• smith22

    Včera byl sice velkej větr ale bylo pěkně.Jeli sme teda s kámošem provětrat bajky a asi v polovině vyjižďky na rovném úseku silnice jelo na proti nám auto.Jeli jsme vedle sebe ale silnice byla široká a navíc auto jelo proti nám a já sem vůbec nezasahoval do poloviny v protisměru,naopak sem tam měl místo ještě tak třetího cyklisty.Když se k nám auto příblížilo tak vybočil ze své půlky a snažil se na mě najet aby mě postrašil debil jeden.V autě seděl nějakej mladej floutek co mu snad ještě teklo mlíko po bradě.A takový parchanti mají dnes řidičák.Bylo to v docela velké rychlosti a oni si vůbec neuvědomujou co se všechno mohlo stát kdyby mu ta klička nevyšla.A jak říkám místa bylo hafo,šlo vidět, že asi nemá rád cyklisty,rozhodně se neusmíval.Sem si říkal, že sem měl seskočit a švácnout mu tam do zadního skla kaměň hajzlíkovy jednomu,pak by si třeba rozmyslel jestli bude příště na někoho najíždět.Byl to fakt nepřijemnej pocit uplně ve mě zatrnulo.

    0 0
    • Zerocool  

      tak to se mi ještě nestalo, je nutné předvídat…a myslet na to, že debilové bohužel mezi náma jsou.

      0 0
      • smith22  

        todle by šlo těžko předvídat protože co jezdím tak se mi to taky nestalo.Jezdíme vedle sebe ale vždycky když slyším v dáli za mnou nebo předemnou auto tak se řadíme za sebe.To, že auto prolítne těsně kolem mě na to je asi už každý znás kdo déle jezdí zvyklej ale todle se fakt těžko dalo čekat.mu prostě šlo vidět na obličeji že by nás nejradši srazil.A 5 sekund za nim jely další dvě auta který evidentně patřily k němu,letěly jak blázni a všechno takový mlaďoši co měli asi řidičák první den.

        0 0
        • Martin  

          ehm, to nebylo mlíko, co mu teklo po bradě :-)

          někteří řidiči jsou hovada

          0 0
    • Biker jak Pes  

      jj, na ****** ještě narazíš… a ne jednou … :/

      0 0
    • roud  

      Buď rád za to jak to dopadlo … bohužel lidi sou svině a magoři :O(

      0 0
    • Vilém  

      Na druhou stranu, pokud byste jeli, tak jak vam vyhlaska prikazuje, tak by se to asi nestalo.

      0 0
      • smith22  

        Tak to máš asi pravdu ale podle jeho výrazu ve tváři si myslim že by to udělal taky.Většinou jezdíme za sebou ale todle bylo na silnici, která spoju je dvě vesnice jak se říká zadem tzn. že se moc nepoužívá a auto tam projede jednou za čas a navíc je krásně široká.

        0 0
      • jecnak  

        Kde ovsem vzal ten clovek pravo prosazovat zakon?

        0 0
        • Vilém  

          Prosazovat? Pokud jsem to dobre cet, tak zakon porusili i cyklisti i ten magor v aute.

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Prosazovat. Hrát si na ochránce zákona. Psychopatickým způsobem, protože najíždění do cyklistů, ať se provinili sebevíc, není nic jinýho, než příznak psychopatické osobnosti. Stejně jako „trestání“ motorkářů v lese natažením lanka přes cestu. Stejně jako bodnutí do hrudníku řidiče, který projel jednosměrkou opačným směrem. Zcela nepřiměřená reakce psychopata, kterýmu se cítí ukřivděný, že někdo porušil pravidlo, zákon a chce si ulevit tím, že dotyčného „potrestá“. Psychopatovi je jedno, jeslti tím druhýmu ublíží. je mu to jedno, nebo dokonce uvítá, že se „porušovatel“ zraní, zabije.

            0 0
            • Krys  

              Myslím, že niektorí psychopati sú celkom radi, keď sa niekto previní. Umožňuje im to urobiť niekomu zle, bez toho aby sa cítili vinní.

              0 0
            • jecnak  

              Diky, presne to jsem mel na mysli.

              0 0
            • Martin  

              copy that

              0 0
            • kankrlicek  

              Ono tady bude taky hrát svou roli stav justice a ,,snadnost" domáhání se svého práva, což u labilnějších jedinců sklouzne snadno ve snahu „své“ právo si vynutit, popř. ztrestat domnělého škůdce. Ježiš, to je věta, snad se tomu bude dát rozumět.

              0 0
          • roud  

            Ty když vidíš někoho jak porušuje zákon tak ho deš taky porušit ?

            0 0
            • Vilém  

              Ne nedelam to a taky se toho ridice nijak nezastavam, psal jsem ze je to magor. Ale asi jsem si dovolil pochybovat o hodnych cyklistech,kteri vlastne nic neudelali,ze?

              0 0
              • jecnak  

                O to nejde. Spis narazime na to, kdo ma pravo „vychovavat“ ostatni.

                0 0
              • Jogador  

                Já mám stejný názor jako ty, a první co mě napadlo, když jsem to četl, že oni byli první, kdo porušil zákon, stim že ten řidič co se týká silničních pravidel asi mín, co se týká lidských práv mnohem víc:) Chce to předvídat, ale myslim, že to umíme všichni, co jezdí po silnici dál než jen nakoupit, že proti mě se předjíždí auta a já se tam už nevejdu, nebo že mě auto nevidí a vjede mi tam, nebo že mě předjíždí a nenechá mi tam prostr se stává docela často, a kdo neni ochote ustupovat, a uhýbat, ten asi bry zkončí špatně

                0 0
            • Howgh  

              zákony je třeba brát s rezervou. jeden citát – autor – Konfucius :„zákony stanovují silní aby mohli líp ovládat slabé. Nikoliv pro všeobecné blaho.“

              0 0
              • Genarito  

                pravdivý :o)

                0 0
              • autor_trek  

                U nás zákony (spíše paskvily na zákony) vymýšlí banda škůdců národa. Navíc jsou tak „dokonalé“, že se v nich nevyznají ani profesionálové – právníci. A jejich prosazování…(nechci být sprostý).

                Ale všechno je o lidech. V jedné africké zemi to fungovalo docela dobře, potkali se dva známí v úzké městské uličce, zastavili okénky proti sobě a povídali si. Přijel další řidič, zastavil, chvíli počkal, potom zatroubil, ti dva mu uvolnili cestu, mávli na sebe, usmáli se a bylo to. Jedné paní se líbilo, že může kdekoliv přejít čtyřproudovou ulici se silným provozem, stačilo zvednout ruku a vykročit (nesmělo se zmakovat a vyrazit dozadu), všichni to respektovali a nerozčilovali se. Když se vrátila do Prahy – to bylo nadávek. Zkrátka tam auto sloužilo jako dopravní prostředek a nikoli jako zařízení pro pozvednotí vlastního ega.

                0 0
          • jolly007  

            ty seš fak v.l, on ho málem zajede a ty tady mluvíš, že cyklisti porušili zákon protože jedou dva vedle sebe. ano neměli jet dva vedle sebe, ale proto ho snad nezajedu…

            0 0
      • Gorgov  

        co na to napsat? to bych byl hodně sprostej…grr takovyhle nazory nesnasim

        0 0
    • brble  

      brrr.podobný zážitky tu má asi poměrně dost bajkerů.taky jsem už párkrát skákal na chodník nebo do škarpy.vlastně se celkem divim že ještě žiju.každýho takovýho hajzla bych poslal nuceně na kole přes zimní aljašku aby získali kapku respekt:-)

      0 0
      • Luka  

        co pres aljasku… pres prahu… z vychodu na zapad a po hlavnich silnicich!

        PS: souhlasim. kreteni jsou vsude, at uz mezi ridicema, tak mezi nama (bohuzel)

        0 0
    • assassin  

      ono je neco jinyho kdyz te do prikopu zazene nekdo a jedes ok, a neco jinyho kdyz jedou cyklisti vedle sebe… kdyz fouka vitr tak auto nemusi bejt vubec slyset a uz kolikrat sem musel zabrzdit za silnicarema co jeli vedle sebe a vubec se nenamahali zaradit za sebe … najizdeni je ale schvalnost.. to neschvaluju… ale kdyz se tu do me kde kdo opira a nadava mi do debilu kdyz sem rekl ze jsou mista kde nerespektuju zakon a jedu rychleji nez se smi… tak ja si take dovolim rejpnout…cyklisti nemaj co jezdit vedle sebe at je tam mista kolik chce

      0 0
      • JIRA  

        Když narazíš na idiota „co má přesilu“, tak Ty máš prostě smůlu. :(

        Přítelkyně předminulý týden jela na otočku do nemocnice v Plzni za nějakým kámošem co ho srazilo auto.

        Prý:

        • jel po silnici z tréninku
        • začalo na něj nějaký auto najížděť
        • gestikuloval na něj, že se zbláznil a tak
        • řidič zastavil a nadávali si
        • cyklista si řekl, že to nemá cenu a jel pryč
        • automobilista vyrazil autem za ním A ZEZADU HO SRAZIL!!!
        • podle zranění co má si myslí, že ho ještě na zemi zkopal a ujel pryč

        Je po operaci páteře. Mám to sice „z druhé ruky“ ALE i kdyby z toho byla pravda polovina. :((

        Třeba o tom někdo víte víc… Možná už to tady někdo psal, ale mně to přijde jako hrůza hrůz. :(

        0 0
        • Sobi  

          Nikdy nic není jenom bez viny… tomu fakt nevěřím… pořád tady všichni jak jezdí v pořádku, slušně, ohleduplně atd… a zlý auta bez varování útočí bez varování…

          Co třeba tohle: například jel neosvícenej večer a to už je potom jiná…

          Osobně můžu říct,že cyklistů co jezdí slušně po silnici je fakt minimum ( osvětlení, červená, naskakování mezi auty ard…)

          Neschvaluji takovéto napadaní…ale když někdo provokuje, tak se nemůže divit, že někoho fakt nas…

          Tohle fakt nevím jak se stalo, myslel jsem to spíš obecně než konkrétně!

          0 0
          • JIRA  

            Chápu jak to myslíš, proto jsem psal hodněkrát to „prý“ a taky o té „polovině“ pravdy. Jako zasadní mi přijde to, že se spolu nejdřív pohádali a pak ho řidič autem zezadu sundal – tím se to pro mne zásadně liší od jiných smutných cyklistických zkušeností. :(

            0 0
            • Sobi  

              Jj, určitě tohle je fakt síla… Srazit a szkopat…

              0 0
          • smith22  

            Aji kdyby ho provokoval sebevíc a nadal mu já nevim do čeho možnýho tak normální člověk přece nesedne do auta a nesrazí člověka.to je nahlavu postavený.to není prostě důvod aby mu ublížil na zdravý a třeba ho i doživotně zmrzačil.

            0 0
            • Sobi  

              Jasně, ale jsou tu i takový kteří na to zareagujou! Ty bylo smyslem příspěvku…

              0 0
            • Sobi  

              A když jedeš večer, nebo v noci a málem srazíš nějakýho cyklouše, protože je nosvícenej a není vidět, tak se nemůžeš divit když mu potom někdo rozbije hubu… takhle nějak myšleno…

              0 0
              • Michal.J  

                V tomhle případě pochopím to že ten řidič zastaví a dá cyklistovi na budku, to je v pořádku:-) Ale najet do někoho? To je stejný jako kdyby vytáh bouchačku a postřelil ho.

                0 0
          • Howgh  

            ten výrok : „slušně jezdících cyklistů je minimum“…tos teda přehnal..

            0 0
            • Sobi  

              Nepřehnal! Na tom trvám! Z pohledu řidiče, chodce a bikera…

              0 0
        • ddd - andy  

          Tak ja ti muzu tohle dat z prvni ruky (nastesti pouze s nasledky na ramu a zadnim kole) Ten pocit kdyz ti zadni kolo silnicky mizi pod naraznikem zvedlyho dzipu… nic moc. Ty skaces pres rodla, kolo zmizi pod autem, ses rad, ze te neprejel a chlap skace z auta, rve na tebe, rves na nej taky, prasti te. pak jeste jednou a snazi se te strcit do prikopu, vytahuje kolo z pod auta a hazi s nim po tobe. Sok. Chlap skace do auta a odjizdi.. A tohle vsecko proto, ze jsi ho predjel na svetlech. :-) To je zivot..

          0 0
          • Sobi  

            Drsný. Mě zase nas.. tohle: stál jsem autem první na světlech a za mnou cca 10 aut, on nás předjel zprava ( to bylo v pohodě ) ale stoupl si přede mne, tak že jsem nemohl vyjet a museli jsme všichni čekat než rozjede a vybimbá z křižovatky! Tohle mne štve teda fakt dost!

            0 0
            • Pebe  

              a mě zase štve, přijíždim ke křižovatce, fronta, předjedu zprava až vedle prvního, nebliká doprava, fajn, na zelenou vyrážim a on ten debil zatáčí doprava, všimne si mě tak tak že zabrzdí a ještě blbec troubí…proto už je lepší si stoupnout před prvního aby si tě všimnul a holt tu chvilku počká. Možná si zkus start na kole vs v autě, prvních pár metrů bude minimálně vyrovnných, spíš bude cyklista rychlejší…

              0 0
              • Krys  

                Keď stojím s bicyklom prvý na svetlách, snažím sa nadviazať očný kontakt s vodičom prvého auta. Keď sa tak stane, pozriem na jeho smerovku. Už sa mi stalo, že vodič tú smerovku vtedy zapol. Úsmev a pohoda. Lepšie ako ignorovať, je lepšie ľuďom venovať pozornosť, hneď je to o inom. Ak by tam náhodou sedel nejaký debilko a naznačoval niečo agresívne, vždy je tu možnosť pustiť ho a nedať mu šancu na konflikt. Nech sa vo svojom hneve zožiera sám.

                Hlavne sa netreba tváriť ako masový vrah alebo všemajster vesmíru. :)

                0 0
                • Misiak  

                  pocuj, ty si sa mal narodit pred 2. svetovou a angazovat sa na najvyssich miestach. mat tam teba, tak ziadna 2. svetova by nebola ;) (nic v zlom, len obdivujem ludi schopnych drzat sa na uzde za kazdych okolnosti)

                  0 0
                  • Krys  

                    No, za každých okolností asi nie.

                    0 0
                • Medunka  

                  Dva roky zpet, stala jsem na krizovatce. Prvni dve auta odpocovala vpravo, treti neblikalo. Postavila jsem se za treti auto, asi pul metru o kufru. Kdyz se auta rozjela, pomalinku jsem se rozjela take, stale v bezpecnem odstupu od aut u obrubniku, dostala jsem se na uroven ridicky 3. vozidla. Soucasne se zelenou pro auta meli zelenou taky na prechodu, tedy prvni dve auta zastavila a cekala, vycvakla jsem a cekala az se budu moci rozjet znovu. Ridicka tretiho auta ale trpela netrpelivosti a rozhodla se, ze stojici auta objede zleva. Inu vytocila volant doleva, vjela do leveho pruhu, zastavila a dala tam zpatecku a drze do me nacouvala. Ja zkoncila na zemi a ona si toho ani nevsimla

                  Jinak ocni kontakt neni zaruka, ze o tobe ridic vi. Obcas mu nedocvakne, ze jsi cyklista. spkolo.cz/index­.php?rub=6&id=63

                  0 0
                  • Krys  

                    Tak to už je na varovný výstrel do zadného skla.

                    Pri všetkej úcte, ktorú k ženám prechovávam, musím poznamenať. že keď vidím ženu za volantom, zvyšujem pozornosť o 200%. Ženy síce nejazdia veľmi agresívne, ale o to nevypočítateľnej­šie.

                    Stalo sa mi, že som išiel na bajku v úzkom pruhu medzi chodníkom a električkovým pásom. Na oboch stranách vysoký obrubník. Vedľa mňa by sa auto nezmestilo. 20m predo mnou červená na svetlách. Slečna v aute za mnou však trúbila ako na svadbe. Nie som si istý, čo vlastne chcela aby som urobil. Musím však uznať, že keď stála za mnou na svetlách, tak len rozčúlene gestikulovala, ale nevrazila do mňa. :)

                    0 0
                    • Karaya  

                      To se ti stane i s chlapem, nedavno jsel jel po Kounicove (Brno) a u Stadionu cekal chlap (stal v zakazu zastaveni :-) az se uvolni misto pro parkovani na chodniku. Kdyz jsem k nemu dojizdel, tak mne zavrel trolejbus, takze jsem musel zastavit a v tu ranu chlap zpatecku, cihla na pedal, takze mne v tom revu vubec neslysel..Jesteze mam tak dlouhy ruce, kdyz uz poustel spojku tak jsem mu prastil do kufru tak, ze toho nechal. jenom stahl okynko a zacal nadavat. Pochybuju ze se pred couvanim podival do zrcatka…

                      0 0
                  • smith22  

                    Hustý,ten rám je pěkně zdevastovanej,vlas­tně na vyhození.A z toho taky plyne jedno poučení.,,Ženský nepatří za volant,, :-)))

                    0 0
                    • Lenka.05  

                      Hele, nebuď drzej panáčku!! :-)

                      0 0
                      • wroum  

                        no, rika se ze auto s zenskou za volantem = auto bez ridice, ale to neni pravda, auto bez ridice vetsinou stoji a neni nebezpecny.

                        0 0
                      • smith22  

                        :-)

                        0 0
                • Pebe  

                  však já se snažim taky, ale když si mě nevšímá (většinou) jedu před něj…

                  0 0
              • smith22  

                pochybuju, že by byl rychlejší cyklista,to ani náhodou :-)

                0 0
                • Howgh  

                  když zařadíš lehčí převod, jseš při rozjezdu jednoznačně rychlejší než auto.

                  0 0
                  • smith22  

                    Jako ty to bereš z běžnýho provozu kdy se řidič v klidu rozjede a nepřemýšlí že by stebou závodil ale kdybys mu řekl kdo se rozjede první tak nemáš proti autu šanci a zustaneš tam stát jak opařenej.Kdyby tomu šlápl až by se mu skoro protočili kola tak by ses nestih ani odrazit od země.Ani lehkej převod by ti nepomohl.Výkon stroje nemůžeš porovnávat s člověkem.

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Myslím, že i v tomhle případě by výkon člověka min. srovnatelný s výkonem stroje … :P

                      0 0
                      • smith22  

                        ee

                        0 0
                      • Howgh  

                        myslí to tak, že poměr mezi váhou auta a jeho výkonem je srovnatelný s poměrem téhož v případě picyglisty

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          tohle jsem nějak nepochopil :D

                          0 0
                          • Howgh  

                            nechápu jak nepochopil. Přece k uvedení do pohybu 80 kilo (= váha osoby + kola stačí síla té osoby, kdežto k uvedení do pohybu samochodu potřebuješ motor o větší síle.

                            0 0
                        • Sinty  

                          V jednom pořadu o moderní vědě, se v souvislosti nanotechnologiemi, hovořilo o „účinnosti svalů“ nebo tak nějak. Nedokážu to přesně popsat, už si toho moc nepamatuji:-( ale ta účinnost byla dost vysoká, až 90%, nemůžu nikde najít na tohle téma další informace:-(

                          0 0
                    • treatt  

                      tohle je nesmysl. At ma auto sebesilnejsi motor, jeho hmotnost je vzdy takova, ze nez tu silu muze prenes prostrednictvim tak male plochy, jakou jsou gumy, na pohyb vpred, jses se svou hmotnosti a pomerem vykonu vzdy rychlejsi. V prni chvili. Samo, pokud to neni dragster nebo neco podobneho, kde je ten pomer vkonu na hmotnost a ucinnost gum v jeho prospechu.

                      Prave ze nez se auto rozjede s tim, ze protaci kola, tak mu to trva dlouho. Ty se rozjedes temer okamzite. Ale nebavim se o tom, jak dlouho udrzis naskok :-)

                      A posledni bod – motorka je taky neco jineho :-)))

                      0 0
                • kámen úrazu1  

                  Ještě se mně nestalo, aby se auto na červenou rozjelo dřív než já. Křižovatkou projíždím první. Pochybuju, že by to u jiných cyklistů (ne kolařů používajících kolo jen jako dopravní prostředek do práce a hospody) bylo jinak.

                  0 0
                  • kámen úrazu1  

                    samozřejmě jsem myslela na zelenou :-))

                    0 0
                    • Howgh  

                      …ani nečumím na semafory, rozjíždím se až když slyším, že samochody vedle mě šlapou na plyn.

                      0 0
                  • smith22  

                    Jako ty to bereš z běžnýho provozu kdy se řidič v klidu rozjede a nepřemýšlí že by stebou závodil ale kdybys mu řekla kdo se rozjede první tak nemáš proti autu šanci a zustaneš tam stát jak opařená.Kdyby tomu šlápl až by se mu skoro protočili kola tak by ses nestihla ani odrazit od země.Ani lehkej převod by ti nepomohl.Výkon stroje nemůžeš porovnávat s člověkem.

                    0 0
                    • kámen úrazu1  

                      Samozřejmě, že v provozu to beru jako za provozu, ne na závodní dráze. :-))

                      0 0
                      • smith22  

                        tak závodní dráhu sem nemyslel,měl sem na mysli to že když stoji auto ne semaforu tak nepřemýšlí že stebou bude závodit tak se normálně v klidu rozjede.ale kdyby tomu řidič šlápl za krk tak nemáš šanci.No možná nějakou Škodu 120 by si na metru předjela ale na druhým metru už by si nestačila :-)

                        0 0
                        • wroum  

                          je to tak. startuju z krizovatky pokud to je mozny co nejrychlejc pryc. reakcni cas se snazim zkratit na minimum a tak kolikrat s rozsvicenim zeleny uvadim vozidlo do pohybu a kdyz cyklista vyrazi ve stejnou chvili, tak je rychlejsi maximalne tak prvnich 5 metru, ale kolikrat ani to ne. ale je fakt, ze casto uz jsem za krizovatkou a auto za mnou se teprve rozjizdi. ale to je o reakci a pozornosti.

                          0 0
                • rock  

                  Auto nemá v 9 případech z 10 šanci …

                  0 0
                • Rychlej turista  

                  Zřejmě jsi za volanten těžkej závodník.

                  0 0
                • krhac1  

                  Někdy nejde o to kdo je rychlejší.Brňáci znají cestu z Černovic(pís­kovny)na Svitavy po okruhu,okolo kasáren,tam je 7! světelnejch.Jel jsem s Tatrou s vlekem,nalo­ženejch cca 28t písku.Na první světelné mě podjel cyklista.Říkám si klídek pojede.Hovno,jel max 25,než jsem ho předjel(s bezpečným odstupem)tak byla na další křižovatce zase červená.A panáček zase z prava šup přede mě.Situace se opakovala,tak jsem na 4té křižůvce najel k chodníku.Procpal se křovím vedle silnice a po chodníku přišel a postavil se před nárazník.Tímhle chováním vytvořil celkem pěknou kolonu.Podotýkám že mimo špičku se to dá projet na jednou a kvůli tomuhle k…tovi jsem 7× stál.To pak člověk používá slova u kterejch ani raději nezná význam.

                  0 0
                • treatt  

                  Uz dlouho se mi nestalo, aby auto melo prvnich aspon deset metru rychlejsi, nez ja na biku. Tim nemyslim, ze bych byl nejak dobry, ale v beznem provozu bezne auto nema sanci…

                  Nebavim se samozrejme o Lamborghini, jehoz ridic ceka na oranzovou a motorem v otackach blizko 10tisic :-)

                  0 0
              • Sobi  

                Já to řeším tak že si stoupnu v pravo mezi první a druhý auto… první neohrozím a v druhým mě řidič vidí vpravo v předním skle, ještě se otočím a kouknu se jestli mě vidí a nemám zatím žádný problém na světlech…

                Stačí trochu použít mozek a vidět celou situaci i z pohledu řidiče!

                0 0
                • Pebe  

                  já mozek používám, proto si radši stoupnu před prvního. Ale záleží hodně jak který křižovatce. Když je třeba zvlášť šipka na odbočení doprava, tak si samozřejmě stoupnu ke kraji a nechám odbočit. Ale ještě se mi teda nestalo, že bych někoho blokoval, zdržoval nebo omezoval. Na startu jsem rychlejší a potom se, když to vozovka dovolí, klidim ke straně.

                  0 0
                  • Sobi  

                    No myslel jsem spíš ty „bimbálisty“ … Jo je pravda že některé křižovatky mají svoje specifika a ty nejde paušalizovat…

                    0 0
                • Jogador  

                  Za to bych se podepsal…

                  0 0
              • Jogador  

                No promin, todle beru jako blbost cyklistů, stounotu si vedle něj, on o tobě neví, a pak se divit a ještě se rozčilovat, že jel doprava, jel, je to jeho právo, nevim, že by v zákoně bylo, že se smí řadit dva prostředky vedle sebe… Bud před něj, což mi přijde jako slušná provokace ho předjet, nebo prostě normálně do fronty, jako ostatní, najezdím toho na kole mnohem víc než v autě, ale slušnost by měla být na obou stranách…

                0 0
                • Pebe  

                  já se nerozčiluju, já si stoupám před prvního ;-)

                  v zákoně je že můžeš předjíždět zprava, tak se to asi smí. A provokace to určitě není, jak jsem psal, většinou nikoho nezdržuju. Určitě míň než kdybych stál ve frontě…

                  A s mojí slušností si nemusíš dělat starosti, řekl bych že jsem slušnej ažaž ;-)

                  0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Podle mě by nemělo bejt ježdění dvou cyklistů po silnici vedle sebe vůbec tolerováno. Je to hodně nebezpečný (je jedno jak je široká silnice), protože je spousta faktorů, který může cyklistovu jízdu ovlivnit (zafouká vítr a ťuknou do sebe a udělaj havárku – nedělám si srandu). To, že na vás ten řidič jakoby najížděl samozřejmě neschvaluju, ale někdo by vás na špatnost takovýhle jízdy upozornit měl. Tak to vidím já.

      0 0
      • JSt  

        je to takova spousta faktoru, ze bych na silnicu nepustil ani auta. ridica bodne vcela, ten se lekne a zavini havarii. tohle neni o tom jet/nejet vedel sebe, ale o idiotovi, kterej zbytecne najizdel na cyklistu.

        0 0
        • smith22  

          jj tak to taky vidí.to že sme jeli vedle sebe není sice v pořádku ale to nemění nic na tom že na nás neměl co najíždět.Jde o to jak už sem psal výše co se všechno mohlo stát kdyby se mu ta klika nepovedla

          0 0
      • Howgh  

        už jsem slyšel takový teorie, že když je cyklistů hodně, je lepší když jedou po dvou vedle sebe, balík není tak dlouhý a dají se snáz předjet. (To už je lepší urobit v balíku mezery , do kterých se může předjíždělící samochod zařadit…

        0 0
        • Medunka  

          Taky to tak beru.

          0 0
        • kankrlicek  

          V Chorvatsku jsem jel v balíku 40 lidí a opravdu si nedovedu představit, jak by někdo mohl předjíždět bezpečně cyklisty jedoucí předpisově po jednom za sebou v délce 80 metrů. Minimálně.

          0 0
        • jecnak  

          Driv ve vyhlasce dokonce bylo, ze cyklisti se maj od urcityho poctu (myslim 8) poskladat vedle sebe. S balikem se pak taky nakladalo jako s vozidlem, takze kdyz balik projizdel krizovatkou, tem vzadu padla oranzova/cervena, tak meli dojet krizovatkou se zbytkem. Jestli je to i v soucasne vyhlasce netusim.

          0 0
          • Martin  

            není… zní to moc rozumně :-) ted vážně, já to tam neviděl.

            0 0
          • la-da  

            Teď jsem tam viděl jen útvar chodců, o cyklistech jen že mají jezdit po jednom za sebou…

            0 0
    • Sobi  

      No tohle určitě neschvaluji… ale když řídim, tak mě velice dakáže naštvat když jezdí cyklouši vedle sebe! Jednou jsem je potkal v serpentinách u Lokte… musel jsem kvuli nim přejet v zatáčce do protisměru jinak bych je roztáhl… naštěstí nic nejelo a když jsem ho vytroubil, tak se ještě rozčiloval… nikdy jsem neměl větší chuť cykloušovi rozbít hubu! Proto tohle nesnáším a pokaždý, když s někym jedu tak ho upozorňuji že se jezdí za sebou. Prostě jízda vedle sebe akorát provokuje…

      0 0
      • smith22  

        taky řídím a taky nemám rád když jedou vedle sebe v nepřehledných usecích ale každej normální člověk kterej má trochu rozum tak udrží nervy na uzdě a radši zpomalí a jede chvíli za nima než je bude moci předjet.ale todle je něco jiného když jedeš autem za nima a nemůžeš předjet,v mém případě jelo naproti mě a měl dostatek místa-to svědčí o idiotovi.Když na kole jedu vedle sebe tak jen v přehledných usecích a když uvidím auto tak se v bezpečné vzdálenosti vracím a jedem zasebou.To samí platí a zatáčkách a kopcích-tam kde není vidět se řadím ikdyž nic nejede za sebe.

        0 0
      • treatt  

        Tak nevim, co to spis vypovida o Tobe…jestli jsi nehodlal pockat a predjizdel jsi v neprehlednem useku, je to predevsim prasarna od Tebe. Presne tohle mi vadi od ridicu, kdyz jedu sam u kraje a i kdyz on nevi, jestli to je v pohode, klidne to tam posle. O co taky jde, kdyz tam bude auto, posle me do prikopu, jemu se nic nestane, ze.

        Cerstvy zazitek z Italie. At jsme jeli za sebou nebo vedle sebe, bylo to jedno (na mensich silnicich, samo). Ridic vzdy pribrzdil na nasi rychlost a predjel az za zatackou. A ze nekteri jeli nasich tricet docela dlouho. A nikdo se nerozciloval, troubeni se ozvalo sem tam, ale jen za tim ucelem, abychom se nelekli, ze nas predjede – z dalky jednou kratce…

        0 0
    • Splinter  

      Jel sem na pryglu před 14ti dnama… Takovej ten ďolík u rakovecké.. Nahoru jel traktor a za ním kolona, borec ve feldě se rozhodl že to projede… No zprava jsou svodidla, takže sem drhl o ně.. Ale takle ve mě ještě na kole v životě nezatrnulo.. A borec se smál a jel pryč… Mít něco v ruce tak to má snad v čelním skle..

      Achjo…

      0 0
      • Sobi  

        Jo tohle je ukázka typickýho ****** za volantem! Naštěstí že se ti nic nestalo! :-)

        0 0
      • smith22  

        Co taky může člověk víc dělat?Jenom být rád že to dopadlo jak to dopadlo a nic se ti nestalo.

        0 0
      • mastihuba  

        Máš jezdit s Páleníkem :)

        0 0
    • ydaho  

      ..stalo se mi něco podobnýho. Jela proti mně oktávka a v ní 4 mladý trotlové. najeli si do protisměru proti mně a jeli přímo na mě. Mimo to, že jsou to debilové, tak samozřejmě nemaj odhad a nenapadne je, že z mírnýho kopečka proti nim jedu třeba 40 km/h. škoda, že pak byla křižovatka daleko a nemělo smysl to za nima otáčet…

      Jinak hnedka první den, kdy jsem si koupil silniční kolo a vyrazil, tak mě postříkal kamion ostřikovačema, nedal mi páprda přednost na kruháči a ve finále na mě plivnul chlap z oktávky, což bylo komický, protože přijel z protisměru, gestikuloval pěstí, zpomalil a plivnul a skoro zajel do škarpy :-)

      0 0
    • jecnak  

      Nemam uz nejmensi iluze co mezi nami chodi za lidi. To co se dostane za volant, je pak reprezentativni vzorek. Bud rad, ze to dopadlo takhle, ja (po par strkanicich a ostrejsich vymenach nazoru) kdyz jedu sam, tak si klidne necham i nadavat atd. zivot je mi milejsi. Nekteri lidi si mysli, ze jsou pani vsehomira kdyz sednou za volant. Docela by me zajimalo co si tak asi muzou kompenzovat.

      0 0
      • Rychlej turista  

        Chyba právě je, že řidičák bez problémů dostane i každý psychopat. Stačí když se naučí pravidla a udělá jízdy. Když se s takovými lidmi běžně potkáváš v životě, tak to ještě jde, ale jakmile se dostanou za volant, pánem situace jsou oni a ty s tím nic neuděláš :-(.

        0 0
        • ydaho  

          s těmi pravidly a jejich znalostí to ani nemusí být tak horký, pamatuju si, že když jsme psali testy ve skupině cca 20 lidí, bylo tam 5 vietnamců, z nichž ani jeden nepochopil pokyn „napište svoje číslo do horním rohu“, nicméně testy se zadání v češtině měli všichni bez chyby :-)

          0 0
          • Rychlej turista  

            No vidíš, a právě Vitnamci mi jako řidiči přijdou úplně v pohodě. Takže problém je někde úplně jinde, než ve znalostech pravidel.

            0 0
            • ydaho  

              tak to i bylo myšleno, to že se některej řidič chovaj jako..... a znalost předpisů v tom nehraje roli.

              0 0
            • cabbage  

              Vietnamec je to nejhorší co u nás na silnici můžeš potkat, zatím jediné co mě kdy vytlačovalo z pruhu byl rákosník za volantem(když jedu autem) …

              Bloncky, kloboučníci, managoři a tuzeři se jim nevyrovnaj ani v součtu – pozorováno v pražském provozu.

              0 0
              • Rychlej turista  

                Nejezdím autem …

                0 0
                • cabbage  

                  Nemáš stránky pod nickem „Medvěd“?;-P

                  0 0
              • wroum  

                kazdej den rano jezdim pres Libus do prace. tak kazdy 4. auto ridi vietkong a krome toho ze casto jezdej pomalu a opatrne, tak nikdy zadnej problem, jo jednou me sprasil vietkong u OBI na roztylech ale ten v tom fungl novym BMW 750 ani nebyl videt, takze asi spatne videl ven :-)

                0 0
    • hribik A1  

      zaujimave, ze vacsina podobnych pripadov, vratane tohto, je tak nejak aspon ciastocne zavinena tym cyklistom, ktory sam nejde podla predpisov. su taki ktori su proste bezohladni a ked ides normalne, ignoruju ta (predbiehanie oproti, maly bocny odstup), ale schvalnosti si vacsinou treba „zasluzit“. tymto netvrdim ze to schvalujem

      0 0
      • ydaho  

        tak to mi vážně vysvětli, co jsem udělal proti předpisům, nebo čím jsem si to zasloužil? to mě fakt zajímá.. viz. cca 3 příspěvky nahoře…

        0 0
        • hribik A1  

          to neviem, nic si tam nenapisal a ci si nieco proti predpisom urobil alebo nie, to vies iba ty. napisal som ze vacsina podobnych pripadov, nie ze nevyhnutne vsetky

          toto su taktiez dosledky toho, ze vela cyklistov jazdi ako prasata (opilci po veceroch bez svetiel, jazda na cervenu, po chodnikoch aj uprostred mesta, ziletkari v balikoch, dvaja vedla seba, zhromazdenia typu den bez aut a pod.), a potom poniektorym tocvolantom pohar trpezlivosti pretece a odseru si to nevinni. mozno to tak bolo v tvojom pripade a narazil si na nasraneho vola ktory si na tebe vybil komplexy

          0 0
      • Rychlej turista  

        Myslím, že namáš pravdu.

        Je rozdíl, a řekl bych že ne nepatrný, mezi tím porušit pravidlo, anebo tím někoho úmyslně ohrozit, navíc s vědomím své převahy z pozice auto – cyklista.

        0 0
        • Janes  

          Taky přidám jednu fajnovost, jedu v těch zatáčkách za Želízama směr Mácháč, slyším za sebou nějakej hlahol, tak se podívám pod rukou, co se děje, a v tý chvíli mi nad hlavou proletí ruka.V tom autě jela nějaká partička a jeden se mě snažil sundat, ani si neuvědomil že moh taky on přijít o tu ruku. Kdybych se neohnul a normálně se otočil, tak sem měl ruku v ksichtě a následně tělo v pangejtu.Dobrá zábava, idioti.

          0 0
          • treatt  

            Neni to tak davno, kdy jsem jel na biku ze Zelivskeho dolu k Edenu. Aut bylo pozehnane a pomalu se to zahustovalo, az ve dvouproudovce stala fronta. Ano, neni to v souladu s vyhlaskou, ale opravdu me tezko neco vysvetli opravnenost toho, abych stal s auty. Tak jsem rozumnou rychlosti jel mezi stojicimi auty po stredovem pruhu. Ve felde prede mnou se rychle stahlo okenko, z nej ruka se slzakem a mladici se me snazili trefit. Asi meli nutkavou potrebu me vychovat. Skrceni a presun za sedlo to vyresil, ale nevim, jak bych dopadl, kdyby mirili lip…

            0 0
    • Lusetta  

      A proto budu radši jezdit po chodníku-jo ne vždy se to dá.Ale hlavně městem po chodníku,už jsme ujížděli cajtům a radši zaplatím pokuty,než se nechat sejmout.Víme jak jsme křehcí na kole-oproti autu.A naschvál řidičům bych taky nedělala.Proč,aby mě pak někde sejmuli jak bylo psáno již níže-výše.Magoři v autech budou vždy a nic pro tomu neuděláme.To jedině doufat,že na ně taky jednou dojde.

      0 0
      • Vilém  

        A tak budem, po vzoru ridicu, ohrozovat chodce:)

        0 0
        • cabbage  

          Na periferii chodce na chodníku nepotkáš…

          0 0
          • Vilém  

            Taky po nem semtam jedu, ale v pripade, ze tam nekdo jde mi to prijde stejne bezohledny jako to ohrozovani cyklisty ridicema.

            0 0
            • cabbage  

              Když se potká(nepíšu střetne) auto s cyklistou na silnici a nebo chodec s bikerem na chodníku, tak to přeci nutně nemusí znamenat nějaké ohrožení..

              0 0
              • fousek  

                No pokud ma ten chodec hul nebo destnik tak bych se bal o toho cyklistu

                0 0
        • Lusetta  

          Myslím, že srážka s chodcem by nebyla stejná jako s autem.Mě se zatím nestalo, že bych se s chodcem srazila a na chodníku jedu přiměřeně.Nemám pocit,že bych chodce ohrožovala když jedu zhruba rychlostí 15–20km/h.

          0 0
          • ota  

            u nás , pokud neblbneš, se s policií dá i domluvit, pokud nejedeš 40 po chodníku před Elánem v pět odpoledne.přesně jak píšeš výše argumentuju i já- nechci se nechat přejet.platím tak 2× ročně stovku,7× ročně jsem propuštěn po domluvě:) jo a státní jsou hodnější než městští

            0 0
            • kankrlicek  

              Spíš tam není tlak zaměstnavatele na tvorbu pokut. (Státní x měšťáci)

              0 0
          • Howgh  

            Šmankote, změřila sis někdy rychlost ?! Dyť dvacítka – to je rychlost blesku – obzvlášť na chodníku.. Tam je i 10 hodně..

            0 0
            • cabbage  

              Myslim, že vyrazim ven ti vyfotit, jak vypadá chodník…

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Mám podobný názor jako Howgh. Řeč byla o jízdě mezi chodci, ne na prázdným chodníku. Lidi se šinou rychlostí tak 4 –5 km/h a kdybych kolem nich profrčela patnáctkou, dvacítkou, byť s dostatečným odstupem a bezpečně, chápala bych, že jim to je nepříjemné. Proto to ze slušnosti nedělám, a to ani na místech, kde chodci nemají co dělat (pravá, samostatná cyklostezka, konstrukčně oddělená od chodníku).

                0 0
                • Lusetta  

                  Ne ve všech městech jsou cyklostezky a u nás přes město už vůbec ne.A to radši budete jezdit po cestách mezi autama?Tak to hodně štěstí.

                  0 0
                  • kámen úrazu1  

                    Ne. Chápu, že jsou situace, kdy je lepší použít chodník. Ale nemotám se mezi chodci dvacítkou, necítili by se asi o moc líp, jako když se kolem cyklisty mihne auto stovkou. A je v tuto chvíli jedno, že se nedá porovnávat ohožení cyklista autem s ohrožením chodce cyklisotu. Je to otázka slušnosti, nedělám druhým to, co sama nemám ráda.

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Cyklostezky jsou strašně nebezpečné, protože ve většině případů to jsou vlastně chodníky, na které můžou i cyklisté. Chodec se na ní cítí naprosto bezpečně a podle toho se i chová. Cyklostezka by měla být jen pro cyklisty.

                      0 0
                      • Sobi  

                        Zásadně nejezdim po cyklostezkách! Chodci si myslí že jsou tam páni! Chodí zásadně na druhé straně, maminy s kočárky vedle sebe, a bruslaři… jeden zabere 3metry na šířku… Zásadně po nich nejezdim, silnice je podle mne i v Praze rozumnější řešení…bohužel… :-(

                        0 0
                      • cabbage  

                        před týdnem do mě, když sem šel po Příkopech, vrazil jinej chodec – nečuměl kam jde – imho by stačilo povolit jízdu po chodníku a množství cyklistů by už pěší naučilo sledovat okolí..:-)

                        0 0
                    • pitos  

                      chodník je lepší použít vždy,po cestě když už musím tak jedině nějaká zapadlá silnice třetí třídy a nebo když chodník prostě chybí. nikdy chodce neohrožuji,jezdím přiměřenou rychlostí abych mohl vždy zastavit,vyhnout se.vím že se chodec vyleká když mě nevidí a já se najednou předním vynořím,snažím se předvídat,nejezdím rychle tam kde je dost lidí.

                      Když už by z jakéhokoli důvodu ke kolizi s chodcem došlo tak následky budou alespoň v mém případě,pro mě a chodce s největší pravděpodobností minimální. Na cesty mezi auta mě nikdo nedostane,stráž­níkovi ujedu,domluvím se nebo raději zaplatím. Kdo chce ať si po cestách klidně jezdí,já to vidím tak že je to jen otázka času…

                      0 0
                • cabbage  

                  nj ale to už mluvíš o chodnících v centru, kde se dá docela dobře jet po silnici(auta jezdí pomaleji). resp. nevyplatí se jet po chodníku když je plný lidí.

                  0 0
                  • kámen úrazu1  

                    Jo, přesně tak. Vzniklo to jako reakce na: "Nemám pocit,že bych chodce ohrožovala když jedu zhruba rychlostí 15–20km/h. ". Tedy reakce na jízdu po chodníku, kde zrovna jsou chodci, ne na jízdu po prázndým chodníku.

                    0 0
                    • Lusetta  

                      Dobrá ta rychlost je trochu přehnaná.To je hrůza vy se hned všeho chytáte.To je snad jasné,že když je ulice plná lidí,asi nepojedu rychle.Protože najednou chodec vybočí ze své trasy a je to.Takže vracím zpět 15–20km/h.

                      0 0
                      • kámen úrazu1  

                        Já si myslela, že trošku přeháníš. ;-)

                        0 0
                        • Lusetta  

                          Musíš pochopit-teď v zimě moc na kole nejedu a tak ten odhad nebylo lehké odhadnout

                          0 0
                          • Howgh  

                            tomuhle říkáš zima ?!

                            0 0
                          • Howgh  

                            ne že bych si stěžoval, ale zemědělci nejsou rádi. (Lýžaři mně můžou být ukradení

                            0 0
    • prvniodkonce  

      Proti cyklistům rádi najížděj taky desetiletí caparti na motorkách, takže já nemám pokoj ani mimo silnice :-P Já bych prosadil pro získání řidičáků psychotesty.

      0 0
    • dieegoo  

      Já teda nevim, ale přijde mi to stejný, jak kdyby např nějakem motorkář valil 200 po vesnici, někdo by mu tam vjel z vedlejší a on si pak přišel stěžovat, že ho ohrozil.. Ty si taky porušil předpis. Neříkám, že to, že na tebe najel je dobře, ale mohla být v silnici díra jak prase – a není jich málo, navíc to vybočení nemuselo bejt tak velký, ale na kole se prostě lekneš.

      Chci jen říct, že kdyby si dodržel předpisy, tak se ti to třeba vůbec nemuselo stát.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Se to tady pěkně rozjíždí. :) Taky přileju trochu vody do mlýna. Pokud na tebe troubí nějaký magor v autě, vykašli se na něho a nijak nereaguj. Radši se tomu zasměj, co to bylo za ubožáka. Na silnici jezdím teprve třetí rok, ale zdá se mi, že jsem toho zažil víc, jak někteří za 10. :D

      Např: Jako oddíl jsme byli na tréninku. Bylo nás cca 10 lidí. Kdo silnici aspoň trochu rozumí, tak ví, že se většinou jezdí po dvojičkách. Jeli jsme po rovné a přehledné cestě, je pravda, že nebyla nijak extra široká, ale vedle nás by se autobus vešel s přehledem. Odněkud nás předjel nějaký magor v BMW min. 100 s šíleným troubením (!!). Nekecám. :P Já jsem jel s kámošem na špici a právě ten kámoš mu ukázal prostředníček. Samozřejmě borce v bavoráku to vytočilo zabrzdil smykem, zařadil zpátečku a zastavil asi půl metra před náma taky smykem. Tak jsme ho začali objíždět s tím, že na něho kašlem. Z bavoráku vylezlo nějaké tlusté prase ve značkovém oblečení a zlatem na řetězu a začalo na nás všelicos řvát. Začal jsem se s ním hádat. Naštěstí s náma byl dospělý chlap a uklidnil mě. :) Borec podnikatel už začínal pomalu i hrozit pěstmi, ale sedli jsme na kola a jeli radši pryč. Díky bohu, že tam byl s náma aspoň nějaký dospělý. Jako oddíl máme hodně žáků a kadetů. Kdo ví, jak by to skončilo. Od takových magorů se dá i čekat, že vytáhnou kvér z kufru a začnou s ním mávat před obličejem.

      P.S. Pokud by někdo chtěl poučovat, že na silnici se jezdí za sebou, tak to nemá smysl. Věčné spory typu, balík cyklistů jedoucí 40 versus traktor co jede 30 apod. nemíním rozebírat … :P

      Ciao…

      0 0
      • Krys  

        Klasická ukážka tvrdenia, že na každý spor treba dve zúčastnené strany.

        A keď už si to spomenul, traktor sa predbieha jednoduchšie a bezpečnejšie ako balík cyklistov.

        Mám takú víziu rozumného sveta: Ide balík trénujúcich cyklistov v neprehľadných zákrutách. Dobehne ich auto. Vodič auta krátko zatrúbi. Balík cyklistov sa stiahne na kraj cesty v rade za sebou. Auto ich predbehne s bezpečným osdstupom a v rozumnej rýchlosti. Blikne smerovkami na poďakovanie a ide sa ďalej.

        0 0
        • hribik A1  

          no uz vidim ako sa balik stiahne na kraj cesty…s ich argumentom ze by im to pokazilo treningovu formaciu, tempo a ja neviem ake prkotiny este…

          cize je to bohuzial asi naozaj len vizia

          ale na druhej strane, rozumnych vodicov teraz v zime stretavam vacsie percento nez v lete, je proste menej bezohladnych prasiat. tazko povedat, cim to je

          0 0
        • ydaho  

          y

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Přesně takové reakce jsem čekal. Jak jsem řekl, nechci se hádat a ani nebudu. :) Biker nepochopí silničáře a vice-versa.

          Jinak, k té verzi ideálního světa. Než by se balík srovnal, tak by za ním vytvořila kolona až bůhvíkam a to by vedlo hádej k čemu. :P

          0 0
          • Krys  

            Viedlo by to k malému zdržaniu. Nič hrozné.

            Tiež sa nechcem hádať. Myslím, že bez hnevu sa vyrieši oveľa viac. A cestný cyklista nie som, pretože momentálne nemám cesťák. V tvojom veku som jazdil na cestnom bicykli, aj keď nie také objemy ako ty.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Přesně tak… hádka nikam nevede, jsem rád, že se aspoň v tomhle shodnem … ;)

              K té silnici, asi jezdilo, řekl bych, míň aut před 17 lety než dnes. Nevím, hádám … :D

              0 0
            • cabbage  

              asi tak, i jen ukázat snahu o uhnutí je lepší gesto než ignorovat okolí..

              0 0
          • hribik A1  

            mimochodom, prave vase ziletkarske treningove praktiky na cestach su jednou z veci ktore prostrednictvom nastvanosti vodicov vedu prave k tomu ze im rupnu nervy a doplatia na to druhi, napr. smith alebo ydaho. netvrdim ze jedinym, ale jednym z nich nepochybne hej. druhi su ozrani a este par dalsich

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Ale víš proč jsou naštvaní ? Všiml sis někdy staré babky co se snaží „jet“ na kole kamsi, ožralů vracejících se z hospody apod. Kvůli takovým se nadává na cyklisty. Řidiči to už je jedno, jak vypadá. Pro něj to je prostě cyklista, tak šup s ním do škarpy. Já konflikty nevyhledávám, ale někdy to je fakt na zabití … :)

              0 0
              • hribik A1  

                nie len kvoli takym. to je vsetko dokopy, ozraty dedo, roztahani balikari, namysleni aktivisti, nesvietici…a ked niekomu taki dlhodobo robia problemy, potom staci nejaky pako co ho skoro zrazi ked ide pesi na chodniku alebo nestastnik ktoreho takemu vodicovi trebars vietor sfukol pod kolesa a ten vodic si uz lahko znenavidi cyklistov ako celok a potom uz rozmysla cyklista – sup s nim do skarpy

                0 0
        • Stancek  

          // Mám takú víziu rozumného sveta: Ide balík trénujúcich cyklistov v neprehľadných zákrutách. Dobehne ich auto. Vodič auta krátko zatrúbi. Balík cyklistov sa stiahne na kraj cesty v rade za sebou. Auto ich predbehne s bezpečným osdstupom a v rozumnej rýchlosti. Blikne smerovkami na poďakovanie a ide sa ďalej. </> Tady si dovolim nesouhlasit… v neprehlednych zakrutach urcite neuhnu aby me nejakej pospichalek predjizdel za kazdou cenu a mijel nas natesno … Ja jsem byl shozen do skarpy jednou a nekolikrat malem, kdyz proste nejakej blbecek zkousel jak tesne me dokaze minout (tohle je oblibena zabava ridicu, do oci mi to dva co znam rekli) nebo kdyz si proste mysli ze se tam vejde pokazdy kdyz jsem jel sam a tesne u kraje… Kdyz jedem po dvojickach, tak ridic sice muze kolikrat prasknout vzteky, ale jak nema misto, tak neoprasi.//

          0 0
          • Krys  

            Áno, dá sa vymyslieť veľa situácii, keď to fungovať nebude. Stále však ostáva obrovské množstvo situácii, kde sa dohodnúť dá.

            0 0
          • Rychlej turista  

            S tím nelze než souhlasit. Je třeba si uvědomit, jestli je pro mě důležitější něčí rychlost nebo moje vlastní bezpečnost a toto je účinný způsob, jak to můžu ovlivnit. Řidiči u nás čekají na štěrbinku a když mu uhnu, je to pro něj signál, aby se tam vecpal a sejmul mě. Pojem bezpečný boční odstup je totiž v našich končinách naprosto neznámý a musí být tím větší, čím je předjížděné vozidlo nestabilnější a rychlost větší. Takže jestli to někdo okolo cyklisty mastí stovkou, potřebuje aspoň 2 m, z čehož plyne, že na většině našich silnic by měl při předjíždění cyklisty brutálně zpomalit. Způsobem „vejdu se tam“ se dá předjíždět tramvaj, která jede po kolejích, ale v žádném případě ne cyklista.

            0 0
            • Martin  

              tak nějak… souhlas.

              zdravej rozum napoví, že tam, kde se auto pro předjetí vejde, mu uhnu a tím ho nebudu brzdit, naopak tam, kde místo pro předjetí není, ho prostě nepustím a on mě neoprasí.

              0 0
      • semtexx  

        něco podobného ze včerejška. Jedem s přítelkyní vedle sebe, rovná cesta provoz skoro nulový. Profrčí kolem mě smart a troubí jak psychopat, ukázal jsem mu prostředníček. Na křižovatce zastavil, vylezl a začal řvát že jezdim jak ko*** a že porušuju zákon. Jen jsem mu řekl že na mě nemá troubit jak psychopat a jel jsem dál. Typek sedl do auta a profrčel kolem mě podruhé asi 20cm. Neřikam že dodržuju předpisy nebo že jezdím pořád podle zákona, ale chlápek měl volnou cestu, žádné auta v protisměru nic co by ho omezovalo.

        Svého času jsem jezdil dost náklaďákem i osobákem, cyklisty pokud možno objíždím jak to jde a NEVYTRUBUJU je jako nějaký psychopat. Nevim co to je za zvyk někoho VYTROUBIT. Nenávidím to a lidi co tohle dělají. Asi si musí dokazovat že jsou něco víc nebo že oni jsou ti co dbají na dodržování zákonů. Podle mě má na starosti dodržování zákona policie.

        Taky mám v autě někdy nervy a nadávám ale po nikom neřvu ani nikoho neohrožuju, nepotřebuju si nic dokazovat.

        0 0
    • Hejdik  

      Já jsem jel zase dnes ráno na kole do práce a tak si to frčím po hlavní.Osvětlení mám na kole,že by to oslnilo i slepce a proti mě jelo auto,které chtělo odbočit na vedlejší doleva,z mé strany doprava.Tak si tak jedu a počítám s tím ,že mám přednost,no ale ten blbec to prostě střihnul přede mnou.Takže jsem šel na brzdy,no byla ve mě malá dušička. Jen jsem si stačil všimnout,že uvnitř sedí dva mladí pitomečci a řechtají se jak paka. Tak co na to chcete říct?

      0 0
      • Standa  

        Tato odpověď není mířena proti tobě,ale Já zase všeobecně nechápu,proč se někteří z nás motají po hlavní,když souběžně vede krásná vedlejší,nebo pro MTB lesní cesta.Proč ze zbytečně vystavují riziku?Co je na tom vlastně baví motat se v hustém provozu ,když nemusí? Setkávám se s tím denně a přiznávám se,že jsem(podle příspěvků výš) asi také psychopat,protože kolikrát mám chuť stáhnout okýnko a na dotyčného zařvat jestli je sebevrah,nebo co tady vlastě chce,když o100m dál vede souběžná silnička.

        0 0
        • Hejdik  

          Vedlejší cesta do práce tudy nikde nevede,hustý provoz nebyl a já byl řádně osvětlen na běžné cestě na periferii města.Takže žádný hustý provoz. Tento řidič dle mého takto jednal pouze pro své osobní pobavení. To jen pro vysvětlení.

          0 0
        • Howgh  

          může to být cizinec, kterej nezná místní obkratky

          0 0
        • kámen úrazu1  

          Ne, to by byla „normální“ vzteklá reakce. Psychopatická by byla, kdybys do toho cyklisty začal najíždět, nebo si zastavil a šel na něho s nožem. A někdy ty hlavní jsou bezpečnější než okresky – protože spousta jich má širokou, pěknou krajnici. Ale taky se jim vyhýbám (až na pár výjezdovek), nerada čuchám smrad z aut.

          0 0
          • Howgh  

            tím cizincem, neznajícím obkratky myslím cyklistu. Ohledně ježdění po hlavních / nehlavních mám stejnej vkus.

            0 0
        • hribik A1  

          lenze tie vedlajsie cesty nie vsade vedu. to je ten problem, je prilis mnoho usekov kde je len ta hlavna a vedla nic viac. tu by som ti mohol vypisat 10 usekov kde musim po hlavnej lebo alternativa neni, ak sa chcem teda dostat na urcite miesto (casto velku skupinu vedlajsich ciest). niekde je mozno nejaky utajeny singlik medzi stromami pouzitelny ked je pekne a sucho. lesne cesty nejsu niekedy ani vyznacene v mapach, velku cast roka su nepouzitelne, minimalne okolo 200 dni, a na dopravu odniekial niekam neprakticke aj vdaka nizkej moznej rychlosti. pokial ma ta hlavna dvojmetrovu krajnicu, nevidim v tom problem. ked nema, je to horsia, ale bohuzial, casto ide o jedinu spojovaciu cestu medzi dvomi miestami, pretoze bocne cesty na tie hlavne nadvazuju.

          0 0
          • hribik A1  

            a vedlajsie cesty su casto take, ze maju 6 km tam kde hlavna 3, alebo ma viac kopcov. pokial sa po tej ceste ucelovo prepravujes, je to citelny rozdiel

            0 0
            • Standa  

              Občas se člověk hlavní samozřejmě nevyhne,obzvlašť ve větším městě,ale někteří borci to tvrdošíjně smaží zásadně po hlavní a tam mi trochu uniká smysl takového počínání.Prostě nedokážu pochopit,proč člověk kterej si koupí MTB jede po asfaltu a ještě k tomu v tom nejhorším provozu,když může jet po vesnicích,nebo lesem.Proč si takové kolo vůbec kupoval?Co ho vede k tomu,aby se vystavil takovému riziku? Adrenalin?Blbos­t?Nedomyšlení toho co se může stát?Na toto by mně mohli tito borci zde odpovědět.

              0 0
              • Krys  

                Kúpil som si MTB, aby som mohol do lesa a kvôli občasným cestam do práce na bicykli si predsa nebudem kupovať špeciálny bicykel. Keď sa potrebujem niekam rýchlo presunúť, taktiež nepôjdem lesom ale po najkratšej a najrýchlejšej ces­te.

                0 0
                • Standa  

                  Nikdy nic není potřeba tak rychle,abych kvůli tomu hazardoval se svým životem a s osudy dalších lidí v hustém provozu.

                  0 0
                  • Hejdik  

                    Neřekl bych,že cesta do práce na kole po normální běžné městské cestě je hazardování se životem. To už bych se musel bát vyjet i před barák.

                    0 0
      • Rychlej turista  

        Tohle je přesně situace, po níž tě akorát seškrábnou ze silnice a lepším případě odloží do nemocnice. Mě to potkalo před 8 roky. Zlomená páteř a 4 měsíce marodění. Jakž takž jsem jezdil teprve po roce, ale plný zápřah až po dvou. A i tak se to občas ozve.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Zlomená páteř ? Jsem doteďka žil v domnění, že jak si zlomíš páteř tak máš s kolem útrum. Maximálně tak handbike …

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Zlomená páteř = jeden či více zlomených obratlů nebo jejich výběžků. Nemusí dojít k narušení míchy.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              JJ, tohle jsem měl na mysli. :) Jsem si vzpomněl, jak jsem v druhé trídě při písemce napsal jako úraz zlomený krk. Strašně jsem se divil, že to nejde … :D

              0 0
          • Rychlej turista  

            Jsou různé zlomeniny. Já měl kliku, že to byla jen čistá kompresívní zlomenina. Obratel je totiž jako houba a když není jinak poškozený, tak se časem zase narovná. Ten můj byl asi o třetinu zmáčknutý a tak se nejdřív pár dní čekalo, co udělá, abych nemusel hned jít zbytečně pod kudlu. Když se začal sám hezky rovnat a jinak poškozený nebyl, tak mě asi po týdnu z neurochirurgie vyhnali, protože tam měli onačejší případy. Ovšem ten převoz z Poruby do Chebu stál za to :-(.

            Zločinec dostal 10 měsíců s podmínkou na rok a zákaz činnosti na 20 měsíců.

            0 0
            • Pebe  

              cože? viník už byl potrestán? To snad ani není možný :-O

              0 0
      • Consuelo  

        Tohle se mi stane 10× do týdne. Nejhorší je to lámat do kopce sehnutý k obloukům, a z kopce jedno auto předjíždí druhé ve 200km/h.To taky mine rodla o 10cm a to není fakt nic moc. Na zemi jsem byl jen jednou. Pick-up zablokoval cestu, a byly z toho jen zlomené ruce a vlásenkovité prasknutí stehenní kosti, pár odřenin a podlitiny velké jako koláče.Už za 4 měsíce pomalu na kole. Přesto pořád zůstávám na silnici. Nemíním na tom nic měnit.

        0 0
        • Howgh  

          v Bielorusii mě zezadu nabrala Volha…zlomený krček stehenní kosti. V místním špitálu jsem prožil tři týdny jako total ležák. Pak se mně podařilo se zachránit…v Brněn­ské úrazovce jsem si připadal jako v ráji. (jak je všechno relativní..) Bylo to největší dobrodružství mýho života. Detaily probírám v knížce „Ze života cyklotrempa“

          0 0
          • hribik A1  

            tazko povedat, ci vacsie riziko pre zivot bol ten uraz alebo ta bieloruska nemocnica :-)))

            0 0
            • Howgh  

              heslo dne tam bylo : „ně nádo rengenírovat – nádo operírovat !“ abych to nedělal ještě napínavější – operaci jsem unik o vlas…

              0 0
    • Misiak  

      jak to tu tak citam, tak ma napada jedna modifikacia bikerskeho vystroja-chcelo by to k dresu prisit specialne vrecko, rychlo dosiahnutelne, v ktorom by bol „nastroj odplaty“-standardizovany zulovy suter vajcoviteho tvaru velkosti zovretej pasti. pripadne to vrecko prisit na popruhy od camelu. to by bol biznis. asi si to necham patentovat… (pre militantnejsie zalozenych bikerov by mohol ako nastroj odplaty namiesto sutra sluzit napriklad rucny granat) :D

      0 0
    • Lenka.05  

      No taky můžu přispět příhodou:-) Jela jsem u nás ve městě z kopce, na tachometru něco přes 40km/h, ulice prázdná, nikde nikdo. Zezadu se ke mně přiřítilo auto, předjelo mně – to by bylo ještě ok, nenajeli na mně. Ale z otevřenýho okýnka po mně hodili prázdnou flašku od vína. Bylo to jen tak tak. Kdyby mně trefili, nemuselo to skončit moc vesele.

      0 0
      • dafe  

        Po mne hodili z auta svacinu a trefili se primo, mel sem na bunde flek asi od masla :-)

        0 0
        • Hejdik  

          Po mě zase jednou PET flašku:-(

          0 0
    • Krys  

      Tak ma napadlo, že by celkom pomohlo nosiť na chrbte prehodené toto: fitham.cz/1185-treninkovy-samopal Len by to chcelo trochu odľahčiť. :)

      0 0
      • Howgh  

        vozil jsem na zádech velkej nápis FRAGILE. Asi ho obnovím.

        0 0
    • vodka  

      já mám ještě jinou zkušenost, před rokem, asi někdy v květnu sem jel po rovném úseku krásné, široké cesty (mezi Velkou nad Veličkou a Loukou). Provoz byl minimální, po chvíli za mnou začalo rachotit, podle toho jak rychle se zvuk blížil jsem jsel poctivě až za krajnici a jel sem v podstatě 10 cm od příkopy. Otočil jsem se a uviděl, že červený favorit u mě zpomaluje a najíždí čím dál víc na mě, následně se stáhlo zadní okénko a odhadem 15letý kriplík na mě hodil kelímek hořčice, samozřejmě otevřený. Bohužel měl velmi dobrou mušku a trefil mě přímo. Favorit to potom začal žhavit a odjížděl. Kapánek mi to rozhodilo sandál, ale ustál sem to, ukázal zdvižený prostředníček (co mě taky jiného zůstávalo) zastavil a snažil se očistit…

      0 0
      • kmotr08  

        čtu tenhle thread poctivě zhora dolů a jde na mne lehká deprese z toho jak mají agresivní a zakomplexovaná ho…a navrch(např. dostal jsem kelímkem od hořčice nebo lahví od vína) jen z toho titulu"já sedím v tunovém plechovém krámu a můžu si dovolit co chci" Mám jednu příhodu ze života kde měl cyklista poslední slovo: Shodou okolností můj švagr(slušný člověk,ale nedá si nic líbit!)jel na kole po silnici.Jezdí nějaký ten pátek takže se drží krajnice a nešněruje s kolem sem a tam.Jel si v klidu a zezadu -autobus,předjel ho stylem vyžehlím ti dres a následné zaříznutí při předjíždění těsně před předním kolem už neustál a skončil ve škarpě těsně vedle patníku.Ale autobus byl místní linka a do nejbližší vísky 300m.Sedl na kolo,dojel do vsi,vlezl do autobusu a řidiči dál pár facek přes hubu se slovy"ty víš za co" a odešel.Řidič byl zjevně out a nezmohl se na reakci. Občas by to někteří floutci potřebovali (ale bohužel někdy i cyklisté(-:

        0 0
        • ydaho  

          taky mě to sem tam napadne a doufám, že ten idiot v autě zataví a bude si to chtít vysvětlit ručně. Jenže to pak jinýmu cyklistovi zase vrátí jinak, takže to za to nestojí..

          0 0
          • rasto  

            vcera jsme se skoro pomlatili s jednim prasakem: hlavni odbocovala doleva, my 2 cyklisti po ni. ze zadu se na nas ritil k.eten, jel rovne (z hlavni na vedlejsi). nechybelo moc a misto argumentu doslo na rucni vyrizovani. nastesti jsme byli dva :-)

            0 0
            • Fenous  

              A ukazali jste mu, ze jedete doleva? Nechci se Te dotknout, ale presne tohle jsem videl, particka cyklistu, za nima auto, auto chce rovne, cyklisti neukazali a tesne pred nim to ohnuli doleva, nastesti to ubrzdil…

              0 0
              • rasto  

                jj, bez obav, na kole jezdim ve velkym (nad 4k km) uz asi 14 let. leva byla dlouho vystrcena, ze to vic neslo. navic na ni mam navesene blikacky, o to, ze by me nevidel nemuze byt rec. me se d.bil omlouval, ale kamos si myslel, ze me srazi :-/

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  Naštěstí to dopadlo dobře. V podobných situacích se vůbec nespolíhám na přednost. Hlavní zahýbá doleva, ohlídnu se a když uvidím (spíš dřív uslyším, ještě než se ohlídnu) auto, vyhodnotím jeho vzdálenost, rychlost a další reakce je rozdílná:

                  1. když je auto blízko ⇒ zastavuju na krajnici
                  2. když jede auto rychle, i když je dál, nezpomaluje ⇒ zastavuju na krajnici
                  3. když jede pomalu a je dál ⇒ ukážu levačkou, že se chystám zahnout
                  1. auto jede pořád stejnou rychlostí ⇒ klidím se na krajnici
                  2. auto zpomaluje ⇒ ještě jednou obhlídnu situaci na křižovatce, jestli se neblíží jiný auto ze směru, který by se křížil s mým plánem odbočení. Pokud se blíží, zastavuju na krajnici. Když ne a auto za mnou není hned za mnou :-) a jede pomalu, s vytrčenou levicí pomalu najíždím blíže středu.

                  ba) auto je u většinou kousek za mnou, jede mou rychlostí, nejeví snahu mě předjet ⇒ odbočuju bb) všechny ostatní případy ⇒ stavím na krajnici

                  Výše popsané platí pro výborně přehledné křižovatky s menším až malým provozem. Jinde stavím u krajnice automaticky, bez ohledu na to, jak se řidič za mnou chová. Ale hlavně se snažím vybírat si trasy tak, abych na místech s větším provozem než tři auta za hodinu odbočovala pokud možno doprava.

                  :-))

                  0 0
        • hribik A1  

          to mas pravdu, ale neni vylucene ze ten isty vodic potom na autobus fore zalozi thread …

          „predstavte si co sa mi vcera stalo. idem tak normalne sichtu ako kazdy den, na rovnej ceste medzi "dierou po granate A“ a „dierou po granate B“ som uplne normalne a slusne tak ako vzdy predbehol jedneho cyklistu a isiel dalej. zastavil som na zastavke v „diere po granate B“ a tu zrazu vleti do dveri ten blbec v cyklistickej helme a so slovami „ty vis za co“ mi vlepil par faciek. nejaky zakomplexovany blbec. fakt neviem co som mu take spravil. som sa v tej chvili nezmohol ani na slovo co som bol v soku, ale jak toho ****** este niekedy uvidim tak sa smiechu nezdrzi…cyklisti su hrozne prasata a magori. ked uvidite cyklistu, kludne ho zhodte do skarpy, je to skodna"

          tymto poukazujem len na istu nazorovu manipulaciu, nie na to ze si to ten sofer nezasluzil alebo nieco, akurat niekedy niektori ked sa rozhorcuju nad druhymi zataja svoj vlastny podiel ci chybu

          0 0
        • prodi  

          takhle jsme jednou s kamarádem vytáhli za nos frajírka z auta, co na nás předtím najížděl a zahodili mu klíče do pole. Byl rád, že nedostal pořádně do držky…:)

          0 0
          • Howgh  

            už vím proč automobilisti nemají rádi cyklisty

            0 0
            • prodi  

              to bylo až potom, co nás ten blbec ohrožoval, takže nechápu tvojí reakci

              0 0
              • Howgh  

                Frajírci si nepochybně mysleli – to jsou morousi bez smyslu pro humor…(ne , fakt, asi to nebyla standa..prosímti, neber mě úplně vážně..)

                0 0
              • Howgh  

                vlastně s těma klíčema..dyť to byl dobrej fór..

                0 0
          • smith22  

            dobrej nápad :-)

            0 0
    • krokus  

      Stala se mi podobná věc. Nejhorší je ten pocit bezmoci a vědomí, že to tomu debilovi v pohodě prošlo. Na druhou stranu, když se člověku nestane fyzická újma, tak to jde přežít…

      0 0
    • smith22  

      Tak haluz.Asi to přitahuju nebo co.Dnes sme jeli zas a najednou slyším za sebou něco troubit tak se řadím za kámoše a když projížděli kolem nás (byla to dodávka s bočníma posuvnýma dveřma) tak ti co seděli vzadu otevřeli ty zadní dveře a začali na nás cosi řvát,bohužel sem jim nerozuměl.to ten rok teda začíná.řidiči sou na nás jaksi nabroušení čím dál tím víc.před tím roky nic a teď po dvou dnech za sebou.

      0 0
    • Beloch  

      Mam bohuzel obdobnej zazitek. V Holesovicich jsem vyjel ze Stromovky a jednou uzsi ulickou jsem jel dal. Proti mne primo jelo auto – starej dobrej Ford Scorpio (nastesti tam jsou retardery-prahy) a tak nejel tak rychle. Tesne prede mnou natesno uhnul stocil okynko a zacal sproste rvat „.....ze nemam co delat v jednosmerce atd a doprovazel to nechutnymi komentari“. S autem toho taky najezdim dost a proto se chovam na kole i v aute dost tolerantne a rozumne. Tim chci rict, ze v dane ulici tech 200m zadna jednosmerka nebyla a byl tam provoz v obou smerech takze to individum mne uplne nepravem osocilo. Bylo to po ranu, kdy jsem jel do prace a byl jsem z toho tak prekvapenej, ze jsem nestihl vubec nic udelat (tim myslim vyrikat si to z borcem z oci do oci – skoda). Bohuzel i kdyz se clovek chova na kole i v aute slusne najde se par frustrovanych individui.

      0 0
      • Vevoda  

        Jeden pořádnej „Topolánek“ by nebyl od věci!

        0 0
    • hradman  

      tak já měl zkušenost, když jsem jel jeden den ráno do práce, tak jsem jel u nás (Praha – Horní Počernice) po hlavní silnice a po pravé straně jsou mezi chodníkem a silnicí parkovací místa pro auta, které parkují před obchůdkama, no a zrovna v místě kde bylo místo asi pro 10 aut za sebou, mě míjí auto (mám naučené že si pořád hlídám jestli za mnou jede auto), o kterém vím a koukám ono najíždí ke kraji..samozdřejmě v mé úrovni a jede stále k tomu chodníku…v tom okamžiku nešlo dělat nic než to, že jsem vycvakl spd a kopal do něj :-D. Najednou šlápnul na brzdu, tím jsem mu nalomil zrcátko, a zastavili jsme. Vystoupil takovej hromotluk a já si říkal…dnes to do práce nestihnu asi :-) nakonec se strašně omlouval že mě neviděl. Okopané auto bral jako trest za svou chybu :-)

      Další má zkušenost jsou taky rychle jedouci auta, nebo třeba tranzit to je něco udržet se na silnici. Od té doby co jezdím hodně po Praze jsem se naučil hodně řidičům děkovat, když jim tam vjedu nebo naopak jim děkovat že mě pouštěj. Nejsou pak nervozní :-)

      0 0
      • hradman  

        ještě jeden zážitek z pondělní vyjížďky (cesty z práce) no tak se stalo to že jsem po jedné okresce = dvě auta se vejdou jen tak tak. ***** co jel za mnou si myslel že stihne mě předjet (peugeot 305 – snad bez technický :-) )ale protijedoucí auto jelo moc rychle tak to vul strhával na mě. no tak škarpa byla jasná volba. Ježiš to bylo výrazů co ten ***** dostal a kdybych měl v prdeli vrtuli tak jsem ho z toho auta vysadil

        0 0
    • kcvalin  

      Na kazdou svini se vari voda

      bumper hit

      0 0
      • Ricci  

        Tej vody bude potreba strasne moc,tych svini je cim dalej viac…

        0 0
      • Sinty  

        Nic pro slabé povahy:-)

        0 0
    • Sinty  

      To včerejší datum snad mělo nějaký vliv na lidi, nebo co… Čtyři rádoby řidiči mě ohrozili při jejich najetí do protisměru, za účelem předjetí vozidla. Přitom mě minuli jen o pár cm. Kvůli jednomu jsem se dokonce vrátil do vesnice, ze které jsem před tím vyjel, kdyby to byl mistní… Málem jsem byl svědkem čelní srážky. Jedu po silnici II. třídy a registruji v opačném pruhu blížící se osobní auto (odhadem tak 40m daleko). Vzápětí mě předjíždí kamión (v mém pruhu) a za ním dodávka, která začala najíždět do protisměru (aby předjela kamión). Vypadalo to asi nějak takto jen tam nebyla ta krajnice, takže osobák musel najet na trávu. Nechci ani domýšlet co by se stalo, kdyby si nevyhli… Na některá hovada by možná platilo, kdyby je policie vytáhla z vozu a zmlátila do bezvědomí. Je až neuvěřitelné, co si někteří dovolí na našich silnicích:-((

      0 0
    • smith22  

      Tak sem se dnes byl projet a bylo fakt krásně, až cestou nazpět mi trochu zkazil náladu jeden idiot na motorce.Stalo se to cca 1 km před domovem na ,T, křižovatce.Jel sem po hlavní a za mnou sem slyšel řítící se tři motorkáře, já sem byl asi 10m před ,T, křižovatkou, kterou sem měl po levé ruce.První motorkář mě předjel a ve velké rychlosti šel prudce na brzdy a odbočoval na tom Téčku vlevo a frajersky hodil dlouhýho smyka, otočil se na mě a přes helmu povídá: ,,Co tady jezdíš doprdele?,, já sem nechápal o co mu jde, nijak sem mu do cesty nevjel ani nijak nezavazel…navíc to bylo na obyč silnici mezi vesnicemi, která odbočovala na kolchozáckou asfaltku…měl zřejmě jen problém stím, že kvůli mě nemohl jet ještě po větší kružnici a klopit to(kdybyste viděli tu křižovatku tak řeknete, že není normální, je to klasický Téčko tak, že se musi zpomalit na minimální rychlost a ještě těsně za ní začíná stoupání tak, že není vidět jestli tam zrovna v protisměru vyletí auto nebo ne) okamžitě na to co mi řekl ,,Co tady jezdíš doprdele?,, ho dojeli jeho dva kamarádi a já zrovna taky odbočoval a jel k němu(zatím sem mu nic neříkal, jen sem mu koukal do očí)…jeho kámoši na něho jen koukali proč zastavuje, pak koukali na mě jak knim dojíždím a ten první provokatér furt čučel a asi čekal jestli na to budu nějak reagovat, ti další dva se zatím začali rozjíždět a ten první co mi nadával se rozjel taky a odfrčeli pryč.Byla to taková situace, že ti co od něj byli cca 10m a dojeli ho neslyšeli co mě řekl a jen koukali proč ten první brzdil a čumí na mě…a jak už sem byl na metr u těch dvou a tomu prvnímu sem na to nic neříkal(jen sem na něj čuměl) tak se začali rozjíždět a ten první než aby jim asi něco vysvětloval(navíc mě napadl bezdůvodně) tak se radší rozjel s nima.Za tři minuty sem šlapal do prudkýho kopca a oni to pražili zpátky proti mě všichni tři jak blázni za sebou(v tom useků rádi vyskakujou zajíci, brácha si tam tak robil auto, nejde na to reagovat, skáčou přímo ze křoví na levo)Kdyby tam tak skočil tomu prvnímu oslovi tak sou nasračku všichni tři a já bych je asi šel ještě dorazit blbečky jedny.Tato zkušenost mě fakt utvrzuje v tom, že na těch mašinách fakt většinou jezdí paka s horkýma mozkama tak se ani nedívím, že je to furt rozmazaný na silnici.Jako věřím, že se najdou i vyjimky, který jezdí relativně slušně ale je jich málo. Nakonec, sem si říkal, že bylo v daný situaci asi nejlepší být potichu a nevšímat si jich. Byli tři a lepši než dostat přes držku.

      0 0
      • Honza729  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • hade234  

        to já mám zase s motorkáři jako cyklista opačnou zkušenost,

        pozdraví, nebo i poradí když je třeba…

        0 0
    • DaveX  

      Měl sis zapsat SPZ a mohl si ho zkusit nějak dohledat. Debilů je spousta.. bohužel.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce