• tomfree

    Tak jsem si dnes vyjel,že si dám sjezdík po žluté z Lysé hory na Šance a když jsem míjel protijdoucího turistu,podotýkám pomalu míjel on mi strčil do špic takovou tu tyčku co se o ně opírají,stačil jsem jen skočit na brzdy a už jsem leťel,po dopadu jsem se postavil strachy že mne ten dědek druhou tyčkou dorazí a on mi řekl že ho kokoti na kole serou tím jak vše ničí,takže kokoti bacha tady jde o život!

    0 0
    • honzarb  

      jak jsi to s nim resil?

      0 0
      • tomfree  

        Neřešil,bylo 30 stupňů,dědek byl fialový už tak a život mne poučil,že žádná rána nejde vzít zpět a následné problémy nestojí za to,nic bych si na něm nevzal.

        0 0
        • KubaBajk  

          tak mu aspo¡m nadat do plesnivých ču..ků!!

          0 0
          • tomfree  

            Nic se mi nestalo,je to jen takový povzdech absolutní bezmoci a oplakání roztržených de marchi.

            0 0
            • marapara  

              Bych ho asi utopil v Šanci … ne vážně, to je teda síla. Ale musím říct, že mám podobnou zkušenost s agresivními „důchodci“. Jel jsem ne moc rychle kolem dvou starších pánů – několik metrů a kdybych jel blíž, tak bych dostal asi holí po zádech. A to jsem také nejel zrovna moc rychle, bylo to rozcestí v lese a ostřejší zatáčka, tak jsem ji projížděl tak 15 km/h, prostě celkem pomalu. Už je to teda tak 9 let zpátky, od té doby musím zaklepat, žádný konflikt s pěšími, slovní, ani fyzický.

              0 0
        • smith22  

          To né mlátit nějakýho stárýho vola nemá cenu ale strčit si ho do kopřiv moh.Nebo mu sebrat boty a nechat je pod kopcem aby musel jit ten kus bosky.To ti ani nevylomil dráty?To taky něco stojí no ne?

          0 0
        • Zdenda CUBE  

          Tak to tě obdivuji to bych asi takto v klidu navydejchal, asi by bylo o jeden důchod méně

          0 0
        • motylekmodry  

          smekam, ja bych mu urcite nadal az bych se sam stydel :o)))

          0 0
        • honzarb  

          tak to smekam… myslim, ze ja bych mu na 100% jednu napalil… uvedom si, ze jsi mohl skoncit s nakym vaznym zranenim…

          0 0
          • stan.zak  

            A ty si to po sobě, prosím, přečti. Vypadá to, že jsi stejný týpek, jako ten důchodec. A, bohužel, nejsi sám…

            0 0
            • F3nd3r  

              No jasně, já teda stojim za honzarb a upřímně říkám, že bych se asi těžko držel, kdyby mi někdo strčil hůlku do špic, jako, že se mu nic nestane, to ten zas*** dědek přece nemohl vědět! Dyť mohl dopadnout o mnoho hůř a ty by si to jen tak přešel?

              0 0
    • Lister  

      být tam já tak jde o život toho dědka........

      0 0
      • marapara  

        Také bych to tak viděl. Těžko říct, jestli bych se udržel, kdyby mi tohle nějaký idiot bezdůvodně udělat. Asi bych po něm skočil a přetáhl ho po zádech tou holí zpátky.

        0 0
    • KubaBajk  

      co??? mám se zas ******? co ty na to?

      0 0
    • smith22  

      Policii volat nemá smysl.Bych toho pakoša starýho aspoň hodil do kopřiv když už nic. :-)

      0 0
      • BorisFR  

        Já bych mu eště vyrval tu tyčku. ******vi plesnivému.

        0 0
      • martt  

        ozbrojeny utok s nasledkom ublizenia na zdravi a majetkovou skodou

        0 0
    • jose  

      A pak máme jezdit kolem nich pomalu.....já bych mu ten klacek pak vrátil na záda…:-))

      0 0
      • Dados  

        I mezi geronty se najdou pěkný čů… seknout mu jednu nemá smysl, aspoň mu zlomit hůlku parchantovi..

        0 0
      • rasputin  

        Tak to jako solidní hnus!!! Nevím co bych děla kdyby se to stalo mě! Asi bych chytl rapla a ty tyčky mu polámal a zahodil do lesa. Člověk si řekne: „dědek ten to má už za pár“, ale důchodci jsou zákeřní a vysoce nebezpeční!

        0 0
    • ota  

      sám si nedovedu představit,jak bych reagoval.naštěstí se ti nic nestalo,takový „člověk“ by ani neměl nějaké výčitky svědomí.musíš mít železné nervy,že jsi ho nepodusil.a že by to potřeboval-teď oslavuje vítězství a těší se na dalšího bikera:( návod jak tohle řešit asi není,bohužel

      0 0
      • KubaBajk  

        máš pravdu,teď se bude chvástat v hospodě,jak toho mladýho hajzla na kole sejmul..a ty De Marchi..tak by bych ho nechal na místě zaplatit. Jinak bum!

        0 0
      • tomfree  

        Mimochodem nejel jsi včera na Visalaje se slečnou?

        0 0
        • KubaBajk  

          ne,já jen po svém rodném kraji.. nemám čas a auto nechci(mám strach)

          0 0
        • ota  

          ne,já včera byl na žiletce v Oderských vrších :-) podle čeho jsi uvažoval,že jsem to já?

          0 0
          • tomfree  

            Protože ten kluk mněl oranžový crx s čermou maruškou a těch zas tak moc není ne.

            0 0
            • ota  

              jezdívá na něm nějaký kluk se zelenožlutým dresem dresem"Valašské hovada",teda bude jich víc,jen já je nepotkal.ten biker má brašnu v rámu.já RB už nevytahuju,co mám péro pod zadkem,i když je stále v celku. třeba u tvých kol bych měl okamžitě jasno,s kým mám tu čest:-)

              0 0
              • tomfree  

                Já byl včera se sestrou na ht a už se mnou mluví,takže to tak hrozný nebylo.

                0 0
    • smith22  

      Nebo mu aspoň taky něco na oplátku natrhnout.Před­stavte si tu situaci – hodí Vám klacek do kola,spadnete ,vstanete,přijdete k němu a rozpářete mu triko od brady po pupek,otočíte se, sednete na kolo a jdete dál. :-))

      0 0
    • B0B0  

      Dúfam, že si si to nevymyslel. Dedko mal v živote očividne málo problémov, keď si koleduje o ďalšie. Tvoja ne-reakcia ma dosť prekvapila. Ved si si mohol dačo zlomiť alebo čo. Mne keby to urobil, tak ho poslem minimálne na PN. Veď to už je takmer pokus o vraždu. Takmer to iste, ako hodiť kameň z nadjazdu na diaľnicu pred prichádzajúce auto.

      0 0
    • Martin  

      nejsou nějaký erekce na slunci? mě se včera dva geronti pokusili vyřvat ze stezky pro cyklisty. zastoupili mi cestu, pěkně šikovně a snažili se mě vytlačit na štěrkovou cestu ke staveništi, kde bych se žiletkou moc neuspěl – tak jsem mezi nima akorát opatrně projel… ale taky se na mě sápali

      toho dědka bych asi velice opatrně vyválel v nejbližších kopřivách… ZAHAJME KAMPAN PROTI NEBEZPEČNÝM TURISTŮM

      0 0
    • prvniodkonce  

      Mě zase včera při krkonošskym maratonu zabrzdil dědek se stodvácou záměrně těsně před nosem, div že jsem mu neproletěl zadnim sklem.

      0 0
      • xetron  

        kamoš takhle jel po vyasfaltované cestě docela frekventované ale mimo špičku takže se tam dá jezdit a nějaky frajer s vektrou combi předjel a dupnul na brzdu Kamoš jel cca 40Km/h dobrzdil asi tak na 20 a prdnul do něho, vyletěl z kola a přistal mu na střeše Borec vysedl a vynadal mu a zdupal ho že neumi jezdit Rozbita přehazovačka a něco se zadnim kolem a cyklista 3 dny na pozorovani v nemocnici(ale z auta slezl sam) Samozřejmě když slezt tak borec s tim autem ujel

        0 0
        • xetron  

          jo a je to z kopce ta cesta docela fest(pro znalé Bludovický kopec xD)

          0 0
        • vlk  

          Já se vždy divím, že si nezapamatujete spz, to by se dalo brát jako ohrožení-normálně by za to dostal pokutu a musel nahradit škodu.

          0 0
          • cabbage  

            spz je vidět ze střechy? nebo když přistaneš na střeše tak máš myšlenky na to si něco zapamatovat? co to maj všichni za hospodský nápady – jeden by po pádu v klidu dědka exekuoval na místě, další by po přistání na střeše nezapoměl přečíst spz a ještě by sí jí pamatoval…

            imho kdybych přistál někomu na střeše tak si nepamatuju ani jakou měla barvu… ovšem barvu a spz by si moh pamatuvat ten, co jede se mnou a stačí to ubrzdit…

            0 0
            • xetron  

              jo jel s nim kamoš a nevim jestli se koukal na spz protože se tam prej válel po zemi smíchem jak viděl toho borce na střeše xD

              0 0
            • ota  

              jj

              0 0
          • kungpao  

            Ahoj, už som bol v podobnej situácii a skutočne ti garantujem že pokiaľ si celý tak ďakuješ celému Univerzu, Bohu, Krišnovi, Aštarovi a neviem ešte komu že si celý. Z vlastnej skúsenosti si pamätám že tesne po strete sa udialo :

            1. naštartovať BIOS – t.j. som to ja? vidím, počujem, cítim? mám všetky končatiny tam kde by približne mali byť?
            2. skúšam sa posadiť, a následne postaviť, nekrúti sa mi príliš hlava?
            3. čo sa stalo biku? Nie je tam niečo zlomené, bude to pojazdné?
            4. čo sa stalo mne? Kua tie gate boli hodne drahé. Doprčic.
            5. Snažím sa nereagovať na agresívne alebo submisívne správanie vinníka.

            To platí pre všetky typy nehôd. Násilie nič nevyrieši.

            0 0
            • Splinter  

              Můj BIOS dycky prvně kontroluje bajk…

              0 0
              • Blade  

                Přesně

                0 0
              • mastihuba  

                to přejde :)

                0 0
              • cabbage  

                hmm, já spíš nas*aně koukám na kolo, že se mu zase, narozdíl odemě, nic nestalo…

                0 0
              • Vilém  

                Bajk je to posledni

                0 0
              • Vojtas  

                No naposled když sem se vysekal v lese přes složený dříví tak kolo bylo poslední o co jsem se zajímal, protože sem spadnul hrudníkem na kládu a příjemný to nebylo. Ale dříve tomu bylo jako u tebe.

                0 0
                • ares  

                  No vidíš to, já zase řeším bike úplně jako první, protože při poslední velké kolizi jsem měl neblahý pocit, že s kolem není něco v pořádku… Nebylo, bajk se odrazil od stromu, tím se jaksi v dopadu zpomalil a změnil směr. To byl ten neblahý pocit. Potud to bylo celkem normální jen s tušením, že to je jinak než jindy. Zatímco já už seděl v dřepu a chystal se vstávat, bike si to mířil pedálem přesně na moji páteř a zlámal mi dva obratle. Od té doby je bike na prvním místě! :-)

                  0 0
    • MatyxCZ  

      Nechci tady psat nic vulgarniho, ale priznam se, ze te obdivuji za ten stoicky klid .. me by asi chytil amok a tu hulku bych mu narval .. no vite kam .. doslova !

      0 0
      • cabbage  

        myslim, že bys jen čuměl s otevřenou pusou jako kdokoliv jinej…

        0 0
        • MF  

          Presne tak. Nieco podobneho sa mi stalo v zime. Dedo ma skopol z bajku a jacal pritom „okamzite zlez z toho bicykla“. Bol som z toho tak vykuleny ze som sa nezmohol na reakciu. Len som ho poslal do ****** a siel dalej. Jacal este nieco, ale uz som to neregistroval.

          Ono s tym dat mu cez hubu je osemetne. Neviete ci sa za zatackou nevynori dajaky jeho syn a ten namele hubu nasledne vam.

          0 0
        • MatyxCZ  

          Bohužel asi ne. Já jsem spíš cholerik, co se hodně drží na uzdě, ale když pak bouchnou saze, tak to lítá. Jako vloni, kdy mi (již asi mírně „veselejší“) pantáta, jedoucí po cyklostezce proti mě, najednou (aby se vyhnul místu s hrubšími kamínky) v klidu vjel přímo do cesty, naprosto regulérně mi to 2 metry před tím než jsme se míjeli poslal přímo před přední kolo. Po dost ošklivým držkopádu jsem vylítnul na nohy, rudo před očima a otočil jsem se s tím, že ho dorazím. Prostě mozek „turn-off“ a zbylo jen naštvání. Jediné, co tomu zabránilo, že narozdíl ode mě byl ten chlap fakt brutálně potlučenej, z kola osmu apod. … tak jsem to rozdýchal a jen se ujistil, že je OK, vynadal mu do xxxxx a odjel. Ale být on v pohodě a ještě třeba něco říct, tak to šlo bez rukavic :o(((( …

          0 0
    • Pablo  

      Jenom všem hrdinům co by to dědkovi vrátili.. Kdyby na místě někdo byl a viděl to celý (=i s tím kdo si začal a že způsobil škodu atd) tak pokud to nebude taky biker, byl by vždycky na straně dědka a byl by z toho *******, ten počátek by se hned zapoměl a skončilo by to na „chuligánovi co napadl a zmlátil chudáka starýho pána“. Viděl jsem už pár případů např. v autobusu. Volat policii do nějaký pr… uprostřed lesů taky nemá smysl, takže je to sice smutný, ale imo obrana neexistuje a tomfree se zachoval jedině správně, i když to teda pěkně nasere, že je člověk proti takovým kreténům bezmocný.

      0 0
    • Omen  

      no jsi dobrej já bych si to nechal zacálovat ****** starej

      0 0
      • Twisp  

        teda smekám, že si nechal dědu naživu – já bych měl asi rudo. Na druhou stranu si myslím, že si starej pán nějakej (přiměřenej )trest zasloužil, co když to příště vyzkouší neboja se na někom dalším. :/

        0 0
        • Twisp  

          odpověď na zakládající příspěvek

          0 0
        • mechanik  

          Chybí jim práce h… celý život za komančů se někteří flákali a teď neví roupama co dělat a ještě nadávají jak mají málo a že všechno je drahé …

          0 0
    • mechanik  

      JJ…důchodci jsou aresivní, protože si svou agresivitu nevybíjejí…třeba PC bojovými hrami nebo airsoftem :-))

      0 0
    • Vrci  

      dědkovi bych asi neubližoval, ale ty hole by v použitelným stavu nezůstaly

      0 0
    • xetron  

      to je důvod proč jezdit ve dvou a mít u toho svědka Ale jinak smekám ja bych mu minimalně vynadal

      0 0
      • tomfree  

        Mne zajímalo jedině to jestli je baby blue celý,protože na tom jediném mi záleželo,ona se každá oprava sakra prodraží.

        0 0
    • Black knives  

      Byl jsem dnes taky na Lysé.Stát se to mi,asi jsme ve špitálu oba.Jezdím docela rychle.Neměl jsem DH mašinu,ale AM,ale stejně to docela jede.A určitě bych nebyl tak klidný.

      0 0
    • camron  

      Já bych ho asi zbil nožem.

      No, někteří geronti (chlapi) jsou vážně dost agresivní. Jednou se nám stalo, že jsme se s kámošema (celkem tři lidi) bavili na chodníku, který měl tak 2,5 m na šířku, mohli jsme zabrat tak půlku šířky. Šel okolo paz*rd s holí s tím, že ten hlouček rozrazí a ještě se napřahoval holí. Přitom nás stačilo obejít anebo aspoň říct „s dovolením“. Všichni jsme jen nevěřícně koukali. Měl jsem mu tenkrát vzít tu hůl a hodit na druhou stranu 4-proudovky, co vedla hned vedle (Lhotecká v Praze)…

      0 0
    • RUR  

      Pokud je někdo z vás brousek a má dost pevné nervy , pask vězte, že dědek se v této chvíli zřejmě dopustil minimálně dvou trestných činů: pokus o ublížení na zdraví (§8 k §221T.Z.) a Výtržnictví(§202 T.Z.) a ty bys měl právo provést jeho občanské zadržení ( §76 T.Ř.). Takže ho chytnout za křídlo a držet ho do příjezdu policie..... pochybuji, že by se s tím v praxi někdo otravoval, ale ta možnost tu je. Hlavně ty agresivní kretény netlučte… Horší reklamy netřeba.

      0 0
      • Corbett  

        To je sice pravda, ale pokud tam nevznikla škoda na majetku ani újma na zdraví, tak je to věc dokazování. Jeden proti jednomu, tvrzení proti tvrzení. Dále než by se na místo dostavila policie, tak to by se dřív domluvili a dali si po panáku:)

        0 0
        • KubaBajk  

          no šak měl rozškublé gatě..De Marchi nejsou njak levné..

          0 0
          • Corbett  

            Jasně, ale to nic nedokazuje, pokud tam žádný jiný svědek nebyl:)

            0 0
        • RUR  

          Imho jde o to prudit dědka, jiný praktický význam to asi nemá. Újma na zdraví může být i psychická:-) Ale když ho zmlátíš dostaneš flastr ty:-))

          0 0
      • xetron  

        ok jedu si někam koupit pouta a až se mi to stane tak ho upevnim aby semnou počkal

        0 0
    • game_over  

      to co zde nekteri popisujete me docela zarazi, me se nikdy nic podobneho nestalo i kdyz jsem jel okolo skupiny turistu tak me vzdycky v klidu uhli, asi jsem mel zatim stestni na slusne lidi a vzdycky kdyz uhli jsem jim podekoval

      0 0
    • pitos  

      Sice jsem klidný a nekonfliktní typ ale kdyby to udělal mě nebo bych něco takového viděl tak by minimálně o ty hůlky příšel.

      0 0
    • vlk  

      Proto vozím pepřák vždy sebou na camelu(když mám sebou camel).Je to dobrý na psy, turisty co chtějí dělat problémy apod. U toho dědka-pokud bych měl něco rozbitýho. Normálně bych ho chyt a donutil se mnou počkat. ty policajty bych si zavolal. pokud by nic nebylo rozbitého, tak bych mu stříkl pepřákem do ksichtu/nebo mu něco zničil (roztrh bundu, zahodil hole apod.), aspoň by si příště pamatoval, že to nemá dělat.

      Tě obdivuji, že jsi zůstal klidný. Fakt smekám.

      0 0
      • Black knives  

        Mám takový názor,a vím,že konfliktní.Na hrubý pytel hrubá záplata.Neodříkám si mántru,a nebudu povznesen,ale slušnost především,ale jen k slušným lidem.Když jedu z kopce,poděku­ji,pokaždé,ale tohle by mě nadzvedlo.

        0 0
    • ares  

      První praktický důsledek článku pana Máši v LN :-( :-)

      0 0
    • kolombo  

      Myslím, že jsi měl pachatele zadržet a volat Policii. Pokud někdo útočí na lidi v okolí, protože ho tak nějak … , tak je nepochybně nutné prozkoumat jeho duševní způsobilost k pohybu mezi ostatními lidmi.

      0 0
    • Blackbiker  

      To snad není pravda-dědek ať radši zaleze do domova důchodců a neobtěžuje na Lysé.A proto jak já tvrdím-je třeba se vyhnout pěším a hledat fr tratě-prostě lesem pokud to jde tak dolů-stejně když tam člověk projede jen jednou tak tu půdu absolutně neeroduje jako když lidi tvrdí že na chodníčcích když jedem tak tohle děláme.No je to začarovaný kruh. _No ale k tématu-hlavně že se ti nic nestalo-uff-až mi z toho běhá mráz po zádech.A nedivím se žes nereagoval jinak-je to šok-když mě v Místku srazilo auto tak vylezl 18 letej klu a že mě neviděl-prý-mám 2 metry:-)na bajku ani nemluvím.a když odjížěl tak dodal že si mám dávat bacha na takový hajzly jako je on.co na to říct-když jedeš 30km/h a on tě zezadu zboku sejme v 50km/h.Jsi rád že decháš a nic ti není.Takže vím jak ses asi cítil.Takže všichni z Beskyd.Hledáme fr traily-jen pro nás-bajkery:-) zdaretz Blackbiker

      0 0
      • speedy gonzales  

        tohle je nejlepsi zpusob aby nas vsechny vyhodili ze stezek a pak nejlip z celeho lesa…jen abys to vedel ;-)

        0 0
        • Blackbiker  

          no to byla spíš podrážděná reakce na to co se stalo tomfreemu.Jsem pro traily(na šíři dh řidítek:-)) pro bajkery:-)

          0 0
    • morlo  

      Drsny, ale dobre, ze ses drzel, ukazals, ze ses jinde, nez on. Hlavne, zes to ve zdravi preckal, jinak by ho clovek stari nestari, umlatil pumpickou… :)

      0 0
    • Doc  

      obavam se, ze po clancich v tisku (p.masa a dalsi budou brzy nasledovat), se daji takove ataky ocekavat…:(

      0 0
    • Brzdič  

      Zahraju si generála po bitvě, protože nevím jak bych se v ten moment zachoval… Asi bych zůstal ležet a 5–10min a simuloval vážné zranění. To by záleželo na pádu (páteř, hlava, šok). Minimálně bych tím dědka vyplašil. Pokud by se nevyplašil volal bych PČR, případně záchranku. Dál zvážil jestli mu nenechat k úhradě vzniklou škodu, ušlý zisk, pokud bych se lečil. Zdravotní pojišťovna by po něm měla vymáhat úhradu výdajů na léčbu.

      Určitě bych se s ním.

      0 0
      • Brzdič  

        Určitě bych se s ním nepral – měla být poslední věta.

        0 0
    • wroum  

      bych ho asi vyzul z bot a popral mu peknej vejlet… a ty tycky bych si asi odvez s sebou.

      0 0
    • rock  

      Včera jsem se vrátil z Rakouska a ještě mám v živé paměti grupu důchodových „nordic walkerů“ vyrovnaných vedle singlu a jejich sborové bitteschön …

      0 0
      • Smazaný účet  

        přesně, to mě hrozně fascinuje. mam stejný zkušenosti s němcema. uhnou, v kopci ještě povzbuzujou, dokonce zatleskaj… :o)

        0 0
      • halcyon  

        O tom to přesně je, o toleranci, slušnosti a o tom, že kolo, turistika, lyže, … jsou zábava a ne boj kdo z koho. Až to u nás všichni pochopí, tak to bude paráda. To samé je situace na silnicích. BTW, protože sem nervák asi bych to neresil tak klidně jako Tomfree.

        0 0
      • goofy  

        Ja mel zatim i v nasich horach (hlavne beskydech) zatim same kladne zkusenosti. Je fakt, ze cim vetsi vrchol sezony, tim vic ko**tu v lese… :-(

        Treba me dostal naposledy dedek, ktereho jsme potkali pod hrebenem. Chodil pomalu o francouzske holi, ale po chvilkovym rozhovoru s nim, jsem zjistil, ze si dava vzdycky bud okolo 35 kilaku na kole, nebo aspon 10 – 15 kilaku pesi turu. Strasne se zajimal o me kolo a to mu, dedkovi, bylo odhadem tak k 70 letum… Asi po 15 minutach jsme se rozesli, popral nam stastnou cestu a sel dal.

        0 0
      • vlk  

        jj přesně tak. Já už chvílemi i uvažuji, že bych se do Německa i přestěhoval. Obchody maj více zboží, ne jak tady, kde se nedá nic pořádnýho sehnat. Vše je tam levnější-nejen výrobky, ale i elektřina apod. Jsou tam o dost vyšší platy. A hlavně nezkutečně ohleduplní lidé a to i řidiči, tam se jen tak netroubí. A co jsem zažil u tramvajáků, fakt jsem nevěřil. To u nás by ten blb na tom drnčáku stál půl hodiny, kdyby si někdo před něj omylem na křižovatce zastavil. Jo a maj pěkný rovný silnice, dálnice s neomezenou rychlostí a maj Alpy :o) Nj, když já su vlastenec :o)

        0 0
    • kudlanka32  

      no to je husty.....ja bych mu asi na oplatku podrazil hnaty at se postavi jak umi......hrdina

      no coz jen potvrzuje moji teorii…v bezpecny vzdalenosti prosvistet kolem nich co nejrychleji at nestihne nastat zadny takovy incident :))

      0 0
    • scret  

      …" Neřešil,bylo 30 stupňů,dědek byl fialový už tak a život mne poučil,že žádná rána nejde vzít zpět a následné problémy nestojí za to,nic bych si na něm nevzal.".....

      no me zase zivot naucil ze skoda kazdy rany ktera padne vedle!:)

      0 0
    • scret  

      mimochodem vis jak se ty trekovy hulky dobre lamou a ohybaj?:) a to ti je pak uz na nic… takze bych to prinejmensim resil takhle…pokud ne rucne,protoze nic jinyho by si nezaslouzil…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Doporučuji prostudovat tenhle dred, jako isnpirace na řešení konfliktů :o)

      www.bike-forum.cz/…4/forum.html#…

      Obzvlášte mě zaujal tenhle příspěvek :o)

      Příručku od SAS jsem taky četl…Zatím mi jen jeden minipes potrhal ponožku…Vozim „pěnový“ pepřák, ale vzhledem k jeho ceně ho zatím šetřím, ani jsem neměl příležitost…Mám ho na levé straně bederního popruhu,při ruce… Kromě nej vozím někdy i malou mačetu. Je na levé vidli, lze ji bezpečnš vytáhnout oběma rukami a nevypadne při převrácení kola…zatím jsem použil jen při prosekávání-ale budí respekt… Výhlednově uvažuji o plynové pistoli – lze ji použít opakovaně. A někdy místo batohu mám taktickou vestu (i na pěší vycházky se psem) a sprej mám na místě určený pro nůž – levé rameno…

      0 0
      • Feroman  

        ha ha ha :))..uplnej Steven Seagal

        0 0
      • RUR  

        Moje rec, spravny biker ma „krochnu“ v podpaznim pouzdre- dedka odbouchne- a zakopovou lopatku v batohu- dedka zakope:-D Sam vozi neprustrelnou vetu bo odrazena kule na honu muze znacne zneprijemnit cely svih. Huustý:-D

        0 0
      • littlebiker  

        kdo to psal? kdo to psal?pred par rokama sem ho potkal nekde na adrazi,na typka s macetu se jenom tak nezapomina:)

        0 0
    • Lucke  

      ja bych mu tu tycku..vzal.....a ten curak by mel pravdu..cyklisti vse jen nici…pac ja bych ho tak znicil…ze by zanechal turistiky..

      0 0
    • kubajs mtb  

      to znám ale v zimě na běžkách s oblibou důchodci v pumppkách zapichujou húůlky zeširoka skejtařům pod nohy. Kamarádovi se to stalo samozřejmě se rozbil a jenom od tý bably slyšel, nemáš se tak snažit. a ten jí teda do ples.....áků vynadal :o)

      0 0
    • reborn_biker  

      příště nebrzdit ?)

      0 0
    • zirecek  

      S touhle agresivitou bikerů, kteří vědí jak by jednali, váleli dědu v kopřivách, apod.; s tou daleko nedojdem. Zlo plodí zlo. Dědovi bych akorát vynadal, když se mi nic moc nestalo… . Na borcovi na DH mašině či jiného rychle jedoucího by si netroufl.

      0 0
      • vlk  

        „Zlo plodí zlo“ ty seš už jak Havlík(myslím Václava). Jenže ten to musel říkat, to byla dohoda a měl za to jistě slušný money. :o) Kdopak sponzoruje tento tvůj výrok:o)

        Ne vážně, něcom na tom je. Jenže, když nebude zlo potrestáno, bude pácháno dál. A to že mu to jednou ten nahoře spočítá, to je k ničemu. Si vem, že to třeba udělá za 5 km dalšímu bikerovi. Kdyby mu někdy ty hole zlomil, odvezl, zahodil, nebo mu něco az to udělal, třeba by si příště netrouf. Já zas razím heslo na hrubý pytel hrubá záplata.

        0 0
        • Karaya  

          Já bych řekl, že zlo trestu stejně neujde..Pokud chceš být ovšem vykonavatelem trestu ty, musíš se připravit na možné následky..

          0 0
      • grizzlik  

        vynadal a odjel s odrenyma trenyrkama ? Dam mu pesti je hrozba pro bikera samotneho. Proste mu vzit tu hulku a zlomit ji.. Skoda se vyrovna a dedka uz priste ani nenapadne aby ji strkal kam nema

        0 0
        • zirecek  

          Ano, když bych si pořádně nabil pusu, hůl bych mu zlomil. Nadávky a zlomená hůl by bylo asi tak nanejvýš vše. Kopřivy, potyčka, volat policii, to je k úsměvu nad lidskou blbostí.

          Jen mě zaujala ta vlna agrese tady v reakcích. Tomu odpovídá stávající stav v přírodě a vztah mezi jednotlivými „uživateli“. Zlo a lidká tupost nic dobrého nepřináší.

          0 0
    • Blackbiker  

      Prostě tohle vše je o mentalitě tohoto národa. A tu nezměníme. Problém s turistou co popisuje Tomfree je doufám jen extrémním případem, který se nebude opakovat. Jinak je třeba mít se stále na pozoru, pěší turisté v horách byli první!:-)Je možné, že někteří či většina z nich nemá ráda bikery, ale musí se s náma smířit a spíše bych byl pro nějakou spolupráci než znesváření. Na turistických značkách nebo pro nás singlech je plus pro obě strany když překážku ten nebo druhý odstraní a pod. Je třeba hledat cesty jak takříkajíc žít s nima v symbioze:-) Nemůžu jinak,oba rodiče jsou turisti-víceméně vysokohorští, nemám nic proti turistům, ale musí nás nechat „žít“ a my je. Do 15 let jsem byl jedním z nich:-)

      Ono dejme ruku na srdce, komu se někdy nestalo, že při sjezdu odlétnuvší kamínek neletěl tam kde turisti normálně chodí.Mně se tohle stalo jednou určitě, naštěstí nikoho netrefil.Chce to víc ohleduplnosti.

      Problém s provozem na komunikacích nekomentuji.Jezděte všemožně kde to jen jde,přes pole(polní cesty),kolem řek,hlavně co nejméně na silnice,jen tím že vjedeme na asfaltovou frekventovanou cestu ohrožujem sami sebe – tento vývoj neovlivníme – nejsme v Dolomitech, kde cyklista pro automobilistu znamená víc než protijedoucí automobilista­.Prostě tam jsem se nebál.U nás mám podvědomý strach a oko i vzadu na přilbě. Jsem také motorista, ale já mám za volantem jak bych to řekl:Respekt k cyklistům.A tohle většině řidičů chybí.Cyklista pro ně není účastník silničního provozu, ale jen bezvýznamná překážka bránící plynulé jízdě-bohužel. Zlatá Itálie a Dolomity:-)

      0 0
    • Mathaus  

      To je vazne moc. NEchapu co tem lidem tak vadi. Samozrejme stari lide jsou vetsinou vcice podrazdeni a vzhledem k veku si mysli ze si vse muzou dovolit a vse jim projde. Na druhou stranu s takovym stresem ten zivot pro ne uz moc dlouhy nebude. Ale rekneme ze mu treba sebrat ty boty nebo hul at se pekne belha by slo. Mozna by si to priste pamatoval a nebo mozna byl jeste vic zatrpkly. tezko rict.

      0 0
    • Vlado Jekyll  

      klobúk dole, že si sa udržal na uzde…ja by som sa asi neudržal…ináč, ak Ti rozthol dres, tak Ti vlastne spôsobil škodu a to si nemal nechať len tak…

      0 0
    • lutte\'  

      To co jsi tu pospal je neco otresnyho, hlavne ze si OK, ja bych ho asi zaplavil vlnou sprotych nadavek, zavolal bych fotrikovi(kterej je mimochodem policajt), toho chlapka bych zadrzel nez by prijel , klidne hrubym nasilim, myslim si ze by z toho moc dobre nepochodil.Ale v klidu bych fakt nebyl

      Vcera se mi stalo , ze sem jel pres namesti a naky kre**, ve stojicim aute , bez toho aby se rozhlidnul otevrel dvere 3 metry prede mnou,Proste kkt…

      Je to hruza co ty lidi delaj… navic vetsina motoristu cyklisty vubec nerespektuje.Neda prednost atd.

      0 0
      • hribik A1  

        myslim ze mas v tomto smere prave to stastie za mas otca policajta. problem je v tom, ze iny by trebars nemusel pri rieseni cez policiu dopadnut tak dobre (resp. dedek tak zle), a keby bol trebars ten dedek nejake vplyvne zviera alebo mal takych znamych, tak potom mas ty problem, nie on.

        inac, auta je dobre obchadzat s velkym odstupom, chodcov ked sa da tiez (su nevyspytatelni), podobne particky vselijakych vedla seba pomaly iducich pseudocyklistov. zvykol som si to tak robit, a davat bocny odstup tak 1–2 metre (sa mi parkrat stalo ze aj to bolo malo a musel som potom robit dodatocne uhybne manevre, lebo sak 6rocne decko ti vbehne pod kolesa z hociako nemoznej pozicie apod.). niekedy sa stane ze sofer auta urobi chybu a nevsimne si, niekto to mozno urobi naschval, ale ked jazdim v zapadakove kde sa smerom z kopca rychlo zjavim spoza zatacky ked niekto vychadza z garaze, musim pocitat s tym ze ma vidiet a pocitat so mnou on ani nemohol lebo sa za tu zatacku nedalo vidiet

        0 0
    • ota  

      www.lysahora.cz/…pitola.phtml?…

      neprošlo to bez povšimnutí ze strany KČT.

      0 0
      • Fak  

        no precetl jsem si clanek nejakeho pana Máši (doklikal sem se k nemu pres nejake odkazy ze stranky Lyse hory pres HO Vsetin atd.), ten clanek vysel v Lidovkach a opravdu stoji za to si jej precist. Jednostranne mirene proti cyklistum, autor dokonce snad schvaluje, ze nekdo pres cestu natahne drat, aby se zbavil „nebezpecnych silencu na kolech“ clanek najdete zde (mozna uz se to tu na BF objevilo, nevim). Nastesti v diskuzi ke clanku je plno prispevku, ktere se MTB zastavaji a jednoznacne zastavaji nazor, ze autor je magor :) Clanek zde: www.lidovky.cz/…n_noviny.asp?…

        0 0
    • dancing dog  

      Tak to je pro mě extrémní svah, šel sem to od šancí nahoru letos v létě..si ten pád přežil… Problém asi je, že mezi aktiivními členy KČT je už dost senilů, co si nedovedou už racionálně uvědomit, co mohou způsobit… Nic teda proti KČT, ale todle je fakt síla…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.