Brno - vyjížďky, září 2017

760 nepřečtených
  • Paja

• mastihuba  

dyby nekdo nevedel tak zitra treba slavkov :-)

• pepek  

Zkusil bych zahájit diskusi na téma: Pojištění. Včera jsem jel při návratu pod Wilsoňákem směrem k Sirotkové. Protože je to dokopec, tak člověk moc nechce brzdit. Dole stáli dva mladí, na zvuk cvrčka se oba otočili, jel jsem zřetelně doleva, holka se správně přesunula zleva doprava, borec, který byl vpravo, chvilku počkal a pak přešel doleva. Zastavil jsem mu 20cm před nohavicí, obě kola ve smyku. (Ještě vyčítal té holce, že když on jde doleva, ona šla doprava :-) No ale kdybych ho porazil, borec se klepl do hlavy. . . Jak se pojistit, aby se pojišťovna nemohla vykroutit ? (Jel jste moc rychle, na chodníku, na lesní cestě, na pěšině, nebyla tam cyklostezka, neměl jste zvonek) . . . . to je asi neproveditelné?

• RomanH  

Mam cca 20 let stare pojisteni odpovednosti v obcanskem zivote (ci jak se to presne jmenuje). Platim strasnych 130 Kc / rok. Nastesti jsem ho vyuzil jen 1× pred cca 12ti lety, kdyz mi v byte praskla privodni hadice vody k WC a vytopilo to 5 pater. Vse bez problemu, akorat mi zvedli rocni platbu z 90 kc na tech 130.. Ted jsem to nedavno revidoval – melo by to pokryt i treba napadeni cizi osoby mym psem, mnou, vztahuje se to i na deti :-) Akorat nove to uz takto levne neuzavres.

• mastihuba  

by se dalo použít i na tu barevnou ukdakanou slepicu :-)

• pepek  

No to věřím, že na tu vodu to je. To mám v pojištění bytyu (asi). Ale hajzlnadice je teď panceřovaná a kohoutek od pračky žena zodpovědně zavírá. Ale kdybych toho liknavce porazil a on si ublížil? Na chodníku, bez zvonku? To by asi pojišťovna tak ochotně cálovat nechtěla.

• RomanH  

Ta moje by mela. Je to samostatne pojisteni, s domacnosti to nema nic spolecneho.

• Paja  

Co mas furt s tim zvonkem? Ten na kole mit nemusis.

• Jaroslávek  

Takže osamělej vlk už zase ?

• JSt  

to je jednoduchy, staci nejezdit jako pica. a mas to zadarmo. ;-)

• LM  

Dneska mi borec nereagoval na cinknutí z dálky ani z blízka, takže jsem si najel zhruba 1,5 metru vedle něj do trávy a začal ho objíždět zprava. Když jsem byl tak půl metru za ním tak se náhle otočil se slovy „Co jako!“ a udělal krok směrem ke mně ale do cesty mi už naštěstí vlézt nestihnul. To nevymyslíš.

• p@X  

Končím… s tým chlastem. Max. kuželku k televízii.

• Jaroslávek  

Kámo, já si ani nevšiml, holt jsem už (polo)zmatenej senior.-(

• p@X  

Reklama

• Excel  

Dneska jsem z Ivancic pod Templak mijel zavod dvojic zvany kolobeh, jeden bezi a druhej se za nim tahne jak smrad na kole a kdyz asi bezec uz nemuze tak se prohodi. To bude urcite brzo na olympiade.

• p@X  

Kurňa ty budeš mít natrénováno, mi o víkendu ni nenapadne, bych na to sedl.

• Excel  

Každej na ty pivovary nějak trénuje, někdo jezdí na kole, jinej leje. Obojí se bude hodit ;-) Dneska 98 km 2300 m nastoupáno. Lískovec-Radostice-Ivančice-Templák-Senomrdy-mlejn-čtz Ketkovice-Zastávka-Domašov-Šmelcík a dom.

• Paja  

Taky jsem to dnes jel, ale opacne…po proudu ;-)

• Excel  

Vodáků tam byla jak sraček :-) Jak jste podjeli most u Templáku?

• Paja  

V pohode, zas tak moc te vody nebylo.

• Excel  

Já když ho přejížděl tak v něm byl zaseklej raft, jeden vodák plaval za mostem a takhle shora mi to přišlo, že to nemůže podjet.

• Paja  

My jezdime na Barakach a myslim, ze jsme se ani nemuseli sehnout.

• p@X  

Jebka prochcaná…

• mastihuba  

řídký sperma a starej kokot :-)

• Polka  

To mas jeste dobry…RR SS, ale uz ma dojezdeno, po sezone prijde vymenit.

• mastihuba  

taky ridky sperma. ted po nahazovani novyho mitasu scyla mi prijde ze todle delaji hlavně pláště starší jednoho roku a zbytky staryho mlika .

• Polka  

Vsak ja vim, mliko je myslim starsi, plast byl nasazenej na jare. Pujde tam performance dle nejlepsi rady Paji, jsem zvedav, zda jak na potforu neriznu :-)

• mastihuba  

jo a neodpustim si poznamku ze mrdka vod schwalbe takhle chčije mnohem driv než maxis nebo Mitas :)

• Polka  

S mrdkou od Schwalbe nemam problem, to chcani neni zas takova traga, jak se tady prezentuje :-) Maxxis ani Mitas mi na kolo uz nikdy nesmi.

• mastihuba  

maxis ti udelal co? dyt to perfektne drzi tlak, defekty na tom na rozdil od schwalbe nejsou a vzorek je prakticky stejnej…

• mastihuba  

dva roky starej ikon a rok stara scyla. trochu rozdil :-)

• p@X  

Tak, ještě sem pozvat obojživelníka a je to hotovo :) Já to nezačal :)

• mastihuba  

tak tys zacal abstinovat, to už víme. :-) ještě tu vo elektrokolech, vcera me bob nastinil ze si to namontuje co nevidět :-)

• pepek  

Přesně: zase ty gumy, . . . . a o mým pojištění furt nikdo nic :-(

• mastihuba  

myslím ze to uz psal nekde jirik, staci nejezdit jak kokot a navic usetris na chlast nebo na kolo. :)

• pepek  

To je těžký, lidi jsou tady přemnožení, rozhodně víc, jak u vás jeleni.

• mastihuba  

to si musis vyjednat na prislusnych úřadech, ja kdyz sundam jelena, tak zadnou pojistku nepotrebuju, jen zavolam hajnymu, aby si ten bordel sel uklidit do mrazaku :-)

• pepek  

Co lidi, to je ješto dobrý, ale ti za***ní bikeři jsou přemnožení. Asi jak se nastavělo plno satelitů kolem města, tak se tam nastěhovali a protože nemají králíky ani slepice, tak nemají co na prácu a jezdí do lesa. Včera ± 30 kusů, jeden přestárlý (±50 let, typ: učitel tělocviku) mě nekomromisně předjel a pak ještě 4 mladí s traktorovýma gumama taky :-( To je peklo, vždyť na takové vyjížďce jsem potkával max: jednoho, nebo dva . Asi to budu muset vozit autem někam do *** , i ve všední den.

• Polka  

Jenze ty jezdis hovno…a ma to nejakou tvrdsi smes urcite ne?

• mastihuba  

ma to smes dobrou, oboje sou to topmodely znacek.

• Polka  

Mno ale maxxis stoji to +/- 1300 a vazi vic – 650g. S RoR/Rar Performance jsem na skoro polovicni cene a neni co resit. I SS byl levnejsi.

• babicak  

RR 29×2,1 Performance, TL Ready, Addix 795g váženo teď, cena 640 Kč

• Polka  

Addix jsem zatím nejezdil, ale pokud šla váha takto nahoru tak mě asi čeká velká životní změna :-)

• babicak  

Kupoval jsem na Kupkolo.cz, tam píší váha 700 g ±10%, tak já mám něco více, ty můžeš mít méně, podle toho, jak se Indonesan vyspi.

• Polka  

To je jedno, to je moc. To už je lepší ten maxxis. A máš tam ňákej ten proužek nebo ne? Btw. jsem říkal, že tam máš dat něco širšího, grip je grip :-)

• babicak  

Objednal jsem to dříve, jaký proužek?

• RomanH  

U Perf. verze se podle stranek Schwalbe smes ani vaha nemenila (alespon u 26), na Koloshopu i Kupkole to maji blbe.

• RomanH  

Tak beru zpet, uz to u Schwalbe na strankach taky zmenili (a to jsme to pred cca tremi tydny resili s Obojzivelnikem).

• Polka  

Ja jsem ty novy zatim vubec nezkoumal, protoze nebylo potreba, krasne jsem se ustalil na kombinaci RoR a RaR a ted zas clovek bude muset neco kua s plastema resit, to je neuveritelne :-)

• RomanH  

No ja prave pred mesicem resil sjetej RaR Perf (jeste jsem u Hanaka sehnal starej model) a taky musim v nejblizsi dobe poresit predek – Ardent uz po 4 letech dosluhuje. Chci dat posledni sanci RoR (tentokrat v te nejlevnejsi verzi Perf). Pokud uz nesezenu starej model, tak vezmu ten novej s Addixem. Treba nebude prochcavat a bude mit odolnejsi behoun nez predchozi ve verzi SS. A 645g uvezu, porad to bude mene nez u Ardenta.

• Polka  

RoR performance vozim na predku na pevne i s odpruzenou a tam jsem snad nemel nikdy zadnej problem. Letos jsem to jen v brodu napalil do sutru (s pevnou = vetsi riziko, moje chyba), tak jsem to lehce prorazil, ale mliko s prachem to nastesti nejak zacelilo a na umisteni to stejne nemelo valnej vliv. Ja se urcite pokusim jeste nekde sehnat ty starsi.

• Karaya  

Vidím to stejně. Udaná u RR 29×2.25 SpeedGrip je 630. Takže v reálu to bude atakovat 700g, to se vsadím.

• Motyll  

To je skoro 300 g navrch. Musím prohledat něco jinýho.

• pepek  

Na Páju v těchto případech pozor: příběh, jak prodal Miniona Manasovi, který pak na tom získal neskutečnou fyzičku, je notoricky známý. Teď mi zase doporučil koupit 2,4 contíka + jednoho pro sebe – ale toho svojeho si kupodivu nějak furt nechce vyzvednout :-)

• Paja  

No tvl

• neprodal jsem mu ho,
                • nebyl to Minion,
                • Contika jsem ti nedoporucil, vybral sis ho sam, akorat jsem ti napsal, ze ja misto te hubene 2,2, chci radeji 2,4,
                • myslel, ze mi ho vezmes na kolo.
              • Polka  

To byla ňáká Kenda voe ;-)

• Paja  

Byla to Tioga Extreme XC 2,1 v dratu a tusim, ze vazila peknych 830 g ;)

• babicak  

Šestidenní skončila, pěkné 13. místo WT, v juniorech 8., můj kamarád 23.v C1 na jeho 23.Šestidenni

• mastihuba  

gratuluju :-)

• pepek  

pěkné 13. místo? – no nevím, nějak si nemohu vybavit země, kde někdy viděli motocykl a které by byly ještě horší. Když dám dohromady země, kde se jezdí na motocyklu, tak to snad ani těch dvanáct nebude.

• babicak  

Měl jsem dát smajlík k tomu 13.mistu, oproti loňsku propadák. Dojelo 19 týmů, poslední Japonsko, Itálie 14. a USA 16.

• ufoncz  

Tak jestli je řeč o Xkingovi, tak při dostupnosti šířky 2.4 by si 2.2 koupil jen lojza (2.2 je reálně jen něco přes dva palce rovný a pokud už se náhodou na MTB zapomíná na důležitost trakce a gripu a hledí jen na gramy, tak v té verzi RS je ten XK 2.4 furt lehoučkej (na 650B to má 580 g)).

• Paja  

U Continentalu zalezi i na plasti, treba RK je v 2,2 balon srovnatelnej s XK v 2,4.

• ufoncz  

Vsak jasne, RK 2.2 je poctivej. A pak je sranda, kdyz k nemu na predku nekdo vozi chciplej XK 2.2.

• Karaya  

Tak bacha abys nedopadl jak já v Benešově. Plášť přesně takhle prochcanej. Mlíko dolíváno cca 6 týdnů předtím. Na začátku posledního kola cítím jak to měkne a od půli kola už jsem běžel. A ze souboje o bednu nebylo nic. V druhým plášti bylo mlíka dostatek, tady bylo sucho, všechno se to prochcalo ven. Měl jsem ho vyměnit už tehdy po naučné…

• p@X  

Troufalý hypotetický dotaz na V kliku: dalo by se nějak pracovat s cenou? https://www.bike-life.cz/…-2018/d25150

• mastihuba  

poptavka odeslana

• Motyll  

To bude mít přes 11 kg.

• Polka  

Výrobce: CUBE, katalogové číslo: 116200 , váha: 11,3 kg ;-) Da lepsi kola a je to.

• p@X  

Kola neznám, vidla by šla do hajzlu…

• Motyll  

Jak píše Polka. Dej to k Warpsovi a budeš cena/váha/funkce na tom líp.

Já to od tebe na jaře za 15 koupím a budu mít fajn zimáka.

• RomanH  

:-)

• p@X  

Za to bych Ti nedal ani sam. plánovanou vidlu ;)

• JSt  

takze mame cekat lamely? :-)

• pepek  

Lamely = nové lamentování kvůli skřípání

• p@X  

Tak asi ne, reagoval jsem na starý inz. Prostě už mě nebaví furt se vrtat v Lapoušovi, přestaly mě teď úplně bavit berany (to se doufám spraví), tak nějak uvažuju, na max. dvě jízdy týdně (z toho jeden buk) mi teď nejlíp vychází HT s bezúdržbovou vidlou :)

• RomanH  

Ty se k tem Exikovym Konam dopracujes. Jedu na koooni, jedu na koooni :-)

• Polka  

Kdyz bezudrzbovou vidlu, tak pevnou cinu za litr a je to. Vsak kup jen Cube ram nekde v DE a zbytek prestrojis.

• p@X  

Kola už maj to nejlepší za sebou, chtěl bych rám bez toho bazmeku na smyk…

• Polka  

Kola? Dyt na tom jezdis standard a zadny pecky ne? Cube nedela ramy bez bazmeku?

• p@X  

On tomu nakládal pův. majitel, a nový kolo zprasit bílýma kolama? Co jsem projížděl DE shopy, tak skoro všechny levný Cuby to měly…

• JSt  

celopevny mtb je samozrejme nej kolo – jen jezdis. ;-)

• p@X  

2016 měl Bulls Lauf v sérii, proč už pak nee?

• Polka  

Si to nech poskladat od Warpsa a budes spokojenej jak Bob.

• Paja  

Ses nejak zasekl, tohle uz jsi mel, dokonce 2×.

• kapo22  

Zdravím,

měl bych dotaz na místní dobrodruhy. Jeli jste někdo po níže vyznačené červené turistické? Chystal jsem se to vzít od cesty směrem na Vranov ale prvotní kopec, viditelný od silnice, mě dost odradil :-D

https://mapy.cz/turisticka?…

• Vilém  

Tak ono staci kouknout na ty vrstevnice v mape a muze ti byt jasny, ze smerem na vranov to asi tezko nekdo jel:)

• pepek  

Tak nevíš, že. Trepifajxl tady někde psal, že jezdí kopce až 106% na silničce.

• ufoncz  

Já jsem si to před dvěma lety dal, chvílu po prodírání se totálně zarostlou zelenou od Novýho hradu přes Čertův hrádek. V životě jsem nebyl tak strašlivě hotovej po asi 30km vejletu :-D. Ten začátek od silnice byl tak na hraně s kolem na rameni, možná mít místo treter pohorky… ;-)

• Vilém  

Smerem nahoru to je spis na macky a cepin:)

• Polka  

Soudruzi, zkuste si vybehnout v Certove rokli toto ;-) V karbonovejch tretrach celkem zazitek, ale da se to. Jsou tam dve cesticky, tak tu prudsi samozrejme, ta lehci by sla mozna jet dolu, ale to jsem nemel na trase.

• Karaya  

Já když jsem to jel poprvé, tak zrovna v tom směru, jak to má :-) Ale už je to dávno…

• JSt  

to asi myslis tu starou puvodni cervenou znacku. ta preznacena neni uplne jednoducha ani dolu, co si tak nejak vybavuju. ;-)

• Macik  

No to by mě ani nenapadlo tama jet do kopca. Kdybych se z toho mostu potřeboval dostat do Vranova, tak bych to vzal po asfaltu kolem řeky do Adamova a pak po žluté do kopce. To už se dá vyjet slušně.

• LM  

Co takhle? To mi nabídli přímo mapy.cz po spojení těch dvou bodů – aneb proč se mrdat do kopce když to jde nahoru i kolem potoka :-)

• pepek  

Po zelené z Kateřiny, nebo po souběžné cestě na druhé straně potoka je to optimální

• ufoncz  

Docela pěkná je i ta modrá ze Šebrova rovnou na Jelínka. Akorát ten začátek tam bejvá přibloklej parkujícím autem u baráku.

• obda  

To je stará trasa červené značky. Naposledy jsem „jel“ asi před třemi lety, a bylo to dole dost rozbité – bahno, voda, kamení – a do toho napadané stromy. Proto to asi taky přetrasovali. Jel jsem tama mnohokrát (i s kočárkem), ale cesta se postupně zhoršovala.

• kapo22  

Já právě od Adamova, přes Nový Hrad a červenou, přijel. Nakonec jsem to vzal po cestě přes Sv. Kateřinu, Šebrov a kolem kotokrosové dráhy do Vranova tudy

• Motyll  

Nevíte, zda má někdo v Brně ND k přilbám od Rudyho? Potřebuji novou výstelku.

Na stránkách RP je i Šírer, takže to nebude moc aktuální.

• Motyll  

Zlatý duše…

• Motyll  

http://blanensky.denik.cz/…0170904.html

Asi měřili ráno, viz galerie.

• RomanH  

V sobotu rano po destivem patku, to tam moc lidi se zbytkacem asi nebylo :-)

Celkem by me zajimalo, jak se ty simulacni bryle (nastaveno na cca 1‰) lisi od skutecneho chlastu (cca 5× 12° pivo).

• obda  

Tak měřit v sobotu ráno není špatný nápad – čárku za aktivitu mají, a navíc nemusí řešit ty po jednom pivu. Za mne ta lepší verze :) Nedovedu si ale představit ten masakr, kdyby měřili v létě večer mezi Obřanama a Bílovicema ;)

• JSt  

to bylo urcite na nejake zadani, ale na druhou stranu to nebyla ucelovka, pac to by si vybrali exponovanejsi dobu. ;-)

• Motyll  

Dne 10. září 2017 bude realizována úplná uzavírka obce Březina z důvodu pokládky povrchu na rekonstruovaném úseku. Z tohoto důvodu pojede linka 201 odklonem přes Babice nad Svitavou a vynechá všechny zastávky mezi Křtinami, obecním úřadem a Ochozí u Brna. Návaznosti mezi linkami 157 a 201 budou realizovány v zastávce Křtiny, obecní úřad, kde autobusy obou linek na sebe vyčkají. Vzhledem k délce objízdné trasy může dojít k drobnému opoždění spojů, které by nemělo přesahovat 5 minut.

Na Táborskou nebude vpuštěno absolutně žádné vozidlo včetně motoristů a cyklistů, neboť bude probíhat asfaltování celého povrchu komunikace. Penetrační nástřik začne v brzkých ranních hodinách, asfaltování skončí odpoledne, min. do půlnoci budou na komunikaci zátarasy. Od pondělí 11.9.2017 již bude umožněn průjezd všech automobilů i bez povolení (směr na Křtiny zůstane nadále uzavřen a budou zde policejní kontroly), až do konce září však budete nadále projíždět stavbou, je tedy nutno dodržovat rychlost a řídit se případnými pokyny stavby.

• babicak  

Zítra?

• mastihuba  

no hoši co si budeme povídat, úplně jako v Třeboni… :-)

• les  

Chlapci nemáte někdo doma nevyužitej, funkční akupack ?

• pepek  

Zkus toto nepotřebuješ akupack. (A řekni to i Motyllovi :-)

• les  

Světlo vyřešeno. " Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické" víc kurvítkový motor už neexistuje.

• RomanH  

? Vzdyt oprasuji wankel.

Jestli u benzinu naserou turba a zmensi objem, tak uz zbyde tusim jen Subaru a Honda.

• Jaroslávek  

Jedině Subaru, ty má rád Pája:-)

• Paja  

Ja s tema autama zadnej problem nemam jak se mi tu obcas s pepkem snazite podsouvat, ale Motyll ma s touto znackou pokud vim neprilis pozitivni zkusenost.

• RomanH  

Tata ma XV a kdyby si tu nenechava dodelavat ( v originalni servisu Subaru) tazne, tak by se nedalo rici kriveho slova. Bohuzel, kluci se tu asi uci – dokurvili na tom elektriku – cestou do Rakouska malem vyhorel + se musel prehrat sw. V Rakouskem Subaru mu to nafotili a rekli mu, at jim to omlati o hlavu.

• Jaroslávek  

Problém nemáš, ale jedeš nebo nejedeš ?

• Motyll  

Z jednoho ks nelze generalizovat. Navíc tou dobou byl 2.0D relativně nový motor. Osobně bych do Suba nešel kvůli ceně servisu/náhr. dílů. A upřímně, když jsem potom přesedl do Scouta – žádný rozdíl co se pohonu týká. Jen víc místa vzadu a větší kufr :)

Ale já jsem prostý uživatel, nikoli závodník. A když náhodou byl" ještě sníh":https://youtu.be/R8IG4uYA3e0?…, byly fajn obě.

• Motyll  

Nebránil bych se…

• p@X  

Tak jsem se dnes dozvěděl, že záleží i na odrůdě chmelu, zdali je to CZ či USA, dokonce snad prý i je nějak příbuzný s ganjou, omlouvám se, foto i s odrůdami je neostré…

• mastihuba  

ty usa vodrudy sou takovy dost navoneny a chmel je prej nejbližší pribuznej konopí, takže ano poradny nachmeleny pivo je cejtit po zelí. :-)

• obda  

No jasně, chmel má dost velkej vliv. Ostatně třeba Apollo od Matušky je pojmenované podle odrůdy chmelu.

• ufoncz  

Musím tu Karoša pochválit před nastoupenou jednotkou – dneska na PDV ve Velenově na bedně a hlavně docela malej odstup od tradičně hodně výkonnýho Martina Gottwalda. Navíc aspoň v lesních úsecích to vypadalo, že si ani moc nedává. Klobouček.

• p@X  

Njn, když někdo váží míň jak jeho 12Kg Trek :)

• Motyll  

No zrovna ty máš co vykládat ;-)

• p@X  

???

183/82, loni jsem měl 70Kg. Holt absence víkendových celodeňáků, příliš mnoho fesťáků, nastávající akce bude zase konzumační :)

• Karaya  

Tak dík. Zdání klame. Nejdřív jsem byl v červenejch, abych dojel Frantu Paděru, pak ještě víc abych mu ujel, no a v posledním kole abych o to nepřišel :-). Předstartovní příprava proběhla včera večer zde , na rautu byly vynikající chlebíčky, tak to dneska dobře jelo.

btw: Myškin v podání Lišky je vynikající, fakt by mě zajímalo jakej je Liška ve skutečnosti.

• ufoncz  

Tak jestli takhle vypadáš „v červenejch“, jak vypadáš, když seš v pohodě? ;-)

• mastihuba  

to je provokace :)

• Karaya  

Když mě to baví se pořádně zmáčknout. Navíc přece se na fotografa nebudu mračit :-).

• Polka  

No nevím, při pořádným zmáčknutí by ten výraz měl být fakt trošku jinej. Tady ten výraz tomu vůbec nenasvědčuje, ale třeba se ti ten krpál jel tak lehce :-)

• Motyll  

Děcka se v tom místě tvářili o dost hůř.

• Motyll  

Gratuluji!

Dneska doufám s dětmi míříš do Křtin.

• Polka  

Já právě nechápu proč chce měnit ten rám když mu to i tak jezdí. Co bychom my prasata za to dali :-)

• p@X  

Ona je otázka, jestli 23" Cube vůbec přinese nějakou markantní hmotnostní úsporu…

• pepek  

Chyba je v UCI: není omezení na minimální hmotnost, tak jak je to obvyklé v jiných podobných sportech.

• ufoncz  

Tak zrovna PDV je dobrým důkazem, že bejt hubenej nerovná se bejt výkonnej a naopak. V Elite bejvá na bedně pravidelně Petr Koblížek (na obrázku vlevo) a ten má trochu jiný BMI. A kilo navrch na neotáčející se části kola (rámu) je fakt v podstatě jedno.

• Karaya  

Koblížek je monstrum, na to co vozí navrchu navíc, jede neuvěřitelně.

• Karaya  

Vždyť tobě to taky jezdí, navíc u toho musíš používat hlavu! Stejně nic měnit nebudu, nejsou love. Včera jsem se na startu schválně díval a viděl jsem jen jednu další hlínu, jinak samé uhlí.

Ale jen o materiálu to není. Třeba Terka Obořilová má sice uhlí, ale jen 26" a ještě 2 převodník. I tak je na evropské špici.

• babicak  

Kdo ztratil dnes na naučné červené u Soběšic podsedlovou brašničku tak do SZ

• LM  

Pozor, na žluté TZ dolů ze Soběšic leží na konci té prudší části sjezdu přes pěšinku strom. Je tam taková malá terénní vlna a pak zatáčka do prava – strom leží kousek za tou vlnou (zhruba v místě dopadu:-)). Naštěstí je to vidět, takže jsem jen prověřil brzdy.

[edit] to měla být reakce na zakládající, no co už :-)

• scoty  

Říkals že trénuješ bunny…;-)

• LM  

To jo, ale ne skoro v padesátce do zatáčky. Stačilo že jsem to tam kdysi poslal rovně mezi stromy do křoví :-D (aneb ve vzduchu nezatočíš).

• p@X  

Su úplně vyřízenej, tentokrát mi nehučí v kládě, ale v hlavě. Probouzím se v noci a slyším divný monotónní zvuk a pak mám problém usnout. Takže buď opravdu v přilehlém bytě něco hlučí, nebo mám tinitus.

• Motyll  

Zeptám se zkušených mlíkařů. Tenhle plášť zamlíkuju?

• p@X  

Trošku mrtvoly v té nejzdravější úpravě :)

• mastihuba  

aaaach todle je lepsi nez porno :)

• RomanH  

Jako jo. Teda misto kyty (ta se snad da jist jenom cerstva tepla) bych vzal k tem buckum uz jen krkovici, ale proti chuti… :-) Nicmene, co s takovym mnozstvim (sam / ve dvou) budes delat ? Na mrazak je to skoro skoda.

• p@X  

To jsem teda blbě vybral, bytná to bere do hokny, kde vyrábí tohle: Našim zákazníkům nabízíme čerstvé zákusky z kvalitních surovin, lahodnou kávu z ekologickou certifikací a bio mléka, belgické pralinky, v létě českou řemeslnou kopečkovou zmrzlinu, točenou zmrzlinu, cup cakes bez mléka, raw cakes a jiné veganské dobroty, bezlepkové a dia zákusky, zdravé mlsání pro děti mnoho dalšího. :)

• mastihuba  

ted se na to koukam nechtel jsi napsat kotleta? :)