Shimano BR-M575 nebo Avid Elixir 7 Alu?

44 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Ahoj! Řeším teď poslední týden dilema – odešla mi na biku přední Magura Louisa a hledám náhradu, ale levnější variantu. V obchodě mi radili Shimana jako TOP brzdy, mně se nakonec líbily bílé M575 (www za 2150,–), ale dnes jsem ještě brouzdal a našel Avid Elixir 7 (2250,–), ceny jsou za P+Z!.. Jsem rozhodnutý pro ty Shimana, ale když vidím tu cenu Avidů, tak mě to začíná lákat.. :/ Poradíte mi?!! Díky

    0 0
    • Vilém  

      Vsadil bych na jistotu v podobe shimana.

      0 0
    • Donuts  

      Ty Avidy mají za tu cenu kde?

      0 0
    • trunecz  

      Prosím tě, copak to je za ročník, ty Magury? Neprodal bys na náhradní díly? Kdyžtak mi prosím napiš na mail v profilu.

      K tématu. Taky bych vzal nový Shimano Deore. Odvzdušňování je úplně v pohodě a rychlý. Oproti Louise 2008 nebe a dudy. Brzdí taky docela slušně a za ty prachy…

      0 0
    • trunecz  

      Prosím tě, copak to je za ročník, ty Magury? Neprodal bys na náhradní díly? Kdyžtak mi prosím napiš na mail v profilu.

      K tématu. Taky bych vzal nový Shimano Deore. Odvzdušňování je úplně v pohodě a rychlý. Oproti Louise 2008 nebe a dudy. Brzdí taky docela slušně a za ty prachy…

      0 0
      • Smazaný účet  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Smazaný účet  

        nějak se to nenačetlo, zkusím to znovu.. Mám ty Magury na Cannonu z roku 2000, nikdy s nima nebyl problém, jen občas servis – odvzdušnění/na­plnění, přední přestala teď šlapat – podle servisáka se vymačkalo těsnění v páčce a nedá se tam dostat, zadní brzdí stále bezvadně, až to vyměním můžu se ti ozvat, ale jak říkám, je to starší model.. viz foto

        0 0
        • trunecz  

          Díky za foto. Já bych potřeboval ten plastovej bazmek, co drží páčku. Mám ale právě ty Louisy z 2008 a tady ty tvoje bohužel nevyužiju.

          0 0
    • renos.renos  

      Nevím proč tady každý brblá nad Avidama.. na jednom fullu mám Avid Elixir R, apropo taky bílé.. ,o)) dva roky a na druhém Magury Luise (2011) a oboje jsou hodně ostré a zatím bezproblémové brzdy… a ani jedny ani při dlouhém sjezdu nevadnou.. s odvzdušněním není ani u jedněch žádný problém pokud není člověk kopyto.. u obou brzd jsem odvzdušňoval zatím jen jednou a to jen kvůli výměně kapaliny..

      doporučil bych Ti spíš vyzkoušet ty shimana a avidy jak Ti budou sedět v ruce.. jelikož mají avidy kratší páku než například magury, tak mi sednou pocitově lépe ty avidy…

      0 0
      • jonti  

        Me sedi taky vic :)

        Mel jsem jich vic a zatim vsechno bez problemu.

        K zhorseni reputace na foru ale uplne staci, ze treba 10% majitelu tech brzd ma opakujici se problemy.

        0 0
      • Atilla  

        elixir, že nevadne:) Stačilo když jsem chtěl jenom rychle zastavit pod kopcem a už se nafukovali:) kámoš si teď půjčil slx a byl nadšený jak to brzdí oproti avidu.

        0 0
      • Mr.Duck  

        Asi mame kazdej jinou predstavu co se skrejva pod pojmem „dlouhy sjezd“ :)

        0 0
    • Frýbik  

      Ahoj, nechci zakládat nové téma.

      Mám brzdy Shimano m446 a chtěl bych je vymněnit za něco lepšího buď to

      Shimano deore M615 nebo Avid Elixir 7 ??

      Případně jiné cena okolo 2000,–

      Díky za rady.

      0 0
    • Frýbik  

      Ahoj, nechci zakládat nové téma.

      Mám brzdy Shimano m446 a chtěl bych je vyměnit za něco lepšího buď to

      Shimano deore M615 nebo Avid Elixir 7 ??

      Případně jiné cena okolo 2000,–

      Díky za rady.

      0 0
      • Atilla  

        Shimano, cokoliv co má Servo-Wave.

        0 0
      • Pan.Fazole  

        nechápu … ty posty nahoře si nečetl ?

        0 0
      • Atilla  

        Nebo koupit jen brzdové páky a přehodit. Třem vypadá stejný jako na M615

        0 0
        • Vilém  

          Trmewn je prave jiny. Do 615 jdou dat desky s chladicem z vyssich sad.

          0 0
          • Atilla  

            Tak jen nápad jak ušetřit. To že tam nejdou desky s chladičem, neznamená, že je to uplně jiný třmen. Navíc kdo si je kupuje? To si myslím, že je lepší investice ice tech kotouč, který chvilku vydrží.

            0 0
            • Vilém  

              Tak kdyz je jiny tvar desek a jejich uchyceni, tak tezko bude trmen stejny.

              Ale jinak by to samo nejak nakombinovat slo.

              0 0
              • Evilcleaner  

                shimano to taky už tak kombinuje. sice ne s br-m446 ale s br-m447. je to novinka pro rok 2015, už v prodeji jako M506, v zásadě nástupce obdobně koncipovaných 505.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.