TREK Superfly AL 2012 nebo TREK Superfly 2011 carbon

13 nepřečtených
  • Herdy

    Ahoj všem,

    velice rád bych požádal o radu ve svém rozhodování.

    Mám možnost si pořídit za pěkné peníze jedno z těchto kol:

    http://www.kursport.cz/…fly-al-2012/

    nebo

    http://www.trekbikes.com/…ive/superfly (tady by se jednalo pouze o rám + vidle by byla Recon GOLD 2012)

    Mým největším problémem je váha 130 Kg.

    Prodejce mi tvrdí že to je v klidu, protože TREK testuje kola na 136 KG a má doživotní záruku.

    Prostě jsem z toho rozpačitý, protože už několik let v kuse dostávám informaci že carbon na moji Váhu je šílenost a ted najednou by to šlo.

    Nejsem žádný závodník a využití kola by bylo.

    Lesní cesty, kořeny kameny potoky a jejich okolí pole louky a občas i zpevněná cesta.

    Moc Vás prosím o rady a vlastně doporučení jakou cestou se vydat.

    Díky všem

    Anketa: Jaký TREK?

    0 0
    • dannys  

      Nevím proč přemýšlíš nad carbonem jestli cheš honit každé gram? V tvém případě bych šel asi do AL.Ono by stačilo den nežrat a na váze to bude poznat začit u sebe.Jinak to není nic proti tobě a neber to osobně. hoj d

      0 0
      • Herdy  

        Nejde mi o gramy.

        Jde mi o pocit z jízdy.

        Jde mi o pohodlnost.

        A hlavně mi jde o to, aby mě to uneslo a nerozpadlo se na prvním sjezdu. nebo při stoupání kdy jdu třeba ze sedla.

        0 0
    • Hynas  

      Pro klid duše napiš přímo do brettonu (dovozce treků do čr), ať ti jasné stanovisko sdělí přímo oni. Prodejci toho kolikrát nakecají…

      Nicméně pokud bys dokázal sehnat HT rám za pěkné peníze i mně (stačí x-caliber nebo cobia, i starší ročníky, velikost 21´´), odměním se ti láhví flašky. :o)

      0 0
      • Herdy  

        Děkuji, zkusil jsem jim napsat.

        Bohužel, jsem dostal nabídku jen na ten CARBON.

        0 0
    • wilda81  

      V tvém případě bych se vykašlal na karbon a šel raději do hliníku. Pravděpodobně u něj budou (za stejné prachy) lepší komponenty i tuhost rámu.

      0 0
    • Pac029  

      Za sebe, pokud mas 130kg a chces pravidelne jezdit, porid si neco odolneho, pokud hlinik, tak treba Banshe Paradox, nebo neco od Kony, nejlip ale ocelovy ram, nejlevnejc asi On-One (i ty jejich hliniky jsou pro ostrejsi zachazeni, takze by take mely neco vydrzet), ale najdes jich vic, treba zas ta Kona. Dozivotni zaruka je samozrejem fajn vec, ale cekat 1–2 mesice na uznani reklamace a pak prehazeni ramu, kdyz te to chytne rekneme v Cervnu/Cervenci, no nic moc… At jsou ty tebou zvolene ramy jakoliv jinak kvalitni a dimenzovane, porad jsou to XC ramy… Tim nechci rict, ze nemuzou prasknout i ty mou uvedene, ale maj vetsi sanci neco vydrzet.

      0 0
    • Herdy  

      Děkuji za rady.

      Dnes jsem si byl zkusit projet toto kolo http://www.cube-bikes.cz/… a bylo mi sdělena nosnost do 135 Kg.

      Bohužel na stránkách jsem našel 115 tak nevím.

      Co vy na to?

      0 0
      • Pac029  

        Uklik jsem se ;o(. Limity – standardem byvavalo 120kg, drzel bych se toho co uvadi vyrobce. Pokud XC, vem hned dva, Trek je dobra volba, bezproblemu reklamace prasklyho ramu a 5 let zaruky je celkem slusna doba, budes mit tak porad na cem jezdit. Karbon diky pruznosti taky mozna vydrzi i vic, pri stejnem limitu. 130kg je ale fakt dost, problemy budou i s temi standard zaplety a tak, koukal bych opravdu spis po AM kole nebo stavel na odolnem ramu, jak uvadim vys.

        0 0
    • Herdy  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Herdy  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.