Příbor - Kopřivnice, otevření cyklostezky 27.9.2012

22 nepřečtených
  • ROMAN_BIKE

    Ahoj,

    jen pro info, zítra je slavnostní otevření cyklostezky mezi Příborem a Lubinou, kolem řeky Lubiny, u zahrádkařské osady Orinoko

    www.koprivnice.cz/index.php…

    http://www.koprivnice.cz/…a_poodri.pdf

    GPS

    49°37'39.254"N, 18°9'9.608"E

    http://www.mapy.cz/s/5gKs

    PS:

    jestli je to dobře nebo ne, nevím, ještě jsem tam nejel, jinak byla tam pěkná hlíněná stezka, akorát pro horské kolo a teď je tam prý „cyklo-dálnice“. Tak uvidím…

    0 0
    • plevka  

      včera jsem tama jel na testovacím elektrokole z práce a je tam hladký asfalt, klasická cyklostezka. Nevím, jestli je to dobře či špatně, ten singlík tam byl fajn, ale třeba pro bruslaře či rodiny s dětma nebo silničáře, kteří chtějí mimo frekventované úseky to může být super. Já sám podobné stezky využívám např. při dojíždění do práce, třeba v Hustopečích teď vznikly nové asfaltové úseky a tím pádem ušetřím čas i síly, protože se vyhnu hlavnímu tahu Hranice – Valmez a vyhnu se i docela velkému stoupání :)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no tak dobře, tak blízko města třeba jo, ale když dávají asfalt někde do lesa…

        např. ve výjezdu na Pustevny z Raztoky, kolem Noříčí hory a Okrouhlému, viz mapa

        http://www.mapy.cz/s/5gLa

        byla tam lesní cesta tak akorát pro bajk a teď je tam široká hladká „dálnice“ tak na semisliky…

        0 0
        • plevka  

          pokud někde vyasfaltujou lesní cestu, která byla ideální pro MTB, tak je to smutné..

          0 0
        • Buf  

          Tak pokud by tam dali kvalitní asfalt tak to je parádní trasa na inline běžky na trénink v létě, mohli by to zokruhovat ke zmrzlému a máme z pusteven Areál snov. Jo ještě opravit ten skokánek.

          Jo asfalt do hor, doufam že vyasfaltují i hřebenovku na Radhošť ta je taky hezká profilem na běhule a v zimě tam alespoň nebudou šutry a bude stačit trošinku sněhu . Ja by jsem vyasfaltoval všechno…

          0 0
      • AsiJura  

        Pro bruslaře je to celkem nepoužitelné(z jed­né strany les,z drhé kukuřičné pole, takže na stezce pořád bordel), to vidím tak na klasickou cykloturistiku na trekingách s brašnama, tam to může být přínosem.

        Naštěstí po druhém břehu vede krásný singl od restaurace Mexiko kolem cvičáku, až k mostu kde končí zmiňovaná cyklo. Tak snad nám to tam vydrží.

        0 0
        • had_zachau  

          Z valu do hrachovce mas taky z jedne strany les a z druhe kukuricu a na bruslich se tam da. Jde o to, jestli se o to nekdo bude starat a uklizet to ;)

          0 0
          • had_zachau  

            EDIT:

            z valu do roznova

            0 0
          • AsiJura  

            Zatím to tak rozhodně nevypadá, a s tím co tu zatím je v okolí Příbora to bruslení stojí za hovno, pokud chceš bruslit a ne se jen plácat přes překážky tak je lepší si zajet zajezdit na Olešnou.

            0 0
    • nox159  

      nejel jsem tam, ale pokud je to tam kde myslim coz asi je tak je to smutne :(

      0 0
    • strtom  

      Co jsem slyšel (je to sice jedna paní povídala). Tak to bude asi součást cyklocesty Ostrava – Rožnov. Tak jsem zvědav co vymyslí dál, kudyma to povede.

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no toho se právě bojím, protože z Lubiny od mostu (u fotbalového hřiště) je lesem pěkná stezka na Mniší (popravé straně proti proudu) a i když to tam od Mnišího rozryli, tak ta stezka v tom lese, pak kolem té čističky a dál lesem je pro bajk fajn a asfalt místo toho by byla nuda… tak snad to tam díky té čističce nebude možné vést ;-)

        0 0
      • jIrI___  

        Taková cyklostezka by mě celkem potěšila. Jen mě zajímá, kudyma by to vedlo z Kopřivnice do Rožnova :)

        0 0
        • bosmilan  

          z Frenu do Rožnova tunelem,ať to není do kopce :-)

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          myslím si že to nepovede přímo do Kopřivnice, ale z Příbora kolem řeky Lubiny dál, přes Mniší, pak z jedné nebo z druhé strany Tichavské hůrky do Tiché a pak asi přes kopeček po žluté do Frenštátu

          mapa

          http://www.mapy.cz/s/5hcS

          0 0
          • strtom  

            Kdybych to projektoval dál já, tak bych to z Kopru poslal do Veřovic a přes pramen Jičínky pod Javorníkem do Rožnova, protože z Frenu do Rožnova je těžko najít rozumnou cestu pokud nechceš přímo přes Pustevny.

            0 0
            • had_zachau  

              ne, ze by to melo souvislost, ale z roznova uz se na javornik nove asfaltuje :D

              0 0
              • strtom  

                To jsou věci. Bike půjde do sklepa, opráším silničku a budu jezdit po lese 2× rychleji. Pokrok nezastavíš.

                0 0
          • plevka  

            už je to nějakou dobu, co jsem slyšel v rádiu, že je v plánu cyklostezka Kopr(Lubina?)-Frenštát, tak nevím..

            0 0
            • plevka  

              tak jsem ze srandy zkusil strýca Googla a první článek vyskočil tento

              0 0
              • AsiJura  

                No fuj, to jsem ani neměl číst. Je jasné že jinde než vede stávající chodník po levém břehu Lubiny to vést nemůže, a ta část z Lubiny do Tiché je tak krásná, jsem zvědavý jak to tam vyrubou.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.