• miche

    Zdravím,

    potřebuju nové brzdy (pravá páka mých SLX 7000 teče) a koukám, že 7100 je celkem rozdílná

    mám řazení SLX 7100 – objímková verze.

    No a dotaz … mám vzít i raději i řazení na i-spec EV nebo se to dá i s objímkovou verzí … nevadí ten tvar brzdové páky?

    Díky za pomoc! :-)

    0 0
    • Smazaný účet  

      Používám brzdy SLX M7100 a řazení XT M8100 na objímce umístěné v mezeře mezi objímkou a podpěrou brzdové páky. Žádný problém v tom není. Navíc, pokud už řazení na objímku stejně vlastníte, není přece problém nejdříve vyzkoušet, zda vám tato kombinace výhovuje.

      Způsob uchycení 12sp. řazení navíc lze zaměnit, není třeba kupovat celou další páčku. SLX má v tomto proti XT drobnou výhodu, že mechanismus uchycení (Y0GV98040 vs. Y0GV98050) není součástí zadního krytu páčky, ale jde demontovat zvlášť.

      0 0
    • marus123  

      Cus,a co slx 7100 a razeni xt 8000 objimkove verze pujde to k sobe?chci jit cestou 2×11 a k tomu kompatibilní brzdy,nebo rovnou komplet v xt 8000?

      0 0
      • Slavik  

        Jde, ale budeš mít daleko řazení. Není to dobrá cesta.

        0 0
        • marus123  

          takze radej komplet vse xt 8000?pujdu rozbit prasatko hmm

          0 0
          • scortis  

            Na XT 8000 brzdy tu bylo dost stížností, nevím jestli ten problém pak vyřešili. A máš skutečně řazení 7100 (12s) a ne 7000 (11s)? Pokud máš 11s a problém jen s pákou, tak zkus někde sehnat ZEE, ty nestojí mraky peněz.

            0 0
            • Lachtis  

              To byly ale jen nějaké první kusy tuším… já mám na obou kolech XT M800 brzdy a jsou to mega super, spolehlivé brzdy, jak se od Shimano brzd očekává. Jedny jsou z r 2017 a druhé z 2020.

              0 0
              • vaclaw  

                Pokud se nepletu, a opravte mě jestli jo, tak u brzd řady 8000 byl problé se zkracováním volnýho kroku páčky po jejím předchozím rozpumpování. Vlastnil jsem 7000 a tam se na to dalo bez problémů zvyknout, jinak byly super, takže ani těch 8000 bych se nebál. Ale šel bych spíš už do 7100, řazení se dá dát před (tak to mám já, abych si neomlátil palec o páčky, i když jsou pak trochu dál), mezi nebo před. Podle mě se to vyladit ssa. Nebo se nedá řazení 2×11 nacpat doprostřed mezi objímku brzdy a tu její opěrku nebo co to je?

                0 0
              • Slavik  

                +1

                0 0
    • Radomil4  

      Kluci, jaký je rozdíl v páčce bl-m7000 a bl-m7100 ? zakoupil jsem čtyřpístkové třmeny slx za doboru cenu a bylo mi doporučeno použít páčku 7100, předpokládám, že když dobře odvzdušním systém tak se dočkám změny, ale rozdíl mi není nějak jasný,

      0 0
      • novas752  

        Koukni se na obrázek. Páka 7100 je o dost tužší = efektivněji tlačí do kapaliny a je tak silnější.

        Akorát díky tomu posunu objímky může zkomplikovat umístění dalších ovladačů na řídítkách, typicky řadících páček s ukazatelem rychlosti.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.