• ruinin

    Nechci dělat reklamu nějaké značce nebo obchodu, ale náhodou jsem narazil na nabídku kola za 16 000 a pár korun. Je to kolo, který původně stálo asi 19 000 a vyhrálo v několika různých recenzích jako nejlepší volba u základních silniček. Kupoval jsem ho před rokem a stálo právě o ty tři tisíce víc. Má skvělý jízdní vlastnosti, dá se osadit plášti 28 mm, takže pohodlí, má pokud vím normální závodní geometrii, přitom působí opravdu překvapivě pohodlně, spousta lidí mi řeklo, že nečekali, že hliník tak dobře tlumí. Navíc má super lak, vypadá skvěle. Dá se snadno upgradovat kola, pláště, atd., ale základ rám – je velmi kvalitní a s lepšími komponenty to bude super kolo za poměrně málo peněz. Vidlice je napůl karbon. Koho by to zajímalo, napište mi zprávu. Kdyžtak můžu přidat odkaz na nějakou video recenzi na youtube. Jo a kdo se bojí do lesa, tak s tímhle není problém, kromě bláta se dá jet skoro všude.

    0 0
    • MiKED  

      Díky, už dlouho jsem se takhle nepobavil. „Kupte si tohle kolo, které můžete snadno upgradovat.“

      0 0
    • Řepík  

      Sorry, ale teď jsem se fakt zasmál…„má pokud vím normální závodní geometrii“… „Vidlice je napůl karbon“…" je velmi kvalitní a s lepšími komponenty to bude super kolo za poměrně málo peněz"

      0 0
      • ruinin  

        a jak bys to napsal líp? Prostě to není žádný endurance, vidlice není stopro karbon, a ten konec nevím, co na tom nedává smysl

        0 0
        • Vilém  

          Tak predevsim jsi mel uvest o jake kolo se jedna, takto je opravdu „prinosne info“.

          0 0
          • ruinin  

            jo a dostanu vynadáno, že dělám reklamu – kdo hledá novou silničku v tý cenový relaci, tak mi může poslat zprávu

            0 0
            • Vilém  

              Jak myslis, je to tvuj boj. Na nejaky SZ sere pes.

              0 0
              • ruinin  

                já už to kolo mám, já ho nepotřebujuu, ale každou chvíli se tu někdo ptá na první silničku do 20 000 a podobně a tohle je super šance pro někoho, kdo chce první silnici

                0 0
    •  

      díky ale nezajímá, zato tvůj úvodníček byl zajímavý a má šťávičku s potencionálem:-)

      0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      Nechci být za kverulanta, ale u levných silniček se to dělá často spíš právě naopak: ve slevě koupíš výborně vybavenou silničku na obstojném rámu, rám spotřebuješ a nahradíš lepším, sada pak slouží dalších n desítek tisíc kilometrů. Kupovat něco na Soře a měnit na Tiagru (nebo z Tiagry na 105) se hrubě nevyplatí. Upgradovat záplety je běžné i na kolech za 50.000, to není žádná zázračná vlastnost.

      S lepšími komponenty to bude super kolo za poměrně málo peněz.

      Další adept na perlu roku. Určitě se totiž model dělá rovnou s lepší výbavou, tak proč kupovat nejdřív plečku?

      0 0
      • ruinin  

        protože si třeba na začátku nejseš jistej, kolik do toho chceš časem investovat? a protože na začátku nemáš ten rozpočet? ale máš základ a na tom se dá stavě, na blbým rámu už od začátku toho moc nevymyslíš, o tom, že by člověk kupoval komponenty a rám časem upgradoval jsem neslyšel, ale věřím že i tak to jde

        navíc pro mě třebga není vůbec důležitý, jestli mám sora nebo ultegra, ale že mám hodně příjemnej, kvalitní rám a radši třeba koupím lepší kola časem

        0 0
        • jecnak  

          Prostě sem ten odkaz hoď, vždyť o nic nejde.

          0 0
    • jecnak  

      Kolo, jaké svět neviděl.

      0 0
      • MiKED  

        Ale každý tu o něm četl. :-)

        0 0
      • ruinin  

        ve svý kategorii má prostě vynikající recenze, dám link na video

        0 0
    • arny71  

      Super silničku si představuju jinak, než rám z hlíny se slušným lakem, na kterém je vhodné vyměnit polovinu komponent.

      Vidle napůl karbon. D: Dobrý adept do podpisu… To jako že má AL sloupek?

      Dám ti radu: nezkoušej se živit jako copywriter.

      0 0
    • jannk  

      Odkaz odkaz odkaz! Napul karbon vidlici chci videt – to fakt muze existovat (nevim, nechci byt za idiota :). Karbon se asi na hlinik nenalepi, takze zbyva ze bude z hliniku sloupek …?

      0 0
      • mr.ricardo  

        Nechces, ale jsi :))) Karbon se na hlinik samozrejme bezne lepi. Dnes je bezny alu sloupek s korunkou, driv treba Columbus mel alu i casti savli a zbytek vlepeny karbon, bezne se take lepi alu patky, do vidle, do ramu, stredovy misky …

        0 0
    • Al Stra  

      já se taky přidám, znám super šlapku, udělá skoro cokoliv, a za čtyři stovky ji můžeš zmlátit, co víc chtít,

      když tak info do zpráv-)

      0 0
      • mr.ricardo  

        A za kolik je koureni a za kolik libani? Libani je totiz drazsi, ze jo ;)

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Hlavně nezapomeň, ceny jsou v bahtech, 1 THB = cca jen 0,7 CZK!

          0 0
      • IndyCZ  

        Nedělej Zagorku a hoď odkaz (nebo aspoň kontakt). A aby nedošlo k nedorozumění, ty 4 stovky jsou jen příplatek za zmlácení, nebo všechno summa summarum?

        0 0
        • mr.ricardo  

          4 kila za zmlaceni, priplatek za sukani je 2 tisice :)

          0 0
          • IndyCZ  

            To už ale přece není tak super, jak by se na první pohled mohlo zdát… navíc zmlátit můžeš doma zadarmo. :-)

            0 0
            • Vilém  

              Jak pravil Baumaxa

              "a moje žena doma v koutku tiše sténá

              a prosí „Mlať mě!“

              0 0
    • marttoni  

      Shimano SPD PD-M520? Blbě zařazeno:-(

      0 0
    • ruinin  

      link na recenzi

      http://www.bikeradar.com/…eview-51087/

      link na video, kde o rok starší model hodnotili jako nejlepší z té cenové kategorie

      https://youtu.be/U_pRXBp1H7M

      0 0
      • Chlebovnik  

        Výběhový Aléčko (2018 má zcela nový rám) na Clarisu v posezónním „výprodeji“ se slevou 15 %.

        Ve zkratce: Už to nehul.

        0 0
        • ruinin  

          Když někdo se silničkou začíná a ještě neví, jak moc ho to bude zajímat, tak je to super. protože zatím nepotřebuješ ultegru nebo 105 ale zkusit si pocit jízdy na silničce, kterou můžeš potom upgradovat, protože rám je kvalitní, pohodlný. Takže myslím, že to je dost střízlivý přístup pro první koupi sliničky. Já například dnes po roce už vím, že lepší přehazky mě neberou, spíš pláště, kola… ale jsem rád, že mám tenhle rám jako základ. A pro mě je dost důležitý taky vzhled kola, a jiný silničky se mi tak nelíbí.

          0 0
    • tromboonen  

      Ale jo, jako markeťák pro ČSSD by ses myslim uživil…

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Dělali to kolo i v oranžové, takže jen do toho.

        0 0
        • tromboonen  

          Ta značka je sice trochu „kdo z vás to má“, ale to nevadí, socka výbava to dožene…

          0 0
          • ruinin  

            Dík za info, až dodnes jsem si myslel, že specialized je řadová značka, ode dneška jezdím na lepším kole.

            0 0
    • nitraq  

      Simtě, prober se, kdo by si kupoval Allez na Clarisu za 16, když může mít RT58 na Tiagře (takže o dvě sady výše) za 14?

      https://www.planetx.co.uk/…ra-road-bike

      0 0
      • Vilém  

        Kdyz mam cenu v eurech, tak mi to vychazi na nejaky 17,5tKc.

        0 0
        • nitraq  

          Mají slevu do neděle 20 % – PRAUTUMN1720. Cenu jsem počítal v librách včetně dopravy, pak to vychází na rovných 14. Jen teda škoda, že ač píšou „improved tyre clearance“, tak to znamená plášť 25.

          0 0
          • Vilém  

            Tak to pak ano, tak dalece jsem to nezkoumal, koukl jsem jen na to, co se zobrazovalo v odkaze.

            Ale jinak mi to taky neprijde jako nejaky extra kauf, co tu postuje, ram asi dobry za ty prachy, ale ten zbytek…

            0 0
    • ruinin  

      Mam odkaz na obchod kde je ta cena v korunach v ceskym obchode. Nemyslel jsem to jako prepocitavat z liber na koruny.

      0 0
      • nitraq  

        Proč nedáš rovnou odkaz na tu svoji hitparádu.

        http://www.ramala-silhavy.cz/…-red-54-2016

        0 0
        • ruinin  

          Ne ne, to je ještě o rok starší model. Osobně se mi ten design tolik nelíbí a hlavně mně osobně se líbí křiklavě červená, černobílý a černožlutý silničky má každej.

          0 0
      • Vilém  

        A kdyz bys zkusil nejaky srovnavac cen, tak bys nasel kseft, kde maji toho Alleze 14250,– Kc.

        0 0
        • ruinin  

          Tím líp pro toho, kdo by měl o to kolo zájem.

          0 0
    • ruinin  

      Takže pánové, co tu máte blbý kecy, kolo dostalo 4 a půl hvězdiček z 5 možných od člověka, kterej asi kolům hodně rozumí. Teď je ve slevě za nějakých 16 000. Jak se říká: Nuff said.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Ale to my tady kolům rozumíme všichni, nás hned tak něčím neohromíš. :-D

        Pozvi toho člověka na B-F večírek nebo Lost in Prague, zachlastá s jádrem, ráno uvidí, kdo je king.

        0 0
        • ruinin  

          Tak všichni tady rozumte kolům. To je hodně optimistický tvrzení. Že je 105 lepší než claris vím taky. Ale o tom tohle vlákno není.

          0 0
          • MiKED  

            Tohle vlákno je o tom, že za stejné peníze seženeš podstatně lepší kolo, byť na sobě nebude mít nápis Specialized.

            0 0
            • ruinin  

              Důkaz? A bazar neberu.

              0 0
              • nitraq  

                Koukni se na můj příspěvek výše.

                0 0
        • ruinin  

          A nešlo o to někoho ohromit ale nabídnout možnost koupit první silničku za málo, která ale má potenciál. Na blbým rámu toho moc nevymyslíš.

          0 0
          • tromboonen  

            Potenciál na výměnu sady a kol, to jo, to má…

            Nic proti levnejm věcem, ale 8sp fakt není na silnici to pravé, když je za podobný peníze něco na 10sp Tiagře, navíc s o dvě generace lepší technikou, tak není o čem uvažovat.

            Ale pobavils, ne že ne…

            0 0
            • ruinin  

              Aha. Zajímavý že mně osm rychlostí stačí. Ne každej potřebuje závodit.

              0 0
              • Vilém  

                Tady nejde o zadny zavodeni, ale odstupnovani kazety, ktery musi byt u 8sp kazety 11–32 dost sileny.

                0 0
      • Vilém  

        A ted se drz, ten planet-x, akorat ve verzi 1 na sramu, dostal taky v nejakem testu 4,5 z 5ti :)

        Stoji stejne, akorat je na o dve rady lepsi sade, s desitkou a na shimano kolech.

        0 0
        • scalar  

          Když si kolo hodí do profilu, tak může zjistit, kolik dostane na BF z 5 možných :-)

          0 0
          • AussigBiker  

            Ale musi napsat peknej pribeh a dodat umelecky fotky :)

            0 0
        • tromboonen  

          To byl ale určo podplacenej test :)

          0 0
        • ruinin  

          Jenže vypadá nudně a je to endurance.

          0 0
          • Vilém  

            To uz je vec kazedeho soudruha, co povazuje za nudne a co ne. Co je za problem v tom, ze je neco endurance, to netusim.

            0 0
      • Chlebovnik  

        Na Bikeradaru dostane 4–4.5/5 skoro všechno.

        0 0
        • jecnak  

          Od velkych znacek vzdy. Z neceho zit musi.

          0 0
    • ruinin  

      Takže shrnuto podtrženo. Specialized je shit pro snoby. Claris je na nic.. Co neni aspoň na tiagře není kolo. Na vzhled kola sere pes. Pohodlí je pro babky.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce