• bikerp1

  Mám na kole vidlici RST Gila TnL. Zajímalo by mě, co všechno a jak se dá na této vidlici nastavit. Na levé noze je kolečko, kterým se podle mě nastavuje předpětí pružiny. Zajímalo by mě ale jak je to s kolečkem/páčkou Lockoutu. Předpokládal jsem, že bude mít jen polohu buď otevřeno nebo zavřeno. Ncméně se mezi těmito polohami nechá plynule přecházet, tak by mě zajímalo, co se tím nastavuje. Vidlice se mi totiž i když ji mám zcela otevřenou a předpětí na minimu zdá dost tvrdá, např. když jedu po cestě a přejíždím přes drny trávy, tak mi to přijde, jako když mám klasickou pevnou vidli. Na předchzím kole jsem měl nějakou úplně nejlevnější vidlici (RST 156L Omni) a ta tyto nerovnosti filtrovala subjektivně lépe. Tak bych se chtěl zeptat, jak tu vidli nastavit na moji váhu (87 kg), jestli to vůbec jde.

  • pit  

   NEJDE…bohuzial tato vidlica ako aj ostatne RST vidlice nenastavis. A nad funkciami polohy packy Lockoutu by som sa v tvojom pripade vobec nevzrusoval…tato vidlica je aj bez Lockoutu tvrda (ako si aj sam zbadal) a bude este tvrdsia.Jedina rada je – nasetri cim skor na odpruzenu vidlicu :-)

  • mosquito  

   jestli „nezehli“ a zatuhava tak zkus kapat silikonovej olej kolem stiraku – na stare Gile to kazdych 100km hodne pomahalo, ale jen pres leto, v zime zatuhla a nepomohl ani ten silikon

  • bikerp1  

   No tak prozatím zkusím ten silikonový olej pod gufera, případně bych mohl zkusit tu vidli rozebrat a dát jinou vazelínu. Jestli to nepomůže, tak půjdu do Rock Shox Tora 302 U-Turn na kterou je slyšet všude samá chvála.

  • bikerp1  

   Ještě bych se zeptal k te vidlici RST Gila. To kolečko ovládající předpětí kolik otáček má mezi krajními polohami?

  • PitrP  

   Ahoj, nechci zakládat další téma a proto se zeptam zde.

   Vážím jen 60 kg a vidlici si mohu dovolit koupit klidně novou, ale to nechci řešit, páč sem trochu kutil a beru jako výzvu dostat z této vidle maximum.

   Myslí někdo zkušenější, že by se to dalo řešit vyměněním pružiny (vzhledem k mé váze) za měkkou či extra měkkou (jakou raději?) plus kdyžtak uříznout jeden díl z gumového válečku (je-li tam) nebo ještě něco o čem nevim a mohlo by mít vliv na lepší pružení?

   Díky Petr

   • Azmir  

    Obecně co jsem četl tak pružina moc nepomůže, pomůže asi předělání na olej, vyndání elastomeru, pokud tam je, výměna těsnění a podobných píčovin, pokud to vše budeš kupovat, dostaneš se pomalu na cenu za kterou by sis mohl koupit třeba XCR, ale klidně zkoušej, návody na netu nějakoé budou.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.