• BB

    Dovolte, abych vám představil svoji novou hračku. Když to shrnu, tak každý den, který strávíte bez ní, je velká ztráta. Perfektní celkové zpracování, dotykový a přitom čitelný display, bold fonty, takže čitelné i pro starce, intuitivní ovládání, zjednodušená logika navigace, tři obrazovky pro informace, rychlý procesor, který bleskově otáčí mapu. Dvě nevýhody, první doufám dočasná a to že .fit formát, který je výstupem, umí zpracovat pouze Garmin Connect (on line), nebo Garmin Training Center (off line) a druhá že má malou interní paměť, takže mapa musí na kartu. Tím je ale nemožné dát jeden soubor gmapsup.img do paměti a druhý na kartu, což jsem u 705 využíval. Ale jinak je to prostě láska na první pohled.

    0 0
    • Dlabka  

      Ty jsi přešel ze 705 na 800? Mělo to smysl?

      0 0
      • BB  

        Nemělo, ale starej člověk si musí umět nějak udělat radost, když na spoustu těch pěknech věcí, co máte na práci vy mladí, už nestačí :-)

        0 0
    • BB  

      Ještě jsem koukal, že Sportrack 3.0 by uměl znát .fit formát.

      0 0
      • claid  

        Ahoj, taky na ní čekám, mám objednáno u Garminu.cz, ale pořád jí nemájí!!kde jsi Edge 800 koupil? a jetli se můžu zeptat za kolik?? někde jsem četl, že *.fit se dá převést na gpx a další??

        0 0
        • BB  

          Koupil jsem to na ChainRectionCycles, kupoval jsem bundle s HR+speed/cadence a stálo to 388 liber, což je 11382 kč

          0 0
          • claid  

            tady ho nabízeji laciněji, jen ho zatím nemají,

            jinak recenze je tady, kdo ji ještě neviděl..a zjistil jsem, že na slovenským Garmin.sk je např. slovensky návod na edge 705 (na rozdíl od cs), tak tam možná potom bude i edge 800

            0 0
          • tom.kh  

            Já koupil v pátek stejnou sadu také u ChainReacti­onCycles a díky 10% slevě na vše jsem platil 10554,–. Jsem na to už moooc zvědavý.

            Jen bych se chtěl zeptat… U objednávky je od pondělí jen „processing“… Mění se ještě nějak status, nebo to je už odesláno a nezbývá než čekat? Pošta jejich zdarma…

            Díky za radu. :)

            0 0
            • kubad  

              objeví se tam že je to komplet a odeslání + číslo balíku

              0 0
          • claid  

            tak Picodas – dovozce Garminů – oznámil, že E800 bude až někdy v únoru :-( (původně inzeroval půlka listopadu) to mi asi nezdy než se taky obrátit na ChainReaction­Cycles..

            0 0
            • tom.kh  

              Jo jo, je to tak… Proto jsem taky koupil na ChainReaction­Cycles, odešla mi před měsícem Sigma PC14 a čekat do února se mi nechtělo. Navíc cena lepší jak tu. Včera už balíček dorazil a je to paráda. Display by mohl být lepší, ale i tak je to ok.

              0 0
      • jluk  

        Tak jsem také majitelem EDGE 800, vše vypadá dobře, jen displej je o proti předcházející EDGE 705 o něco hůře čitelný. Mám jeden problém a nemohu s ním hnout. Nejde spustit navigaci v BĚHY-COURCES. Dělal jsem to stejně jako u 705, ale ať dám nakreslenou stopu v Mapsource na kartu do Courses nebo přímo do vnitřní paměti 800, tak v BĚHY to nic nevidí. Už jsem to tam nakopíroval ve formátu tcx., fit. gpx. a pořád se nikde nic neobjevuje??? Běhy jsou pořád prázdné. Nevíte někdo, kde by mohl být problém.

        0 0
        • BB  

          Nesmíš dávat do Courses, ale do NewFiles. Může to být klidně .gpx. nemušíš konvertovat do .tcx. Edge si ho přeloží stejně do .fit do adresáře Activity

          0 0
          • jluk  

            …jak jednoduché, teda když se ví, jak na to. Díky

            0 0
    • martin_bakov  

      zavidim, po vanocich si mozna budu porizovat Garmina 705

      0 0
    • MaPa  

      Gratulace!

      A co custom maps? Umí je E800?

      0 0
      • BB  

        Podle informací na webu umí, ale manuál je klasický, to znamená naprosto k ničemu, takže v manuálu o custom map ani zmínka.

        0 0
    • kryspin  

      tenhle garmin me dost zajima a jen jsem cekla na to az si ho tu nekdo poridi (tak trochu jsem spolehal na tebe :-). nevis, jestli je mozne do nej dostat rastrovky? (at uz scanovane nebo stazene z netu a klidne nejak pro nej upravene, tak aby to pobral). Jakou ma vychozi zakladni mapu pro CR?

      0 0
      • BB  

        Jo jmenuje se to custom map a mělo by to tam jít. V recenzi na Edge 800 jsem viděl, jak někdo dostal plánek trailů v hotelu, nascanoval to, zkalibroval pomocí google a vyrazil.

        0 0
      • BB  

        TADY na konci je zmínka, že 800 umí custom map

        0 0
    • abro666  

      mej sem pucenej edge 500

      verdikt – sracka.

      na to, ze to stoji sestku, masakr

      na silnicce mi to ukazovalo, ze sem nejel po silnici, ale cca 1km lesem

      serpentiny to svihalo primo

      na silnicce sem jel 118kmh (kokorinsko), taxem zastavil, jestli sem neupek gumy:)

      na mtb mi to v kunrataku ukazovalo, ze cestou do prace vyjizdim stoupak 35%:))) rox9 tam ukazoval 17%

      sracka proste

      0 0
      • Ruprt2  

        no, z toho co jsi napsal, ve světle tvých příspěvků ke komponentám bontrager, by jsi ale měl připustit, že možná měl pravdu :-)

        že ta rychlost byla reálná, že ses s těma serpentinama nesral a proto ten větší sklon :-D

        0 0
        • abro666  

          jojo, na madone to bezne posilam po skale dolu:-)

          0 0
          • Ruprt2  

            no tak doufej, že to nečte někdo z Brettonu, jinak už ti ji nevyreklamujou :-)

            0 0
      • vili42  

        Jestli si k tomu nemel to pridavny cidlo na rychlost a kadenci, tak se rychlost pocita z udaju GPS. No a jestli si jel nekde, kde je spatnej GPS signal (typicky v lese), tak to ukazuje takovy bludy.

        0 0
        • abro666  

          s cidlem na rychlost to vubec nekomunikuje, jen s kadenci.

          magnet k tomu nedavaj.

          to vim, ze tam nebyl dobrej signal, nicmene jaxi to approximovalo tu cestu, docela sem cumel:)

          0 0
          • MaPa  

            S čidlem „rychlosti“ to teda komunikuje, bere si to z něj ujetou vzdálenost.

            Jinak z přesnosti GPS čipu Edge 500 nebyli nadšení ani na mobilmánii

            0 0
          • vili42  

            Tak ted nevim, co sis to vlastne pucil. Cidlo kadence a rychlosti (otacek kola) je integrovano dohromady. Magnety jsou dodavany samozrejme dva.

            0 0
      • fousek  

        Kdybych mel srovnat presnost Garmina (705) se Sigmou (2006) tak teda Garmin vede presnosti a spolehlivosti o parnik.

        On obcas ukaze velky stoupani nebo klesani, ale to je spis tim ze koriguje vejsku jeste podle GPS, to chudak Sigma nezkoriguje, v Alpach Sigma ukazovala vejsku s presnosti az 200m, Garmin do 50m.

        Taky treba v Garminovskej connect trasu dost zjednodusuje. Ale tcxku jsou ty body o dost hustejs a presnejs.

        Ja mam proste uplne obracenou zkusenost a to jeste nepocitam to ze Sigma v mraze ma pomalej flekovatej display.

        0 0
        • Radek.Hulan  

          Jenže Edge 605/705 mají jako GPS přijímač špičkový Sirf Star III, kdežto Edge 500/800 mizerný STM Cartesio. Nevím proč to Garmin udělal, ale GPS přijímač starších modelů je výrazně lepší než nových.

          Osobně z tohoto důvodu uprade 705->800 neplánuji.

          0 0
          • fousek  

            Tohle je pomerne zajimava informace, o tom sem nemel tuseni. Jeden z duvodu by mohla bejt spotreba cipu, i kdyz 705 ma vydrz dostatecnou.

            0 0
            • Radek.Hulan  

              705ka má dobrou výdrž, u 800 zase je větší displej a pokud bude podsvícen, nebude to asi dobře. Když si ale vezmu, že i Edge 705 má občas v lese problém držet přesně stopu, pak cokoliv horšího je v řadě případů nepoužitelné.

              Na kvalitu GPS si stěžují u 500 i na Navigovat.cz (http://myid.cz/g2P4av), a 800 má GPS stejnou.

              Osobně jsem měl štěstí na porouchaný 705 cca 23 měsíců po zakoupení (problém s barometrickým výškoměrem) a dostal jsem nový kus, takže i nová baterie a zase super výdrž :)

              0 0
    • Palo TT  

      Link pre tych, co pocitaju kalorie

      http://www.dcrainmaker.com/…-garmin.html

      0 0
    • BB  

      Tak se musím pochlubit, custom map na 800 funguje. Otestoval jsem to tak, že z mapy.cz jsem si stáhnul .jpg, pomocí google earth zkalibroval, a uložil jako .kmz file do adresáře CustomMaps v 800. Během pěti minut vše hotovo. Tak to už je důvod, proč jít ze 705 do 800. Krátce další postřehy, bohužel kvůli počasí získané pouze v obýváku.

      Navigace pomocí uloženého souboru je hodně zjednodušená proti 705. Ať je soubor .tcx, nebo .gpx (route nebo track), všechno jedno, ukládá se do jednoho adresáře a to NewFiles. 800 si to stejně vždy přeloží do souboru .fit v adresáři Courses. Startuje se vždy ze stejného Menu a to běhy. A možnosti jsou stejné, ať byl vstupní file jakýkoliv. Buď je možno sledovat přesně původní stopu, na to ve vlasnostech stačí vypnout Turn by turn guidence. Pokud necháte navigaci zapnutou, tak vyrobí trasu po routovatelných objektech tak, aby se co nejvíce blížila původní stopě.

      Zatím jediná nevýhoda, na kterou jsem narazil je ta, že když zvolím první možnost a vypnu navigování, tak původní stopa je na mapě zobrazena jako bílý černě lemovaný pruh a to se lidem, co blbě vidí, bude plést se silnicí. Známá tlustá růžová je použita pouze v případě, že necháte zapnutou volbu navigovat. Ale tohle prověří praxe.

      Zatím jsem nadšenej a pro ty, kteří se prokousávali složitým konceptem 705, je toto procházka růžovým sadem.

      0 0
      • Palo TT  

        Mapy bude asi jednoduchsie vyrabat takto:

        http://info.gpsteam.eu/…ticky-garmin

        0 0
      • MaPa  

        Díky. Super postřehy. Myslím že teď hodně lidí začne o E800 přemýšlet.

        0 0
        • BB  

          No a kdybys viděl ten Mobile Atlas Creator, který o kousek výš poradil Palo TT, tak to je absolutní nirvána. Automatem vyrábíš rastrové mapy založené na Cykloatlas CZ nebo OpenStreetMap Cyclemap jak na běžícím pásu. Ještě se chci naučit namalovat do .kmz souboru plánovanou stopu a můžu zrušit Mapsource a Topomapy (to ber s rezervou).

          0 0
          • MaPa  

            Já ho už dva roky používám pro Trekbuddyho a OziExplorer. Taky jsem ho sem několikrát linkoval. Doživotní aktualizace map zdarma :-).

            0 0
          • claid  

            povedlo se kreslit do .kmz? V každém případě by asi mělo jít otevřít .gpx v customMaps.kmz?

            0 0
            • BB  

              do .kmz se mi podařilo udělat tlustou trasu v Google Earth, tak jsem se radoval, ale nakonec zjistil, že Google Earth udělal trasu do jiného .kmz filu.

              0 0
              • jluk  

                Já jsem nakreslil čáru v Google Earth, dokonce zůstala ve vytvořeném .kmz filu. Několikrát jsem .kmz file zkoušel znovu otevřít a byl vždy s tou čárou, ale když jsem nakopíroval ten .kmz file do Edge 800, tak je mapa bez čáry. V Google Earth ta čára je???

                0 0
                • BB  

                  jakou mapu jsi použil jako podklad OSM ? To Livigno vypadá pěkně. Já dělám něco blbě, protože pokud použiju OSM jako zdroj pro kmz file, tak mi ho 800 nezobrazí. Pokud použiju cykloserver, tak ano

                  0 0
                  • jluk  

                    použil jsem Mobile Atlas Creator a mapu jsem si nastavil OpenStreetMap Mapnik. Nakopíroval jsem jí do Edge a nechal zapnutou tu základní BASEMAP, povolil CustomMaps a je normálně zobrazena na Edge. Jen ještě vymyslet to kreslení stopy.

                    0 0
                    • BB  

                      dík, já zkoušel OSM Cyclemap jako zdroj a 800 ji nabídne, ale nezobrazí. Jak jsi nastavil velikost mapy (já 800) a zoom myslím 15.

                      0 0
                      • jluk  

                        myslím že 900 a zoom 15, ale ruku do ohně za ten zoom nedám. Jen jsem to rychle zkoušel.

                        0 0
          • MaPa  

            A proč se pokoušíte kreslit plánovanou stopu přes GE? Není lepší si jí naklikat rovnou ve SportTracsu? – nově v trojce v pluginu Waypoints and Courses? Tím také vynecháš uvedené softy, navíc do coursy nandáš daleko víc informací.

            Při ukládání kmz v GE si zaškrtáváním v levém sloupci volíš co všechno se do kmz vyexportuje, možná v tom je háček.

            0 0
            • jluk  

              no mám ještě ST dvojku a tam to nešlo a trojce jsem zatím nic neslyšel, zkusím teda stáhnout tu trojku a zkusit to naklikat v ní.

              Dnes jsem testoval jízdu, bohužel jen autem, po naklikaném Course a o proti 705 se mě to zdá trochu horší, tam byla ta fialová čára a tady je bílý pruh a zvláště ve městě to je matoucí. Zkoušel jsem tu barvu měnit, ale nic moc se neděje. Vyzkoušel jsem obě možnosti, se zapnutým TURN GUIDANCE to je ještě větší zmatek, pořád to „řve“ upozornění. Taky mě vadí ten navigační text nahoře v mapě, ale možnost ho vypnout jsem nenašel.

              0 0
              • MaPa  

                Šlo to i ve dvojce. Panel Trasy a pomocí pluginu crs to šlo exportovat rovnou do přístroje. Jen to vytváření bylo trošku nepohodlnější než je ve trojce (která je už bohužel ve free velmi limitovaná) a nešlo pracovat s waypointy a coursepointy. Ale na základní trasu jakou namalujete v GE to bylo v podstatě stejné.

                0 0
              • BB  

                Ta bílá čára jako course se mi zdá divná, to se musí plést se silnicí. Když měníš tu barvu, tak měníš pouze zákres na mapě, který je vidět dokud nespustíš běh. Jak ho spustíš, tak to překreslí na tu bílou čáru. Nejdřív jsem myslel, že je to chyba, ale asi to udělali schválně, aby to odlišili od té fialové,kterou používají na turn by turn guidence. Zkoušel jsem udělat course terénem a spustit ho jako navigaci. Pak ti původní zákres udělá bíle a routu po navigovatelných objektech udělá filalově. Škoda, že to neudělali opačně.

                0 0
                • jluk  

                  …tak včera jsem nainstaloval novou verzi 2.1 a dnes jsem to byl vyzkoušet při jízdě. Už jsem si na tu bílou čáru v běhu/course zvykl, celkem to bylo dobře čitelné i bez podsvícení, ale v nové verzi je změna a čára v běhy/course je taková růžová a celkem slabá. V lese bez podsvícení za jízdy to je skoro nečitelné. Na poli se změnila v bílou a to je na mapě taky bílé, takže je to hodně špatně čitelné, tak nevím, ale to předchozí kreslení bílé v lese a fialová ve městě byla lepší. Už jste to někdo s novým firmware zkoušel?

                  Měnit to opět nejde, jen v nákresu v mapě. Při spuštěném běhu je to zase neměnitelné, aspoň myslím.

                  0 0
                  • BB  

                    já jsem se smířil s tím, že mapu bez podsvícení nevidím. Tak jse nastavil time out, aby se to automaticky vypínalo. Pokud mám na diplaji údaje, tak ty rozeznám bez podsvícení. Je jasné, že display 705 byl bez podsvícení čitelnější.

                    0 0
                    • jluk  

                      No s tím podsvícením se dost posune výdrž na baterie, ale asi nic jiného nezbude. Zkoušel jsem se nechat v BĚHU navigovat a další možnosti, ale v lese to stejně nefunguje, tak jen zírám na tu naklikanou růžovou čáru.

                      0 0
      • kryspin  

        parada, dik moc. uz si na nej brousim zuby, tohle je pro me zasadni informace, bez custom map bych do toho nesel.

        0 0
        • BB  

          zvlášť pro tebe to bude lahůdka, vždycky jsi uměl s rastrovou mapou pracovat, já opráším stará jpgéčka z Lavarone, která jsi dělal pro Oziho.

          0 0
      • Loner  

        prosím otázka: Mám tomu rozumět tak, že se třeba z cykloserveru.cz můžu stáhnout mapu, uložím do formátu *.jpg, natáhnu do Edge a potom podle mapy jedu, a když se spletu, tak si najde nějakou variantu podle objektů, které jsou v základní mapě, kterou mám v přístroji? (omlouvám se, jsem úplný začátečník, chci něco koupit a rozhoduji se mezi outdoorovou a cyklo GPS) dík za info.

        0 0
        • BB  

          Není to tak úplně přesně. Stáhneš si mapu z cykoserveru.cz jako .jpg. Potom musíš tuto mapu zkalibrovat a převést do formátu .kmz. Určitě existuje řada způsobů, já jsem vyzkoušel Google Earth, kde jsem mapu v .jpg natáhl jako překryvný obrázek, usadil na Google mapu podle viditelných objektů (silnice, křižovatky atd.) a uložil jako .kmz V Edge jsem na kartě vyrobil adresář CustomMaps a do něj soubor uložil. Pak se mi objevila volba v mapách a tak jsem aktivoval Custom Maps. Pak rastrová mapa překryje Topomapu, nebo Base mapu, podle toho, kterou máš aktivní. Samozřejmě zůstává možnost navigovat podle objektů zvolené aktivní vektorové mapy.

          0 0
          • Loner  

            díky za rychlou odpověď;

            biková navigace se mi teď jeví dost všestranná, je lehčí,…rád vyslechnu jakékoliv názory majitelů bikových a outdorových GPS.

            0 0
          • minikin  

            Ak si mapu stiahnes cez vyssie spomenuty Mobile Atlas Creator, tak to vsetko urobi za teba, nic kalibrovat nemusis.

            Praca na par kliknuti.

            0 0
            • BB  

              A jak jde stahovat mapu přes Mobile Atlas Creator. Já myslím, že tam jsou zdroje zadefinované a nemůžu si zvolit nějaký jiny ? Nebo jsem někde něco přehlédl ?????

              0 0
    • BB  

      Takhle vypadá na obrazovce rastrová mapa připravená freewarem Mobile Atlas Creator. Doba přípravy cca 1 minuta. Pro znalce jedna otázka, nenapadá vás proč když použiji zdroj Cykloatla, tak je vše OK, pokud použiju OpenStreet Cyclemap, tak Garmin v nabídkách mapu vidí, ale mapu nezobrazí ??? Co dělám špatně. Úplně stejný postup s Cykloatlasem funguje.

      0 0
      • prvniodkonce  

        Díky za upozornění na Mobile Atlas Creator, vyzkoušel jsem pro NaviComputer a jsem rád, že tam dostanu všechno, ne jen OSM.Dřív jsem o tom neměl tušení ;)

        Co se týká toho problému – to bude asi záležitostí toho programu a moc to vyřešit nepůjde, ale moc bych toho nelitoval – OSM je imho dosti hrozná parodie na mapy.

        0 0
      • Flegmatik  

        No vida, konecne od Garminu pokrok. Tohle umi telefony za tri tisice.

        0 0
        • MirkoCarver  

          Ahoj, neví někdo, zda lze u Oregonu nějak přepínat mezi uživatelskými mapami? Mě se zapínají/vypínají všechny společně, a už když nahraju dvě, hlásí mi Oregon, že jich je mnoho a že nebudou zobrazeny všechny. Přitom jedna mapa má tak 35MB.

          0 0
          • fousek  

            35mb v jpg se ti zda malo? Si to jpg zkus otevrit v nakym gr. editoru a koukni se na vyuziti operacni pameti

            0 0
            • MirkoCarver  

              No, pokud bych tam těch map mohl mít víc a přepínat si je dle libosti jsem spokojen, ale já můžu buď všechny zapnout nebo všechny vypnout. Můžu tak mít na 1GB kartě jen 35MB rastrových map, což prostě nechápu :-(

              0 0
              • BB  

                já nevím, ale mě to připadá docela logické. Ty rastrové mapy zapnu nebo vypnu jako třídu. Překryjou mi vektorovou mapu, je to co bys na nich chtěl zapínat a vypínat ? Ledaže bys je měl všechny na jednom místě a chvíli chtěl koukat na OSM a chvíli na Cykloatlas.

                0 0
                • MirkoCarver  

                  Chtěl bych to používat třeba v Polsku, protože tam žádnou mapu nemám, ale takto tam můžu mít jen mapu o rozměru cca 50×50km, to znamená před jízdou nahrát přesně aktuální místo a pokud mě okolnosti donutí z něj vyjet, tak mám smůlu.

                  0 0
                  • BB  

                    já mám dojem, že když jich tam nahraješ víc, tak je zobrazí všechny, ale zatím jsem to nezkoušel

                    0 0
                    • Palo TT  
                      • Images over 1 mega pixel (1024×1024 pixels, 512×2048 pixels, etc.) willbe rendered at a reduced resolution on the unit. If this is causing a problemfor your map, you can split the image and use multiple jpegs inside of onekmz file.
                      The max number of Custom Map jpegs you can load is 100.

                      Zdroj: http://www.gpsforum.sk/…,2712.0.html

                      Este link iny nastroj a postup:

                      http://www.the-thorns.org.uk/mapping/

                      http://bogi.gpsforum.sk/…arminKMZ.htm

                      0 0
                      • MaPa  

                        Oni se ale baví o dvou setech rastrových map.

                        Zda se dají vozit s sebou komplet vektorovky PLUS sada rastrů cykloserver PLUS sada rastrů OSM (téhož území) a pak mezi nimi přepínat…

                        0 0
                        • BB  

                          tak to mají smůlu, všechny custom map se mi nabízejí v jedné volbě, takže všechny buď zapnuto nebo vypnuto

                          0 0
    • claid  

      jen pro úplnost a informaci je tady odkaz taky na mapovou GPS v outdoor provedení, určená na kolo adt…

      0 0
    • kihsleek  

      Mě by docela zajímalo, jak se ten dotykáč bude chovat v pořádným blátě. Joystick u 705 to jakžtakž zvládá…

      0 0
      • esotery  

        Přesně, já bych svojí 705 nevyměnil:).

        BTW. zkoušel někdo ty cyklomapy od Garminu?

        0 0
      • BB  

        v blátě stoprocentně poškrábeš display, proto jsem na něj pro jistotu dal folii.

        0 0
        • kihsleek  

          U 705 se moc nepoškrábe… jde mi spíš o to, že když ho budeš otírat od bahna, tak mu tim zároveň budeš „dávat příkazy“, a on ti zajede někam do menu, ne? Taky by mě zajímalo, jak se s dotykáčem operuje při jízdě v terénu… přeci jen ty tlačítka najdeš docela v pohodě. Ten displej je víceméně jediná věc, která mě odrazuje od přechodu na 800. Jinak to má všechno, co mi u 705 chybí.

          0 0
          • esotery  

            Co ti na 705 chybi?:)

            Ja rozhodne vim, po cem by se mi styskalo, kdybych presel na 800…

            Vynikajici citelnost na slunci, HW tlacitka, minimalni udrzba (rozumej utirani zapackaneho displeje).

            0 0
            • MaPa  

              Custom Maps

              0 0
              • morgan2  

                co je to custom maps ?

                0 0
                • MaPa  

                  obecně řečeno rastrovky nebo tvoje osobní zkalibrované mapy jdou do garmina natáhnout. psali jsme si o tom i výše ve vlákně.

                  0 0
              • esotery  

                A v cem spociva ta obrovska vyhoda custom map? Jasne…clovek neni odkazany na mapy od Picodasu. Ale to uz si rovnou muzu prilepit na riditka svuj Galaxy S s libovonyma mapama.

                0 0
                • MaPa  

                  jestli ti nedochází v čem že je ta výhoda pak to asi nepotřebuješ. jen dodám že custom maps nejsou jen o staženejch on-line mapách, ale hlavně taky o naskenovanejch BIKOVEJCH mapách typu singletrail, kompass apod. to je řádový rozdíl proti komerčním vektorovým produktům.

                  chtěl bych vidět jak bude Galaxy S vypadat po pár trailech třeba za deštivýho blátivýho počasí. taky bych chtěl vidět jak jednoduše bude na těch řídítkách upevněnej. a hlavně bych chtěl vidět jaká bude skutečná výdrž když bude furt zapnutej a bude snímat a reprodukovat to co edge, tedy včetně kadence (jak?) a tepové frekvence.

                  netvrdím že 800 je dokonalá. ale pro mne je tu řádový rozdíl proti 705-ce.

                  0 0
                  • esotery  

                    S tim Galaxym to byla samozrejme ironie:).

                    Ty mas pri sjezdu singletrailu cas koukat do Garmina? Ja takovej multitasking teda nepodporuju:D.

                    0 0
                    • MaPa  

                      Používám Forerunner 305 s naklikanou course a ano, na většině singlů stíhám sledovat kam odbočit. A tam kde to nestíhám mám daleko jiný starosti než vědět kam zahnout. Jako doplněk vozím Trekbudyho v telefonu s rastrovkou, edge800 by tohle spojila.

                      Navigace s sebou nese pár dobrejch info jako jak daleko a vysoko to teď bude a nenutí tě furt zastavovat a vyndavat mapu, ale že bych furt čuměl jen na display to zas ne ;-).

                      0 0
                    • esotery  

                      Ja 705 používám hlavně jako velice kvalitní sporttester (mimojiné mám ještě Polar RS200 na běhání a plavání).

                      A jeho GPS funkce využívám převážně tak, že se nechám navigovat do nějaké bodu, třeba uprostřed lesa, tam si úplně volně a podle sebe sjedu nějaký trail a pak se z konečného bodu nechám navigovat zase nazpátek:).

                      0 0
                      • treatt  

                        Myslíš to tak, že si sjedeš někde v lese singl a pak se necháš zanavigovat po silnici? protože jestli jsem dobře pochopil, tak Garmin neumí po turist značkách (cyklostezkách?) navigovat..

                        0 0
                        • BB  

                          to kde umí a kde neumí navigovat není vlasnost Garmina, ale vektorové mapy. Například Topo mapa Slovenska má turistické trasy udělané jako routovatelné a potom po nich Garmin naviguje. Ale otázka je, zda to je k něčemu.

                          0 0
                          • fíha  

                            To teda ***** naviguje! Najde v okoli nejaku cyklotrasu (a nemusi byt ani velmi v okoli), povodi ta po nej a potom to vezme k zadanemu cielu.

                            Ak ciel bol povedzme 2km daleko, trasa moze mat aj 15km, ak zohnal vhodnu cyklotrasu! (SK TOPO + 705)

                            0 0
                        • vsn  

                          cyklo czech umí (2011) TOPO asi taky ale tu mam ted vypnutou…

                          co se stahne pokud zapnu obě dvě mapy? jak cyklo tak topo?

                          0 0
                          • BB  

                            nic, vybere jednu z nich, předpokládám tu s větším „rozlišením“.

                            0 0
              • fousek  

                Verim tomu ze by to 705 mohla umet taky, jen to doprogramovat do firmwaru. Ale abych Garminu nekrivdil, treba to zkouseli a rastrovky na 705 fungovali pomalu.

                0 0
                • MaPa  

                  trochu bych tipoval že jestli garminu zbylo ve skladu hodně kusů 705ky tak ten upgrade firmwaru uvolní rychlost nerychlost, ale jinak se tomu bude bránit aby se zvýšil prodej 800.

                  0 0
            • kihsleek  

              No… hlavně teplota (zní to jako blbost, ale fakt by se mi hodila). Pak custom maps, větší display, nižší váha, lepší uchycení…

              0 0
    • claid  

      tak jsem také novým majitelem edge 800..za Kč v češtině včetně manuálu.. citlivost GPS – porovnání v místnosti se slabým signálem: HTC HD2 a Garmin Colorado 300 2–3satelity, Edbe 800 1–2 satelity a slabší příjem signálu, HTC a Colorado srovnatelnmý (a to je Colorado za zenitem), večer přepíná mapu na noční zobrazení jako navigace v autě, ještě nevím jestli to bude dobrý, pidi vnitřní pamět :-(.. co mi vadí je že pro nahrání mapy musím použít Map Source a pro vše ostatní buď Trenig Center nebo www.. abych si nahrál trasu do 800, udělám si jí v Map Source, otevřu v Custom maps a uložím do 800=kravina, již mám 2× ofiko mapu Topo pro 3 2010 na co je mi? politika Garminu je nepochpitelná!! O Map Source nikde ani zmínka, prostě chtějí, aby každý měl na kartě samostatně koupenou přenosnou mapu, dále viz omezení pro Custom maps, pro BirdsEye a *.jnx a jpn omezení velikosti není..protože se platí.. čitelnost displeje oproti Colaradu teprve porovnám.. citlivost displeje mě docela příjemně překvapila, mám porovnání s HTC a také s Oregonem..ještě jak to bude někde v terénu.. funkce v 800 asi dobrý, nevím jestli jako hobík využiji trénikové funkce, počítání kol a trénigového partnera, ale to už je na userovi, je to tam.. možnost zobrazení údajů a 3× stran zobrazení volitelných údajů super.. snažil jsem se o napsání negativa, ale líbí se mi, jednoduchá obsluha a už se těším až s ním vyjedu!!

      0 0
      • BB  

        zkus pohledat Garmin keygen

        0 0
        • claid  

          moc neruzumím?? mám spoustu map Garmin a nemám s nimi problém, včetně s Custom Map, ale teď nevím jaký soubor mám vymazet z edge 800, kam jsem si nahrál „kousek“ mapy topo pro 3, ještě bez katry do paměti 800 a teď bych jí chtěl uvolnit?? jaký je to soubor? abych ho mohl vymazat a paměť uvolnit?

          0 0
          • BB  

            tak to sorry, myslel jsem, že máš zakoupenou topo mapu a odemknutou pro jiný přístroj a že cheš stejnou mapu použít i pro 800. Potom je Garmin keygen řešením. Jestli cheš smazat mapu z paměti přístroje, tak je to soubor gmapsupp.img, jestli si dobře pamatuji. Jinak paměť je strašně malá, tak to chce SD kartu.

            0 0
            • claid  

              díky, byl to ten soubor a už je pryč, jsem trošku opatrný po zkušenosti s Coloradem kde jsem také mazal a zbořil :-) právě že již mám topo p3 pro Colorado a teď i pro e800 a úplně na nic..ještě se zaptám, jde vypnout funkce hledání místa pro navigaci pomocí toho špendlíku, který se objeví při posunu mapou a zastavení na daném místě? to se mi moc nelíbí a radši bych si jen posouval mapou?? jo a objednal jsem si micro SDHC 16Gb..tak doufám, že jí E800 bude umět…?

              0 0
              • BB  

                ten mikrošpendlík mě taky při posouvání mapy strašně štve. Někdy se mi podaří se ho zbavit a když dělám ty posuny mapy opatrně, tak se neobjeví, pak nějak klepnu do diplaje a je tam potvora zpět. Záleží na gestech, ale jako skoro všechno důležité to chybí v manuálu. Jestli na to někdo přišel, tak nám snad poradí, já jen vím, že to jde :-)

                0 0
                • claid  

                  Třeba by nám mohl poradit s tím špendlíkem nějaký majitel Oregonu.. tam je ten špendlík taky a určitě je taky štve??

                  0 0
                  • BB  

                    tak jsem to konzultoval s majitelem Oregonu. Špendlíku se nějakou volbou nezbavíš, ale je to věc gest. Kdyš položíš prst na diplay a zůstaneš stát, tak máš špendlík. Pokud okamžitě táhneš, tak špendlík nevytvoříš. Taky my se mohlo zaexperimentovat s kalibrací display, se sílou tlaků. Takže to vyzkouším.

                    0 0
                    • kankrlicek  

                      Když už si špendlík uděláš, zbavíš se ho tak, že podržíš prst na něm a po chvíli ucukneš :) Voila, špendlík pryč. Za chvíli si ho udělám znova :)

                      0 0
              • claid  

                Prosím o rychlý help…právě mi přišla SDHC 16 Gb karta, chtěl jsem si na ní nahrát mapy co používám, ale E800 stále upřednosťuje vnitřní pamět, která se samo nedostatečná.. zvolit si v nastavení můžu jen uložiště na paměť. kartu pro záznam prošlé trasy, volbu pro uložiště na kartě pro mapy nenacházím,je ještě někde tahle volba schovaná, nebo se dají mapy ukládat opravdu jen na vnitřní paměť?

                0 0
                • claid  

                  tak si hned odpovím.. uff to se mi ulevilo, jde to jen se to nastavuje ne v přístroji, ale v Map Source

                  0 0
      • ememem  

        nepochopitelna neni len politika garminu ohladne map (o trapnosti celeho toho prostreia okolo map source sa uz ani zmienovat nebudem) ale tamojsi product manageri asi fetuju lebo inak neviem ako ich mohlo napadnut dat do novej 800 horsi a vyrazne menej citlivy cip (STM Cartesio) ako je v starsich modeloch 6×x/7×x (Sirf Star III). kolega si to zakupil a mozem povedat ze 800 mala problem tam kde moja trapna nokia za 1E bez problemov stihala. (mestska zastavba). pokial viem tak sa udajne obcas stavalo ze 7×x obcas stracala v lese signal tak bych bol docela zvedavy jak na tom bude 800.

        0 0
    • Skater  

      Já se s dovolením zapojím do tohoto vlákna dotazem, který je možná úplně mimo. Vysvětlím situaci: v životě jsem žádnou GPS nepoužíval, v tomhle ohledu jsem naprostý laik. Poslední dobou si ale pohrávám s myšlenkou, jestli si nějakou nepořídit. Po přečtění pár vláken tady se obávám, aby mi „hraní“ si s přípravou trasy nebo bojem s mapami a formáty nezabralo zbytečně moc času. Nejsem zrovna velký hračička a k přebytku elektroniky mám spíš negativní postoj (nerad bych měl další krám, co mě za měsíc omrzí), takže jediný důvod, proč bych uvažoval o GPS je mít mapu pořád na řidítkách a nemuset zastavovat. Záznamy trasy, vyhodnování v pc, přesné plánování předem mě moc neberou. Vím kam chci jet, dám si pár míst na trase a zbytek improvizace cestou s tím, že se nechci moc zdržovat. Převážně silniční švihy, tj. například pojedu 150km do cíle C, cestou chci jet přes A a B a mezi je jediný požadavek minimální provoz a pokud možno přímý směr. V papírové variantě to při silniční kilometráži třeba 150km za den a několikadenní akci (např. napříč Německem) znamená už vést slušný atlas (pokud nechci po hlavních nebo chci cyklostezky), takže z toho důvodu mě láká GPS (konkrétně jsem uvažoval o Edge 800). Přestava je, že bych měl jednu rozkládací automapu pro rychlou orientaci, ráno bych si nacvakal pár kontrolních bodů a zbytek (podrobnosti) řešil v GPS. Prostě vidět, že za 2km přijde křižovatka a dopředu si zjistit, kam která cesta vede a nestavět na křižovatce a rozhodovat se kam. Občas taky volím raději známou trasu, protože jsem jednoduše línej zastavovat a hledat v mapě, kam vlastně ta druhá cesta vede a co kdybych si zbytečně zajel. Nepochybuji o užitečnosti GPS v autě, jen by mě zajímalo, jakým způsobem ji na kole prakticky používáte, a zda v při popisovaném využití bude skutečně přínosem, jestli je to v zásadě plnohodnotná náhrada papírové mapy, tj. člověk má pořád celkem dobrý přehled kde je, nebo jestli to je věc určená k nacvakání trasy a potom se už člověk jenom nechá vést. Doufám, že moje dotazy nejsou moc infantilní:-/

      0 0
      • jluk  

        …no už jsme měl Edge 705 a teď mám 800 a co se týká vlastního navigování bez připravené trasy, tak to není úplně jednoduché. Malé vzdálenosti jsou v pohodě, když je mapa dostatečně přiblížena je čitelnost velmi dobrá a dají se najít různé cestičky, ale delší trasy, kdy je potřeba vidět cca 20 km do předu, již není na malém displeji vůbec přehledné, v Topo mapě je hrozně moc údajů a větší náhled je celkem zmatek. Na ten účel co chceš to nebude plnohodnotná náhrada papírové mapy.

        Ale příprava trasy v Mapsource je v pohodě a nezabere víc než 10 minut času. Samozřejmě si to můžeš naklikat jen tak „halabala“ netrasovat to přesně na jednotlivé cesty, ale sledovat jen přibližný směr. Pak budeš mít na displeji orientační čáru a budeš jí cestou sledovat…no a tímto způsobem si naklikáš Praha-Brno za 3 minuty, další minuta je to stáhnout do Edge a jedeš:)

        0 0
        • Skater  

          Děkuju za reakci, další dotaz:…stáhnout do Edge… takže příprava trasy přímo v Edge (jsem na cestě 3.den, odchýlil jsem se o 100km od plánovaného směru, takže plánuju v podstatě od nuly a spím v penzionu bez přístupu k PC) je komplikovaná, nebo dokonce nemožná?

          0 0
          • BB  

            Je možná, zejména na dotykových diplejích to jde. Tím, že jezdíš po silnici je všechno mnohem jednodušší. Nebudeš používat stopu jako my terénní cyklisté, ale routu. A vytvoření routy v Mapsource je otázka jedné dvou minut. A vytvoření v samotném Garminu taky není problém. Podle toho co píšeš si ale myslím, že 800 pro tebe není moc vhodná. Ty chceš pouze vozit mapu a koukat do ní. Na tohle bych ti doporučoval Oregon, protože má mnohem větší display.

            0 0
            • Skater  

              Aha, to je zajímavý postřeh. Předpokládám, že Oregon by měl i mnohem universálnější využití, tj. i do auta v nouzi. Akorát to asi na řidítkách už bude trochu bedna, ale asi pořád lepší než žehlit na žiletce s mapníkem. Myslím, že o Oregonu se tu už něco psalo, tak to prostuduju. Ten foťák u něj předpokládám bude asi trochu na dvě věci.

              0 0
            • MaPa  

              Další střípek pro Oregon je napájení, na delších toulkách kdy třeba nebudeš mít to štěstí na penzion je nabíjení edge kapánek větší problém než výměna baterek u Oregonu… Výhoda Edge je v menší velikosti a sportovních funkcích.

              0 0
              • Skater  

                Ano, tužkovky jsou výrazná výhoda. Myslím, že pokud se rozhoupu a něco pořídím, bude to Oregon. Sportovní funkce nevyužívám.

                0 0
                • ememem  

                  ked tak citam tvoje prispevky mas docela podobne poziadavky aj vztah k tymto sracickam ako ja tak bych ti silne odporucal si to od niekoho pozicat a vyskusat aby si nevyhodil 15 litrov a nebol docela sklamany. osobne som velmi rad ze som to vyskusal a nedal na rozne odporucania z for lebo by ma kratko po kupe asi drblo. mam totoizto na dost vela veci co tu odznelo znacne odlisny nazor ale je fakt ze ja som hodne divny user.

                  0 0
                  • Skater  

                    Vyzkoušel jsi a pořídil nebo nepořídil, případně co? Mě jde skutečně o úsporu času – chci jet a ne zastavovat a koukat do mapy, při celodenní akci v neznámu to považuju za výraznou ztrátu času. Jinak můj vztah k elektronice bych zhodnotil konstatováním, že jediná výhoda mobilu je, že nepotřebuju hodinky:-) a i ten největší low end naprosto splňuje moje nároky. Tepák jsem si koupil, protože jsem neodolal nabídce v Lidlu a měl jsem ho asi dvakrát a asi ho zahodim, normálně jsem línej vynulovat si před sezónou tachák, protože se mi nechce kontrolovat, jestli jsem si při tom nerozhodil i obvod kola, takže skutečně budu hodně zvažovat, jestli si chci komplikovat život přemýšlením, jestli mám nabitý baterky v dalším krámu:-) a proč to nefunguje jak chci.

                    0 0
                    • ememem  

                      zopar svojich nazorov ohladne testovacej jazdy v alpach s garminom som napisal sem

                      cosi este tu

                      a snad este sem

                      samozrejme tam najdes aj nazory opacne, tak si vyber. nie som nijaky gps odbornik (ak by si ho hladal tusimze tu ma nick paloTT) ale tuctovy user s podobnym pristupom ako ty a preto za mna garmin nie. (a 800 uz isto nie vid)

                      0 0
                      • claid  

                        komu nemí rady , tomu není pomoci… otázka nestojí jestli GPS, ale jakou a za jakou cenu.. bez GPS bych už nejezdil..

                        0 0
                        • ememem  

                          vec nazoru, my co sme zvladli bez gps himalaje aj aljasku sa uz po tych nasich domacich lukach volako zorientujeme. nicmenej pokial by to fungovalo jak si predstavujem nic proti gps na biku nemam.

                          0 0
                          • claid  

                            tak určitě..zvládnout se dá skoro vše a jste hodně dobrý, ale já od té doby co jsme si vyrazili v Norsku taky do hor, projít průsmyk a obejít jeden hoský masiv, zkazilo se počasí (začátek července), chumelenice, mlha, minuli jsme to sedlo a šli pořád dál a nebýt GPS – ato nebyla žádná mapa – tak tam bloudíme ještě dnes.. :-)

                            0 0
                          • MaPa  

                            je to vždycky o tom si z produktu vycucnout to co potřebuješ. garmin nikdy nebyl a hned tak nebude výrobce, který se přizpůsobí každému, dělá pro střední proud, pro masu. nevyhovuje-li ti to, nemusíš, pokud však sundáš brýle „já to dělám nejlépe“, zjistíš že i nějaké zatracované produkty toho umí hodně nabídnout, jen v jiné formě než původně očekáváš.

                            Podle mne například současná edge má konkurenci pouze v turistických garminech a Magellan Mobile Mapperu 6, ale každý ať si to srovná podle svých měřítek a potřeb. A rovnou říkám že srovnávat telefon a tyhle přístroje prostě nejde, je to úplně jiný způsob použití.

                            0 0
                            • ememem  

                              to mozes mat pravdu, ono sa toho zhltnut da dost vela. aj ked na niektore veci som furt neprisiel ale uz to neriesim, jednak garmin nemam a druhak keby hej tak fakt nemam cas studovat rozne fora abych zistil zakladne veci co potebujem. pripadne jak to oj…t. ale hlavne co ja garminu v oblasti turistiky (cestnu navigaciu teraz neriesime) vycitam su mizerne mapy a tam neni co riesit.

                              0 0
                              • MaPa  

                                je to o pár mých příspěvků výš. proto hodnotím e800 daleko líp než e705 i přes horší gps čip.

                                0 0
                              • BB  

                                Mapy pro Garmin outdoor GPS nedělá Garmin, ale místní firmy. Neznám lepší mapu než je Topo Czech Pro 2010.

                                0 0
                                • ememem  

                                  to ja viem ze ich robi kde kdo a prave v tom je asi ten problem. ano mas pravdu, uz som to volakde aj pisal ze ceska turisticka mapa patri k najlepsim. skus si pozriet napr. taku oblast mt. blanc a zaplaces…

                                  0 0
                                  • BB  

                                    to se dá u 800 řešit pomocí rastrových zkalibrovaných map. Mám takto vyřešenou Gardu.

                                    0 0
                                    • ememem  

                                      iste, za 500E pristroj + cca 60–70E mapa prislusnej oblasti – to je vyhodna kupa ked si to potom mozem robit aj tka vsetko sam. ale tocime sa dokola, je to vec kazdeho osobneho vkusu.

                                      0 0
                                      • claid  

                                        je tady jeden rozdíl…když někdo z vlastní zkušenosti posuzuje vlastnosti a používání určitého typu přístroje (mapová GPS) a někdo to odsuzuje přestože přístroj nezná a ani nezná všechny vlastnosti a výhody které přístroj přináší..

                                        0 0
                                        • ememem  

                                          //a někdo to odsuzuje přestože přístroj nezná a ani nezná // -skus si precitat co som pisal vyssie prip. linky na ine thready. je to skratka moj uplne legitimny nazor rovnako ako niekoho opacny. toto je proste diskusia a ja nikomu nevnucujem svoj pohlad na vec.

                                          0 0
                                          • claid  

                                            ok, nikdo ti nebere tvůj uplne legitimny nazor, jen tohle vlákno je o Garmin Edge 800..

                                            proto se ptám zkušenějších – jde na e800 zobrazit také max. tepová frekvence, nebo je až v softu na načtení? v nabídce je možnost spousty zobrazení o tep.fr, ale max. ne???

                                            0 0
                                            • MaPa  

                                              Strana 31–36 uvádí všechny hodnoty které lze zobrazovat přímo v přístroji. Max TF je ve sportovních přístrojích od Garmina už dlouho.

                                              0 0
                                              • claid  

                                                díky, vím že to Garmin umí, můžu si vybrat zobrazení z 12 hodnot, ale žádná není prostě max. dosažená hodnota TF, vždy je to spojené s nějakým % z max. a na to se právě ptám, třeba je to jen špatně přeložené a max.TF tam je, jen pod jiným názvem..

                                                0 0
                                                • MaPa  

                                                  Tak to jsem myslel něco jiného, tohle je asi možné vycucnout jen z vyhodnocení. Zobrazují se jen průměrné hodnoty (celá ativita/kolo) a aktuální hodnoty vztažené k max.TF která je uvedená v profilu sportovce. Edge k tomu přidává i ty ostatní píčovinky, vždy jde ale jen o srovnání s max hodnotou, přímá hodnota tak jak o ní píšeš tam asi není (něco jako maximální rychlost jsem to nakonec pochopil)…

                                                  0 0
                                                • BB  

                                                  Max. tepovku uvidíš, když ukončíš běh (course) soft resetem, tak se ti objeví v aktivitách a když si zobrazíš přehled aktivity, tak tam jsou max údaje. Nemám Garmina u sebe, ale mám velké podezření, že je tam i max HR.

                                                  0 0
                                                  • claid  

                                                    tak máš pravdu, v ukončených a uložených aktivitách jsou maxima a je tam zobrazená i max. TF… potěšilo mě to..jak ta funkce, tak i že se to tady člověk dozví.. :-)

                                                    ale jeden problém s E800 ještě mám, a to že nedrží gumová krytka na mini USB, už když mi přišla, tak byla krytka vyhnutá ven a pořád si ten tvar pamatuje, tak když jedu je odchlíplá a USB neuzavírá..

                                                    0 0
                                                  • BB  

                                                    To jsem měl taky, ale časem jsem tu krytku vychoval, chce to takový grif, ale byl bych nerad, kdybys to při něm urval, tak pozor. Při nasazování trochu napnu uchyt krytky, abych nasazení provedl absolutně v ose 800 a pak pořádně zatlačím.

                                                    0 0
                        • fousek  

                          GPSka lidi blbne, pozoruju to na sobe, pokud jedu nakou neznamou trasu podle GPS tak si ji pak vubec nepamatuju. Edge ma pro me vyhodu tu, ze si nemusim vest denik (ani bych ho neved) on si ho vede sam a pak je docela prijemny se do tech zaznamu podivat, kdyz zrovna neni co delat (treba exportnout trasu do G-earth a projet trasu z ptaci pespektivy)

                          0 0
                    • rainbowone  

                      Taky jsem to řešil a protože jsem na vánoce nafasoval pracovní Nokii kde jsou Mapy a navigace tak je vyřešeno. Na navigování budu používat mobil, stejně ho sebou tahám tak proč ještě kupovat další el. krám.

                      0 0
      • vysmátej bajker  

        jestli ti to ještě pomůže tak na to co popisuješ ti stačí mobil s navigací(plus náhradní baterka pro jistotu).

        0 0
    • ferda1253  

      má Garmin 800 české menu?

      0 0
      • BB  

        Ano a někdy je to dost matoucí, nejvíc mě překvapuje, když překládají Course jako Běh. Takže v podstatě běhám na kole :-)

        0 0
        • claid  

          ahoj, měl bych ještě dotaz… auto pause – mám snímač otáček kola a kadence, když auto pause nastavím na „Při zastavení“, nebo „Uživatelská rychlost“ nastavím na 0 km/hod, tak i při cca 7km/hod (jedu do kopce) hlásí zastavení a že přestal počítat? chápal bych to kdyby bral rychlost jen z GPS a při špatném signálu snadne rychlost na 0, ale když tam mám ten snímač otáček kola? Jde to nějak obejít? nebo mu vnutit jen ten snímač? Nechce se mi při každém zastavení vypínat a znovu zapínat stopky.. díky

          0 0
          • BB  

            Jenom snímač mu nevnutíš, alespoň jsem napřišel na to jak. Tvůj případ by mohl být způsoben jednou věcí, která se mě taky stala. Jel jsem se snímačem rychlosti, ten nefungoval a já to nepoznal, protože on mi ukazoval rychlost GPS. Přišel jsem na to tak, že při další jízdě jsem GPS vypnul a najednou viděl, že snímač nefunguje. Na displaji nijak nezjistíš, ze kterého zdroje rychlost bere :-(

            0 0
            • claid  

              díky, dnes to vyzkouším a GPS vypnu a uvidím.. pokud to tak je, škoda toho méně citlivého GPS čipu, teď si i vybavuji, že ty výpadky rychlosti jsou v kopci co je v lese..a pak asi chvilku trvá něž se rychlost přepne na snímač, mezitím se obnoví signál GPS a to se asi opakuje.. ale je škoda jezdit s vypnutou GPS a připravit se tak o data z ní..

              0 0
            • MaPa  

              Tohle je docela zajímavé téma které mě zaskočilo, protože to co popisujete dělá můj Forerunner, kterému je to uživateli vyčítáno (preferuje data z GPS i když je připojen senzor, data ze senzoru si bere jen pokud je GPS vypnuta nebo není signál. Jenže právě při přechodu dobrý signál-není signál to udělá rychlostní špičky, které sice PC odfiltruje, nicméně v MAX SPD na displayi se objeví prakticky vždycky).

              Edge naproti tomu (alespoň podle Garminu) měla fungovat jinak: měla preferovat snímač a pokud by nebyly data z něj, tak teprve používat GPS. Trochu to naznačuje i anglický manuál na str.16 : If there´s no GSC 10 paired, GPS data is used to calculate the speed and distance.

              samozřejmě vysvětlení pro claida že mu nejede senzor je zcela správná připomínka a zřejmě i řešení situace, spíš reaguju na tu první část Jenom snímač mu nevnutíš…

              0 0
              • claid  

                tak jsem vyzkoušel: GPS vypnuta, funkce autostop vypnuta.. rychlost braná jen ze snímače.. chyba se opakovala, při rychlosti cca 7km/hod, E800 ukazoval chvílena jen cca 3,5km/hod a chvílema padal na 0, dokonce i při cca 12 km/hod chvílema ukazoval cca 7,5 km/hod (pro porovnání mám ještě sigmu 2006). To znamená, že E800 upřednosťuje opravdu snímač před GPS. Když jsem se vrátil, seřídil jsem vzdálenost magnetu od nožky snímače na cca 3mm, bylo cca 5mm. Jestli to nepomůže, je to záležitost snímače..Zajímave je, že při vyšších rychlostech měří a ukazuje stejně jako ta Sigma, blbnwe jen při nízkých rychlostech.. zítra znovu vyzkouším

                0 0
                • claid  

                  tak je to jako vždy :-) uživatel.. dnes jsem vyzkoušel a ani jednou rychlost na 0 nepadla.. problémy tedy asi opravdu dělala vzdálenost snímače od magnetu.. kdyby to bylo při všech rychlostech, tak by mi to asi i došlo, ale že to blblo jen při pomalé jízdě.. takže dobrý a snad to vydrží.. :-)

                  0 0
              • erte  

                Ahojte,

                skusal som otestovat prioritu senzora. Je dolezite nastavit spravne vzajomne polohy magnetov, co vsetko bezi ok sa da skusit roztocenim kolesa vo vnutri a edge musi zareagovat.

                Ak je zadefinovany obvod kolesa v nastaveni profilu bicykla a je povoleny senzor ma prioritu. Vtedy je mozne aj vypnut GPS, Zaznam do fit suboru vsak je komplikovanejsie, nejaka cast udajov sa zapisuje zo senzora a ako jednotlive body su ukladane aktualne polohy. Potom to zavisi od sw ktory spracovava udaje, ten kto cita len udaje o polohe tak si vsetky okamzite udalej opat prepocita z casu a poloh. connect.garmin alebo traning center ale spracovava polia do ktorych zapisuje udaje senzor. A ked sa porovnaju tieto dve veliciny moze prist k rozdielom (napr. max speed).

                Mam aj na web stranke opis ako som testoval zaznam so senzorom pripadne bez senzoru http://www.sportreport.sk/index.php…

                0 0
    • Jurasu  

      Asi jsem si také už vybral Edge 800. Můžete ale poradit jak velkou kartu koupit na dodávané mapy Topo a Cyklo Czech? Ony jsou na CD a já je pak kopíruji na Micro SD? Jak se mezi nimi pak přepínám? Dík

      0 0
      • BB  

        Já s mapami na SD nemám zkušenost, ale pokud vím, tak ta mapa se na jinou kartu zkopírovat nedá. Já mám mapy na DVD a to potom není problém mít na kartě map více, pomocí Mapsource se to přesune na kartu. Všechny mapy jsou totiž v jediném souboru gmapsupp.img, takže ty je sice na jednu kartu zkopíruješ, ale musíš nějak rozlišit jméno a Edge je na kartě nenajde. Ale expert na to nejsem, třeba někdo našel nějaký způsob. Jinak karta 4 GB alespoň mě plně stačí.

        0 0
      • motas666  

        Edge 800 jsem koupil na sunnysoft.cz a v dodávce je již i 2 GB microSD karta.

        0 0
    • Jurasu  

      Jo, všechno zatím super, Cyklo i Topo CZ na kartě zaberou cca 400 MB. Ale nedaří se mi dle vlákna nahoře vytvoření rastrovek do Edge 800. At vytvořím v MOBAC, nebo GE, mapy v .kmz v E800 vidím ( hlásí ale příliš mnoho obrázků, nebo tak něco ) s seznamu map, ale když jí zapnu, nic na displeji nění, ale staženou trasu ano. Dělám něco špatně, ale co? Je nutné vše do E800 kopírovat přes Mapsource? At to dám do Customaps, nebo Newfiles, na kartu nebo do E800 .. vše jedno… nevidím nic, poradí někdo?

      0 0
      • BB  

        necháváš tam moc dlaždic. Mže tam být maximálně 100 dlaždic. V MOBAC se to pohodlně kontroluje

        0 0
        • Jurasu  

          No jasně… Dík. Blbě se to kontroluje, sledoval jsem počet dlaždic v okně Atlas content a ne zoom level. Takže jednu!!! rastrovku už v E800 vidím. Ale stejně, tedy zvolenou oblast cca 50×50 km si rozsekám třeba na 5 ks rastrovek s různými názvy, přenesu, ale v E800 se mi zobrazí jako jedna Custom mapa a tím že jí nemůžu zapínat po jednom rastru, tak není vidět vůbec … asi. To abych je měl na různých sd kartách a při výjezdu z oblasti měnil? Jak Custom mapy jinak využíváte?

          0 0
          • BB  

            To omezení 100 dlaždic platí dohromady ya všechnz kmz soubory. Je jedno, jestli tam máš jeden nebo deset

            0 0
          • MirkoCarver  

            Mám Oregona a funguje stejně blbě, mám tam sice kartu 2GB, ale rastrovou mapu tam můžu dát jen o velikosti 27MB. Třeba Američtí soudruzi zapojí do vývoje software také mozek a v dalším firmware to opraví. Do oregonu mi třeba doplnili zápis tepovky do záznamu trasy…

            0 0
            • MaPa  

              Oni ten mozek ale používají – jen po svém. Podle nich jsou tyhle „rastrovky“ fičura jen pro ortofotomapy pro geocaching, nebo jako doplněk velmi lokálního území, jinak rastrovek jako takových se „bojí“ aby se dál prodávaly jejich (a na ně napojených firem) vektorové produkty…

              Zatím tedy. Pokud se nebojíš ztráty záruky, už se díra našla, je to tu o pár příspěvků výš

              0 0
      • lodyh  

        pokud si hračička, naštuduj si tohle , na kmz zapomeneš…

        0 0
    • BB  

      Changes made from version 2.10 to 2.20:

      Added setting to turn on 1 second recording in Settings > System > Data Recording.

      Fixed an issue that could cause large jumps in position and distance.

      Added Last Lap Power data field.

      Fixed an issue that was causing ANT sensors to not pair as expected.

      Added a setting to enable a prompt to recalculate during navigation.

      Courses are now usable with GPS turned Off and a connected ANT+ Speed sensor.

      The Virtual Partner can now be manually synchronized by pressing and holding on the Virtual Partner graphic.

      Fixed a speed zone field display issue.

      Improved course navigation.

      Fixed issues viewing an activity in progress from the history menu.

      Fixed issue with some Mac users not being able to connect to device without resetting the timer.

      Fixed some display issues when using a weight scale.

      Fixed an issue that could cause distance to not accumulating after switching bike profiles while the timer is running.

      Fixed a few issues while editing workouts and a display issue while doing a workout in night mode.

      Fixed a display issue while doing a workout in night mode.

      Improved elevation calibration when manually setting device elevation.

      0 0
      • (CZ)George  

        Ještě by to chtělo česky :-D

        0 0
      • motas666  

        Kde se dá tahle aktualizace najít? Na Garmin.com v aktualizacích software není. Nebo jsem ji nenašel.

        0 0
        • (CZ)George  

          Přes jejich program WebUpdater :)

          0 0
          • motas666  

            To jsem si myslel taky :-) Ale v seznamu nových updatů právěže není. Večer připojím Garmina a uvidím. Nejspíš nemají jen zaktualizovaný ten seznam.

            0 0
            • (CZ)George  

              Divný, mně ji to dneska ráno našlo hned :)

              0 0
              • motas666  

                Já nepsal že mi ji nenašel Garmin Update, ale že na webu tahle aktualizace není uvedena. Teď jsem zaktualizoval a vše se zdá ok. Dokonce bylo i celkový počitadlo kilometrů pro kolo přepočítáno (odečteny jsou úlety do tichýho oceánu :-)).

                0 0
                • eredin  

                  mě ji webupdate taky nenašel :) … viz obrazek

                  0 0
                  • (CZ)George  

                    Přesně to samé se zobrazilo mně, ale po kliknutí na další se normálně stáhla a nainstalovala. Asi mysleli, že nebyla nalezena v přístroji :)

                    0 0
      • Jurasu  

        … a zase trochu jiný potížek…

        Udělal jsem si změnu Fw z 2.1 na 2.2 a vyřešil ulítání načítané stopy do neznáma:)

        … ale zase nejsem schopen nahrávat aktivity na Garmin Connect… nevíte někdo čím to je? Možná to s tím nesouvisí, ale dříve to šlo a nyní ne.

        0 0
    • BB  

      podařilo se mi vyřešit problém se špičkami v tepové frekvenci. Koupil jsem bundle 800 s tepovkou a kadencí. Tepovka má nový hrudní pás a ve sjezdech, asi díky kmitajícimu oblečení a statické elektřině, mi tepovka lítala ke 200. Vše vyřešil nový popruh od Polaru, který je kompatibilní s Garminem. Od Polaru jsem použil pouze pás, který má stejný úchyt vysílače tepovky jako Garmin, pomocí dvou patentek. Na trenažér si teď beru blbý Garminovský popruh a na kolo pd Polaru. Přehození vysílače z jednoho na druhý je otázkou vteřin.

      0 0
      • claid  

        to je zvláštní, mě to nikdy neudělal, spíš naopak, dokud se trošku nezahřeju a je suchá kůže, tak ukazuje malé tepy – taky třeba 30.. :-), ale pak už ukazuje dobře a žádné výkyvy jako tobě k 200. jaký je to typ toho kompatibilního polaru popruhu?

        0 0
        • BB  

          je to ten nejnovější typ rudního pásu od Garminu. Vysílač se k němu připíná pomocí dvou patentních knoflíků. A dělá to všem, kdo ho mají.

          0 0
          • motas666  

            Já tento problém s pásem od Garminu (bundle 800) nepozoruji.

            0 0
            • BB  

              možná je to materiálem spodního trika, mě se přiznal další kámoš, že mu to dělá ale v podstatě nevadí, protože tepovka ho zajímá při cestě do kopce a ne ve sjezdu.

              0 0
              • treatt  

                Není to je problém Garmina, občas mi to dělal i Polar (CS600) – nejhorší to bylo v případě víc vrstev, často s neprofukem, jak do toho asi mlátí látka, tak to naklepává fantomový tepy..vyřešilo se to tak nějak samo, postupem času mi to na Polaru přestalo dělat, asi se to snímač naučil :-D

                0 0
          • vsn  

            já to mám bez problému … šéfovi takhle taky zlobí občas polar (popruh dává novej každej rok když začne zlobit) ale vysledoval, že to snad může zpusobovat i prací prášek (misto gelu :D ) popř. volnější dres atd.

            0 0
      • claid  

        tak mi tepák blbnul čim dál víc, tak jsem obětoval cca 500,– a koupil ten popruh od Polaru..asi 3 vyjížďky ukazoval správně a pak začal při sjezdu, když šly tepy dolu, ukazoval kraviny, zase nízké tepy 30, nebo se sekl na 70..řekl jsem si – přes zimu vyreklamuji..a teď o víkendu se mi při naklikané trase v terénu totálně seknul a nešlo s ním nic..ani vypnout, naštěstí zůstal s podsvíceným displejem, tak když došla baterie se vypnul a po nabití už zase pracuje dobře..ale po této zkušenosti asi budu reklamovat dřív,nechce se mi podruhé bloudit nevím kde.. :-) má někdo podobnou zkušenost?

        0 0
        • BB  

          nevím jestli něco vyraklamuješ, zakousnutí fw vyřeší úplným vybitím, hard resetem a reinstalací a zařízení ti vrátí jako opravené. Zběsilé tepy ve sjezdech ti zdůvodní meteriálem oblečení a reklamace bude vyřešená. A nakonec mají pravdu, když si vezmu dres od Goreweare, tak mám ve sjezdech nesmyslné tepy, když od Brico a Sugoi, tak v pohodě. A když si vezmu starý snímač tepů od 705, tak je vše úplně v pořádku i s trikem od Gore. Takže nevím jestli reklamovat 800 nebo to triko :-)

          0 0
          • claid  

            tak díky za útěchu.. :-) s těma tričkama to vyzkouším, moc tomu ale nevěřím, že to pomůže, jestli máš pravdu uvidím že při sjezdu sundám triko a pojedu bez, jestli zase ukáže 30 tepů, tak už jedině mizerná kůže.. :-)

            ten hard reset?? podržet tlačítko zap/vyp po dobu 10 sec, ale ani to nepomohlo, jen vybití baterek..a když jedeš jen podle naklikané terasy v neznámem terénu, tak to fakt naštve..

            0 0
            • BB  

              hard reset není podržení tlačítka, je tam ještě levý horní roh obrazovky, jestli se nepletu

              0 0
            • BB  

              hard reset není podržení tlačítka, je tam ještě levý horní roh obrazovky, jestli se nepletu

              0 0
            • BB  

              hard reset není podržení tlačítka, je tam ještě levý horní roh obrazovky, jestli se nepletu

              0 0
            • BB  

              hard reset není podržení tlačítka, je tam ještě levý horní roh obrazovky, jestli se nepletu

              0 0
              • claid  

                ten levý horní roh obrazovky to neznám a nevím o tom, díval jsem se na E800 a nevím co myslíš..těch 10 sec podržet tlačítko zap/vyp je v manuálu, ale mě stejně nic nepomohlo, displej byl mrtvej a tlačítka taky..

                0 0
                • BB  

                  talčítko vypnout a současně stlačit horní levý roh dotykového display je hard reset, tohle jsem vyčetl na Garmin foru.

                  0 0
                  • claid  

                    tak jsem to zkoušel, ale přijde mi to, že se normálně vypne..zkoušel jsem i ten tepák bez trička a ukazuje kraviny taky, takže asi jiná závada a reklamace mě nemine.. :-(

                    0 0
                    • Martin  

                      co máš za pás k tepáku? když jsem od kamoše kupoval edge705, dal mi k tomu textilní pás od forerunneru a taky jsem měl problémy s měřením tepů, ukazovalo mi to nesmyslně vysoká čísla

                      na jednom běžeckém fóru jsme vyčetli, že ty textilní pásy se musí po každé vyjíždce vyprat, stačí jenom ve vodě, aby se vyplavila sůl, jinak měří nesmysly

                      0 0
                      • claid  

                        mám jak originál od Garminu, tak i kopatibil od Polaru, stejná chyba, ukazují malé tepy po uklidnění a to ikdyž jsou vyprané, tričko taky nemá vliv..tak zbývá asi ta reklamace..

                        0 0
                        • Martin  

                          jo, to je on. ten mám taky.

                          ještě se zeptám možná jako debil :) ale vlhčíš si něčím elektrody, než si pás dáš na sebe?

                          0 0
                          • claid  

                            jasně, vlhčím, ale špatně ukazující začátek, než se zahřeju, bych mu stejně odpustil, ale makám do kopce, zpocený, ukazuje dobře, pak sjezd, tepy jdou výrazně dolů a tepák ukazuje 30–35tepů, pak třeba skočí na 70 a tam se sekne a můžu jet zase do kopce a on nic..vede si svou, chvíli 30, pak třeba 50, taky znovu 70 a pak třeba vypadne úplně 0tepů.. a to už jsem asi KO :-)

                            0 0
                            • Martin  

                              tak to asi fakt reklamačka. já když ten svůj propláchnu ve vodě a pak navlhčím EKG gelem, tak měří celkem reálně

                              0 0
                              • MirkoCarver  

                                Baterii v pásu jsi měnil?

                                0 0
                                • Martin  

                                  ano, jako první

                                  teda doufám, že to bylo na mě :)

                                  0 0
                                • claid  

                                  já jsem ji taky měnil a i měřil jestli je dobrá..

                                  0 0
                                  • kankrlicek  

                                    V sobotu se mi stalo něco podobného. Pocitově tepovka okolo 120–130, na budíčku stálo 190. Vycukl jsem z pásu ten vysílač, zase zandal, tepovka stále 190. Znova jsem ho odpojil, dal do kapsy, po cca 10 minutách zacvakl do pásu a už ukazoval dobře.

                                    0 0
                                    • tomesik  

                                      no, tak to vypadá, že jste adepti na nový pás. Já to vyřešil pásem od polaru, sice není tak textilní, ale zato se mnou bude mnohem déle. Chvála bohu je to kompaktibilní, takže vzhůru to tajů weralink+.

                                      0 0
    • skricx  

      Chtěl jsem se zeptat jestli je hrudní pás a snímač kadence z 705 kompatibilní z 800. Zítra mi končí 30 denní reklamační lhůta a pokud mi zítra 705 nepřijde, budu chtít vrátit peníze a chci si koupit už 800ku. Vyplatí se vlastně přejít na 800ku?

      0 0
      • Beeda  

        jj je, je to kompatibilni se vsim co ma ANT+,

        jinak nevim zda 800 vyplati pripaltit – ma to min citlivejsi gps_chip(nevim nakolik projevuje v praxi), navic mereni teploty, zda dotykac vyhra nevim… up to ju..

        0 0
        • BB  

          tak s citlivostí čipu vůbec žádný problém, chytá se stejně rychle jako 705 a v lese jsem zatím nikde signál neztratil. Jestli zůstat u 705 nebo upgradovat na 800, toť otázka. Moje zkušenost je ano. Ovládání pomocí dotykového displaje za to stojí. Mapa se díky to mu a rychlejšímu procesoru stala skutečnou pomůckou, při orientaci v terému. Posouváš jí, snadno zazumuješ a hledáš, kam cesta pokračuje. Tohle bylo na 705 prakticky nemožné. Taky neřešíš formáty souborů zda gpx, tcx, nebo crs. Ať máš ten nebo druhý vraziš do adresáře a 800 to zpracuje stejným způsobem. Jediné, co mi vadí je horši zákres course v mapě. Tlustá růžová čára byla na 705 mnohem zřetelnějši.

          0 0
          • Rudyn  

            Ahoj, prosím Tě,o kolik je ten procesor na 800 rychlejší?

            0 0
        • motas666  

          Citlivost čipu osmistovky je úplně v pohodě. Nezaznamenal jsem ani jednou ztrátu signálu. Jen předchozí verze firmware měla chybku a pozice občas ustřelila někam úplně dopryč. Současná verze je OK.

          0 0
    • drusus  

      Uvazujem o GPS navigacii na bike, Edge 800 vyzera ako idealna volba.

      Ako je to s kompatibilitou medzi ANT a ANT+. Mam uz nejake prislusenstvo (hrudny pas, bike pod) od Suunta na baze ANT, bude mi to fungovat aj s Edge 800, alebo mam ist radsej rovno do Bundle?

      T3 pouzivam aj pre ine sporty, Training Effect je sikovna vec, o ktoru by som nerad prisiel, ale vozit 2 hrudne pasy je uz trochu moc..

      0 0
    • and_rew2  

      Uvažuju nad nějakou GPS na kolo a byl jsem rozhodnutý pro Garmina Edge 705. Pak jsem se ale dočetl že neumí custom mapy – což mi do budoucna vadí, rastrové SmartMaps jsou pro mě přehlednější než ty vektorové garminovské.

      Edge 800 custom mapy umí – má někdo v něm SmartMaps (jestli to tam jde dát?) a jedou bezproblémově?

      0 0
      • kankrlicek  

        Jestli jsem to dobře pochopil, tak neplacené rastrové mapy u 800 jsou omezené velikostí. Nejpohodlnější příprava v Mobac.

        Zároveň bych se rád zeptal. Jel jsem teď so-ne na silničce a nechal jsem se tím vést. Natáhl jsem si naklikanou trasu, ale potřeboval jsem se na ni napojit cca vprostředku. Když jsem zmáčkl tlačítko Jít, tak mě to nutilo jet nejprve na začátek naklikané trasy. Jde to nějak zařídit, aby mě to vedlo od místa, kde se na tu trasu napojím?

        Děkuji

        0 0
        • motas666  

          Stačí ve vlastnostech stopy vypnout navigaci a nechat si zobrazovat jen stopu.

          0 0
          • kankrlicek  

            Tak jsem to nakonec byl nucen udělat, ale moc se mi to nelíbilo:)

            0 0
            • MaPa  

              Já mám teda Forerunner, ale coursy používám dost. Pokud si nějakou pustím a napojuju se na ní v prostředku, stačí jen přijet až na ní a garmin sám začne navigovat od tohoto místa. Dokonce podle toho přepočítá i virtuálního partnera. Nemám ale automatický přepočet trasy, jen pevně danou coursu.

              0 0
              • kankrlicek  

                To je vono! Měl jsem automatický přepočet a furt mi bylo spíláno, kudy to jedu :) Dík.

                0 0
                • RomanH  

                  !@#$%^&*()_+

                  :-)

                  0 0
                  • kankrlicek  

                    To je pochvala? :)

                    Bral jsem aut. přepočet, že když sjedu z trasy a ne že mi to bude tu trasu za jízdy navrhovat jinam. Příště to bude lepší :) Chudák Polka.

                    0 0
    • krokus  

      Chci se zeptat, jaký se dá na Edge 800 nastavit nejmenší interval ukládání.

      A ještě druhá otázka: je možné na custom mapách navigovat podle stopy?

      Díky.

      0 0
      • vsn  

        1s

        0 0
      • BB  

        V custom mapách určitě můžeš navigovat podle stopy. Podle stopy můžeš navigovat i na prázdné obrazovce. Ale poud očekáváš, že tě upozorní na křižovatku, tak to ne. Pouze tě drží v kurzu.

        0 0
    • skricx  

      Prošel jsem weby, ale nedostal jsem odpověď na moji otázku- Nevíte někdo jak dostat mapu City Navigator z SD karty do Garmina ? Díky

      0 0
      • blaf  

        nainstaluj si ji do mapsource, potom ji odesli do garmina

        0 0
        • skricx  

          To mi právě nejde.

          Dal jsem SD kartu do čtečky, a v Mapsource „Otevřít soubor“ . Na SD kartě je soubor GARMIN, který obsahuje gmapsupp.img, Gmapsupp.unl a grmn0.gma. Když dám otevřít ten největší soubor gmapsupp.img napíše mi to, že není platným souborem MapSource a nelze jej otevřít

          0 0
          • claid  

            pokud už je mapa v formátu.img, zkus si nakopírovat a hlavně přejmenovat tem soubor s mapou CN, třeba na citymavg.img a nahrát do adresáře Garminu, kde je soubor gmapsupp.img. Garmin už umí nejen gmapsupp, ale i jinak pojmenované soubory. Jinak když dáváš do Garmina mapu z Mapsource, vždy přepisuje soubor gmapsupp.img a tím i původní mapovou skladbu

            0 0
            • skricx  

              Tak jsem soubor .img přejmenoval na evropa.img a zkopíroval k souboru gmapsupp.img. Po zapnutí při načítání map napsalo že mapa nebyla poznaná, v přístroji pak že je zde jen ta základní a ta TOPO mapa. K přístroji jsem dostal CD Topo czech 2011, mini SD kartu TOPO czech 2011 a právě tu CN 2012 na SD kartě. Asi napíšu na Picodas

              0 0
          • BB  

            myslím, že mapy koupené na SD kartě nejsou vázány na konkrétní přístroj, ale na SD kartu, takže do Mapsource je nahrát nelze. Někde jsem četl, že to snad jde pomocí nějakého nástroje hacknout.

            0 0
    • Ives  

      zdravím, mám Garmin 800. Mám ale problém s nahráváním tras do něj. Pokud nahrávám na SD kartu, tak se mi trasa při spuštění navigace neobjeví. Pokud nahrávám přímo do ní, pak ano. Jde to nějak přenastavit? Díky za odpověď.

      0 0
      • BB  

        je to v nastavení, někde se dá nastavit, zda má používat SD kartu, bohužel si nepamatuji kde

        0 0
      • pipni  

        Staci nahrat soubor.gpx primo do garmina do slozku Garmin/NewFiles .

        0 0
    • RaBL  

      Ahoj, nesetkal se někdo s problemémem s tepákem? Mám jej asi rok a půl a fungoval bez problému. Teď najednou měài nesmysly – nízké hodnoty, popřípadě neukazuje nic. Přitom Edge jej detekuje ihned bez problému. Zkoušel jsem vyměnit baterii, posunout jej, utáhnout, navlhcit kontakty, vše bez úspěchu.

      Co může být špatně?

      0 0
      • vsn  

        tepák garmin, už mám druhýho garmina, u prvního odešel tepák po třech měsících -to jsem odstoupil od kupní smlouvy, druhý mi teď začíná zlobit po půl roce. zkusím koupit Polar popruh a snad to bude OK

        0 0
        • RaBL  

          Můžeš prosím napsat konkrétní typ toho Polaru, který s Garminem pojede? Zkoušel jsem spárovat s tepákem Polar FT40, ale Garmin jej nedetekuje.

          0 0
          • vsn  

            jenom samotný popruh …

            garmin / polar mají jiný typ přenosu…

            0 0
      • KnizeAlexej  

        Po třech měsících reklamace pásu, dostal jsem novej. Ten zatím drží, ale velkou důvěru v něj nemám. Google říkal, že s tím jejich pásem má problémy dost lidí. Hledej POLAR popruh k WearLinku.

        0 0
        • RaBL  

          Ajo, no to mě fakt nenapadlo že ten snímač jde přecvaknout na jinej popruh ;-) Díky moc, to jsem potřeboval ;-)

          0 0
        • mrakoplas  

          Takže jinak řečeno chceš říct že elektronika je ok a do kytek odchází „ten kus hadru s elektrodama“???

          0 0
    • Janouch  

      nechci zakladat nové vlakno tak se ptam zde jelikož je tato navigace na trhu už delší dobu a majitele již maji bohate zkušenosti… jezdim převážně v terenu viz kolo v profilu a zajimalo by mě zda pro mě ma tato navigace vyznam. Na riditkách bych ji asi vozit nemohl zdůvodu poškození při padu :) a na stácnkách garminu ji doporučují silničním cyklistům. Ted vozím normalné papírovou mapu od shocartu ale moje představa je že jsi pred vyjezdem nastavím trasu a pak navigaci použiju jen když si nejsem jistý jezdím po cestach s turistickým značením ale ne vzdy a obcas znacka chybí nebo neni videt pak me obtežuje stavet tahat mapu hledat jaky mate nazor při použití teto navigace při terením ježdění díky všem za info

      0 0
      • kankrlicek  

        Když to nebudeš mít na řidítkách, tak je to k ničemu :) Počítej s tím, že strávíš nějakou chvíli ťukáním na PC, není to tak, že se podíváš do mapy a jedeš. Zase na druhou stranu je dobré se na křižovatce mrknout a vědět, že doprava, popř. při ztrátě značky vědět, zda je ve svahu nad tebou nebo dole :) Vybrat si stejně musíš sám :)

        0 0
        • Janouch  

          což o to ja bych mel vybrano urcite chci aby ten displej ukazoval na mapě i pěšinku a idealne byl barevnej … a proc k ničemu když to vytahnu jen obcas kdy nevím o proti mapě je rozdíl, že už tu trasu mam navolenou vozí to nekdo i drsnější ježdění ?

          0 0
          • MirkoCarver  

            Vozím Oregona na řidítkách a v žádném terénu s ním problém není. Vozit navigaci v batohu je nesmysl, do batohu patří mobil :-)

            0 0
          • MirkoCarver  

            Pokud chceš navigaci opravdu vozit v batohu, tak na to je lepší jakýkoli mobil s androidem a Locus se staženými mapami. Zoomování a posun mapy je v mobilu daleko rychlejší a příjemnější než v klasické navigaci.

            0 0
      • BB  

        vozit v batohu navigaci má jednu potíž. Když jedu a koukám na mapu, tak ji mám orientovanou trasou kupředu a krásně se orientuji. Když zastavím, tak mapa ztratí orientaci a náhodně se otočí. Dost blbě se potom orientuji podle záznamu projeté trasy. Garmin nikdy do baťohu, ale vždy na řídítka, zatím bez problémů přežil všechny pády a nepřízně počasí.

        0 0
        • Janouch  

          mam možnost si vypujcit jeden model Garmin Dakota tak to zkusim a uvidim jestli to ma prome smysl každopadně díky vsem za info

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.