Brno - vyjížďky, září 2017

932 nepřečtených
  • Paja

    0 0
    • mastihuba  

      dyby nekdo nevedel tak zitra treba slavkov :-)

      0 0
    • pepek  

      Zkusil bych zahájit diskusi na téma: Pojištění. Včera jsem jel při návratu pod Wilsoňákem směrem k Sirotkové. Protože je to dokopec, tak člověk moc nechce brzdit. Dole stáli dva mladí, na zvuk cvrčka se oba otočili, jel jsem zřetelně doleva, holka se správně přesunula zleva doprava, borec, který byl vpravo, chvilku počkal a pak přešel doleva. Zastavil jsem mu 20cm před nohavicí, obě kola ve smyku. (Ještě vyčítal té holce, že když on jde doleva, ona šla doprava :-) No ale kdybych ho porazil, borec se klepl do hlavy. . . Jak se pojistit, aby se pojišťovna nemohla vykroutit ? (Jel jste moc rychle, na chodníku, na lesní cestě, na pěšině, nebyla tam cyklostezka, neměl jste zvonek) . . . . to je asi neproveditelné?

      0 0
      • RomanH  

        Mam cca 20 let stare pojisteni odpovednosti v obcanskem zivote (ci jak se to presne jmenuje). Platim strasnych 130 Kc / rok. Nastesti jsem ho vyuzil jen 1× pred cca 12ti lety, kdyz mi v byte praskla privodni hadice vody k WC a vytopilo to 5 pater. Vse bez problemu, akorat mi zvedli rocni platbu z 90 kc na tech 130.. Ted jsem to nedavno revidoval – melo by to pokryt i treba napadeni cizi osoby mym psem, mnou, vztahuje se to i na deti :-) Akorat nove to uz takto levne neuzavres.

        0 0
        • mastihuba  

          by se dalo použít i na tu barevnou ukdakanou slepicu :-)

          0 0
        • pepek  

          No to věřím, že na tu vodu to je. To mám v pojištění bytyu (asi). Ale hajzlnadice je teď panceřovaná a kohoutek od pračky žena zodpovědně zavírá. Ale kdybych toho liknavce porazil a on si ublížil? Na chodníku, bez zvonku? To by asi pojišťovna tak ochotně cálovat nechtěla.

          0 0
          • RomanH  

            Ta moje by mela. Je to samostatne pojisteni, s domacnosti to nema nic spolecneho.

            0 0
          • Paja  

            Co mas furt s tim zvonkem? Ten na kole mit nemusis.

            0 0
      • Jaroslávek  

        Takže osamělej vlk už zase ?

        0 0
      • JSt  

        to je jednoduchy, staci nejezdit jako pica. a mas to zadarmo. ;-)

        0 0
        • LM  

          Dneska mi borec nereagoval na cinknutí z dálky ani z blízka, takže jsem si najel zhruba 1,5 metru vedle něj do trávy a začal ho objíždět zprava. Když jsem byl tak půl metru za ním tak se náhle otočil se slovy „Co jako!“ a udělal krok směrem ke mně ale do cesty mi už naštěstí vlézt nestihnul. To nevymyslíš.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Končím… s tým chlastem. Max. kuželku k televízii.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Kámo, já si ani nevšiml, holt jsem už (polo)zmatenej senior.-(

      0 0
    • Smazaný účet  

      Reklama

      0 0
    • Excel  

      Dneska jsem z Ivancic pod Templak mijel zavod dvojic zvany kolobeh, jeden bezi a druhej se za nim tahne jak smrad na kole a kdyz asi bezec uz nemuze tak se prohodi. To bude urcite brzo na olympiade.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kurňa ty budeš mít natrénováno, mi o víkendu ni nenapadne, bych na to sedl.

        0 0
        • Excel  

          Každej na ty pivovary nějak trénuje, někdo jezdí na kole, jinej leje. Obojí se bude hodit ;-) Dneska 98 km 2300 m nastoupáno. Lískovec-Radostice-Ivančice-Templák-Senomrdy-mlejn-čtz Ketkovice-Zastávka-Domašov-Šmelcík a dom.

          0 0
      • Paja  

        Taky jsem to dnes jel, ale opacne…po proudu ;-)

        0 0
        • Excel  

          Vodáků tam byla jak sraček :-) Jak jste podjeli most u Templáku?

          0 0
          • Paja  

            V pohode, zas tak moc te vody nebylo.

            0 0
            • Excel  

              Já když ho přejížděl tak v něm byl zaseklej raft, jeden vodák plaval za mostem a takhle shora mi to přišlo, že to nemůže podjet.

              0 0
              • Paja  

                My jezdime na Barakach a myslim, ze jsme se ani nemuseli sehnout.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Jebka prochcaná…

      0 0
      • mastihuba  

        řídký sperma a starej ***** :-)

        0 0
      • Polka  

        To mas jeste dobry…RR SS, ale uz ma dojezdeno, po sezone prijde vymenit.

        0 0
        • mastihuba  

          taky ridky sperma. ted po nahazovani novyho mitasu scyla mi prijde ze todle delaji hlavně pláště starší jednoho roku a zbytky staryho mlika .

          0 0
          • Polka  

            Vsak ja vim, mliko je myslim starsi, plast byl nasazenej na jare. Pujde tam performance dle nejlepsi rady Paji, jsem zvedav, zda jak na potforu neriznu :-)

            0 0
            • mastihuba  

              jo a neodpustim si poznamku ze ***** vod schwalbe takhle chčije mnohem driv než maxis nebo Mitas :)

              0 0
              • Polka  

                S mrdkou od Schwalbe nemam problem, to chcani neni zas takova traga, jak se tady prezentuje :-) Maxxis ani Mitas mi na kolo uz nikdy nesmi.

                0 0
                • mastihuba  

                  maxis ti udelal co? dyt to perfektne drzi tlak, defekty na tom na rozdil od schwalbe nejsou a vzorek je prakticky stejnej…

                  0 0
                  • Polka  

                    Crossmark byl tezkej, mitas scylla ohrana pisnicka. Ty novy plaste neznam, nevidim duvod prechazet kazdej rok na jinej plast jak nekdo :-)

                    0 0
                • mastihuba  

                  dva roky starej ikon a rok stara scyla. trochu rozdil :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak, ještě sem pozvat obojživelníka a je to hotovo :) Já to nezačal :)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      tak tys zacal abstinovat, to už víme. :-) ještě tu vo elektrokolech, vcera me bob nastinil ze si to namontuje co nevidět :-)

                      0 0
                    • pepek  

                      Přesně: zase ty gumy, . . . . a o mým pojištění furt nikdo nic :-(

                      0 0
                      • mastihuba  

                        myslím ze to uz psal nekde jirik, staci nejezdit jak ***** a navic usetris na chlast nebo na kolo. :)

                        0 0
                        • pepek  

                          To je těžký, lidi jsou tady přemnožení, rozhodně víc, jak u vás jeleni.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            to si musis vyjednat na prislusnych úřadech, ja kdyz sundam jelena, tak zadnou pojistku nepotrebuju, jen zavolam hajnymu, aby si ten bordel sel uklidit do mrazaku :-)

                            0 0
                          • pepek  

                            Co lidi, to je ješto dobrý, ale ti za***ní bikeři jsou přemnožení. Asi jak se nastavělo plno satelitů kolem města, tak se tam nastěhovali a protože nemají králíky ani slepice, tak nemají co na prácu a jezdí do lesa. Včera ± 30 kusů, jeden přestárlý (±50 let, typ: učitel tělocviku) mě nekomromisně předjel a pak ještě 4 mladí s traktorovýma gumama taky :-( To je peklo, vždyť na takové vyjížďce jsem potkával max: jednoho, nebo dva . Asi to budu muset vozit autem někam do *** , i ve všední den.

                            0 0
                  • Polka  

                    Jenze ty jezdis hovno…a ma to nejakou tvrdsi smes urcite ne?

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ma to smes dobrou, oboje sou to topmodely znacek.

                      0 0
                      • Polka  

                        Mno ale maxxis stoji to +/- 1300 a vazi vic – 650g. S RoR/Rar Performance jsem na skoro polovicni cene a neni co resit. I SS byl levnejsi.

                        0 0
                        • babicak  

                          RR 29×2,1 Performance, TL Ready, Addix 795g váženo teď, cena 640 Kč

                          0 0
                          • Polka  

                            Addix jsem zatím nejezdil, ale pokud šla váha takto nahoru tak mě asi čeká velká životní změna :-)

                            0 0
                            • babicak  

                              Kupoval jsem na Kupkolo.cz, tam píší váha 700 g ±10%, tak já mám něco více, ty můžeš mít méně, podle toho, jak se Indonesan vyspi.

                              0 0
                              • Polka  

                                To je jedno, to je moc. To už je lepší ten maxxis. A máš tam ňákej ten proužek nebo ne? Btw. jsem říkal, že tam máš dat něco širšího, grip je grip :-)

                                0 0
                                • babicak  

                                  Objednal jsem to dříve, jaký proužek?

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  U Perf. verze se podle stranek Schwalbe smes ani vaha nemenila (alespon u 26), na Koloshopu i Kupkole to maji blbe.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Tak beru zpet, uz to u Schwalbe na strankach taky zmenili (a to jsme to pred cca tremi tydny resili s Obojzivelnikem).

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Ja jsem ty novy zatim vubec nezkoumal, protoze nebylo potreba, krasne jsem se ustalil na kombinaci RoR a RaR a ted zas clovek bude muset neco kua s plastema resit, to je neuveritelne :-)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        No ja prave pred mesicem resil sjetej RaR Perf (jeste jsem u Hanaka sehnal starej model) a taky musim v nejblizsi dobe poresit predek – Ardent uz po 4 letech dosluhuje. Chci dat posledni sanci RoR (tentokrat v te nejlevnejsi verzi Perf). Pokud uz nesezenu starej model, tak vezmu ten novej s Addixem. Treba nebude prochcavat a bude mit odolnejsi behoun nez predchozi ve verzi SS. A 645g uvezu, porad to bude mene nez u Ardenta.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          RoR performance vozim na predku na pevne i s odpruzenou a tam jsem snad nemel nikdy zadnej problem. Letos jsem to jen v brodu napalil do sutru (s pevnou = vetsi riziko, moje chyba), tak jsem to lehce prorazil, ale mliko s prachem to nastesti nejak zacelilo a na umisteni to stejne nemelo valnej vliv. Ja se urcite pokusim jeste nekde sehnat ty starsi.

                                          0 0
                            • Karaya  

                              Vidím to stejně. Udaná u RR 29×2.25 SpeedGrip je 630. Takže v reálu to bude atakovat 700g, to se vsadím.

                              0 0
                          • Motyll  

                            To je skoro 300 g navrch. Musím prohledat něco jinýho.

                            0 0
            • pepek  

              Na Páju v těchto případech pozor: příběh, jak prodal Miniona Manasovi, který pak na tom získal neskutečnou fyzičku, je notoricky známý. Teď mi zase doporučil koupit 2,4 contíka + jednoho pro sebe – ale toho svojeho si kupodivu nějak furt nechce vyzvednout :-)

              0 0
              • Paja  

                No tvl

                • neprodal jsem mu ho,
                • nebyl to Minion,
                • Contika jsem ti nedoporucil, vybral sis ho sam, akorat jsem ti napsal, ze ja misto te hubene 2,2, chci radeji 2,4,
                • myslel, ze mi ho vezmes na kolo.
                0 0
              • Polka  

                To byla ňáká Kenda voe ;-)

                0 0
                • Paja  

                  Byla to Tioga Extreme XC 2,1 v dratu a tusim, ze vazila peknych 830 g ;)

                  0 0
              • babicak  

                Šestidenní skončila, pěkné 13. místo WT, v juniorech 8., můj kamarád 23.v C1 na jeho 23.Šestidenni

                0 0
                • mastihuba  

                  gratuluju :-)

                  0 0
                • pepek  

                  pěkné 13. místo? – no nevím, nějak si nemohu vybavit země, kde někdy viděli motocykl a které by byly ještě horší. Když dám dohromady země, kde se jezdí na motocyklu, tak to snad ani těch dvanáct nebude.

                  0 0
                  • babicak  

                    Měl jsem dát smajlík k tomu 13.mistu, oproti loňsku propadák. Dojelo 19 týmů, poslední Japonsko, Itálie 14. a USA 16.

                    0 0
              • ufoncz  

                Tak jestli je řeč o Xkingovi, tak při dostupnosti šířky 2.4 by si 2.2 koupil jen lojza (2.2 je reálně jen něco přes dva palce rovný a pokud už se náhodou na MTB zapomíná na důležitost trakce a gripu a hledí jen na gramy, tak v té verzi RS je ten XK 2.4 furt lehoučkej (na 650B to má 580 g)).

                0 0
                • Paja  

                  U Continentalu zalezi i na plasti, treba RK je v 2,2 balon srovnatelnej s XK v 2,4.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Vsak jasne, RK 2.2 je poctivej. A pak je sranda, kdyz k nemu na predku nekdo vozi chciplej XK 2.2.

                    0 0
        • Karaya  

          Tak bacha abys nedopadl jak já v Benešově. Plášť přesně takhle prochcanej. Mlíko dolíváno cca 6 týdnů předtím. Na začátku posledního kola cítím jak to měkne a od půli kola už jsem běžel. A ze souboje o bednu nebylo nic. V druhým plášti bylo mlíka dostatek, tady bylo sucho, všechno se to prochcalo ven. Měl jsem ho vyměnit už tehdy po naučné…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Troufalý hypotetický dotaz na V kliku: dalo by se nějak pracovat s cenou? https://www.bike-life.cz/…-2018/d25150

      0 0
    • kapo22  

      Zdravím,

      měl bych dotaz na místní dobrodruhy. Jeli jste někdo po níže vyznačené červené turistické? Chystal jsem se to vzít od cesty směrem na Vranov ale prvotní kopec, viditelný od silnice, mě dost odradil :-D

      https://mapy.cz/turisticka?…

      0 0
      • Vilém  

        Tak ono staci kouknout na ty vrstevnice v mape a muze ti byt jasny, ze smerem na vranov to asi tezko nekdo jel:)

        0 0
        • pepek  

          Tak nevíš, že. Trepifajxl tady někde psal, že jezdí kopce až 106% na silničce.

          0 0
        • ufoncz  

          Já jsem si to před dvěma lety dal, chvílu po prodírání se totálně zarostlou zelenou od Novýho hradu přes Čertův hrádek. V životě jsem nebyl tak strašlivě hotovej po asi 30km vejletu :-D. Ten začátek od silnice byl tak na hraně s kolem na rameni, možná mít místo treter pohorky… ;-)

          0 0
          • Vilém  

            Smerem nahoru to je spis na macky a cepin:)

            0 0
          • Polka  

            Soudruzi, zkuste si vybehnout v Certove rokli toto ;-) V karbonovejch tretrach celkem zazitek, ale da se to. Jsou tam dve cesticky, tak tu prudsi samozrejme, ta lehci by sla mozna jet dolu, ale to jsem nemel na trase.

            0 0
        • Karaya  

          Já když jsem to jel poprvé, tak zrovna v tom směru, jak to má :-) Ale už je to dávno…

          0 0
          • JSt  

            to asi myslis tu starou puvodni cervenou znacku. ta preznacena neni uplne jednoducha ani dolu, co si tak nejak vybavuju. ;-)

            0 0
      • Macik  

        No to by mě ani nenapadlo tama jet do kopca. Kdybych se z toho mostu potřeboval dostat do Vranova, tak bych to vzal po asfaltu kolem řeky do Adamova a pak po žluté do kopce. To už se dá vyjet slušně.

        0 0
        • LM  

          Co takhle? To mi nabídli přímo mapy.cz po spojení těch dvou bodů – aneb proč se ***** do kopce když to jde nahoru i kolem potoka :-)

          0 0
          • pepek  

            Po zelené z Kateřiny, nebo po souběžné cestě na druhé straně potoka je to optimální

            0 0
            • ufoncz  

              Docela pěkná je i ta modrá ze Šebrova rovnou na Jelínka. Akorát ten začátek tam bejvá přibloklej parkujícím autem u baráku.

              0 0
          • obda  

            To je stará trasa červené značky. Naposledy jsem „jel“ asi před třemi lety, a bylo to dole dost rozbité – bahno, voda, kamení – a do toho napadané stromy. Proto to asi taky přetrasovali. Jel jsem tama mnohokrát (i s kočárkem), ale cesta se postupně zhoršovala.

            0 0
        • kapo22  

          Já právě od Adamova, přes Nový Hrad a červenou, přijel. Nakonec jsem to vzal po cestě přes Sv. Kateřinu, Šebrov a kolem kotokrosové dráhy do Vranova tudy

          0 0
    • Motyll  

      Nevíte, zda má někdo v Brně ND k přilbám od Rudyho? Potřebuji novou výstelku.

      Na stránkách RP je i Šírer, takže to nebude moc aktuální.

      0 0
    • Motyll  

      Zlatý duše…

      0 0
    • Motyll  

      http://blanensky.denik.cz/…0170904.html

      Asi měřili ráno, viz galerie.

      0 0
      • RomanH  

        V sobotu rano po destivem patku, to tam moc lidi se zbytkacem asi nebylo :-)

        Celkem by me zajimalo, jak se ty simulacni bryle (nastaveno na cca 1‰) lisi od skutecneho chlastu (cca 5× 12° pivo).

        0 0
        • obda  

          Tak měřit v sobotu ráno není špatný nápad – čárku za aktivitu mají, a navíc nemusí řešit ty po jednom pivu. Za mne ta lepší verze :) Nedovedu si ale představit ten masakr, kdyby měřili v létě večer mezi Obřanama a Bílovicema ;)

          0 0
      • JSt  

        to bylo urcite na nejake zadani, ale na druhou stranu to nebyla ucelovka, pac to by si vybrali exponovanejsi dobu. ;-)

        0 0
        • Jaroslávek  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • Motyll  

      Dne 10. září 2017 bude realizována úplná uzavírka obce Březina z důvodu pokládky povrchu na rekonstruovaném úseku. Z tohoto důvodu pojede linka 201 odklonem přes Babice nad Svitavou a vynechá všechny zastávky mezi Křtinami, obecním úřadem a Ochozí u Brna. Návaznosti mezi linkami 157 a 201 budou realizovány v zastávce Křtiny, obecní úřad, kde autobusy obou linek na sebe vyčkají. Vzhledem k délce objízdné trasy může dojít k drobnému opoždění spojů, které by nemělo přesahovat 5 minut.

      Na Táborskou nebude vpuštěno absolutně žádné vozidlo včetně motoristů a cyklistů, neboť bude probíhat asfaltování celého povrchu komunikace. Penetrační nástřik začne v brzkých ranních hodinách, asfaltování skončí odpoledne, min. do půlnoci budou na komunikaci zátarasy. Od pondělí 11.9.2017 již bude umožněn průjezd všech automobilů i bez povolení (směr na Křtiny zůstane nadále uzavřen a budou zde policejní kontroly), až do konce září však budete nadále projíždět stavbou, je tedy nutno dodržovat rychlost a řídit se případnými pokyny stavby.

      0 0
    • babicak  

      Zítra?

      0 0
    • mastihuba  

      no hoši co si budeme povídat, úplně jako v Třeboni… :-)

      0 0
    • les  

      Chlapci nemáte někdo doma nevyužitej, funkční akupack ?

      0 0
      • pepek  

        Zkus toto nepotřebuješ akupack. (A řekni to i Motyllovi :-)

        0 0
        • les  

          Světlo vyřešeno. " Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické" víc kurvítkový motor už neexistuje.

          0 0
          • RomanH  

            ? Vzdyt oprasuji wankel.

            Jestli u benzinu naserou turba a zmensi objem, tak uz zbyde tusim jen Subaru a Honda.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Jedině Subaru, ty má rád Pája:-)

              0 0
              • Paja  

                Ja s tema autama zadnej problem nemam jak se mi tu obcas s pepkem snazite podsouvat, ale Motyll ma s touto znackou pokud vim neprilis pozitivni zkusenost.

                0 0
                • RomanH  

                  Tata ma XV a kdyby si tu nenechava dodelavat ( v originalni servisu Subaru) tazne, tak by se nedalo rici kriveho slova. Bohuzel, kluci se tu asi uci – dokurvili na tom elektriku – cestou do Rakouska malem vyhorel + se musel prehrat sw. V Rakouskem Subaru mu to nafotili a rekli mu, at jim to omlati o hlavu.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Problém nemáš, ale jedeš nebo nejedeš ?

                  0 0
                • Motyll  

                  Z jednoho ks nelze generalizovat. Navíc tou dobou byl 2.0D relativně nový motor. Osobně bych do Suba nešel kvůli ceně servisu/náhr. dílů. A upřímně, když jsem potom přesedl do Scouta – žádný rozdíl co se pohonu týká. Jen víc místa vzadu a větší kufr :)

                  Ale já jsem prostý uživatel, nikoli závodník. A když náhodou byl" ještě sníh":https://youtu.be/R8IG4uYA3e0?…, byly fajn obě.

                  0 0
        • Motyll  

          Nebránil bych se…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem se dnes dozvěděl, že záleží i na odrůdě chmelu, zdali je to CZ či USA, dokonce snad prý i je nějak příbuzný s ganjou, omlouvám se, foto i s odrůdami je neostré…

      0 0
      • mastihuba  

        ty usa vodrudy sou takovy dost navoneny a chmel je prej nejbližší pribuznej konopí, takže ano poradny nachmeleny pivo je cejtit po zelí. :-)

        0 0
      • obda  

        No jasně, chmel má dost velkej vliv. Ostatně třeba Apollo od Matušky je pojmenované podle odrůdy chmelu.

        0 0
    • ufoncz  

      Musím tu Karoša pochválit před nastoupenou jednotkou – dneska na PDV ve Velenově na bedně a hlavně docela malej odstup od tradičně hodně výkonnýho Martina Gottwalda. Navíc aspoň v lesních úsecích to vypadalo, že si ani moc nedává. Klobouček.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Njn, když někdo váží míň jak jeho 12Kg Trek :)

        0 0
        • Motyll  

          No zrovna ty máš co vykládat ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            ???

            183/82, loni jsem měl 70Kg. Holt absence víkendových celodeňáků, příliš mnoho fesťáků, nastávající akce bude zase konzumační :)

            0 0
      • Karaya  

        Tak dík. Zdání klame. Nejdřív jsem byl v červenejch, abych dojel Frantu Paděru, pak ještě víc abych mu ujel, no a v posledním kole abych o to nepřišel :-). Předstartovní příprava proběhla včera večer zde , na rautu byly vynikající chlebíčky, tak to dneska dobře jelo.

        btw: Myškin v podání Lišky je vynikající, fakt by mě zajímalo jakej je Liška ve skutečnosti.

        0 0
        • ufoncz  

          Tak jestli takhle vypadáš „v červenejch“, jak vypadáš, když seš v pohodě? ;-)

          0 0
          • mastihuba  

            to je provokace :)

            0 0
          • Karaya  

            Když mě to baví se pořádně zmáčknout. Navíc přece se na fotografa nebudu mračit :-).

            0 0
            • Polka  

              No nevím, při pořádným zmáčknutí by ten výraz měl být fakt trošku jinej. Tady ten výraz tomu vůbec nenasvědčuje, ale třeba se ti ten krpál jel tak lehce :-)

              0 0
            • Motyll  

              Děcka se v tom místě tvářili o dost hůř.

              0 0
      • Motyll  

        Gratuluji!

        Dneska doufám s dětmi míříš do Křtin.

        0 0
      • Polka  

        Já právě nechápu proč chce měnit ten rám když mu to i tak jezdí. Co bychom my prasata za to dali :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ona je otázka, jestli 23" Cube vůbec přinese nějakou markantní hmotnostní úsporu…

          0 0
        • pepek  

          Chyba je v UCI: není omezení na minimální hmotnost, tak jak je to obvyklé v jiných podobných sportech.

          0 0
          • ufoncz  

            Tak zrovna PDV je dobrým důkazem, že bejt hubenej nerovná se bejt výkonnej a naopak. V Elite bejvá na bedně pravidelně Petr Koblížek (na obrázku vlevo) a ten má trochu jiný BMI. A kilo navrch na neotáčející se části kola (rámu) je fakt v podstatě jedno.

            0 0
            • Karaya  

              Koblížek je monstrum, na to co vozí navrchu navíc, jede neuvěřitelně.

              0 0
        • Karaya  

          Vždyť tobě to taky jezdí, navíc u toho musíš používat hlavu! Stejně nic měnit nebudu, nejsou love. Včera jsem se na startu schválně díval a viděl jsem jen jednu další hlínu, jinak samé uhlí.

          Ale jen o materiálu to není. Třeba Terka Obořilová má sice uhlí, ale jen 26" a ještě 2 převodník. I tak je na evropské špici.

          0 0
    • babicak  

      Kdo ztratil dnes na naučné červené u Soběšic podsedlovou brašničku tak do SZ

      0 0
      • LM  

        Pozor, na žluté TZ dolů ze Soběšic leží na konci té prudší části sjezdu přes pěšinku strom. Je tam taková malá terénní vlna a pak zatáčka do prava – strom leží kousek za tou vlnou (zhruba v místě dopadu:-)). Naštěstí je to vidět, takže jsem jen prověřil brzdy.

        [edit] to měla být reakce na zakládající, no co už :-)

        0 0
        • scoty  

          Říkals že trénuješ bunny…;-)

          0 0
          • LM  

            To jo, ale ne skoro v padesátce do zatáčky. Stačilo že jsem to tam kdysi poslal rovně mezi stromy do křoví :-D (aneb ve vzduchu nezatočíš).

            0 0
    • Smazaný účet  

      Su úplně vyřízenej, tentokrát mi nehučí v kládě, ale v hlavě. Probouzím se v noci a slyším divný monotónní zvuk a pak mám problém usnout. Takže buď opravdu v přilehlém bytě něco hlučí, nebo mám tinitus.

      0 0
    • Motyll  

      Zeptám se zkušených mlíkařů. Tenhle plášť zamlíkuju?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Trošku mrtvoly v té nejzdravější úpravě :)

      0 0
      • mastihuba  

        aaaach todle je lepsi nez porno :)

        0 0
      • RomanH  

        Jako jo. Teda misto kyty (ta se snad da jist jenom cerstva tepla) bych vzal k tem buckum uz jen krkovici, ale proti chuti… :-) Nicmene, co s takovym mnozstvim (sam / ve dvou) budes delat ? Na mrazak je to skoro skoda.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To jsem teda blbě vybral, bytná to bere do hokny, kde vyrábí tohle: Našim zákazníkům nabízíme čerstvé zákusky z kvalitních surovin, lahodnou kávu z ekologickou certifikací a bio mléka, belgické pralinky, v létě českou řemeslnou kopečkovou zmrzlinu, točenou zmrzlinu, cup cakes bez mléka, raw cakes a jiné veganské dobroty, bezlepkové a dia zákusky, zdravé mlsání pro děti mnoho dalšího. :)

          0 0
        • mastihuba  

          ted se na to koukam nechtel jsi napsat kotleta? :)

          0 0
          • RomanH  

            No me teda ta horni srutka pripomina strukturou vice kytu. Ale kyta nebo kotleta, suchy je to studeny oboje :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Suchý to není, dokud se to nepřemrazí…

              0 0
            • mastihuba  

              v sousední dědině to umí udělat i docela šťavnatě, ale furt to neni krkovica nebo bůčky :D

              0 0
            • mastihuba  

              nejhorší je když se to uvaří ve vodě ke křenové máčce, to bych blil to takto *******. :)

              0 0
    • pepek  

      Zimenka se blíží, je třeba se připravit

      0 0
    • pepek  

      Co toto ku*wa? To chtějí poslat škodofku ke dnu?

      0 0
      • Excel  

        to je BMW X6 s mračítkama

        0 0
        • pepek  

          To ne, ti už taky udělali v oblasti designu velký krok kupředu, teď mají bobra

          0 0
      • Macik  

        :D Žádný strach, to ještě dlouho nebude pravda. Možná do auta strčí pomocný elektromotor, aby to jelo rychlejš, ale tím to zhasne. Možná něco plně eletrickýho stvoří, ale majoritu to mít nebude. Ta jedna nabíječka ve Vaňkovce ty hromady vybitých aut v ulicích nezachrání. V tomto ohledu mě baví představa sídliště, kde má každej z okna nataženou prodlužku ke svému vozidlu ;-)

        0 0
        • pepek  

          No kéž by to tak bylo. Ale proč je to vždy tak hnusný? Protože zelení fundamentalisti se tak chtějí odlišit od davu?

          0 0
        • Smazaný účet  

          Min. barák, který bere prachy za BTS na střeše, nebude mít problém zrealizovat nabíjecí stanici pro více aut :)

          Na Čápkové už ty kabely nad chodníkem bývaj, pro mini Peugeoty eMuj.cz

          0 0
          • mastihuba  

            no nevim. stanice pro dobíjení sesti aut typu tesla ma trafo jak celej tvargl. to ze si nekdo natahne prodluzku ze zasuvky je asi nejaky podivny.

            0 0
            • Smazaný účet  

              - 11kW = 3×16A palubní nabíječka ⇒ 0–100% cca 8,5 hodiny

              Tento výkon nabíjení bych nazval optimální pro domácnost a 3 fázová zásuvka 16A je asi k dispozici v každém rodinném domě. V reálu se z takové zásuvky Model S nabije během noci a ráno můžete mít vždy „do plna“. Půl hodina nabíjení z 3 fáze 16A poskytne energii na dalších 25 km jízdy.

              - 3kW = obyčejná zásuvka ⇒ 0–100% cca 29 hodin

              Toto nabíjení považuji v případě Modelu S pouze za nouzové. Nicméně pokud přijedete na víkend k babičce, která má pouze obyčejnou zásuvku, tak se auto za víkend nabije i tady. Tady nemá smysl uvádět kolik ujedete po půl hodině nabíjení, ale pro představu nabití na dalších 100 km jízdy by trvalo cca 7 hodin.

              http://www.hybrid.cz/…-26-000-km-2

              0 0
              • mastihuba  

                no super tak jak dlouho ti timhle stylem potrva cesta do liberce a zpět. :-)

                0 0
                • Polka  

                  Celý…***** den :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    vono když se to ma namlatit u benzinky treba za hodinu tak uz to obycejna zasuvka asi neutahne.

                    0 0
                    • Polka  

                      Já nad tím nepřemýšlím, to než se dostane k obyčejnejm lidem do úplně běžnýho života, tak už tady třeba nebudem.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        jasny, ty bys musel mit vode dveří 40m kabel. :-)

                        0 0
                        • Polka  

                          Jsou uz prej naky indukcni pasy na zem nebo co :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            takže 40m pásy? zase furt seš na tom líp než pepek, protože ten bude po ulici popotahovat elektrocentrálu s kanystrem benzinu. :)

                            0 0
                            • Jaroslávek  

                              Zvuk motorku zvukem motorku navždy zůstane:-)

                              0 0
                            • JSt  

                              vize je takova, ze ty kundacni pasy budou treba po cele dalnici pragl-brno. takze to bude jako kdybys natankoval na 100km litr beneli. ze ti to jako vo trosku protahne dojezd. do vjezdu si to instalovat je asi picovina. :-)

                              0 0
                              • Motyll  

                                Takže D1 znovu rozm*****.

                                0 0
                              • pepek  

                                Dřív budou číňani na Marsu, než totok.

                                0 0
                                • Macik  

                                  No když už mluvíš o těch číňanech, tak tam jsou proti nám v elektrifikaci jejich vozítek značně vepředu. Akorát jedou podle návodu JSt na režim max úspory energie a je to dost peklo, páč 99% jezdí večer bez zapnutých světel.

                                  0 0
        • JSt  

          no… to je zase prizemni uvazovani v soucasnych dimenzich, ktere za deset let uz budou uplne mimo. ;-)

          0 0
          • RomanH  

            Tak to si nemyslim, minimalne v CR a stare zastavbe. Stejne tak ze vyrazne pokroci technologie baterii. 10 let je prilis kratka doba.

            0 0
            • JSt  

              dyt se podivej, jaky ty baterie a nabijecky udelaly skok za posledni 2, 3 roky. stagnuji spalovaci motory. ;-)

              beneli taky nemas zavedeny doma do garaze a nemas s tim problem. ;-)

              0 0
              • pepek  

                Už jsem ti to myslím jednou psal:

                Šíření poplašné zprávy § 199: Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem

                0 0
              • RomanH  

                No mne prave prijde, ze to uz stagnuje a je to na momentalni technologicke hranici.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Jaký udělaly skok? Furt všichni čekají: až budou mít aku větší kapacitu, menší velikost, menší hmotnost, snadnější „čistší“ výrobu, … Otázka je, jestli už je nemaj dávno vynalezlý, ale není to v celkovým business zájmu.

                0 0
                • pepek  

                  Jak říkal James May: kolem roku 1900 mělo el.auto dojezd :100 mil, zatímco dnes(za sto dvacet let), ujede už 160km na jedno nabití.

                  0 0
                • JSt  

                  napred elektroauto ujelo 130km, pak 300km, ted 500km a pritom se nabijeci cas porad zkracuje. nebude trvat dlouho a na jedno nabiti, ktere nebude trvat dyl nez tankovani ujede stejne jako auto se spalovacim motorem.

                  zas pouziju analogii s bezdratovym pripojenim. pred deseti lety by treba me ani nahodou nenapadlo, ze dneska ti povali infernet v telefonu az 300mbps. a podobnych veci je spousta, ze kterych je mozne se poucit. ;-)

                  0 0
                  • pepek  

                    I kdyby to byla pravda, tak v tom budeš furt za buzika.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Osobně se bez netu v mobilu zatím obejdu, a doufám, že to vydržím co nejdéle, řidičák si asi taky už neudělám (jedině snad kdybych narazil na nějaký výhodný inzoš s aero-vozem z Kopřivnice:) Šklebáka, to bych asi musel někde náhodně smočit totálně zkalenej, … cože to vůbec řešíme? :)

                    0 0
                  • Macik  

                    No ale zas je pravda, že před 10 roky mi telefon vydržel na baterku 3 až 5 dní a dnes má co dělat, aby dal den ;-)

                    0 0
                    • JSt  

                      pokud zapnu na telefonu rezim „extremni uspory“, coz znamena, ze se vypne vsecko krom telefonovani a sms, vydrzi mi tyden, stejne jako ta deset let stara kalkulacka. plus baterka vydrzi mnohem vic cyklu bez zasadniho pozbyti vydrze. a kdyz si vezmes, ze v tom telefonu je vykonnejsi hw nez jsi byl pred temi deseti lety v beznem desktopu… ja myslim, ze tady neni o cem. ;-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak tak – a přesně stejně je to s tím elektrobazmekem: když nebudeš topit, chladit, svítit, nebude žádná objížďka a pojedeš jak důchodce, tak to těch ±300 km taky dojede.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Taky bude imho celkem velký rozdíl léto – zima.

                          0 0
                        • Jaroslávek  

                          Já fakt nevím proč se tímto nervuješ, jakoby by nebylo jiných šmejdů.

                          0 0
                          • pepek  

                            Nazýváš našeho mírně alternativního kamaráda šmejdem? Ale fuj! :-)

                            btw: účinnost

                            0 0
                            • JSt  

                              dobry, to uz jsou skoro 2/3 ucinnosti elektromotoru. ;-)

                              0 0
                              • pepek  

                                špatně počítáš, soudruhu. Elmotor+předžvýkání energie: 25%

                                0 0
                                • JSt  

                                  no… ropa se taky sama nevytezi, bezin je z ni treba vyrobit, jeji transport je slozitejsi… ten vychozi bod bude, v pro tebe lepsim pripade, sulnul, bych rekl. ale muzu se plest, to jako ne, ze ne. ;-) kazdopadne ten clanek pojednava pouze o ucinnosti samotneho motoru a ta je, jak uz jsem napsal, necele 2/3 elektromotoru. ;-)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    argumentace zeleného fundamentalisty :-)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Nahodou, v utery nas predjizdel v kolone na Uvoze, mysli to uprimne ;-)

                                      0 0
                                    • JSt  

                                      ano, to jsem psal uz kdysi, ze ti zelenaci jsou kontraproduktivni, co se tyce prijeti elektroaut sirokou verejnosti, protoze jsou lidi jako ty, kteri se neumi na veci divat z nadhledu. ;-) bohuzel, ne vsechna jejich argumentace je uplne licha.

                                      v tuto chvili plne souhlasim s tim, ze elektroauto je na hovno a realne dobre pouzitelny akorat pro deutsche post. ale to je ted. vidis, ze se to pomalu dostava mezi lidi. i nejakou tu teslu v brne potkavam. za deset let na me budes treba troubit z elektroauta, az me stale jedouciho na kole budes mijet na sokolske. ;-)

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        ty si z toho děláš prdel, ale ty jejich lži množí všichni novináři, kteří chyběli ve škole na fyziku a pak to skončí státní podporou elektroaut, FVE a vypnutím Temelínů.

                                        0 0
                                        • Motyll  

                                          To snad ani nemůžou být novináři. To je jak nějaký dobroserný PR. A není to jen o e-autech,. Těch témat, kdy nám media podsouvají „správné“ vidění světa je hafo.

                                          (e-auta, genderová vyváženost, nehetero svazky, EET atd.).

                                          0 0
                                        • JSt  

                                          realne… statni podpora elektroaut by jen urychlila jejich prodej, tedy i vyvoj, coz by zvysilo jejich pouzitelnost. prechod na ne je v civilizovanem svete stejne nevyhnutelny, takze tomu uteces, jen pokud bys planoval v blizke dobe zagrebovat. ;-)

                                          mne spis z hlediska te ekologie udivuje, ze v evrope nikdo zasadneji neprosazuje cng. v civilizovane casti asie na to jezdi prakticky vsechno. tahac ma za kabinou na storc flasky, osobni auta na cng jezdi a navzdory mnohonasobne vyssimu provozu tam nic nesmrdi. u nas maximalne obcas potkas bus s hrbem na strese nebo lpg osobak…

                                          0 0
                                      • Excel  

                                        no z elektroauta…vzhle­dem k jeho sjezdům to elektro jako bude, čtyři kola to mý taky asi bude, ale elektroauto bych tomu úpně neříkal

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Co máš furt s těma sjezdama? Ve sjezdu jsem se zranil jen jednou, když mě tam poslal ten, co tady píše ty zelený kecy. (Skoro) všechny ostatní bolístky byly na rovině při turistice.

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Ted nevim, jestli myslis to jednou, co jsi pak byl ve spitale nebo to jednou, jak sis u Myslivny cosi zlomil nebo to jednou ted na novejch trailech v Marianskym, jak jsi dojel na Farmu celej dodrenej a jeste nekolik tydnu sis stezoval, ze te boli pul pepka ;-)

                                            0 0
                                          • Excel  

                                            OK, správně jsem měl napsat, vzhledem k Josefovu progresu.....

                                            0 0
                        • Karaya  

                          Něco pro tebe, ohledně výdrže Tesly

                          Kdyby měl VW, tak na tom bude možná i hůře a narozdíl od Tesly by to musel zacvakat. Idea elektrických taxíků se musí líbit i tobě, ne?

                          0 0
                          • pepek  

                            Ne každý má auto kvůli taxikaření. Je ale třeba dodat, že Nyyssönen jezdí v Helsinkách a vůz nabíjí většinou pomalu doma přes noc – Šontačka po rovině s fašistickým omezením rychlosti není ta svoboda, kterou auta kdysi přinesla. A že ten krám ujede 400000 km? To brněnský trolejbusy ujedou taky.

                            0 0
                            • Karaya  

                              Ale třeba Fabie/Octavie 1.2tsi ne, o 1.6tdi ani nemluvě. Za mě je to na průkopnické auto, od značky bez jakékoliv historie, docela výkon, hodný uznání.

                              0 0
                              • pepek  

                                Tak to je trochu nepoměr. Za dvě mega si nekoupíš Fabku, ale třeba Mustanga, Caymana, nebo Corvetu. A to je pak jako bys srovnával Cardinalovou za mlada s Drábovou.

                                0 0
                                • Paja  

                                  :-D

                                  0 0
                                • Macik  

                                  Sorry jako, ale Mustang za dvě mega, to snad ani nejde nakonfigurovat. Leda s vodotryskem.

                                  0 0
                                • Karaya  

                                  sorry, ale trochu nepoměr. Nemůžeš srovnávat auto, které se prodává v sto tisících kusech, s autem s více než 10 krát menší výrobou. To je jako bys srovnával Meridu třeba s Van Nicholasem.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    To nějak nechápu.

                                    Eko elektro fašismus v praxi: podstata tkví ve velmi silných podpůrných programech na nákup elektromobilu a zároveň, aby bylo z čeho na ně brát, ohromně vysokých daních na pořízení konvenčního auta. Ve výsledku tak dnes VW e-Golf v Norsku stojí zhruba 250 tisíc norských korun (zhruba 699 tisíc Kč), zatímco srovnatelný benzínový Golf přijde zhruba na 300 tisíc NOK (zhruba 838 tisíc Kč

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Tak to neni jedina vec, ktera je v Norsku na hlavu.

                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      Cekal jsem, kdy to sem hodis ;-)

                                      0 0
                                    • Excel  

                                      Zajímavý je, že elektro auta jsou eko a in, ale rodinný dům jen na elektřinu (ze sítě) je zabanovanej.

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        To ale dřív nebylo. Cca 2012 postavil kamarád dům komplet na elektřinu a krom samotné dotace na výstavbu, má i tu elektřinu doteď za úplně směšně nízkou cenu, oproti nám, bytařům.

                                        Teď už to tak není?

                                        0 0
                                        • babicak  

                                          Mám kompletně dům na elektřinu, ostatně jako všechny u nás na vsi , žádné dotace na stavbu, žádná extra sleva tarifů oproti vám bytařům, zajímal by mě tarif, co tvůj kamarád má

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Vím jen přibližně ceny za kWh. Z jednoho dne má 23h kolem 2kč, 1h 5kč. Ta jedna dražší hodina je plovoucí, ale ví to dopředu. Ale je to na Opavsku, tak nevím, jestli to nemá natažený z Polska :-).

                                            0 0
                                        • Excel  

                                          O dotaci na vystavbu v te dobe nevim nic, ale dum komplet v elektrine sel. Kdyz jedes jen na el. vyuzivas dvojsazbovy tarif a u nej je vyhodnejsi cena i pro beznou spotrebu. Ted uz cca 3 roky jen elektrina nejde, cast spotreby musi byt kryta z obnovitelnych zdroju. Elektrina je spatna. Áno.

                                          0 0
                                    • Karaya  

                                      Co na tom nechápeš? Výroba v malé sérii stojí násobně víc, taky musíš někam rozpočítat náklady na vývoj atd.. Na to přišel už Henry Ford, že hrnout to ve velkým má příznivý vliv na cenu.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Vždyť vyrábí sto tisíc těch krámů za rok-to je stejně, jak ty mustangy s osmihrnkem. Na to, že je to jednoduchý krám s displejem z čínskýho noťasu a motorem z pračky, je ta cena přestřelená.

                                        0 0
                                        • Karaya  

                                          Ale nebuď tak zaujatej. Taky to obsahuje baterky, který budou tvořit dost velkou část z té ceny. No a vývoj stál asi jiný peníze než u toho Mustanga se small-block ze 70. let. Čímž nechci říct, že je špatnej, bral bych ho všemi 10ti :-).

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            to obsahuje baterky, který budou tvořit dost velkou část z té ceny – no ale to je právě ta hrozná chyba, kterou nemuseli udělat, že? Mohli tam dát plastovou nádobu, vyfouknutou do formy, bratru za 10 dolarů, do které se vejde mnohonásobně víc energie, než do těch drahých baterek. No a nějaký vhodný motor k tomu – třeba zrovna ten zastaralý V8 za pusu – a mohlo to být pěkný auto.

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              To mohli, ale to už dělá Jago, Bawo, Medvěd, Auto Union a další. Tak proč se opakovat, že :-)

                                              0 0
                                        • les  

                                          Jednou u kulaťáku probírané Camaro řízené Tygřicí z Turína :

                                          Lella Lombardi : http://www.gettyimages.com/…to/524216724#…

                                          Chevy: http://www.foltyn.cz/…camaro_2.htm

                                          0 0
                      • Paja  

                        Presne.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Kurňa, teď to na mě vyskočilo na moncku, že bych přece jen už konečně opustil mrtvý systém: https://www.nokia.com/…ones/nokia-6 ;)

                    0 0
      • JSt  

        z celniho pohledu to je refreshly bembecko. :-)

        0 0
    • Karaya  

      Tak jsme s Brantecem sousedi na dalším segmentu :-)

      0 0
      • Polka  

        Hmm, Podolska casovka, tama na silnicce jezdim zcela minimalne, ale nekdy prubnu :-)

        0 0
        • mastihuba  

          podle ceho se pozna kde to je?

          0 0
          • Polka  

            Staci se mrknout na Karosovu Stravu ;-) Podivas-li se na jeho dnesni vyjizdku, tak cas 3:45 ma pouze jeden segment.

            0 0
            • babicak  

              Zajímavější by určitě byl výjezd Pindulou na Žuráň, ten stoupák je slušný.

              0 0
              • mastihuba  

                tama sem jezdival kazdej den z práce, nez sem pořídil, prvniho horáka. :-) od te doby sem to jel mozna 3×. :-)

                0 0
              • Polka  

                Tak zajimavejsich bude milion jinejch segmentu samozrejme. Karosovi ale urcite neslo o danej usek ani cas, ale to ze jsou nahodou za sebou, nic vic. A na jezdeni Pinduly mezi tema autama nevidim teda nic zajimavyho.

                0 0
              • ufoncz  

                Je tam taky https://www.strava.com/…ents/4224995 a na Mohylu Míru jich je snad padesát ze všech možných cest, jejich kombinací a překryvů. Některý jsou o něco lepší než klikatice dědinou, ale kdyby byly ty segmenty omezený jen na aspoň půlkilometrový a aspoň desetiprocentní stoupání, bylo by to určitě lepší. Nebylo by jich milion, lidi by kvůli virtuální korunce neblbli přes křižovatky, ve sjezdech, mezi jinejma lidma, za hurikánu…

                0 0
                • Polka  

                  Jen na kopce bych to neomezoval, po rovince se da jet taky pekna kasa a pokud je clovek zrovna v treninku…ale delku urcite, nektery jsou fakt zbytecne minimalisticky a uplne k nicemu.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Ten sklon dokopca jsem napsal kvůli tomu čekání na vichřici správným směrem nebo motorpacing v případě silnice. Jinak šrot po rovince nebo ještě hůř mírně z kopca na velkou pilu je samozřejmě náročnější trénink než ty dokopce, o tom žádná.

                    0 0
            • mastihuba  

              nevim k čemu je to dobrý, ale mezi tvarglem a pozorkama je taky segment, takže už mne to nepřekvapuje. :-)

              0 0
    • Jaroslávek  

      Nemáte někdo náhodou tip na ubytování pá večer ve Svratce ?

      0 0
    • ufoncz  

      Chystáte se tentokrát někdo v sobotu na PDV? Ta nová trať v Knínicích u Boskovic vypadá slibně, dokonce tam nejtěžší technická část má zřízenu chicken way: http://www.pohardrahanskevrchoviny.cz/…ka-premiera/

      0 0
      • Polka  

        Bude chcat. Ty to jezdis nebo ses jen divak?

        0 0
        • ufoncz  

          Loni a předloni jsem z toho seriálu něco jel, letos jsem se akorát dostal k fandění dceři a bráchovi (hlídaje malýho vopičáka). V sobotu to nebude jiný, ale jedem tam s kamarádem odzkoušet tu už údajně namlíkovanou trať dneska odpoledne. Brácha tam už byl v nedělu a i bez mlíka je to prej přinejmenším v tom lese dobře vidět a náročnost údajně jako v té těžší části PDV Spešov. Jinak ta předpověď se furt mění a teď to nevypadá na nějaký vážnější srážky. A to náročnější v lese na jehličí se stejně nerozbahní.

          0 0
          • Karaya  

            Plánuju taky, že jedu, tak se ke mně přihlas. Já tě nepoznám :-).

            0 0
            • ufoncz  

              Já zejtra jet nemůžu (rodina). Jinak jsme se loni furt předjížděli na Muldě, chvílu ty mě, chvílu já tebe. Akorát já se 180 cm a 75 kg líp splývám s davem ;-).

              0 0
              • Karaya  

                Aha, podobu už si přesně nevybavím, ale vím že jsem s někým odjel prakticky celou Muldu a pořadí jsme si měnili několikrát v každém kole, podle toho který úsek komu sedl lépe :-) A nakonec jsi mi ujel v závěrečném stoupání, ne?

                0 0
                • ufoncz  

                  Ne, tys vyhrál, já jsem se od pátýho kola sotva ploužil s křečema. Po prvním kole jsem zmatečně odbočil mimo trať, tam se v jediné díře na celé louce k pobavení všech zapíchl čumákem :-) a jel to pak s totálně křivým sedlem. Tys mě vždycky předjel v tom táhlým výjezdu po startu, já jsem do tý doby jezdil rychlejc ty krátký stojky v druhý části a podle Flyby na Stravě asi i víc prasil sjezdy (když už jsem jel s Ardentem asi).

                  0 0
      • Motyll  

        Jedu.

        0 0
      • ufoncz  

        Jo, je to fakt zabavna trat, chicken way zbytecna a doufam, ze to pres nu nebude nakonec rychlejsi. Po zavodech zbude trailik na dovadeni. Prekvapilo me, kolik tam na nacviku bylo lidi, hlavne decek s rodicema.

        0 0
        • Motyll  

          Tak když to mají kousek. Já tam 40 km na otočku nepojedu.

          Předpověď je na zítřek hodně špatná.

          Ale trať vypadá fajn.

          0 0
        • Polka  

          V tech dnesnich podminkach by to mohlo bejt dost zajimavy, tesim se na fotky :-) Kdybych od tama bydlel kousek tak nevaham.

          0 0
          • Karaya  

            Trať je fakt pěkná, za sucha to bude aspirovay na nejhezčí trať PDV. Ovšem za mokra je to totální mejdlo, můžu zodpovědně prohlásit, že na ničem kluzčím jsem se asi s kolem nepohyboval. To už snad i na sněhu by to bylo lepší. No a když se sesedlo, tak to bylo ještě o to horší, asi z toho budou komické videa :D.

            Jo a RoRo vůbec není plášť do bláta. Dneska to chtělo NN na obě kola.

            Byl to sice čelyndž, ale užil jsem si ho :-)

            Jo a od druhýho kola jsem jezdil chicken way, ještě že tam byla!

            0 0
            • ufoncz  

              S tou nejhezčí tratí nevím, do TOP 4 po boku Okrouhlé, Boskovic a Valchova (ne Drtiče, ale toho XC) se asi zařadí.

              Se divím, že ti víc nevadil ten Ralph na zadku, ale někteří tam jeli s ještě hůř se čistícím se Ikonem. Brácha přezul na Beavery na zadku i na předku a podle umístění (s odstupem první v 19–39 let) asi udělal dobře. Druhej Roman Kubica nevím, co měl, třetí Pavel Holec měl vpředu taky RoRo a vzadu hodně sjetej RoRo. Obojí asi 2,25. Čtvrtej Martin Hovanec měl myslím na zadku Nobbyho a vpředu něco míň hrubýho. A tentokrát až šestej Petr Koblížek se tam plácal tuším s Mezcalama.

              Jak si tam vlastně poradil mladej?

              Přidávám pár fotek stavu trati dneska, uklouzanej blátivej pruh byl i v cílovejch serpentýnách na trávě (tzn. že i tam se dalo sebou švihnout). Fotky zablácenejch závodníků určitě budou zas u Moravců.

              0 0
              • Karaya  

                Ralph je v podstatě novej a když jsou ty figury ještě ostrý, tak drží dobře i na blátě. Navíc se dobře čistí. RoRo už má jednu sezónu za sebou. Já doma ani žádné alternativní pláště nemám, navíc zas takovej závodník, abych se s tím drbal kvůli pár km, nejsem :-). Kdyby o něco šlo, tak to bylo dneska jasný. Plášť do bláta dával hodně velkou výhodu. U juniorů jsem zahlídl i nějakýho sjezdovýho Maxxise.

                0 0
              • Karaya  

                Mladýmu to taky pěkně klouzalo, má stejné pláště jako já – protože má moje stará kola :-).

                Ale i kdyby měl pláště do bláta, stejně by to na lepší výsledek nebylo. Děcka z Moravce jsou ohledně té techniky neskutečně dobří, je na ně radost koukat. Ty jezdili tu težkou sekci úplně s přehledem.

                0 0
    •  

      Můžete doporučit všechny dobré trasy, které nebyly zmíněny dříve?

      0 0
      • Motyll  

        Můžeme doporučit minimálně dva singl původce,

        0 0
      • pepek  

        Nemůžeme, jezdili by nám tam lidi. Ale klidně se můžeš přidružit, tím by se jistě podstatně zvedl i počet účastníků zájezdu.

        0 0
        • Polka  

          To bychom mohli zopaknout ten horolezeckej vymrd u Babic. Na mapach tam uz ani neni cesta, driv tam aspon kousek byl, coz me tehdy nalakalo :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Jestli je to záležitost, kterou jsem též jednou ve tmě absolvoval, tak jedině s motorovkou.

            0 0
            • Polka  

              Ano, pamet te neklame…podvecerni zalezitost, na kterou nikdy nezapomenu.

              0 0
              • pepek  

                Je vám jasný, že jste tímto Natálii zaplašili, soudruzi? A přitom např. dnes jsme jeli uplně na pohodu a výhradně vesměs jen samou turistiku.

                0 0
    • Jaroslávek  

      Ode dneška jim nikdo jinak neřekne než ULTRAS ! Ultras rulezz !!

      P.S. Jeden ULTRAS chybí.

      P.P.S. Doufám, že se můj parťák večer moc nezťápe.

      0 0
      • Excel  

        Dobro došli.

        Pátek vyšel excelentně, večer u ohníčku, pivečka, kurvičky… i noc proběhla v klidesu. Dnes začalo mrholit něco před jedenáctou za Velkým Dářkem,ale furt v pohodě. Při vjezdu na chotěbořskou asfaltku už začlo pršát trošku víc, skončili jsme na nádraží a čekali na relativně pozitivní výhled radaru, který se ovšem nenaplnil a museli jsme to odpískat. Z piv jsme tak bohužel měli jen etalon kvality na Mendláku a Poličku (mě moc neoslovila). Parádní, i když krátká akce.

        0 0
        • Paja  

          Skoda, ani odvaznym vzdycky stesti nepreje, to jsme si na Drtici vyzkouseli loni i predloni.

          Mozna, kdybyste prespali nekde pod strechou, stihli byste zitra dopoledne jeste Rebela a Bernarda, prset ma zas az odpoledne.

          Rosnickari rikaji, ze babi leto jeste prijde na prelomu zari a rijna tak muzeme udelat druhy pokus ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Větší krátkodobý chcanec by byl lepší než tohle vydatné mrholení, které imho ani radar spolehlivě nezobrazuje.

            0 0
            • Paja  

              To kazdopadne, v Brne neco padalo celej den od deste az po jemny mzeni (ktery padalo at uz na radaru neco bylo nebo ne).

              0 0
          • RomanH  

            A tak ono neslo o tu noc, meli jsme pod sebe Tyvek i folii. Od 13 do 15 hodin jsme sedeli schovani na nadru v Chotebori a porad mrholilo (i kdyz to radar pak uz ani nezaznamenaval). Noc meka byt podle predpovedi v pohode, lit ale melo uz od rana, tak jsme to zabalili.

            I tak si ale nestezuji, dokazali jsme z tohoto destiveho vykendu vytahnout maximum – super patecni odpoledne a vecer s taborakem, klidnou teplou noc pod hvezdami, a na tu bidu dolidni sobotni dopoledne.

            V rijnu se urvu tak na jednodenak (pripadne s patecni noci).

            0 0
            • RomanH  

              Kua, ten vYkend mi ulitl… No, byl tvrdej. O preklepech z mobilu ani nemluve.

              0 0
            • Paja  

              Prset od rana prave nemelo, nejdriv pred polednem a podle radaru tam taky ted neprsi.

              Tak mozna by stacilo zasit se do vecera nekde v hospode, tam to cekani ubiha precejen lip nez na nadru.

              Neco musime jeste dat…aspon jednodenniho.

              0 0
              • RomanH  

                V tech 15 hodin Aladin ukazoval nedelni dest od cca 10 rano. V Chotebori slusna knajpa nebyla, a do HavlBrodu to znamenalo vyjet do deste s nejasnou vidinou.

                Urcite jeste neco vetsiho dame, ale nevim, jestli celej vikend.

                0 0
                • Paja  

                  Nj, ale Aladin je posledni dobou dost mimo, jak jsi i sam psal ;-)

                  V Chotebori par hospod prece je, loni jsme akorat chteli hospodu s Chotebori, coz uz bylo horsi.

                  0 0
                • Paja  

                  Tak bych skoro rekl, ze dnes tam prakticky vubec neprselo, v Pelhrimove ted dokonce skrz mraky prosvita slunce.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Jj, kdyby chotěbořská nádražka neměla o vékendu zavřený, mohlo to dopadnout třeba jinak ;)

                0 0
        • Smazaný účet  

          Parádní akce to byla, … před rokem ;)

          0 0
        • pepek  

          Já tomu nezorumím. Nepršelo tady cely ku*wa rok. A vy vyrazíte tehdy, když 4 ze 4 meteolhářů hlásí DÉŠŤ ?! :-)

          0 0
          • Paja  

            Ale rozumis, dokonce ses me na to ptal…;-)

            0 0
          • Excel  

            No to bylo jednoduchy, pro me treba je nejblizsi posun realnej az nekdy v rijnu az v listopadu. ( na vicedenni akci).Zari uz mam zablokovany komplet. Holt to nedopadlo. Dukla taky pocasove nedopadla. Tak to je.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pro mě letošek asi nejslabší sezóna od té doby, co Vás znám. Jsem myslím nedal ani žádný MTB kilo…

              0 0
              • Jaroslávek  

                Kdeže jsou Ještědy, Klínovce, Kersko. To byly akce. Teď se vedoucí specializuje na cyklotrempink a na to už nemám.

                0 0
                • RomanH  

                  Tak loni se jel Praded na lehko, a taky jsi nejel, ani tu variantu s priblizeni se vlakem ;-)

                  Jinak, pro me je to v podstate navrat. Ja na MTB zacinal s brasnama jako cyklotrempik. Dnes mi to s malym lehkym batohem, kde nejsi prakticky omezovan terenem, maximalne sedi.

                  0 0
                  • Motyll  

                    I tak to muselo být fajn. Škoda toho počasí. Když vidím pivovar, Hlučál… vlhne mi zrak.

                    0 0
              • RomanH  

                A co Ti brani ? ;-) Ja najel kilo predminulou nedeli, ale sam. Ono to neni lehke ve vice lidech sladit, zvlaste pak s rodinou – zakladem statu.

                Cervena ze Zdaru nebo Jihlava jeste bude, konecne nam v patek zacne podzim.

                Nicmene se nabizi se otazka, co je vice, kilo nekde v okoli Brna, nebo padesat na Dukle ?

                0 0
        • obda  

          Se služebkou mi to nevyšlo ani letos, zato to v pátek ráno v Londýně bylo napínavé. BTW tohle je výhled z hotelu, svým způsobem dost charakteristický:

          0 0
        • JSt  

          mne se to jednoduse libilo a kdo nejel, muze ho to akorat mrzet. zadny utrpny extrem se nekonal. noc uplne vklidu, mzeni v lese nevadilo a kdyz jsme zechcali v chotebori, tak jsme to (nechapu, kde jsme vzali tolik rozumu :-) ) zabalili.

          0 0
          • RomanH  

            jj, nakonec i kavicka byla

            0 0
          • mastihuba  

            co furt ***** vymejšlíš s tím řetězem? :)

            to je samo na romana

            0 0
            • RomanH  

              Vim ja ? Predchozi jsem nytoval 6×. Rikal jsem si, ze slo asi o zmetek. Pak novej retez, kazeta, Dukla – opet roztrzeno. Podezreni na BR, 300km uz mazu necim jinym, a ted opet. Otrep na pilach nemam, prasacky snad taky na stara kolena neradim.

              0 0
          • Paja  

            Zas kdybyste toho rozumu meli min, tak nedele tam podle radaru i webkamer byla v pohode, bud uplne bez deste nebo jen s kratkym mrholenim. V sobotu vecer, nez mi Dusan sdelil, ze uz sedi doma u krbu, jsem dost uvazoval, jestli za vami nedojet na jednodennak.

            0 0
            • RomanH  

              Ja se jeste v sobotu vecer doma dival na radar. Porad tam prselo. Nakrasne, najit tam hospodu, tak bychom byli po cca sesti hodinach jak Cepelini.

              0 0
              • Paja  

                Hospoda s noclehem by z tohoto pohledu byla samozrejme vyhoda ;-) v sobotu v Chotebori prselo nejdyl tak do 19.00.

                0 0
                • RomanH  

                  No vsak to pisu, my tam byli uz ve 13 :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Ja se s tebou nepru, ze byste tam byli 6 hodin… jen pisu, ze v sobotu vecer uz neprselo nebo aspon prestavalo (po 18.30)…

                    …samozrejme, pokud by to, ze byste nemeli dost rozumu jak psal jirik znamenalo, ze byste jeli uraá dal dest nedest, na nejaky jezdeni v nedeli by uz asi nemel chut ani ten nejvetsi z ultras…

                    0 0
            • Excel  

              Byla škoda že jsi s náma nejel, mohl jsi nás v Chotěboři zlomit.

              0 0
            • JSt  

              tys porad jen uvazoval a u toho spekulovani zustalo. ;-)

              0 0
              • Jaroslávek  

                On spekuloval i za mě.

                0 0
              • Paja  

                Vsak ja jsem s vysledkem spekulace spokojeny, ta patecni oslava byla super a posledni predpoved na sobotu se (bohuzel) v podstate vyplnila, takze jet za vami v sobotu rano by nemelo smysl.

                0 0
      • Smazaný účet  

        Ty s tím musíš nějak čarovat při stahování z foťáku, toto není 6 MPix.

        0 0
    • mastihuba  

      dneska si nahoře jeden cyklista objednaval regenta, nejak tomu nerozumim… a splnil se mi sen…nikdo tam nebyl…

      0 0
      • pepek  

        Já jsem nepotkal zyglistu v celém lese, ani jeden nabušený sportovec na 29". Paráda.

        0 0
      • Polka  

        Jsem si myslel, že tam budeš :-) Ale dojeli jsme až později.

        0 0
        • babicak  

          Dívám se po Ice Speakrovi v 29, všude je nedostupný. Máte nějaký tip?

          0 0
          • Jaroslávek  

            Pěkný špunty.

            0 0
          • Paja  

            Mam, divat se radeji po Ice Spikerovi ;-)

            0 0
          • Motyll  

            Napiš Hanákovi…

            0 0
            • babicak  

              Nebo bude stacit

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ztěžkne ti to o 2kg proti souč. stavu :)

                0 0
              • les  

                Kendu nebrat. Jedině I.S. A to nejlépe koupíš přez Warpse. Dnes Ti zjistím dostupnost a cenu. Pak písnu do s.z.

                0 0
                • les  

                  Tak fakt zatím nejsou. Pokud bys chtěl Kundy, tak nové 990kč a nebo jeté (jako nové) nabízel nedávno Sláva a krbu. Já bych si počkal na I.S. To se může jít Kenda i Kontík bodnout.

                  0 0
                  • les  

                    Do tří týdnů bude I.S. skladem.

                    0 0
                    • babicak  

                      Dík moc, pokud bude středa bez deště, tak to proberem nahoře

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Kvůli jednomu/dvěma bukům v sezóně vyhazovat za gumy :)

                        0 0
                        • Motyll  

                          Mám ty gumy pátou sezonu, v akci cca měsíc za rok. Investice nelituju. Dušan to bude mít obdobné, vzhledem k TP.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            V klika jsou taky největší borci, všechno máte nejlepší, nejlevnější a vychytaný ;) Kdo mi udělá nabídku na tu Kostku? :)

                            0 0
                      • Paja  

                        Jestli bude neco bez deste, tak spis ctvrtek.

                        0 0
                        • pepek  

                          Vzhledem k tomu, že i na Holedná peak je už teď zavadlo, ba i lehce ovlhlo, tak po tom deštíčku, co je naplánovaný, budou v běžné ukrajině všude bažiny.

                          0 0
                          • Paja  

                            Na Holydnou jsem trochu spolehal.

                            0 0
                            • ufoncz  

                              Holedná je naprosto cajk, jedno trochu vlhčí místo na asi pět km (viz níže), trať nad Anthroposem a Kohoutky pak naprosto optimal (konečně nic přeschlýho).

                              0 0
                          • mastihuba  

                            tak na holydne asi nechcalo tak jak na pryglu

                            0 0
                            • LM  

                              Náhodou, Palečák, ZOO trail i dole v ůdolí Hlubočku směrem k medvědům to bylo dneska jen lehce oslizlý. Čekal jsem že to bude mnohem horší. Ale Ardenta s posledníma 2 mm vzorku co mám vzadu už musím sundat :-)

                              0 0
                          • ufoncz  

                            Ale to by odporovalo definici ;)

                            0 0
                            • Karaya  

                              Tak až touto fotkou ses mi spojil se jménem na Stravě :-). Čím to fotíš, že to máš takový pěkný?

                              0 0
                              • ufoncz  

                                Smankote, dyt jsme spolu mluvili v Kninicich (a hned po nich jsem dal Follow, jak ses objevil na segmentu te trati) :). Fotim to mobilem, Meizu MX5. Za dobryho svetla na krajinu dobry (slusny realny rozliseni a hlavne dynamicky rozsah), ale kdyz jsem pred trema lety zacinal s MTB a vozil batoh s DSLR, bylo to lepsi. Kdybych v tom pokracoval, tak by pepek nefrflal, ze tam neni na to (jediny) siroky ohnisko videt sklon kopce. Ale rychle jsem se rozmazil trema kapsama na dresu a nacpu tam vsecko (krome ty zrcadlovky).

                                https://www.meizu.com/…/camera.html

                                http://m.gsmarena.com/…w-1322p8.php

                                0 0
                                • Karaya  

                                  Však já vím, že jsme spolu mluvili v Knínicích, ale tam jsem zachytil jen přezdívku tady na BF.

                                  Foun fotí pěkně, rozhodně lépe než Galaxy S4, ale ono to bude možná i rukama :-).

                                  0 0
                      • les  

                        Co štvrtek? Zítra prolustruju les běžmo, dám report. Ale zas bych z toho dýšču tak nepanikařil.

                        0 0
          • mastihuba  

            tvl dva litry za gumu, kterou vyuzijes tyden v roce to už je moc

            0 0
            • babicak  

              Tvl, kašlu teda na hroty, když u nás bude namrzlo déle než týden, mám u Tebe bednu šampusu

              P. S. letos sněhu a ledu už více než týden máme, tak do Silvestra už nic

              0 0
        • mastihuba  

          sem to motylovi psal vypadl sem okolo ctvrt na sedum a vod zalmana sem to pustil po modré a pak k nohecovymu hristu a vokolo biotopu na tvrz.

          0 0
          • les  

            Já jsem vyrážel včera kolem půl dvanácté. V lese pod stromama to svinění nevadilo, potkal jsem jenom zvířata. U kulaťáku dobrá partička a zatopený v krbu. Dom jsem to drbal v solidním lijáku skrz partyzána do Oslandu. Prostě paráda.

            0 0
            • mastihuba  

              jj konečně počasí na kolo, v sobotu sem se malem vyndal u nohecovyho hřiště, bryle mokry, pološero a uz sem skoro vystupoval. skoda ze na tvrzi neni krb, clovek musi prijet s velkym baglem hader :-)

              0 0
    • pepek  

      Soudruzi, to jsou měrky které vyvinuli výzkumníci z NDR :-)

      0 0
    • mastihuba  

      hoši příští tema ke krbu, jak spravne po výměně ložisek utahnout kliky. :-)

      0 0
      • Polka  

        Taková banální záležitost? Motýla to teď taky čeká, tak snad nezklame :-)

        0 0
      • Motyll  

        Mně se prostě dneska dařilo hodně, měnil jsem osu na zimáku a málo jsem utáhl kliku. Takže při odjezdu z hospody jsem málem přišel o to, co už nebudu potřebovat. Pak jsem jel asi 3 km jak Ježek, než mě zachránil František s nářadím.

        0 0
        • Polka  

          Nj, shimano :-) Mne se driv vlastne stalo trosku neco podobnyho, jak jsem si myslel, ze jsem kliku normalne dotahl, ale pak diky te (pro ufona) neuveritelne sile v nohach se klika taky hnula, ty vroubky jsou tam takovy nahovno malo vystouply, zlatej sram.

          0 0
          • mastihuba  

            nj. mel by zhubnout, sou na tom s Romanem stejně. :-)

            0 0
          • obda  

            Pokud utáhneš na moment (12–14 Nm) a na střídačku (a nemáš zasr*ný závity), tak mi není jasný, jak se to může hnout. Ty dva šrouby to v pohodě udrží. Navíc je tam ta destička, která nezaskočí, pokud nemáš kliku dost daleko na ose.

            0 0
            • Polka  

              Sam nevim, taky jsem na to tehdy cumel jak puk, vsak jsi byl myslim u toho. Ty kliky jsem nandaval a sundaval x-krat, tak se to mozna nejak vychodilo, netusim.

              0 0
              • Motyll  

                Už jsou dost jetý. No mně se to protočilo když jsem sjížděl kolem kříže od Vildenberku.

                Každopádně moje chyba, málo utažené byly.

                0 0
          • RomanH  

            jj, je to tou neuveritelnou silou – taky se mi to 1× stalo, ve vyjezdu na Cervenak (dotazeno momentakem na 12 Nm). Byla ale asi malo dotazena ta pojistna matice, tak se klika zacala posouvat ven.

            0 0
            • JSt  

              shimano system funguje tak, ze kdyz dotahnes ty dva imbusy na klice, sevrou krom tisicihranu na ose i pojistnou matici, kterou lze povolit az po povoleni tech zminenych imbusu. jeste se zabori do plastovych podlozek, ze by se nemely uvolnit samovolne. podle me docela neprustrelny system. ;-)

              0 0
              • RomanH  

                … ze by se nemely uvolnit samovolne…

                Ja proti Shimanu nic nemam, ale ten podminovaci zpusob sedi. Stalo se mi to jen 1×. Do prace jsem dojel bez problemu, pak jsme meli spolecnou vyjizdku. Pri vyjezdu na Mohylu na Cervenaku jsem si vsimnul, ze mi klika pomalu sjizdi z osy. Dotazeno jsem to mel z domu momentakem na tech 12Nm.

                0 0
                • JSt  

                  nabizi se otazka, proc se ti to stalo jen jednou a nepovoli se ti kliky vzdycky hned prvni den po jejich instalaci? :-) podle me je ten shimano system pri spravne instalaci prakticky neprustrelny, co se tyce samovolneho sjeti kliky z osy.

                  z principu u ctyrhranu par prvnich vyjizdek po nasazeni klik kontroluju dotazeni sroubu zajistujicich kliky na ose, protoze si to seda a ze zacatku to proste chce dotahovat.

                  vysral bych se na ten momentak. ;-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Psal jsem to vyse, asi jsem malo dotahnul tu plastovou pojistnou matici – nehazu to na Shimano. Jen samotne srouby dotazene momentakem to ale neudrzely.

                    Momentak jsem kupoval kvuli dotazeni lozisek, mam tam 4 momenty (8–7–6–12), a to v ruce neodhadnes (druha vec je, jestli by se neco stalo, kdyz bych to dotahnul jen podle oka, ale riskovat to nechci). No a pri te prilzetosti jsem s nim dotahnul i kliky, kdyz jsem menil stred.

                    0 0
                    • JSt  

                      njutnmetr je docela jednoduse a presne dosazitelna jednotka v domacich podminkach. asi bych nejake trubce se zavazim veril vic nez bezne prodavanemu momentaku. ;-)

                      0 0
                • pepek  

                  Asi bych netrval na momenťáku, ale dotahoval to střídavě aspoň 6×. A předtím očistil a namazal tisicihran a ty šrouby a máznul hlavičku, aby se nekousala do hnilíku. (Ale je jasné, že se mi to teď na potvoru povolí taky)

                  0 0
              • Polka  

                „podle me docela neprustrelny system“ vylozene :-D To jsem si na zacatku myslel taky, kdyz jsem na XT kliky presel, ale asi to neni delany na tezky vahy, protoze moc dlouho nevydrzely. S Motylem a Romanem jsem teda zatim minimalne tri.

                A jo, ja proti Shimanu neco mam, krome brzd teda no :-)

                0 0
                • les  

                  „A jo, ja proti Shimanu neco mam, krome brzd teda no :-)“

                  To nemusíš psát. Je to dosti patrné i tak :)

                  0 0
                • Motyll  

                  U mně za to nemůže Shimano ale nedotažený šrouby. Tož tak. Mě do té tvé pomílené statistiky netahej.

                  0 0
                • Macik  

                  Je to asi o rukách. Mě se jednou povolily i Sram kliky :) Ale je to už hodně dávno. Taky jsem myslel, že je mám dotažený fest. Od té doby mám Sram kliky na všech kolech a už se mi to nestalo. Pro pořádek to ale uvádím ;-)

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Já zatím v pohodě.

                  0 0
          • Smazaný účet  

            Co je na Sramu zázračnýho? Že máš Q- faktor podle toho, jak to utáhneš? Podobně to má FSA s tou vlnitou podložkou a na Feltu mi to vyšlo úplně na pikaču, levá klika je dál než pravá, přitom při nejtěžším převodu stejně drhnu řetězem o smyk a 4 zkur. nylonový podložky mě vyšly na litr.

            0 0
            • mastihuba  

              v tom případě už jen race face, tam je to pro idioty, stačí mít sílu nebo dlouhou trunku :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Bral bych systém shimano na 30 mm ose. To už mám díky nekončící údržbě Lapíka v malíku :)

                0 0
            • Polka  

              Vsechno! A i ty brzdy snad zlepsi ;-) V kontextu toho o cem jsme psali za me lepsi uchyceni klik, ktery vydrzi i tu neuveritelnou silu.

              0 0
              • Paja  

                S LX klikama jsem resil cvakani tak aspon 2× za rok, Styla mam uz 8 let a cvakaly snad 1×.

                0 0
                • RomanH  

                  Tak o cvakani u XT nebo SLX klik ani nevim (tuk tuk). Ale vim, ze je zde v historii vlakno „Klub cvakajicich Truvatistu“.

                  0 0
                  • Paja  

                    A nebyl ten klub tehdy cvakani v blbym spoji prava klika osa? Mozna jsem vyjimka potvrzujici pravidlo :-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Nevim, ja to az tak nestudoval. Ale vzpomnel jsem si na to pred cca 14 dny, kdyz jsem se na cyklostezce pres Cervenak k Priglu nekolikrat mijel s nejakym borcem, ktery mel kliky Truvativ a porad mu to cvakalo.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      to byla nejaka prvni davka ja mel styla i firex a gut bez cvaknuti

                      0 0
                • Polka  

                  Ja jsem za tech 5 let co jsem Styla mel, taky nemel problem.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Co máš proti brzdám? Teď mi při roztahování písků prochcaly ve spoji hadica-páka, přitom při minulé výměně desek jsem si ničeho nevšiml.

                0 0
          • Excel  

            Já měl jen původní systém FSA, teď mám shimano a nový systém FSA. Z těch třech byl úplně na ***** starý systém FSA, trochu míň na ***** je nový systém FSA a nejlíp dopadlo Shimano. Pokud to montuješ z jedničky (všechno čistý a mázlý). Na nějaký momenty sere pes, s citem, na střídačku ty šrouby utáhnu ráčnou co to de.

            0 0
            • Polka  

              Nebudu to delat, nechcu to, mam sram. Shimano vlastne ani zadny mtb karbonovy kliky nedela :-)

              0 0
        • mastihuba  

          ti dam 3km, to bys byl skoro u nas :-)

          0 0
          • Motyll  

            Máš pravdu. Bylo 1673 m. I tak před Ježkem smekám. Já teda hlavně nevěděl, kam dát tu zbytečnou nohu.

            0 0
    • Smazaný účet  

      To su celej já, několik dní se s tím morduju, nakonec stejně objednám stahovák (6900, kdyby někdo potřeboval).

      0 0
      • RomanH  

        Skoda, ze jsi nekoupil toto.

        Kde jsi to objednaval ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pedálsport, problém sad je, že ti stejně nakonec vždy něco chybí.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tvl, že jsem to nekoupil hned, úspora času neskutečná.

          0 0
          • RomanH  

            Verim, az budu menit to hlavni lozisko, tak si to taky poridim – gola ani podlozky mi tam presne nesedely a nez to nechat nekde soustruzit…

            0 0
            • Excel  

              Jsi si jistej, že u toho ještě budeš měnit hlavní ložisko? ;-)

              0 0
            • mastihuba  

              neni levnejsi koupit malej soustruh a vytocit si co je zrovna potreba. ? na spesla, na marina i na lv by to bylo celkem k hovnu a 4k v pici…

              0 0
    • scoty  

      Nedělní minirychleby na Vysočině ohne wasser.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Už té cyklistice opravdu nerozumím, zapnu bednu, vypadá to jak časovka, najednou mění kolo a jede do serpentýnkový­ho hanku…

      0 0
      • Paja  

        …a casovku na TdF na Alpe d'Huez jsi nekdy videl? Tam taky prvni pulku jezdili na koze a pod kopcem menili za normalni silnicku.

        0 0
      • Motyll  

        A ještě to je skokan na lyžích…

        Norsko je nádherné.

        0 0
      • Paja  

        Ted jsem na to koukal a ten cyklokros bych taky nepovolil, ja myslel, ze jim to budou normalne sundavat z doprovodnyho au­ta…

        0 0
    • pepek  

      Sluníčkáři nám tady nastrkali za stěrače lístek, že si na ulici uspořádají festival, věnovaný sousedské symbioze. A že ať si preventivně odvezem auta do pr. yč? (Nebo vám ty plechovky zapálíme, poblijeme a posprejujeme?!?) A to všechno s posvěcením Hollan a Co. Ltd. Já ale žádnou sousedku, s kterou bych chtěl jít do symbiozy, neznám :-(

      0 0
    • Hammond  

      Jedeme.

      0 0
    • mastihuba  

      ted si predstavte ze bych ho potkal a srazil mne :-D

      http://m.brnenskadrbna.cz/…rekonal.html

      0 0
      • pepek  

        To je úloha z matematiky? Kdybys ho potkal a on tě srazil, tak dohromady byste měli: 5,5‰ ?

        2,5‰ + 3‰ = 5,5 ‰ ?

        0 0
        • mastihuba  

          vyhravas prvni cenu, příště si vem na buk velkej batoh :-)

          0 0
        • Polka  

          A já to mám dneska celej den takhle…prdel bude až začne víc chcat, snad začnou víc padat :-)

          0 0
          • pepek  

            co tam děláš?

            0 0
            • Polka  

              Pořádáme tady ČP MTBO.

              0 0
              • Motyll  

                Od rána jsem s mladým sekal dřevo (konečně se ta investice trochu vrací) a udělal si pěknou žízeň. Takže kolem půl páté přistání ve Vildenberku. 3× PET a dom.

                0 0
                • Polka  

                  Seš šikovnej…když se to netýká kola :-D Já se dostanu dom až navečer.

                  0 0
                • mastihuba  

                  to ja prijel vo pul jedne dom, dopoledne sem udělal hovno a ve dve jedu na další kalbu. chjo, tam asi budu pit kakao.

                  0 0
                  • Polka  

                    Jsem se včera vracel nevím proč zas přes tu velatickou „bažinu“…a nechápu jak, ale normálně jsem to projel :-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      normálně možná :) ale asi trochu mimo realitu… :P

                      0 0
                      • Polka  

                        Mno až u vinného altánku mně došlo, že ještě nemám vyhráno :-) Silnici jsem se sice vyhl, ale čekaly mě ještě ty sračky dole…jel jsem to myslím v té jedné ze stop od traktora. Vlitl jsem tam asi rychleji a projel to jak Van Der Poel belgický písek. Mno škoda že to nikdo neviděl :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          jo jenž e ty sracky byly už vod altanu, takže dole už jsi nic moc neřešil…

                          0 0
                          • Polka  

                            Aha, tak to byl tím pádem můj nejdelší „muddy segment in my life“ :-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              no jestliže jsi jel horem k bytovkam vod sivic, tak tam je valcovana silnic z hlinek, pak k altanu light segment a vod altanu dal se zakopavala voda az k velatickymu bordelu. :) osobně bych tam za tmy nejel ani s 3 +, jezdim pres kopec k altanu, kde je jen cca 20m krize.

                              0 0
                • Smazaný účet  

                  Kde je PET, tam je chuť, hlavně ten konec ;)

                  0 0
          • Vilém  

            Ty tandemovy motorky jsou zajimavy.

            0 0
    • Motyll  

      Středa? Franto, bych ti strašně rád vrátil klíče…

      0 0
    • Motyll  

      Pro ty, co hledají:

      http://www.dup.cz/…ho-oddeleni/

      0 0
      • Excel  

        Ty požadavky nechápu, má tam bejt, musíte umět lejt naše škopky, zbytek už vás naučíme.

        0 0
        • mastihuba  

          ja tam čtu hledáme curaka, kterej bude dělat vsecko vod prezentace až po zajištění provozu, kteryho bude bavit pohyb ve smradlavym provozu pivcu…:-)

          0 0
    • pepek  

      Kdyby někdo nevěděl, jak tomu správnému kandidátovi

      0 0
      • RomanH  

        To je ten za ODA, jehoz soud vyskrtnul ze seznamu STB ? ;-) Podobnost s Andrejem ciste nahodna :-)

        Ale uznavam, ze volba bude tezka, uz tam neni ani Avatar do prvniho kola.

        0 0
        • babicak  

          Já to vidím na šprýmaře Kuberu

          0 0
        • pepek  

          Tak kandidáta bez šedé minulosti budeš těžko hledat. Tenhle aspoň něco dělal a dokázal, na rozdíl od ostatních žvanilů, komediantů a veksláka.

          0 0
      • Excel  

        ***** sem, ***** tam.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Si tě asi vymažu s tou tvou politikou :-(

        0 0
        • pepek  

          To nepůjde. Už jsi dříve mazal dvakrát, takže dnes mě vlastně nevidíš.

          0 0
      • Jaroslávek  

        Kurňa, co toto jest ? https://www.seznam.cz/…cekane-37576?…

        0 0
        • Excel  

          V pořádku.

          0 0
        • Paja  

          Podle zakona to tak bohuzel je, stejne jako ze napr. musis dat prednost zprava nekomu, kdo jede jednosmerkou v protismeru :-)

          ale nevim za co mu ty body dali, protoze prednost kamionu evidentne dal, protoze ten nezmenil ani smer ani rychlost jizdy ;-)

          1. dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy,
          0 0
          • Paja  

            Tak ne, ma tam nejaky brzdny stopy, kdyz jsem to videl rano, mel jsem pocit, ze kamion fici vesele dal ;-)

            0 0
          • mastihuba  

            no to ja teda dostal prednost zprava na bratislavske u kaznice když sem vyjizdel doprotivky z jednosmerky, ale ta ***** na me zatroubila ze jako co? sem se chtěl vratit a ze jej jako z te 815 vytahnu, ale mel štěstí, ze … jako prece nebudu bit vrchnimu stamgasty :-D

            0 0
          • Jaroslávek  

            Šlo mi hlavně taky o to, že každý vyjíždění na hlavní doprava automaticky kouká člověk jestli něco nejede zleva a pak kouká před sebe. Je to třeba zlomek sekundy, pomalu najíždíš a ejhle kamión:-(

            0 0
            • Paja  

              Samozrejme, malokdo predpoklada, ze se najde nekdo, kdo predjizdi na plne v tunelu, natoz, ze to udela nekdo s kamionem.

              0 0
    • ufoncz  

      Tak v druhy casti Naucny je to uz klasika, ale rozpraseni Praskavice me celkem nemile prekvapilo (pak clovek z Kastanka musi do srajd na tu cestu k rece a to uz je lepsi jet zpatky stejnou cestou)

      0 0
      • Polka  

        To je proti flastru a bodům za kamión naprosto banální a bezvýznamná záležitost.

        0 0
        • pepek  

          No hlavně kdo by jel dobrovolně Praskavici nahoru (pokud jsem to dobře pochopil)

          0 0
          • Polka  

            Taky nechápu, teďka tak max Holedná a to s odřenýma ušima ne? :-) Zrovna zítra tam máme orienťák, tak to snad ještě vyschne.

            0 0
            • mastihuba  

              modrá je cajk nahoru i dolu. :) jo a na 13 si nic neplanuj, bude se svítit :-)

              0 0
              • Polka  

                No teď v sobotu se tam kupodivu nesvítilo, potfory jedny. 13 je před poslednim pohárem, to nevím nevím.

                0 0
              • Motyll  

                ++++

                0 0
          • LM  

            Tak já jsem tudy občas jezdil, takový „pohodový výjezd“ :-). Ale teda předtím než to tam rozjezdili lesáci a většinou za sucha.

            Kudy bys doporučil návrat z konce Kaštánka (1) zpět na Naučnou (2)?

            0 0
            • Polka  

              Já bych to dojel kolem kolejí do Bílovic, dal škopek a pak Melatínem hore. Ale obecně bych si dal celou naučnou a pak případně kaštánka a už se na naučnou nevracel, nevidím v tom moc smysl.

              0 0
              • LM  

                Tak já jsem si to takhle „zkracoval“. Prvně půlka Naučné od Soběšic, potom přejezd na protější kopec a Kaštánek. Poté kolem Praskavice nahoru, zpět na zbytek Naučné a nakonec kolem Ořešína, Mokré hory zpět do Žabin.

                0 0
              • LM  

                Hm, Praskavice je fakt fest rozbombená, takže jsem si dal blátocestu kolem řeky a pak nahoru po zelené – a lepší než kolem Praskavice (když byla cajk) mi to teda nepřišlo :-)

                0 0
                • ufoncz  

                  Jo, teď je rozhodně lepší se vrátit a dát si Kaštana i vobráceně. Ten jeden nepříjemnej výšlapík vychází jako nejmenší zlo. A když už se doprasíš dole u řeky, tak je lepší na Naučnou či zpátky na Útěchov kolem Melatína.

                  0 0
                  • LM  

                    Kudy přesně je to „kolem Melatína“? Já to jel takto.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      No to je ta jen lehounce nakloněná rovina z Bílovic po žluté TZ :-) (pokud chceš jet na začátek Naučný do Soběšic, tak v místě soutoku Melatína a Soběšickýho potoka z ní uhneš doleva a taktéž zcela bezbolestně vyjedeš)

                      0 0
                      • pepek  

                        Bezbolestně? Pokud se chtěl vyhnout bahnisku, tak jsi mu poradil, jak dobře vlézt z bláta do louže (do bláta). Taky je taky vidět, jak ti brněnští kartografové byli líní vymyslet nějaký název: to máš samý melatím, jelenů a jelenic taky plno. Skoro jak v beskydech kyčera.

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Dvakrát čti, jednou piš. Psal jsem něco v tom smyslu, když už sjede do sraček k řece (pak už je další blato jedno, když to není vyloženě na obalení kol a proklouzávání). Melatín je pro mě potok. Jinak máš recht, akorát nejvíc se tu používá asi Baba.

                          0 0
                      • LM  

                        Ne, já chci dojet do půlky Naučné nad Panskou loukou (viz ta moje mapka). A ten zcela bezbolestný výjezd jsem jel jenom jednou a od té doby si pamatuji že tudy ne :-) I když bylo sucho tak to tam bylo rozbahněný a rozdupaný od koní, takže se dalo jet jenom na úzké pěšince hned na kraji cesty (a to ještě ne všude).

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Však jo, to je ta první možnost přece: https://mapy.cz/s/25LjQ

                          A rovnou i pro pepka: na blato to trpí jen okolo bodu 2, zbytek je šotolina, kamení, rozbitej asfalt. A kolem toho bodu dva se při okraji cesty dalo skoro suchým kolem, momentálně to po těžbě dřeva zase má suchej průjezd po většinu roku zase kličkováním zhruba uprostřed. Cesta proti Soběšickýmu potoku je v tom výjezdu, než z retardovaní koňáci z Panské líchy odbočí na ten svůj ranč, od podzima do jara rozblácená. Ale opět se tam po levém okraji dá většinou celkem rozumně projet. Jak říkám, oboje, pokud už má člověk stejně zaflákaný kolo a hadry. Teda ta žlutá proti Melatínu k „U buku“ není zásadně strašná nikdy.

                          0 0
                          • LM  

                            Jo, to jsem pochopil ale tudy jezdím jenom když už fakt nemůžu :-). Normálně si radši vyjedu znovu na kopec a dám si nějaký sjezdík.

                            A když jsme u toho bahna, tu je teď blátivá past (1), ten potok je taky rozdrbanej (2) a za potokem byli lesáci (3), takže jsem zpět radši jel po „lehce zarostlé“ modré TZ (v létě to tam bylo horší).

                            0 0
                        • Polka  

                          A nezkoušels tu širší zpevněnou cestu kousek dál za rozcestím Melatín? Ta ustí taky u louky a vypadá nadějně.

                          0 0
                          • pepek  

                            Jj, tam bývá blatíčko zvlášť lepivé a hluboké :-)

                            0 0
                            • LM  

                              Nyní za zatáčkou po celé šířce cesty. Můžeš si vybrat akorát do jak hlubokýho bahna to pošleš :-)

                              0 0
                          • ufoncz  

                            Jestli myslíš tuto https://mapy.cz/s/25LtT – tak ta je velmi nadějná. Hlavně pro lesáckej traktor :-D (koncem léta byla lepší než ta už fakt nechutně zarostlá modrá, ale teď to tradičně projeli)

                            0 0
          • ufoncz  

            Každej, kdo:

            1. nechce jet do na podzim zaručenejch sraček na té rozbombené polňačce u Svitavy
            2. si chce užít jeden z mnoha trailů pak dolů do Bílovic (a zakotvit třeba ve vyhlášené Chaloupce U Komína)
            3. tam někde na kopcu bydlí
            4. je odpůrce jednoplacky a může si tam užít svýho levnýho a odpočinkovýho kašpárka ;-) (a napít se z příhodně nazvané studánky)

            PS: Jinak není potřeba Holedná, zbytek cest je ještě celkem cajk i tady na sever vod Brna. Akorát ta třetí jílová kaluž na začátku Naučné má nějakou divnou zelenomodrou barvu :-)

            0 0
            • pepek  

              a. Sračky jsou tam teď asi poprvé za 5 let (?)

              b. Na to je ta tvoje „pohodová“ odbočka doleva k Anenskému ud. určitě lepší

              c. –

              d. I na kašpárka je to opruz, nuda a nekonečně dlouhé, studánka byla naposledy funkční kdy? před 5 léty?

              0 0
              • LM  

                Studánka byla „funkční“ i teď v létě. Jenom to skoro neteklo a než jsem nabral litr vody, tak si tam na mně místní pavouci začli sprádat sítě :-)

                0 0
              • ufoncz  
                1. Nee, ta cesta je strašná od každýho podzimu až do jara (kromě teplot pod nulou). Aspoň teda kam mi paměť spolehlivě sahá (minus tři roky určitě).
                2. Jenže ta je právě tímhle zasažená (lesáci to jeli buď odtama a pak nahoru proti Praskavici nebo naopak – každopádně bude trvat, než se to zahojí)
                3. Letos, než bylo dýl sucho (červen?) fakčila.
                0 0
              • Jaroslávek  

                Kašli na sračky. Ale kdybys náhodou nevěděl, tak RUDÁ CHÁTRA ZASE OSTROUHALA:-))

                0 0
        • babicak  

          Taky mě chtěli o body připravit, holomkové jedni, osm na jednoho

          0 0
    • RomanH  

      Tip na nejakou overenou nabijecku na 18650 do cca 10 USD ?

      Nejradeji Ali, Fasttech a podobne. Nebude to slouzit jako akupack a potrebuji tam narvat i baterie s ochranou (ML-102 z intl-outdoor znam, u ni je problem s bateriemi s ochranou).

      0 0
    • Smazaný účet  

      Fakt past vedle pasti, gumičky na pístech stříkaček odvzduš. sady Force po letech netěsní, takže vše na vyhození.

      Kovové koncovky s hadičkama jsou v klasické stříkačce zase volný :/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Romane, Pepku, který to jsou ty super odolná ložiska z NASA?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.