• Bumerangista

    Kontrola řek je dlouhé kolečko z Prahy, které blázny účastníky zavede na kopce kolem Sázavy, Vltavy a Berounky. Důraz je kladen na dostatek kopců a na omezení loudajících nývyků pro hlavní skupinu (tempo je maximálně tréninkové, ale nečeká se na každé křižovatce).

    Již máme za sebou 4 tyto vyjížďky každá v jiném ročním období:

    jarní 2009

    letní 2009

    podzimní 2009

    zimní 2010

    Datum, čas a místo

    Sobota 22. května 2010

    8:00

    Pod Barranďákem – Bránická strana

    Trasa

    Pojede se klasická trasa, oproti podzimu vylepšeno u Černolic, kde se napojíme na prémii z Trans Brd 2010. Kdo to dá, platím mu pivo. U trasy najdete některé zkracovačky, které využije hlavně Zevl skupina. Jako vždy není jasné, jestli pojedeme Svatojánské proudy. Pokud bude hezky a hodně pěšáků, tak ne. Jestli je nepojedeme, dojezd bude o cca půl hodiny dřív.

    Hlavní tempo

    Akce se pojede tak, aby ti, co chtějí všechno zajet, to stihli. Proto bude určeno základní tempo tréninkově svižné. Kdo mě zná, ví, že to není krutopřísné chrtění, za to se držím dlouho. Jestli nemáte najeto alespoň 1500km, tak asi hlavní tempo nezvládnete. Proto je tady zevl skupina viz níže.

    Zevl skupina

    Vedle základního tempa bude existovat i Zevl tempo, kterým pojede Zevl skupina. Ta se zformuje buď dobrovolně, nebo tak, že se dohodnout bojovníci, co nebudou stíhat základní tempo. Zevl skupina bude hojně využívat zkracovaček, po případě přibližováků, jako je vlak. Bude tedy vhodné, aby potencionální Zevlaři měli dobře nastudovanou trať nebo sebou měli mapu.

    Hlavní a Zevl skupina se budou moci setkávat na občerstvovnách, nebo jinde na trati, podle toho, jak se to povede. Pro tento účel bude možné telefonicky a textově komunikovat s hlavní skupinou, poslouží také orientační průjezdní časy.

    Spáčská sekce

    Vedle Zevl skupiny bude také Spáčská sekce. Tam budou všichni ti, co nebudou chtít tak brzy vstávat. Proto vynechají první kopce a využijí první zkracovačky do Vraného, nebo alespoň část. Pro tento účel je určen garantovaný sraz ve Vraném.

    Srazy a předpokládané průjezdy

    Na základě komplikovaného modelu byly sestaveny časy dosažení různých míst. Udávány jsou zde časy odjezdů, takže u některých občerstvoven budeme trochu dřív. Tučně jsou zvýrazněny garantované srazy. Ostatní jsou jen odhady průjezdu, kde se nebude čekat (ale dohoda je vždy možná).

    → Barranďák (přesně pod ním na Bránické straně): 8:00

    → Komořany (odbočka z cyklostezky): 8:21

    → Zbraslav (nájezd do mini-zoo nebo na konci mostu): 8:58

    → Jarov (nádraží na perónu): 9:37

    → Vrané nad Vltavou (před přejezdem): 10:10

    → Davle (Libřice – pod sešupem po červené): 10:42

    → Petrov (odbočka žluté kčt ze silnice): 11:08

    → Luka pod Medníkem (rozcestí kčt u nádraží): 11:36

    → Kamenný Přívoz (za mostem): 12:12

    → Třebsín (hospoda na trase… oběd): 12:34–13:54

    → Teletín (žlutá dolu do rokle): 14:50

    → Třebenice (hospoda na náměstí): 15:39

    → Černošice (lávka): 19:21

    Vliv počasí

    Pokud bude hnusně, tak to může dopadnout různě. Teoreticky i přesun na neděli nebo podobně. Takže je třeba to tu sledovat.

    Na závěr

    Devět žen v domácnosti ze šesti doporučuje nahradit četbu XMana „Jak dát Salzkammergut“ opravdovou dávačkou Kontrola řek.

    0 0
    • Bumerangista  

      Aktuální trasa

      0 0
    • Darkson  

      zatím to vypadá, že bude fakt hnusně. osobně by se mi hodil až další týden, to už bude určitě i lepší počasí:-)

      0 0
    • crom  

      jedu cece:)3400m mnam:)

      0 0
    • teepeex  

      jel bych, ale v jinym terminu:)

      0 0
      • Bumerangista  

        No jó, no, když jedete zase silničku… to bychom se mohli načekat.

        0 0
    • martin_bakov  

      Jako kdyz nebude hnusny pocasi tak se rad pridam…

      0 0
    • ronin  

      kdyby se termín z jakýhokoli důvodu přesunul na další víkend můžeš se mnou počítat… takže budu sledovat jak to dopadne

      0 0
      • crom  

        myslim ze Vasek Krali Sumavy neodola:)

        0 0
        • Bumerangista  

          Přesně tak pánové. Já mám redaktorské povinnosti (Král,Malevil) pak neredaktorské Loudání a 5.6. jinou akci. Pak už je léto. Vzhledem k tomu, že zatím nikdo neudělal například Přejezd Brd, určitě je prostor k organizaci něčeho ten další týden. Jo a počasí bude ok, snad. Ve středu sice severní pól ale v sobotu už to bude fritovat. A pro ty, co nebudou, tak letní kontrola řek je nemine. Předběžně jsem si říkal 10.7. protože prý nebude Extrém bike Brdy, takže místo toho, jako.

          0 0
    • Twister  

      Předběžně projevuju zájem. Tentokrát to ale vidím skoro na zevl skupinu.

      0 0
    • StrejdaS  

      S teepkem na silnici nebo s Bumerangem na bika, nebude to lehky rozhodovani… Co jednu akci posunout o den a totalne se zdemolovat? :D

      0 0
      • Bumerangista  

        To jsem zvědavý. O den bych možná posunul i kontrolu. Trochu i dle počasí. Viděl bych to na rozhodnutí max ve středu večer.

        0 0
        • martin_bakov  

          nechal bych o tom hlasovat, me sobotni kontrola rek vyhovuje

          0 0
          • Bumerangista  

            Na základě počasí mi to v tento moment přijde blbost posouvat, takže do odvolání platí sobotní termín. Změníme pouze pokud by mělo v sobotu lejt a v neděli pražit.

            0 0
            • StrejdaS  

              Teepek je marod, takze je to jasny. Uz se tesim. :)

              0 0
              • teepeex  

                hezky pekneee:)

                a az teepek chcipne, tak konecne budes moct jezdit a tesit se z toho

                hajzle:)

                0 0
                • crom  

                  :))dobre ty

                  0 0
                • Booker  

                  :-))) No to jsem se pobavil…

                  0 0
                • StrejdaS  

                  A nez natahnes backory, tak se koukej uzdravit, at muzem v tejdnu vyrazit na silnici. :D

                  0 0
                  • teepeex  

                    :)

                    tady to nepis, nebo nas bajkeri sezerou;)

                    0 0
            • martin_bakov  

              Taky se budu tesit, hlavne aby to nezkazilo pocasi…

              0 0
    • Booker  

      Škoda, tentokrát to nevyjde:-(

      Rád bych, ale bohužel jsem out… :-(

      0 0
    • Bumerangista  

      Tak zítra bude fajn počasí. Maximálně se schladíme přeháňkou, ale marast nebude. Takže doražte a ne, že zaspíte.

      0 0
      • crom  

        toho se jedinyho bojim,vstavani:(pris­te radeji vyjedem pozdeji a prislapnem do pedalu:)

        0 0
    • Masl  

      Tak se s dovolením taky hlásím, abych poznal nejaké ty nové cestičky:) Bohužel asi nebudu uplně stíhat, takže až budu moc velká brzda tak se někde odpojim. Ráno pod mostem naviděnou.

      0 0
      • Bumerangista  

        Oukej. Uvidíme, kdo se sejde. Ber na mne číslo, se může hodit.

        0 0
    • StrejdaS  

      Pulnoc pryc a tady furt pusto prazdno… :D

      Mno, tak aspon ja pridam svoji srabackou verzi „Dvou rek“… :D

      Tam a Zpet

      Jinak obed me docela vzmatozil, ale stejne bych byl zas kaput v Cernolicich nebo mozna i o kopec driv…

      V lete reparat a na Krali uz mi snad budou nohy slapat lip!

      0 0
    • crom  

      za me dobry i kdyz kluci se postupne zdejchli:))nakonec i sefik Vasek ze musi na grilovacku:-o takze jsme to zase nedali cely,ale Svatojanske proudy bez jedineho cloveka jsem nezazil ani v zime.neskutec­ny!!najezdy jsme zkoukli v Rabyni a v euforii jeli proudy,malina:)di­kes panove.jako vzdy velmi slusna bikovacka

      0 0
      • McBlacky  

        to je zakletý. v létě to padne!

        0 0
      • Bumerangista  

        Byla to malina. Zkrátili jsme si to je nepatrně a navíc jsme dali průzkum nového singlu. Mě to dalo 130km a 2800 převýšení. Časem dám pár fotek.

        0 0
        • StrejdaS  

          Jste meli rict, ze jedete na hokej, bych se netrhal… :DDD

          0 0
        • martin_bakov  

          Zajel sem si jen pul trasy protoze pak bych uz odpadnul ,ale fajn to bylo, diik. Jeste zverejni fotku sve pumpicky at to vejde ve znamost, fakt exoticka :)

          0 0
        • Masl  

          Díky organizátorovi i ostatním spolujezdcům. Trasa je to krásná, akorát se musím na příště lépe připravit, protože včera jsem se utavil jako ještě nikdy v životě. Nakonec jsem to potom obědě teda dojel až do Prahy, ale vubec nevim jak:)

          0 0
        • teepeex  

          hmm, to nebylo uplne zadara:)

          0 0
        • Bumerangista  

          Tak dávám k dispozici fotogalerii.

          0 0
          • teepeex  

            hezky

            musel jsem si to zpomalit

            budto jsi nejen chrt, ale mas i to slajdsou moc rychle,

            nebo jsem uz zevldeda a neumim tak rychle cist a prohlizet obrazky:)

            letni dame cely, i kdyby na pivo nebylo;)

            vyrazil bych v 6h a navrat planoval na 22h a par kopecku tak jeste muzem pridat;)

            0 0
            • Bumerangista  

              Ty 3s mezi obrázky to tam nastavuje samo, takže i já si to musím vždy zpomalit.

              V létě to dáme, no to jo. Jen správný termín. Blacky tam laboruje se zamýšleným termínem pro jinou akci, nemá smysl si konkurovat. Já dám kdyžtak obě akce, protože stejně budu trénovat na Slazku.

              0 0
          • martin_bakov  

            Dik, pekny fotky a jeste lepsi komentare. V lete vezmu vetsi bidony a dam si to cely. Jel sem v nedeli jeste 50 okolo bezdezu a musim Vam rict jednu cennou zkusenost ;) Nema cenu jezdit na zavod kdyz se den predtim vycerpate, protoze to proste vubec nejelo, nebylo odkud brat kdyz sem neodpocival :)

            0 0
            • Bumerangista  

              Čoveče, já jedu letos ještě jeden etapák na 6 dní a pak Loudání českou krajinou a to je 550km v kuse. Tak to jsem asi v pr…

              0 0
              • martin_bakov  

                a nebo ses trenovanej ‚o trochu‘ vic nez ja ;) hlavne od stredy nic nedelat protoze se musime tesit na krale sumavy !

                0 0
              • McBlacky  

                to je pak jiný. Etapák jedeš první etapy kaši a ty další už volněji. Od třetího dne už to je jedno, to jsi rád, že se na kolo ráno vyškrábeš.

                Loudání to budeš v tranzu, to uteče jako voda :)

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce