček  

      Mám teď Duratec stříklej takovým tím hrubým lakem, co má velký zrno a vypadá jako matnej. Tak nevím co by na tom vosk udělal. Jinak jsem něco o ošetřování pláš?ů slyšel, u měkkých směsí by to mohlo být znát.

      0 0
    • wroum  

      :-)

      obcas umeju. obcas namazu. kdyz sem ho mel novy, nalestil sem ho voskem na nabytek (mandlova vune), lesklo se jak psi koule, ale jezdilo se na nem uplne stejne. takze na to kaslu. kolo pouzivam a nelestim. nejsem bajkovej onanista.

      0 0
    • MartinXC  

      Bika občas utřu hadrem (tak 5 minut práce max) Když vím, že pojedu do blata, tak šplíchnu rámové trubky zespodu takovým sajrajtem na ošetřování plastů v autě – ono se to pak tolik nelepí a jde to dobře dolů. Jinak jen mažu pohon, smyk, šaltr. Jo a v zimě občas utřu ráfek a brzd.gumky.

      0 0
    • boo  

      myslim ze se kolu libi kdyz je zasrany…tak jen cistim retez a vidlici.

      0 0
      • Lance  

        aha, to me nenapadlo:-) je fakt,ze spinave kolo vypada efektne

        0 0
        • kovar  

          kromě toho špina a bahno na rámu funguje jako ochranná vrstva laku.

          0 0
          • Lance  

            Usetril jsi mi spoustu casu, prestavam se sprchovat u cloveka to je stejne jak u kola, spina je vlastne ochrana taky ne?:-)

            0 0
            • kovar  

              akorát že špina na kole nesmrdí, i když je tam 14 dní a víc

              0 0
              • FAH  

                Pokud to bahno neni hovno.

                0 0
                • Lance  

                  to uz sem zazil, sice nevim jestli to bylo hovno,ale smrdelo to jak svina, leva strana dresu, hruza,nedalo se vydrzet:-)

                  0 0
            • jihra  

              K tomu sprchování a mytí vlastního těla – odborníci tvrdí, že stačí sprcha, žádné mýdlo. Mýdlo používat jen na špinavé partie (ruce od šmíru a tak …). Na kůži se tvoří přirozená ochranná vrstva, kterou mýdlo smyje a kůže je pak náchylná na různé infekce, ekzémy apod.

              No a není to také tak u kola? Navíc na špinavém kole vypadám IN a drsně.

              0 0
              • Man  

                moji susedia grinpisaci to tak robia. teda, ze nepouzivaju mydlo a mozno sa ani nesprchuju. smrdia horsie ako ich psi, takze to mydlo predsa len len ma vyznam :-) bike nesmrdi. bike vonia.

                0 0
                • kovar  

                  takových grinpisáků u nás kolem nádraží je plno

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    akorat u nas jim rikame trochu jinak :)

                    0 0
                    • Man  

                      tito nie su homeless. maju svoj byt, len nechapem, preco sa neodstahuju aj so svojou ZOO niekam do lesa aby od nich bol pokoj. asi sa boja, ze ich odtial vyhodia ochranari za narusenie ekosystemu :-)

                      0 0
          • vlk  

            akorát se těžko poznává původní barva

            0 0
            • Lance  

              tzn. ze na barve nezalezi, a nejlepsi kolo neni to fialove:-)

              0 0
              • vlk  

                ne to znamená, že nakonec budou všechny kola vypadat stejně.

                0 0
                • Lance  

                  Takze nezalezi na komponentech,ale na tom kolik bahna na kole mas

                  0 0
                  • Zil  

                    zalezi na co to kolo chces mit jestli jenom na okrasu nebo na nem taky jezdit a neco umet? Ja preferuji jezdeni takze mazu retez a kazetu a ram utru hadrem pokud je po nejake DH vyjizdce totalne zapraseny jinak me nejaka spina nerozhazi PS:(Znam par lidi co sikopili kolo pouze na paradu)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      :o))) éééch zase jsem se někdy něčemu zasmál. Představa jak plácám vosk do přehazky a pak ji mrňavým hadříčkem leštím… A nejdůležitější je dobře navoskovat a vyleštit ráfky, aby se na ně nechytala špína… Bravo, Horste.

      0 0
      • magdavolt  

        Tak podívej se midlandere ten vosk bys plácal do přehazovačky tak možná ty .Hele někdy to zkus udělat ten vosk tam není jenom kvůli ochraně rámu ,komponentů laku a tak,ale taky kvůli lepšímu odvodu vody-skluznosti a to i u obutí.Samoz­řejmě že se pak dává i líp bordel dolů.A čas?Mě to zabere asi tak 15min.Kola.rám a tak.Zkus to a uvidíš.

        0 0
    • rock  

      Cooo ? Tohle bylo míněno vážně nebo je to forma humoru ?

      0 0
    • MARIN  

      3× do roka patlat gumy nejakym sajrajtem? Tak to je vickrat ojedu. Stejny nesmysl mi prijde placat vosk na ram a jeste vetsi na komponenty. Uz takhle mi priprava pred vyjetim v zimnim obdobi zabira doooost casu a stejne tak mensi ocista po dojeti.

      0 0
    • martt  

      teraz cez vikend na cyklokrose bola k dispozicii na umytie bikov hasicska striekacka. Musim povedat, ze je to bomba a wapka je oproti tomu prd. Bike je cisty za par sekund.

      0 0
      • robero  

        mas recht, pouzivam tlakovou hadici! po ociste dukladne promazu vsude kde se da… Ale ze bych kolo lestil? Bych se pak cejtil, ze na tom kole vubec nejezdim a jen si ho vystavuju…

        0 0
    • PietroUL  

      Vidim, že budu asi většině lidí k smíchu, ale i tak se přidávám na stranu leštičů :) Nanesení B-2000 www.peling.cz/auto/help.php?… rám, vidlici a ráfky mi zabere pár minut. Na kolo se pak nechytá bordel, nemusim s sebou při každý vyjížďce tahat kila bláta a navíc ušetřim minimálně 1 mytí.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.