Brzdy Shimano BR 446 nesedi na kotouče

41 nepřečtených
  • coplos

    Kompletuji kolo pro synka a mám problém -nesedi mi adaptér na kotouč-je asi o 5 mm do středu. Jde to vyresit nějakým adaptérem??

    0 0
    • kravjec  

      a zad.nába tam šla v poho nemáš na rámu šířku zad.stavby 145mm?

      0 0
      • coplos  

        Nába tam jde – vypodložit to asi půjde, ale nechci to bastlit…spíš jestli existuje nějaká origo vymezovací podložka

        0 0
    • Ralan  

      Co to vypodložit?

      0 0
    • coplos  

      ještě foto

      0 0
    • pocestny  

      Takhle bych to řešil (viz obrázek). Na první pokus bych dal obyčejné podložky mezi rám a adaptér, a zkusil to udělat bez zásahu do náby.

      0 0
      • Foss!l  

        A máš tu nábu správně v patkách rámu?

        0 0
        • Lada,s  

          Mě se to zdá celý divný, tam musí být něco blbě složené jinak si to nedovedu vysvětlit

          0 0
          • Dejv94  

            +1

            Není ten rám třeba nějákej nabouranej, zkroucenej? třeba jen patka s uchytem na třmen. Normálně to přece není možný, aby to takto nepasovalo.

            0 0
      • skvedo  

        Z fotky mi to připadá, že pružinku, která má být mezi rychloupínákem a rámem se ti nějak záhadně povedlo dostat mezi nábu a rám.

        0 0
        • Mysee  

          +1

          vážně to tak vypadá, tím by ten problém byl jasný

          0 0
        • TJK  

          Nevim jestli tam ma pruzinu ale uz podle fotky ma mezi koncovkou naby a patkou mezeru jako krava! :-)

          0 0
        • skvedo  

          A ještě jeden nápad, pokud by to nebylo ono.

          Neznám tento konkrétní Novatec náboj, ale není možné, že má přehozené koncovky. Ta u kazety bývá často trochu delší, protože je trochu utopená v ořechu v porovnání s tou na straně kotouče.

          0 0
        • Vilém  

          Jeste by to k tomu mohl byt predni adapter a ten je, v podani shimana, potreba podlozit cca o 1,5mm.

          0 0
    • JSt  

      nedela novatec i nejake diskove naboje na cx? pak by ta naba mela roztec 130mm a nejspis bys byl, tam, kde jsi ted. ;-)

      0 0
      • coplos  

        Ty kola jsem měl předtím na Trek 8000 a brzdy byly Shimano SLX a pasovalo to bez úprav…tak nevím.

        Usazení jsem kontroloval několikrát

        0 0
        • TJK  

          me teda prijde ze ne dost.. ja tam vidim diru jak krava a jeste mi prijde ze i podle fotky je tam nejaky odklon patky.. ale je mozna ze to uz dela fotka…

          0 0
          • coplos  

            ale jak tu díru eliminovat??? Stáhnout víc rychloupínáky??,

            0 0
            • bruco  

              Premeraj vzdialenost medzi patkami ramu.

              0 0
            • Vilém  

              Tak v prvni rade by nebylo od veci to omerit. Sirku naby, sirku zadni stavby atd.

              Pripadne to aspon nafot v detailu na ten spoj patka/naba.

              0 0
              • coplos  

                Tak odpo nafotím a změřím.

                0 0
                • Vilém  

                  Jeste koukni na dosedaci plochy v patkach, zda tam neni nejaka barva, otřepy atd, co by mohlo branit dosednuti koncovek naboje.

                  0 0
                  • coplos  

                    juknu a případně nafotím

                    0 0
                    • coplos  

                      Br 485 a evidentne je to ohnutý-zkousel jsrm dnes druhou sadu kol.

                      0 0
                      • kravjec  

                        to teda je ohlé jak kráva

                        0 0
                      • bruco  

                        To je drsne. V tomto pripade to nezachrania ani podlozky, lebo nezabezpecia, aby boli dosticky rovnobezne s kotucom.

                        0 0
                      • Dav...1  

                        Tak jedine vzit bytelne kleste a rovnat.

                        0 0
                      • Dejv94  

                        Takže se potvrdila domněnka co jsem psal výše, je to nějáký nabouraný ten rám. Asi ty kleště, nevím co to je za rám a jakou má cenu, ale zkusil bych to opatrně.

                        0 0
                        • coplos  

                          Tak majitel rámu tvrdí,že rám je OK a že vše vyřeší tento adaptér

                          VIZ…text

                          .Adapter tam musí být tento http://www.kolonet.cz/

                          eshop.php?id=264&­det=1(http://www.kolonet.cz/eshop.php…) je tam

                          sice uvedeno přední ale jde to i na 160mm zadní.Mam to taky na jednom kole

                          0 0
                          • Dejv94  

                            Podle poslední fotky je to ohlé, šrouby nejsou rovnoběžně s kotoučem, takže tady pomůže pouze hrubá síla to dostat do půvoního stavu.

                            0 0
                            • coplos  

                              Taky si myslím a navíc, ať nasadím jakékoli kolo-tak je nakřivo k jedné straně

                              0 0
                            • Vilém  

                              Kdyby to bylo trochu, tak by to asi slo srovnat, toto je vsak hodne a pochybuju, ze to silou srovna.

                              0 0
                          • Luk029  

                            podle mě ti ten adapter nepomůže, protože pokud je ten rám ohnutý tak nebudou dosedat desky na kotouč rovnoběžně a nepodaří se ti seřídit kotouč aby neškrtal o desky.

                            0 0
                            • kravjec  

                              ta patka je nakřivo i vůči té osce náby tak něj.redukce ti těžko pomůže co je to za rám ?

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.