650b masivně již příští rok !

652 nepřečtených
  • Zlatka

    ANO, rok 2013 je rokem ve znamení širokého nástupu biků, kol, vidlic a rámů 650b / 27,5".

    Jedná se o informační thread zaměřený na horskou cyklistiku (rozuměj MTB) s malým předběhnutím času, což není na škodu.

    Toto není žádná vize, nýbrž jasná věc, pokud nevěříš za rok uvidíš.. :)

    Diskuze na téma ?

    0 0
    • Smazaný účet  

      Ja budu upg®atovat bajkovy park, ale rozhodne ne timto smerem:)

      0 0
    • marapara  

      A co jako? Vůbec mě to netankuje, stejně jako 29tky. Zůstávám na 26tce jako max. spokojený člověk.

      Navíc fotky těchto „kol“ jsou přímo odpuzující.

      0 0
    • martin_bakov  

      panbu nam to zaplat

      0 0
    • Georrge  

      tenhle rozměr se mi líbí, ale zaprvý nemám na nový kolo, a zadruhý bych šel jen do nějakého 130–140mm fullu na těhle kolech :) a to bude ještě chvíli trvat :)

      0 0
    • roman 3D  

      a mě se to KHSo líbí, samozřejmě ale musí mít černý pláště

      0 0
    • Bafoon  

      42

      0 0
    • Kouba_2005  

      Ta třetí fotka je taková zajímací :-)) Asi se nedalo otočit kolo, tak otočili fotku :-))))

      0 0
      • gargamel  

        U 650tek si prej budeš moct dokonce vybrat, na jaký straně chceš mít pohon ;)

        0 0
        • Kouba_2005  

          :-))) a jestli barvu negativ nebo pozitiv :-)))

          0 0
          • Georrge  

            a je sice hezké, že teď budou RR vyrábět pro 650 i s textem pozpátku, ale místo toho by mohli spíš přidat další typ gumy :)

            0 0
            • Tina  

              jj, Rocket by nebol na škodu

              0 0
    • baboon  

      Počkám si na 645, protože to bude teprve průlom..

      0 0
    • nox159  

      mam doma 75B a jsem spokojeny :)

      0 0
      • fousac  

        mam doma 80C a jsem spokojeny :)

        0 0
        • Atilla  

          Měl jsem doma 80D. Budu muset zplodit ještě jednoho potomka abych znovu okusil a byl spokojený:)

          0 0
          • fousac  

            ani nevim, proc me napadlo…

            mam doma mrouskajici se kocku a taky hodlam zplodit potomka…

            P.S. kocce uz 15 bylo…

            a teď lépe a radostněji, jako moje kulíšek forte (čti: rýmička), tak i já:

            myslis ze se ti potomek narodi rovnou s Dckama, nebo si proste tak trpelivej? ;)

            0 0
            • Atilla  

              Raději fenu, kočky nerad:)

              0 0
          • nitraq  

            To si budete chlapci přeměřovat „pindíky“?:-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            fiii..to jsou ale kozy…sprostaku, chce jednu do huby?!…ano prosim a druhou do ruky:)

            0 0
    • Blade  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Martin  

      650B No.1!!!!!

      0 0
    • DeeDee71  

      posečkám a uvidím, zatím mám 26 a toužím po 29 :-)

      0 0
      • Martin  

        počkej 3 roky :D

        0 0
      • Zlatka  

        www.bikeradar.com/…29ers-28684/

        Guy Kesteven, BikeRadar tester

        “Big-wheeled bikes are rubbish. They’re sluggish, flexy, heavy and only for really tall people or tragic attention-seeking old men and beginners who can’t ride…

        :)

        0 0
        • Martin  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • DaSnail  

          … I love it when I hear that because it means my cheating secret is safe for a bit longer.

          “To be honest, some of the badly designed bandwagon bikes are crap. Even the good ones don’t do stunts and tricks well and they’re more sluggish to accelerate and weave through really tight sections. All of which means they’ll never suit some people.

          “If you asked me what bike is the fastest for long, rough, technical trail rides though I wouldn’t hesitate to say, ‘a 29er’. Even more so after riding the 2011 options. Bigger wheels mean smaller bumps, more momentum and more confidence through rough technical sections.

          "They give more speed sustain and traction up climbs or through fast corners. Good 29er hardtails descend like 100mm-travel (3.9in) 26ers. Good 100mm-travel 29ers will match most 152mm-travel (6in) 26ers on fast, rocky trail descents.

          "Simply put, riders who lag on 26ers will lead on 29ers. This isn’t just hype and speculation either. I’ve seen it happen on group rides, at endurance races and now even the cross-country World Cup. Like I say, though, I’d rather people didn’t believe me just yet so I can carry on kicking their arses for a bit longer.”

          0 0
          • Martin  

            masírka, nebrat

            0 0
          • martin_bakov  

            pan Masirka fakt nevi coby, radsi by mel drzet pysk a vic jezdit nez psat takovy komentare, snad tomu neverite :)

            0 0
          • Zlatka  

            Nějaký kachnolog..

            0 0
            • Martin  

              zlatko, smaž to, 650B si rozvracet nenecháme, kór takovou strašnou lží.

              0 0
              • Martin  

                ty vole, viktor čistič v akci :D

                0 0
                • Zlatka  

                  Ty zjevně nejsi normální nebo co si o Tobě mám myslet.

                  0 0
                  • Martin  

                    (:

                    0 0
            • Martin  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • bluma  

              Ačkoliv se rád dozvím, co je u 650b nového a beru to jako velmi zajímavou alternativu, tak tentokrát jsi se fakt ukázala jako pěkný manipulátor a vytrhla jsi z kontextu část, kde se píše, že 29" je odpad, ale tu druhou, kde autor uvádí věci na pravou míru (postnul DaSnail), tu už ignoruješ a blokneš Dooma, který na to upozorňuje. Jen tak dál…

              0 0
              • Zlatka  

                Setsakramentsky pěkný manipulátor, ty jsi ten článěk před dvěma roky ještě nečetl ?? :DD Tehdy byly 29" něco jako dnes 650B, jeden řekne super a za pět minut na to shit aniž by na tom aspoň jezdil. Druhý den napíše, že si to jede koupit.. :)

                0 0
                • Bafoon  

                  a ty patříš kam? promiň, pořád v tom nemám jasno

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    to je ženská… ta nikdy neví co chce.

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Já vím co chci, já v tom mám jasno, ale nejsou money, protože to nestojí pár ňuňíků. :(

                      0 0
                      • vsn  

                        asi se málo snažíš udělat reklamu a nebo jí neděláš dostatečně dobře :)

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Já nikomu reklamu nedělám, kdybych měla takový úmysl, vypadalo by to jinak. Třeba bych si nechala vytetovat na čelo 650B a to by mělo jistě úspěch. :)

                          0 0
                          • vsn  

                            to je nápad :) Homer Simpsonovi to docela dost vynášelo … byl to díl v 17. nebo 18. serii, už si nevzpomenu. Nakonec dostal od Marge vynadáno protože se v posteli svlíknul a měl modrým svítícím pismem na sobě reklamu na pivo :D

                            0 0
                            • Zlatka  

                              :) nedá se to někde sosnout ?

                              0 0
                              • vsn  

                                dá .. určitě i na ulož.to … ale fakt nevím jakej je to přesně díl nenašel jsem popisy takže bys musela tahat všechny díly :)

                                0 0
                              • vsn  

                                tak jsem ti to našel a dalo mi to hodně práce (včera i dneska :D ) ale povedlo se :) tady to máš a nemusíš to ani tahat … tak to máš odemně k narozkam.

                                http://simpsonovi.nikee.net/index.php…

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  :) děkuji, fajn, večer se na to podívám. :)

                                  0 0
          • Bafoon  

            100mm u 29" = 152mm u 26" ?! kde proboha jezdil

            0 0
    • DAWE25  

      Jediné o čem maximálně uvažuju je přejít z HT na full v 26. IMHO 29 fully jsou použitelný max pro 2 metrovýho valibuka a víc.

      0 0
      • Mirek_29  

        Já mám 181cm tak ti nevím co je na tom pravdy.

        0 0
    • Horyna  

      Já než se rozhoupu tak bude trend zase někde jinde páč se mnou to je na roky. A v rámci evoluce si musím nejdřív projít 29" takže 650B až tak za 10 let. A to už bude pomalu na elektrokolo a na něm do penny a zpět :-)

      0 0
    • nox159  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Smazaný účet  

      už jsem myslel, že se s tebou něco stalo

      0 0
    • mr.antik  

      Pokud díky tomu nevzrostou ceny 26kových součástek, tak je mi to úplně jedno…

      0 0
    • prvniodkonce  

      Já myslel, že to je jen vtip a že ta kola nejsou :)

      0 0
    • Jamin  

      Nesmysly to jsou – místo toho aby se lidi snažili zvykat si na kola, snažej se vymejšlet kola který by jim sedla rovnou jako prdel na hrnec. Jde to všechno špatnym směrem.

      0 0
      • martin_bakov  

        co by ne, kdyz se najdou zakaznici

        0 0
        • Martin  

          je to jenom marketingová masírka

          0 0
          • mr.antik  

            pro ty zoufalce, co si koupili 29ky a zjistili, že udělali chybu, tak další vývojový stupeň, no…

            0 0
          • martin_bakov  

            na zaklade ktere vzniknou zakaznici a hotovo, bez masirky to nejde

            0 0
            • Martin  

              ne a ne a ne, jediná pravá víra je 26" a nikdy jinak (:

              0 0
      • roman 3D  

        přesně tak, stejně jako 29:-))

        0 0
    • vsn  

      tak ted počkámě pět let kdy tohle vlákno JdS vytáhne a budem se pak Zlatce smát :D

      0 0
    • Smazaný účet  

      příští rok nebude

      0 0
      • blaf  

        příští rok už byl

        0 0
    • kubad  

      Mám 26", ale vážně uvažuji o 650b.

      Mám 28", ale vážně uvažuji o 650b.

      Mám 29", ale vážně uvažuji o 650b.

      Zatím v tom ale nemám zcela jasno.

      máš tu anketu blbě potřeboval bych hlasovta v těchto katechoriích, ale nejde to!!!

      0 0
    • fousac  

      zajdem nekdy na pivo?

      0 0
      • JSt  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • McBlacky  

      mám všechno co potřebuji.

      0 0
    • konarider1  

      Jo když už ovce málo nakupujou, je třeba přijít s dalším marketingovým žvástem ala 650b

      0 0
      • McBlacky  

        kondičku ani techniku zatím nikdo neprodává, tak se prachy musí točit v materiálu :)

        0 0
        • mr.antik  

          spíš se výrobci zalekli toho, že většině lidí vydrží vidle, kola i rám déle než 3 roky, tak hledají možnost, jak z toho ven. Takže 650b kola a 34mm vidle…

          0 0
          • fousac  

            kdybych v lete nemenil kola (po 6 letech) a lanko, tak nejmladsi kusy biku mam tak 5 let a ty nejstarsi pres 11…

            tak jeste par dekad, a mozna se 650B pomalu prochatra a prorezne i ke me…

            0 0
            • McBlacky  

              jsi dva/tři roky skoro vůbec nejezdil, to se nepočítá :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                i ohlodáváním od myší a pavouků bike stárne…nehledě na to, že už pak není „in“…jen když si vzpomenu kdysi pradávno na můj úžasný celoodpružený fialový Easy Time za asi 6000,– Kč, ou jé

                0 0
    • Tomahomo  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Smazaný účet  

      99

      0 0
    • Smazaný účet  

      100

      0 0
      • marapara  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • cat  

        650B

        0 0
    • Excel  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • DaSnail  

      buď bude v 2012 konec sveta a masívný nástup 650b v 2013 nebude, alebo masívny nástup v 2013 bude, a to bude konec sveta…

      0 0
      • Frostty  

        Stejně tady nikdo na kole nejezdí, nic by se zas tak vážného nestalo..

        0 0
    • jIrI___  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Smazaný účet  

      650B no.1!

      0 0
      • Martin  

        a co nová norma 666B? :D

        0 0
    • winter78  

      To by som musel najskôr brať vážne boom fullov a 29" (a to sa nikdy nestane ;-) ) a až potom riešiť ďaľšie zbytočné zahustenie trhu ďaľšou nekompatibilitou s už vyrábanými modelmi (cesta,cross,MTB 26", MTB 29",…).

      0 0
      • Tina  

        zabudol si na rozmer 650C hodne rozšírený v triatlone a na silničkách pre malé postavy ;)

        0 0
        • JSt  

          hodne rozsireny… zkus treba u nas sehnat 650c plastovy rafek a gumu k nemu :-))

          0 0
          • Martin  

            zkus místo plastového shánět hliníkový, možná uspěješ líp než s plastovým (:

            0 0
            • JSt  

              to bych naplsal umelohmotny ;-)

              0 0
          • Tina  

            zohnať tu na českom trhu? A načo by sa to tu niekto pokúšal predávať? Veď tu predsa nikto nemá rád iné ako „štandardné rozmery“, respektive si väčšina vystačí s jedným alebo dvoma rozmermi kolies a ostatné je zbytočné :)

            0 0
        • winter78  

          Hodne rozšírený ??? Ukáž mi koľko ľudí jazdí rekreačne triatlon alebo koľko menších ľudí siahne pri cesťáku namiesto 28" po inom rozmere ? U detských , resp. juniorských cesťákoch som sa stretol maximálne s 26" rozmerom.

          0 0
          • Tina  

            Tu asi nie veľa. Ale to, že sa v ČR nedajú zohnať neznamená nič. Český trh neudáva smer a nie je z hľadiska predaja zaujímavý. Nikto nepochybuje o tom, že napr. Trek je jedným z najväčších výrobcov bicyklov na svete. Vo svojej produkcii má nie jeden alebo dva modely, ktoré je možné kúpiť s kolami 650C. Je to niekoľko silničných a niekoľko triatlonových kol. Nechce sa mi hľadať aj ďalších výrobcov bicyklov, ale určite tento rozmer nie je doménou iba Treku.

            Tento týždeň som poslala e-mail do Progresscycle ohľadne dostupnosti ráfkov Alex XD_Lite Disc 650b. Progresscycle je distributér ráfkov Alex pre ČR a SR. Dostala som odpoveď, že sa nechystajú tieto ani iné ráfky Alex na najbližšom čase objednávať. Avšak najviac som sa pobavila keď som si prečítala komentár, ktorým adresát môjho e-mailu preposielal správu kolegovi. Jeho komentár bol veľmi stručný. Citujem doslova: „eee??“

            0 0
            • deekay  

              bohuzel naprosto bezne u ceskych dovozcu…

              a podobne je to pokud jde o ND, docela me pobavil Zitny – dodavka vzduchoveho vicka RVL s ventilkem 10tydnu a expanzni pistek pro pro RVL team ani nevedi jestli umi sehnat :)

              Chapu, ze to nemaji skladem, ale 10tydnu? c'mon :D

              Z nemecka to tu mam do 3dnu, akroat se me nechtelo platit kartou, pac na tom shopu neberou paypal, tak sem si rikal, ze zkusim u ceskeho dovozce… chyba lavky :D

              0 0
              • Smazaný účet  

                pruzina do domaina…13 tydnu:)

                0 0
              • vsn  

                mělo by to být 8 týdnu )počíta se od prvního dne v měsíci) a ty by jsi jim měl dát PN (parn number) tý součástky … tu najdes normálně na sram.com ve spare parts

                0 0
            • JSt  

              kdyby ses neco o 650c dozvedela, dej vedet. takhle jsme odsouzenej ke starym shamalum a bayer loukoti O:-D.

              0 0
            • Zlatka  

              Když jsem se pustila do rozhovoru s Českými distributory Mavic na Sportlife – Kastar, o tom, proč začli vyrábět pouze c-maxy ve 29" a nezačli zatím vyrábět ani jeden obyčejný ráfek v 650B, tak na mne koukali jako vyorané myši s otázkou co to je 650B ? Tak jim na to říkám, že jako mistři na trhu by o něčem takovém měli jistě vědět. Odpověď byla, že se pozeptají, proč tomu tak není a že není asi chyba u nich.

              0 0
              • vsn  

                C-Maxy ve 29" neexistujou z důvodu (vyjádření Kataru) že nejde jen prodloužit dráty a zvětšit ráfek aby byly zachovány takový vlastnosti jaký chtejí. tak asi udělali narychlo jen C29ssMax … tak SSC ( Special Service Course ) snad budou příští rok

                ale než mi to řekl tak jsem taky myslel při běžným skouknutí že to jsou Cmaxy :)

                0 0
            • winter78  

              Ja nie som dobrá osoba na takúto diskusiu ;-). Pre mňa je už dlhé roky priorita cestná cyklistika, občas MTB (konkrétne 26" HT ) , no a iné kategórie idú totálne mimo mňa,to znamená že sa o ne zaujímam naozaj len okrajovo a minimálne…vlastne vôbec. Takže nejaký nový rozmer kolies je pre mňa informácia, že sa čosi chystá a viac sa o to nezaujímam a ani nebudem ;-).

              0 0
              • Zlatka  

                Jen tě poopravím, že to není NOVÝ rozměr kol, ale prakticky ten nejstarší, jen se nyní konečně drápe ven na MTB.

                0 0
              • Tina  

                Len tak re informáciu :) Rozmer 650C, o ktorom som písala vo svojom príspevku a na ktorý si reagoval je rozmer práve pre cestnú cyklistiku (nepliesť si s rozmerom 650B). Cestné bicykle pre menších ľudí je možné kúpiť aj s menšími kolesami rozmeru 650C (v ponuke ich má aj Cannondale). Tento rozmer je taktiež dosť rozšírený medzi triatlonistami a veľký výrobcovia kolies ako Mavic alebo ZIPP tento rozmer už roky ponúkajú.

                0 0
                • JSt  

                  u nas je zazite rikat tomu sestadvacitka mezi silnicarama. s tim rozsirenim bych to i v celosvetovem meritku nevidel az tak ruzove.

                  schvalne, dej do guglu obrazku „trithlon bicycle“ a kolik ti vypadne kol na 650c? ;-) na trithlon se to cpe kvuli moznosti udelat cely ram kratsi a se strmejsimi uhly sedlove a hlavove trubky. od chvile kdy uci zabanovala rozdilnou velikost predniho a zadniho kola, tak tento rozmer vpodstate umrel.

                  0 0
                  • Tina  

                    Trend 650C nesledujem. Akurát ma pred pár dňami zaujala informácia, že ZIPP má v ponuke nový model kolies 650C. Trochu ma to tiež prekvapilo, ale v článku sa písalo, že je po tomto rozmere stále veľký dopyt a niektorí top jazdci na nich jazdia a vyhrávajú. Pre zaujímavosť aj najnovší celokarbonový top model Felt DA, postavený na eletronickej Dura Ace a na karbonových kolesách Mavic je tiež v ponuke na kolesách 650C. Keby tento rozmer „umrel“ asi by nebol v ponuke u veľkých výrobcov, ktorí vyrábajú bicykle vo veľkých sériách, nie?

                    0 0
                    • JSt  

                      vyrobci vyrabaju bicykle vo velkych seiach, ale v tych velkych seriach rozhodne nejsou 650c ramy, kola, vidlice, plaste, galdy…

                      0 0
            • McBlacky  

              dostupnost Alexrims v čr je kapitola sama pro sebe. škoda. jiný věci umí progress dobře

              0 0
    • Honzyn  

      Podle me je to zbytecny „mezirozmer“.26" s balonovyma gumama je skoro jako 29" s 1.9",27,5" akorat nadela v bikach vetsi zmatek(pro nekoho mozna vyber),vahavym kupcum nasadi do hlav jeste vice brouku:-)Navic za 10 let existence 29" kol jeste neni vse vychytane-stale maly vyber plastu(oblibenci z 26" mi chybi),vidlice Reba 29" je Reba 26" s protazenyma vnejsima nohama(spatne se dostava k nastaveni tlumeni a ventilku negativky,v dutine se drzi bordel),nejsou top modely zapletenych kol 29"(XTR,Crossmax SLR)atd.Takze jeste neni vhodne podle me prijit s dalsim rozmerem.

      0 0
      • Smazaný účet  

        ale s prichodem 650B se vsechno zmeni, vseho bude dosattek a svet bude hezcejsi:)

        0 0
        • Zlatka  

          ANO

          0 0
        • soc  

          Obloha modrejsi, trava zelenejsi, holky hezci… uz se tesim na pristi rok :)

          0 0
          • Zlatka  

            200

            0 0
          • Martin  

            sakra, že bych ještě s hledáním baby rok počkal? :D

            0 0
            • Smazaný účet  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • Smazaný účet  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • nox159  

      a proc je za tim 650 to pismeno B?

      0 0
      • Zlatka  

        Bike Bold Boom

        0 0
        • nox159  

          jeste 647 a mas to kompletni ;-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        až si to koupí 650 Blbů tak to přestanou vyrábět.

        0 0
      • Smazaný účet  

        až si to koupí 650 Blbů tak to přestanou vyrábět.

        0 0
      • Vilém  

        Je to francouzke znaceni prumeru. Jeste existuje 650A a 650C, kazde ma jiny prumer.

        0 0
        • nox159  

          diky

          a nebylo by teda lepsi 650C? :D

          0 0
          • Vilém  

            To se musis zeptat zdejsi propagatorky, ona nejlip vi, co je ten nejlepsi prumer. Tezko rict, zda by ji C, se svym mensim prumerem, vyhovovalo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              C je dycky lepsi nez B!

              Uhlí vede nad borovicema i v přírodě!

              (bacha, je to šifra!)

              0 0
              • Zlatka  
                0 0
                • Zlatka  

                  http://singletrackworld.com/…ountain-bike

                  That's true to a degree – 584mm bsd tyres have been common on French touring and ‚porteur‘ bikes for many years. However what is new here is the width of tyre available in that rim diameter. 650b traditionally is quite a narrow designation (~32mm), however the letters appended to the end of tyre sizes have really lost all of their original meaning. So 650b and 650c (571mm bsd) tyres really ‚should‘ have the same external diameter (650mm) though they reach that through different width tyres on different diameter rims. What is new here is that we are talking >50mm wide tyres on a 584 diameter rim.

                  0 0
                  • Tina  

                    Ahojky Zlatko, poslala som ti včera e-mail na adresu čo máš v profile. Dostala si ho?

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Ahoj, dostala, díky, odpovím..

                      0 0
                    • mr.antik  

                      A nějaký balíček pro mě by nebyl?

                      0 0
                      • Tina  

                        určite by sa niečo našlo :) o čo by ste mali záujem ;)

                        0 0
                        • martin_bakov  

                          ja bych prosil o titanovy ram, a dokonce to nemusi bejt ani na 29er ;)

                          0 0
                          • Zlatka  

                            Že by Van Nicholas Zion 650B ?

                            0 0
                            • martin_bakov  

                              at nezeru klidne i tenhle rozmer kdyz to bude titanovy, holt raritka no

                              0 0
                              • Zlatka  

                                Potěšil jsi mne, myslela jsem, že jsi zarputilý ortodoxní vyznavač 29er.

                                0 0
                        • mr.antik  

                          mám před-objednané ty supertruperbowdeny, už prošly celnicí?

                          0 0
                  • Tomahomo  

                    Ahoj Zlatko, neposlal sem ti včera mail na adresu co máš v profilu. Nedostalas ho?

                    0 0
                    • Bafoon  

                      že ty ji nesvádíš? :-)

                      0 0
                      • Vilém  

                        Ze by zmenil nick na Tomahetero? No uvidime casem:)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          a slovo „pozlatit“ nabude zcela noveho vyznamu:)

                          0 0
                        • Tomahomo  

                          Blbe…

                          0 0
                          • Martin  

                            naopak, dobre :)

                            0 0
                            • Zlatka  

                              Dobře by bylo, kdybys to tady přestal spamovat a to platí i pro další, které jsem musela odmazat, neboť jak nahoře stojí:

                              Jedná se o informační thread zaměřený na horskou cyklistiku (rozuměj MTB) s malým předběhnutím času, což není na škodu.

                              A ne žádné spamovací vlakno, je to snad nesrozumitelné ?

                              0 0
                              • Martin  

                                tak si založ nové, už v tom máš praxi :D

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Není třeba, o 650B bylo řečeno již dost (to je naprostý fakt) a na spamovací vlákna jsou tu jiní přeborníci.

                                  0 0
                                  • Excel  

                                    Obsah tohoto příspěvku byl blokován zakladatelem diskuse.

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      A to platí i k duševním průjmům samozřejmě, to snad nemusím ani zmiňovat.

                                      0 0
                                      • Frostty  

                                        Obsah tohoto příspěvku byl blokován zakladatelem diskuse.

                                        0 0
                                  • Martin  

                                    6 spamovacích témat, to je celkem málo z počtu všech, co jsem založil (:

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      Vy trollové jste bůžci, můžete všechno a ostatní jsou úplní a slepí pitomci.

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        přestan psát olkycím konfrontačním stylem a uvidíš, jak přestaneš přitahovat trolly a blbečky :)

                                        je to ízy :D

                                        0 0
                                        • Zlatka  

                                          Ne, já píši jak to vidím na monitoru (kdo co plodí) a netahej mne za Olkycem. Obávám se, že ještě předtím než úplně zesšílel to musel být fajn chlap. Škoda jej, mám na něj i dobré vzpomínky kromě jiného.

                                          0 0
                              • Smazaný účet  

                                aha no super číčo. A že tady je těch informací o 650B… ani ty jsi sem nic užitečného nenapsala a to se tváříš jako 650B guru

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Já nikdy nepíšu nic užitečného, k čemu taky ?

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    tak to by jsi nemusela psát vůbec nic, co říkáš? K čemu taky?

                                    0 0
                                • Frostty  

                                  Ty ses do Zlatky vyloženě zamiloval :D.

                                  0 0
                                  • Peslezedirou  

                                    Bude bazén, já to tušil :-)

                                    0 0
                                    • Frostty  

                                      Docela mu rozumím, žena plná zkušeností a trochu i paličatá, to může kde koho přitahovat :D.

                                      0 0
                                      • Zlatka  

                                        Paličatost je mou cností, ale pro někoho nemusí. A ten kdo není paličatý, je záhy zmasakrován.

                                        0 0
                • Zlatka  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                  0 0
    • cabbage  

      No, je mi to bližší než 29" ale nekoupím si to (bo ještě dlouho nebudu nový kolo potřebovat).

      0 0
    • vili  

      na 26" HT su velkej

      na 26" fulla su taky asi velkej

      HT 29" se mi skoro žádný nelíbí (kubaduv niner by šel :-))

      na fulla 29" nemám teda mentálně

      sumasumárum su na to docela zvědavej a dokázal bych si představit, že budu sedlat 27,5" fulla. Ale spěchat na to teda určitě nebudu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mam pocit, ze se ti to poselstvi nejak nedari:)

      0 0
      • Zlatka  

        Tak minimálně 98% nastávajících riderů zmasírovaných masírkou 29er si své úspory nadále nechali v šuplíku pro nastávající skutečný a nezastavitelný boom 650B. :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          docela by mne zajimalo kde jsi vzala tech 98%:)))

          0 0
          • Frostty  

            Když se nebudó dělat 26", tak teda budu jezdit na té 27,5" mrše..:D

            0 0
    • Bafoon  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Bafoon  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Bafoon  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Vilém  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Martin  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Frostty  

      tři kila

      0 0
      • Zlatka  

        A něco k tématu tam nemáte ?

        0 0
        • Martin  

          650B no.1

          0 0
          • Zlatka  

            No proto.., už jsem si myslela, že jsou tu jen trollové a spameři. :(

            0 0
            • Martin  

              (:

              0 0
        • Frostty  

          No však DH rám v Lku na 27,5" kola, ve třech kilech bych třeba i bral..

          0 0
        • Bafoon  

          Zlatka no.2

          0 0
          • Martin  

            baf. no.3 :)

            0 0
            • Peslezedirou  

              Doom. no.4 :)

              0 0
              • Martin  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
              • Frostty  

                a já su pjetka

                0 0
            • Zlatka  

              Pánové, proč mám takový dojem, že jste jen naštvaní, že jste si své úspory ještě chvlí nedrželi ve spořitelně nebo pod postelí.

              0 0
              • Martin  

                já jsem spokojen – k dokonalosti už chybí jenom 180mm kliky, ideálně XT2012 v černé

                0 0
                • Zlatka  

                  Tento bajk už máš dost dlouho na to, aby zasloužil lepší upgrade, e tedy celkovou výměnu. :)

                  0 0
                  • Martin  

                    ale houby, loni prošel výměnou sady, před pár dny jsem měnil kokpit, ted budou kliky, kola jsem měnil taky loni…

                    0 0
                    • Zlatka  

                      No vždyť to říkám……, mrkni na ten bajk v zakládajícím postu, přesně na Tebe ! :)

                      0 0
                      • Martin  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                        0 0
              • Bafoon  

                to je fakt, moh jsem mít vymakanější 29er rovnou :-)

                0 0
                • Zlatka  

                  Co to je vymakanější v Tvém podání ?

                  0 0
                  • Bafoon  

                    uvidíš časem :-) ale obecně kdybych věděl jak je 29er pro mě skvělá, koupil bych si 29er FS rovnou a docela dost bych ušetřil na těch mezistupních :-D

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Což o to, ty jsi obr a těm to může sedět, o tom žádná.

                      0 0
                      • Bafoon  

                        195cm je obr? no nevim, to pak hádám taky vyčuhuješ z ženského průměru :-)

                        0 0
                        • Zlatka  

                          To víš, že jsi obr, ostatní to právě kvůli výšce, délce nohou vidí trochu jinak. Já mnohdy nejvyšší nejsem, 182cm je dnes mezi ženskýma normál. Naopak si občas připadám jako prcek.

                          0 0
                    • Martin  

                      můj vývoj byl naštěstí levnější :D

                      cross → 29er HT a sere pes :D

                      0 0
                      • Frostty  

                        Kdy začneš stavět celobrndu? :o))

                        0 0
                        • Martin  

                          asi nebudu bo su za á socka a za bé mě těžší terén, který by sup nezvládl, neláká

                          0 0
                          • Frostty  

                            Tak to já budu muset začít řešit bikový park pro letošek :).

                            0 0
                            • Zlatka  

                              Předpokládám tedy, že máš jasno = 650B. :)

                              0 0
                              • Frostty  

                                Zatím se budu poohlížet po běžných komponentech, takže 26" FS a jedeme :-).

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Nj, ale támhle někde v nějakém šíleném plátku psali, že 26er is dead.. :D

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    to si spletli s hejvlem nebo s ejmy wajnhaus

                                    0 0
                                  • Frostty  

                                    Tak já su chvilama taky „is dead“ a nevzdávám to :D.

                                    0 0
                            • Martin  

                              pro mi je stejně hlavní silnice :) bajk mám jenom na doplnění. přestože loni jsem to měl opět 50/50 a konec roku výhradně na bajku

                              0 0
                              • Bafoon  

                                nemáš kolenit žiletko :-)

                                0 0
                                • Martin  

                                  ale hovajs kolenit :) prostě se mi v listopadu a prosincu nechtělo tahat silnici do mlhy :) (stejně jsem v té době tomu kolu moc nedal :D)

                                  0 0
                                  • Frostty  

                                    Taky si říkám že letos bude „rozjíždění“ bolet víc než kdy před tím :D.

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      +1 – předvčerem 55 minut na trenažéru a… bohové, to se zas tak svinsky vleklo!!!!!

                                      0 0
                                      • Frostty  

                                        Přemýšlím jestli se na tuhle sezónu raději nevykašlu :o)).

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          to je nápad. bez 650B to stejně není to pravé :D

                                          0 0
                                        • nox159  

                                          kdybych bydlel v olomouci tak o kole ani neuvazuju :D musi to byt nuda :D

                                          0 0
                                          • Martin  

                                            ty jsi osas :D

                                            za městem na sever nízký jeseník, na západ drahanská vrchovina, na jih rovinky, na východ hostýnky.

                                            ale chápu, že pokud nejezdíš víc jak 20 km, tak to nepochopíš (:

                                            0 0
                                            • Frostty  

                                              Tak nějak, sice to chvilu trvá než se tam člověk domotá, ale možnosti tady só.

                                              0 0
                                              • Martin  

                                                mi osobně vadí jenom jedna věc – když mám na supovi obuté pláště do sraček, tak je musím celkem velký kus cesty brousit po asfaltě, než dojedu do terénu.

                                                0 0
                                                • Frostty  

                                                  Tak NN si ten náš asfalt taky moc neužívají.

                                                  0 0
                                            • nox159  

                                              20km tam 20km zpatky a kolik das v terenu? ja nemam cas davat denne 5 a vice hodin… na kole abych si uzil terenu…

                                              ty mas jistych cca 90min asfaltu kolik k tomu jeste prihodis terenu?

                                              ja to mam max 5 min asfaltu a pak uz jen teren… nekdy 30km (90– 150 min staci ne? )

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Zase to moc hrotis:)

                                                0 0
                                                • nox159  

                                                  ja vim :)

                                                  0 0
                                                • Martin  

                                                  klasická noxa :) na kterou nemá cenu nijak reagovat…

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    ale jo jen reaguj :)

                                                    ja sem uz v olomouci byl a fakt se mi to tam moc nelibilo :D

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    jak pravil eriček… seru na vás, jdu domů

                                                    0 0
                                                  • Frostty  

                                                    Tak se třeba *****.

                                                    0 0
                                          • Frostty  

                                            Ale hovno, podíváš se na Koséř a mohl by si pulkama stříhat 2ku plech, jak se ti scvakne prdel z toho převýšení :o)).

                                            0 0
                                        • Zlatka  

                                          Prý má být jenom do Vánoc a pak jde všechno do kopru, je tady o tom jeden thread, takže to naštutuj a poslední rok bych nevynechala, ale každého věc.. :)

                                          0 0
                      • Bafoon  

                        grrrr :-)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        muj: cross=>160mm full

                        =>29" SUP:)))

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Můj vývoj, vemu to od MTB někdy kolem 2001, abych nezacházela dál k favoritům a sobi. :)

                          2001=>26"HT=>­26"HT=>26"HT=>26"Fu­ll=>26"Full=>26"Fu­ll=>28"HT=>29"HT=>29"HTes­t=>26"Full=>26"HT=>2­6"HT=>=>26"HT=>650B ??

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            a ja mel pocit ze maajkee strida moc kola…:DDD Jake to je do deset mesicu menit kolo?

                            0 0
                            • Zlatka  

                              To není střídání, prostě jsem jenom chtěla jiné. A pak tam ještě není zakomponováno, že někde od 2007–8 mám vždy dva bajky.

                              0 0
                              • Mirek_29  

                                teda ty musíš mít sponzora

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Tak leda svou peněženskou a pak své ručky samoučky.

                                  0 0
                                  • Mirek_29  

                                    no tomu už vůbec nerozumím ale až si tu 650B pořídíš rád bych se s tebou potkal a hlavně s tvím kolečkem ne že bych chtěl měnit ale jen tak ozkoušet :-)

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      Tím myslím pouze to, že půlku z těch bajků jsem si postavila sama od rámu nebo jsem pouze přehodila rám za jiný.

                                      0 0
                              • Zlatka  

                                Ofotila jsem starou fotku mého prvniho MTB Olpran r.2001.

                                Je teda hnusná, ale snad bude stačit jako důkaz, na všechny ostatní bajky mám snad také někde porůznu fotky.

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Já mám takový divný pocit, že jsem se o 10let sekla. :DD To bylo v roce 1991–92. :)

                                  0 0
                                  • deekay  

                                    Taky mam takovej dojem, protoze sem mel jako prvni MTB neco podobneho – Author OHIO :D

                                    Kliky dokonce vypadaji, ze jsou stejne jako jsem mel.

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      Ano je to tak, ten čas letí. :)

                                      0 0
              • roman 3D  

                přesně, pánové koupili 29 a zjistili že to jaksi není ono, já jsem si GF caliber 29 půjčil na 14-dní a z toho jsem 13 a půl dne věděl že to jaksi není to pravé ořechové:-)

                0 0
                • Zlatka  

                  Teď tě snědí za živa.

                  0 0
                  • roman 3D  

                    to mě žerou už vod časů kdy čemba s kvasničkou vzkvétala:-)

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Auau

                      0 0
                    • Frostty  

                      Ještě tě budí ze snů takové to zlověstné „méééééé“? :o))

                      0 0
                • Bafoon  

                  nechápu proč zobecňuješ, když to tobě nesedí proč by to nemělo sednout jinýmu?

                  na čembě seš koukám docela závislej, jak můžeš se o to otřeš :-)

                  0 0
                  • roman 3D  

                    jenom rýpu, třeba někomu 29 vyhovuje,taky jednoho znám. A vo mrtvolách (æemba) jenom v dobrém, jenom mi tehle hon na čarodejnici připoměl stádo ovcí bijících se za právo mít kde jezdit:-))

                    0 0
                    • mr.antik  

                      spíš „mít na čem jezdit“

                      0 0
                      • roman 3D  

                        no jo, tak či tak už je to jedno, historie dostatečně prokázala zbytečnost takové organizace, ale zase na druhou stranu zrodila podnikatele TK:-), koukejme do budoucnosti a to je 27,5 bejt tady v čechách k sehnání nějakej matroš za rozumný prachy tak na jaře už jezdím. Jinak v partičce ze ctyř 29 tři už poblouznění opustilo a letos budou zase jezdit 26

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Fajne, z tý studený sprchy je mi už ouzko.

                          0 0
                          • roman 3D  

                            někteří jedinci jsou prostě stádní typy a bojí se jít tak trošku proti proudu:-)

                            0 0
                            • Zlatka  

                              Když já se opravdu snažím, jistě si mnozí stačili všimnout, no je to jako šichta v dole.

                              0 0
                              • Bafoon  

                                komplex spasitele/ky?

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Spasitelé nemají žádné komplexy, ale u Tebe jsem zaznamenala jistý druh zakomplexovanosti ohrožující Tvé chování.

                                  0 0
                            • DaSnail  

                              ale ty nejdeš. ty močíš. ;o)

                              0 0
                              • roman 3D  

                                to víš, nejsem ovce:-)

                                0 0
                                • DaSnail  

                                  to, že sa ti rozpadlo stádečko, neznamená že si neni ovca.

                                  ked si to uvedomíš, bude to prvý krok aby si to zmenil. jedine že by ti image srandovnáho týpka s obsesiou vyhovoval… 8o)

                                  0 0
                                  • roman 3D  

                                    jsem rád že mě bereš za srandovnáho týpka s obsesiou, kéž by tohle řekla ovce Karliner s ovcí Ruprt2:-)

                                    0 0
                                  • roman 3D  

                                    no jo, čemba je mrtvá a není do koho rejt a někteří zase začli rejt do těch co se nebojí zkusit něco nového zvlášť když 29 je polomrtvá a jelikož jsou sklady plný je to třeba někomu vnutit a proto jsem letos přestal odebírat Velo a raději ty prachy prochlastám a pošetřím na 27,5:-)

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      Jen tak dál, Tino už tady asi nebude třeba válečná pohotovost, začínají se tu pomalu probouzet.

                                      0 0
                • Mirek_29  

                  já to měl opačně sedl jsem na 29 a věděl že to chci

                  0 0
                  • Zlatka  

                    Chtít zrovna takového 16ti kilového bajka, no já ani nevím co na to říct, neber si to osobně. :) Nelíbí se mi ni trochu. :(

                    0 0
                    • Mirek_29  

                      nemám XC chtra ale kolo co mě doveze do pekla a pořád ho ještě ušlápnu tak neřeším. a ono konusová hlava a 20mm osa a podobné vymoženosti něco váži a kola se alespoň v terénu nekroutí jako minule red metaly.

                      0 0
                      • Zlatka  

                        Tak to bude asi Tvůj první bajk předpokládám, zkušenosti nulanulaprd.. ?? :)

                        0 0
                        • Mirek_29  

                          dobře napíšu ti můj kolo postup.Nebudu ti psát BMX a RMX a Favorit protože ty už si nepamatuji.

                          Jezdil jsem Author Denver to byl cros docela rychlé přibližovadlo.

                          Pak byl Scott boulder 26er který jsem osadil kotoučovkama a kolama mavic crosride 2009 lepší a jezdivější kola jsem zatím nikde nepotkal.

                          pak jsem měl pujčený na 500km kolo KTM byl to 26full v karbonu a komplet na XTR jizdníma vlastnostma jsem větší svini kolo nazažil.

                          Pak nasledovalo pells razer 29er honě dobré kolo ale málo místa pro bahno a tak jsem prodal a rozhodoval se mezi RB IQ29 a nebo shinobim a vyhrál to můj ninža tak že nezkušený ve výberu kola zase tak moc nejsem.

                          PS máš nějakého manžela nebo přítele?

                          0 0
                    • PatrikL  

                      je to krásička, funkčný a ľahký bike ako prierko oproti tomu čo bolo tu http://www.bike-forum.cz/…pre-mtb.html#… :)

                      0 0
                    • Mirek_29  

                      a ještě jedna věc v republice jsou jen dvě takové kola velikost S a M a já už mám jiné brzdy a kotouče tak že mám republikoví unikát a to že to váží 15.3kg je mi jedno :-)

                      0 0
                      • PatrikL  

                        akú verziu plášťov tam inak máš? :) A s dušou? Aby náhodou nemali cez 900g ako http://bikescale.com/index.php… :)

                        0 0
                        • Mirek_29  

                          přední kolo váží 2200g a zadní 2800g jsou tam duše a převrtáno na autoventilek.

                          0 0
                          • Vilém  

                            Takze ten plast asi fakt bude mit blizko k tem 900g.

                            0 0
                            • Mirek_29  

                              to netuším ale až ho budu sundavat zvážím.

                              0 0
                            • Mirek_29  

                              asi tak

                              0 0
                              • Vilém  

                                Ty brdo, roztacet 1kg obuti na kazdem kole, to uz je dost hodne:) Ale zas az to odlehcis, tak budes mit pocit ze letis.

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Tak jsou rideři, kterým stačí jet 7–10km/h a ujet 10km a jsou spokojení. Takže bych to neviděla tak černě.

                                  0 0
                                  • Mirek_29  

                                    na tomhle obutí jsem ujel 62km pod dvě hodiny. Jo byl to asfalt ale o kle to jen není. A ještě jedna věc v nohách jsem měl už 46km.

                                    Nej závod je Loudání.

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      Dobrý, tak to přeji hodně úspěchů Tvojí mírou, bikování nejsou jen nějaké závody, neměly by být. Mne závody moc neba.

                                      0 0
                                      • Mirek_29  

                                        Loudání není závod. Nastuduj a pak pochopíš. Dokonce jsem tu psal i článek tak si alespoň přečti ten.

                                        0 0
                                        • Zlatka  

                                          Loudání je jistě fajn., přečtu.

                                          0 0
                                • Smazaný účet  

                                  to moc hrotis:)

                                  0 0
                              • Bafoon  

                                jestli chceš levně ušetřit gramy tak vyhoď duše a použij 26" kenda ultralight (cca 120g) mám s nimi zkušenosti víc jak 1500km a všechno ok, dřív mi odešel RacingRalph

                                0 0
                                • Mirek_29  

                                  děkuji za radu ale já chci kolo na které je 150% spolehnutí kdybych chtěl řešit váhu řeším jí ale já jsem spokojený.

                                  Ještě jednou díky za radu.

                                  PS ale já mám 29er :-)

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    To ti nijak nebrani pouzit 26" dusi. Ale kdyz chces poradny zavazi, tak proc ne.

                                    0 0
                                  • Bafoon  

                                    29er? neříkej :-) ne, vážně, vozil jsem to tak tady v Orlických, pláště různé od 850g po tuším 580g RacingRalpha evo, v batůžku jednu duši rezervní a naprosto spolehlivé řešení. Jasně že jsem párkrát píchnul ale to s mou vytříbenou technikou jízdy v kombinaci s metrákem váhy je celkem normální. Ale jak chceš, jen tip když jsem viděl těch 220g

                                    0 0
                                  • gargamel  

                                    spíš vyhoď duši úplně. nevím co je na duši tak spolehlivého ;-)

                                    0 0
                                    • Mirek_29  

                                      mám ventilky převrtané na auto ventilky

                                      0 0
                                      • PatrikL  

                                        to bola chyba :D Neviem aký je rozdiel v priemere a ako to ovplyvní tesnosť ventilku, ale ak by sa ti podarilo úspešne prejsť na bezdušový systém tak by si ušetril snáď aj 500g. Dokonca by som povedal, že aj s miernym zvýšením odolnosti :) Ale to len ak by si mal teda chuť skúsiť niečo nové a samozrejme peniaze :)

                                        0 0
                                      • Vilém  

                                        To nicemu nevadi prece. Das do rafku redukci na galuskovej a neni problem.

                                        0 0
                                      • McBlacky  

                                        lze také, stačí dát vložku.

                                        dokonce se mi to povedlo konvertovat i s tou rozřízlou co dává mavic k ne UST ráfkům. Mavic ust ventilek má u sebe plnohodnotnou plastovou redukci.

                                        zevnitř je dobrý nalepit vteřinovým lepidlem kus duše a do ní udělat dírku na ventilek. Pomůže to zatěsnit.

                                        0 0
                      • Zlatka  

                        Je fajn, že tě to na něm baví, jen z tohoto důvodu máš můj obdiv. Kdyby to byl DH stroj s pořádným zdvihem, tak by to bylo asi jiné, myslím mé nadšení vůči takovému bajku..

                        0 0
                      • JSt  

                        snad kazdy kdo kolem me jezdi na kole ma republikovy unikat :-D

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      16Kg neni zadna poradna vaha:)

                      0 0
                      • Zlatka  

                        :D to není, to je fakt. I tanky mají o malounko víc.

                        0 0
    • Smazaný účet  

      400:)

      0 0
      • Smazaný účet  

        už se těším na 650!

        0 0
        • Martin  

          ale maže se tu fest :D

          vidím 20 nových postů a najdu jenom dva :D

          0 0
    • Necris  

      Moc malý rozdíl oproti 26", moc malý rozdíl oproti 29". Zlatá střední cesta je v tomhle případě prostě k ničemu.

      Ale zase když je někdo na pomezí a neví jak se má rozhodnout..jenom než doladí ty geometrie, to zas bude sranda. První várku NEBRAT ! ;)

      0 0
    • Zlatka  

      650B Revolution ?

      ----------------

      If you’re unfamiliar with the benefits of 650B!, the short of it is this: You get most of the improved roll-over-everything wheel diameter of a 29er while retaining most of the flick ability of a standard 26´´ mountain bike. You also have slightly less rotational weight than a 29er. And on longer travel full suspension bikes, there’s less of an issue with clearance compared to 29ers.

      0 0
      • ememem  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Smazaný účet  

        hm a nebo to kombinuje nevýhody obou, co?

        Až to konečně uvidíš naživo tak sem napiš!

        0 0
        • Zlatka  

          Hlavní nevýhodou obojího je, že se na tom musí šlapat. Což přináší přirozeně další nevýhody, jako je větší energetický výdej, tedy vyšší finanční náročnost na stravu. Neb s jedním rohlíkem a gulášovkou to dost dobře nejde. Nakonec největší nevýhodou je cena kola, dle mne by to mělo být dostupné zadara v rámci podpory cyklodopravy jako náhrady za spalovací motory osobních vozů. Samé nevýhody a to by se dalo psát dlouze, neb nevýhody vždy převažují na výhodami a to je smutné.

          0 0
      • McBlacky  

        profík zalítne i na vratech od stodoly.

        To se myslím k debatám o průměru kol hodí nejvíc. Kdyby zde byl reálně měřitelný benefit v míře větší než 1–2% tak to vozí každý ve světový špičce. Přece by nejezdili na něčem na čem jsou pomalejší.

        0 0
    • John Tequila Lemon  

      Už to nesbírej

      0 0
    • John Tequila Lemon  

      Tak tomu rikam svoboda projevu. Nebyl jsem ani sprostej, ani urazlivej, napsal jsem asi tak 3 slova … A byla to kratka a slusna veta o tom, ze si myslim, ze tahle velikost kol nebude asi kasovnim trhakem a ze ani v realu to moc prakticky nebude. No a takhle jsem to musel napsat dlouze …

      0 0
      • pepek  

        Buď rád, v KLDR by tě za to Zlatka poslala do gulagu.

        0 0
        • Zlatka  

          By ti ty mochomůrky dala do gulagu..

          0 0
        • Medunka  

          v KLDR by si nemohl stěžovat :-)

          0 0
      • Zlatka  

        Nechápu kde bereš to přesvědčení, namísto argumentací tady podsouváš sám jakés bludy.

        0 0
        • Kubiczech  

          O tomhle to vlákno od začátku není?

          0 0
        • John Tequila Lemon  

          Ty jseš fakt hustá, člověk nemá možnost vlastního názoru … ;-)

          0 0
          • Zlatka  

            No to nemá, když to ničím nepodložíš, o čem pak chceš diskutovat ?

            0 0
            • John Tequila Lemon  

              Ale vlastní názor je vlastní názor, na to nepotřebuju znaleckej posudek … a vlastní názor vychází z vlastní zkušenosti … a vlastní zkušenost je získaná časem … aha … teď máš pravdu, má to zádrhel … protože čas je relativní … viz. teorie relativity … tedy logicky i můj vlastní názor je špatný, protože jak jsem napsal, má spojitost s časem.

              0 0
            • Vilém  

              A pokud se tobe bude aspon trochu hodit do mlyna, tak ho ani podkladat nemusi.

              0 0
              • JSt  

                ty, nechej ji :-D

                0 0
        • Bafoon  

          to samé ovšem platí o tobě – ty zkušenosti (jak sama tvrdíš) taky nemáš jen kopíruješ odkazy (což samo můžou být třeba marketingové bludy) :-)

          0 0
          • Zlatka  

            Bláblá blá blá blá bla..

            0 0
            • Bafoon  

              díky, přesně tak si představuju argumentační dialog s krávou – akorát tam má být bů bůů bů :-D

              ty si fakt jelito

              0 0
              • Zlatka  

                Jelito já ? Jelito né ! Jelito jiní ! Jelito ty !!!

                0 0
            • Vilém  

              A ted se radsi sama zablokuj.

              0 0
            • JSt  

              estee! ;-)

              0 0
            • se-se  

              650b NEBRAT!!!

              ty mě chápeš že jo

              0 0
              • Zlatka  

                No ten Tvůj full 29er to musí být síla, nemáš pls fotky ?

                0 0
                • se-se  

                  a proč to musí být síla? Fotky mám ale k čemu ti budou? Zas se tu bude o tom se mnou tři dny půl BF akorát hádat. Povím ti jen, že jsem za všechno i s přístrojema dal kolem 130

                  0 0
                  • Vilém  

                    já-ja:)

                    0 0
                    • se-se  

                      No vida jak tento jednoduchý test funguje. Jsi zářný příklad – nebavil jsem se s tebou a stejně se do mě opřeš. Copak se ti nelíbí? Asi bys protestoval i kdybych tu citoval Mendělejevovu tabulku

                      0 0
                      • Vilém  

                        Jo, kdybys k ni dopsal jakej balik te stala, tak by me to zcela jiste pobavilo stejne.

                        0 0
                        • se-se  

                          a co tě na tom pobavilo? Hlavně jsem to tunapsal schválně – jako test, že to hned někdo zneužije a tedy jako zdůvodnění proš neuvádím nic bližšího. Tvůj náhled je velmi podivný – vždyť vůbec nevíš co je v té částcě a kdybych napsal že jsem si koupil někter kol, které stojí kolem 200 000,–- tak to by taky bylo zábavné? Nebo ceníkové ceny jsou OK? A proč balík – tydy mraky lidí mají několik kol a součtové ceně mnohem vyšší – to není směšný balík?

                          0 0
                          • Vilém  

                            Proste mi to zabavne prijde, neres to. Pripomina mi to jednoho usera, ktery se tu vyskytoval a ktery si chtel pomalu nechavat na vsech komponetech cenovky, aby kazdy hned poznal, ze na to ma a ze to nebylo vubec levne. A takovi lide me zarucene pobavi vzdy.

                            0 0
                            • se-se  

                              Ale přesně tento přístup je důvodem, proč se tu nedá diskutovat. Nejsi sám, je to mraky dalších – místo hobby povídání je to tu jako na pasvlači – samý útok, zlomyslnost, zesměšňování, urážky.

                              0 0
                              • Vilém  

                                Samo od sebe to cloveka nepotka.

                                0 0
                                • se-se  

                                  Ne, když nevyčuhuje, tak ne. Nebo, pokud se včas shrbí, když náhodou vyčouhne. Místní ideopolicie ale moc neodpouští že.

                                  0 0
                  • deekay  

                    Ty mas 29" fulla postavenyho jako kompenzacni pomucku, ze tam mas naky pristroje? Nebo co si pod tim mam predstavit?

                    0 0
                    • se-se  

                      žádnou představu ti nevnucuju. Tydy nejde o diskusi – ať napíšu cokoli, bude to jen důvod mě napadnout tak proč bych to dělal

                      0 0
                  • Zlatka  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                  • Bafoon  

                    a mohl bych požádat já? klidně na mail (v profilu) – jestli je to 29er FS 120/120 kolem 130K rád se mrknu

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Také si myslím o tobě leccos a není to zrovna dvakrát lichotivé. Něco v tom smyslu co je pod smazanými příspěvky ve vedlejším vláknu a svůj názor nehodlám změnit, nikdy mne již nepřesvědčíš, že jsi jiný, tu možnost jsi již tak 5× vyčerpal..

                      Bude to tedy stát tady, když to vedle jiri____ maže..

                      0 0
                      • Bafoon  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                        0 0
                      • Bafoon  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                        0 0
                    • se-se  

                      Mě kolo slouží jinak než většině lidí zde. V tý částce je spousta věcí, který podle zdejších měřítek ke kolu nepatřej (třeba kamera). Čistý součet nákupu součástek je asi tak 60 až 65 tis (to už asi pro tvůj bikerský pohled není zajímavé ne). Ostatní jsou řekněme doplňky. Já to ale vnímám jako celek.

                      0 0
                      • Bafoon  

                        to si nerozumíme – když z toho svého příspěvku vytáhnu to podstatné – mě zajímá jak vypadá(co je zač) tvůj 29er FS 120/120 :-)peníze,váha,vý­bava,… to mi je jedno

                        0 0
                        • se-se  

                          promiň že jsem opatrný – zatím, cokoliv jsem uvedl, tak se stalo předmětem posměchu, či útoku. Už před časem kolem mého HTčka. I to bylo všemy označeno za brak a šrot a já jsem je naopak nikdy nepřestal oceňovat, jak moc vyhovuje tomu k čemu jsem ho postavil. Postavit tohodle fulla tak aby z mého pohledu byl lepší než to HTško na prastarým ocelovým rámu, to bylo dost těžký a stále, když přesednu, tak vidím, že je to HT pro mě vynikající.

                          Prostě jsem koupil GT Sensor 29er, všechno jsem sundal a nechal jen rám, vidli a řidítka. A když něco nešlo, jak jsem to chtěl, tak jsem to upravil, někdy i dost složitě.

                          K tomu, aby někdo pochopil moje kolo, musí alespoň minimálně pochopit jak vzniklo a proč.

                          0 0
                          • Bafoon  

                            sensorů je koukám víc typů (napříč roky) ale jestli jsi to očesal tak je to vlastně jedno – takže něco takového ano? http://www.levnysport.cz/index.php… díky. Uvítám i fotky, detaily v plné polní – jen tak pro zajímavost co se na FS dá užít :-)

                            0 0
                            • se-se  

                              Tak jsem ti poslal fotku – nepředpokládám, že bys něco takovýho chtěl stavět, ale mám i exzelovskou tabulku dílů.

                              Od tý fotky je tam zas pár nových věcí – zadní kotouč 220 jako přední, systém měření tlaku TPMS, držák na mobil, změněnej hák šaltru a pár drobností

                              0 0
                              • deekay  

                                Tak to by se ti mohlo libit tohle:

                                http://www.liteville.de/t/22_449.html

                                0 0
                                • se-se  

                                  hmm to je fakt pěkný – miluju takový věci

                                  0 0
                              • Bafoon  

                                díky ;-) klidně i tu tabulku, je tam pár věcí co z té fotky nedám (z té bonus výbavy toho dám ještě míň :-)) Tlumič je Xfusion?

                                já už mám postaveno, v profilu, tak nějak klasicky

                                0 0
                                • se-se  

                                  jj je to O2 RL. Většinu toho, co je tam navěšený by tady nikdo na kole nevozil. Už jen fulla s nosičem asi nikdo nechce. Já to prostě chápu uplně jinak. Na co tabulka – stejně bys jen zakroutil hlavou a považoval to za nesmysl. Smysl má fakt jen pro mě.

                                  0 0
                                  • Bafoon  

                                    myslel jsem, že to byla nenápadná kutilova chlubící nabídka :-) jak chceš, fakt bych se rád mrknul.

                                    Tady asi nevozil, z kluků o s nima jezdím si myslím že tak 2 k tobě nemaj daleko :-D

                                    jako jo, ta výbava je pro mě (můj styl) úletová a tady bych to asi fakt radši neveřejnil ale myslím že v jádru to vystihuje podstatu hobby ježdění a to se tady poslední dobou hodně přehlíží/neres­pektuje

                                    0 0
                                    • se-se  

                                      Ale jasně, mě ani nikdy nevadilo, když si třeba ze mě dělá někdo legraci. Já sám si ji ze sebe dělám často a vím že zrovna tohle kolo vzbuzuje reakce nejrůznější. Je ovšem nebetyčný rozdíl legrace v dobrém a ve zlém. Tím nemíním jistě tebe. Jestli tě to fakt zajímá, pošlu, je to asi a le nudný čtení. Zrovna nedávno jsem si dělal inventuru nákladů.

                                      0 0
                                      • Zlatka  

                                        Každá legranda má ovšem své meze, každý je má v jiné míře a to pak může dělat rozbroje nebo hádky.

                                        0 0
                                        • se-se  
                                          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                          0 0
                          • JSt  

                            zatím, cokoliv jsem uvedl, tak se stalo předmětem posměchu

                            cim to jen muze byt? :-D

                            0 0
                            • se-se  

                              Zpravidla tím, že reagují lidé, s nimiž se nebavím a kteří na takovou příležitost číhají. Když si pak chci psát s někým tak nějak normálně, vždy se najde několik zlomyslných poťouchlíků, kteří zakový hovor znepříjem%nují a to mnohdy vysloveně nrévychovaně. Snad už teď nemusíš přemýšlet nad tím, čím to může být – už to víš

                              0 0
                              • JSt  

                                ja premyslet nemusim, to mas zase pravdu. ;-)

                                ale mam namet k zamysleni pro tebe. ;-) proc je jen par foristu, kteri trpi stejnym pocitem jako ty, tedy ze na ne druzi cihaji? dovolim si malou napovedu – vsichni maji stejneho jmenovatele. :-))

                                0 0
                                • se-se  

                                  No já netrpí, utrpení je to asi protebe – ty nemůže odolat nějakému nutkání. Léčba je jinak jednoduchá – přestaň obtěžovat a tím je to vyřízeno.

                                  0 0
                                  • DaSnail  

                                    sa nad to povznes, ne? ty maš na bicykli viac elektroniky jak lonský lexus a čo má on? šak nemá ani brzdy a volnobeh…

                                    keby si sem prskol foto a popis svojho stroja, tak by už smerom k tebe ani nepípol…

                                    0 0
                                    • JSt  

                                      jsi si jisty? :-D

                                      0 0
                                      • Vilém  

                                        takhle to kazit.

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          tak tohle jsem opravdu posral :-/. omlouvam se.

                                          0 0
                              • roman 3D  

                                já Ti napovím – jsou to čembouni:-)

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Kdo ? Ti co tady někoho rádi bezdůvodně napadají ?

                                  0 0
          • Smazaný účet  

            lawyered! :D

            +1

            0 0
    • nox159  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • nox159  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • nitraq  

      Ahoj Zlatko, jelikož vypadáš, že se o toto téma zajímáš víc než dost, mám pár otázek. A myslím to vážně, nikoliv jako troll.

      Myslíš, že cílová skupina 650B kol je dostatečně velká? Přeci jen kdo chtěl změnu, ten už má 29 a komu to je v podstatě šumák nebo je spokojen, tak zůstal u 26.

      Je nabídka už relativně dostatečná? Český trh je malý, to souhlas, takže co trh evropský?

      Má tato velikost logické opodstatnění nebo to je prostě jen něco mezi? Rozdíl mezi 26 a 29 už je patrný, ale mezi 650B a 26 nebo 29 už tak velký není. Aby to nakonec nedopadlo tak, že tady budeme mít velikost: 26, 26.5, 27, 27.5 atd.

      0 0
      • Zlatka  

        Na toto téma a na všechny dotazy tady již odpovědi najdeš, jsou roztroušené v dalších vláknech. Není těžké si to najít.

        Cílová skupina 650B je obrovská, je prakticky tak obrovská jako všichni uživatelé dnešních 26" biků a především těch, kteří jsou krapet vyšší a hledají nejlepší geometrii, zdvih při fullech, ta míra řekněme nad 185cm, kdy 26" je malé a musí osedlávat 22–23" rám a vypadá na tom jako vosa na bombóně. Je velké množství takových lidí, kteří o 29" kolo nestojí z různých a logických důvodů, které jsou tu také rozepsány. Cyklistika se také diky krizi velmi rozmáhá a lidstvo, generaci po generaci roste, lidi jsou vyšší.

        Tři rozměry jsou tedy pochopitelně žádoucí. Ikdyž oponenti tvrdí, že i menší člověk může osedlávat 29" kolo, tak to samozřejmě může, ale již za různých kompromisů, omezení.

        Kdyby nebyla poptávka, nerozvíjí se rostoucí nabídka.

        0 0
        • Kubiczech  

          S těmi výškami jezdců hledáš trošku uměle cílovou skupinu 650B.

          0 0
          • Zlatka  

            Já je nehledám, mé názory se za ta léta s těmito lidmi shodují, já jich znám z mého okolí kolem deseti, kteří by byli schopní ihned opustit 26" bika a jít do 650B.

            Pak tady na fóru registruji díky mým anketkám také dalších 10.

            Jsou to všichni celkem zkušení rideři s výškou mezi 180 a 200cm. O 29" neuvažují, protože již vědí, mají jisté zkušenosti, že to není pro ně, chtějí dosáhnout jistého komfortu při výběru.

            U 29" nejvíce hraje proti celková váha kola do cenové hladiny kol do 30.000,– kč (12,5–14kg). Nezmiñuji ještě horší případy těchto kol levnějších variant. Najde se jen velmi málo (třeba zde na fóru Kubad), kteří jsou schopní jít do špičkového 29" bika nad tyto peníze a do 10ti kg bika celkově.

            0 0
            • Kubiczech  

              Já jen nesouhlasím s tím kategorickým určením míry, kdy nad 185cm je 26" kolo malé a člověk musí vozit 22/23" rám. Což píšeš výše.

              Jsem zdárným/nezdárným příkladem toho, že 190cm člověk vypadá normálně na 26" rámu velikosti 21". Čili nějaké centimetry bych do toho až tak netahal.

              Spíš to vidím jako další možnost, dejme tomu i pro kohokoliv. Možnost zcela zbytečnou a umělou (to nevnucuji), i když je mi sympatická určitá balance mezi výhodou 26" a nevýhodami 29".

              A k váze? To se nepřu. Viz tu balanci.

              0 0
              • vili  

                No vidíš a zrovna já mám 193 a na xl(21) rámu už nevypadám moc dobře a z 29" kol by se mi líbil tak maximálně celopevňák od nineru. Pěknej 29" full si ani nedovedu představit. Oproti tomu full 27,5 jsem už pěknej viděl, takže za mě ano a jsem na to dost zvědavej.

                0 0
                • Bafoon  

                  Pěknej myslíš sestavou nebo jen od oka? Vždyť ty systémy jdou napříč rozměrem tak to nemůže být tak hrozný :-) který 27,5 FS?

                  0 0
                  • vili  

                    sestava dle mě nehraje roli přece, na všechny tři typy už teď teoreticky budeš moct navěsit stejný věci. Myslím tím spíš na pohled jak to vypadá. (je jasný, že se to někomu může líbit víc a někomu vůbec – beru to z mého pohledu)

                    0 0
                    • Bafoon  

                      do hlavy ti nevidím :-) už jsem stavěl i kolo který muselo být pěkný na oko i který mělo být nadupaný a nejhorší je kombinace :-))

                      který 27,5" FS je to tvoje kafe?

                      0 0
                      • vili  

                        Nemám vyhlídlej konkrétní typ, to je pak otázkou šíře nabídky (tajně si tak nějak doufám, že se k tomu v RB nějak postaví a to by byl pro mě jeden z prvních kandidátů – holt citovka). Z hlediska vzhledu mi jde spíš o kompaktnost a celkovej můj subjektivní pocit z kola. Dál se mně zdají lepší užitné a funkční vlastnosti 27,5 vůči 29". Mám tím na mysli lepší ovladatelnost a dynamiku, menší nároky na tuhost atd. Samozřejmě nemám ani jedno vyzkoušené, takže teoretizuju, ale proč brát 29", když na mou velikost postavy by ideálně stačil 27,5", který bude mít blíže k 26", který mně krom velikosti vyhovují?

                        0 0
                        • Bafoon  

                          jsi psal že 27,5 FS jsi pěknej už viděl tak jsem myslel že máš nějakýho favorita ;-)

                          RB jsou sympatáci, trošku mě skoro mrzí že ze srovnání IQ/RIP mám tu druhé ale co naděláš.

                          tak ať vybereš

                          0 0
                    • Bafoon  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
                    • Bafoon  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
                    • Vilém  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
                • PatrikL  

                  kto hľadá, ten nájde, ja už mám pekný 29" full na ceste a vo výbere som mal veeeeľa pekných kúskov (podľa mňa) :D

                  0 0
              • Zlatka  

                ..musí vozit 22/23" rám. Což píšeš výše.

                Samozřejmě nemusí, platí u HT a pak těch, kterým stačí rám menší, pro upřesnění. Záleží na délce nohou, proporcí.

                Někdo takový se prostě poskládá na menší 20–21" a vyhovuje mu to, tak to samozřejmě ano. U fullů je tomu zase trochu jinak.

                0 0
          • nitraq  

            Souhlasím, taky mi to přijde jako snaha o vytvoření/zvýšení zatím nízké poptávky pro vznikající nabídku 650B.

            Možná, že to tak bylo i při vstupu 29 biků na trh, takže kdo ví jak to dopadne.

            0 0
    • roman 3D  

      že by už letos tenhle zajímavej základ Jamis Nemesis 650B?

      http://translate.google.com/translate…

      0 0
    • Tina  

      Z tohto článku to vypadá, 650b na začiatku bude „útočiť“ hlavne na pozície v kategórii full-suspension z vyššímmi zdvihom (140–160mm), t.j. oblasť kde má 29" udajne problém.

      http://www.dirtragmag.com/…0b-new-black

      0 0
      • Zlatka  

        To vypadá dobře, ale ty kliky jsou jak pěst na oko. :)

        0 0
        • se-se  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • Zlatka  

        Ten Lenz Sport Revelation by mohl také někoho zaujmout, ale ten je tu už déle, jen jsme ho asi nezmínly možná.

        http://www.lenzsport.com/detail.php…

        0 0
      • cat  

        Na me v kategorii 160mm nebude utocit zadnej vetsi rozmer, na technicky veci je to nesmysl.

        0 0
        • Zlatka  

          No ale na pořádné endurko, FRko nebo DH ?

          0 0
          • cat  

            ? Tam je to prave nesmysl.

            0 0
            • Zlatka  

              Někde pouze na předek snad ?

              0 0
              • cat  

                to spis dozadu 24:)

                0 0
            • Tina  

              Ja si myslím, že FR/AM 26" koleso s „balónom“ 2,5" alebo dokonca 2,7" má parametre (obvod, priemer) XC 650b kolesa, t.j. niektorí miestni už dávno využívajú výhody 650b rozmeru ani o tom nevedia ;)

              0 0
              • McBlacky  

                pokud se bude ve prospěch 650B argumentovat takto, tak to je docela smutný :)

                0 0
                • Bafoon  

                  :-)

                  0 0
                  • Zlatka  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                  • Zlatka  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                • Bafoon  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                  0 0
                • vili  

                  souhlas, toto tvrzení je nesmyslné a vůbec o ničem nevypovídá.

                  0 0
                  • Tina  

                    V čom konkrétne je „nesmyslné“?

                    0 0
                • Tina  

                  Už vidím aké zdesenie táto informácia vyvolala v radoch FR/AM hardcore jazdcov. Teraz sa začnú hromadne zbavovať svojich kolies :) A možno je to práve naopak a výhody FR/AM kolies s väčším priemerom chcú využiť aj XC bajkeri ;)

                  Na druhej strane nechápem čo je na tom smutné. Tu predsa nejde o číslo, ktoré je napísané na plášti alebo na ráfku. 26×2,2 alebo 29×2,25 alebo 27,5×2,25. Nie je to jedno? Každý si predsa vyberie čo sa mu lepšie jazdí a na čom sa cíti najlepšie. A kto sa orientuje iba podľa súčasných marketingových trendov, nie je pravý bajker, ale iba obyčajný pózer, ktorý chce byť „in“. 29" má ohromnú marketingovú podporu a predsa je tu na BF kopec bajkerov, ktorý si stavajú a vylepšujú svoj 26" dream bajk a nedajú sa ovplyvniť reklamou. 29" je podľa mňa naozajstným vykúpením pre vysokých bajkerov. A tak je to správne. 650b predsa nie je hrozba. Je to iba bonus. Možnosť zvoliť si niečo iné.

                  Pre autá sa vyrába neporovnateľne viac rozmerov ráfkov (priemer, ET, šírka, počet dier) a ešte viac pneu a nikto sa nesťažuje, že je toho veľa a mali by byť napr. iba 14" a 16".

                  0 0
          • JSt  

            poradne fr se jezdi na 24", tedy uplne naopak, nez bys cekala :-D

            0 0
      • Zlatka  

        Koukalas na tento Ventana El Bastardo ?

        2foto

        Tyto rámy jsou na 650B hodně oblíbené, nedivím se – též se mi líbí..

        0 0
    • maajkee  

      Chybí ti tam možnost, jezdil jsem jak 26, tak 28, tak 29 a 650b bych taky rád vyzkoušel :)

      0 0
      • Zlatka  

        Jj to už tady někdo také kritizoval, je to fakt. :)

        0 0
    • joudys  

      já ti udělám radost, ale já bych do toho klidně šel. Pro vyšší postavy to může být dobrá alternativa a čím víc možností na trhu tím líp, ať si každý vybere. Fandím tomu ať se to ujme. Rozhodně bych to hnedka neodsuzoval.

      0 0
    • vili  

      Předpokládám, že nikdo nemá info, že by RB na něčem pro tento rozměr pracovalo?? Co Petr Heiník nebo Kaplis, nevyjádří se k tomu? :-)

      0 0
    • Zlatka  

      650B Retrotec Classic:

      Porno !

      0 0
    • Zlatka  

      650 Bboom.. :)

      0 0
      • se-se  

        hmm tak je to tady – jen mě je divný že sama hlásíš výbuch toho 650B – nojo bum a konec, nebreč asi to tak mělo být

        0 0
        • Zlatka  

          Už jsi nadpočetný breptálek. :) 651 je už moc. :)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce