Letní kontrola řek 2009 (Praha 25.7.09)

57 nepřečtených
  • Bumerangista

    Po úspěšné Jarní kontrole 09 je načase projet Trasu i teď v létě a dát si trochu do těla.

    Termín je Sobota 25.7.2009. Sraz je v 9h00 pod Barranďákem (Bránická strana) nebo po trati (Komořany, Zbraslav, Vrané nad Vltavou), opozdilci nadjedou bez prvních kopců.

    Oběd bude asi pozdní a v Třebenicích. Další zastávky mohou být různě podle nálady, takže nebude lehké přesně stanovit, kde v kterou dobu budeme.

    Pro ty, co ještě nejeli: Trasa je dosti technická, na treka to není. Je tam zhruba 5 brodů, 5 stromů k přenesení a 5 stojek, kde se i tlačí. Nepojede se úplně výletním tempem, ale jsou tam zkracovačky, takže vítán je každý(á), kdo má najeto alespoň 1000. Pro info: na jaře jel Thapsus a nebyl poslední sic si potom naschvál vyšťouchl čočku, aby to mohl zabalit v půlce trasy.

    Pro ty, co již jeli: Pojede se i začátek, protože teď už je léto a máme něco najeto. Pokud se předčasně vyčerpáme, tak se spíše vynechá sjezd do Všenor a výjezdy po Černošicích.

    Trasa doznala jen drobných změn na základě zkušeností: 1) Z Vraného se nejede ne po silnici ale podél potoka k Nové Březové, 2) Z Davle je ponechána původní trasa přes část brodů a pak do Petrova (Blackyho stojka se tedy tentokrát nepojede, i když je to moc pěkná alternativa), 3) V Bohulibech je zanesen upgrade od Blackyho kolem plotu nahoru, 4) Před Teletínem je vyznačena lepší trasa na vyhlídku Máj a pak po cestě do Teletína, aby Thapsus znovu neztratil čočku, 5) Z Třebenic je trasa vedena přes Svatojánské proudy ale pak nahoru kvůli sjezdíku po červené do Štěchovic, 6) Z Jíloviště je vyznačen pěkný singlík s vyhlídkou na Mokropsy, 7) Nad Černošicemi je zavedena návštěva podobné vyhlídky na Staňkovce.

    Kontakt: 720 704 481 nebo vaclav.broz (na) notojo.cz

     

    Anketa: Můžeš si kliknout (ale nic nevyhraješ):

    0 0
    • redhotrock  

      to vypadá velice dobře. Datum i čas mám volný. Nevim sice kolik toho zvladnu, jedu spíš na pohodu, max někde vyměknu. Pokud se přidám, tak už od Baranďáku. zatim zdar, Hans

      0 0
    • gyngy  

      Sem vul, nechcel som hlasovat ;-)

      0 0
      • Bumerangista  

        Neva. Je fakt, že je škoda, že to nejde vrátit. Už se mi to taky stalo.

        0 0
        • Suchoš  

          Aj mne, nuž ale asi to dám..uvidím. Aké tempo?

          0 0
          • Bumerangista  

            Tempo se těžko popisuje. Tohle bude o tom, aby se to ujelo, takže první kopce budou na pohodu, pak to bude o vytrvalosti. Podle osazenstva také trochu. Kdybych si měl tipnout tak průměr 15 čistý čas a 12 se započtením přestávek.

            0 0
            • Suchoš  

              OK snáď to s vami utiahnem. ..ešte rozodne počasie.

              0 0
    • Booker  

      Zdař! Jede se za každého počasí? Možná se přidám též (pokud ano, tak pak už možná jen zůstanu kdesi v prachu za vámi:-))

      0 0
      • Bumerangista  

        Jestli bude jako minulou sobotu, taj se nejede. Ale myslím, že nějaká přeháňka nás nevystraší. Kdybys váhal, tak mi můžeš ráno zavolat.

        0 0
        • Booker  

          Oky, zatím to vypadá slibně… :-)

           
          0 0
          • Booker  

            Ještě jsem se chtěl zeptat: Na Bránické straně Barranďáku jsem byl asi 3×, tak to tam tolik neznám… Kde se tam „srážíte“:-)?

            0 0
            • Bumerangista  

              Pod mostem na cyklostezce. Můžeš se podívat na trasu na bikemap (viz nahoře). Když příslušně zvětšíš, budeš mít jasno.

              0 0
    • Bumerangista  

      Doufám, že všichni zdravě dojeli, myslím, že to měli všichni dost. Smekám před vaší odvahou to se mnou podstoupit. Kažodpádně to byla fajn vyjížďka. Později o tom možná ještě něco napíši. Teď dávám jen výsledek (sorry za kvalitu, BF to trochu zmenšuje, originál najdete po určitou dobu zde).

       
      0 0
      • malick_medvidek  

        Diky za super vyjizdku.Takhle ten profil vypada snad jeste hur, nez ve skutecnosti :) Jinak vsem, co to ctou, doporucuju moc dalsi Kontrolu rek, krasne zorganizovano, zadne bloudeni krasna krajina. Jen budu muset vic trenovat tu techniku, abych nemusela priste tolik tlacit a nezdrzovala sem tolik :)

        0 0
        • Bumerangista  

          O zdržování není řeč. Na to, jaká je to dávačka, jsi mne stále překvapovala svým elánem do dalšího kopce.

          Doufám, že budou během týdne ty fotky.

          0 0
          • malick_medvidek  

            Tak priste by to chtelo konecne splnit plan, ne?:) Do tretice vseho dobreho. Takze priste si vsichni vezmem svetla a vyrazime raci driv, protoze nepredpokladam, ze by se Vam chtely omezovat pivka po ceste :)

            0 0
          • malick_medvidek  

            Tak priste by to chtelo konecne splnit plan, ne?:) Do tretice vseho dobreho. Takze priste si vsichni vezmem svetla a vyrazime raci driv, protoze nepredpokladam, ze by se Vam chtely omezovat pivka po ceste :)

            0 0
            • Bumerangista  

              No jo, příště už musíme plán splnit, to je pravda. Je pravda, že bychom mohli vyrazit tak v 8h, aby to byla tutovka.

              0 0
              • pajan  

                V 8? A to jsem chtěl příště jet! :D:D:D:D:D

                0 0
                • Bumerangista  

                  No uvidíme, ale volá po tom dost lidí. Ale všiml jsem si, že ty většinou stejně na vyjížďky na poslední chvíli nedorážíš, protože ti do toho něco vleze!

                  0 0
                  • pajan  

                    Šak jo… Nechci aby se to jen kvůli mě měnilo… ;-) Ale IMHO je to jen vražedná hodina, ale jak myslíte ;-)

                    0 0
                    • Bumerangista  

                      Podzim je daleko. Vidím to mezi 8h a 9h, ale podle nálady v den plánování.

                      0 0
                      • pajan  

                        To je jasný :-)

                        0 0
                      • karliner  

                        pokud podzimem myslíš skutečně podzim, tak slunde zapadá mezi 6 a 7 (po změně času před 5), to znamená, že vyjet později než v 9 na takovou trasu znamená chrcení od startu do cíle nebo příjezd za tmy

                        0 0
                        • pajan  

                          Taky pravda…

                          0 0
                        • Bumerangista  

                          Dobrá připomínka. Tak jsem si při polední pauze prošel kalendář závodů, kalendář změn časů atd… a vychází mi z toho jasný termín: Sobota 26.9.2009. (Týden po Sudetech, Odry jsou daleko.) Slunce by mělo být od 7 do 7, vidět o půl hodiny víc. Z toho mi vychází jasně, že musíme vyjet max v 8h.

                          Pokud bude víc lidí, tak se to udělá tak, že pomalejší budou vynechávat některé kopce (trasa se k tomu docela hodí, kromě pár míst, kde není inteligentní alternativa), tím pádem se konečně trasa povede zajet celá a všichni si přijdou na své. Pokud se sejde míň lidí, tak se skupina prostě nějak přizpůsobí, však to není závod.

                          0 0
                          • karliner  

                            no, nedá mi to si šťournout ještě jednou, bikový Sudety bejvají vždycky druhou sobotu v září a i letos jsou 12/9, takže je to 14 dní po nich ;-)

                            0 0
                            • Bumerangista  

                              Pravda. Chybyčka se vloudila. Týden před je Pražská 50, kterou možná někdo bude chtít zajet, i když je to pěkně krátké.

                              0 0
                          • Suchoš  

                            Kľudne môžme vyraziť zavčas rána, zobrať košíky na nosič a pozbierať aj nejaké huby :D    je pravda, že deň už bude kratší,teda čím skôr vyrazíme tým skôr to budeme mať za sebou :DD včasné vstávanie mi nerobí probléma.

                            0 0
                            • malick_medvidek  

                              Ja bych taky byla pro vyrazit brzo z rana, vsak komu se nebude chtit vstavat, tak nas vzdycky po silnici dojede :)

                              0 0
                          • teepeex  

                            ten tvuj zamer se podari naplnit bezezbytku jen a pouze za predpokladu, ze se sejdou pomerne zdatni jedinci, kterym se vyhnou defekty a pojedou stredni kasi cely den s vyjimkou nekolika malo nutnych zastavek na mensi bufet

                            nenadelas nic

                            neni dobre psat neco o pohodovem cekani, houbach a zlepsovani techniky behem teto velmi narocne vyjizdky Vasku:)

                            tak to proste je, vzdyt to vis, kdyz to jedes sam

                            0 0
                            • Bumerangista  

                              Je to náročné, to je pravda! Nechci řikat opak. Ale však je to trochu alternativa k Halounům a o to mi jde. Tahle vyjížďka je příležitost se trochu kousnout a vyzkoušet si, co je to 3000 převýšení v českých lesích. Když se nedojede podle plánu, tak se nic neděje.

                              Teď v sobotu jsme to jeli opravdu na pohodu a je pravda, že jsme měli šanci dát max tak 75% trasy, takže jsme to pak trochu předělali, aby jsme neskončili v 10 večer někde v lese.

                              Příští pokus bude mít za cíl udělat trasu alespoň do Klínce a pak podle času buď podle trasy, nebo zkracovačky na Prahu. Líbí se mi nápad vyrazit hodně brzy a ti, co se budou chtít přidat později dojedou třeba do Vraného po silnici. Dle zkušenosti se už na tomto úseku dá udělat hodinka a půl, když se nedají ty kopce. Nějak to promyslím a těšte se na 26.9.

                              0 0
                              • teepeex  

                                ok, proste v zari pojedem kudlu a objedem to cely :)

                                cau

                                0 0
                                • crom  

                                  neboj to stihneme a jeste pojedem na pohodu;-)nasi:-)

                                  0 0
                                  • pajan  

                                    No jo, ale ty máš jiný měřítka :DCo je u tebe „na pohodu“ u někoho to je objednávání pomníku :D

                                    0 0
                            • malick_medvidek  

                              Tak to se pletes, my stihneme nasbirat aji hribecky :) My totiz vyrazime treba v 6, abysme meli naskok, ze jooo?:) Ted byla chyba, ze sme nemeli svetla, ale sily jsme jeste meli, to se neboj :)

                              0 0
                            • karliner  

                              tím se vyřešilo mé dilema, jestli pojedu kontrolovat řeky, střední kaši jet celej den nechci, už i proto, že si dovedu představit střední kaši v podání pana teepeexe :-))))))))))))))))

                               
                              0 0
      • Suchoš  

        Došli sme zdravo, mal som z trasy (ra)dost :D na podzimní kontrolu řek sa hlásim už teraz pokiaľ nebudem vycestovaný. No podzim ešte zatiaľ nech neprichádza, potrebujem čosi dotrénovať a dať ten najväčší stupák ale nie ten, o kto­rom si vravel na začiatku - Točná, ale ako vtip si to použil vhodne :DD

        0 0
      • Booker  

        Ciao, zdravím zbytek! Už se pomalu začínám stavět na nohy… :-) Byla to opravdu parádní vyjížďka – super počasí, super trasa… Jen škoda mého odjezdu ze Slap na Dobříš…ten asfalt byl furt přede mnou, kolo i se mnou ztěžklo asi o 50 kg:)…no, bylo to trápení, ten dojezd…:-DDD Aby to bylo ještě zpříjemněno, tak ke konci začlo víc pršet… Nakonec jsem se dosoukal asi v 21.15…ale krásných 105…:-) Přidávám pár fotek-jsa poučen, příště zrcadlo netahám…:-DDD

        0 0
      • Booker  

        To jsme se tu ale pěkně sešli… :-D

        0 0
        • Booker  

          Proč dělá takový problém vkládat ty fotky?!?!?!

          0 0
          • Booker  

            Tak… a už toho mám dost… :-D Fotky najdete zde :-D Mé první přidání odkazu…tak kdyžtak nekamenovat… :-DDD

            0 0
            • Bumerangista  

              Perfekt. Mohl bys mi je ale hodit všechny (myslím, že jich bylo daleko víc) na toto ftp: share.notojo.cz, uživatel share.notojo.cz a heslo je nejvyšší bod trasy, malé písmena bez diakritiky.

              0 0
              • Booker  

                Rád bych Ti to tam hodil, ale nevím jak… :-( Zalogoval jsem se normálně, ale netuším, jak a kam to mám vložit…?!?!

                0 0
                • Bumerangista  

                  Když to uděláš přes windows explorer, tak tam můžeš normálně kopírovat.

                  0 0
                  • Booker  

                    Tak už to běží…:-D 77 MB za 38 minut… Chytrá to věcička… ;-)

                    0 0
          • malick_medvidek  

            Pekna fotka a to sme vsichni mysleli, ze mas fotak nakrivo, ale holt umis :)

            0 0
            • malick_medvidek  

              Vsak odkazy z bike-fora na fotky Ti fungujou, neplas :) Jo a muj stroj ma retez nenamazanej pocitam tak 1tis km, vis jak by to vrzalo po 8mi? 8tis nema jen vymenenej retez! :)

              0 0
              • Booker  

                Tak 1 nebo 8 – to vrzání by bylo podobné, ne? ;-) Btw. kde a kdy Ti mohu vrátit ty prachy?

                0 0
                • malick_medvidek  

                  Tak to je videt, ze jsi neslysel vrzajici kolo, jinak bys tohle nerekl! :) Prachy mi muzes bud poslat na ucet, kdyztak sem hod email a poslu Ti cislo a nebo se muzem srazit nekdy na Branicke stezce, ja tam jezdim prakticky kazdej den a zase tak moc na to nespecham :)

                  0 0
                  • Booker  

                    Tak tento týden jsem v Praze a mám kromě dnešku a zítřku prakticky volno… V sobotu už jsem pryč… Tak si řekni spíš Ty…

                    0 0
          • Bumerangista  

            Dej to někam jinam třeba. Ne na rajce, tam je také omezené rozlišení. Na picasa to třeba jde bez ztráty rozlišení.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce