• Smazaný účet

    Snad jsem nový vlákno nepřehlídl.

    Ke včerejší debatě, liščí oči i s nafrněnou: http://www.ceskatelevize.cz/…12120340002/

    0 0
    • Jaroslávek  
      • no a která to teda vlastně je ?
      • včerejší odjezd byl jeden velkej chaos, takže doufám, že všichni si svoje propriety dovezli dom o.k.
      • míjel jsem tě v Kanicích, na stezce jsem vykonal potřebu očekávaje, že mě dojedeš, nestalo se tak, asi nebyls v top formě
      • nějaký dobrovolník dnes na očistu kola ?
      0 0
      • Smazaný účet  

        Jako bys nevěděl, že rád chodím po žel. schodech…

        0 0
        • Smazaný účet  

          …a ta rychlost je v blatě, s obcházením spadlého stromu a opatrností u zahrádek, kde srnka opět čekala, trošku jiná že :)

          0 0
      • RomanH  

        Vy uz spolu nejezdite ani zpatecni cestu k mestu ?

        U Uni Makretu (byvale OBI) mas boxy s wapkou, pokud by nestacila hadice :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ne, já na to nemám nervy, to je 15min. navíc než se odjede z Buku, pak samý asfalt, případně 15min. vykecávání u Mija Subaru,… nemusím usínat o půlnoci ;)

          0 0
          • Jaroslávek  

            No ale doma jsem byl když ses ještě plácal někde ve štatlu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Taks vyhrál.

              Jestlis byl na vojně, tak musels být klasická tzv. ojebávka: po poplachu posl. zbalenej, plnění úkolů při přesunu ojebat jak to jde, nejlépe se všemu vyhnout, a na rozkaze nakonec vyhlášen jako vzorný vojín :)

              0 0
              • Jaroslávek  

                Souhlasí až na to poslední, byl jsem degradovanej ještě s jedním absíkem před nastoupeným útvarem, slzy se mi draly do očí.

                0 0
          • Paja  

            To jsou nepekne veticky tohleto :) minule jsme ti u nas jen zamavali, ani pribrzdit jsi nemusel…

            0 0
      • Polka  

        Tvoje voodoo nebo co zase zapracovalo…sice jsem zbalil ten tvuj cernej ultrafire, ale nekde potratil muj zelenej panasonic! Navic ta tvoje cerna ***** vubec nesviti a nejde ani dobit! A to se vyplati, takze dik, soudruhu ;-)

        Jinak v Marihuanskym kupodivu pred skautama jsou padly stromy a myslim i nekde u Hadku, byla to mrdacka.

        0 0
    • pepek  

      Nevíte o nějaké iniciativě ohledně vypálení magistrátu? Teď jsem naivně vyrazil do Obřan, no a po dvou pokusech a 3 přestupcích jsem se vrátil.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Proč tam jezdíš autem?

        0 0
        • pepek  

          Když by firma zaplatila služebního spešla za stofku, tak pojedu i kolmo.

          0 0
      • Jaroslávek  

        Já být tebou tak bych ten řidičák rovnou vrátil. Máš céry a zetě né !?

        0 0
      • Jaroslávek  

        Tihle si taky nenechali říct a jak dopadli

        0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. Takhle

        0 0
      • RomanH  

        Ja bych se i pridal. Od cca 16:00 se od FN Bohunice nemas ***** jak dostat bez fronty smer Tisnov.

        Tunel (Pisarky) ucpanej

        D1 vecne v …

        U Prasat na Hitlerovku uzavera, musis do Bosonoh, ale zde je opet fronta.

        Ostrovacice – uzavera

        Obcas je zacpa i v takove prdeli, jako je usek mezi Rosicemi a Litostrovem (mimochodem i v Rosicich jsou kolony)

        Nasel jsem si jednu cestu, ale psat ji sem nebudu, aby mi tam nejezdili lidi… Jako by nestacilo, ze uzavreli i silnici Tisnov smerem na Deblin. A do toho vlaky – opet pry budou pristi rok pracovat na modernizaci trate smer Zdar (uz potreti).

        Timto stylem predsi nelze s dotacemi pracovat. Kdyz uz je to holt na nich cele postaveno, tak ma platit priklepnuti v danem obdobi, ale realizace odlozena v navaznosti na okolni stavby. Rozkopane cele Brno, Brno – venkov, vypadovka na Tisnov, na Svitavy. To fakt musi koordinovat genius :-(

        0 0
        • pepek  

          Tak hlavní je to, že kamarádské firmy dostanou zakázku a můžou se tam pak beztrestně ***** celý ku*wa rok, nebo dva. Se podívej na Francouzskou-jedna krátká cigánská ulica, která tu všechno komplikuje a oni už to dělají druhý rok!

          0 0
          • RomanH  

            Treba jim to Neviditelni pres noc vsechno rozeberou

            0 0
          • RebelYell  

            Jj, stavby Imos, pro vás přínos :) Podobně třeba Dulánek v Židenicích, rozkopaný už snad rok a půl :/ Teď nově Buzkova má být do 07/2018. Jinak Židenice jsou autem průjezdné snad jen od 22.00 – 6.00. Je to boj :)

            0 0
            • Paja  

              Buzkovu dela Bilej balet, tam to pujde jak na dratkach…

              0 0
              • RebelYell  

                Tak to doufam, uz me nebavi ta objizdka na Taborskou pres Julec a krizovatku Ot Sevcika.

                0 0
          • mastihuba  

            krpole je taky rozjebany kua cely, a ted nam nakopnou na dva roky stankovu.

            0 0
            • pepek  

              To jsme si včera naopak pochvalovali na Poděbradové: hustý enduro hned ze startu

              0 0
    • Paja  

      Dnes nekdo?

      0 0
      • JSt  

        vo sesti na velasu. ;-)

        0 0
        • Paja  

          Tam by ze me s tim bajkem od blata meli asi radost…

          0 0
        • pepek  

          To je zase nějaký projekt, který není schopen se sám ufinancovat? (Aby tam po něm nechtěli příspěvky)

          0 0
          • Paja  

            Tak se plati vlezny, tusim pul sta?

            0 0
          • JSt  

            jezdi se v neverejnem arealu, kam je predem dany jednorazovy vstup 50,– a nikdo neskuhra, ze nema na udrzbu a navstevnici by meli vic pustit chlup. myslim, ze do protejsi benzinky taky nikdo nesel s zadosti o penize, ze tam prodaji o dve bagety a tri koly tydne vic. ;-)

            btw. vedle jsi mne jeste neodpovedel, kolik jsi v krasu prispel. ;-)

            0 0
            • Paja  

              Neverejnem? Podle tohoto clanku patri mestu, ktery ho chce zbourat, pokud predtim postavi novej krytej s drevenou drahou.

              0 0
              • pepek  

                Tos sem neměl dávat, zase se mi chce zvracet

                0 0
                • Paja  

                  „Stadion“ pro auticka a motorky uz ti postavili davno…

                  0 0
                  • pepek  

                    tak to je snad něco jiného, to je ušlechtilá zábava a přináší městu věhlas a peníze

                    0 0
                • JSt  

                  ono je spis k placi, ze prvoligovy klub ve druhem nejvetsim meste republiky kope na krcalku po byvalem diviznim mancaftu. ;-)

                  vec druha, ze kapacitne staci s velkou rezervou. :-))

                  0 0
            • pepek  

              Po zavedení příspěvku jsem tam zatím nebyl, bo rekonvalescence. Ale to myslím není vůbec žádný problém zaplatit. Problém je, že na ten váš cyklostadion přispějí všichni, podobně jak kopačkám.

              0 0
              • JSt  

                neni problem zaplatit, ale nedal jsi ani korunu. kasicka tam byla urcite i pred cedulama. ;-)

                jmk a mesto brno, od kterych psal polek, pochazi dotace na vystavbu jsme prave taky my vsichni. ;-) pokud by ty traily postavil kraj, urcite by financoval i udrzbu. kdyz soukromnik neni ochotny pustit penize z jineho sveho prosperujiciho subjektu, musi zatlouct cedulky a ani to nemusi stacit. ;-)

                0 0
                • Polka  

                  JMK to taky podpořil, vždyť jsem to psal a je to vidět i na webu SMK. Měli jste udělat projekt se super business plánem a bez dotací postavit ten novej velas, když seš tak chytrej ;-) Taky to zaplatíme všichni a já se tam třeba nikdy nesvezu a rozhodně tady nebudu trollit, jak ty kolem trailů.

                  0 0
                  • Motyll  

                    Myslím, že poměr využití SMK a velodromu je jednoznačně ve prospěch SMK. Když už jsme u těch dotací…

                    0 0
                    • Karaya  

                      To je ale dáno tím, že je to úplně jiný ovál, než na jakých se jezdí dnes. Takhle i Favorit jezdí trénovat na dráhu do Vídně. Stát tu moderní dřevěný krytý ovál, tak je na něm plno.

                      Takže srovnáváš nesrovnatelné.

                      0 0
                      • Excel  

                        Souhlas. Za chvilku ti to zacnou rovnat s provozem kostela.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tak smyslem cirkevnich restituci bylo, aby to uz dal stat nedotoval. Ze cirkev ziskala majetek v minulosti kolikrat podivnym zpusobem je vec druha.

                          0 0
                          • Excel  

                            Ty nemudruj a pri pondelku za starostou, ze nejaka dotace na Kiru by nebyla vod veci, bo kazde rano s ni hlidas perimetr obce pred najezdniky (cmoudy) a cvicis ji zaroven pro ukol vyhledej a znic, kryci jmeno akce „páv“.

                            0 0
                          • Karaya  

                            Vidíš a já myslel, že smyslem církevních restitucí byla náhrada za majetek, který si stát nechal a místo jehož navrácení se radši rozhodl dočasně dotovat provoz církví.

                            Jestli s tím nabytím majetku myslíš církev, kam chodím já, tak to prosím tě konkretizuj.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ze jim to Komanci ukradli, o tom zadna. Ale ze to cirkev v mnoha pripadadech dostala v minulosti z lidi pod natlakem, nasilim a v nepricetnosti, to je taky fakt.

                              Bavim se hlavne o Rimskokatolicke cirkvi, ostatni jsou v tomto pripade minorita. Nechci hledat, kdo se kdy od koho a z jakych duvodu oddelil. Ja beru, ze vira je fajn vec, ale clovek k tomu nepotrebuje nejaky spolek ala Cemba (jsem holt IT asocial).

                              Kazdopadne je dobre, ze je to uzavreno a statu se to jiz nebude tykat. Tak nejak bych si predstavoval i stadiony, divadla, kina, Singltrek centra a podobne.

                              0 0
                              • obda  

                                Pokud se nepletu, většinu majetku získala církev od šlechty (historicky i od panovníka) a z odkazů bohatých věřících.

                                0 0
                                • scoty  

                                  Slovo majetek mi k tomu duchovnu nějak nesedí.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Tak

                                    0 0
                                  • obda  

                                    Tak nějak bylo potřeba financovat stavbu (i když tu častěji platil přímo zakladatel) a údržbu církevních budov (kostely, fary), a také kněží, řeholníky a církevní zaměstnance. K tomu církev provozovala instituce jako nemocnice či školy, což taky stálo peníze. Proto zakladatelé farností/koste­lů/kláštěrů, tedy zejména panovník a šlechta, obvykle poskytli církvi pozemky, z jejichž výnosů mohla církev financovat tuto svoji činnost. Potud ok. Přilišný majetek, který se nevyužívá k „bohulibým“ účelům (honosné paláce atp.) mi samozřejmě taky nesedí. A nejsme v tom sami, současný papež to vidí podobně ;)

                                    0 0
                                • RomanH  

                                  Coz nevylucuje tu moji druhou vetu. A i halire (od chudaku) delaji v tom mnozstvi a case talire.

                                  0 0
                        • mastihuba  

                          na provoz kostela i vystavbu a opravy se věřící na rozdíl od kopacek i cyklistů naucili velkou merou přispívat už v historii a dělají tak dodnes.

                          http://www.svtomas.net/…ra-2017.html

                          0 0
                      • JSt  

                        jak pises. regulerni velodrom u nas neexistuje. na mtb se da jezdit uplne vsude. byt tu draha, budou se o ni kluby prat. nejake trejly v jedovnicich jsou jen takove zpestreni mtb, jinak nic zasadniho. ;-)

                        0 0
                        • Polka  

                          Tak urcite a vlastne tam ani nikdo nejezdi ;-)

                          0 0
                          • JSt  

                            nenacita se mi to, ale je to asi jedno. ;-) traily jsou jen zabava pro hobbysty. velodrom, stejne jako fotbalovy stadion jsou seriozni zalezitosti, ktere brnu, resp. cele republice chybi.

                            na veci je treba divat se jinym, nez uzkym pohledem cloveka baviciho se jizdou na mtb.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Jak velká je fanouškovská základna? Pro mě to jsou dost zvláštní disciplíny s měnícími se pravidly…

                              Mimochodem minule byl na Buku jakýsi týpek, který Tě prý učil nějaký dráhový fígle, jezdí kliky 165mm a měl žlutý CX…

                              0 0
                            • Jaroslávek  

                              Ha, ha. Všichni máme úzký úhel pohledu, bohužel.

                              0 0
                            • Polka  

                              Asi mas nejakej starej vergl ;-) Zrovna ty mas mit jako ten sirokej pohled jo? :-D Na trailech jsi byl jednou, uz tam nikdy nepojedes, nenavidis to tam, tak se do toho neser a je to, Svetloslave.

                              Btw. uplne jsem cekal, kdy se to dostane k fixkam a velasu, ze se pak za to budes naopak bit az do krve.

                              0 0
                            • Polka  

                              A ta heatmapa vypada takto, v porovnani vlevo silnice Krtiny-Jedas a samozrejme nejsou zapocitani lidi bez gps mereni.

                              0 0
                              • Excel  

                                Ty hele a nechceš založit církev bajkerů sedmého trailu? ;-)

                                0 0
                                • les  

                                  Nesektit, jezdit !

                                  V sobotu ve 14:00h je z Kalečníku zamykací xc vyjížďka. Tož serte na stravu a vůbec neváhéte konópci.

                                  0 0
                              • JSt  

                                kdyby vcera meli vsichni krouzici na velasu zapnutou stravu, kupujes novej monitor, pac ti do nej heatmapa vypali oval. ;-)

                                0 0
                                • Rorejs74  

                                  Tak aktuálně vidím u aktivity z včerejšího Velasu 7 kousků … to není zase tak špatný :)

                                  0 0
                            • Motyll  

                              Vidíš a mně zase příjde úplně mimo jezdit na oválu furt dokola. (Musím teda říct, že jsem dráhu nikdy nesledoval – příjde mi to jako strašná nuda. Staňa mě furt přesvědčuje o opaku.) Ale sto lidí – sto chutí.

                              0 0
          • RomanH  

            Bábek , Ty projekte :-)

            0 0
            • pepek  

              Co to má společnýho s Jzd kroužením po brněnském oválu?

              To bych taky mohl napsat, že jsme mistři světa WRC

              0 0
              • RomanH  

                Zacinal krouzit na stejne draze.

                0 0
              • JSt  

                treba si nekdo uvedomi, ze v drahove cyklistice navzdory absenci regulerniho ovalu ma ceska republika solidni renome na mezinarodni urovni. nase rekreacni bajkparky v evropskem meritku budi spis usmev, protoze tu absenci hor moc osidit nelze. ;-)

                0 0
                • pepek  

                  Tam je tolik disciplin, že aspoň něco musí vyhrát uplně každý

                  0 0
                  • JSt  

                    presne tak. jen my dva jsme nikdy nic nevyhrali, protoze nechcem. ;-)

                    0 0
            • Smazaný účet  

              My tady máme taky velas, stačí jen trošku prosekat…

              0 0
      • Paja  

        …jeste, ze mam toho josefka :)

        0 0
    • pepek  

      Možná bychom měli založit seznam neprůjezdných tras po tom hurikánu:

      1. Karásek: spadené stromy, četné věšáky a větve všude

      0 0
      • Paja  

        Ano ano, cele Romanovo rozvetvene pribuzenstvo se nam tam každou chvili snazilo vetrit do vypletu…;)

        0 0
      • Motyll  

        Nevíte zda je OK Naučná (Soběšice) a žlutá Hornek dolů?

        0 0
        • pepek  

          Nevíme. Ale logicky se prý teď má jezdit jen na východních svazích

          0 0
          • ufoncz  

            Tahle poučka nefunguje. Něco už jsem projel a nabral dost protipříkladů.

            0 0
            • pepek  

              Tak aspoň něco naznač. . . .

              0 0
              • ufoncz  

                Na Naučné jsem nebyl a do seznamu neprůjezdných nejsem schopen nic přidat. Ze všech projetejch cest jsem si do seznamu „tudy zas dlouho ne“ zapsal akorát modrou z Ochoza k Pekárně, ale to ne kvůli dvěma padlejm stromkům, nýbrž kvůli tomu, že po koňácích se to vzpamatuje tak možná v květnu.

                Dost popadaný je to na žluté po Babě, na východ orientovaný svahy nad Marilulanským, v lesích na východ od červené značky Horákovská-Hostěnice, co jsem jel na Hádech a z Hádů dolů tak kupodivu jen dva problémy na snadný překročení, červená z Babího lomu ok, Kaštánka jsem taky ještě nezkoušel… sumoc to má čerstvě zmapovaný směr Prýgl, Holedná, Kohoutky, Ríšovka… tak to semka třeba doplní.

                0 0
                • Polka  

                  21.10. byla modrá na Ochoz ještě ok.

                  0 0
                  • babicak  

                    Dnes jsem to jel z Ochozi k rozcestí Ochozská jeskyně, a vše v cajku, trošku bahýnka, ale jinak bez popadaných stromů krásně průjezdné, jestli Ufon nemyslí modrou od rozcestí k jeskyni Pekárna

                    0 0
                    • pepek  

                      Asi je „bahýnko“ relativní pojem.

                      Já jsem našel jen bordel na žluté k Resslovi, který tam už byl předtím a jeden strom na zelené od silnice do udolí.

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Pro mě to byly solidní sračky až po místo, kde se cesta na chvíli rozdvojuje (Těsnohlídek byl proti tomu suchej) a i když snadno překročitelný, přece jen dva padlý stromky tam byly. Ale možná je Dušan tak zdatnej v hopsání s kolem, že si jich ani nevšiml. Já to taky do zadání hlásit nechtěl, ale když jsem byl vyzván k podrobnostem, tak za mě nejhorší z toho, co sem vyzkoušel.

                        0 0
                    • Polka  

                      Psal jasně „modrou z Ochoza k Pekárně“.

                      0 0
                  • Jaroslávek  

                    18., což je pravda ještě dříve to byla taky turistika. Kdo další ?

                    0 0
                • mastihuba  

                  jako ze na te modré k pekárně je rozdupana bazina, nebo je to jen dosrany od koni hovnama. co tam může kůň udělat?

                  0 0
                  • scoty  

                    jak rozdupaný, to je kultivace…konečně přece si holky nebudou hledat jiné stezky v lese…

                    0 0
                    • LM  

                      Mě tak napadá – vadí těm konům nějak to bahno? Pokud ne, tak by tam mohli mít rozmrdanou jenom úzkou cestičku a né že postupně domrdají cestu od kraje ke kraji…

                      0 0
                • Motyll  

                  Poučná je po včerejším průjezdu OK. Aspoň úsek Soběšice – Melatín.

                  0 0
                  • pepek  

                    No až tak uplně OK ne, ale jde to. Ta druhá půlka je horší. Kromě toho, co tam už bylo, jsou tam padený stromy navíc a věšáky (jeden je nachystaný jak pastička na myši). Pozitivní je ovšem pokles počtu hustých bikerů všude okolo v lese o 100%

                    0 0
                    • Motyll  

                      Tohle je až u Melatína a vede tam obchvat pěšinkou.

                      P.S. už jsem se seznámil se strážkyní schodů u Řícmanic.

                      0 0
                      • pepek  

                        pěšinka sice je, ale to neznamená, že je to OK

                        Co ti říkala? Že je ta cesta jejich a když si rozbiješ hubu, tak oni budou za to zodpovědní?

                        0 0
                        • Motyll  

                          Opotřebovávám jejich schody, Mates to střihnul vedle schodů a rozryl jí mez. Byl jsem slušný.

                          0 0
                      • ufoncz  

                        Naucna je az po tu Panskou louku na jedno vycvaknuti. Dal stejne nema cenu na konci podzimu jezdit. Kastanek vichrici netknutej.

                        0 0
                        • pepek  

                          Proč tam teď nemá cenu jezdit? Žádný velký bláto jsem neviděl, i potůček se dal přejet.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Tak to ta lesákáma vyježděná Ukrajina v tom nejvolejnatějším úseku překvapivě proschla asi.

                            Do seznamu – ten nejhezčí část trailíku k Bílovicím byla neprůjezdně zatarasená už při srpnové vichřici. A naopak ten trail od paintballu v Soběšicích do Zamilca má první dvě třetině epesně umetený a celkově je zcela průjezdnej. Jsou tam teda dva tři ne úplně jistě vypadající věšáky a taky tam někdo „nenápadně“ zvýšil ten skok.

                            0 0
                            • pepek  

                              Ukraina tedy určitě neproschla, ale dá se to ( volbou stopy). Trail do zamilca dobrý, jen potmě to teď chce poladit osvětlení, aby bylo vidět na konec zatáčky.

                              0 0
                              • ufoncz  

                                Tak do blacklistu:

                                • zluta z Kurimske hory
                                • modra od Sedmi dubu kolem jeskyni Nad Svycarnou (tam jsem prave ani nedojel, kousek za krizenim s hrebenovkou je hodne blbe padly stromisko)
                                • objezd Knezi hory (nad Sobesicama) po lyzarske (da se prelezt teda vse)

                                Naopak zluta po Babe uz bez zdrzeni, Karas (prej) taky zprujezdnenej, zluta od Hemzalova mostu do Adamova kupodivu cajk, z Adamova pod Alexandrovku a pak dal na Babice to lesaci evidentne uz pocistili.

                                0 0
        • mastihuba  

          úplně vklidu, vubec bych se toho nebál…

          0 0
          • Motyll  

            Tobě nevěřím ani nos mezi očima :-)

            0 0
            • mastihuba  

              skoda žes dneska nebyl okolo 17:30 na vildenbeku :) jel sem okolo na kole a honila se mi slina, ale nakonec sem to ustál a pokračoval k domovu.

              0 0
      • ufoncz  

        2. Pěšiny mezi koňama nad Ořešínem a Babidolským rybníkem (přelézt nebo obejít ostružinama se to dá, ale je toho tam padlýho strašně moc)

        3. Sjezd k Batelovskýmu potoku od modré TZ a pak i skoro vrstevnicovej singl směr obora Kuřim (tam už pak nejde ani přelézt nebo obejít)

        Aspoňže ten Prýgl trail zůstal.

        0 0
        • scoty  

          Vse kolem Holedne, Kohoutovic atd. je v pohode.

          0 0
          • o.unca  

            ‚rootgarden‘ pod Trojakem na ZTZ je zapadana dost

            0 0
            • chemik_mara  

              Dneska jsem tam taky jel. Nahoru se to ještě dá (s jedním sesednutím), dolů by to bylo o ničem…

              0 0
          • pepek  

            Nevím, co je „vše“, ale vše určitě v pohodě není: např. na výjezdu kolem Kohoutovického potoka (a ano, ty tam zásadně nejezdíš :-), je místy 20cm listí, ve kterém jsou schované četné nástrahy. Zastavila mě tam pěkně schovaná, ošlizlá větev, šikmo ke směru jízdy, přes celou šířku. Kdybych jel shora cestovní rychlostí, tak jistojistě skončím v tom kaňonu. I na dalších místech jsou těžko objetelné stromy, typicky pod kopcem a bordel je uplně všude. Např. kultovní okruh kolem vrcholu je z jedné strany tak zasypaný, že je těžké najít správnou cestu. Ale jinak dobrý, to máš pravdu.

            0 0
            • scoty  

              Jo ty zaříznutý místa jsou místy zafoukaný trochu víc než obvykle no:)

              Bacha na rozeklané větve v listí na pepkotrailu, potřebuje vyčistit …s lucernami asi nic moc…

              https://mapy.cz/s/2bZho

              0 0
              • LM  

                Byl jsem se mrknout na Holedné a okolí – mapa:

                • zelená TZ od Kohoutovické baby po dub Troják cajk, spousta listí ve žlebu :-)
                • pak tam bylo popadanejch pár stromů (body 1–5), něco šlo objet, dva by se daly skočit vysokým bunnyhopem a u jednoho je potřeba prostrčit kolo na hruhou stranu skrz větve
                • stěrkový výjezd do kopce v oboře je uzavřen, je to potřeba objet přes body 6–14, ke konci jenom pěšinka s mnoha kořeny
                • na pepkotrailu jsou taky nějaký stromy dole (body 16–18) + spousta bordela, takže se jede dost po paměti protože pěšinka místama není skoro vidět
                0 0
      • LM  

        První půlka trailíku na Palečáku taky celkem nic moc:

        1 – ke konci pěšiky za pomníkem leží modřín s celkem nepříjemnejma větvema (prostrkování kola alá ježek v kleci)

        2 – zlomená horní polovina stromu zaklesnutá do věšáku a to celé asi 3 m nad pěšinkou – tady jsem chvilku váhal jestli tam fakt chci jet :-)

        3 – kmen přes cestu a za ním kousek dál další kmen trčící do cesty (ten druhej už se dal objet)

        Téměř všude tak 10–15 cm vrstva listí a sem tam kusy dřeva.

        0 0
      • babicak  

        Modrá nad Kanicemi – kousek před Srnčí studánkou zhruba 49.2717322N, 16.7112211E – nejde ani projít, buď zpět, nebo docela velký objezd lesem

        0 0
    • Motyll  

      Neděláte někdo v Abře?

      0 0
      • Smazaný účet  

        To měli v předchozí hokně a furt nějaký problémos.

        Výsledek první debaty s Warpsem: https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • mastihuba  

          :DDDDD

          0 0
        • Motyll  

          Lauf nebrat :)

          0 0
        • RomanH  

          :-D

          0 0
        • Excel  

          Jestli tomu dobře rozumím, tak je to na *****.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nevím, připadá mi to trošku jako PR Enve, záběry na Enve jsou z jiného úhlu, a ve sjezdu je to zrychlený namísto zpomalený. Když si to pustím na nejmenší rychlost, tak Lauf vypadá OK a hlava rámu je „jakoby“ ve stejné výšce…

            0 0
            • RomanH  

              Stredni lavinu odpruzis

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nejrozumnější by bylo vzít v Pozořicích Kostku rám a vše přeházet vč. Pepixona, já ale nedělám rozumné věci ;)

                0 0
                • pepek  

                  Já tam vidím dobrých 20mm zdvihu. (Ale zase někdo ty slepé uličky musí prozkoumat)

                  0 0
                • mastihuba  

                  a červíček už hlodá :-) zrovna to tady resime u Bernarda :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Akorát ta zatracená geoška, jsem zvyklý na TT 62cm (a to nemám krátký forbec na dnešní poměry), ale Cube 19" má délku 61cm a vysoká 21" 63cm :/

                    0 0
                    • Karaya  

                      Tak 1cm je v poho, ne? Dáš širší rodla, popř. s jiným úhlem a jsi na svých.

                      0 0
                • RomanH  

                  CrMo ram a vidla, 27.5+, plaste 2.8, Eagle :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tu modu tlustejch plášťů nechapu. sou to těžké kurvy. ted sem jaro odjezdil na crestech s xc gumama a do kopce sem nikdy větší radost nezazil. mega guma ma kilo i vic a to se rovna vaze plastu s hrebama ktery nejedou.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Seženeš 2,8" pláště kolem 800 gramů. Kdejaká „XC“ úžovka pro 29" má dneska kolem 700. Celkově to do kopca bude určitě línější, o tom žádná. Ale zase když by náhodou zas napadlo nebo byl ten výjezd fest rozbitej…

                      0 0
                    • Polka  

                      Zas ale ten grip…

                      0 0
                      • mastihuba  

                        ano grip je v prekladu prilnavost? a vaha 650 a 800 je ***** rozdil. nota bene když stejnej rozdil je na rafku

                        0 0
                        • Polka  

                          Jo, přilnavost. Od kdy ty řešíš váhu? :-) Já to teď viděl u borca na té vyjížďce SMK a sice si stěžoval na komplet hmotnost kola, ale přes ty šutry se to převalovalo krásně a drželo pěkně v zatáčkách i na měkkým povrchu. Takže stačí sehnat lehčí pláště a ráfky a musí to jet.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            stačí se svezt na lv a na zimaku. na lv mam gumy 2,3 a lehce to určitě nejede a nejak mi unika kde jsou na SMK šutry. ? to na nejakym useku z marianskyho ú­dolí?

                            0 0
                            • Polka  

                              My jsme nejeli jen traily, ale treba ten kratkej vyjezd od Mokerske a v krasu obecne najdes sutru, bordelu a korenu plno. Ale samo nenutim, chapu.

                              0 0
                    • Smazaný účet  

                      Taky nechápu co to je za nový mor, přeneslo se to i na žiletky, furt tady někdo řeší, jak široký gumy tam nacpe.

                      Nedávno jsi mluvil o tom, že ti ejly připomínají víno: https://brno.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

                      0 0
                    • RomanH  

                      Tak me nahlodala ta serie prasklych fullu, co se odehrala minuly mesic. Celokarbonovej full stoji docela dost penez, a resit u hliniku treba co 5 let novej ram se mi nechce.

                      Kdyz si uvedomim, co me ted momentalne nejvice bavi (delsi vicedenni streky s baglem, a nebo naopak kratke projizdky okolo komina se psem), tak pokud by me ta Merida znovu praskla, volil bych neco s minimalnimi naroky na udrzbu, ale i relativne pohodlneho. Proto jsem pokukoval po tech 27.5+ Co mam nacteno (jeste jsem se na tom nesvezl), tak docela dost zalezi na plastich. Vahove se to pohybuje okolo 800g / plast, co neni tak hrozne, pak samo jeste vzorek. Prilnavost bude slusna, a lecos to urcite odpusti i smerem dolu. A nakonec, odpruzena vidla a 29'' plast se na to da nahodit vzdy. Takze takovej univerzal. A mozna by tam nemusel byt ani Eagle – na ten tlustej plast by mi stacilo na asfaltu 32×11a v terenu 32×46.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já Tě nechápu, zrovna Ty, kterej se v tom rád vrtáš, věčně naleštěný, propagátor celodeňáků s nemalým % voleje a balony…

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jako ja jsem rad, ze je full zase v kupe. Resil bych to, pokud by to prasklo. Koupis hlinikovej full, praskne Ti treba za 4 roky kyvka, a novou uz ke stavajici casti nesezenes. Takze novej ram, vyrobce zajasa.

                          Barak jsem stavel kvuli tomu, abych mohl hadici osplouchat kolo (takze muzu vesele jezdit za kazdeho pocasi), a mohl si ugrilovat maso :-) Nevrtam se v tom rad, ale kdyz mam barak a naradi, tak predsi nebudu davat kolo do servisu.

                          Samo, ze bych si to prvne pred koupi pujcil, nejsem jako Ty s Laufem ;-) Nicmene si fakt myslim, ze zrovna na Dukle, Pivovarech, cervene ze Zdaru by me to neomezovalo. Ano, Brno – Praded (a hlavne pripadnej silnicni presun Praded – Brno) by uz asi problem byl.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já to mám složitý, abych mohl testovat, musel bych mít na mm nastavený posed jako na současném stroji a pak to týden testovat někde v těžkým terénu…

                            0 0
                            • RomanH  

                              Toto jsi cetl ?

                              0 0
                              • RomanH  

                                A kdyz uz jsme u toho webu, tak zde prave borec letmo popisuje pluskove kolo. Akorat ja bych volil 27.5+ Jednak jsem mensi, nez Ty, a druhak bych mel porad zadni vratka na 29''.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Se divim, ze mu to koleno odeslo az po 1200 km, 29+ oblozeny vecma s prevodem 32×42.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    jj. Ale treba ma najezdeno, a nebo proste zavcas tlaci.

                                    Tady to jeho kolegovi nestacilo. Otazkou je, co je na takovy kolo lepsi. Jestli smyk, a nebo si pri plne zatezi dat mensi placku.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      V tom ses teďka zhlídl? Železo s balónama obložený báglama? To já už změnil oddíl ;)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Ne, kolo ma bejt bez tech sracek, veci patri do baglu :-)

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Když už to vlákno zavřeli, tak ti poradím tady: máš koho volit. Kulhánka.

                                          Co to, kua, už to zase otevřeli, ale je to nějaké krátké :-)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Na nem mi vadi ta ODA v pozadi. Taktez i stin udajne spoluprace s STB a v 1968 vstoupil do KSC – Boha jeho, proc zrovna v tom roce…

                                            Takovej mensi Babis 2

                                            Ale jo, je z nich asi nej, akorat se do druheho kola stejne nedostane.

                                            0 0
                                            • Motyll  

                                              Tak druhé kolo už je teď jasné. Zeman x Topolánek. To pak nevím koho. Jedno horší než druhé.

                                              0 0
                                      • Excel  

                                        Tak v tom je budoucnost.

                                        0 0
                              • Smazaný účet  

                                Teď už jo:) Můj první dojem rozhodně o tuhosti nebyl, v náklonech spíš nepříjemný pocit jako na prázdné gumě. Bike je váhově asi jako Felt, který proto pro mě na 35mm gumách nemá už moc význam.

                                0 0
                            • JSt  

                              to si jen namlouvas, o te nutnosti stejneho posedu. obraz o tom, jak vidlice funguje dostanes pri prvnim sjeti pangejtu i na ramu uplne jine nez tve velikosti. sam pises, ze tezky teren nevyhledavas… jestli je to jizdnima vlastnostma dostatecny nebo na hovno zjistis do peti minut. ;-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Já to myslel všeobecně.

                                Jde mi to líp do kopce, z kopce mám strach, takže to se teď bez 3kg a tlumáku ještě znásobí :)

                                0 0
                                • Paja  

                                  S francouzem jses s kopce znatelne rychlejsi nez predtim na HT.

                                  0 0
                              • Excel  

                                Banální věc, kterou poznáš když hodně, za dvě, tři minuty u jiných vidlic, no když jsi největší blbec na zeměkouli, tak za tři minuty. U Laufa, ty pičo, celý, *****, týden! To musíš, forbec, rodla, sedlovka, sedlo ven aby ses dostal na ten posed, abys mohl toto ta ***** toho!

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Jasne, protoze si poradi rikas Jak je ***** mozne, ze to nefunguje, kdyz to stalo takovy love :-)

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jako mi je jasný, že tam za měsíc budu dávat Epixona, ale já si prostě nemohl pomoct ;)

                                  Takhle prostě funguje PR, pročpak není vidět nikde na závodech?

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Ja ju pak od tebe za pakatel kupim ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Zase se asi vrátím k páčkám, to XT tak krásně šlape, žádný posouvání a kroucení ruky :)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Tak Eagla od Tebe odkoupi Babicak

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Hned bych mu ho dal :) V opačném případě to obnáší: nesehnatelný ořech na Victtoria kola, novou patku, převodník, řazení…

                                          0 0
                                          • ufoncz  

                                            Ty kola vypadaj moc hezky, perfektně tam ladí, ty nevyměňuj. Když nic, tak máš aspoň fešáka. Polepy jiné vidle se daj pak řešit snadno a levně (a rozdíl cen Lauf vs. Epixon umožňuje mnohé :-))

                                            0 0
          • Polka  

            +1 Ten předozadní takovej zasekávací pohyb znám a je to fajt naprd. Ta levná čína se nesméká, valí napřímo a projede kua všecko ;-)

            0 0
            • Excel  

              Tak nějak, přijde mi to, že tam kde to na 29 s pevnou projedeš v pohodě, to bude s Laufem nějak chodit, ale přínos nula a tam kde 29 s pevnou bude mít problémy bude ten lauf mít problémy taky.

              0 0
              • Polka  

                Jj, když zaexperimentovat, tak zkusit dát na předek třeba plášť 2,4" a pěkně ufouknout, tak aby nešel na ráfek…cenově úplně jinde, riziko minimální.

                0 0
                • les  

                  To ti bude plavat 10× tolik, jak ten Pepa Laufr. Podle mě, je ta vidla hlavně na žehlení drobných nerovností, abys nebyl při xc tak vytřepanej, jak na pevné. To fídeo nesvědčí vůbec o ničem. Takhle přez ty klády v reálu pojede jenom uplnej lojza.

                  0 0
                  • Polka  

                    Proc by to melo plavat? Kdyz to spravne nefucis…jezdil jsem na tom takhle leta a slo to, ale taky jsem nekdy zaexperimentoval, to jo. Nebo predek casem o neco usel a hned byl rafek, ale moje chyba. Navic Depka je lehci, takze to tak nemusi s tlakem hrotit.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Balóny nerěš, jezdím i hafo asfaltu do hokny, návratofky zvrchu jsou na krosce o ničom ;)

                      Jeden čas jsem spokojeně jezdil Tišnov – Žebál na krosu s 20mm gumama a pružinovkou :)

                      0 0
                    • les  

                      K 2,4 by musela být adekvátní šířka ráfku, jinak to bude plavat a žvejkat se. Když se do toho opřeš v zatáčce, je to na předku hodně nebezpečný. Ono na úzkým ráfku se ta 2,4 bude bortit v točce vždycky.

                      0 0
      • Jaroslávek  

        Občas piju v Ambře.

        0 0
    • Jaroslávek  

      Ve st má pršet, čt nemohu, což takhle út ?

      0 0
    • Motyll  

      Jak jsem posunul blíže k 4,5#, Google se mi furt podbízí s divnou reklamou.

      0 0
    • nomecz  

      chlapi dotaz, můžete mi někdo vysvětlit kde najdu ZOO Trail ? nebo teda které z těch cest se tak říká ?

      díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Branka pod ledníma medvědama u cukrárny Anička…

        0 0
        • nomecz  

          ok a z druhé strany ?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hier, ale taky nevím přesně, které části se tak říká.

            0 0
            • ufoncz  

              Ne, to nejlepší i s nájezdem vod modrý TZ je zhruba tady. Kolem potoka ke zmíněné brance je to už pak spíš jen fajn tranzitní trasa po víceméně rovině oběma směry.

              0 0
              • nomecz  

                jo jo super díky všem, tak je toto co jsem myslel :-)

                0 0
              • scoty  

                Ne, původní zootrail vedl od bodu 1 do b. 14, kde byl skluz dolů na b.15, U bodu 6 je křižovatka s odbočkou vlevo, bohužel mezi b. 7 – 8 proběhl sesuv skalky a dá se to projít pouze pěšky.

                Nyní se to jezdí mezi body 24 až 15.

                https://mapy.cz/s/2bzSP

                0 0
      • wong  

        Já myslím, že ZOO trail je to žlutě označené. Začátek je u vracečky na MTZ.

        0 0
        • marshalll  

          Nebo si ještě povyskočit o pár metrů výš na paralení trailík zařiznutej ve stráni ;)

          0 0
          • Polka  

            Jj, tady je to celkem videt.

            0 0
            • scoty  

              To je právě škoda, že je to mezi body A a C zasypané. Ten horní trailík je mnohem zajímavější.

              0 0
              • Polka  

                Ten jsem myslel, neni na nem segment, ale je tam videt.

                0 0
                • pepek  

                  není segment? no tvl, to je peklo totok :-( bez segmentu nelze ani jezdit

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Povezte mi Kefalin, čo je to ten hentý segment ?

                    0 0
                  • ufoncz  

                    To víš, no… ;)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zůstávám totálním zaostalcem, bez FB, Stravy, fén bez dat. tarifu nevozím na rodlech. Pořídil jsem si androida kvůli aplikacím a mám jednu jedinou, stejnou jako jsem měl na Windows Phone – mapy.cz :)))

                      0 0
                  • Polka  

                    To bylo myšleno tak, že kdyby tam byl vyznačený segment, tak by to na té mapě bylo líp vidět, Kefalín ;-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Takový starý zyglista to má znát, segmentů netřeba. Segmenty jsou zlo.

                      0 0
                      • babicak  

                        Zlo jsou puštěné zadní mlhovky při viditelnosti 200 a více metrů v koloně aut na silnici 373

                        0 0
                        • RomanH  

                          Souhlasim s obouma

                          0 0
                        • Excel  

                          Ty to možná budeš vědět. Jaký praktický význam má diodový krucifix za kabinovým sklem? Někdy jsem si toho všiml, že to měl řidič i za sebou až na zadní stěně kabiny. Což mi přijde, že mu to musí házet odlesky na skle. Neříkám to proto, že by mě ten kříž nějak oslňoval, možná trochu odvede moji pozornost. Spíš ze zajímavosti. Jestli to tam vůbec může mít, nebo to naopak musí mít když převáží hostie nebo jede do Rumunska. Není to ojedinělá záležitost.

                          0 0
                          • babicak  

                            Proč si vozí kříže, obecně těžko říct, do soudruha nevidíš. Proč na zadní stěně – to je velmi prozaické, když ten kříž, nebo jiný nápis – MAN, SCANIA – budou mít na předním skle, tak za to dostanou pokutu a tak si to dávají na zadní část kabiny, to je bez pokuty. Kříže si tam dávají většinou Poláci. Rumunsko jezdíme bez kříže a vracíme se od Drákuly zpět živí. Teď máme jednoho skoro v Moldávii.

                            0 0
                      • Polka  

                        Jak stary? Ty ses stary ;-)

                        Btw. vcera to zas bylo poradne uchcany oslizly mrholici dusickovsky…ne jak zbabely utery, soudruzi! A u skautu uz padly stromy narezali, castecne odklidili, da se projet…zbyva strom u rybniku Hornek.

                        0 0
                        • pepek  

                          Ty ses jebal v blátě a my jsme měli (suché) adrenalinové noční traily.

                          To Jst: chtěl jsem cálovat, ale ve tmě jsem nenašel pokladničku :-)

                          0 0
                        • pepek  

                          Promiň, ten starý biker mi tam skočil mimoděk, bo někdo říkal, že volíš Babišku. A babiška=sta­ří lidi.

                          0 0
                          • Motyll  

                            Nevolil. :)

                            Tohle jsi zaznamenal?

                            https://www.toshiba.co.jp/…0/pr0301.htm

                            0 0
                            • pepek  

                              To je zase jen šíření poplašné zprávy. Sovětští vědci např. vyvinuli motor, běžící na vodu, již před 40 lety

                              Pravda je to, co nyní spočítali američtí vědci z MITu

                              0 0
                              • RomanH  

                                Chacha, od rana jsem cekal, kdy to sem hodis :-)

                                0 0
                                • pepek  

                                  On si začal. (doufám, že neobjeví to, co řekl starý, už asi dementní Lutz :-)

                                  0 0
                              • Karaya  

                                Předesílám, že mám klasickou benzínovou atmosféru, jen aby nedošlo k mýlce.

                                U elektro aut přece nejde o celkové emise, ale o to, kde se ty emise vylučují. No a když to není přímo ve městě, tak mají nezanedbatelný přínos k dýchatelnosti vzduchu i pro cyklisty. Jízda v podzimním počasí ve městě, kde každé druhé auto je to nejsmradlavější TDI, není teda žádná hitparáda. Kolona stojících elektroaut by se objížděla mnohem lépe :P.

                                0 0
                                • pepek  

                                  Pohoda jednoho bicyklisty není nic ve srovnání s ohrožením Země oteplováním, vždyť nám to zelení fašisti snad už vysvětlili, ne? Jenom výstavba nových továren kvůli elektojebkám, výroba dvojnásobku el. energie převážně z uhlí a výroba surovin, jejich tahání přes celý svět, vyprodukuje více CO2, než takový pěkný, úsporný, čistý a filtrovaný diesel, pro který je už vše dávno postaveno.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Zajímavý je, že nikdo neřeší přibývající letadla: http://www.stoplusjednicka.cz/…i-oteplovani

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      To už by Muskovi nesežrala ani ta jejich sekta, kdyby nahoře chtěl postavit elektrochargery zadarmo.

                                      Jestlipak někdo řeší zemědělce, kteří vypouštějí kvanta metanu, když hnojí a nezaorávají to. Takhle třeba holanďani zakyselili už celý severní moře.

                                      0 0
                                  • Karaya  

                                    Až na to, že pěkných úsporných, čistých a filtrovaných dieselů tu jezdí úplně minimum. Většina má pěkně očouzenej výfuk, lítaj z toho saze filtr nefiltr. A kontrolovat to nechceme, nechápu kdo a proč furt lobuje proti, ale je v tom každopádně úspěšný. Že se elektřina vyrábí převážně z uhlí, není problém elektromobilů. Možnosti vyrábět bez CO2 tu jsou.

                                    No a sám ve městě na kole rozhodně nejsem.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Počkej, všechno bude čistější

                                      Možnosti vyrábět bez CO2 tu jsou? – myslíš když třeba seberem němcům nějaký větrný průliv, nebo Stropnický zavelí a pojedem okupovat Norsko?

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        V našich podmínkách jsem měl na mysli hlavně atom, neříkej, že jsi o něm ještě neslyšel.

                                        0 0
                                    • pepek  

                                      Tak nyní už soudruzi z Audi překonali i ty sovětské vědce. (Nebo je už apríl?)

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Nevím proč to vyrábět z vody, když to jde dělat ze chcanek. Výstupem bude nafta a AdBlue, navíc je tam potenciál při rozvoji technologie na výtěžnost proteinů, zpětný zisk léčiv atd. Budoucnost je pak v tom, že srat a chcat se bude chodit do auta.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Recept je prostý

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            To je nejenom technologický, ale i ekonomický zázrak: fabrika jako ze sci-fi vyrobí ekonomicky palivo pro jednu pumpu /400 aut ? :-) Ale když najdou dostatečně zeleného člověka v Bruselu, tak nějaký dotace určitě přitečou.

                                            0 0
                                        • Paja  

                                          …a pritom se stacilo zeptat na BF :D

                                          0 0
                                      • Polka  

                                        Ja si u tech e-aut a podobnejch clanku vzdycky vzpomenu na bajny DeLorean DMC-12 :-)

                                        0 0
                          • Polka  

                            Manasu, mam na to reagovat? :-D To asi rikal Motyl, kamarad.

                            0 0
    • Jaroslávek  

      Je to OT ale … Po 2 letech mi zřejmě odešla inkoustová tiskárna HP 3540 (zřejmě to zařízení, který reaguje na náplně). Chtělo to po mě vyměnit náplně, ale i po výměně hlásí tiskárna stejnou chybu. Takže mám doma 2 nové náplně HP 650. Přenechám potřebnému, srovnali bychom se na základně.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jestli to nejsou origoše, tak HP je může začít odmítat (i když už tiskly).

        0 0
      • Polka  

        Zkus to parkrat zkalibrovat, dat origo toner nebo puvodni a pak zpet ten novej neorigo, zase zkalibrovat. Zena ted resila podobnou blbost u Epsonu myslim a pak se ji to zas nejak zazrakem rozjelo. Chce to ale svatou trpelivost.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Svatou trpělivost jsem měl na můj vkus dost dlouho, ale už mě přešla. A tiskárnu, která stála 2 litry nebo kolik nebudu dávat do servisu kvůli zjištění závady za 8 kil + díl za litr:-(

          0 0
          • Polka  

            Tak jasne, u nas se to tykalo tiskarny za 10 a tam uz si to clovek trosku rozmysli, ale nakonec se to rozjelo i kdyz problem byl asi jinej, toner to bralo, ale blbe tisklo barevne. Kazdopadne jsou to sunty. Ja mam nakou starou ink. Dell za 2tis., skoro netisknu a furt v pohode, takze babo rad.

            0 0
      • Excel  

        Možno to má přímo funkci čištění tiskové hlavy, ale jestli to je nějaká jebka tak těžko.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dáš 3. stupeň čištění a seš bez inkoustu, aspoň na tom HP, co jsem dostal od Emanuela :)

          0 0
          • Excel  

            To vůbec není pravda, já tu mám ploter HP a na poslední level čištění ti ho zmizne tak maximálně pětina ;-)

            0 0
          • Motyll  

            Jenomže to byla jebka, kde polovinu ceny tiskárny tvoří inkousty. Pro naše domácí použití je ink na hovno, vždycky zaschnul. Už léta mám all-in-one color laser a je klid.

            0 0
            • Excel  

              tak nějak

              0 0
            • Smazaný účet  

              Samozřejmě, byl takový dar nedar, jelikož jsem zakoupil velký butele inku, tak jsem ji ještě nerozdupal ;) Ale nastavil jsem si na telefénu zapnout tiskárnu 1× týdně a zasychá o něco míň, jinak tisknu opravdu párkrát do roka.

              0 0
    • mastihuba  

      takovej trapnej dotaz… kolik lidi tady zvládne celej vecer lejt 12 Květnici? a ted nemyslim 2–3ks ale normalni surovej konzum… v tomto případě musim konstatovat zlaty europivo typu Bernard a Poutnas :-)

      0 0
      • Excel  

        :-)

        0 0
      • Polka  

        Tak to nevím, ale včera valil Ferdinand, GoldCock SingleMalt od Jelínka a griotte Božkov, k tomu grilovačka a výborný oříškový dortíky…taková typická bikerská strava.

        0 0
        • Excel  

          Jsem myslel, že GoldCock zmizel i s likérkou Dolany v propadlišti dějin a vida. Jelínek.

          0 0
      • Smazaný účet  

        A po deseti Vildenbercích je to lepší? ;)

        Včera jsmě měli firemní dýchánek ve Steakovém a pivním baru Pod lékárnou, co tam dělají za zvěrstva, to jsem ještě neviděl. Mají tam asi 20! druhů piv mj. bylinková Polička, višňový Poutník, bezový Krákora… wtf!

        0 0
      • RomanH  

        Naprostej souhlas, treti Kvetnice je hranicni.

        0 0
        • Smazaný účet  

          V posl. době poměr cena/výkon/chuť (10° vodová, 12° lihová)/funkce další den, asi nejlíp vychází Otakar.

          0 0
    • pepek  

      Až tak vysokou autoledničku jsem viděl dnes v akci.

      0 0
    • Paja  

      Skilhunt H03 – tir optika, neutral white, za 29 USD, kdyby mel nekdo zajem. Plati jeste zitra.

      0 0
      • Polka  

        Včera jsem objednával, ale jiný věci. Tady na tom světle je lepšího co? Mně by vadilo, že se to na rodla musí jinak chytit tudíž kupovat jinej držák. Já jsem furt spokojenej s tím convoyem.

        0 0
        • Paja  

          S Convoyem jsem taky spokojenej, Skilhunt je celovka.

          0 0
      • obda  

        Kdyz se trochu zagoogli, tak kod na cenu <30 USD najdes snad vzdycky.

        0 0
        • Paja  

          Mne to soudruzi z gearbestu posilaji mailem i bez googleni a kdyby nejaky soudruh zde nechtel ci neumel dostatecne googlit…;)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Kurde, chystal jsem se vyměnit posl. 2 ložiska na francouzovi v horním vahadle a oni už jsou zas zadřený i ty nový v horních vzpěrách, to je neprodejné totok :/

      0 0
      • pepek  

        Koukám, že francouzští soudruzi počítali taky dobře :-) Ty moje na spešlu zatím drží, ale to je možná tím, že je zlomený.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak je pravda, že o Enduro ložiscích jsem se dozvěděl, až jsem tam nalisoval Chiny, otázka je, jestli je to takový rozdíl…

          0 0
          • pepek  

            Pokud jsi tam měl ložiska s klecí, tak je to jedno. Pokud bez klece, tak tam rozdíl musí být, ovšem pak to soudruzi dimenzovali s ohledem na to, jaký ložiska tam dají, takže bez klece dají automaticky lehčí řadu – takže je to zase v pr…i. To němečtí soudruzi se už vůbec nestyděli, dali tam ložisko, který ani není v tabulkách: 10/16mm (!), dá se ovšem koupit jako ložisko do RC autíček !

            0 0
            • Smazaný účet  

              Byly tam s málo kuličkama s plechovou klecí, stejně jako ty nový Chiny, ještě mám 4 enduro, ty klec nemají…

              0 0
            • RomanH  

              O te kleci se rozepis. Ja mel originalne ve vahadle 608–2Z, nahradil jsem je (dle ostatnich, pry je to lepsi) 608–2RS. Takze priste tam mam dat radeji opet s tou kleci na jedne strane ?

              0 0
              • mastihuba  

                z je plechovy tesneni a rs je plastovy těsnění

                0 0
                • RomanH  

                  To ja vim. Ale Pepek neco naznacoval o pevnostni rade, coz netusim, co tim myslel.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    aha, tak to netuším, loziska jsem nikdy takto neřešil

                    0 0
                  • pepek  

                    Klec je to, co je mezi kuličkama. (Ty máš asi gymnázium, že? :-) Když tam klec nemáš (enduro MAX), máš víc kuliček – vyšší statickou unosnost, ale nesmíš s tím moc točit – takže je to především pro takové aplikace, kde se to jen pootáčí, což je zrovna ta zadní stavba.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jo taaak :-) Diky za osvetu, koukam , ze zrovna ty 608 nejsou ani tak drahe. Sice uz pochybuji, ze vydrzi 4× tolik, co obycejna za 1/4 ceny, ale pokud to usetri nejakou tu rozborku, tak proc ne.

                      0 0
                      • pepek  

                        to je dobrá cena, enduro to mají taky za stovku a navíc dost peněz za dopravu

                        0 0
      • Polka  

        Tak když to dáváš zrovna na BF bazar a řešíš tady furt ložiska a další věci, tak to fakt asi moc dobře neprodáš ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nemá smysl o tom kecat, nepotřebuju, aby mi to pak někdo přijel zpátky omlátit o hlavu.

          0 0
          • Excel  

            Hezká tabulka, nechcu nic, ale máš to pěkně zpracované.

            0 0
            • pepek  

              Tak RX a MotoGP jsem nakonec stihl. Takto Marquez „ustál“ titul mistra světa

              0 0
              • scoty  

                To bylo dobrý jak se jeho táta v tom okamžiku chytnul zdi…:)

                Já jsem ale fandil Dovimu bo taloš na Ducati no:)

                0 0
              • Excel  

                Já se musel vrátit a jet na Myslivnu, ten trail kolem plotu byl plnej bordelu a eště docela naprudko.

                0 0
                • pepek  

                  To není možný, já jsem četl na BF, že všechno je v pořádku a umetené (Scotty)

                  0 0
                  • Excel  

                    Tak to jsem buď odbočil někam do hajzlu nebo nevím, ale bordel to byl starej roky.

                    0 0
                    • scoty  

                      Soudruh je jen rozzloben, ze mu na pepkotrail spadly dva stromy mně nic..;-)

                      0 0
          • RomanH  

            Pato, vezmu ty brzdy. Dikec.

            0 0
            • babicak  

              Pokud je ještě možnost, koupím ten Ground Control 29×2.1(předpo­kládám, že není moc jetý).

              0 0
              • Smazaný účet  

                Dík za zájem chlapci, musíte počkat, až co zbyde, zatím to vypadá, že mě přelisování na kval. ložiska stejně nemine, pokud si ten rám nechci dát místo obrazu :/

                0 0
                • RomanH  

                  Jakoze prvni pujde z domu ram a pak az ostatni, co zbyde ? Kazdopadne na nas teda mysli. A toho Pepikona si jeste schovej (prubni ho i na Arthurovi).

                  0 0
                • Karaya  

                  Hlásím se na epixona, kdybys ho chtěl poslat z domu. popř. vyměním za Fox 29 RLT :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    Supi se slétají. . . . (Tedy foxku za epičona – to jsem tady ještě nikdy nečetl :-)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To bys musel mít hlavu 12 cm a nízký hlávko bez podložek.

                    Ještě budu mít XT sadu a sedlovku Ritchey WCS Al 31,6, ofset 20 mm…

                    0 0
            • Smazaný účet  

              Tak newim, jestli si je nenechám, je o ně enormní zájem :) Na Artušovi jsou XT: http://www.bike-forum.cz/…rzdama-m8000#…

              0 0
              • RomanH  

                Cetl jsem. Netusim, jakej pruser to je u tech novych XT, ale Vilem psal, ze mu to dela i u „785“: http://www.bike-forum.cz/…rzdama-m8000#… taky. I ja to u 785 obcas pocituji, ale neni to nijak dramaticke. Bral jsem to jako vlastnost. Trosku se mi takto menila vzdalenost i u mechanickych BB7 – to teplo s tim proste zahybe.

                0 0
          • Polka  

            No já psal právě o tom, že už z dřívějška je tady toho hafo ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tos mně mohl ale říct hned, že když to tam napíšu, že je to pak neprodejný, to jsem si ho mohl rovnou nechat, když stejně budu muset doobjednat 4× enduro ložiska po 200,– a další přípravky a dalších x víkendů se s tím *****.

              0 0
              • Polka  

                Tys to mel i v popisu u kola? :-D To jsem si nevsiml, ja myslel hlavne v tematech na BF, to si proste clovek muze lehce dohledat, ale na to je potreba myslet uz predem, ze pokud neco budes prodavat a ma to treba nejaky neduhy, tak je nebudes ventilovat 1 x mesicne na netu ;-)

                0 0
                • Excel  

                  To by byl přístup dost na hovno, ale. :-)

                  0 0
                • JSt  

                  kdo si precte tohle, od tebe uz nic nekoupi. tez kratkozrake. ;-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    :-) jj

                    Nahodou, me by Depkuv pristup az tak neodratil, je poctivej. V podstate si stezuje jen na to, ze mu rychle odchazi loziska (skripot), coz mu minimalne prvni rok/dva nedelalo (nez do toho hrabal), a to to kupoval jako bazarovku. Tak bud to tam lisuje blbe, coz se ale podle me vicemene neda – prochazi tim tusim osa a to by mu na druhe strane nevylezla (alespon u me stavby to tak je), a nebo jsou holt soucasna loziska sracka (oproti originalum).

                    0 0
                    • Excel  

                      Možná ty první dva roky to bylo totálně zatuhlý a až pak se to rozhejbalo a začlo skřípat.

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak snad všichni z BF nečtou Brno, a na Cyklobazar chodí doufám i lidé nereg. na BF.

                    0 0
                  • Polka  

                    Aaaa, Svetloslav…bys­trozraky :-) Hele prodal jsem toho dost, troufnu si rict ze daleko vic jak ty a Depka dohromady a nikdy nebyl problem, proc asi? A hlavne nikde nerikam, ze neco u svych prodeju zamerne zatajuju! Loziska bych na LP proste vymenil a kolo prodal, co vic s tim taky delat.

                    0 0
                  • Polka  

                    Btw. uz vidim jak prodavas kolo a resis to tady takhle na BF ;-)

                    0 0
          • babicak  

            Je ještě volný ten Ground Control 29×2.1?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zatím je volný vše krom brzd, dále mám obyč. gumu Vittoria Barzo, komponenty SLX, XT 2×11 a lesklý WCS Ritchey (rodla, forbec, sedlovka)…

              0 0
    • Smazaný účet  

      Když si přepnete na ČT sport, Hasička a hasič roku 2017, tak mají oblečky od nás :)

      0 0
    • Motyll  

      Dnes je to přesně rok. Nevyrazíme v pátek na nějakou celodenku?

      0 0
    • Rorejs74  

      Nejeli jste pls někdo okolo : https://brnensky.denik.cz/…0171112.html

      Moc si nedovedu představit, že by se tama dalo jet ( na kole i v autě ) tak rychle, aby to dopadlo takhle fatálně :(

      0 0
      • Jaroslávek  

        By ses divil, je to tam rovný, nedávno jsem tama šel po chodníku a minuli mě tam nejméně 2 letci v autech, takže rychle jde jet všude. K věku řidiče se raději nebudu vůbec vyjadřovat.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Ha, doletěl mi právě XD ořech. Jinak majitelům těchto ořechů doporučuji důkladně namazat před našr. kazety, i když jsem mazal tak povolit cirgulokazetu po pár měsících nebylo věru snadné, neumím si to představit po letech.

      0 0
    • les  

      Tož konópci, někdo st, nebo snad čt ? Pátek je volnej, přemýšlím o čt.

      0 0
      • Motyll  

        Středa, kolem 7 u krbu.

        Čtvrtek bohužel dlouhá směna, pátek volno.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Tak zjisti situaci stran přespání na teho 8., ať máme rezervu.

          0 0
        • les  

          Tož včera to bylo u kulaťáku asi na černý pivo (1:2. p.p.) . Já jsem to nechal na dnešek. Pátek ve čtvrtek, takhle to mám rád :)

          0 0
          • Polka  

            Pohoda, aspon jsme si topili pekne podle sebe :-)

            0 0
          • babicak  

            Zkusím dneska přijet, aktuálně nahoře svítí sluníčko. Mimochodem by mě zajímalo, jak včera v té namrzající mlze dojel Polka, kolem 11. večer se teplota pohybovala od minus 2 do –3.

            0 0
            • Polka  

              Cestou tam bylo krasne jasno a v udoli ricky mrzlo. Mlha padla pozdeji a nebyla namrzajici, aspon ne v Marihuanskym…as­falt u Hadku byl suchej.

              0 0
            • les  

              Už jsou Schwallbe I.S. Pro. Psal mě Warps.

              0 0
              • babicak  

                Přijel jsem 5 minut po Tvém odjezdu, židle byla ještě teplá

                0 0
    • mastihuba  

      gratulace Brantecovi, at je to vsecko zdravý.. :-)

      0 0
    • mastihuba  

      tak dneska na čepu 12 Moravia :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Víkendový program zajištěn, prý nástupce tady kýmsi velice oblíbeného onanoraptoru :)

      0 0
      • RomanH  

        Takze pristi tejden budou ty brzdy ? ;-) Ja uz k vuli nim objednal Katce SRAM objimky na razeni…

        0 0
        • Smazaný účet  

          A nechceš jí dát zrovna XT sadu? ;)

          0 0
          • RomanH  

            Zcela vazne, mozna to tak dopadne, pripadne ji dam stare BB7. U Shimana zvladnu v pripade potreby servis kdekoli, u tech Avidu ne.

            Ty jeji Elixiry jsou ted momentalne v top stavu (podle me), nove desky, nezavzdusnene, ale ona si stezuje, ze jak chytne paniku, hamstne na to a ze uz nekolikrat skoro letela pres a ze chce V-cka (baba jedna nevdecna).

            Ja si rikal, ze ty Deorecka budou mit kultivovanejsi chod, a pokud ne, necham si je ja a ji dam ty moje XT, kde si muze nastavit delku kroku na pace. Totez i u tech mechanik. A na predek ji dam 160mm kotouc, misto te 185.

            0 0
            • Jaroslávek  

              To je ale nevděčnice.

              0 0
            • Excel  

              Dal bych ji na předek rovnou 140 mm

              0 0
            • mastihuba  

              tak u tech avidu jsme to viděli v ráji :-P

              0 0
              • RomanH  

                Grrrr :-) 10 let fungovaly bez problemu a naraz se to holt vysralo. Nenapadlo me, ze je potreba cistit pistek / prase i u mechanik.

                Ale odvzdusneni Elixiru, to byla teprve alchymie – porve se mi to skoro povedlo, ale porad mi ten chod prisel horsi nez u XT. Tak jsem odvzdusnoval znovu a znovu, bylo to cimdal horsi, chcalo to i pres paku, ve vzteku jsem strhnul i ten sroubek na pace. Nakonec jsem skoncil v servisu, kde mi borec rikal Pane, proc to delate ? Reknete mi, proc to delate… No, odvzdusnil to, nicmene doma jsem to jeste stejne musel trochu dostelovat. Od te doby je klid (i pres vymenu desek).

                0 0
            • Karaya  

              Na to si stěžovala i moje žena a i mně ten ostrý nástup vadil. Po přechodu na 160mm kotouč je ten nástup výrazně lepší. 180 kotouč už je na Avidy moc. Naopak na Shimano mám pocit je i 180 málo.

              0 0
      • pepek  

        Nanoraptor je WTB. Mezcal fakt nechceš, kdysi jsem ho nasadil na radu nejmenovaného bývalého soudruha, ale rozřezal jsem ho po prvních 200 metrech v terénu. Potom měl defekty v počtu asi 1/100km. To je snad jediný plášť, který jsem zahodil velmi brzo po zakoupení.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Uvidíme tubeless, lehký šlupky to úplně nejsou, nějakých 700g, menší TPI než 60 u Spešlů to taky mít nebude.

          0 0
        • les  

          Však píše: Víkendový program zajištěn :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hoši, hoši, na viktoriánský ráfky přece nebudu dávat jiný logo :)

            0 0
            • RomanH  

              Budes, ale az priste ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Silniční a CX jsou very good, tak bývalý MTB Geaxy přece nemohou být tak špatné :)

                0 0
                • RomanH  

                  Saguaro by mi teda prisla lepsi volba, zvlast ted na zimu, ale uvidis sam.

                  Mne ted prijde ten novej RoR Perf. s Addixem, tak jsem zvedavej na vahu a odolnost.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jezdím 80% totální voleje, tak upřednostňuju souvislý stř. pás na zadku.

                    0 0
                  • Motyll  

                    Saguaro /v 29/ jsem kdysi zkoušel vozit. První plášť s mlíkem. Těžký, nejel a ještě jsem ho na první delší vyjížďce říznul (běhoun).

                    RoR Perf s Addixem na mlíku jede pěkně. Říká mladej.

                    0 0
                  • RomanH  

                    Tak RoR Perf prisel az dnes. Je to uz na prvni pohled jina guma, nez predchozi verze. Chlubi se foukanim 1× za 30 dni, ale taky vazi 720g (26×2.25)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Teda nevím, jestli se nepletu, ale pamatuju si tě jako velkýho kritika vlaštovek :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        To byl Bagr. Ja k nim mam vyhrady, ale je pravda, ze starej RoR mi prisel na predku jako nej plast, ktery jsem mel. Bohuzel trpel na poluce a defekty, coz by s touto verzi mohlo byt poreseno – matrose je tam opravdu hodne.

                        Maxxis tam ted ma taky zajimavy plaste, ale ne pro 26'' kola.

                        0 0
        • mastihuba  

          chyba jezdce :-)

          0 0
        • mastihuba  

          jeden vadnej kus a ty z toho udelas aferu…

          0 0
          • pepek  

            To není vada,to je vlastnost. Po nasazení se říznul sofort na boku při turistické jízdě. Pak měl časté defekty (s mlíkem) . No a nakonec se trhnul od patky, že sem sotva dojel dom. Ale věřím, žes mi ho doporučil v dobré víře.

            0 0
    • nomecz  

      https://video.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

      konečně někdo kdo tomu rozumí a chce Brněnské dopravě opravdu ulehčit :-)

      0 0
      • Polka  

        By meli hlavne co nejrychleji dodelat VMO. Kolonam nad zemi tezko pomuzou nejaky vlaky pod zemi.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Francouz hotov, lepší, jak nový, asi si ho nechám a předám Laufera dál za 60 :)

      0 0
      • Paja  

        :D

        0 0
      • pepek  

        hotov, lepší, jak nový – pozor, přesně to jsem si taky říkal. Vzápětí praskl.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Teď takové ty klasické otázky, čím namazat ořech? Do Novatecu to bylo úplně jedno.

          Mám tady:

          obyč vaz. Nacházel

          vaz. do pump Mogul

          bauhaus vaz. do ložisek

          teflon bílou vaz.

          silikon teflon olej

          0 0
          • pepek  

            u superstaru byl podobnej systém, tam jsem dal olej na praporky a pérka a řídkou vazelínu na rohatku

            0 0
            • Excel  

              zubatka

              0 0
            • Karaya  

              Ty jsi ten odborník na RX, mně přijde že tady je předjíždění snad ještě těžší, než v F1. Auto ochromený a stejně ho dali až v posledním kole.

              0 0
              • pepek  

                Asi to už není až takový rozdíl, když to jede ještě trochu víc šejdrem :-) Navíc ti dva Hansenovci, přestože jsou nejmladší (jeden snad ještě nemá ani řidičák), tak se se soupeři moc neserou

                0 0
                • Karaya  

                  Teda moc pěkný, 2× se takhle opřít v zatáčce, navíc ještě v cílové – klobouček. Ale asi to nebude nastávat tak často, to jsou best of, co tady předkládáš :-).

                  0 0
          • Karaya  

            Obyč vazelína.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Chjó jako za mlada, viktoriánský gumy TNT na viktoriánský kola supports tubeless, dílenskou ani *****.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já su takové debil!

              Proč já si vždy vyberu tu těžší a dražší cestu? Stačilo francouze hodit Mr. Warpsovi, by udělal generálku a komponenty přeházel na nějaký rám za pár tisíc. Místo toho desetisíce v prdeli, dva dny přeskakuju cyklokrámy po celým bytě, nesmyslně tuním za MOC a zdaleka nejsem ve finále :)

              0 0
              • Paja  

                Zacinam ztracet prehled co ma byt vysledkem tohoto dalsiho kola neverendingstory?

                0 0
                • LM  

                  Francouz s laufem? :-D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Artuš s Eaglem, novou sedlovkou, sedlem, staronovým kokpitem, gumama. Prostě takový ty pastičky, onanie s duší u bezdušáků, vnitřní vedení lanek bez bowdenu v celku, …

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Na málokterým biku, který pořídím, je karbon sedlovka s ofsetem 25 mm (na Lapovi je Al s bílým) a představec odpovídající délky (na Lapovi je bílý) :/

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Omlouvám se, nemám si s kým povídat, tak si píši takový malý zápisník :)

                      Předběžně hotovo, háky posunuty, Artur visí! Zrovna když potřebuji testovat, je mokro.

                      Teď velký úklid, kdo se staví pro bílý rám? ;)

                      0 0
                • Jaroslávek  

                  Já nemám přehled už dávno, ale raději nepokládám otázky, za ****** jsem stejně.

                  0 0
      • RomanH  

        Uplne stejny pocit mam ted z Meridy, tak doufam, ze se neprojevi Pepkova teorie.

        Dneska poctivy kilo, akorat ten motor – na rozmocenych loukach jsem mel pocit, ze me nekdo drzi za zadni kolo. Domu jsem dojizdel uz dost na silu.

        0 0
    • Motyll  

      Něco k debatě u krbu. Předpokládám, že v (L)ČR to bude obdobné.

      https://youtu.be/E4psqSMkHNU

      0 0
      • Jaroslávek  

        Za a) není to u nás

        za b) takovou figurantku ke krbu bych na Mikulášskou vítal

        za c) Kometa – zase to nevyšlo, ale nevěšel bych hlavu.

        moc do

        0 0
        • Polka  

          S kometou nevím, čím víc prohrávaj, tím víc je pan vrchní znaven, včera si to i přes prohru udělali hodně hezký :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Je pravda, že makali více jak proti Pardubicím, live na stadecu je porážka zklamání, ale MY VĚŘÍME !!!

            0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. To moc do se tam jaksi vloudilo navíc.

        0 0
      • obda  

        Na Slovensku je to horší, než u nás.

        0 0
    • LM  

      Dneska jsem smutně koukal že na „trailu vedle“ začlo nějaký hovado jezdit na motorce :-/

      • místama rozryté (i na odrazech a ve výjezdech)
      • dlouhé a široké brzdné dráhy z nichž některé vedou mimo trail (to když se mistr někde nevešel)
      • některé překážky posunuté (skočky jenom z narovnaných kme­nů)
      • a ten šikmej kmen na začátku je na kusy – asi se mu přes něj blbě přejíždelo
      • klopky zatím drží
      0 0
      • ufoncz  

        To by mohl bejt ten odhadem 15letej blbecek, co sem ho s endurkou dvakrat videl v oblasti, kde se jezdi Mulda. Jednou sedel s jinym frackem jen na lavce, ale nejak se k ni asi dostal, ze. Priste ho pri setkani asi preventivne vydesim. Sikmej kmen nekdo rizl uz pred delsim casem (a nechybi mi popravde).

        0 0
    • pepek  

      Tak když si tady všichni stěžují, tak si musím taky postěžovat: sotva dodělali cestu do Kotvrdovic, tak celý k*rwa Jedovnice? Objížďka až přes Vilémovice. Předtím prodlužka přes Březinu. A nakonec zlatý hřebík: Smržice. Na 90km tři zajížďky? :-(

      0 0
      • mastihuba  

        co z toho? sem dva dny delal dřevo a na vozeni se v autě ani na kole nemam čas. :)

        0 0
        • pepek  

          Nepsals někdy v minulosti, jak ses nadřel při kopání přípojky na plyn? Se mi zdá, že teď furt dřeš.

          0 0
          • Motyll  

            Holt má čas na pytloviny…

            0 0
            • pepek  

              No to mě právě zarazilo. Přípojku na plyn přece lidi kopou kvůli tomu, aby pak nemuseli dřít při dělání dřeva.

              0 0
              • Paja  

                Drevo delal ve Krtinach, a tam bydli myslim jeho bracha.

                0 0
    • mastihuba  

      Hoši kdo si pamatuje živý vystoupení Puštoru? :) apropo dnes pivo Santon :)

      0 0
      • Hammond  

        Já.Ještě s Mravním Bahnem jme s nima v sále v Hruškách a Křenovicích hrávali…Pavel Jarolím -Kočena zvučil..Krásný ča­sy.

        0 0
    • Motyll  

      Peklo zamrzlo… Modří vědí :)

      0 0
    • Motyll  

      Peklo zamrzlo… Modří vědí :)

      0 0
    • pepek  

      Zase baba na ponorce – Na palubě ponorky . . . bylo 44 námořníků včetně jedné ženy

      Všichni staří námořníci věděli, že baba na lodi přináší smůlu

      0 0
      • Paja  

        Nastesti uz s nama zadna nechce jezdit, takze nam podobna katastrofa snad nehrozi.

        Apropo, tento tyden ctvrtecek, ma smysl uvazovat o necem jinym nez Holedne nebo uz je zabahneno i tam?

        0 0
        • scoty  

          Hlásím že pepkáča někdo uklidil (odhazoval jsem poslední čtyři klacky), vrstevnici pod Myslivnou precizně vymetli lesáci jak odtahovali kusy stromů a dnes nakropeno, tak se nebude prášit. Podmínky tedy ideální…:)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Máme v hokně 3 grácie, které touží pořádně naučit „jezdit“ ;)

          0 0
          • Paja  

            …a jses si jistej, ze na kole?

            0 0
          • RomanH  

            Tak ber barak s hadici, at se na pana Laufera nemusis jen divat

            0 0
          • Excel  

            Šamil Basájev

            0 0
          • Motyll  

            Takže dneska u krbu. Zpátky je může vzít Jura nebo Polka.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dnes bude někdo u krbu?

              0 0
              • Polka  

                Jj, svata trojice/ctverice. Kdybys mel cas, tak te protahnu stezickama a polnackama pres Ujezd, Urbana a Komorany hore.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Bez kapičky blata? :)

                  0 0
                  • Polka  

                    To bohuzel ani nahodou.

                    0 0
                    • pepek  

                      Ujezd, Urbana a Komorany – z toho leze bláto už když si to jen najdeš na mapy.cz

                      0 0
                      • Polka  

                        Nepotřebuju hledat, slečinko, to byl záměr ;-) Vše splněno podle plánu. 5× jsem to kolo musel po cestě odbahňovat, ale spíš jen abych nevezl gramy navíc, kola se točily furt.

                        0 0
                        • pepek  

                          To je úchylka totok. Kdyby to bláto bylo aspoň černé lesní bláto, které má typičeskuju vůni, to bych si se slzou v oku vzpomněl na mládí. Takto je to jenom opruz.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Teď si vem, co s takovým bikem, když se vrátíš po desáté „v náladě“ do bytu? A to ještě bez blatníků komplet zamrdaný co máš na sobě, od bot až po helmu.

                          0 0
                          • JSt  

                            on z toho jednou treba taky vyroste. ;-)

                            0 0
                          • Polka  

                            Tak do bytu to není, že :-) Ty bys musel po cestě dom zajet do Svratky no.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Jinak teda Aruš má slabý místo (ploutev mezi horníma vzpěrama). Automaticky jsem koupil Mezcala 2,25 a je dost natěsno (foto je s 2,1), jediný řešení průchodnosti je fat rám s úzkýma gumama :)

                              0 0
                          • RomanH  

                            Vyhoda baraku. Necham kolo v garazi, vicemene se tam i vysliknu (pripadne v kotelne), a hned hodim obleceni do pracky. Kolo pak umyju hadici, az je cas. V byte je to slozitejsi – mel jsem pokoj na kola, kde bylo lino, a na nem jeste miralon. Ale to myti pred panelakem byl boj, i kdyz jsme meli nakladni vytah.

                            0 0
                            • pepek  

                              Jo, ale ten neustálý boj s ložiskama a obava, že něco zanedbáš a pak se to ulomí. . .

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Imho nejlepší je ponechávat tam takovou tu základní „ochrannou“ vrstvu zaschlýho blata, ty největší kusy oddrolovat, než to furt máčet :)

                                0 0
                                • babicak  

                                  a umývat ta ložiska hadicí, nebo nedejbože wapkou :-)

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  No, ja to umyvam pravidelne, protoze to jde celkem rychle, mam rad ciste kolo, a nechci tahat do kotelny blato. Nicmene zadne lozisko nebylo zarezle (krome cepu tlumaku, tam byla videt lehka rez, ktera sla setrit hadrem), v kazdem byla cista vazelina. Ze se to jedno ve vahadle skoro netocilo je vec druha.

                                  Spise bych rekl, ze to nedela dobre vidlici, a samo pohon bude drive odchazet. Pokud se ale jede turisticky, tak to taky neni takovy problem.

                                  0 0
                                • Polka  

                                  Ložiska omývat zásadně vlažnou vodou ;-)

                                  0 0
                              • Jaroslávek  

                                Seš zaslepen technikou. Dle mého názoru jsou cyklisti pořádní … a nepořádní. Jde to říct mnohem neslušněji.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  ty seš kterej? když si vzpomenu… oprava pacek na zimaku… špatně nasazenej predstavec…casty navstevy servisu pred spolecnou vyjizdkou…

                                  0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    To jsem na mysli samozřejmě neměl. Spíše, že mne bolí oči, když vidím zasviněný kolo delší dobu.

                                    0 0
                                • Excel  

                                  Ja to mam zamrdane furt.

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Včera jsem si na tebe vzpomněl, respektive na tvoji povídku. Potkal jsem v lese vyvážečku a doprovod…

                                    0 0
                                  • Polka  

                                    Taky jsem při těch včerejších podmínkách vzpomínal na naši bájnou bahenní vyjížďku. Včera bys mě asi při první možné příležitosti zapíchl imbusem :-)

                                    0 0
                            • mastihuba  

                              ja to peru wapem když se tam nastaví rozprach paprsku naplacato, tak je to cajk

                              0 0
                  • RomanH  

                    Ja tam videl, ze jedes na Manasa :-) Proc Ti vadi blato, kdyz mas bezudrzbovy stroj ?

                    0 0
                  • Polka  

                    Prece s tim nepojedes po asfaltu, potrebujes lehci teren.

                    0 0
        • pepek  

          Já doufám, že do čtvrtečka vyschnou třeba traily. Bo na Holedná Hill jsem poslední dobou až příliš často.

          0 0
        • Paja  

          Dnes nekdo krome me a pepeho?

          0 0
    • Karaya  

      Borci, máte nějaký tip na světlo s užším kuželem, než má Convoy? Něco jako Aurora nebo Spifire dříve?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Borci nenapadá Vás, kde splašit kolo s 650b+ gumou (ne boost nába) na vyfocení v Lapovi?

      0 0
      • RomanH  

        Domluv se s tim uzivatelem z Brna, co ma Marina – na mobilu se mi to nechce hledat.

        0 0
      • RomanH  

        vit.sklenar

        Hmmm, ted na to koukam, a zadni naba ma 141mm, to uz je boost, ze ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          142mm klasika/148mm boost

          0 0
          • RomanH  

            A co je potom 135 ?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Oldskůl? ;)

              0 0
              • RomanH  

                :-)

                Ted se zeptam uplne bezelstne, slo to nejak mimo me. Ridi se to jen dle ramu ? Proste mas ram na 135mm zadni nabu, tak jinou nemuzes pouzit ? Ubirat / pridavat podlozky na klice je asi blbost.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Teď je ve všem hafo standardů a čím dál víc, jak nam*daných. Nový náby mívaj různý koncovky nejen na šířku ale i na délku. Pro zadní šíři 135mm a 142mm je asi řetězová linka stejná 49mm, pro boost má převodník ofset o 3mm vně…

                  0 0
                  • Paja  

                    Mne hlavne pripada, ze je v tom vsem peknej bordel. Kazdej to dela jinak, takze se tomu uz snad ani neda rikat standard.

                    0 0
            • JSt  

              135mm je normalni mtb. slnica je 130mm. ja teda zamrzl v tom oldskulu. O;-)

              0 0
              • RomanH  

                No ja prave taky :-) Ptam se proto, ze napriklad ohnes kliku. Koupis nove (treba i s prevodniky, kdyz nesedi roztec), tak jestli jeste u nich musis resit nejaky Q-Faktor kvuli nabe. Nebo bouchnes rafek, vezmes prvni zapletene kolo odpovidajici rozmeru (26–29), a ejhle – nedas to tam, pripadne si to nesedne s klikama.

                0 0
            • Karaya  

              Silnička.

              0 0
    • mastihuba  

      kredenc vede :-)

      0 0
      • RomanH  

        Dnes do PETky, zitra do igelitky :-)

        0 0
        • mastihuba  

          tak vino uz se dava do igelitu normálně, to už me nepřekvapí :-) je to stejny jak pivo z tanku. :-)

          0 0
      • Jaroslávek  

        Jednou v životě jsem měl PETškopek to když jsem z Meziříčí dovezl s velkou slávou Harracha medová 14.(Roman si vzpomene) Druhý den k nepití.

        0 0
        • RomanH  

          Presne. U Kvasara je to stejne. A u jakychkoliv klasicky piv, po preliti z PET okamzite spadne pena a je to jak chcanky, pritom kdyz prelijes lahvace stejne znacky do pullitru, pena krasne drzi.

          0 0
        • JSt  

          to je dane spis tim pivem nez petkou. ;-)

          0 0
          • Motyll  

            +1

            Co si vozím (občas) ze Šumic pění úplně v klidu. A o nějaké plastové (pa)chuti nemůže být řeč.

            Na druhou stranu jsem co se jídla/pití týká BFU. Mně chutná i Starobrno nebo Radegast :)

            0 0
        • obda  

          Čím dražší škopen, tím větší šance, že z PET ;) Jinak včera byla dobrá akce na Zelňáku; http://www.trznicebrno.cz/…vovar-clock/

          https://www.facebook.com/…89242493107/

          Ellen super jako vždy, Oh My Fishy Gose zajímavé, pivo typu „gose“ jsem pil poprvé.

          0 0
          • Motyll  

            Jsem si ho dával cca 14 dní zpět přímo v Potštejně a moc mne neoslovilo. Pivo s Vincentkou.

            U Clocku jsem konzerva – piju Hectora.

            0 0
      • Excel  

        Ja moc lahvovy skopky neleju, ale kdyz uz musim neco v obchode koupit tak beru baterie v plastu, bo se mi sklo nechce tahat. To ze bych si vsim nejakyho rozdilu sklo plast-nevsiml.

        0 0
        • RomanH  

          Pro me by bylo vetsi srani s PET flaskami (preprava, trideni). Mam doma dva kastly a jakmile jeden dojde, hodim ho do auta a pri nejblizsi prilezitosti ho vymenim. S nicim se netaham, nereseni vraceni / trideni odpadu. A na dovcu, pokud je potreba, tak plech. PET ma dve vyhody – je nerozbitna, a kdyz reknes, ze jsi vypil dve piva, zni to lepe jako 6–8.

          0 0
          • Paja  

            +1 plast beru leda na vodu, kde to privazem na spagat a chladime ve vode ;)

            0 0
          • Excel  

            Tak tohle chapu, kastl je kastl, tam neni vo cem, ale kdyz beres par skopku je pohodlnejsi a bezpecnejsi v petu nez ve skle.

            0 0
        • Paja  

          V plastu toho moc neni, to uz je lepsi vyber v plechu.

          0 0
      • Polka  

        Teho Richarda ale ve dvanactce jsem jednou mel a jako hodne dobry.

        0 0
        • Hammond  

          Jede někdo ke krbu? Mám po noční konečně ,tak pomaly pojedu Vítovickým údolíčkem nahóru.

          0 0
          • Motyll  

            Až zítra…

            0 0
          • les  

            Taky nedele.

            0 0
            • babicak  

              Nebude-li pršet, tak také, večer kolem 18.

              Dotaz: lze použít převodník a kliky z SRAM X1 11 rychlostí pro GX Eagle?

              0 0
              • Polka  

                Ano.

                0 0
                • babicak  

                  A přehazka X1 11sp už to nedá?

                  0 0
                  • Polka  

                    Na co by ti byla 11spd hazka na Eaglu? Na hovno Kefalín, na hovno ;-)

                    0 0
                  • les  

                    Chlapci budu zadávat objednávku na Ice Spiker Pro. Drát: 1120g-1390Kč Kevlar: 890g-1990Kč. Jestli někdo bude chtít, tak do středy.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      me na tom posledni leta stalo, že ten led nedrží aspoň tyden v kuse… skoro na to nebyly podminky

                      0 0
                      • pepek  

                        musíš o kolo k tomu ledu vozit

                        0 0
                      • LM  

                        Já si minulou zimu teda pamatuju jinak: koupil jsem si pláště do bahna (po zkušenostech z předchozích zim) a pak jsem skoro měsíc nemohl jezdit protože byla ledovka :-)

                        Takže si ty hřeby nakupte ať je zima na blátě :-D

                        0 0
                        • Paja  

                          Kupte si i plaste do blata…at je zima na snehu ;)

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Kup si co chceš, ale ať je v Brně zima suchá !

                            0 0
                            • Paja  

                              Staci, aby stabilne mrzlo bez oblev, a pak muze byt v Brne na silnicich sucha a mimo se snehem ;)

                              0 0
            • Smazaný účet  

              Jak ale minimalizovat blato i asfalt po cestě vzhůru?

              0 0
          • Polka  

            Neděla, snad ta inverze zmizí.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je potřeba další zkušenost v potaz vzíti: je-li cestou hůre při těsně nadnulové teplotě možno bike blatem obaliti, je třeba nánosy sraček zavčas odstraniti, jelikož po namrznutí by nemuselo být snadné odejeti.

              0 0
              • Paja  

                …nebo alespon dostatecne tezky prevod zaraditi ;)

                0 0
                • les  

                  ,

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Eagle fungoval, ale z. guma neměla prostor k rotaci.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jinak už to nebudu dělat. i když vypadnu od krbu brzo, jsem druhý den ráno ********, nevyspalý, dehydrovaný. To mě čeká úklid bytu, praní, očista biku. Posed samozřejmě furt nastavený nemám, nějak nemůžu dostat sedlo do správné polohy, kufry na zimních tretrách mám úplně jinak než na letních, rodla jsou málo zahlý, dnes je prostě všechno pi*ó ke zdi :)

                    0 0
              • Excel  

                인터넷바카라 4온라인바카라√UHB949 ?

                0 0
                • les  

                  경마사이트 KUNDAζζζ G E D 2 3 쩜 컴ZEMAN ζζζ 인터넷경마

                  0 0
                  • Excel  

                    br987 // 마산 ***** 마산 출장 SEM 산 출장마사지 ***** [ 전국어디 TAM 간대기.24시간출

                    0 0
    • LM  

      Dnes oslizlo, místy dokonce blátivo i na Holedné – možná už by to mohlo trochu zmrznout :-)

      0 0
      • pepek  

        tak tos to bláto musel dost usilovně hledat (samozřejmě nepočítám ten hřeben kolem hřiště, kde je převrácená hlína)

        0 0
      • scoty  

        Holedna gut jen k tomu Žeběpotoku jsem kua co?..jsem kua neměl lézt..:-)

        Nejels ve žlutým?

        0 0
        • LM  

          Ne, bylo to u toho hřiště a pak cestou dolů k řece. Nahoře v lese to bylo v pohodě, horší byly některý cesty. Nejhorší byl úsek číslo 2 (kam jsem vletěl moc rychle:-)), zbytek byl jenom lehce rozměklý.

          0 0
          • scoty  

            Jednička a dvojka je plynovod jílem nahoru. Tam za mokra nesmíš.

            Ta zatáčka na čtyřce je super driftovací na obě kola..:-) Je tam pramen v tom rohu:)

            0 0
      • Polka  

        Vsak vcera vecer to trochu zmrzlo, aspon teda v Marihuanskym :-)

        0 0
    • ufoncz  

      Na Kaštanovi se povaluje na dobrejch sto metrech spousta materiálu na opravu toho těsně předcházejícího přejezdu přes žleb s potůčkem. Nebo by to lesáci vzali za vykopání válečné sekery?

      0 0
      • siskin  

        Těch pár halouzek co na to stačí, nikomu IMHO chybět nebude..

        0 0
    • Motyll  

      https://brno.idnes.cz/diskuse.aspx?…

      TWL to bude super. Do toho VMO…

      0 0
      • Polka  

        20 let se tady na silnice poradne nehrablo a ted si budou lidi stezovat, ze se to dela naraz :-)

        0 0
        • pepek  

          To každý pochopí. Ale za rok a 200 mega by soudruzi v Číně postavili most přes Žlutou řeku a ještě by jim zbylo.

          0 0
          • Polka  

            Penize budou, my nebudem.

            0 0
          • Excel  

            Tak když jim nabídneš, že to zmenežuješ za půl roku a za 100 mega za odměnu 50 mega, tak i tak ti na to určitě kývnou. ;-)

            0 0
          • Polka  

            Tady mas neco elektrickyho na uvolneni ;-)

            0 0
            • pepek  

              To nějak nezvládli, vždyť si tu trať udělali přesně tak dlouhou, aby zvířátko šlo na konci do omezovače. Mašina pro buzeranty, sestrojená z pračky, si udělala spíš ostudu.

              0 0
              • Polka  

                Ty tam dneska asi fakt nic optimistickyho nemas, snad se to v patek zlepsi :-)

                0 0
        • Motyll  

          Kdyby se to dělalo naráz… Oni postupují rok/300m/200MIO.

          0 0
      • Paja  

        To je takova tajna strategie, jak dostat brnaky na kola ;)

        0 0
        • Motyll  

          No Brňáky… Odříznou St. Osadu (přestupní uzel IDS-JMK) od TRAM do centra. Tramvaje tam momentálně jezdí co 2 minuty..

          Navíc v tu dobu bude uzavřené hl. nádraží a vlaky od Prahy budou končit v Židenicích, včetně RegioJetu.

          IMHO to bude velmi zajímavé, protože objížďka přes Tomkáč bude blokovaná začínající stavbou VMO a z druhé strany Táborská je ucpaná raz dva.

          0 0
          • babicak  

            Stačilo by pro MHD udělat přes Svitavu Baile Bridge, místa je tam na to dost a ve skladech máme těchto mostů dostatek

            0 0
    • Motyll  

      Prosinec nikde…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.