• Dvain

    Nikde to tu ještě není…Takže, jedete?

    Loni to bylo fajn a jelikož to letos končí u kanálu v Troji, mohlo by to být ještě lepší.

    http://www.cyklojizdy.cz/

    P.S.: Příspěvky typu „Je to na prd“ sem nepište…

    0 0
    • Floydie  

      Jede se, to je jasny!!

      0 0
    • Radek Broz  

      Je to na prd!

      0 0
    • Janouch  

      rozhodně NE! Nehodlám se učastnit skupinovyho (teroru) blokování ostatních nezaujatech ucastníku silničního provozu obsah i koncepe je spatně:((((

      0 0
    • Janouch  

      a proc nenapsat to co si clovek myslí to je pomalu uz jako za komancu..... proc mam pocit ze tahle akce je tak trochu levicacka :((((

      0 0
      • Dvain  

        Nikde jsem nepsal, že se sem nemají psát negativní příspěvky. Jen jsem nechtěl, aby se sem psaly příspěvky bez argumentace, typu viz. výše.

        0 0
      • Radek Broz  

        Protože taky je.

        0 0
        • dancing dog  

          Nic ve zlém, ale sousede, Tvá pravicovost je legrační… má někdo jinej názor? je to levičák, přímo komunista!!!

          0 0
          • Janouch  

            nejde o to ze ma jinej nazor jde o to jakym zpusobem ho prosazuje!!!!! Mam pocit ze je to akorat potreba exhibovat dokazat si ze v jednote je sila bez ohledu na to ,ze i jini lide ac treba s jejich nazorem souhlasi se nedostanou vcas kam potrebuji..... je to vlastne prehlidka sezonich cyklistu (vetsina nema ani zakladni vybavení pro bezpecnou jizdu) vetsina po praze ani vubec nejezdi … ja osobne pres teple mesice jezdim po praze skoro porad a problemy mam jen s hrstkou ridicu se stejne velkou hrstkou s jakou maji potize nekteri ridici

            0 0
            • dancing dog  

              ale toto sem vůbec nemyslel…jen že u Radka, kdo má na něco společenského jinej názor než on, se dozví, že je levičák…nebo akce je levičácká, nebo idea.....to nebylo k tématu..jinak s jízdou souhlasim a nikdo se kůli tomu ale nemusí rozčilovat a vybouchnout…

              nevím proč, ale nějak se nemůžu s tebou moc ztotožnit s kritickým až tak mírně opovržlivým pohledem na účastníky…byl sem tam 1×, byla to dokonalá všehochu´t, rozhodně nevhodná k jakýmkoliv generalisacím.. + nechápu, co je špatné na tom být „sezónní cyklista“..to jako, kdo nejezdí do práce na kole i v zimě je jako sračka sraček, nebo jak?

              Peace

              0 0
            • Michal.J  

              a problemy mam jen s hrstkou ridicu

              Cyklojizda neni zamerena proti ridicum ale proti urednikum kteri rozhoduji o stavbe cyklostezek a podpore cyklodopravy ve mestech. Ridici jsou jenom prostredkem. Mimochodem nevim jstli si vubec nejakou cyklojizdu videl, pro ridice je to mnohem mensi omezeni nez treba ruzne ty maratony, pochody fotbalovych fanousku apod.

              0 0
              • Janouch  

                kdyz neni zamerena proti ridicum tak proc jim tedy blokujete cestu ???? to je trochu nelogicky ??? myslis ze ty lidi v tech autech co spechaj domu zajima vas problem ??? reste ten problem tam kde se resit ma a silnice to není

                0 0
                • Michal.J  

                  Když je to nelogický proč to funguje? A nejenom u nás?

                  Jinak to strašlivý zpoždění není tak strašlivý, mnohem víc se ty lidi blokujou sami když se všichni nahrnou do ulic každý svým autem.

                  0 0
            • kudlanka32  

              nahodou tim ze ty lidi na ty akce jezdeji a ze se to deje i v zahranici ne jen v praze je pricinou toho ze se ledy hnuly…nebo aspon nekdo neco slibi…

              0 0
    • ehmud  

      tahle akce neni naprd, je uplne na hovno, ridici se jenom naserou a budou vuci cyklistum jeste agresivnejsi

      0 0
      • hribik A1  

        tiez ma vzdy bavi precitat si takyto thread a hned po nom takyto:

        http://www.bike-forum.cz/…7/forum.html#…

        (link davam takto lebo nedavno to tie na bf kazilo)

        0 0
        • Thapsus  

          Pokud nebude hnusně, zajedu se tam kouknout. Argumenty typu "hlavně nena.rat šoféry mě vážně docela baví :-))

          0 0
          • Janouch  

            tak jakej jinej vyznam ma ???? Zmenilo se neco ??? Dyk je to porad dokola … magistrat je rad ze se hromadne jeden den predvedete kolik vas jako je a pak zase bude ticho klasickej vykrik do tmy „koukejte tady jsme my cyklisti“ !!!! Je mi trapne, kdyz vidim jak si tyhle radoby cyklisti berou jako rukojmí lidi co stím nemaj nic spolecnyho… ze tam jede veverka tak to se ani nedivim mel jsem moznost si precit par jejich nazoru na nakole.cz celkem typickej učastník :((((

            0 0
            • Michal.J  

              Mně přijde že se docela změnilo. Magistrát se začal víc zajímat a i nějaký stezky se staví. Úspěch z poslední doby je třeba to s tím opraveným mostem (žádný cyklostezky tam teď dělat nebudeme, cyklistiky je až úplně dole v našich prioritách – > povyk → cyklostezky tam uděláme).

              Kdyby nebyli cyklojízdy tak se s Automatem nikdo nebaví.

              0 0
              • hribik A1  

                zhruba sa to da povedat tak, ze je to typicky priklad dvojsecnej zbrane

                0 0
              • Janouch  

                tak ted jsi na to kapnul ten opravenej most je klasickej priklad jak magistrat zavira usta temhle aktivistum postavením neucelny stezky (pruhy na silnici) od nikud nikam prave pro ten povyk ale pokud vy budete delat povyk a magistrat utracet prachy za nesmyslny cesty tak je to uplne na .....

                0 0
                • Michal.J  

                  Magistrat ma svoje vlastni usmeseni ze kdyz se nekde bude opravovat nebo rekonstruovat komunikace tak se tam ma udelat pruh pro cyklisty. Tohle nedodrzuji tak na to byli upozorneni.

                  Je jasny ze ze zacatku ze to ze zacatku na sebe nebude navazovat, nevim jak si predstavujes ze by se to melo resit. Jako ze se rekne ted a vsude se postavi cyklostezky? ebo ze se budou nekde prachy stradat do kasicky a az jich budou miliardy tak se najednou pokryje mesto siti stezek?

                  0 0
            • kudlanka32  

              mas tam nejak malo otazniku.....

              0 0
            • karliner  

              hele, wewerku nech bejt, je naprosto v pohodě.

              na rozdíl od tebe, jak se zdá…

              0 0
              • Janouch  

                hmm tak je tak v pohode ze urazi lidi ,kteri ji nic neudelali vy budete asi dvojka :(

                0 0
                • karliner  

                  ooopss…

                  nějakej hodně nabroušenej týpek :-)))

                  0 0
                  • Janouch  

                    nabrousenej jsem jen na lidico se povysujou nad ostatni jen proto ,ze maj treba lepsi kolo viz ta kravka :(

                    0 0
        • Janouch  

          to mas tezky vsude najdes blbce jak mezi motoristy tak mezi cyklisty ale omezovat ostatni pro svoji vec mi prijde ubohy takovej levicovej terorizmus......

          0 0
          • hribik A1  

            no ja mam niekedy pocit ze o tych „blbcov za volantom“ si mnohi cyklisti doslova koleduju. jednak takymto sposobom vytvaraju zlu krv, dalej ozralci, cyklisti bez svetiel a napriklad aj taki akych som videl vcera. procesi ziletkarov po neprehladnej, zatackovitej ceste pekne v dvojstupe, zaberali pol cesty, nebolo jedine auto co by tam nezdrzovali aspon kilometer. toto je na cezdrzku a vo svetle takychto veci sa podobnym reakciam soferov vlastne prestavam divit. neschvalujem ich ani neobhajujem, len mi nepride nic divne ked niekomu prdnu nervy a reaguje tak ako reaguje

            0 0
            • kleky  

              Zajimave je, proč např v Rakousku řidičům to nedělá problém si cvhíli počkat, ale u nás a u vás ano.

              Cyklojizdy sice vnímám jako trošku přehnanou formu manifestu, ale u nás to bohužel asi jinak nefunguje.

              0 0
              • hribik A1  

                nestandartne tam v prvom rade isiel ten zastup cyklistov. nevsimol som si ze by ich niektory z vodicov oprasil, ale ziletkari boli ti, co si narokovali pre seba viac miesta nez by k jazde potrebovali. za co? myslis ze ma sportove vyzitie (to ze pre ich trening bola vhodna formacia cez pol cesty) mat prednost pred dopravou, ked toto robili v case kedy vsetci isli z roboty? nesli sposobom ako normalni cyklisti, tych kazdy v pohode a bezpecne obisiel. to je ako keby isli na dialnici vedla seba dve auta osemdesiatkov preto lebo si chcu za jazdy pokecat, su to znami a idu na stejne miesto, a nepustili by druheho obehnut

                0 0
              • Janouch  

                například v rakousku nemeli 40 le totalniho bordelu … a myslim ze situace se lepsi i bez takovejhle hura akci typu cyklo jizda

                0 0
                • Luka  

                  „situace se lepsi i bez takovejhle hura akci“ …nojo, treba blokovani hranic ve jmenu Temelina ;)

                  0 0
    • přišlapávač  

      NE!

      0 0
    • wewerka  

      Urcite jedu.

      0 0
    • coffield  

      Je to naprd!

      0 0
    • xentar  

      EN, ani kdybych bydlel v praze, jako že do ní dojíždím a hodlám dojíždět i na kole. Chápal bych, kdyby se něco podobného konalo v sobotu odpoledne, kdy je minimální provoz, ale ve čtrvrek k večeru, kdy lidi jezdí z práce, to je prasárna.

      Až budou po obvodu prahy záchytný parkoviště s dostatečnou kapacitou a bude dodělanej okruh, pak provoz z centra (spolu se zavedením mýtného) vymizí do značné míry sám.

      0 0
      • dancing dog  

        Podle mě nevymizí, lidi sou strašně líní..to je podle mě naivní představa…vymizí jen, pokud bude zpoplatněnej vjezd…

        0 0
        • xentar  

          proto mluvím i o mýtu…

          a není to jen lennost, když si vezmu, že cesta autem + mhd je 2× rychlejší než cesta vlakem+mhd, tak je rozhodnutí jasný – pojedu autem, protože nechci jezdit ráno v sedm z domu a v sedm večer se vracet. A jezdit na kole každej den nejde – a´t už kvůli počasí, zdravotnímu stavu nebo nutnosti něco zařídit …

          Každopádně to, že 2000 cyklistů-revolucionářů nasere x tisíc lidí promenádou po magistrále ve špičce, k většímu rozšíření ekologické dopravy a zvýšení ohleduplnosti vůči cyklistům ze strany řidičů určitě nepomůže.

          0 0
          • dancing dog  

            Chápu argument „nasrání spousty řidičů“ a jeho logickou oprávněnost, nicméně já tak trochu zastávám názor, že bez „nasrání někoho“ se často nikdy nic neposune, nezmění…

            jak tu geniálně někde napsal náš slovenský bratr hříbek- je to dvojsečná zbraň…

            0 0
            • xentar  

              nasereš špatný lidi – četl jsme tu argumenty, že to je akce namířená „proti“ úředníkům. Úředníci sice asi mají auta, ale jejich koncentrace na magistrále v daný okamžik asi nebude velká… To už mi pak přijde lepší obklíčení magistrátu koly… ale ****** spoustu řidičů je asi vděčnější. jednk mediálně, protože si to nenechá ujít Nova, jednak to potěší všechny ty ukřivděný pidižvíky na kolech…

              Docela by mě zajímalo, jak se k takovýhle akci staví čemba, protože pro ty úředníky ale hlavně pro ty řidiče je to cyklista jako cyklista a nikoho nebude zajímat, že nějaká organizace se snaží konstruktivně jednat…

              0 0
              • Krys  

                Pre mnohých je nahonené ego dôležitá súčasť života, s tým nič neurobíš.

                Cyklojazda nakoniec skončí a karavána pôjde ďalej.

                Jo, a stále si myslím, že keď idú cyklisti vedľa seba, je to v rozpore so zákonom.

                0 0
                • treatt  

                  Tak v rozporu se zakonem jizda vedle sebe urcite neni. Jedine s vyhlaskou…

                  0 0
                  • Krys  

                    Už som to tu niekde raz dával, ale tiež je možné, že ten zákon už neplatí a zmenili ho na vyhlášku. Fakt netuším.

                    ZÁKON č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu).

                    HLAVA II PROVOZ NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

                    Díl 3 Pravidla provozu na pozemních komunikacích

                    Oddíl 5 Zvláštní ustanovení pro chůzi, jízdu nemotorových vozidel, jízdu na zvířeti a vedení a hnaní zvířat

                    Jízda na jízdním kole
                    § 57

                    (2) Na vozovce se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet po pravé krajnici. Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka.
                    (3) Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou.

                    0 0
                  • Honzas  

                    vyhláška (č. 100 to tušim bylo) platila možná ještě v době, kdy jsi dělal řidičák. teď už je to zákon…

                    0 0
              • pos3k  

                CeMBA, jako organizace, se touto problematikou nezabyva, primarnim zajmem je hajeni zajmu terennich cyklistu.

                Jak se k akci stavi (podpora, nepodpora) clenove neni smerodatne. Z mnoha diskusi vyplynulo, ze kdo podporuje napr. Automat muze podporovat CeMBu a naopak. Nicmene v silach ani jednoho uskupeni neni mozne resit problemy ve vsech oblastech cyklistiky.

                Pokud bys rad oficialni stanovisko tak muzes jeste napsat mluvcimu.

                0 0
                • xentar  

                  jsem člen čemby a vím, že tohle je mimo primární oblast zájmu, jen jsme upozornil na to, že to může zájmy čemby poškodit, nic víc, nic míň

                  0 0
                  • Michal.J  

                    ČeMBA se v tom nijak neangažuje, já třeba osobně na cyklojízdách nevidím nic špatného, jiní je nesnáší. Občas se na webu nebo ve fóru čemby objeví upozornění na to že se něco takovýho chystá, ale ten kdo tam jede tam jede za sebe.

                    Podobně ČeMBA neřeší třeba otázku Tibetu, vegetariánství, norování s mřížkou nebo bez a další věci:-)

                    0 0
                    • kudlanka32  

                      mno aby se jim ta nespoluprace nevymstila…myslim ze v praze potrebujou stezky i bajkeri :-/ Nevim ale obvykle ti co drzej basu vic zmuzou.....

                      zacinam mit bohuzel pocit ze verejnost vnima CEMBU jako nejakej kuklux-klan nactiletych magoru co chtej jezdit po lavkach v lese.....

                      0 0
              • Michal.J  

                nasereš špatný lidi – četl jsme tu argumenty, že to je akce namířená „proti“ úředníkům.

                jenže bohužel takhle to u nás funguje. když zablokuješ magistrát kolama tak je to úředníkům jedno. když projede tisíc cyklistů magistrálou tak to dostane publicitu.

                ten kdo tvrdí že cyklojízdy nic nezměnili asi bydlí v jiným městě.

                0 0
                • Janouch  

                  tak napis co zmenily ????? konkretne ???? jestli je to ten novejmost s pruhama na hovno nebo nebo preplnena cyklostezka na Zbraslav to je trochu malo ne ?

                  0 0
                  • Michal.J  

                    Magistrát se začal vůbec s cyklyistama bavit. Najdi si to na webu automatu nebo se jich zeptej, najdi si kolik se postavilo stezek driv a ted, kolik je v rozpoctu na cyklostezky ted a kolik bylo driv.

                    0 0
              • dancing dog  

                To vůbec není špatnej nápad, obklíčit magistrát..ne­propustnym kruhem dokola jezdících kolařů.. :-)

                Vůbec by to nebylo špatný, ale těch lidí by musela bejt spousta…

                a jak už to tu bylo výše- řidiči nejsou cílem, ale prostředkem…

                Já ty Tvoje a jiné podobné postoje moc nechápu, na vše se vy.rat, raději nedělat nic než něco, co není úplně optimální..no, s tim se moc neztotožňuju…

                ale to je každýho právo, mít svůj názor…

                0 0
                • Janouch  

                  k blokade magistratu se klidne rad pridam ale odmitam blokadu verejne komunikace to je zvule:(

                  0 0
                • xentar  

                  Moje postoje? Na vše se ******? A na to si přišel jak?

                  Vyjádřil jsem svůj názor na jednu formu protestu, ten názor jsem opřel o relevantní argumenty a napsal jsem ho slušně.

                  Za sebe.. podporuju ČEMBu (prozatím pouze svým členstvím), podporuju starostu, který u nás nechal postavit pro cyklisty podjezd pod nejfrekventovanější ulicí křižující frekventovanou mezinárodní cyklostezku…

                  Možná, že ve srovnání s tebou jsem vlastně pro „cyklisty“ neudělal nic. A popravdě – pokud můj soupeř v diskusi postrádá argumenty, je zbytečně emotivní a vulgární, je mi vlastně úplně jendo, co si myslí.

                  0 0
                  • dancing dog  

                    ok,sorry, tak ne názor Tvůj…

                    0 0
                  • dancing dog  
                    • použité slovo není snad zase tak vulgární, je to jen imperativ slova kašlat…používá se celkem běžně…ale dotknulo-li se Tě to, tak vážně pardon eště 1×…
                    0 0
    • Tosa  

      Svou cyklojízdu podnikám po Praze každý den do práce a nemám důvod jezdit jen proto, abych někoho omezoval a naštval. Žít a nechat žít, tím se řídím a vyžaduji od ostatních. Pokud chtělí účastníci cyklojízd opravdu něco změnit a ne jen prudit nechť využívají kolo jako dopravní prostředek po Praze co nejvíce. Pokud bude v pražském provozu jezdit hodně cyklistů pak se situace změní v jejich prospěch. Tzv. revoluce zdola.

      0 0
      • kudlanka32  

        to ale neni pruda ale upozorneni na zoufalou situaci.....kdyz nedokazes pochopit vyznam tak radsi o tom ani nepremejslej.­....doporucuju se podivat proc se ta akce kona a pak tepv ji odsuzovat…

        0 0
      • kudlanka32  

        mimochodem tvoje rada je uplne debilni…ja sem kdysi jezdil na kole do prace a to jen maly kousek (ani ne 5km) a je to tak 2srazky (mnou nezavinene) na rok…coz je docela risk… od ty doby jezdim pochodniku neb nejsem sebevrah…

        0 0
        • hribik A1  

          presiel som mnohokrat cez take nechvalne zname mesta ako je centrum povazskej bystrice, banoviec nad bebravou alebo, ked bolo treba, tak po stvorprudovke v mojej rodnej vieske. kedze som sa snazil ist tam slusne a nie ako debil, co potrebuje zavadzat a robit prasaciny, nevsimol som si ani vyraznejsie mnozstvo debilov spomedzi tych za tymi volantmi. urcite daleko mensie nez je bezohladnych chodcov na cyklistickych chodnikoch. ono je to proste aj v tom ako sa k svojmu jazdeniu postavis ty

          0 0
          • kudlanka32  

            az te nekdo napali na hlavni z boku z vedlejsi tak si ty moudra nechas pro sebe…

            0 0
            • hribik A1  

              myslis ze vedlajsiu cestu nesledujem ked idem okolo nej a tupo sa spolieham na teoreticku prednost? to sa moze len blb, ak jazdi na takom dopravnom prostriedku ako dvojkolak a nie na tatrovke. sledovanie vedlajsich ciest patri v meste k zakladom opatrnosti. zato taky chodec alebo korculiar na cykloprapodiv­nejkomunikacii mi vbehol pod kolesa uz podstatne viackrat

              0 0
              • kudlanka32  

                Oooo ma nekonecna moudrosti…byl to slovak jako ty, ale asi blb jako ja… Pro tvoji informaci ja ho videl, on me videl…ale nerespektoval. Coz byl asi ten problem, kdybych jako cyklista stavel pred kazdou hlavni esli opravdu muzu jet tak nikam nedojedu.....

                Proste v cechach lidi neumej ridit, v michli ti nikdo neda prednost jako chodci na prechodu…v nemecku stavej i kdyz je poustis. Proc cekaj nez te muzou bezpecne objet az za zatackou. Proc na tebe netroubej jako cesky kokoti. Myslim ze je to v lidech. A taky myslim ze v cechach jsou horsi ridici nez v italii…ostatne plyne tio i ze statistik… A proto by mel magistrat drzet svy sliby a stavet cyklostezky pro bezpecnou nemotorovou dopravu po praze. Kdyz nekdo neco slibi a nedodrzi je treba mu to pripomenout. Jako s tim zrekonstrovanym mostem, novej povrch ale stezka se jim kamsi v pri realizaci ztratila…ale to je vsechno v poradku… Ja myslim ze vyjadrit protest takhle slusne je v poradku. Nejsme zadny arabaci abychom zapalovali auta ale i tak se vsichni muzou ******…

                0 0
                • hribik A1  

                  na to aby som si vsimol ci ten sofer na vedlajsej mi prednost dava alebo sa mi tam ide strcit obvykle zastavovat nepotrebujem, za jazdy si to vsimnut stiham, a popripade zastavit nech si ide. su aj taki co sa pokusaju pretlacit jedenapol tony ale obvykle moc dobre nedopadnu.

                  jeden zasadny problem takychto protestov je, ze ide o otvorene vyhlasenie vojny soferom. a ver tomu, ze nie kazdy z nich si necha brnkat po nose. niektori su militantnejsi, a tak uder opatuju. ty mas mozno na svojej strane pravo, ale on hrubu silu. a tak odpovedou na podobne opruzacke akcie zo strany cyklistov je zase nejaky ten prasizmus zo strany casti motoristov. napriklad sa vyventiluje tak ze ta oprasi, bude na teba nabiehat a podobne. na nasraneho vodica potom neraz doplati nevinny cyklista. vstupom do takejto vojny je zisk mozny ale zaroven strata je ista. zalezi len od toho, co je vacsie

                  0 0
                  • kudlanka32  

                    tys tam nebyl ani nevis kde to je a vsechno vis…mas kouli nebo co?

                    pokud ridici myslej jak ty pak tomu zacinam rozumet…takze demonstrace je demonstraci (nebo protest nebo-co-je-to) az do ty doby nez se to zacne tykat ridicu… pak uz to je valka a podobny sracky…pekny

                    0 0
                    • hribik A1  

                      ad 1. odstavec – pisem vo vseobecnosti, az si si nevsimol. davat si bacha je pravidlo ktore plati vsade. kto sa ho nechce drzat, tomu by som odporucal v jeho zaujme jazdit nie na biku, ale takymto vozidlom.

                      0 0
                      • kudlanka32  

                        kdybych nadaval bacha tak sem mrtvej a kolo na sracku.....ty rozumbrado

                        0 0
                        • hribik A1  

                          zjavne tym, ze sa plne spoliehas na nejaky zakon, cize car papiera na ktorom je napisane ze mas oproti tym z vedlajsej prednost, si toho bacha nedavas dostatocne. na to sa mozes spliehat ked budes jazdit tym na co som ti tam dal ten link. bohuzial je to realita, ze cim mensie vozidlo, tym kvadraticky vacsieho bacha si na seba musis davat. cim viac budes vyhlasovat silnejsim vojnu, tym to bude nie lepsie, ale iba horsie, takze zlepsenie tohto necakaj. mozno ti postavia o kilometer asfaltky niekde viac, ale tvoja situacia na ceste pojde len k horsiemu

                          0 0
                          • treatt  

                            Hribik, to myslis vazne tohle? Rict, ze si nekdo dava malo pozor, kdyz mu nekdo z vedlejsi neda prednost? Sorry, ale to je trochu moc…

                            Mimochodem, v takovem pripade si musime vybrat. Bud absolutne nebudeme dodrzovat predpisy a budeme se ridit vyhradne tim, ze prednost ma ten, kdo je tam driv (jako treba v Mexiku) a pak se Ti nestane, ze se s nekym srazis, protoze Ti neda prednost, anebo jezdis v Evrope podle predpisu (jak je vyzadovano) a proste se musis nutne spolehnout na to, ze je dodrzi vsichni. Bez ohledu na velikost.

                            Ja asi chapu, jak to myslis, taky si v aute davam maximalni pozor, snazim se predvidat, coz me mnohokrat zachranilo, protoze nekteri ridici jsou proste ignoranti, nekoukaj do zrcatek nebo si pripalujou cigo a vjedou do druheho pruhu a pod. Ale rict, ze si nekdo muze za to, ze ho srazi auto, co mu ma dat prednost, protoze je mensi, to je demagogie. Zkus se nad tim zamyslet, nez reknes neco podobne radikalniho. Nehlede k faktu, ze nemas sajn o tom, jak se to stalo a hned prohlasis, ze proste muzes zastavit. Co to je za pristup???

                            BTW na magistrale se stoji kazdy den kvuli tomu, ze tam jsou debilni semafory a je to pretizene, tak si myslim, ze to je sumak, jestli se tam stoji jako vzdy kvuli nicemu, nebo kvuli necemu…

                            0 0
                            • hribik A1  

                              ano, myslim to vazne ze ked idem po meste na biku tak sledujem pohladom vedlajsie cesty, a ked vidim ze mi nejaky macho nedava prednost alebo vyzera ze nezastavi a natlaci sa mi tam, tak proste sam zastavim. lepsie nez sa nechat zrazit preto lebo sa spolieham ze sak mi da prednost a cumet do blba. ked idem po hlavnej ceste, prednost pochopitelne od tych z vedlajsej ocakavam, ale nespolieham sa na nu. ak som mohol do vedlajsej cesty videt a nepozeral som sa a z nej mi tam niekto vbehol a zrazil ma, je to sice jeho vina, ale zaroven moja chyba pretoze som mal moznost to sledovat a tym odvratit nasledky chyby alebo nekaleho umyslu toho sofera

                              inac to ze ked bude mat prednost ten kto pride skor, tak sa ti nic nemoze stat, je pekna kravina. proste sa niekto vacsi predbehne a neda ti ju, takze je to este horsie nez sucasny system, kedy ju mozes aspon viac-menej ocakavat. ale ocakavat neznamena spoliehat sa na nu! to ked vsetci svietia, tak neocakavas vobec, ze by sa naslo trebars v kolone alebo hocikde auto ktore svietit nebude? trebars aj preto lebo vodic zabudol? akokolvek striktne by sa vacsina drzala predpisov, stejne ti to tu istotu neda. niekto zabudne, niekto de facto nemusi (poslanci, celebrity, zbohatlici), tak ake spoliehanie?

                              uz som raz napisal ze ide o vseobecnu zasadu a je uplne jedno aky bol ten jeho konkretny pripad

                              0 0
                        • Janouch  

                          davat pozor musis porad na to ti nepomuze ani tisic cyklostezek tady jde spis o to jakym zpusobem se prosazuje zajem maly skupiny lidi kteri maji pocit ze si musi vzit rukojmi aby neceho dosahly me teda tenhle pristup prijde dosti terorizujici !!!!!!!

                          0 0
        • Tosa  

          Jezdím čtvrtým rokem i v zimě z Černého mostu na Smíchov (16 km), nejezdím po chodníku, zatím žádná srážka. Na stránky automatu jsem se podrobně díval a přesto mám na věc jiný názor než zastánci cyklojízd. I tak nepovažuju názory zastánců cyklojízd za debilní, v podstatě s nimi mám stejný cíl, jen se k jeho uskutečňování nepotřebuju sdružovat.

          P.S. jak mám zjistit, zda dokážu pochopit či nepochopit význam něčeho o čem nebudu ani přemýšlet? :-)

          0 0
    • dancing dog  

      nejedu..17.4. sice v Praze sem, ale na kursu… necháme auto pěkně na Zličíně a pak hurá na Budějovickou metrem…

      Být z Prahy, určitě bych jel..a to ani nejsem levičák, anarchista nebo cílený nasrávač řidičů…

      0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Jedu.

      0 0
    • Jenca  

      byl jsem tam na podzim nebo kdy to bylo jen se tak podivat jak to vypada

      nebylo nijak spatne trochu sranda se podivat na to kdo vse vytahne kolo.

      pekny holky se tam i nasly :D

      nebral bych tuto akci nejak tragicky nebo jako provokaci pac co jsem si vsiml tak vetsina ridicu rada pockala zamavala a tak

      protoze se jede tentokrat v tydnu tak se nezucastnim o vikendu bych rad prijel

      0 0
      • dancing dog  

        perfektní příspěvek..klídek, pohoda, žádná hysterie, žádný hysterický vynášení anebo naopak zatracování..

        se pozná skutečný bajker jak má být…

        0 0
        • Janouch  

          myslim ,ze nikdo nemusi bejt hysterickej aby si uvedomil ze ta akce je k nicemu :((((

          0 0
          • dancing dog  

            To je právě věc názoru, každý jeden má svůj, jen neřeba hysterie… ty myslíš, že je k ničemu a spousta dalších, někteří jiní že ne…kde je záruka, kdo má skutečnou pravdu?! Nikde…

            0 0
          • MaPa  

            Upřímě řečeno nechápu tvůj postoj. Trochu mi to připomíná hledání argumentů proč něco neudělat než něco udělat. Byl jsi někdy na magistrátu ohledně cyklistiky? Psal jsi si s někým kdo to má na starosti?

            Určitě se toho neděje dost, ale aspoñ se teď máš s kým bavit a komu dávat echo že se cyklistům křivdí (že to magistrátu ale trvalo). A občas to dojde i tak daleko že ty pruhy někde namalujou. To, že nejsou namalovaný všude snad jde pochopit, koukej jak pomalu se malujou modrý zóny a to dělaj soukromý firmy zaměřený na zisk z nich…

            A teď ruku na srdce. Udělal jsi víc pro cyklisty v Praze ty svou poklidnou jízdou do práce nebo medializovaný sraz Automatu?

            /na fotce je vjezd na Letnou, typický přístup cyklistů do parků hlavního města/

            0 0
            • Medunka  

              treba nechape postoj lidi, kteri si mysli, ze neceho dostahnou tim, ze budou porusovat zakon, ignorovat cervene, budou zbytecne drazdit ridice v pracpane Praze.

              Akorat to ridice vic nastve a budou se chovat k cyklistum vice agresivneji. Kolik cyklistu musi denne celit nebezpeci ze stran ridicu jen proto, ze se nekde jinde nejaky jiny cyklista choval hnusne a probudil v nem nenavist? A netvrdte mi, ze je to jen tim, ze nejsou cyklotrasy

              Prosazovat pravo na lepsi a bezpecnejsi dopravu na kole po Praze lze urcite i mene drastickym zpusobem, nez blokovat dopravu v pracovni den.

              0 0
              • Janouch  

                to je presne ono nasiraji se tim lidi co stim nic neudelaji a nai nemuzou..... stejne na ty cyklojizde je vetsina sezonich cklistu co stejne nakonec jezdi po chodniku a vodserou to ty co i tuhle dementni akci ignorujou

                0 0
              • MaPa  

                mě je celkem jedno jakej k tomu lidi maj postoj. nějak jsem si nevšim, že bych v rámci týhle akce jel někde na červenou, to bych si zas nedovolil. ale nebyl jsem všude že :-). od toho tu máme organizaci, která porušování předpisů hlídá. dráždit řidiče tím že porušují zákon – ano, ale upřímně: když se řidič nechá vydráždit tím, že mu jednou za rok přejedou před autem cyklisti, tak musí bejt vytočenej pořád ne, zvlášť v Praze? Ty rozumný si to v hlavě poskládaj.

                tady nejde vůbec o cyklotrasy, ale o bezpečnost na silnicích, průjezdnost prahou nejen po silnicích. cyklotrasy obecně jsou na prd, to jsou ty žlutý cedulky, který zvláště v Pze jsou totálně na nic. cyklostezky je jiná věc, ale kvůli normám a neuvěřitelné snaze vše dělat podle nich i když jsou pouze doporučené (ruka ruku myje), se pro ně nenachází místo. Takže jde o ty pruhy a tady se myslím za poslední měsíce něco děje ne?

                Pokud se někdo bude chovat k cyklistům agresivněji jen proto že potkal bandu výletňáků (protože tak to většinou na cyklojízdě vypadá) pohromadě, tak by si měl uvědomit (nebo mu to někdo říct), že je tu spousta lidí, kteří to vidí jinak a proč, a že ti ostatní mají občas právo aby zpomalil nebo jim dokonce dal přednost tam kde má).

                Osobní zkušenost je taková že zřejmě nikoli. A můj názor na velikost slova „blokáda“ je asi v tomhle případě jinde než u vás. Kolik sekund, popř. minut je to zdrží jednou za rok?

                0 0
              • Michal.J  

                Pořád tady píšete o porušování zákona. Podle mně na cyklojízdě nikdo žádný zákon neporušuje, celé je to nahlášené a trasa je konzultovaná s policií která celou jízdu doprovází. Je to jako jakákoliv jiná demonstrace, akorát že při týhle se jede na kole.

                Prosazovat pravo na lepsi a bezpecnejsi dopravu na kole po Praze lze urcite i mene drastickym zpusobem, nez blokovat dopravu v pracovni den.

                Jak?

                0 0
                • Medunka  

                  Na otazku JAK, neodpovim. Thread „Agresivita“ mluvi o agresivite ridicu a rekla bych, ze i blokovani hlavniho tahu Prahou ve spicce tomu prispiva. minut, 5 minut sem, ridic vidi cyklisty, vidi duvod a udela si obrazek. To ze se jedna o akci pro podporu cyklistiky v Praze nevi. Toto info je na cyklostrankach, do novin, do internetovych zpravodajstvi, se tato akce malokdy dostane a pokud ano, ne v dostatenem rozsahu. To, ze nekdo za jizdy rozdava letaky, lidi vezou cedule, nazarucuje, ze se o krasnem duvodu akce dozvi i ridici v zadnich radach – ti pak maj duvod se nastvat a byt agresivni. Na tuto akci by mela byt vetsi propagace – jak v tisku, tak v rozhlase aby ridici vedeli o planovane akci a pripadne se mohli postizenym mistum vyhnout.

                  K pravidlum, staci stranky http://www.cyklojizdy.cz/?… a bod:

                  Kvůli bezpečnosti účastníků (po dohodě s policií) porušujeme některé předpisy. Nebylo by bezpečné ani praktické, pokud bychom skupinu dělili zastavováním na semaforech nebo dáváním přednosti chodcům a automobilům, a pouštěli je tak mezi sebe.

                  0 0
                  • Martinson  

                    Trocha velkorysosti by neškodila, hledej přínos a ne hnidy. Požadovat splnění nesplnitelného znamená žádat zákaz. Taky nechci trest smrti pro řidiče auta co mi nedali přednost a že jich už bylo.

                    0 0
                    • Medunka  

                      Velkorysost ze strany cyklistu k ridicum je, melo by se apelovat na ridice, aby se chovali k cyklistum ohleduplne. Vsichni by meli dodrzovat pravidla, jak ridici, tak cykliste. (Pokud si myslis, ze tady bojkotuji akci Auto*Mat, precti si duvod me debaty) Ne vsichni tady berou akci pozitivne a kazdy ma pravo rici si svuj nazor, to, ze se neschoduje s Auto*Mat a dalsima cvokama, co zablokuji magistralu nemusi hned vyvolavat hnev a je treba brat a akceptovat jejich nazor.

                      BTW na dnesnich 7,6 km do prace mne ohrozilo ne mou vinou 6 aut, predvidatelnosti se nic nestalo. Myslis si, ty a ostatni, ze zablokovanim magistraly se neco zmeni? Dokazi si predstavit toho ridice, co na me dneska troubil jak utrzeny, pokud se dostane pristi tyden pred „peleton“, co to s nim udela.

                      Co apelovat na ministerstvo dopravy, aby ridicak byl vydavan jen na zaklade posudku od psychiatra? To by bylo bezpecno na silnicich

                      0 0
    • Smazaný účet  

      hele vy slavní propagátoři ještě slavnější cyklojízdy – v první řadě se sami začněte chovat slušně a uklízejte si po sobě – když už polepíte půl Prahy letákama zvoucíma na vaši akci, tak byste ty letáky taky pak měli ekologicky uklidit. Nevidím důvod, proč se to má platit z městskýho rozpočtu. Například na cyklostezce na Zbraslav kolem golfovýho hřiště strašily loni na lampách ty vaše kartonový upoutávky asi půl roku (dokud to nerozmáčel déšť) potom, co propagovaná akce skončila.

      Takže tak. Až se sami budete ke svému okolí chovat správně, možná přehodnotím svůj postoj na vámi organizované akce.

      0 0
      • Dvain  

        Hele! Musím tě zklamat, ale pláčes na špatnym hrobě. Nejsem ani propagátor, ani organizátor a ani lipič kartonů… Jen jsem se ptal, kdo jede… Mimochodem, co se platí z městského rozpočtu? Myslíš ty miliony za fotbalový „fanoušky“? Tak to jo…

        0 0
        • Smazaný účet  

          bože!

          nebavíme se přece o fotbale, ale o cyklojízdě. to je jako argumentovat před soudem, že když mě soudí za něco, tak je to ještě dobrý, páč někdo jinej spáchal něco horšího. zcela nesmyslnej a irelevantní způsob argumentace. zkus to jinak.

          prostě je normální po sobě uklidit. slušně vychovaný člověk to udělá. takže bordel po městě = vizitka výchovy organizátorů akce.

          0 0
          • Dvain  

            O fotbale se nebavíme, ale o penězích z MR jo. Ještě si nenapsal, co se z nej platilo. Jinak s bordelem souhlasím, ale netuším, proč mi to píšeš… Já bordel nedělám, ale je fakt, že jsou někteří pěkný prasata. PETky v lese, žvejkačky na chodníku a vajgly všude!

            0 0
          • Janouch  

            ale tahle akce ma prece organizatory je to nejaka particka ukricenejch manicek :)))))

            0 0
    • DAWE25  

      NE!!! Takováto podpora cyklistiky se mi fakt nelíbí. A ani mi to jako podpora nepřijde.

      0 0
    • yuvaa  

      Urcite nie, je to nezmysel.

      0 0
    • burnout/syndrome1  

      Jako úplný nesmysl mi to rozhodně nepřijde.Na druhou stranu dobře chápu nesouhlasné názory,ale co mě týče,být pražák,určitě bych jel.Tak to vidím já,nikomu to necpu

      0 0
    • luban666  

      tuhle akci podporuju. ted ale nepojedu, budu mimo. jasne, je to pruda pro tech par ridicu v autech, ale jenom diky takovym /vetsina jezdi v autech jenom z vlastni pohodlnosti/ je praha plna aut, smradu a pro kolare nebezpecny misto. tahle akce je nahlasena, povolena a tu chvili co trva se da prekousnout. jakakoliv zacpa nebo bouracka na magistrale znamena daleko vetsi zpozdeni. cyklojizdy se deji skoro ve vsech velkych mestech po svete a jsem si jisty, ze zlepsily mnoho k lepsimu pro cyklisty a je jedno, jestli to jsou jenom vikendovy cyklisti a nebo kazdodenni.

      0 0
    • ravag3r  

      Takovej flame:))) Jezdim v terénu a když po silnici tak s řidičema problém nemám. Nemám potřebu se cyklojízdy zúčastňovat, ale když někdo potřebuje cyklostezky atd atd, tak proč ne? Abysme nenaštvali řidiče? A co jako! Silnice jsou jak pro cyklisty, tak pro auta a autojízda probíhá celoročně… To že se nemůžeš dostat domů je tvůj problém, jezdi na kole!

      0 0
    • Krys  

      Navrhujem zorganizovať autojazdu po cyklostezkách na protest proti neukázneným cyklistom. :))

      0 0
      • hribik A1  

        dobry napad :-)

        0 0
      • burnout/syndrome1  

        Nic ve zlém,ale jak jsem si toto vlákno pročítal,tak bych tipnul,že ty asi trávíš v autě hodně času.Ale jen dohad

        0 0
        • Krys  

          To ťa v podstate nemusí trápiť, ale prezradím ti, že auto bežne používam na cestovanie (cca 2× za mesiac) a na veľký nákup (tak raz za týždeň).

          V rámci Prahy fakt výnimočne. Ešte pred rokom som chodieval čakať a odprevádzať návštevy na Florenc alebo Hlavní nádr., ale už na to nemám nervy. Jedine tak cez víkend. Tak raz za rok (keď si už nepamätám tu hrôzu z pred roka) sa nechám prehovoriť na návštevu Zoo. Autom.

          Jo, a ak som objednaný k zubárovi popoludní, tak idem autom (ak ráno idem pešo). A ešte občas zájdem autom do Radotína.

          Do práce chodím metrom+električkou a občas na bajku. ;)

          0 0
          • burnout/syndrome1  

            Mě to vůbec netrápí,jenom jsem sdělil dojem,nic ve zlém,nic osobního

            0 0
            • Krys  

              Je mi jasné, že ťa to netrápi. To je len slušná verzia frázy „Do toho ťa nič“. ;)

              0 0
      • MaPa  

        když už se snažíš o vtip (soudě podle smajlíku), tak by ses měl snažit víc. takhle je to jen trapný pokus, protože snad každý tu vidí že ta analogie nemá smysl.

        0 0
        • Krys  

          … a karavána ide ďalej.

          0 0
        • hribik A1  

          ta analogia tu zmysel ma. teda, ak si nemyslis ze niektory druh dopravy (cyklisti) su „arijci“ nadradeni ostatnym

          0 0
          • MaPa  

            ach jo, cyklisti na silnice směj (dokonce tu prý mají rovnoprávnost), auta na cyklosezku ne.

            0 0
            • Krys  

              Cykliste na ceste nesmú jazdiť vedľa seba.

              0 0
            • hribik A1  

              vid Krys nizsie. v oboch pripadoch by taka demonstracia prebehla za porusenia dopravnych predpisov

              ja sa na biku rovnopravny na ceste citim. preto sa nemam dovod vyvysovat nad ostatnych, napr. auta alebo chodcov (stejne tak ani sa pred nimi ponizovat)

              0 0
              • Martinson  

                Cítit se rovnoceně můžeš, ale není to pravda. I drobný střet s osobním autem může znamenat vážný úraz. Jak se říká „silnice lemují pomníčky těch co měli pravdu!“ . Nestěžuji si ,ale vím že jsem ixkrát potupně brzdil aby mě nesundalo auto jedoucí z vedlejší. Ale několikrát jsem si svojí přednost vyřval. Není zvonek, není klakson tak to chce zařvat a řidiči kupodivu reagují.

                0 0
                • hribik A1  

                  myslim rovnopravny v tom zmysle, ze sa mi nejak nestava ze by mi vodici nejak nedavali prednost ked som na hlavnej alebo tak podobne. snazim sa jazdit podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia slusne. stane sa obcas, ze niekto zaprasi, nevsimne si a pod., ale velmi malokedy, a dopady sa snazim eliminovat aj tym, ze ked prechadzam mestom alebo okolo krizovatky, davam pozor aj na auta z vedlajsej, ked prechadzam okolo auta co prave zastavilo na krajnici, obchadzam ho s odstupom predpokladajuc, ze mi tam tie dvere otvori atd.. ale s podstatne vacsou pravdepodobnostou sa mi tam na**re tesne predo mna…druhy cyklista. pochopitelne, kazde z tychto vozidiel, auto a bajk, ma svoje specifika, takze uplne stejne podmienky nikdy nebudu, jedine ze by existovala oddelena cesta pre osobne auta, oddelena pre nakladne auta, dalsia pre traktory, dalsia pre cyklistov, dalsia pre korculiarov, dalsia pre chodcov. to je samozrejme absurdna vec, aka nikdy nebude, ved tu nejsme schopni dokoncit ani par pos*atych dialnic. cyklista bude vzdy pomalsi, zranitelnejsi a pod., ale nejak to nevidim ako dovod pre to, aby vstupoval s autami do vojny, takym sposobom pojde jeho realne postavenie na tej ceste len a len dolu, pretoze bude o to vacsim poctom motoristov vnimany ako skodna a nie ako normalny ucastnik premavky. ine veci su jeho vyhodami, napriklad flexibilita – dokaze lahko obist prekazky a pod., to mi maju motoristi zase zavidiet a nenavidet ma preto ze spadnuty strom na ceste proste prekrocim, buracku obidem po kraji a idem dalej zatialco oni stoja v kolone?

                  0 0
    • Skater  

      Premyslel jsem o tom, ale asi nepojedu. Ja v Praze nemam problem s nedostatkem cyklostezek, v tomhle smeru si dokonce myslim, ze situace neni spatna. Jezdim do prace z Butovic do Karlina a podle nalady, casu jezdim Prokopakem a po nabrezi – krome kratkyho useku kolem Karlova mostu cely cyklostezka, nebo pres Motol, Ladronku, Letnou – z 80 procent cyklostezka, nebo pres Dejvice, Stromovku. Riziko, ze me sunda auto je samozrejme velky, ale trapi me spis spatny vzduch – proste mi nedela dobre cuchat ty smrady z aut, takze z tohohle duvodu omezuju dojizdeni do prace na 2–3 dny tydne. A tenhle problem takovyhle akce nevyresi, to vyresi az ropna krize, bohuzel…

      0 0
      • Martinson  

        Fandím cyklojízdě, ucpanou Prahu balík cyklistů neomezí. Rád bych tami zajel jestli se odhodlám. Praha se mění, jezdím po ní nakole do práce pár let a opravdu se hodně změnilo. Ale chce to nepolevovat protože cyklisti jsou v Praze pořád exoti a každý vjezd do slepý ulice znamená přerušit cyklostezku.

        Hrozně tras po Praze je průjezdných bezpečně jen s využitím chodníků a to je byť jen teoreticky o pokutu. Cyklostezky jsou úzký, plný, nesmyslně přerušovaný. Teď nově u Krčskýho nádraží přerušená cyklostezka na cyklosemaforu.

        0 0
    • Beeda  

      tak kdo zitra od 15h v baliku?:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.