• shamaan

    Chci si poridit nove rukavice.. mate nejakou radu nebo treba tip na urcity model?? Daj se pouzit dlouhoprstove treba na marathony.. myslim kvuli vetrani a tak?? Dival jsem se na Specialized Team XC Glove.. vypadaji docela dobre.

    0 0
    • Vojtíšek  

      Nemám typ na konkrétní model, ale určitý poznatek. Na Transalp Challenge, který se jel v červenci za permanentních 30°C veder, tak kompletní špička startovního pole, včetně největší hvězdy Barta Brentjense, všichni jeli v dlouhoprstých rukavicích. Přesný důvod neznám, pouze tuším. Takže asi se to dá, naopak největší profíci, to tak praktikují.

      Jiná perlička je ta, že dneska, když jsme se vraceli ze švihu (bylo tak –1 až –3 stupně), my už celý vykosení, tak jsme potkali protijedoucího draka na trekingu, ve slabé teplákové soupravě, v teniskách, holý krk, bez čepice a v krátkých rukavičkách prosím ! Normálně jel švihat, ještě nás zdravil. Fakt je, že za 20 minut, když už jsme seděli v osvěžovně, tak už mastil zpátky, ale stejně to musel být nějaký yeti. Mně by prsty amputovali už po 5 minutách v týhle kose…

      0 0

        MTBIKER doporučuje

      •  

        No já i teď, když je kolem nuly mám občas zmrzlý ruce v dlouhejch rukavicích, takže to řeším takovejma těma ženskejma lehkejma rukavičkama z bavlny

        0 0
      • kovar  

        no ti profici asi maji svuj duvod proto, ze vozi dlouhe prsty. Sice jsem turista, ale po vyzkouseni dlouhoprstych rukavic jsem rukavice s ustrizenyma prstama nadobro prestal pouzivat. Hlavni duvod ochrana (nejen pri padu ale i treba pred vetvema atd) a pohodli

        0 0
        • RomanH  

          Dlouhoprste rukavice jsem jeste nezkusil – mam strach, ze bych se v nich zbytecne paril. K tem odreninam – vozim Polednik XC s s kevralem na dlanich a nasitou kuzi pre klouby prstu. Pokud spadnu, vetsinou dopadam na dlane, ktere jsou chraneny a vetve mi slehaji na ty chranene klouby nebo hrbet ruky. Dlouhoprste rukavice Ti vlastne kryje navic jen tu cast od prostredniho kloubu ke konci prstu, a tam jsem se jeste nikdy neodrel.

          0 0
          • MARIN  

            Az si jednou ty konecky prstu odres, tak teprve zjistis jak casto je pouzivas.Mel jsem takhle sedrene prsty na obou rukach krome palcu a byl jsem jak bezrukej. Nedalo se tukat na klavesnici a ni delat s mysi,zavazat si tkanicky nebo treba utrit pr..l byl nadlidsky ukol :) Takze ted uz jen dlouhe konkretne AXO Sprint a budu porizovat Specialized Obava ze zapareni je u kvalitniho provedeni zbytecna

            0 0
            • rasto  

              po deviti letech meho XC uvazuji o porizeni letnich dlouhoprstych rukavic. minuly rok jsem totiz spadnul na na BeskydBiku tak nestastne, ze jsem si strhnul nehet :-( nechtel bych to zazit znova :-/

              0 0
              • RomanH  

                Strhnuty nehet je hnusnej, ale myslis si, ze by Te ty dlouhoprste rukavice pred tim ochranily ? Nevim, jen se ptam…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ja myslim, ze do znacny miry ano. Ty ustrizeny rukavice dost dobre nechapu.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ja jo lip se v nich drží cigareta.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Taky se lepe zapinaji tretry, vytahuji veci z Camelu atd :o)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        nemusiš si je sundavat když se chceš vychcat.

                        0 0
                        • kovar  

                          co? gate?

                          0 0
                          • kOmE  

                            Nebo tretry? :-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              ani a) ani b) mužete to skusit znovu.

                              0 0
                              • DeeDee71  

                                telefon, MP3, smrkání … za mě krátké

                                0 0
                                • Endurix  

                                  Všechno tohle co je popsané výše je v dlouhoprsťácích možné bez problémů. Možná tak akorát zavázat tkaničky je lepší bez nich.

                                  0 0
                                  • Manzak  

                                    Pro me teda ne, nebo dalsi dobry duvod, kdyz se hrabu v penezence pro mince. Dlouhoprstaky mam vlastne jen kvuli zime.

                                    0 0
                                    • jIrI___  

                                      Musíš mít správné dlouhoprsťáky :). Mám 661 Raji a hrabání v peněžence pro mince není problém, samotného mě to překvapilo.

                                      0 0
              • Endurix  

                Jo tak přesně tuhle zkušenost mám taky. Od tý doby jedině dlouhoprsťáky at je vedro jaký chce.

                0 0
    • fagot  

      Celoprs?áky vozím už 6 let na XC,maratony,ve vedrech a neměnil bych.Mám Fox,model Incline,na dlani kůže,z druhé strany sí?ovina,na palci froté.Větrají dobře,sedí dobře,úchop jistý…jak říkám neměnil bych.

      0 0
    • Meesha  

      Nevite nkdo, kde se daj v Praze nebo na netu sehnat rukavice od LOUIS GARNEAU? Mate nejaky zkusenosti s jejich dlouhejma rukavicema?

      0 0
      • rtw  

        Ma je napr. Eurobike, Pek, Sterba

        0 0
      • kovar  

        mam, jsou velmi dobre odvetrane, vynikajici na leto – ani nevis, ze jsou dlouhoprste.Uz prezily par padu bez uhony (bez uhony rukavic i rukou). LG mAji ochranu dlane i kloubu prstu zhora, na rozdil od nekterych jinych rukavic, ktere maji shora jen tenkou latku nebo sitovinu. Myslim, ze to jsou docela povedene rukavice.

        0 0
        • PePu  

          A co ceny LG, jsou nekde k videni (myslim ceske)? Nasel jsem, ze dovozce je Tommbike, ale jeho web nikoliv.

          0 0
    • Radek Broz  

      Ja teda jezdim neco trosku jinyho, ale dlouhoprsty mam, i kdyz se jdu jen tak projet (nejake to XC do hospody;-) Jestli chces neco prodysnejsiho, tak si chvili vybirej – jsou v tom docela rozdili. Ja mam ted treba nejakej levnejsi model Foxu a ty jsou mnohem vzdusnejsi nez my druhy 661.

      0 0
    • Tommy  

      Tak tohle jsem řešil loni, když se mi rozpadly starý dobrý Oriny (možná že řada z navštěvovatelů je ani napamatuje ). Polednik XC krátké – za ty prachy dobrý – mám je, ale začínají se pomalu sypat. ProGrip 4010 dlouhoprst absolutní spokojenost, ty Spešly, co píšeš na mě neměli, ale šech do nich ( ta cena :-(( )

      0 0
    • pegas  

      ma polednik inter.adresu?

      0 0
        • Pá-dlista1  

          Mas bod :)

          0 0
          • ravo  

            Šmankote, pochvala od Pádlisty! Mamí, tatí:-)))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              By me zajimalo, proc kdyz to dokazeme najit my dva, proc to nedokaze takovej pegas. Ty lidi jsou asi hrozne liny. Misto aby to za 0,21s nasli a vybrali si rukavice, budou radsi dva dny cekat, az jim nekdo hodi link (a treba blbej).

              0 0
              • enjoy  

                0,19s:-)

                0 0
              • pegas  

                linej nejsu akorat jsem zkousel cz a com..net me nenapadlo

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Kdybys mene zkousel a vice hledal, nemusel by ses ted citit trapne:)

                  0 0
                  • pegas  

                    jen pockej zajici…

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      :)

                      0 0
                      • pegas  

                        Porad prohlizim ty rukavky a zkusil bÿch i ty dlouhoprstaky,ale mam porad obavy,ze v lete budu mit ruce,jak v saune..ty prorace maji zepredu vetrani nebo je to jen efekt.prvek?

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Nevim. Ja mam starsi model a slouzi dobre, takze o zmene neuvazuju. Ty moje jestli nekde vetraj tak bokama prstu a to si jeste nejsem jistej :) Uz jsem vozil i lepe odvetrane, ale zase v zime je to vyhoda :) Jde o zvyk a styl jezdeni, ale ted uz by me nenapadlo si ani na dlouho XC vyjizdku brat jine nez dlouhoprste rukavice.

                          0 0
                          • pegas  

                            Mozna by bylo best of si je vyzkouset a vzajmne porovnat,to uz by si hodne poznal..ale kde je zkusit..A co palcaky,ty nekdo nevozite?=o))))

                            0 0
        • RapMan  

          A co na ne rikate? Docela se mi libi provedeni i ceny, premyslim ze bych nejake poledniky poridil, co tak ctu, tak asi taky dlouhoprste…

          0 0
          • ravo  

            V nabídce jaro – léto jsem dlouhoprsté rukavice nanašel a ty zimní nebudou na léto nejlepší:-) Jinak mám letní XCountry a jsem spokojenej…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Zkus motocyklove strana 2 a 3.

              0 0
              • ravo  

                No jo, jsou tam. Máš s nima nějaké zkušenosti – použitelnost na mtb?

                0 0
            • Andrzej  

              ja mam 3prstove quick pigy, jsou dobre, ale hned se mi odparaly gumove chranice kloubu na prstech, odrelo se to o spodni stranu brzdovych pak, jinak super, hlavne design jo a este to prase je cele gumove, takze dost hreje a hur vetra

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To jsou potapecsky nebo pro ninja zelvy? :) O spodni stranu brzdovych pak? Ja jednim prstem brzdim a zbyvajicima drzim riditka, ale proti gustu… Nechtel bych videt co by to udelalo s tvejma prstama v kratkych rukavickach.

                0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja vozim druhej rok model ProRace a zatim supr. Je to okopcenej predlonskej top model od Progripu plus nejaky vylepseni (protiskluzova uprava na prstech a dlanich). Jsou dost teply. Ze je kazdej prst malinko jinak usitej a kazdej dilek jinak ustrizenej pri jizde nepoznas. Vydrzely mi zatim dost. No a hlavne cena supr. Polovic az tretinova nez srovnatelna kvalita od zahranicnich znacek. Chce to aspon vyzkouset.

            0 0
          •  

            mam modre celoprstaky quick pigy…pri rozhodovani hodne udelal design ale i po rocnim pouzivani jsem hodne spokojeny jinak hned prvni tyden jsem je pokrtil osklivym padem na asfaltu a kdybych je nemel tak si loupu strup jeste ted..docela sem je ohobloval ale furt drzi

            0 0
    • scret  

      Tak ja nevim, ale me se to nikdy nestalo, abych si sedrel ruce v kratkejch rukavicich. MOzna je to tim, ze padam jednou za uherak, ale kdyz uz se to stane, tak to stoji za to. No a to me ty dlouhy rukavice nezachranej ani omylem. A hlavne, kdyz uz si nabiju, tak prvni vec koukam na kolecko a pak teprv na sebe. Kuze se zahoji, kosti srostou. Kolo nee. Zdar.

      0 0
      • blue  

        jo jo, to sem si taky rikal, kosti se haji, kuze sroste, nez sem si zlamal malicek… ono se to pak nastrada a telo se ozve pozdeji, pockej :-) uz si davam sakra bacha, nez nekam vlitnu zrakvit se :-)

        0 0
        • rasto  

          blue, pridavam se k Tobe: on ten nove rostly nehet taky nevypada moc vabne. a to ubehlo uz 1/2 roku… jsem presvedcen – kdybych mel dlouhe rukavice, nehet neodejde ;-)

          0 0
    • c0d3r  

      rozhodne dlouhe… jezdim FR ale nekdy i STREET a nikdy bych si nevzal bezprstaky… uz milionkrat mi zachranili zivot (ruce – prsty, dlane).. vzdy volim foxy :-) ted mam SideWinder 2010 http://www.dookie.cz/…010/d-75548/ a nemuzu si vynachvalit :-)

      0 0
    • Blazer  

      Zdravím, je pravda, že si na image nepotrpím a tak používám věci vyzkoušené a praktické. Na kolo používám tyto – http://www.actionshop.cz/…-kratke.html a jsem plně spokojen, přežily pády i roky služby. Jsou i v celoprsté verzi, ale osobně mám radši bezprsťáky, méně se v nich potím. Především jde o zvyk, celoprsty jsou dobré na zimu, v létě je dle mého názoru vhodnější bezprstová verze.

      0 0
      • c0d3r  

        zalezi z jakeho jsou matrose a jeslti jsou letni nebo zimni ty celoprstaky… Ty moje maji napriklad z boku prstu sitku a luxusne vetraj :-) vubec nemam spocene ruce ;-) ale je to proste o vkusu… nekdo radsi vdolky, jiny zase holky ;-)

        0 0
    • hajda  

      čau, taky jsem před 2 lety řešil podobnou otázku a s určitou nejistotou kupoval dlouhoprsté rukavice, ale teď už bych z5 ke krátkým nešel. Jezdím předchůdce těchto rukavic

      a jsem nad míru spokojený. Jsou hodně prodyšné, takže co se zapaření týče mít strach určitě nemusíš a ochrana proti odření je neocenitelná. Už hodněkrát mi zachránila polštářky..:)

      0 0
    • Patricio  

      Ja se dnes rozhodl pro dlouhoprste, tak jsem zvedavy jake budou. Giro Rivet

      0 0
      • JakeF  

        Předevčírem jsem je koupil, jsou trochu těsnější pro pohyby palce směrem ven, ale na kole ten rozsah člověk nepotřebuje a větraj super, venku jsem s nima v těch 7 stupních vydržel hodinu, pak jsem si vzal teplejší :D.

        0 0
    • jaffa  

      Za sebe doporocuju rukavice Specialized BG Ridge. Nechtel jsem kratoprste ale nechtel sem se v lete parit a tyto rukavice od Speslu to vyresili. Maji fakt tenkou sitovinu na vrchni strane takze dobre vetraj. Navic me trapil skriplej unarni nerv na dlani a tydle rukavice tam maj na to gelovou vycpavku takze od ted pohoda. Jen cena je trochu vyssi ale urcite to za to stoji:o)

      http://www.mojekolo.cz/…ge-glove-red

      0 0
    • siafu  

      Pokud není zima, tak preferuji krátkoprsté – momentálně Specialized BG Gel. Mám hodně krátké palce, tak se mi těžko shání rukavice, které by sedly akorát na palec a nezůstal tam potom viset materiál navíc. Na zimu mám Roeckl Kinyeti.

      0 0
    • Lada,s  

      Já kupuju motokrosové rukavice FLY a pokaždé spokojenost. Momentálně mám tyto http://www.brumla.com/…ite-cerne-09

      0 0
    • miki  

      zrovna čekám na tyto

      http://cgi.ebay.de/…BayISAPI.dll?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.