Giant 2014 - masivní podpora MTB 27,5“

53 nepřečtených
  • Delkim

    doporučuji ke stažení nový katalog GIANT, masivní útok na rozměr MTB 27,5“

    jsem se díval na svojí novou potencionální silničku a nestačil jsem se divit, kolik se rozměru 27,5“ Giant pro příští rok věnuje

    http://www.progresscycle.cz/…k-cz-web.pdf

    asi je příští rok jasné, jaké bude nejčastější téma :)

    koupit 26" 27,5" nebo 29" :)))

    0 0
    • Lister  

      Tos objevil brzo.

      0 0
    • Azmir  

      Radši to zakmni, zaspal si domu, už se to tu řešilo milionkrát, stačí pohledat ;-)

      0 0
    • kliiima  

      Ty propagacni materialy jsou plny kecu, pocital jsem si nejzdove uhly a tam je 27 samozrejme bilz 26 nez 29 (27,5 je ve skutecnosti 27,2). Stejne je to i se stycnou plochou. Hmotnost a akcelerace samozrejme bude bliz 26, v tom jedinym asi maji pravdu. Temato lzivyma materialama u me Giant hodne ztratil…

      0 0
      • JakeF  

        Blbost, to tady zastánci 27,5" tvrdí už dávno, že přes překážky to jde jak 29ka, ale zrychluje jak 26ka :D.

        0 0
      • Georrge  

        si pis ze je to lzive, staci se nad tim zamyslet (coz bohuzel vetsina kupujicich neumi protoze je to pro ne spanelska vesnice), na tom je postaveny marketing a u nastupu 29" to bylo to same… proto mi velke kola znechutili, a bojim se ze mi znechuti i tenhle rozmer.

        0 0
        • JakeF  

          Njn, někdo se rozhoduje podle toho, jak to jezdí, někdo podle toho, co o tom výrobci tvrdí :D.

          0 0
          • karliner  

            No a někteří se rozhodují podle toho, co výrobci tvrdí a když si bike pořídí, tak tvrdí, že se rozhodli podle toho, jak to jezdí..

            0 0
            • JakeF  

              Je vidět, že každej píšem podle svých zkušeností :D.

              0 0
      • MlokCZ  

        I to už se tu řešilo, že tam mají nesprávné nebo dokonce lživé informace. Jinak je to jak píšeš.

        0 0
      • Deathwing  

        to vis propagacni materialy rikaj 27 bere to nejlepsi z 26 a 29, ale co kdyz bere jen to spatny: hur se rozjizdi nez 26, hur prekonava prekazky nez 29 atd :D

        0 0
    • JakeF  

      Mně se moc líbí vývoj Treku u Remedy , vypadaj dost zajímavě a uvidíme, jaký nasadí ceny… Trochu je škoda, že ve 27,5" maj delší zadní stavbu, než Spešl Enduro 29". Remedy 7 ve 27,5" by se mi asi hodně líbilo, stačilo by dát Absolute Black převodník s vodítkem, General Lee kazetu, ZTR Arch EX kola a byla by to paráda :).

      0 0
    • scret  

      tak 29ky ma spesl, Giant musel prijit s necim „novym“:)

      0 0
      • Delkim  

        takže kdo se bude v zimě nudit tak zajde do Spešlu a nadhodí, že slyšel, že Giant a jeho 27,5 je ta správná cesta a nebo zase naopak v prodejně Giant :)

        a bude mít o odpolední marketingovou přednášku postaráno :)

        0 0
    • goofy  

      Tak vidim, ze kdo se letos rozhodl pro koupi Reigna, tak vyhral na plne care :-)

      0 0
    • 584mm  

      Tomu se musí zlatuše tam nahoře jenom chechtat.

      0 0
    • Mig_all  

      27, 29 to jsou leda tak píčoviny smeroplatný je ráfek, konečný prumer ti stejně udělají až pláště ktere na ně nasadíš. Pro mě je podstatné že se sjednotil standardní rozměr ráfku ktery je na silničkách nebo krosech s tema co se ted davaji na biky s označením 29" vzajemna kompatibilita je super, vymyslet nejaky novy rozmer uz s ohledem na obutí je leda tak pekná kokotina…

      0 0
      • borda  

        K cemu ti je prosimte dobry, ze ziletka ma stejnej prumer kola jako bike?

        Btw.: Slovo smeroplatny neexistuje (krome kuloveho blesku)

        0 0
        • Mig_all  

          smeroplatny je novotvar diskuzních fór :-D K cemu mi to je dobre? No muzu si na bika obout jakykoliv plašt chci treba ze silničky slica nebo z krose nejakou užovku, hodí se to na valce nebo kdyz potrebujes udelat hybrida, zamknu vidlici a mam univerzal kolo… Naopak na krose muzes pouzit (pokud mas dost sirokou vidlici) poradny balon z 29" bika ktery se driv samozrejme vubec nevyraběl atd… Prostě je to kompatibilní…

          0 0
          • borda  

            O krosu zadna. Ale o silnicnich plastich na bikovy rafky teda vubec presvedcenej nejsem :-).

            0 0
            • martinpav  

              Uplne bez problemov. Staci dat trosku sirsi rozmer (25) a pohodicka.

              0 0
              • Lister  

                Otázkou je spíš proč to dělat…

                0 0
                • martinpav  

                  Tak to uz zalezi na konkretnom sudruhovi. Mne sa nechcelo ladit dalsi bike na zimu, zobral som stare kotucove naby, kupil rafky za 15e, vyplietol a spravil z 26-ky hybrida :). Dorazam na tom stare cestne plaste a do roboty/spat (20 km jazda) uplne v pohode. Inak by ten bike skoncil na veky v pivnici.

                  0 0
                • Mig_all  

                  Otázkou je proč někdo jezdí po městě po asfaltu s balonama se vzorkem do total sraček? Akorat se nadře jako vůl a sjíždí si drahý materiál… Víš kolik už jsem viděl zamknutých 29" fullů na silničních pláštích? Evidentně to nenapadlo jenom mě, že to nechápeš tak to nedělej, nikdo tě nenutí… Myslím že na dojiždění do práce a třeba i na ty treninky na válcích je elegantnější mít dvě sady zápletů každý obutý na něčem jiném a mít jedno univerzal kolo ktere dá všechno než mít doma zaparkované dva celé bicykly.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Taky jsem si to dřív myslel, teď už mám bicykly 2 :)

                    0 0
                    • Lister  

                      Tři jsou vždycky lepší než dva.

                      0 0
                      • JakeF  

                        While the minimum number of bikes one should own is three, the correct number is n+1, where n is the number of bikes currently owned. This equation may also be re-written as s-1, where s is the number of bikes owned that would result in separation from your partner.

                        0 0
                        • Lister  

                          Tak tady už mám vyzkoušeno, že obě dvě hodnoty se potkávají na čísle 4 – dost aby mi to stačilo a ještě dost málo, aby to nevyvolávalo moc velké domácí emoce.

                          Jinak plán je jasný – 150mm full 26 na machrování, 120mm full 27,5 na ježdění, HT 29 na vyjížďky s manželkou a k tomu silnička – taková ideální domácí stáj.

                          PS: zimáci a pracanti se nepočítají.

                          0 0
                      • Macik  

                        +1 :D

                        0 0
              • Martin  

                23 jde taky, sice naštorc, ale jde

                0 0
                • martinpav  

                  Ide, sam dorazam 23 z cestaku. Ale radsej som radil „jednoduchsie“ riesenie, neviem ako je zdatny :).

                  0 0
                  • borda  

                    Nevim, co myslis pod pojmem zdatny a jaky myslis rafky. Rafky na 29er o kterych mluvi migall a na co jsem odpovidal byvaji siroky jak prase a prijde mi jako pekna hovadina prat na 25 mm rafek jak23 mm tak 25 mm plast. Ze neco jde, neznamena, ze to je dobry reseni.

                    Btw. Konkretne zrovna doom, kdyz si ode me pred lety bral 29er bontrager kola tak mi rikal, ze teda 35 mm plaste by na takhle siroky rafky nedaval :-)

                    0 0
                    • Mig_all  

                      At si kazdy dava co chce, dulezite je ze to jde.

                      0 0
                    • martinpav  

                      Mozno sa ti to zda prasarna ale nie je. Bezne sa robia cestne rafky so sirkou 23mm. Pouzit ide v podstate cokolvek v normalnej sirke. Samozrejme je to na kazdom co si da na bike, ja to len jedna z moznosti.

                      Na 28mm by som urcite 23mm gumu nedaval, to je moc uzke. Proste drzat sirku gumy blizko sirke rafku a je to v pohode.

                      0 0
                      • borda  

                        Jenze tohle je vnejsi prumer a ja se bavim o vnitrim a ten bude tak 20 mm. Kdezto vice bezny 29er rafek nez tento 23 mm silnicni :-) bude vnitrkem 23 a vice. Jako prasarnou bych to nenazyval, tomu jsem dalek, ale proste idelani to neni.

                        Kazdopadne vedem diskuzi u o nicem, jak rikam vyse, at si kazdej vozi co chce. Ale jako nejakou extra vyhodu bych tohle trovna nepovazoval, pac pokud to ma k necemu bejt, stejne si na tu silni musis poridit extra kola a ty das do jakyhokoli biku od 26" vyse

                        0 0
                      • Vilém  

                        Uvazujes podobne i na normalnim MTB kole? To by byly jedinym resenim nejaky trialovy rafky, nebo spis rafky na snowbike:)

                        0 0
                        • martinpav  

                          Ale hovno, zase ma nechytaj za slovicka :).

                          Chcel som bike do mesta, roboty a zimu. Mal som doma 26" ram a nejake stare komponenety, 2 kotucove naby, tak som proste prerobil stary horak na hybrid. Este tam hodim nejaku kabelu na notebook a bude vybavene. A ked ma chyti nostalgia tak mi staci len prehodit kolesa a je z toho zase horak (ale to sa radsej zvezem na fullovi).

                          0 0
      • kubad  

        jj pěkná kokotina to je

        0 0
        • Lister  

          Tož su rád že příští budu potkávat samých kokotou a už tak nebudu sám.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.