• numba

    Tak kdo je už pod vodou? Nám voda začíná olizovat práh domu, takže to za pár hodin bude veselé. Slunce je už jen hloupé sci-fi, ale občas si naň zavzpomínáme.

    0 0
    • KubaBajk  

      Nebudu Tě štvát tím, že u nás se to dnes roztrhalo a nebýt po operaci, už jedu ven :), voda nikde. Držím pěsti, začněte vršit pytle.

      0 0
      • marapara  

        Já jsem byl včera venku. Sice ráno chcalo, tak jsem pochřiboval jen po asfaltkách lesních a dal skoro 70 km a kilometr výškový, našel pár hub a bylo hezky. ALe večer přišel zase déšť.

        0 0
        • KubaBajk  

          Tak tak, i u nás. Ovšem co jsi chtěl, to jsi stihnul :), ideál.

          0 0
    • Martin  

      31 st na slunku, polojasno

      0 0
      • Peslezedirou  

        Hm, vyplavená studna, na zaharadě potok, 1/4 sklepa pod vodou, v hajlzlu 8 prstů na ruce, takže jsem platnej jak … :-(

        0 0
    • jIrI___  

      Před 16 lety se Čechy smály/pomáhaly Moravě, letos to bude naopak.

      0 0
    • petrun  

      Nezávidím. Jestli tě to uklidní já jsem se dnes opaloval na zahrádce :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      asi pujdu na kolo…ale vcera jsem byl v praaazeee a rikal jsme si, ze to s mytim silnic nejak prehaneji…

      0 0
      • black.horse  

        docela silnej průplach ulic za Hostivařskou přehradou :-(

        0 0
        • smeghead  

          Vostrý… Nenaděláš nic…

          Bydlíme kousek dál po proudu nad Hamrem, včera jsme si tam ještě byli zahrát squosh, dneska je pod vodou…

          0 0
        • Smazaný účet  

          v pátek jsme se synkem čekali na bus na hostivařskym náměstí, koukáme do potoka a kluk povidá: „tati, jestli té vody poteče ještě víc, tak se pod ten most nevejde!“ „no, tolik jí asi nepoteče…“ :-)

          0 0
          • black.horse  

            tady vidíš v praxi, že pořekadlo „táta/máma má vždycky pravdu“ je zažitej mýtus:-)

            0 0
        • Janouch  

          tohle nekdo pekne na hostivarsky prehrade posral … mela tam bet rezerva

          0 0
          • hawrda  

            Prosím tě,Hostivař je louže.Tam když uděláš rezervu tak budeš chodit po dně.

            0 0
          • karliner  

            Zasloužil by pořádně zvalchovat hřbet, co?

            0 0
          • obda  

            Viděno jinde, čísla jsem neověřoval: Objem přehrady je 1,8 milionu kubíků, takže Botič s včerejšim průtokem přes 90 kubíků za sekundu by ji naplnil za necelých 6 hodin, kdyby byla úplně prázdná. Víc k tomu neni moc co říct …

            Tolik ke spoustě chytrých vyjádření o tom, že to „někdo nezvlád“.

            0 0
            • JSt  

              ostatne takhle melce to vypada uplne vypustene http://lh5.googleusercontent.com/…praha14.jpg ;-)

              0 0
            • Janouch  

              tak mi laskave vysvetli proc pri povodni pred 11ti lety se Botic nevylil a to bylo vody vic!!! ty chytrej

              0 0
              • karliner  

                Vůbec se s tim ignorantem a provokatérem nebav, rovnou mu dej přes držku.

                0 0
              • fousac  

                protože nepramení na šumavě, odkud tehdy ta voda přišla?

                0 0
              • obda  

                Že by pršelo trošku jinak (jinde, jinak rychle, jinak nasycená půda)? Vody možná bylo víc, ale v povodí Vltavy, ne Botiče ;)

                Zkus se nejdřív zamyslet na těma číslama, co jsem poslal, než začneš vykřikovat. (Množství vykřičníků není úměrné kvalitě argumentace :)) Netvrdím, že jsou dobře, ale rámcově mi připadnou rozumná. Sám jsem je zahlídl někde na netu a neověřoval. Pokud máš lepší čísla, tak sem s nimi. Zmatenýma výkřikama se pravdy nedoberem, slušnou diskuzí nad konkrétními daty už mám šanci větší.

                Jinak původ slova Botič se odvozuje (dle jedné z verzí) podle botění či botnění, tj. nabývání objemu, rozvodňování. ;)

                0 0
                • Janouch  

                  prehrada se stavi pro zadrzovani a regulaci vody prehrada byla pred povodni naplnena po okraj nemohla tedy slouzit k regulaci

                  0 0
                • Janouch  

                  Podle radního pražského magistrátu Václava Novotného (TOP 09) je situace v okolí Botiče kritická. Hostivařská přehrada je už naplněná, a průtok vody tak není možné regulovat. To, co do přehrady přitéká, tak z ní také odtéká.

                  Jeho kolega, zastupitel Boris Šťastný, se přidává: „My nemáme žádnou možnost, jak Botič regulovat. Dřív město rozhodlo o tom, že Hostivařská přehrada bude rekreační zónou. teď nemá vůbec žádnou regulační schopnost. Botič je velký problém. Podél Vltavy se staví zátarasy, ale kolem Botiče nic takového není.“

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    borise šťastného jsem tedy jako zdroj informací už dávno vyřadil. podél vltavy se staví zátarasy a podél botiče bytovky, není spíš problém trochu jinde?

                    nebejt přehrady tak je to pod ní vyšplouchlý jednou měsíčně.

                    0 0
                    • Janouch  

                      nejde o Borise ani bytovky, ale o preventivni upousteni prehrady pred samotnou povodni

                      0 0
                      • Vilém  

                        Clovece ja ti nevim, ctes to tu vubec, nebo jsi tak blbej?

                        0 0
                        • karliner  

                          Helemese, další adept na rozbití držky a vykopnutí zubů. To já poznám..

                          0 0
                          • Janouch  

                            ty opravdu zlobis pani doktorka rikala ze ty prasky musis brat pravidelne jinak se ta lobotomie nezahoji víš

                            0 0
                        • Janouch  

                          kdyz nevis tak sem nic nepis bude to prinosnejsi nez zoufaly uražky :(

                          0 0
                          • karliner  

                            Přesně! Chlapi v hospodě říkali přesně to, co ty. A maj recht.

                            0 0
                        • JSt  

                          mne se libi, jak je ten clovek citelnej. probiha to tu presne podle scenare, jaky jsem si namaloval. a to jsem ho v zivote nevidel. ;-)

                          0 0
              • JSt  

                darmo prace, ty bys to stejnak nepochopil. ;-)

                0 0
              • Smazaný účet  

                v praze prsi = v praze bude povoden…uvaha hodna debilni komentatorky na nove…od tebe bych cekal malinko vice(ne o moc)…

                0 0
          • StuntJ  

            Zvykej si Pepíku, dle vyjádření klimatologů nás takové výkyvy počasí, přívalové deště čekají častěji. A díky klimatickým změnám ( globálnímu oteplovaní) u Nás bude chladnější počasí.

            Navíc většina přehrad je už totálně v prdeli a nemají takové kapacity jako kdysi a dříve byly navrhovány na něco jiného, jiné počasí, deště. A pořádnou přehradu není kde stavět …

            Tak si zvykej na vodu

            0 0
            • Internaut  

              Kterým klimatologům lze věřit? Těm s Nobelovou cenou bych moc nevěřil …

              0 0
              • StuntJ  

                Těžko říct, ale rozhodně se něco děje … Taková psí počasí, četnost povodní … Naštěstí tu u Nás na vesnici moc povodně nehrozí, to by musel být jo ******* …

                0 0
            • Janouch  

              ja tam nebydlim nemam tedy problem ale chapu rozhorceni lidi pod hrazi… jinak mas asi pravdu klima se meni a lidi by meli odejit ze zatopovych oblasti…

              jinak zajimavy cteni v odkazu :)))

              http://www.geografie.webzdarma.cz/syndrom.htm

              0 0
          • d69  

            V neděli u Botiče v Hostivaři a Záběhlicích bylo fakt drsný.Včera jsem se sebral odvahu podívat se na zahradu co

            mám u Záběhlického zámku,a je to jedna velká zkáza.Nechci nikomu sahat do svědomí,ale velkým problémem prý bylo (samozřejmě kromě deštů) náhlé vypouštění extrémního množství vody z přehrady,kterou prostě Botič absolutně nepobere.Jasně že to bylo potřeba,ale lidi pod hrází absolutně nikdo nevaroval Byl jsem tam a mohu potvrdit.

            Divné je že když jsem se díval v neděli na „wikipedii na odkaz o přehradě“http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Vodn%C3%AD­n%C3%A1dr%C5%BE_Hos­tiva%C5%99#Os­tatn.C3.AD_in­formace, byla tam dole složka povodně,s odkazem na rok 2002,s tím že si lidi ztěžovali na zcela identickou situaci z roku 2002,kdy „nekoordinovaným náhlým odpouštěním“ došlo k zalití domů pod hrází,aniž by lidí někdo předem na tento krok včas připravil. Pod akcí je podepsán stejný pan hrázný Beneš jako tehdy.Dneska tam tyhle informace už nejsou,někdo to editoval.Zato na stránkách přehrady se píše že se vlastně nic nestalo " voda brzy opadne a začne koupací sezóna! Naštěstí voda na koupališti zatím nenapáchala žádné škody":http://www.hostivarskaprehrada.cz/.Tak nevím.

            0 0
            • obda  

              Otázka je, jestli to šlo nějak regulovat. Obávám se, že ne (vzhledem k obrovskému přítoku a malé kapacitě nádrže). To, že lidi pod přehradou nikdo neinformoval (na čemž panuje, bohužel, shoda) je samozřejmě špatně :(

              0 0
    • Richi  

      V květnu jsme měli 5–10°C, teď prší, tak tipuju, že to přejde v říjnu rovnou do sněžení.

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      No, jsem na to zvědavej. Hasičský zábrany postavený, vodu odčerpávaj za viadukt, snad to chvíli vydrží :-)

      Bez zábran a hasičů by stačil ještě metr a půl a máme vodu v domě.

      Za chvíli zase nejspíš vypnou elektriku a budeme znovu při svíčkách a bez vody :-)

      Tak hodně štěstí přeju všem dotčeným ;-)

      0 0
    • cyklista30  

      Tak já už mám vytopenou dílnu – jižní čechy – dopoledne sem se brodil vodou po kolena a stavěl barikádu z pytlů písku.

      0 0
      • pekoss  

        promin, ze se ptam, ale ty pytle tu vodu udrzi, vzdyt to musi kolem prosakovat ne?

        Vyved me, cloveka zijicim na kopci, z omylu :)

        0 0
        • black.horse  

          minimálně ty bariéry tlumí valící se bordel a zmírní škody…

          0 0
          • cyklista30  

            Přesně tak – ono to prosákne a proteče, ale funguje to jako pískovej filtr ;) přes noc voda opadla kupodivu – ale stále prší a horní toky zas stoupaj – bojím bojím.

            0 0
            • Japhy  

              Mno, sousedi stavěli hrázičku z písku, měl jsem blbej pocit že se nezapojuju, ale přijel jsem odpolko z práce a měl jsem toho tak akorát a stejně byla skoro hotová. Navíc si myslim to samý. Může to nasměrovat a odklonit proud, ale rozhodně během pár minut nebo maximálně hodin prosákne. Stejně jim to poteče kanálkama ve sklepech jako v 2002. A když nebyli schopný si to za 11 let vybetonovat…

              0 0
    • Meluzina  

      u nás prší, zima, vítr, ale nejsme v záplavové oblasti, kdož jste, držte se a doufám, že jste dobře pojištěni…

      0 0
      • JSt  

        kdyz jsi v zaplavove oblasti tak je mozne se dobre pojistit?

        0 0
        • Meluzina  

          s příplatekem:-)

          0 0
          • pepek  

            Jo, když ptáčka lapají. . ..

            A kolega na druhém konci tohoto procesu pak řekne, že to nebyla záplava, ale rozvodnění, zavodnění – žádné plnění.

            0 0
        • Meluzina  

          zkusila jsem to přepočítat:

          dům v hodnotě 1.290.000,–Kč, zastavěná plocha 100M2, sklonitá střecha podsklepený, zděný, neobytné podkroví, spoluúčast 1tis. Kč v Týně nad Vltavou, I. povodňová zóna – roční pojistné 1.224,–

          stejný dům v Troubkách, tzn. 3. povodňová zóna, roční pojistné 2.143.-Kč

          0 0
          • pepek  

            Dobře, tak šopu máš, teď to spočítej na celý dům.

            0 0
            • Meluzina  

              nevím, co je šopa…

              specifikuj dům, který chceš spočítat…

              jo, počítala jsem pouze živel, povodeň a záplavu, bez odpovědnosti, vandalismu a odcizení

              0 0
          • Chiron  

            A realita je taková, že tam kde už byla voda minimálně dvakrát, tak tě žádná pojišťovna nepojistí. Proč taky, když je jasné, že dejme tomu do pěti let tam mají znova metr vody.

            0 0
            • Meluzina  

              copak ti říkají Troubky? jsou ve třetí povodňové zóně, nejsou nepojistitelné…

              0 0
              • Chiron  

                Tak Troubky byla v 97 nešťastná souhra okolností. To že si tam někdo ochotně postaví znova dům, to chce odvahu. To, že je vyplavilo znova v r.2010, to už je prostě smůla, ale že je to záplavová oblast věděli. Já se jen divím, že některé pojišťovny takovéhle oblasti vůbec pojišťují. Sice to bude hnusné, ale je imho otázka jen několika let, než se to stane znova. Viz posledních pár let, povodně, bleskové povodně, záplavy a furt dokola jen se to stěhuje různě po republice. A pojišťovny nejsou charita. Viz jeden zdejší případ. V 97 2m vody, barák vydržel, pojistka nic moc, tak si zaplatili lepší, ale už je stála ranec. Vyplavilo je znova, pojišťovna zaplatila a začla hledat způsob jak pojistku vypovědět.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ti lidi co si tam postavili ten dum znova verili slibu, ze obec dostavi hraz kolem Troubek, bohuzel se to do toho roku 2010 nestihlo…

                  0 0
                • Meluzina  

                  věřím tomu, co píšeš, ale uniká mi souvislost s pojištěním tak, jak píšu…?

                  0 0
                • Meluzina  

                  věřím tomu, co píšeš, ale uniká mi souvislost s pojištěním tak, jak píšu…?

                  0 0
    • butch.8  

      U nás je taky malinko vlhko :(:(.Pod mostem normálně plave vyhlídkový parník.Ted tak max na pramici :(:(

      0 0
    • Rubi  

      1/ najezd na cyklostezku smichov ve smeru na zbraslav

      2/ najezd na cyklostezku pod barandovskymi mosty

      3/ najezd na cyklostezku pod barandovskymi mosty

      4/ park u modranske cyklostezky, labute uz se taky vylodily z vody

      0 0
      • JakeF  

        Super no… A kde má člověk pózeřit, když mu cyklostezku zaplaví? ******** ODSáci, za to určitě může Kalousek.

        0 0
        • karliner  

          Ještě že tam Čemba nevybudovala ten pumptrack!!

          0 0
        • pepek  

          Zase jste si nechali hodně vody v přehradách?

          0 0
          • Stingray  

            jsou to píčusové, držej to úplně nahoře aby se turbíny mohli točit naplno a pak se všichni divěj, tohle fakt nechápu..

            0 0
            • Nimrod  

              o kterých se bavíme? odtok ze slap je nízko, odtok z orlíku je nízko, odtok z lipna je (teď už spíš byl, dělá co může) nízko.. akorát husinec je jako vždycky v háji. nebo mám špatné info?

              0 0
              • miki  

                myslím si že Lipno mohlo vodu chvilku udržet a neodpouštět

                http://www.lipnonet.cz/…tuality.php3

                0 0
              • Stingray  

                Obecně o všech,ale nejvíc povodí nadržuje Slapy a Orlík, ty jsou našťouchlí na maximum pořád. Nebavím se o tom že dva dny před nějakým průserem začnou trochu upouštět. Být to dole o deset metrů, je všechno jinak..

                0 0
                • Nimrod  

                  máš pravdu, našel jsem si lepší výšku vody, mohli jít podstatně níž

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Nevim jak teda vltavska kaskada, ale prehrady v Beskydech drzi od roku 97 pristup „do dovnitr, to ven“ (mj. to je prikaz z Prahy) prave aby se predchazelo problemum. Jasne, jejich primarni ucel neni vyroba elektriny, ale zasobovani vodou. Na Sanci jsem se bavil s hraznym o vyrobe elektriny a ten mi rikal, ze od povodni toho moc nevyrabi, protoze pres leto je pritok docela maly a turbiny maji velikou hltnost a „napousteni do zasoby“ nemaji dovoleno…

              0 0
              • Kamikaze 591  

                V neděli jsem viděl Šanci, tak je docela prázdná. Ale asi to nebude kvůli povodním.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Sance jsou obecne od povodni dost nizko…taky to ma za nasledek sucho…ve srovnani se stavem pred tydnem jsou asi o cca metr niz, takze nejake upousteni bylo, ale spise sazi na to, ze uz tak maji docela slusnou zasobu…

                  Bezne je videt, ze sance vypousti naproste minimum vody co musi pro udrzeni zivota v rece (kolem kupiku za vterinu) a pritom je docela prazdna…

                  0 0
          • Gronholm  

            Zeman zase neuhlídal hladinku ;)

            0 0
        • Rubi  

          jako neprazak mam tuto cestu zafixovanou jako cestu na zbraslav a kdyz jsem ji nemohl projet, byl jsem dneska uplne v pasti :D

          0 0
        • Janes  

          Kalousek není ODSák,ty chytrolíne..

          0 0
      • fousac  

        to bych mel pomalu premejslet, kudy zejtra poplavu do prace..

        0 0
      • Gronholm  

        ad 2/3/ najezd na cyklostezku pod barandovskymi mosty…stav dneska večer

        0 0
      • scret  

        tam moc vody neni, kdyz to maj labute po pas:))

        0 0
    • Rubi  

      cyklostezka pod barrandovskou skalou podel zeleznicni trati, bylo tam nekolik spadlych stromu, na tom podmacenem svahu a pri tom vetru ktery byl v noci to tam slusne popadalo

      0 0
    • Radez  

      Vodní ptactvo už se taky evakuuje

      0 0
    • kali222  

      deti budou mit asi driv prazdniny, ale nic peknyho je teda neceka. :( je mi lito lidi, ktere to postihne, ale cekam ty prekvapence, kteri se nutne museli vratit do jiz nekolikrat zatopeneho – pro svoji svazanost s mistem (ikdyz meli nabidku jineho pozemku a domy staveli znovu), ze pojistovna nebude uplne…

      0 0
    • Martin  

      aspon uvidíme jestli kalouskova povodnová stokoruna splnila účel :)

      0 0
    • robb  

      Doufám, že k něčemu bude ta Kalouskova stokoruna. Bůhví jestli ještě ty prachy jsou v ČR.

      0 0
    • ClAyD  

      Český Krumlov – povodeň jak prase, ještě ani ne hotovej park zničenej, rozestavěnej jez na řece taky zničenej a všechny domy u řeky zatopený…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Aspoň bude voda ve studni. :)

      Jinak domu z práce jedu až po půlnoci, tak sem zvědavej.

      0 0
      • jakub_kencl  

        Pár fotek od Berounky, Karlické údolí, Loděnice u Sv. Jana, Beroun z dnešního odpoledne jsem dal na http://www.fotokencl.com/

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak v noci to nebylo tak vostrý. Normalně sem projel pod Plavskejma lesama(do zákazu vjezdu u Roudenskýho kravína a kolem Báby Smudků). A i přez Plavskou náves.

          Slabota.

          0 0
    • Smazaný účet  

      pár fotek z Berouna

      http://serzovo.wordpress.com/

      0 0
    • vlasto  

      U nas v patek napadlo 40cm snehu. V sobotu bylo oko hurikanu a celkem dobre jsem se projel, jezera vypousteli ostosest, vsude hluboky podstav. Odpoledne do toho zacalo chcat a v nedeli rano se vylilo jak Traunsee, tak i Attersee a do Bad Ischlu, Halstattu a Obertraunu se nedalo odnikud dostat ani odjet.

      Docela by me zajimalo, co malamala, pac Zell am See bylo odriznuto od sveta.

      0 0
      • petrun  

        Ouuu, to není dobré. Tam jsem chtěl letos zase jet. To asi potrvá než to dají do cajku. Poničený Halstatt mně z cykloturistického hlediska mrzí víc než poničená Praha :-(

        0 0
        • karliner  

          Náhradní Halstatt je v Číně…

          0 0
        • vlasto  

          ponicene jsou silnice, na ktere se sesunuly cele svahy, jak na asfaltky, tak na sotoliny, mesta jsou v poradku, jen sklepy plavou a par tenisovych kurtu nema antuku. Takze do dvou tydnu to bude v poho, pokud nezacne znovu chcat. Akorat traily jsou v riti v celem okoli, pac ty uz byly podmacene pred tydnem.

          0 0
    • Smazaný účet  

      místo bajku…

      http://youtu.be/fS9CvX8BmgQ

      0 0
      • karliner  

        To jsou měkkouši..

        Tohle už vyžaduje koule :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak to je slušná magořina :-)

          0 0
        • Neunzikger  

          Tohle mi přijde vpoho – z hlediska bezpečnosti. Za vlnkou to odtéká, žádný válec, co by je pár dní podržel, tam není. Jsou v gumě, nadlehčovací pomůcku (surf) s sebou. Mají nakoukaná a vybraná místa výlezu, je vidět, že to tam zkouší vícekrát.

          V době neštěstí mnoha lidí v okolí je to samozřejmě nepatřičné.

          Magoři jsou Ti co sednou do lodí. Domnívají se, že když třeba jeli ostřejší Wildwasser v kanále nebo na alpských řekách, že toto je přece ještě slabota. Nedomyslí, že se nevejdou pod mostky a že proud se nedrží koryta a pošle je do stromů (a jiných prů.erů). Bo je hladina v úrovni větví, je karambol jen otázkou času.

          0 0
          • Smazaný účet  

            taky sem koukal, nejdřív že jsou to magoři, ale pak nikde žádnej válec, spadne a vyplave… když se nezaplete do nějakýho humusu ve vodě, tak tohle se dá.

            0 0
            • jIrI___  

              Z Ostravy už vyjela kamsi do Čech na zaplavená pole dodávka s partou kitesurferů :)

              0 0
            • pepino  

              Taky jsem si řikal, když to nevrací, tak proč ne, akorát se asi nažere bordelu. No, vlastně by moh dostat kládou po papuli:)

              0 0
          • raceman  

            a az se jebne hlavou do neceho ve vode nebo o surf a z leknuti se nadechne vody, zpanikari, zacne se topit a uz ho nikdo nevytahne kokota…

            0 0
            • Smazaný účet  

              no a tím se vyloučí z genofondu a na tebe zbyde víc ženských, práce, kyslíku…bys měl bejt rád ;-)

              0 0
              • raceman  

                to je jedna strana mince, a ta druha je, ze ho zase budou hledat hasici a jeste lepe vrtulnik s termovizi.. coz pak jde z dani nas vsech ze :D

                0 0
            • jIrI___  

              Každá zábava je riziková, si člověk nevybere.

              0 0
      • Soreno  

        Písecký to rozjeli :-)

        0 0
    • trpaslik72  

      Plzeň…

      0 0
    • Jamin  

      Já dostal v soboru geniální nápad jet se podívat na kole do Mníšku pod Brdy. Řekl bych že sem byl asi tak poslední cyklista co projel po cyklostezce v Černošticích. Už to teda bylo uzavřený, ale projet se dalo (asi 75 cm vody). Jinak na chatce v Mníšku taky super, dostal sem do ruky motiku a kopej strouhu, jinak budeme mít z chatky hausbót. Prostě intenzivní víkend :-) Postiženým samozřejmě přeju hodně štěstí, pevné nervy a ať to brzo skončí.

      0 0
    • Martin  

      trocha konspirace

      http://orgo-net.blogspot.cz/…vypnuly.html

      0 0
      • Smazaný účet  

        wtf…kde jsou ty kruhy na srazkovych mapach?..a kde je na tech mapach CR?!:DD

        0 0
        • Martin  

          já je tam taky jaksi nevidím… asi nejsme hodni je vidět :D

          0 0
          • soc  

            Neveris, nevidis… kdybys veril, videl bys… ale protoze nevidis, nemas jak uverit… kua je to nejake zamotane

            0 0
            • Martin  

              tomu se říká deadlock :D

              no je fakt, že občas na radaru zahlédnu ve srážkové oblačnosti takové soustředné kruhy… to možná bude aktivita haarpových radarů :D

              0 0
              • JakeF  

                Jeden je kousek od nás, ještě jsem se nenudil natolik, abych zjišťoval, jestli to je radar na Písku nebo na Praze, co mi tady kazí švihy deštěm :).

                0 0
                • JakeF  

                  Bude to Praha… Je to jasný, uzavřenej vojenskej prostor… A já už si jednou říkal, že to je divný, že je v Brdech sníh, když všude kolem skoro žádnej není. Tak už je to jasný, článek mi otevřel oči.

                  0 0
      • ememem1  

        turista je obcas aspon trocha vtipny resp. sa s nim da aspon obcas o niecom diskutovat ale hento je cista psychyiatria.

        0 0
      • pepino  

        Dovolím si odtamtud převzít

        „Dejme společnou meditaci každý den ve 20h. na uklidnění situace v Evropě ohledně velké vody… Díky“

        přátelé, v osm večer jdem na to :)

        0 0
        • Martin  

          to je slovo do pranice :)

          0 0
        • soc  

          Ok, skocim si koupit lahvinku dobreho vina, nejaky zraly syr, mozna olivy a muzeme jit na to.

          0 0
    • honzour  

      Kdyby měl někdo zájem, jsem ochoten o víkendu přijet máknout. Nejlépe Jaroměř a Hostinné, ať netrávím půl dne v autě.

      0 0
    • gazman  

      Situace v Praze je kriticka. Podle ocitych svedku se krome Vltavy vylila i Iveta Bartosova a Milos Zeman.

      0 0
    • Dumbíček  

      Pár fotek Vltavy z dnešního dopoledne. A pořád stoupá.

      0 0
    • Dumbíček  

      Botič dnes dopoledne. Nejhorší je už za náma, voda už hodně opadla.

      0 0
    • Forky077  

      Pro ty,co to ještě neviděli.

      _____________­________________________­_____

      Aktuální novinky z Prahy:

      • Národní divadlo uvádí nově nastudovanou Vltavu. Vstup zdarma.
      • Stavba tunelu Blanka je v plném proudu.
      • Sudetští Němci se radují z navráceného majetku, který je jimposílám po Labi do Německa.
      • Prezident republiky pověřil náčelníka hlavního štábu nalezenímvhodného kandidáta pro pozici viceadmirála linek MHD za účelem obnoveníplynulosti provozu metra.
      • Stavba největšího aquaparku ve střední Evropě s rekordním tobogánemStaro­městská-Želivského zahájena.
      • Magistrát města Prahy odhlasoval zrušení městské policie. Nahradí jiPobřežní hlídka.
      • Neukázněným řidičům, kteří špatně parkují v oblasti Karlína,bude policie udělovat místo botiček kotvičky.
      • Zprávy pro vodáky: „Všechny západočeské silnice jsousjízdné!”
      • Situace v Praze je vážná. Podle očitých svědků se vylila nejenVltava, ale taky Iveta Bartošová a Miloš Zeman.
      0 0
      • piskot  

        jak kdyby to tady nebylo desetkrát…

        ještě že se ty povodně opakují a nemusí se vymýšlet nové vtipy

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ústí nad Labem se přejmenuje :-)

        Nově Ústí pod Labem…

        0 0
        • scret  

          tak tragicky to tady neni:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            čéče v lovo už se odepisuje… zimní stadion, hala na házenou, rekonstruovanej zámeček s kavárnou, penny market… a jedeme dále. všecko zdlouhavě opravovaný. prachy v čoudu.

            0 0
            • scret  

              tak to kazdopadne:) nebejt Vetruse na kopci, urcite by nekdo vymyslel jak odepsat a nasledne opravit zpratelenou firmou…:))

              Jinak je mi samozrejme lidi u vody lito, ale zas na druhou stranu, zatim to neni tak hrozny, konkretne v Usti jak se mluvi v mediich.. V r.02 to bylo daleko, daleko horsi… zatim je to takova jen „smrdlacka“… Uvidime, kam to az vyleze…

              Hlasej 11–11,5m a to uz bude dost… pak to bude blby…

              Zazil jsem tenkrat 12m a to byl mazec, to jo…

              0 0
              • Smazaný účet  

                tak je to řádově jinde, už není nikdo překvapenej. zatim to vypadá že i v lovo vydrží zeď kolem chemičky, aspoň nějaký prachy nepřijdou vniveč. mě to spíš mrzí kvůli těm sportovnim klubum, děckám co zas nebudou mít kde trénovat. házenkáři se vyšvihli do špičky český ligy, a hala zas v prčicích. a ta kavárnička u přívozu, kurnik to bylo labůžo, i když teda hrubě pod hranicí kosodřeviny. ;-) co naděláš, když bolševik vymyslel že se celej sportovní areál postaví u řeky…

                0 0
          • Smazaný účet  

            ses rouhal a už máte zas střekovské benátky. ;-) čéče kde budete jezdit? cykloweg v hajzlu…

            0 0
            • scret  

              jj, uz nam ty protipovodnovy hraze pretekly…

              A opet se opakuje situce z 02, nabizime svoje vybaveni a schopnosti vsude a nikdo nas nechtel… Udajne si to profici zmaknou sami… tvl, to nechapu… Hlavne ze do toho zapojej mestaky a dalsi nevycviceny slozky…

              A ted hura, kdyz jsme se ponekolikaty ozvali, tak po 3 dnech nas na neco chtej, teprve…

              0 0
              • Smazaný účet  

                jsi u Hradní Stráže? :-)

                0 0
              • JSt  

                te poslali chytat flasky na plyn?

                0 0
                • Polka  

                  Nemci z nas, labe a flasek na plyn musej bejt uz hodne na prasky :-D Treba si rikaj v ramci eu, ze nam sem mrdnou nakou miliadricku, at nejsou pokazde od cizku vytopeni, akorat ze to vzdycky narazi na to, ze se to u nas vsecko rozkrade.

                  0 0
                  • fousac  

                    Tak hlavně aby jim někdo neporadil, že by stačilo postavit jednu relativně malou hráz hned za Hřenskem a jsou v suchu..

                    0 0
                    • nitraq  

                      Aspoň bysme tady měli to moře, co někdo navrhuje. Jen teda sladkovodní, no:)

                      0 0
                      • mrozu  

                        To nebude problém, můžeme ho ochutit posypovou solí z Polska.

                        0 0
                • scret  

                  ja to radsi uz ani nebudu moc komentovat, ale prijde mi vtipny, ze se svolavaj strazci ze Sumavy a kdejakej pukatej dobrovolnej hasic a skupina, ktera je primo vycvicena na vodu, ma vybaveni a znalosti, povolana neni…

                  Trochu mi to prijde jak kdyby slo uplne o neco jinyho nez o to pomoct lidem…

                  Ale to je jen moje takovy postezovanicko…:)

                  0 0
    • vojta2004  

      další smutnou zpravou je přesunutí závodu Okoloplzně až na konec srpna.

      0 0
    • tommyD  

      modřanská rokle nahoře před přehradou

      0 0
      • tommyD  

        .

        0 0
      • ronin  

        modřanská rokle průjezdná, jen vás přibrzdí louže za přehradou

        0 0
        • JakeF  

          Tak to je ovšem masakr :D

          0 0
        • jesperx  

          Vidím, že tenhle týden už do práce kolmo jen tak nepojedu – notabene,když je mezi Chuchlí,Zbraslaví a Radotínem jedno velké jezero…

          0 0
          • jakub_kencl  

            Od Černošic po Barranďák je to na dlouhej šnorchl :-)Taky musím přes Jíloviště, Cukrák a Zbaslav… fuj to je kopec poránu :-)))

            0 0
            • fousac  

              No woe.. Šlapat ze Všenor na Jíloviště, na ty bych se z vysoka vy… . ;)

              0 0
              • jakub_kencl  

                Ale v součtu je to dneska rychlejší než autem nebo vlakem a MHD. Po Praze (od Baní na Pankrác) v pohodě naženu průměr :-)))

                0 0
                • Smazaný účet  

                  jak jedeš z Baní? Dolů k mostu závodu míru, přes Komořany a Lhotku? Tam je teď slušnej provoz..

                  0 0
                  • fousac  

                    ale je to jedina cesta.. strakonicka max na lodicce, brezansky udoli je zavreny – popadany stromy a prej to vzalo i silnici, i kdyz na kole by se clovek asi protah..

                    0 0
                    • jakub_kencl  

                      je to tam na pikaču, ale jsou tam pruhy pro autobusy, široké chodníky… dá se to, ale jak opadne voda, tak rychle zpět na cyklostezku do Černošic, Radotína a na levé straně Vltavy :-)

                      Jezdím teď (od dnes) cca tudy : http://www.bikemap.net/…ace-povodne/

                      0 0
                      • fousac  

                        takovy klickovani… :D

                        ja jel skoro normalne, akorat po silnici, jedna louze v braniku pod zel.mostem, jedna v modranech u obchodaku (kina/nadrazi), oboji v pohode objizdny..

                        akorat ten hnusnej kopecek z komoran, ale nastesti to jezdim opacne nez je hlavni provoz…

                        http://www.bikemap.net/…ovoden-2013/?…

                        nemell bys lepsi to vzit takhle do podoli k vodarne a pak nahoru?

                        0 0
                        • jakub_kencl  

                          No to určitě. Ráno tam stál u zákazu orgán a byl docela neoblomnej… kam se jako cpu, tak jsem to nějak neřešil a jel vrchem, času sem měl dost. Domů to vezmu spodem a uvidím. Každopádně dolem je to příjemnější néžené :-)

                          0 0
                          • jakub_kencl  

                            Tak dneska Modřany již suchou gumou :-)Je to stejně ale paráda mít ten 4pruh jen pro sebe ;-)

                            Pár fotek z optimistického rána – vyšlo slunce a voda klesá (Lety – Dobřichovice):

                            0 0
        • cabbage  

          Sem musim to mám za barákem.

          0 0
      • ronin  

        modřanská rokle průjezdná, jen vás přibrzdí louže za přehradou

        0 0
    • jeniiiik  

      Kdyby jste náhodou 4.a 5.6. byli v Praze a neměli co dělat, doporučil bych jednu akci :-)

      0 0
    • Gronholm  

      Taky jsem vyrazil na vodu. Jediná výhoda je prázdná Strakonická. Na bruslostezku Barrandovský most až Radotín jsem fakt zvědavej.

      0 0
    • jachymk  

      Situace v Praze (7 a 8) dnes okolo 18:30

      0 0
    • jimac  

      Zahrada cca. 1km proti proudu na Sázavě od soutoku Sázavy a Vltavy v Davli. Přibližně 1,5 metru vody.

      0 0
    • Gronholm  

      RRTV doporučuje: V době, kdy jsou povodně, masmédia nemají hrát Teče voda teče, Voda živá, Pod našima okny teče vodička a na indexu jsou i všechny skladby od Rogera Waterse.

      0 0
      • Martin  

        a Hradišťanu zakážou Modlitbu za vodu :)

        0 0
    • kudlanka32  

      prokopak prujezdny…jen ve slusivych holinkach

      0 0
    • jonti  

      Nemáte někdo přehled, kam se dá z Budějovické rozumně vyjet na kolo, a najet tak 60km? Směr Jílové, Sázava? Nebo to bude lepší na Třebotov, Mořinu?

      0 0
      • fousac  

        da se pres zbraslav na brdy.. ale rozhodne nepocitej se sviznym navratem podle vody.. leda by sis chytnul nejakou chatku.. ;)

        a priprav se na maximalni sracky, bahno je uplne vsude..

        0 0
      • black.horse  

        sjeď si na Háje a pak bych jel směr Praha-východ (Říčany atd) tam bych se vody nebál, brzy se tam chystám také, už mám absťák a déšť polevuje…

        0 0
        • karliner  

          Taky se tam dnes vypravím. Ale gilette…

          0 0
        • jecnak  

          Jo tady to vsude jde. Maximalne obcas nekde louze od pole nebo potoka, ale nic co by neslo projet. Na bika to tak jeste tyden nebude.

          0 0
        • karliner  

          Prostor vymezený Prahou, Uhříněvsí, Úvaly a Brandýsem je bez problémů (byl jsem autem Toníku ;-).

          0 0
      • Galibier  

        na Třebotov nejezdit, v lesích neskutečně hodně vody, všechno nasáklý, ale hlavně jsou nebezpečný stromy, padají jak shnilý hrušky, v neděli mě takhle jeden vyplašil, docela štěstí…

        0 0
    • cukerko  

      neviem ci to tu uz bolo, snad nie:)

      http://www.mojevideo.sk/…v_prahe.html

      0 0
    • heerer  

      ceska klasika…

      0 0
      • Smazaný účet  

        skvele:DD

        0 0
      • Soreno  

        Oni přeci nepočítali s tím, že se rozvodní druhá řeka za protipovodňovou stěnou :-)))

        0 0
        • pepek  

          Nebo to rozebrali turisti

          0 0
          • StuntJ  

            No jo, co Čech, to debil no … Když už si rozkrádáme republiku, tak proč ne bariéry, to za komančů nebylo, tak to nepotřebujem.

            A propo., magneti neví, že je to z hliníku? se divím, že už to není někde ve sběrně …

            0 0
            • Tomahomo  

              Tak jsi nám ukázal, že jsi také debil, co tam máš dál?

              0 0
              • Martin  

                bože ty jsi uň

                0 0
                • Tomahomo  

                  A ty Čech. Navíc typický internetový diskutér s jeho výkřiky do tmy, o kterých si myslí jak jsou vtipné.

                  P.S. Běž na idnes, tam jsou takových jako ty( a on) stovky.

                  0 0
                  • Martin  

                    já su moravák ty tróbo z moštěnice :D

                    0 0
                    • Tomahomo  

                      Ty jsi hlavně blb, a ti se nerozdělují podle rasy/vyznání/ná­rodnosti/pohla­ví etc. Jenže to ty, a tobě podobní, nepochopíte.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Vyblokuj si cely forum, to bude nejlepsi.

                        0 0
                        • Tomahomo  

                          Já jsem stále přesvědčený, že je tu naprostá většina slušných a rozumných lidí, bohužel raději mlčí než by se ozvali.

                          0 0
                        • Martin  

                          +1 :)

                          0 0
              • RomanH  

                Neda mi to. Jako ze jsem docela multi-kulti, nemam problem s islamem v Evrope, netvrd mi, ze si za to toto etnikum nemuze samo. A to opravdu nerozlisuji na prvni pohled podle barvi pleti a na rovinu priznam, ze znam i nekolik poctivych cikanu.

                Vem si posledni dva medialne propirane pripady. V jednom se nestydi priznat, ze sli na cizi pozemek „hledat nepotrebny srot“ (tchanovi za barakem taky takto zacali rozebirat Avii), a v druhem prohlasi, ze uznavaji, ze kdyz dotycny lezel, uz do nej nemeli kopat.

                A vcil mudruj.

                0 0
                • Internaut  

                  Zdroj: Macek v botách

                  V debatě nad průzkumem SCIO, který odhalil, že třetina žáků českých škol by se nekamarádila s Romy a tento jejich postoj byl nazván „hanebným stereotypem“, se objevila argumentace, se kterou velmi souhlasím:

                  „Ony ty stereotypy jsou sice neustále haněny, ale moc se nemluví o tom, že jsou důležitým nástrojem pro přežití. Není možné, aby se každý člověk osobně přesvědčil o tom, že medvěd je nebezpečné zvíře. Pár členům určitého společenství se stane, že je sežere medvěd, což se mezi ostatními rozkřikne a v kolektivním vědomí vznikne stereotyp: Medvědi žerou lidi, bacha na ně. Samozřejmě, že každé setkání s medvědem neznamená sežrání. Ale v zájmu přežití se v člověku při spatření medvěda (který není za bezpečnou překážkou) aktivuje stereotyp, který mu radí: Uteč, medvědi žerou lidi!

                  Problémem nejsou stereotypy, ty jsou naprosto v pořádku, problémem je to, že medvědi prostě občas někoho sežerou, proto je třeba mít se před nimi na pozoru.“

                  0 0
                  • Tomahomo  

                    Macek je dozajista inteligentní, ale to byl i Hitler. Bohužel je jen demagog, a jak vidět má své posluchače. Zkus se nad tím blábolem zamyslet.

                    0 0
                    • Internaut  

                      Nejsem jeho posluchač. Čtu jeho blog jako jiné zdroje. S něčím nesouhlasím, s něčím souhlasím.

                      Co je demagogické na uvedeném citátu? Nevím, na co si tu hraješ. Chceš mi přeprogramovat můj názor, který jsem si vybudoval na základě osobní zkušenosti?

                      0 0
                      • Vilém  

                        Pan se citi jako velky ucitel.

                        0 0
                      • Tomahomo  

                        To předchozí post je špatně zařazený.

                        „V roce 1992 čelil aféře s privatizací Knižního velkoobchodu. Zjistilo se, že společnost, v níž měl Macek podíl, získala v privatizaci velký nemovitý majetek. Výkonná rada ODS poměrem 9:4 přijala Mackovo vysvětlení, nicméně jeho politická kariéra utrpěla a Macek během roku 1992 odešel z postu místopředsedy ODS.“

                        „Posléze působil jako stínový ministr zdravotnictví. V roce 2001 čelil další aféře. Byl kritizován za svou roli poradce a konzultanta pro Erste Bank při privatizaci České spořitelny, která mu měla vynést mnohamilionový honorář. 11. září 2001 reagoval Macek svou rezignací na post místopředsedy ODS a oznámil, že se o tento post nebude ucházet ani na následujícím kongresu.“

                        http://cs.wikipedia.org/…roslav_Macek#…

                        Tak nevím, jestli je lepší ukrást peněženku(ne, že bych to schvaloval), nebo miliony.

                        Jen čekám, kdy se ty zástupy „slušných a poctivých“ spoluobčanů kteří tak rádi dávají najevo svou vtipnost, začnou rozčilovat pod všemi články o vraždách, krádežích, zpronevěře atd., že to zase udělali bílí.

                        Fakt o tom popřemýšlej, máš-li čím.

                        0 0
                        • Internaut  

                          Nikde výše jsem Tě neurazil. Jestli nedokážeš ustát normální diskuzi tak sem nechoď.

                          K věci, ptám se ještě jednou – co je damgogické na uvedeném citátu.

                          P.S.:

                          Ten kompromat na Macka je mimo mísu. Z textu jsi mohl pochopit, že není autorem toho citátu.

                          0 0
                    • Internaut  

                      Btw. – další stereotyp je i Godwinův zákon :)

                      0 0
                    • Tomahomo  

                      No já jen, proč si nevybuduješ stereotyp na „bílé“.

                      0 0
                      • pepino  

                        Zřejmě mu bílý osobně neukradl šrajtofli či nepřerazil nos, jak prosté, milý Watsone.

                        0 0
                  • šimlos  

                    Na ty „hanebný stereotypy“ mám jednu ze života.Před pár lety šla žena z dcerou tady na Žižkově do divadla Ponec na představení cikánského tanečního souboru a když se chystaly,tak jsme s klukem žertovali(ano,byli jsme vláčeni"hanebnými stereotypy"),aby si jako daly pozor na peněženky a tak a hahaha.A když přišly domů,tak hádej,co ženě chybělo :-). Teď už se tomu smějem,naštěstí tam neměla doklady ale jenom pár stovek.

                    0 0
              • Frostty  

                Ty si ztracené, borče..

                0 0
            • pepek  

              No já právě myslím, že „turisti“ v reportáži jsou právě ti turisti, kteří sem přijeli už před 800 lety. (Tomahomo: mě máš přece zablokovanýho!)

              0 0
      • Tomahomo  

        Ano, klasika, internetoví chytrolíni…

        0 0
    • Radek_V  

      Video dokumentující situaci na Rokycansku

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • obda  

      Dneska zajimave Udalosti kometare. Zhruba v pul tam byl sef povodi Vltavy, ktery celkem jasne a rozumne vysvetloval, co a proc delali/delaji (jestli vypousteli, od kdy, jak moc atp.) A k nemu starosta Kralup, ktery ze sebe zvladl obstojne delat blbce ;)

      0 0
      • Tomahomo  

        Viděl sem to. A v kontrastu s tím si přečti zdejší chytrolíny a komentáře „odborníků na cokoli“ v diskuzích pod články na zpravodajských serverech.

        0 0
      • jecnak  

        Neco jineho jsou reci a neco jineho realna cisla se stavy vody v prehradach. Viz stranky povodi a kotovani hrazi. Ano vse jelo podle platneho provozniho radu, ale jaksi ten rad je nastaveny tak, ze drzi prehrady co nejvice plne aby:

        1. Co nejvice vody proslo turbinou a aby i v dobe sucha mohly

        turbiny jet.

        1. Se v nich dalo koupat a nemusel jsi k vode jit 20 metry sterku

        ci bahna.

        0 0
        • obda  

          Nejsem odborník, ale můj názor je momentálně následující: Nijak rychle snižovat hladiny nelze, hrozí sesuv břehů. Tudíž pokud chceme, aby byla kaskáda měla větší akumulační funkci, musí být nádrže celý rok poloprázdné. (Tj. zvýšíme manipulační prostor, který je u Orlíku něco přes dva metry, pokud si pamatuju ten graf ze včerejška – asi to není problém dohledat na netu.) Fajn, to je zřejmě možné. Nicméně tím výrazně upřednostníme u kaskády funkci ochrany proti vysoké vodě, která při její konstrukci nebyla primární, před těmi ostatními.

          Vsuvka: Pokud se nepletu, Vltavská kaskáda byla nejprve stavěna primárně kvůli výrobě elektrické energie, později kvůli nadlepšování stavu na Vltavě (tj. akumulační funkce) a Labi. Další funkce, jako ochana proti povodněmi (do úrovně dvacetileté vody), splavnění Vltavy, stabilizace hladiny kvůli průmyslu, rekreace atp. jsou sekundární. A podle toho vypadá manipulační řád. Akorát tohle většina lidí netuší :(

          Až voda opadne, můžeme se teda rozhodnout posílit funkci ochrany proti povodním, a napsat nový manipulační řád. Nevím, jak velkou rezervu navíc tím získáme – ty přehrady primárně na tento účel nejsou konstruované, ale možná to vůbec nevadí. S tím, že ostatní funkce kaskády půjdou do pozadí. Ale během povodně zasahovat do manipulačního řádu asi není dobrý nápad, a kritizovat v průběhu povodně Povodí Vltavy za manipulaci v souladu s manipulačním řádem mi nepřijde fér.

          Pokud se někde mýlím, prosím o opravu, docela mne ta problematika zajímá.

          0 0
          • jecnak  

            Ja s tim souhlasm, jen mi osobne proste prijde nesmyslene mit takto nastaveny manipulacni rad. Prostou uvahou polozim na jednu stranu vyrobu elektriny a rekreaci a na druhou povodnove skody a lidske zivoty.

            0 0
            • cabbage  

              Jestli se dobře pamatuju tak ani úplně prázdná kaskáda s povodní moc nenadělá. Max. odloží kulminaci o den, dva.

              A i kdyby, tak to nevyřeší jedince „14 dní v kuse prší a nás nikdo nevaroval“ co si postavili barák u vody s tím, že stoletá povodeň bylo loni a předloni, tak bude 200 let klid.

              0 0
              • jecnak  

                Zásobní objemy:

                Orlík 374 500 000m3 (Maximální teoretický objem 716,6 mil. m?)

                Lipno 186 148 000m3

                Slapy 269 300 000m3

                (zdroj Wikipedie)

                Celkem 829 950 000m3

                Praha max prutok v Praze 2100m3/s (= Vltava – Berounka)

                Teoreticka zadrz pri 2100m3/s je 395214s ~ 110h. Tedy po 4,5 dne by teoreticky nešla ze spodni z přehrad ani kapka. Jsou to samozřejmě jen teoreticke vypočty za 5 minut hledani a pocitani. Nezahrnuji ani zadna dalsi vodni dila v kaskade krome zminenych 3.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  takže pokud to budu chtít vyprázdnit a budu na polovině kapacity, a budu vyprazdňovat 1000 m3/s (i to asi někoho spláchne) tak to bude trvat 5 dní za předpokladu že nic nepřiteče… jaká je úspěšnost předpovědí na 5 dnů? to by ty přehrady fakt museli držet prázdný furt.

                  0 0
                  • jecnak  

                    O tom se nepru, jen reaguju na cabbaguv prispevek o neschopnosti prazdne kaskady zadrzet povoden.

                    Mimochodem rozlisuj staly objem, maximalni, zasobni atd. I pak dojdes k zajimavym cislum. Pak se podivej na naplnenost prehrad pred povodni treba mesic dopredu a je jasne, ze se s nejakym zadrzovanim povodni proste nepocita.

                    0 0
                    • cabbage  

                      Kdyby se počítalo, tak se zas nadává, že nepočítali s příchodem sucha.

                      0 0
                      • karliner  

                        Tak nějak jsem vypozoroval, že se u nás nadává vždycky :-)

                        0 0
                        • jecnak  

                          U nas se hlavne blbe keca o necem aniz bych si zjistil zakladni udaje. Viz kibic. To se suchem je stejna kravina jako to s nezadrzenim prutoku prazdnymi prehradami.

                          0 0
                  • obda  

                    Zásadní problém je, že nemůžeš vyprazdňovat tempem 1000 m3/s. Rychlý pokled hladiny ti může způsobit např. sesuv břehů, a máš ještě větší problém. Hladina může klesat jen určitou, ne příliš vysokou rychlostí. Navíc netuším, jestli by to spodní výpusti daly. Ale to se dá dohledat.

                    0 0
                • cabbage  

                  Jo, proč bych to počítal, když na to mám lidi;)

                  Ještě bych přidal – Sázava + ty potoky co se vylily přímo v Praze.

                  A jsme zas u toho, že kvůli povodni, která nevyšplouchne ani Mánes, by bylo potřeba mít vypuštěnou základní vyrovnávací rezervu naší energetiky.

                  Navíc letošních obětí kvůli povodním (v rámci toho co by vypuštěná kaskáda zvládla regulovat) je nula.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Je otazka nakolik by ztraty na energeticke soustave a rekreacnim vyuziti prehrad vynahradily skody zpusobene povodni. K tomu celou dobu mirim.

                    0 0
                    • cabbage  

                      Kolik stojí postavit a provozovat náhadní plynové elektrárny?

                      Počítejme 11 let provozu od r.2002.

                      A to jsme v situaci, kdy největší škodou* je, že 5 dní nejezdilo metro.

                      Dokázalo by to zachránit skutečně kritickou situaci z roku 2002?

                      • jak budeem vyrovnávat průtok v době sucha?

                      *v rámci toho co by kaskáda mohla řešit.

                      0 0
                      • jecnak  

                        Jestli myslis, ze skutecne nejvetsi skodou je, ze 5 dnu nebude jezdit metro, pak se nema cenu dal bavit.

                        0 0
                        • cabbage  

                          A co se tedy stalo hroznýho, že je potřeba rezignovat na dvě základní fce kaskády?

                          Metro nezaplavený, Staré město bez problémů, mosty taky, chemičky a olej z elektráren taky neunikl. Dokonce ani Mánes, který stojí přímo ve Vltavě, to nezaplavilo.

                          Plave jen to, co stát nikdy nemělo.

                          0 0
                    • obda  

                      Ještě tam budeš muset započítat tu primární funkci, tedy nadlepšování stavu vody. Absolutně netuším, kolik by byly finanční ztráty v nějakém hodně suchém roce (omezení dopravy na Labi a Vltavě, omezení průmyslových podniků a kdo ví co ještě). Když je to primární funkce, tak by to nemělo být málo, ale samotnému mi to není úplně jasné. Ta celková finanční rozvaha by mne fakt zajímala. Třeba dneska, oproti době před padesáti lety, by fakt stálo za to změnit způsob využití Vltavské kaskády (úplně jiné požadavky).

                      0 0
                      • lusk  

                        V soucasnosti je tuzemska lodni doprava tak marginalni, ze to ekomomicky vyznam nema. Minimalnimu prutoku se rika(lo) – minimalni hygienicky prutok – to je hlavni duvod proc je nutno ho udrzovat.

                        0 0
                        • karliner  

                          Řekl bych, že jak kde. Prahu křižuje as 50× víc lodí než před třeba 15 lety a pořád jsou obsypané turisty. Na druhou stranu, nesmysly made in RVHP se už po vodě tam a nazpátek nevozí…

                          0 0
                • hawrda  

                  Namyslím že teoretický objem, ale faktický objem Orlíka je 720 mil.m3.Lipno i Slapy jsou asi jak píšeš.Otázka jak jsou zanesené a tedy jaká je opravdu skutečnost.To by byla asi zajímavá informace.Jezdil jsem na Orlík(kemp Spálenka)20let a můžu říct,že na polovypuštěnou přehradu to byl někdy nehezký pohled.Už jen ta dálka po kamenitém břehu k vodě byl opruz.Z pohledu rekreace by takový stav byl o ničem.A teď si vemte,že by takový stav trval třeba 10 let při čekání na další povodeň.To si neumím představit.O kolik by pak samotné jezero bylo kratší+různé dlouhé zátoky…brrr

                  http://www.pisecko.net/…cke-prehrady

                  0 0
                  • jecnak  

                    To co jsem nadhodil je extrémní případ, kdy by byla hladina dole na minimu (pořád ještě bez problémů by jely elektrárny většinu času). Asi by taky běžně nikdo úplně nezastavil odtok z kaskády jak jsem počítal já. Je to prostě modelový případ.

                    Selským rozumem si pak ale člověk uvědomí, že nejspíš je někde chyba, když jsou i celkem plné přehrady schopny zcela zadržet veškerou vodu při letošní povodni po 4,5 dne a přitom opakovaně dochází k tomu, že se zcela naplní po dvou dnech i při značném odtoku.

                    0 0
    • Gronholm  

      Teď večer jsem se byl podívat na Chuchli a Modřany. Baráky po Strakonickou v Chuchli a Lahovičkách drží, ale jsou brutálně zatopený. Po týpkovi, kterej tam choval prasata a kozy v Aviích, není ani památky.

      Od závodiště jde voda podjezdem pod Strakonickou zpátky do Vltavy, v tom místě je slušnej proud a dá se čekat, že tam ze břehu moc nezůstane.

      V Modřanech bude veselej ten nízkej panelák u jezu…

      Poslední dvě fotky jsou focený přes dalekohled- rustical zoom :)

      0 0
      • JakeF  

        Hehe, ta šikana na třetí fotce mě posledně málem vytrestala :D. Netuší někdo proč to tam vede takhle nesmyslně?

        0 0
        • obda  

          Zkusil bych mrknout se do katastru na majitele pozemku, to se mi jevi jako nejpravdepodob­nejsi duvod.

          0 0
        • fousac  

          Je/byl tam plánovanej nadjezd přes koleje, ale klasika, politický tahanice, mezitim došly prachy, tak to zflikovali, jak se dalo..

          0 0
          • Gronholm  

            Nojo, o nadjezdu se tam mluví po každým smrťáku na závorách, ale nevěděl jsem, že to plánovali/ mají v plánu hned tady z kraje Chuchle. Tím je šikana vysvětlená :)

            0 0
            • fousac  

              Ono se to všehno tahne už léta, spolu s tim nadjezdem v Malý Chuchli to měla bejt další možnost tranzitu z D5, protože Radotín i Barrandov už byly nadoraz plný kamionů a následně záložní trasa pro pražskej okruh. Ale bylo tam nějaký zlo mezi modrejma ptákama a úřednická rivalita Zbraslav vs. Radotín vs. Chuchle, tak to celý vyšumělo a ministerstvo pak utopilo majlant v okruhu a na tohle už nikdo peníze dát nechce…

              Tam sou na to experti, o lávce v Radotíně se taky dohadovali asi 50 let, než se postavila.. ;)

              0 0
            • fousac  

              A pro úplnost, občas se to ještě probírá v rámci modernizace žel.koridoru, to se zas nechaj slyšet domorodci, že žádnej nadjezd nechtěj, protože by jim to tam ukrutně hyzdil, ale něco se musí udělat s tim přejezdem, protože je nebaví čekat na šraňkách. A navíc je nebezpečnej..

              Prostě normálka

              0 0
        • Gronholm  

          To nejseš zdaleka jednej :) Ulice tam je teprve tak pět nebo sedm let a u kolejí je něco od vodáren (?). Možná proto se silnice musela přizpůsobit a je tam šikana.

          0 0
        • cabbage  

          Jo, taky jí jezdim rovně protisměrem.

          0 0
        • Galibier  

          …jak Tě mohla vytrestat? tam každej jezdí v protisměru…, ale výborně se teď jezdí na kole na Strakonické :-)) a policie je celkem v pohodě a tolerantní…,což jsem byl docela překvapen…

          0 0
          • nitraq  

            Dneska od 12 by už měli otevřít Strakonickou, jen nejsem schopen zjistit, jestli jen pro MHD nebo i pro veškerou dopravu.

            0 0
            • obda  

              Večer na tiskovce říkali „pro veřejnou dopravu“.

              0 0
            • fousac  

              Z různejch hlášení v rádiu to chápu tak, že Strakonická už je otevřená a DP ohlásil, že ve 12h tam vrátí i busy (co teď jezdí přes Modřany). Zdroj:JPP

              0 0
          • karliner  

            Jako cyklistu mne tam v protisměru jednou „vytrestal“ nějakej blb s náklaďákem od Staropramenu..

            0 0
            • Galibier  

              …to si troufám tvrdit, že se Ti to teď minimálně 3 týdny nestane .-) :-(

              0 0
          • JakeF  

            Taky se nic nestalo, ale neznal jsem to tam a takovou zatáčku jsem fakt nečekal :D. Příště už to tam střihnu taky, když vím, že tam je vidět a neobjeví se mi tam nikdo zprava.

            0 0
    • libertas  

      zdar, nevie niekto nahodou ci je prejazdny na kole barandak? smer z branickej strany do prokopaku? diky …

      0 0
      • Gronholm  

        Je průjezdná strana směrem od centra. Pak musíš přejít Strakonickou (zatím to není problém, od 12:00 tam budou občas jezdit autobusy) a přes koleje. Jo a Prokopák byl ještě včera taky místama pod vodou, jak je to dneska nevím.

        0 0
        • libertas  

          takze ak vyleziem na barandak na branickej strane tak ho neprejdem?

          0 0
          • Gronholm  

            Přejedeš. Odkud pojedeš?, nakreslím ti trasu.

            0 0
            • libertas  

              klasicky prechadzam barandak na kole, vleziem na neho z ulice nad privozem po chodniku a vyhodi ma to na druhej strane, kde mam moznost ist smerom do centra, smer na chuchlu a smer do hlubocep. Ide o to ci to miesto je pod vodou alebo nie :-)

              0 0
              • Gronholm  

                Jo, teď musíš podjet Barrandovský most, jet po jeho druhé straně a rampa tě vyhodí na Strakonickou. Jak jezdíš normálně, tak to teď nejde- myší díra je celá pod vodou.

                trasa

                0 0
    • weekend warrior  

      janouchu ty kkte…

      nejdriv si prostuduj fakticka data:

      technicky: resilo kdy vubec povodi vltavy botic, rokytku atd.? Ne, nebylo to potřeba, nemaji tam ani merici stanice, nejsou bezne dostupna data…po letosnich zaplavach verim, ze budou data mit, data sledovat, zverejnovat…

      Prakticky: i tak blbej potok jako je pitkovickej potok, od pramene po jeho usti do botice merici asi tak max 12km, normalne o max 10cm hladine, se behem noci ze soboty na neděli rozběsnil na 1,6metru…

      Kolik takovych, bezne nezazivnych pritoku na svych 40kilomtrech cesty k vltave botic ma? Kolik rokytka? Desitky…

      0 0
      • Tomahomo  

        Podívej se sem

        Nevěřil bys kolik hydrologů, meteorologů, stavařů atd. atp. v ČR je.

        Příště se přeškolí na odborníky na zbraně, pak z nich budou národohospodáři, odborníci na kosmonautiku, počítačoví experti, a vím já co ještě.

        Dobře si zvolili pana prezidenta, je jejich skvělým reprezentantem.

        0 0
      • Janouch  

        bez to rict majiteli restaurace Selsky dvur na Hostivarským namesti potazmo nekomu z okoli :) mozna že se vratis celej

        0 0
    • maxus_aurelius  

      nevite jestli se da projet od Barandovskeho mostu na Zbraslav po Strakonicke kdyz tam jezdi jen autobusy? Nebo me tam organi nepustej?

      0 0
      • Galibier  

        Když hezky poprosíš, tak pustěj a problémy dělat nebudou, ale ráno jsem jel z Radotína podél trati do Chuchle a tam hudrujou…, je to evakuovaná oblast, kterou hlídaj před rabováním, nechtějí tam kohokoliv vidět…

        0 0
        • duk  

          Já jel ráno opačným směrem, nebyls to ty, koho jsem potkal v protisměru kousek od radotínskýho mostu cca v 9? Ze strany od Chuchle policajti nepičovali.

          0 0
      • libertas  

        vcera som to presiel obojsmerne bez problemov, mapka od Gronholma, len to prenasanie biku cez zvodidla je na k-k-t, za plneho provozu nerealne

        0 0
        • Smazaný účet  

          až tam bude plný provoz, tak už to snad půjde spodem…

          dneska mám v plánu vyběhnout a zjistit kam se dá proniknout na bránický straně

          včera večer až k zast.Přístaviště (z centra) stezka v pohodě, pak podchod už jen malinko zatopenej (to už by dneska mohlo bejt OK), druhej podchod nevim a dál ke golf.hřišti se uvidí…

          0 0
          • Gronholm  

            Spodem to ještě moc nevidím, pořád tam teče dost vody. Strakonickou otevřou asi dřív, než to půjde projet.

            Na branický straně by ses měl dostat až k Modřanskýmu jezu, pokud se budeš držet kolejí. Dál k Zbraslavi to bude ještě dlouho sci-fi. Na břehu u golfovýho hřiště je dost popadanejch stromů (stav včera večer).

            0 0
            • Smazaný účet  

              modřanská cyklostezka aktuálně (právě jsem se vrátil z běhání)

              pod Barranďákem voda

              možnost objet to zadem, ale průjezd u zastávky Přístaviště (i ten druhej pak) je zavřenej bariérou, je nutný přelézt koleje a vlézt do průchodu přes zastávku tram, voda v průchodech není

              pak je nutný jít alejí, silnice u kolejí je pod vodou

              u golf.hřiště jedno zaplavený místo, dá se obejít/objet přes kopečky na hřišti

              podjezd u Modřanskýho kina – je tam hodně vody, tak půl metru, dá se to oblézt vrchem přes koleje, ale nemá to smysl, protože kousek za zdymadlem už je vody moc a bude ještě dlouho, tam to musí opadnout tak o metr

              BTW naproti místu, kde bývá ta hospoda Port xx (nějaký číslo) je pár pěkně „zaparkovaných“ aut :-)

              0 0
              • nitraq  

                Tady jsem na ty zaparkovaný auta koukal, nějakej červenej pickup tam je pěkně zaháknutej. A Port je 62:)

                0 0
        • Gronholm  

          Jde to i takhle, úplně bez aut i vlaků. Až pustěj auta na Strakonickou, tak to bude jediná možná cesta. Ty schody jsou ale drsný, samá mina :)

          0 0
      • fousac  

        taky premejslim, kudy rano z centra na zbraslav…

        napad me jeste zel.most v braniku misto barandaku, ale tunylek v maly chuchli asi jeste bude pod vodou, co? to by taky bylo na hura pres svodidla…

        ono ani u okruhu v lahovicich zadnej zazrak, zvlast jestli uz to tam bude normalne jezdit..

        takze asi ta pitoma silnice z komoran furt bude nejjednodusi.. :(

        0 0
        • Gronholm  

          Tunýlek ještě dlouho ne. Na Zbraslav se přes Chuchli dá jedině Strakonickou ve směru do centra, ale provoz tam je zatím slabej. Občas autobusy, hasiči, policajti. Strakonická ve směru od centra se projet nedá. Na kraji Velký Chuchle jsou pořád zábrany, který jsou pak ještě na spojení Dostihová x Strakonická.

          Střihnout to z Inteligence po chodníku na přemostění Strakonický a dál Mezichuchelskou do Velký Chuchle taky pro tebe nemá význam, protože Radotínská je od závor zavřená a na konci Dostihový jsou ty zábrany.

          Takže zatím vítězí cesta přes Komořany.

          0 0
          • fousac  

            asi jo..

            a v pondeli uz by to mohlo jit po stezce..

            0 0
          • libertas  

            zdar, dnesny zazitok … cez barandak smerom na zbraslav v poho, bike som preniesol cez zvodidla a dosiel az na zbra … spat som sa vracal cca 22hod a narazil som, v najazde zo zbra na strakonicku na hliadku … ani za boha ma nechcela pustit dalej, otacali spat taxiky a inych … asi som mal stastie na to, ze sa hliadky striedali, takze po 15min prehovarani mi ta co dosluzila robila „doprovod“ k barandaku … celu cestu v patach mi svietili a blikali, tocil som ako o zivot, nohy som „uvaril“ … to ze som mal v sebe par plzni ani nespominam …

            btw …v mojom pripade prvykrat co „organ“ zachoval sa ludsky, velke diky!!! :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              tvl, si někdo jezdí jak reproš, auto s majáčkem za prdelí… :-D

              0 0
              • jakub_kencl  

                Tak dnes ráno Strakonická otevřená pro oba směry, takže slušný hukot, ale dalo se :-) V pondělí zase radši přes Zbraslav a Modřany. Včera večer to bylo jak na korze :-)

                0 0
                • Gronholm  

                  Myší dírou pod Barrandovským mostem se už dá projet, ale je tam dost bahna.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Nalitý Kalousek o daňových úlevách. http://soundcloud.com/…0130606–1800?…

      0 0
      • JakeF  

        Jako správnej politik soucítí s národem. Když už nemá vyplavenej barák, tak se aspoň vylil.

        0 0
      • Smazaný účet  

        tak prezident je nám všem velkým vzorem…a Kalousek k němu má nepopiratelně blíž, než běžný občan, no… :-)

        0 0
    • Jamin  

      Nevíte někdo jestli už se dá jet po tý cyklostezce podél Berounky? …nebo spíš nějakej odhad jestli se nebude dát jet v neděli…

      0 0
      • jakub_kencl  

        V Dobřichovicích (směr Černošice – na levé straně) to bylo ráno ještě pod vodou, na železniční most ve Všenorech bych to taky ještě neviděl (nájezd je poměrně nízko) a obávám se, že Radotín kolem přístavu a dále do Černošic na tom bude hodně podobně (pouhá spekulace, nebyl jsem tam). Stezka podel Strakonické je ještě tak cca 0,5 – 1m pod vodou. Do Chuchle nepouštějí. Směr z Prahy na Brdy jedině přes Modřany nebo po Strakonické (již po ní ale jezdí auta).

        0 0
      • fousac  

        Aktuální odhad:

        Berounka už docela zpátky v korytě, takže myslim, že tam už je stezka bez vody, imho až k přístavu by to mohlo jít. Lahovičky obklíčený orgánama a nepouští tam, asi kvůli rabování. Strakonická v pohodě. Od Chuchle dál k baranďáku je pořád vody spousta.

        Vltava je na tom húř, druhá strana Zbraslav-Modřany pořád z většiny pod vodou, tam si ještě počkáme.

        0 0
        • Smazaný účet  

          jj, tam jsem dělal včera průzkum bojem/během a od zdymadla na Zbraslav je to zabitý…tam to musí klesnout ještě tak o metr

          0 0
          • fousac  

            Plynařská bouda v Lahovicích vedle okruhu čumí z vody tak metr, takže dobrý dva metry tam ještě budou. Podobný to bude na druhý straně u pejskařů nebo zatáčka u bejvalýho Koutskýho stánku. U golfu (u řeky) tak metr, totéž pod baranďákem v braníku…

            Na náplavce už jsou vidět lavičky..

            0 0
            • Smazaný účet  

              stezka na modřanský straně je nepoužitelná od točny tramvají v Bráníku, tady se musí dál na Zbraslav na silnici. Dojet se dá podél golfu přes 2 louže až k jezu, kousek za ten panelák. Odtud pod vodou, jenže všechny průjezdy pod tratí jsou pořád zadělaný takže se musí buď přes trať nebo zpět do bráníka. Dnes odpoledne celkem dost lidí (pejskaři, bruslaři)

              0 0
              • Smazaný účet  

                a od koňů musíš dozadu alejí, ne po silnici, silnice je taky pod vodou, alej je v poho

                0 0
                • Smazaný účet  

                  jj alejí, dá se ale i vyšlapanou cestou okolo trati a pak sjezd zpět ke golfu (1× přenesení přes slepou kolej)

                  0 0
    • cabbage  

      http://www.youtube.com/watch…

      nevěřil bych, že se tohle někdy naplní.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.