• pepko

    Taky maly prieskum o vykonnych zdrojoch svetla … kodove oznacenie Aurora …

      
    0 0
    • roud  

      Ty se bojíš tmy co ?

      0 0
    • DaSnail  

      kubad: čo?

      0 0
      • kubad  

        Hope 4Led, Aurora by potrebovala moc predelat uzky kuzel Jinak ted vysly v nemeckem tisku zajimave testy LAMPASKU

        0 0
        • DaSnail  

          to hope vyzerá slušne. na crc som ju už videl. nenašiel som tam váhu. tipnem si že máš odvážené.

          len tá cena je trošku inde 8o)

          máš nejaký link na tie testy? jak to tu sledujem tak s 3W luxeonom som ťažko mimo…

          0 0
          • kubad  

            Link nemam je to v poslednim cisle nemeckeho MB magazinu. Vaha je kolem 470g komplet mam to zvazeno, ale z hlavy mevim presne

            0 0
        • pepko  

          hope 4led je jedno z mala svetiel, postavenych na rozumnom zaklade, sice za cenu, ktoru za to nedam, ale kupit sa daju aj horsie veci … 4ks 1cipovych lediek su uz sice dnes trochu out, ale svoj vykon to ma …

          co sa tyka uzkeho kuzela, tak vsetko je relativne … vsade po forach ludia riesia ako z P7 ledky dostat uzky kuzel … vzhladom k rozmerom ledky je to pomerne problem … a tak by som skor zostal pri oznaceni stredne uzky, resp stredne siroky kuzel …

          0 0
    • Ricci  

      Mam Auroru 12W s SSC P7 a je uzasna, nikdy som nemal taku radost z baterky a konecne jeazdim v pohode aj po tme, svieti uzasne :-)

      0 0
      • jf  

        Ano, je to tak. A videt je i ve dne.

        0 0
    • Krocan  

      Mám Ultrafire C3 co máš na obrázku a svítí celkem pěkně za 20 dolců:-)

      0 0
      • mastihuba  

        hele s C3 bych se do tohodle trejdu vubec nemontoval, je to stejný jako kdybych napsal že máme na půdě po babičce bednu svíček. :)

        0 0
    • Madrid  

      Je super. Až moc – na první vyjížďce s ženou jsem o ni přišel. Sebrala mi ji. Prý s tou svojí svítilnou vůbec nevidí, přitom poslední dva roky s ní jezdila a nestěžovala si. Tak jsem si obejdnal druhou, no…

      0 0
      • Paja  

        :-D

        0 0
      • pepko  

        nic si z toho nerob … ja som si cez vikend poskladal tuto skladacku:

        http://www.dealextreme.com/…dx/sku.15946

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

        a po prvej jazde moja draha polovicka vyhlasila, ze to je konecne rozumne svetlo a zhabala mi to … podla mna je to ± to iste ako vsetky ostatne, ale 5-mode elektronika a sekonix optika s medium filtrom robi pre menej znaleho cloveka ten spravny efekt … resp. pre cloveka, ktory je ochotny vozit na biku iba jedno svetlo a nie moc velke … samozrejme, ze svietila iba na low, pripadne medium rezim, a sklopene to mala hlavne dole, aby neoslnovala tak ako ja !!! … aj ked skoro zrazila bezca v ciernom obleceni, ktory bezal po cesticke priamo proti nej :-)))) … ale ten dobry pocit z toho svetla sposobuje najma ten zlty odtien tejto ledky …

        0 0
    • dafe  

      Ja jsem v DealEx loterii uplne nevyhral, prisla mi totiz masochisticka Aurora kterou musim prastit aby svitila :) Tak z 20% par sekund po zapnuti zhasne a dozaduje se lepance za krk, tedy pardon nekam za ledku. Pak uz sviti normalne, to jest opravdu hodne. Az bude cas zkusim nafotit porovnani s Fenixem L2D Premium a napsat mini recenzi, na rozdil asi od vetsiny mam tu vetsi na 2× Li-Ion 18650 z DX, sku.14451

      0 0
      • pepko  

        nuz co ti na to povedat … loteria … kupovat treba hlavne odskusane modely … ale na tu tvoju verziu som velmi zvedavy … mohol by si zalozit tred na forum.fotonmag.cz a nieco tam o nej popisat a nafotit … velmi by ma zaujimala vydrz tohoto lampasika … urcite by sme ti tam poradili aj nejake zlepsovaky :-)))

        kamosi si kupili AK-P7–4 2mode a AK-P7–5 5mode … vyberali hlavne podla ceny, ta moja verzia sa im zdala draha … ale myslim, ze kupili celkom dobre, je to ± to iste … ziadne odmietanie poslusnosti ako u teba … niekedy si ich poziciam na dlhsie a otestujem ich …

        0 0
        • SNAIL  

          Tak já jsem objednal tuhle 5-ti módovou Auroru http://www.dealextreme.com/…dx/sku.15740 a zřejmě omylem na ní našroubovali elektroniku z téhle Aurory "http://www.de­alextreme.com/de­tails.dx/sku.16091 ":http://www.dealextreme.com/…ku.16091Sice rozdíl není veliký, ale chtěl jsem výkony spínat postupně a ne High – Low – Mid – Strobe – SOS. Navíc u té objednané mělo být Low Brightness Strobe a  Full Brightness Strobe, což by bylo lepší než SOS, které je mi k ničemu, ale dá se to přežít :-) Jen mi ještě vadí, že když Auroru vypnu, tak po znovuzapnutí nesepne posledně použitý mód, nebo ten první (high), ale vždy ten následující po posledně použitém. Ještě jsem zvědavý, jak to bude svítit venku, zatím jsem jí nezkoušel.

          0 0
          • SNAIL  

            Tak koukám že do první poloviny odpovědi mi vlezlo co nemělo :-)

            0 0
            • pepko  

              no tak to si uz detailista … cinania rozdiely v elektronikach moc neriesia a montuju z toho co maju prave na sklade … a navyse tie popisy na DX su tak rozne kopirovane medzi vyrobkami a nikto to nekontroluje, ani ked casom zmeni specifikaciu vo vyrobe … ale ten low brightness strobe vidim prvy krat, to by mohlo byt zaujimave …

              inak kludne mozes napisat reklamaciu a vratit im to … vratia ti peniaze aj ti preplatia postovne …

              0 0
              • zdenek  

                Tak ses do mne nedávno pustil v sousedním dredu, že bych si dovolil pustit Auroru na Strobe a teď koukám, že někoho opravdu napadlo udělat low brightness. :-)

                0 0
                • pepko  

                  ano, potvrdzujem … som velmi prekvapeny … akurat je to stale iba na papieri … ako si si mohol precitat, realne posielaju nieco ine …

                  ja som si teda vyrobil P7 s normalnym strobe, ale ja s tym naozaj nedokazem ist po osvetlenej bratislave … vsetko pred bikom mi tak nechutne blika, najhorsie su znacky a ine odrazky … po minute ma zacne boliet hlava … takze kazdeho pred tym varujem, je to nepouzitelne …

                  0 0
                  • zdenek  

                    Uvidíme, kdo ji první otestuje. Já to nebudu – objednal jsem 2-mode. Otázka je taky, jak moc „low“ to bude.

                    0 0
              • SNAIL  

                Předpokládám, že stejně budu používat jen mód High a Mid, takže vracet jí určitě nebudu, chtěl jsem jí hlavně vyzkoušet, jak ty módy mají nastavené (na jakou svítivost). Vypadá to, že ten Mid je svítivostí stejný, jako upravená Aurora s odporem 2,2 Ohm, ale to poznám až venku, doma to trochu zkresluje

                0 0
                • pepko  

                  tento funguje zhruba tak, ze high je 0.1ohm, medium je 1ohm a low je asi ten 6ohm … takze kto chce max svietivost musi ist napriamo, pretoze uz aj ten 0.1ohm sa prejavi na znizeni prudu cez ledku …

                  0 0
                  • pepko  

                    este ten link

                    http://www.kaidomain.com/…Details.aspx?…

                    0 0
                    • SNAIL  

                      Tak to by bylo dobré, ale při ceně té elektroniky nechápu, proč je tahle Aurora levnější naž ta sice o něco větší, ale 2-módová a bez elektroniky.

                      0 0
                      • pepko  

                        … to neries :-))))

                        0 0
                      • treatt  

                        Tak dej please jeste zpravu po odzkouseni, jestli je tohle to prave bingo a hura na to ;-)

                        0 0
                        • SNAIL  

                          Už jsem jí odzkoušel :-) Na Low mód je pro mne nepoužitelná – to svítí málo, na Mid mód to svítí cca jako upravená předešlá Aurora s 2,2 Ohmovým odporem a naplno ty Aurory svítí cca stejně, jen tahle má trochu užší kužel. Ostatní módy – Strobe a SOS jsou mi k ničemu. Potíž byla ale v tom, že mi druhý den zhasla a nevím proč. Tak jsem jí rozebral (zjistil že šroubky držící „tišťák“ s ledkou jsou vytržené – ale ničemu to snad nevadilo). Vyčistil jsem spoje a zatím to zase svítí dál. Jen je problém s některými Li-Ion bateriemi. Některé jsou o kousek delší a jde to pak špatně zašoubovat do těla a asi i to pak i tlačí na celý ten modul s ledkou. Uvidím, jak dlouho to vydrží. Jen bych teď už koupil určitě pouze tu se 2 módy (navíc je i levnější) a opět ten Low mód si upravil. Vzhledem k tomu, že je ale o 10 USD levnější než ta předchozí Aurora a svítivost (resp. osvícený kužel) je skoro stejná, volil bych asi tuhle Auroru (v případě, že ji nikdo nebude chtít později upravovat, protože ten reflektor je samozřejmě užší) a je i o něco lehčí – 172 g vč. baterek proti 198g té původní Aurory.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Pockej, to si protirecis, ne ?

                            Jen bych teď už koupil určitě pouze tu se 2 módy (navíc je i levnější) a opět ten Low mód si upravil

                            Vzhledem k tomu, že je ale o 10 USD levnější než ta předchozí Aurora a svítivost (resp. osvícený kužel) je skoro stejná, volil bych asi tuhle Auroru (v případě, že ji nikdo nebude chtít později upravovat, protože ten reflektor je samozřejmě užší) a je i o něco lehčí – 172 g vč. baterek proti 198g té původní Aurory.

                            2 mody :

                            http://www.dealextreme.com/…dx/sku.12624

                            5 modu :

                            http://www.dealextreme.com/…dx/sku.15740

                             

                            Ted mi to doslo, jeste je tam dalsi 2modova, http://www.dealextreme.com/…dx/sku.15691, tou jsi asi myslel tu levnejsi…

                            Jakej je teda praktickej rozdil ve svitivosti http://www.dealextreme.com/…dx/sku.15691 a http://www.dealextreme.com/…dx/sku.12624 ? Lisi se to jenom tim, ze na tu drazsi jde nasroubovat jina optika ?

                            0 0
                            • SNAIL  

                              Ano, na konci to píšeš správně. A praktický rozdíl svítivosti mezi nimi nevidím, jen jak jsem napsal, ta Aurora s širším reflektorem má i širší osvětlený kužel, ale ne zas až tak markantně a pro někoho ten rozdíl 10 USD (resp. skoro 11 USD) a navíc menší váhy může mít i rozhodující vliv.

                              0 0
                              • SNAIL  

                                Zkusil jsem taky v Prokopáku večer pustit obě Aurory naplno a už se mi dvakrát stalo, že cyklisti přede mnou zastavili a nechápavě koukali co se děje :-))) Svítí to opravdu hodně a podle už zbytečně moc (Pepko s tím ale asi souhlasit nebude :-)))

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Jojo, ja videl poprve Auroru (tu drazsi, 2modovou) v akci minuly tyden, sviti to fakt hezky.

                                  Pepko je blazen, s tolika svetly a to jezdi jen po silnicich :)

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Vonehda jsem jel na strobo s Huntlightem po Kolisti mezi pruhama mezi autama…tos mel videt co zacali vsichni delat :-DDD Uhybali jak dyby jela sanitka :-D

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      :-D

                                      0 0
                                    • jizby  

                                      ještě si dej na strobe, modrý ledky a uvidíš, jak vyklízecí účinky to bude mít :-)

                                      0 0
                                    • zichis  

                                      koukám, že Huntlight má celkem vypečenou obchodní strategii, viz příspěvky od Ondra P. a související ;-)

                                      0 0
                                      • zichis  

                                        ehh, ještě tak uvést kde, že jo..

                                        http://www.svetoutdooru.cz/komentare/?…

                                        0 0
                                        • kovar  

                                          si vzpomínám, jak se tu kdosi zeptal na grandiózně předraženého hunlighta z led-svitilny.com, což mělo za následek, že lidi začali kupovat   fenixy z kronium.cz. To by OndruP asi nepotěšilo.

                                          http://www.bike-forum.cz/…1/forum.html#…

                                          0 0
                                      • Polka  

                                        Nechapu, co tim chtel basnik rici…

                                        0 0
                                        • Pijer  

                                          V diskuzi v odkazu:

                                          Svitilny Fenix, odpoved panu Ondrovi P.

                                          Dobry den pane Ondro P., asi jste skutecne mel smulu na spatny kus, ten se bohuzel neda vyloucit nikdy a u niceho. Mimochodem ale chytl jste se presne do vlastni „levnejsi“ pasti. Jak jsem pochopil z vasich prispevku, vypada to, ze jste zatim svitilnu ani nereklamoval – predpokladam, ze vas odradila procedura zaslani zpet do USA, coz by vas neco stalo, a nasledneho cekani 2 az 4 tydnu nez vam prijde zpet. Kdybyste ji koupil u nas, mohl byste ji mit vymenenou na pockani osobne v Praze anebo do par dni postou. Ale jak znam 4sevens (prezdivka majitele Fenix-store.com) tak reklamace vyrizuje zcela hladce, tj. ve vasem pripade jde jen o to se k tomu odhodlat. Co se tyce ceny v USA, urcite neni zadnym tajemstvim ze naprosta vetsina spotrebniho zbozi je v USA levnejsi. Duvody jsou proste, napriklad v USA se neplati DPH jako v EU (je tam sales tax, ale ta se vztahuje jen naprodej v ramci stejneho statu v USA, tj. ne na zasilky vne US), zaruka na produkty je vetsinou kratsi nez v Evrope – napriklad u svitilen Fenix je jen jednorocni, kdezto my zde poskytujeme plnohodnotnou zaruku dle norem EU, tj. dvouletou. Ceny svitilen Fenix v CR na Kronium.cz se od tech na Fenix-store v zasade lisi jen o DPH a clo, pricemz oboje plyne z pravidel EU pro dovoz takovych produktu (dokonce i pro individualni dovoz!). Abych uvedl nejake srovnani, jak se to take muze delat – vemme si napriklad vyse zmineny HuntLight FT-01 XSE. Ten se v CR prodava za 2612 kc, ale da se sehnat napriklad na ledwholesalers.com za 80 USD, tj. necelych 1500 kc ci na fuzing.com pri odberu 10 kusu dokonce za 48 USD za kus, tj. necelych 900 kc – 190% marze navic v CR – tomu rikam pratelska ceska cena :-) . A dovolte mi jeste jednu uvahu na zaver. Pisete, ze nejste dnesni – ani jini nejsou. Urcite vicero pozornych ctenaru si vsimlo, ze prispevky Ondry P. maji spolecny jmenovatel s jinymi prispevky (pod jinymi uzivatelskymi jmeny) na nekolika cyklo a svitilnovych diskuzich v CR – upozorni na Huntlight, vynesou ho v pozitivnim svetle a zaroven pospini Fenixe. Je pozoruhodne, ze vsechny tyto prispevky jsou zadavany ze stejne IP adresy 81.201.62.36 (nechaval jsem si to u prislusnych administratoru diskuzi osobne overovat, vcetne toho tady na svetoutdooru). A to nejzajimavejsi na zaver – tuto IP adresu pouziva pro sve prispevky i pan Jakub Mulac, ktery pod zastitou firmy Polarnet provozuje obchod prodavajici Huntlighty v CR. Nechavam na kazdem ctenari, aby si z tohoto udelal zaver sam. P.S. Nemam problem nechat Fenixy otestovat v primem srovnani s Huntlighty nezavislym testerem v CR. Myslim si, ze v naproste vetsine parametru z tohoto souboje Fenixove vyjdou jako vitezove. 26.11.07 | autor:Petr Mitosinka | email:svitilnyariga

                                          0 0
                                      • Polka  

                                        Aaa, tak uz chapu, nedocetl jsem to cely do konca O:-) Jj, huntlight takovou strategii asi ma no, to je mi celkem fuck. V jednom maj ale pravdu, ze to zpracovani je opravdu lepsi, zadny problemy jsem zatim nemel, jednou mi spadla svitilna za jizdy mezi sutry a nic se ji krome mensiho odreni nestalo. I tak je huntlight davno prekonan. Aurora RULEZ! (teda snad, este furt neprisla)

                                        0 0
                                • pepko  

                                  no ja to aj tak vacsinou pouzivam na low rezim (1ohm) … pripadne P7cky v TR801 idu na 1.4A, cize asi na polovicu … dolezity nie je ani tak pocet lumenov ako rozumne, homogenne a siroke pokrytie priestoru pre bikom … nieco ako ma zlozity reflektor v aute …

                                  a to sa jednym alebo dvomi svetlami neda dosiahnut … urcite nie s lampasikmi s reflektormi bez zmeny optiky … rozumne rozlozenie svetelneho kuzelu nedosahuju ani svetla ako lupine alebo hope 4led … to je vsetko pre mna velke minus za velke prachy … su to vsetko svetla so super vykonom na vypalenie oci, ale nie na dostatocne os­vetlenie priestoru aj do zakrut …

                                  takze recicky ze 2 aurory svietia silno su sice pravdive, ale ale ale … na to, aby sa dalo bezpecne ist v lese, alebo po lesnej strkovej ceste, plnej vymolov, listia, konarov dolu kopcom, tak ako za dna … treba ovela viac ako len 2 aurory … a celovka je iba nudzovka, ktoru ja uz nastastie nemusim nosit :-)))))

                                  takze kto chce ako chce … 1–2 svetielka na biku je minimum a nie optimum … kto vyskusa viac, da mi za pravdu, tak ako mi vsetci davate za pravdu, ze aurora je super kupa na bike …

                                  0 0
                                  • vysmátej bajker  

                                    Nešelo by nějak upravit posloupnost režimů? Místo high-low-off na low – high-off. 

                                    0 0
                                  • RomanH  

                                    V lese je celovka nutnost. U me to ani tak neni kvuli osvetleni prostoru pod vidlici, ale je strasne neprijemne, kdyz se kolem Tebe neco sustne, otocis hlavu a koukas do cerne tmy.

                                    0 0
                                    • gargamel  

                                      Nebo nedej bože oprava defektu. Bez čelovky to pujde dost blbě…:-)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Jojo, to se mi stalo, nastesti zrovna po tom, co jsem si vzal z domu celovku. Jinak bych musel sundat svetlo z riditek, a i tak by to nebylo ono.

                                        0 0
                                      • Polka  

                                        Vsechno jde ;-)

                                        0 0
                                      • marapara  

                                        Také se mi to stalo. Ještěže jsem měl Fenixe na helmě :).

                                        0 0
      • Fenous  

        Mne zase dorazila s pretrzenym tesnicim krouzkem.

        0 0
    • jIrI___  

      Není to už nějaká úchylka? :-)

      0 0
      • drtyc  

        urcite. taky nad tim slintam, kdyz vecer svitim ocima, protoze tomu co mam na kole se svetlo rikat neda.

        jen by me zajimalo, co vozi ten kdo klikl na to, ze ma lepsi.

        0 0
        • pepko  

          staci si precitat prvych par prispevkov …

          0 0
        • kubad  

          tohle

          0 0
          • kubad  

            ale je fakt že světlo s P7 led by mě určitě stačilo taky – jen prostě když sem to pořizoval nebylo nic kompletního na trhu.

            A nějak se me něchce řešit přendávání a dobíjení a výměnu baterií po cestě montáž demontáž atd. prostě sem chtěl něco co namontuju na kolo a pro dobití jen rozpojím káblík a napojím dobíječku – řešit výrobu nebu úpravu se mě taky nechtělo

            0 0
          • kubad  

            ještě doplním i skušenost s tímto 16W halogenem Lupine Passubio XC

            ale nové diody jsou jinde

            0 0
      • hribik A1  

        neviem, kazdopadne mi v ankete chyba moznost o strielani z aurory :-D ked som prvykrat videl tento nadpis threadu, cakal som ze tu bude nieco o vosr…a ono nic :-D

        2 pepko: to cateye v strede co mas na tom obrazku s cenou 1500 som nedavno kupil v obchode v ziline za skoro rovnych 1000…ale svietiaci vykon teda neni natolko presvedcivy ako by som od toho cakal, ostatne dve svetla ho na dlhsiu vzdialenost vyrazne presvietia…ale mozno som do toho dal smejdove baterky

        0 0
        • pepko  

          tak to mi je velmi luto … tisicka v prdeli … trosku si si mohol priplatit a lepsie to investovat …

          viac ti ale nepomozem, robim tu osvetu uz dost dlho … viacej sa neda, uz aj tak tu vacsine leziem na nervy …

          0 0
          • hribik A1  

            no ja to myslim tak, ze ci mam ja spatne baterky, alebo to naozaj svieti malo a lepsie to uz nebude, proste ci sa mi oplati davat do toho nejake lepsie…som si myslel ze ako odbornik na svetla to budes vedet. ono mi v beznych obchodoch docela chyba moznost si to priamo tam odskusat, ako dane svetlo dokaze svietit (s vynimkou asi jedneho svetla v jednom z obchodov, ktore som takto videl priamo pri kupe), takze vsetko co kupujem, je v tomto smere macka vo vreci. ale pouzivam ho bezne spolu s niektorym druhym svetlom, lebo do blizka svieti lepsie nez tie co mam na dialku, akurat ma prilis kratky dosvit

            0 0
            • pepko  

              svieti to lepsie s alkalickymi ako s akumulatormi … ale inak to svieti straaaaaasne malo … ja som to kupil pred par rokmi a vtedy to bolo este ako tak … svietilo to menej ako halogen ale zase dlhsie … dnes je uz doba celkom ina, celkom ine technologie ale v beznych bike predajnach stale predavaju starinky …

              toto som fotil pred rokom … tu vidis ako biedne to svieti …

              http://mmm.ic.cz/…home_all.jpg

              a toto som fotil tento rok s rovnakym nastavenim fotaku … za cenu okolo 1500sk sa da svietit celkom inak …

              http://mmm.ic.cz/…8s_small.jpg

               
              0 0
              • hribik A1  

                hlavne je tam kratka vzdialenost na ktoru to dosvieti, intenzita je o cosi vyssia nez na dlhych svetlach ktore mam, preto ich pouzivam zaroven. kedze jazdim vecer prakticky len po cestach a tak do 40 km/h, tak taka kombinacia mi staci, samostatne je toto svetlo ale dost o nicom

                0 0
        • hribik A1  

          ad dvojzmyselnost nazvu  – dobre nacasovane, zrovna dneska je 91. vyrocie…

          0 0
          • Krys  

            Aurora znamená polárna žiara. Proste Rusi použili voľakedy dávno loď s názvom „Polárna žiara“ na nejaké svoje účely. Pre dobré svietidlo je to pekný názov a primeranejší ako pre loď..

            0 0
            • Fenous  

              Nebo taky jitrenka.

              0 0
            • pepek  

              To se mýlíš, ta loď byla původně anglická a toto jméno bylo velmi často používané jméno lodí, než to komunisti zase zprofanovali.

              0 0
              • Krys  

                A mýlim sa v čom?

                0 0
                • pepek  

                  V tomto: "názov  primeranejší ako pre loď ". :-) Lodě Aurory už tu jezdily asi 400 let.

                  0 0
                  • Krys  

                    To je tvoj názor. Rovnako ako je mojím názorom, že zornička (jitřenka) je vhodnejší názov pre svetlo ako pre loď. Čiste subjektívne.

                    0 0
            • hribik A1  

              to je v poriadku (a. borealis/a. australis, tusim), ale tu ide ciste o ten nazov, ktory je totozny. keby sa ta lod bola vtedy volala trebars GT, tak by to taku istu asociaciu vyvolavalo zase v inych threadoch :-)))

              0 0
    • pepko  

      dakujem vsetkym za ucast v tomto prieskume … vysledky ma velmi prijemne prekvapili, necakal som take vysoke cisla … ked beriem do uvahy, ze niektori mate aj 2 kusy, tak to vyzera, ze urobime pomerne hodnotny test spolahlivosti na vzorke vyse 20kusov … skoda, ze som si nedohodol nejake % provizie z DX :-))))

      takze nevahajte sem pisat, vsetky vase negativne (aj pozitivne) skusenosti, nech ostatni vieme co nas caka a kolko vydrzi taketo „low level noname“ riesenie …

      0 0
      • jalabert  

        Počuj, pepko, dúfam, že tento môj príspevok tu nájdeš:)

        Chcel by som nejaké dobré svetlo z DX, tak okolo 20 dolcov, čo by si odporučil? Najlacnejšia aurora pozerám, že okolo 40 dolcov, to je na mňa dosť. Keď by sa dalo, niečo, čo by malo širší kužel:) Našiel som napr. http://www.dealextreme.com/…dx/sku.17401

        Prípadne by mohli byť aj dve svetlá, každé za 10 dolcov:)

        Dík

        0 0
        • jalabert  

          A ešte aby to vydržalo aspoň 2 hodinky poriadne svietiť:)

          0 0
          • pepko  

            a ake baterie ?

             
            0 0
            • jalabert  

              Tak to mi je skoro jedno, ale nebolo by od veci, keby AA, tie mám totiž nabíjateľné 2100 mAh (2ks), aj 2600 mAh (4ks)… Ale v zásade je to jedno

              0 0
              • pepko  

                na AA sa toho moc nevyraba, vacsinou su to take smejdiky … na 18650 mozes skusit napriklad toto TR801 za 17$ … svieti to tak 200lumen asi 2 a pol hodiny … je tam iba Q5 ledka, takze budes potrebovat tak 3kusy aby si dorovnal svietivost aurory …

                http://www.dealextreme.com/…dx/sku.13095

                 
                0 0
                • jalabert  

                  To ja velmi nepotrebujem dorovnavat svietivost aurory:) A co hovoris na ten ultrafire? Pripadne pozeram na AA napr. http://www.dealextreme.com/…dx/sku.14909

                  A este taka vec, neviem, ci som dobre pocul, ale vraj zo slovenskych bank podporuje pay pall ucet iba tatrabanka (?)

                  0 0
                  • pepko  

                    ved vyskusaj … stary UF606 svietil na svoju dobu dobre … ale dnes by som ho uz nekupil … vlastne nic na AA by som nekupil …

                    paypal by mal slapat v kazdej banke … urcite funguje vo vub, csob a mbank …

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Paypal bude fungovat vždy, když máš platební kartu podporující online internetové transkakce. Tedy závisí to pouze od toho, jakou máš platební kartu.

                    0 0
                    • kubad  

                      jj

                      problém může být při přijímání platby přes Pay Pal tam už je to složitější.

                       
                      0 0
                    • Jirik123  

                      jak jsem se nedávno dozvěděl, už ani tu kartu nepotřebuješ. stačí ti úplně obyčejný účet.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Jistě, ale tahle metoda je poněkud nevhodná a oproti kartě to nepovažuju za plnohodnotné využití a osobně bych takhle paypaly nikdy nepoužíval.

                        Při každé platbě muset předem posílat peníze na paypal účet je dost ujeté. Spousta starostí navíc, poplatky navíc za převod, čekání na převod (tohle by mi vadilo úplně nejvíc), netrefíš se předem přesně do výše platby, protože se mezi tím změní kurz. Při větších platbách bych ani nebyl nadšený z toho, že mám nějak hodně peněz přímo na paypalu.

                        A bezpečnost je alespoň pro mě naopak větší u karty, tedy přesně opačně. Paypal s kartou mi nikdo vybrat nemůže vůbec i kdyby věděl moje heslo, protože platební kartu mám trvale zamčenou a odemknu pouze na transkakci při platbě (takže je odmečna vždy jen pár sekund v měsíci), po platbě (blokaci) se okamžitě sama zase zamkne. Při použití s převodem peněz na paypal tam sice také po většinu doby peníze nejsou, ale při platbě tam budou mnohem déle než u těch pár sekund u odemčené karty, protože rozhodně nepůjde vždy provést transkaci okamžitě po tom, co mi dorazí peníze na paypal účet.

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          A ještě jsem zapomněl na další velkou nevýhodu a to vracení peněz. Pokud na paypalu použiju kartu, tak při vracení peněz se vrátí zpět na kartu, tedy přímo na bankovní účet. Tady by se mi vrátily na paypal účet a teď, co zase s nimi, pokud bych hned nechtěl něco dalšího platit.

                          A vracení peněz jsem u paypalu použil už docela hodněkrát.

                          0 0
                          • Jirik123  

                            samozřejmě, že to není lepší než karta. je to jen možnost pro lidi co ji z nějakého důvodu nemají.

                            0 0
                • MlokCZ  

                  Tohle světlo mám doma. Bral jsem to ale ne primárně na kolo (tam mám Auroru a pokud bych jezdil hodně ve tmě, tak přikoupím druhou), ale jako malinké příruční světlo na všelijaké použití. Na tohle použití jsem s ním spokojený.

                  Na kolo jako jediné světlo bych ho ale určitě nedával, teď nemyslím kvůli tomu jak svítí (jak svítí je jasné, těch 200 lumenů odpovídá v praxi), ale kvůli tomu, že má hodně úzký světelný kužel (ve srovnání s Aurorou o hodně užší). Maximálně ho použít jako další světlo třeba k Auroře.

                  0 0
    • Lacker  

      Ach jo – chtěl jsem zakliknout variantu Už jí mám objednanou a zrovna do mě vrazil syn. Takže můj hlas neplatí.

      Ty děti…

      0 0
      • pepko  

        :-))))))

        no problemo … ale ved pockaj 2–3tyzdne … mozno, ze sa ten tvoj hlas stane platnym a spravne zaradenym :-)))

        0 0
    • Jirik123  

      tak jsem si půjčil Aurora AK-P7–5 2-mode

      zatím jsem změřil výdrž svítilny v maximálním režimu, na zbytku se pracuje.

      tělo je zpracované kvalitně, odstín bohužel dost studený.

      0 0
      • pepko  

        konecne !!!

        tesim sa na podrobnejsiu recenziu … podobny model som drzal v ruke s 5modovou elektronikou … tiez mi prisiel ako celkom dobre spracovany … akurat rezimy ako strobe a sos som vyhodnotil ako malo pouzitelne …

        0 0
    • tm  

      Ptam se odbornika:

      porad neco podobneho, ale aby se to nosit na hlave, potrebuju to v zime na lyze.

      Diky

      0 0
      • pepko  

        tebe som uz tusim odpovedal vedla … celovku nemam ani jednu, pretoze pre mna su vsetky smejd … na bike som vozil iba lampasik pripevneny na prilbe … a inak celovky sa tu diskutuju vo vedlajsom trede …

        0 0
    • drtyc  

      jak moc je demolici vzdorna? je to plech nebo plasty? zkousel uz s ni nekdo vysekat a prezila? predpokladam, ze to asi odnese vetsinou akorat drzak, ne?

      0 0
      • pepko  

        nie je to plech a uz vobec nie plast … ta sku.12624 je z pomerne hrubeho a masivneho hliniku … ale aj tie mensie modely su celkom masivne …

        0 0
        • DaSnail  

          opýtam sa trochu od témy:

          potrebujem nové nabíjacie články CR123A a rozmýšlam či klasiku

          Li-ion 1000mAh

          alebo LiFePO4 1600mAh

          to lifepo je drahšie o 20% ináč sa mi zdá že je celkove lepšie. tak len či v tom nieje nejaký háčik

          a bude to pre 3W luxeon (viem že proti aurore je to ***** ale nemám ho len na bika, a aj tam túto zimu ešte vydrží…)

          Dik

          0 0
          • DaSnail  

            no tak som trochu gúglil sám. mám z toho väčší chaos ako na začiatku 8o/

            pri tých cr123 je vraj jedno aké číslo tam píšu, aj tak je to max 600mAh

            tie nabíjacie články sú dlhšie ako obyč.

            teoreticky by to malo šlapat aj na jednu 18650, tá je ale zase o niečo hrubšia

            a ledmaniaci mlčia… 8o(

             
            0 0
            • pepko  

              CR123 nie je nabijacia … asi hladas RCR123 alebo 16340 … preco si neprecitas o nich test na ledmanii ? … alebo napis jirikovi … ja som tieto male este v rukach nedrzal, nemam ich kam dat … voci 18650 je to jednoznacne horsie riesenie, takze nemam dovod …

              0 0
              • DaSnail  

                čítal som tam všeličo.

                jasne, myslel som RCR123. čítal som aj to že jedna 18650 je lepšie ako dve RCR123. dvojnásobná kapacita a všeličo iné

                hlavne ma zaujíma, či to svetielko bude fungovať aj s jednou 18650, alebo iba stými CR a RCR123.

                Myslím si že bude, ale myslet znamená hovno vedieť. Tak sa radšej pýtam 8o)

                P.S. TrustFire vs. UltraFire, protected vs. semiprotected vs. unprotected atď poriešim aj sám 8o)

                keď trochu všetky tie info strávim…

                0 0
                • Jirik123  

                  A čítal jsi i test rcr123 akumulátorů? Pak by ti muselo bejt jasný, že něco jako 1600mAh lifepo nebo 1000mAh RCR123 se nekoná. Pokud chceš RCR123, tak si sežeň AW nebo Solarforce. A pokud tvoje světlo funguje na 18650, tak si sežeň je.

                  0 0
                  • DaSnail  

                    ano, čítal

                    aj tak nechápem, ako niekto môže na článok napísať 1600mAh keď v skutočnosti má nejakých 400mAh. To je dosť veľký rozdiel na to aby sa to dalo považovať za úmyselné zavádzanie.

                    18650 tam bohužial nedám

                    RCR123 sa mi moc nepáči

                    budem riešiť nové svetielko

                    Dik 8o)

                    0 0
                    • Jirik123  

                      a to jsi ještě neviděl tohle:) vždycky mně překvpapí, jak jsou lidi důvěřiví. při nákupech z číny ale 100× platí: nedůvěřuj a prověřuj;-)

                      0 0
                      • DaSnail  

                        njn, tak to je dost silné

                        kým to nebolo rozobrané tak to vyzeralo celkom fajn 8o)

                        s čínskymi vecami tá istá skúsenosť. keď si to môžem dobre pozrieť a vyskúšať tak som potom skoro vždy spokojný.

                        ale kúpiť niečo cez net a risknúť že tam bude niečo zle priletované, vypínač vydrží 10krát zap-vyp a skončí, potrhané tesnenia, strhnuté závity, nakrivo reflektor, korózia a pod. sa mi riskovať nechce. ešte porozmýšlam.

                        v žiadnom prípade to nemyslím ako útok na auroru alebo dx. len tak všeobecne.

                        8o)

                        0 0
    • zdenek  

      Tak se taky hlásím do klubu majitelů světla Aurora. Tentokrát se pošta a celníci pochlapili a přišlo to za necelé dva týdny.

      0 0
      • Balvan  

        a platil jsi nejaky clo? uz mam taky objednano, dohromady za 60$, tak jsem zvedavej jestli budu neco platit

        0 0
        • jerrry  

          nebudes platit nic. Teda pokud nebudes mit extra smulu ze zrovinka na Tebe spadne „spravedlnost“ celniho ouradu :-) Objednaval jsem Auroru+clanky+na­bijecku+ostat­ni nezbytnosti. Rozhodil jsem to na dve zasilky, jak se tu radilo, abych neurazil uredniho simla. Imho si siml ani nevsiml, ze jsem neco objednal – vse dorazilo OK, bez zdrzeni jak melo.

          Jedine zklamani (pro me) bylo pri poslednim kroku doruceni – to trochu ztratilo „glanc“ naprostou nahodou jsem zahldil z okna postacku jak neco hazi pres plot (nefunguje mi zvonek) – sem si myslel ze takovou vzacnost jako je Aurora priveze treba extra dodavka s napisem – vezdeme Vam svetlo -  prd – prinesla to obyc postacka  a bylo to narvany v obyc obalce. Nicmene vse OK.

          0 0
          • pepko  

            postove mas zadara a este sa ti nepaci :-)))

            kludne si mozes priplatit a potom ti to dovezie dodavka aj s napisom (ale bude tam napisane UPS alebo DHL alebo nieco ine …)

            inak mate zvlastne postove pravidla, ja musim podpisovat vsetko, aj balicek za 5$ … takze o ten priatelsky osobny kontakt neprichadzam :-)))

            0 0
            • jerrry  

              s postackou jsme stari znami a tak voli asi volnejsi pristup – usetri mi blby chozeni na blbou postu. Bylo to bez podpisu .. normal zasilka – jen do schranky se to neveslo …

              Co jsem ale zazil a co me naprosto vytocilo, ze uplne stejnym zpusobem mi dorucil objednane veci dodavatel z nejake zasilkove sluzby – nejsem si ted jistej, ktera to presne byla – snad PPL (ale vazne nevim) ? Byly to objednany golfovy veci a Anglie bratru za 35 tisic. Cekal jsem ze dorazi v patek .. a nic .. tak koukam navecer na tracking a vidim – Patek 15:45 zakaznik prevzal ??!!! Rikam si ***** jaky prevzal, kdyz jsem nic neprevzal ???? Pak me napadlo ze je patek, ze me manik trebe nachytil doma a aby to nemusel vyzt na zakladnu, ze si to vzal k sobe a doveze mi to v pondeli rano. I kdyz jsem byl nasranej, protoze tohle si dovolit nesmi, jeste jsem to tak nejak po lidsku, po soudruzsku chapal …

              … co jsem ale nepochopil bylo, ze kdyz jsem vecer sel se psam, objevil jsem na hromade dreva co mam v predzahradce nejakou krabici (odpoledne jsem si ji asi nevsiml). Ziram na to a samozrejme – byly to ty veci. Takze shrnuto – manik dojel, nenasel me doma, krabici strcil za branku na hromadu dreva – podotykam ze mam plot tak metr vysokej a branka jde otevrit klikou … dovnitr vidi kazdej kdo jde kolem, motaji se tu vselijaky ukrajinci, bo se tu stale jeste stavi … podepsal se za me (asi) a mel padla …

              … veci za 35 litru se tam valely cely odpoledne :-((( Priznam jsem ze jsem byl tak vytocenej, ze jsem se rozhodl tu dodavku zaprit – rict ze nic nemam – pripravenej se s nima hadat – rict nic jsem neprevzal, nic jsem nepodepsal – vypustit na ne pravniky, kdyz bude treba a toho ****** to nechat klidne zaplatit. Nicmene do nedele muj vztek (jako obvykle) vyprchal a v pondeli jsem to nechal byt.

              0 0
              • drtyc  

                bud rad, ze si tam mel tu nelegalni skladku horlaveho odpadu, tak ta krabice mohla byt maskovana jakoze vyhozena prazdna, proto prezila.

                0 0
                • jerrry  

                  asi proto … dopadlo to dobre, ale ten manik (dopravce)  musel bejt naprostej mysak. Nejenze skutecne riskoval ze to nekdo ukradne, ale riskoval i to ze mu to ten zakaznik proste zapre. Mel proste stesti ze trefil na takovyho, hodnyho a slusnyho cloveka jako jsem ja :-)

                  0 0
          • zdenek  

            S tím rozdělením na dvě zásilky jsem to udělal taky. Přišli jeden den. Bez cla. Mně to vydávají na poště jak doporučenou zásilku proti podpisu. To je divný s tím házením přes plot.

            0 0
            • SNAIL  

              Pokud je cena objednávky do 15 USD, tak to přijde jako obyčejná zásilka a pak to pošťačka klidně nechá na schránce pokud se to do ní nevejde. Pokud se objedná zásilka nad 15 USD, pošlou to z HongKongu jako doporučenou zásilku a musí se to na poště podepsat. Smůla pak je, pokud nemají všechny objednané věci pohromadě a zásilku rozdělí, to mi pak přišly pouzdra zvlášť a ty pošťačka nechala u sousedů bez podpisu.

              0 0
          • Kiri83  

            Mto takisto „hádžu cez plot“ inak povedané, obálku (balíček) prinesie poštárka až domov. Iba jediný raz som bol nútený vychutnať si poštu naživo …

            0 0
    • petryk  

      Tak uz mi taky dorazila jedna Aurora. Sice nebyla poskládaná tak, aby fungovala, ale to jsem zvládl. Nicméně mám dotaz – mezi sklem a šroubovacím koncem těla baterky je mezera cca 0,5 mm a sklo celkem lítá a mlátí. Máte někdo něco podobného?

      Přemýšlím, jestli to lepit nebo něčím vyvložkovat. Teď je tam gumička, sklo, šroubovací konec utažený, co to jde.

      Díky za reakce

      0 0
      • pepko  

        a ktory model mas ?

         
        0 0
        • petryk  

          No ktory – tento :)

          0 0
          • pepko  

            tak potom neviem … v mojom pripade vsetko zapada do seba a nie je s tym najmensi problem … mas tam aj tesnenia ?

             
            0 0
            • petryk  

              Těsnění = předpokládám gumička, kdyžtak to večer vyfotím a hodím sem, co všechno tam mám naskládané

              0 0
              • vojta  

                Mas tu gumicku mezi sklem a „matici“, nebo pod sklem ? Mam Auroru cca mesic a nejsem si vedom toho, ze by rachtala. U me byl jen krive vyvrtany otvor v parabole, ale to jsem neresil, neb jsem tam hned daval optiku. A modre akumulatory z DX jsou asi nejake delsi, neb koncovku s vypinacem muzu nasroubovat jen na par zavitu

                0 0
                • petryk  

                  Zkousel jsem to tak i tak a oboji je stejny. Nevim, jak to ma spravne byt, ale ani jedno poradi proste nefunguje:(

                  0 0
                  • Ricci  

                    Mne osobne na tej iste Aurorore vsetko perfektne sedi, inak poradie je vonkajsi kruzok-gumicka-sklicko

                    0 0
                • pepko  

                  tak toto mi je tiez novinka … aurora patri k tym svetla, kde by sa mali vsetky akumulatory zmestit … v mojom pripade mam v tele rezervu tak 2–3mm … akumulatory sku.5790

                  0 0
                  • vojta  

                    Ta moje vypada takto. Spis mi ale pripada nejak divne vyresena koncovka, nebot zavit v ni konci priblizne na stejne urovni jak ten cerny plastovy dil ze ktereho couha kontakt a tudiz je vyuzito pouze cca 3mm zavitu ( o ty 3 mm se baterka zatlaci proti pruzine na telese s ledkou. )

                    0 0
                    • pepko  

                      takto na prvy pohlad to vyzera rovnako ako u mna … ja mam pruzinu aj vo vypinaci aj na plosaku pri ledke … takze tak ako to mas odfotene, to ma zarovno s telom … ale ked na bateriu potlacis, tak ti vlezie hlbsie do tela … kludne by to zvladlo aj dlhsie akumulatory … tiez neviem co sa ti nezda na zavite … vyzera rovnako ako u mna …

                      0 0
                      • vysmátej bajker  

                        nezkoušel někdo přehodit posloupnost modů?

                        0 0
                        • pepko  

                          to by malo byt jednoduche …

                          0 0
                          • vysmátej bajker  

                            tak jak na to? Mám High-low-vypnuto a chtěl bych low-high-vypnuto.

                            0 0
                          • SNAIL  

                            Taky by mne zajímalo, jestli to jde a případně jak

                            0 0
                            • SNAIL  

                              Já bych navíc klidně z toho odstřihl ty módy Stobe a SOS kdyby to šlo

                              0 0
              • pepko  

                hod sem tie fotky, cinanom po tych vsetkych objednavkach asi dosiel material a skladaju to z toho co najdu po ruke … ak to je velmi zle, treba to reklamovat …

                0 0
                • petryk  

                  Davam slibene foto rozebrane baterky. Podle odpovedi tam asi vsechno mam…

                  0 0
                  • pepko  

                    mas tam asi vsetko … jedine co ma napada, ze mas asi hlboko zasrobovany modul s ledkou … tenkymi dlhymi kliestami alebo pinzetou mozes skusit ten modul trochu vysrobovat … ja som ho mal cely vytiahnuty …

                    0 0
                    • petryk  

                      JO, nejakej zavit tam videt je, zkusim to a dam vedet. Diky

                      0 0
                      • petryk  

                        Sakra, to je ale primitivni pristroj:) Vhodna hloubka modulu v zavitu = bingo. Diky, jsi vsech auror kral!

                        0 0
                        • pepko  

                          no a co si cakal … je to ten najjednoduchsi lampasik ako som videl … ale aj odolny, pevny a dobre spracovany …

                          0 0
                      • zdenek  

                        Mám stejný model a sklo se ani nehne.

                        0 0
    • drtyc  

      delaji se i varianty s externim napajecim konektorem misto baterky? ze bych hodil do ramu do brasny externi baterku na laptop a natahl drat…

      0 0
      • pepko  

        mam externy vypinac k ultrafire C2 … rozmyslam tiez nad niecim ako externy battery pack … kukni prvu foto …

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

        to je vlastne tento vyrobok

        http://www.dealextreme.com/…dx/sku.12895

        ale do vnutra treba vymysliet nieco ako fiktivnu bateriu aby sa spojili kontakty …

        0 0
        • pepko  

          ja by som to pouzil na paralelny battery pack z 18650 aku … ak k tomu chces dat NB bateriu, tak to bude mat vysoke napatie a budes musiet pouzit nejaky takyto driver …

          http://www.kaidomain.com/…Details.aspx?…

           
          0 0
          • drtyc  

            no externi baterky z ebay hk co jsem videl nekdy na jare mely prepinatelny nepati…

            0 0
            • drtyc  

              jiny prodejce nez co je tam tedkom… halt kdo zavaha… ted uz je to s tim teoreticky stejnym postovnym o 10gbp drazsi.

              We can ship the item via UPS  to Czech Republic,and the postage is 20.00GBP. Therefore, the total is 65.00GBP.

               

              Universal External Battery for Laptop 19V 16V 12V 74WH

              0 0
    • SantusVagus  

      Daji se nekde sehnat samostatne drzaky z tech baterek Ultrafire? Namontoval bych si do toho svoji 5W policejni baterku :)

      0 0
    • Jogador  

      Bude někdo z Prahy objednávat Auroru? Bych se svezl sním, zároven s baterkama, nabíječkou atd… Samozřejmě bych necgal něco za sprostředkování, objednal bych si to sám, ale nemám ani paypay, ani znalosti angličtiny… Dík

      0 0
      • zdenek  

        Kriste pane, lidi čtěte trochu. Už několikrát se tu psalo, že je nesmysl se s někým svést. U větších objednávek hrozí placení cla.

        0 0
        • kafac  

          Ja jsem bral ty svetla celkem 4 (dve Aurory + 2 UltraFire + baterky + nabijecky) a clo jsem neplatil.

          0 0
          • pepek  

            Což ovšem o ničem nevypovídá-zaleží na vkusu a náladě každého jednotlivého celníka. A celník, jak známo není člověk, bez rozdílu národnosti, rasy a přesvědčení.

            0 0
      • djano  

        Dohodni sa s niekym, aby to objednal a zaplatil, ale dal poslat na Tvoju adresu. Ty mu iba prevedies peniaze na ucet. Ja to tak robim a vsetci sme spokojni.

        0 0
    • obda  

      Pripojim se dotazem – Auror je na DX mraky, a uplne se v nich neorientuju. Tak bych se rad zeptal zkusenejsich, ktera z nich je nejlepsi na bajka?

      0 0
      • m4rkus  

        Myslím, že ta co má pepko je nej.

        Chtěl bych se ale zeptat, když dochází v auroře šťáva, začne slábnou nebo prostě zhasne a funguje ještě na LOW ?

        0 0
        • Ricci  

          Postupne slabne intenzita svetla

          0 0
      • Ricci  

        Myslim, ze ta, co ma pepko aj ja a kopa dalsich ludi :-)

         

        http://www.dealextreme.com/…dx/sku.12624

        0 0
    • Pijer  

      Hoďte sem, prosím, fotky, jak ten zázrak máte přidělaný na kolo.

      0 0
      • SNAIL  

        Třeba takhle

        0 0
        • Pijer  

          A to je upravené z čeho?

          0 0
          • Jogador  

            To se tak prodává…

            0 0
          • SNAIL  

            To je koupený originál držák z DX za 1,90 USD – u nás za jsem je kupoval za 175,–Kč :-)

            0 0
            • Pijer  

              takže třeba tohle by se mohlo použít?

              0 0
              • SNAIL  

                Určitě, ale psal tu myslím Pepko, nebo někdo, že dost praskají

                0 0
                • McBlacky  

                  tohle je úplne na hovno je to měkký a uštípou se zarážky na kterých to drží světlo

                  0 0
                  • Pijer  

                    tak hoďte odkaz na nějaký kloudný držák, co má smysl vzít.

                    0 0
                    • SNAIL  

                      Tenhle držák je vyzkoušený a výborně drží

                      0 0
                      • Pijer  

                        díky

                        0 0
                      • vojta  

                        Akorat ze se nevejde na OS riditka :-( Bylo to ponekud nemile prekvapeni …

                        0 0
                        • SNAIL  

                          Vyměnil jsem u něj ten šroub za delší a v půlce ho ohnul a mám hoi i na OS :-)

                          0 0
                        • Kiri83  

                          Ten šrób som vyhodil a cez diery to spojil elektrikárskou sťahovacou páskou a na OS drží perfektne – ani sa nepohne.

                          0 0
                        • Fenous  

                          Ja vzal do ruky skalpel a vyhlodal ho a ted uz to tam narvu, ale je fakt, ze delsi sroub je asi elegantnejsi reseni.

                          0 0
            • Fenous  

              Jenom upozornuju, ze na OS riditka jsem na tom musel dost hrube zapracovat, abych tam ten drzak dostal.

              0 0
              • vojta  

                Co jsi s nim provedl, ze jsi ho tam dostal ?

                0 0
          • jf  

            Pro jistotu jsem dal pod matky podlozky, ale musim rici, ze baterka v tom drzi dobre.

            A pokud se to tak akorat utahne kolem riditka, tak se za jizdy da snadno svetlo otacet nahoru n. dolu.

            0 0
    • kcvalin  

      Cely jsem to docela podrobne precet a chci se zeptat jeste na par veci:

      Jak je to s vydrzi „Aurora AK-P7 12W SSC P7 2-Mode LED Flashlight (1*18650)“?  – vyse jsem se dohledal, ze trochu jina „Aurora AK-P7–5 HA-III SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlight with Assault Crown (1*18650)“ vydrzi sotva hodinu, coz me nestaci. Jak dlouho tedy ta prvni, asi nejvic kupovana vydrzi svitit na high mode. 

      Co si myslite o „Aurora AK-P7–3 SSC P7-C 5-Mode 900-Lumen LED Flashlight (218650/4CR12­3A)“ – selskej rozum mi rika, ze je to az na pocet modu stejna svitilna jako vyse zminena – nejpopularnejsi, do ktere ovsem musim dat baterie 2 – a tim padem ziskam dvojnasobnou vydrz – je to spravna uvaha?

      Pak jeste srovnani s fenixem – poctem lumenu si to dovedu srovnat sam: 900/180 – ale spis me zajima, jestli to nekdo vyzkousel prakticky. Teoreticky se to da interpretovat jako, ze je aurora 4× lepsi nez fenix… ale tak to asi nebude. 

      Kdyz budu mit dve svetla, scitaji se jejich lumenove vykony, nebo je to tak, ze to silnejsi presviti to slabsi? Neboli ma smysl si koupit 2× „Aurora AK-P7–3 SSC P7-C 5-Mode 900-Lumen LED Flashlight (218650/4CR12­3A)“

      Dekuju, za osvicene odpovedi na jakoukoli z otazek / odpovidej prosim jen na to, o cem si myslis, ze neco vis.

      0 0
      • Ricci  

        Pri 2 svetlach sa jednoznacne uz z fyzikalneho principu scitaji ich svetelne vykony, preto som objednal aj druhu auroru,nech to riadne pecie do oci :-)

        Co sa vydrze tyka,tak hodinu to svieti brutalne  a druhu hodinu postupne intenzita viditelne slabne,ale 2 nahradne baterky vo vrecku problem vyriesia v pohode, ja osobne nejazdim 4 hodinove vylety potme ale tak hodinku az dve , to mi v noci uplne staci v lese a na poli :-)

        0 0
        • zichis  

          s tim tvym jednoznacne to neni zas tak moc pravda. Když vezmeš dva stejné zdroje světla, které vydávají stojaté vlnění stejné vlnové délky (typicky u laserových diod) a jedno z nich si v držáčku na řidítkách posuneš o půl vlny, vznikne tma :-P

          Při cestě: nevěděl by někdo náhodou, jaké účinnosti vyjádřené v lm/W dosahují laserové diody?

          … Proč se na to ptám, když už otázku nejlepšího světlometu vyřešil Pepko – řeším ještě světlo do mlhy. Jistě jste si všimli, že barevná teplota 5000–8000K bílých leddiod do mlhy jaksi e-e. Chce to odstín víc do červena nebo rovnou monochro­matickou červenou. Jediný vhodný emitor se zdá L-LXHL-HPA3 a pak už jen ty červené laserovky.

          0 0
          • Ricci  

            Samozrejme som vychadzal z logickeho principu,ze obidve baterky su v jednej rovine na riaditkach biku :-)

            Inak za najlepsi farebny charakter svetla hodiaci sa do hmly je povazovane svetlo zlteho farebneho spektra,ale tak vysokovykonne zlte diody asi nie su :-(

            Ale je to riesitelne podla mna farebnou optikou

            0 0
          • Jirik123  

            nějak nechápu jak si chceš svítit červeným laserem, ale dělají se i monochromatické LED a nebo bílé LED s hodně teplým odstínem kolem 3000K. i když v mlze je spíš důležitější umístění světla a typ kuželu.

            0 0
            • zichis  

              no, ten můj nápad byl založenej na předpokladu, že třeba laserledka bude díky rezonátoru účinnější. Tzn s menším odběrem proudu a tím větší výdrží. 1–2 aurorahoďky jsou v tomhle tmavém období proklatě málo. A to ještě nenadešel den, kdy bude povinost svítit pořád rozšířena i na šlapohejbáky :-) Když dáš pryč kolminační čočku a dáš tam jinou s delším ohniskem, dá se s tím svítit úplně normálně. Co je nepříjemné, tak interferenční „zrnění“. Problém jedné barvy bych řešil složením červené a zelené led. Budeš to pak vnímat jako docela intenzivní žlutou: ukázka ve 2:20 Ale všecky tyhle moje úvahy už padly po odhadu ceny. Na dosažení 700lm by nestečila ani tisícovka koláčů. Cree P7 s odstínem 3000K bych bral hned, jenže nějak ji nejsem schopnej sehnat.

              0 0
              • pepko  

                namiesto SSC P7 vyskusaj Cree MC-E … nejaky teply odtien ma aj tron.cz … alebo mozes pozriet co ponuka cutter.com.au …

                (pozeraj na dvojznakovy bin, 1 znak cislo, 2 znak pismeno … napriklad 7A)

                http://www.candlepowerforums.com/…owthread.php?…

                  
                0 0
                • zichis  

                  díkec, ty vždycky vneseš světlo do mého tápání :-)

                  0 0
          • pepko  

            to je dobra somarina s tou interferenciou stojatych vln … to by platilo iba v pripade pravdivosti stredoskolskej fyziky … kvantova fyzika s tebou urcite suhlasit nebude :-))) … respektive si neviem predstavit interferenciu fotonu coby energetickej castice …

            co sa tyka scitania svetelnych zdrojov, tak to nie je take jednoduche … 1ks 600 lumenovy zdroj je sice super do dialky … ale na bike budu urcite lepsie 2ks 300lumenovych zdrojov, pokryvajuce vacsiu plochu pred bikom … celkovo su lepsie svetelne zdroje, ktore nemaju vo svojom svetelnom kuzely miesta s vyrazne rozdielnou svetelnou intenzitou ako napriklad reflektor (ohnisko+halo) … preto ja radsej odporucam optiky (napriklad ta sekonix col#1 s rozptylovacim filtrom) … ludske oko ma totiz obmedzeny dynamicky rozsah … vie sa po case prisposobit nizsim svetelnym podmienkam, ale robia mu problem plochy s rozdielnou intenzitou … a tiez oko nevie dobre odhadnut vykon svetla … moj subjektivny pocit je taky ze medzi 600 a 1200lumen je ten pocitovy rozdiel dost maly, urcite by som nepovedal, ze je to dvojnasobok …

            a co sa tyka tej hmly … riesenie je asi jedine … potrebujes umiestnit zdroj svetla co najnizsie a co najdalej od oka … napriklad takto:

            http://www.candlepowerforums.com/…owthread.php?…

            farebna teplota by ti kludne mohla stacit okolo 5000K, napriklad DSVNJ bin, ktory predava official.cz …

            0 0
            • zichis  

              vlny když nebudou spolu ve fázi, tak se vyruší a fotony vyzabíjí :) Zkus si to, laserový ukazovátka jsou k dostán za kilčo.

              Je dobře že ses konečně nabažil kvantitou a teď řešíš i kvalitu světla. Dosáhnout takové vyzařovací charakteristiky abys měl cestu rovnoměrně osvětlenou, neoslňoval a byl i vidět z boku, se ti ale nepovede ani s uvedenou optikou. Tak si říkám, jestli není naopak lepší, mít toho světla míň, abys neměl oči doblikaný a viděl i to co ti osvětlí jen měsíc. Na teplejším odstínu trvám. Určitě sis na svých srovnávacích fotkách všimnul, že ve světle halogenu je zem taková kontrastnější,či­telnější, zatímco s ledkou do modra je to takový plochý, mdlý, zamlžený. Obzvlášť na mokrým listí se pozná rozdíl.

              0 0
              • pepko  

                no moc s tebou nesuhlasim …

                co sa tyka rovnomernosti … tak som so sebou velmi spokojny … podarilo sa mi to uz minuly rok s Q5 ledkami (4–6kusov) … podarilo sa mi to aj tento rok s P7 ledkami (4kusy) … este mi chyba poriadny svetlomet do dialky …

                co sa tyka toho min svetla a pomahat si mesiacom … to je nehnevaj sa na mna, pekna somarina …

                pokial ti vyhovuje 3000K halogenu, tak si kup take ledky … pre mna je to uz odporne oranzove svetlo … oci su zvyknute na slnecne ziarenie, takze sa im snazim dopriat idealnych 5000K … nic lepsie neexistuje, ostatne su len take psychologicke vymysly … 3000K mi k lepsiemu kontrastu nepomoze … ale uznavam, ze 7000K ledky su malo pouzitelne …

                0 0
                • zichis  

                  právěže moje oči jsou zvyklé na přirozené světlo. S večerem do se venkovní světlo mění do červena a moje oči si toho ani nevšimnou, uvědomím si to jen když se podívám na červánky. Mě je teda večer příjemější zapnout žárovku, než nekvalitní zářivku. Úsporné „žárovky“ kupuju ale všecky musí dávat teplé světlo. Takže tady se rozejdem.

                  0 0
                • autor_trek  

                  Náhodou měsíc funguje !!!! Jel jsem v zimě autem po dálnici z Prahy do Brna ve 02 hod. (před cca 25 lety, kdy byl v noci i na dálnici minimální provoz) celou  cestu na obrysová světla. Byla mlha – vrstva 20m, nad tím jasno a úplněk. Když jsem rozsvítil světla, byla přede mnou bílá stěna. Při obrysových světlech po rozkoukání – paráda.

                  0 0
      • pepko  

        ja ti sem dam 2 linky a myslim, ze viac pisat ani nemusim …

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

         
        0 0
        • drtyc  

          Kurna :) to sviti lip nez stodvacitka nebo volha pripadne fiat na potkavaci i s dalkovyma a mlhovkama dohromady :P

          0 0
        • kcvalin  

          Jo, ta prvni recenze je presne, co jsem hledal. Vlastne vyvraci moji uvahu, ze by to melo vydrzet dvakrat dele. Navic to necekane zhasne – coz je zas opak co tvrdi Ricci, ale ten popisuje jednobateriovou auroru a navic sdilim podobnej postoj, ze potme nebudu jezdit dele nez hodinu a pul. Koupim si tedy 2× „Aurora AK-P7 12W SSC P7 2-Mode LED Flashlight (1*18650)“ a snad budu spokojenej. Asi nejvic si mi pomoh ty a Ricci, Diky

          0 0
          • dafe  

            Zhasne to bo to ma elektronickou regulaci, tedy svetlo postupne neslabne. Ty jednobateriove jsou myslim vsechny bez regulace. U te moji kdyz zhasne High mod tak Low jeste jede, takze zadny velky problem. Ja koupil tuhle velkou protoze sem nenasel jinou ktera by bez bastleni mela dost silny low mod na bike a pritom nemela stroby a tyhle nesmysly, jinak bych asi sel taky cestou jako vetsina.

            Trochu off topic – ted v sobotu na VIprahlych dusich na lesni asfaltce partak prohlasil o high modu ze to je skoro jak dalkace u auta, prehanel, myslim ze k tomu jeste kus chybi. Ovsem vyborne bylo kdyz jsme jeli tmou u Sloupu kolem mistnich opilcu (2 cyklisti vedle sebe, pouha 1× Aurora + 2× Fenix), tak nas prujezd komentovali „ty pi** ja myslel ze jede kamion“ :-)

             
            0 0
    • drtyc  

      si rikam co takhle punk. proste petka z jupika elektrikarskou izolackou pod riditka. dovnitr narvat do sablony difuzni reflektory s SSC P7 a vrskem vytahnout drat… naskladas tam 2 nebo 3 reflektory nebo vetsi petku nasmerujes jak chces. clony udelas jak chces na drat pichnes poradny balik baterek v brasne v ramu a vydrz treba 3 dny podle toho kolik kilo navic se ti chce vozit. taky jsem koukal co treba nejaky mensi solarni panylek z nejake vyrazene kalkulacky a nejakej hodne velkej kondik na prepnuti jako nouzovku nebo na malou blikacku.

      jestli uvazovat o modovani aurory nebo poradnym punku, tak bych kaslal na nejaky mody

      0 0
      • drtyc  

        napajet by se to dalo mozna i bezkontaktne civka/civka… i kdyz to je vaha navic, ale pak muze zustat petka natlakovana a bude to neznicitelny.

        0 0
    • Smazaný účet  

      jaky baterky se do te aurory davaji? obycejne tuzky?

      0 0
      • Ricci  

        Specialne nabijatelne baterie typi 18650vacsie ako tuzkove s napatim 3.7 V

        http://www.dealextreme.com/….dx/sku.5790

         

        S tuzkovymi by ti to moc nesvietilo  :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          a ty se nabíji kde? je k tomu nějaká spešl nabíječka? to už se potom ta cena aurory doecela zvedne, když člověk zjistí co vše si musí dokoupit :(

          0 0
          • zichis  

            Ještě se zeptej kam se ta US nabíječka zapojuje a pak si připrav trojnásobek toho, co sis původně myslel že zaplatíš.

            0 0
            • zdenek  

              Jen podotýkám, že ta redukce k nabíječce na naší zásuvku je přesně v tom provedení, co se u nás nesmí prodávat. Ty kolíčky musí být na straně dál od zásuvky zhruba do poloviny izolované. Jinak hrozí při neopatrné manipulaci úraz el. proudem. Dávejte si na to pozor, např. pokud se k tomu mohou dostat děti.

              0 0
              • pepko  

                no super …

                ale prebehol som tak namatkovo po byte a nasiel som dalsie dve snury s takouto vidlicou … to by som rad vedel co robila kontrola, ked mi predali dvd prehravac aj starsiu nimh nabijacku s nelegalnou snurou …

                0 0
            • Pijer  

              Takže jestli jsem to dobře pochytal, tak je to Aurora + baterky + nabíječka + držák (poštovné je v ceně, je to tak?) a jsem na + – 67 dolarech. Škoda, že dolar už není těch 16 korun, nebo kolik byl v létě :-(

              0 0
              • pepko  

                a chyba ti redukcia na nabijacku :-)))

                jojo … v lete bol ten spravny kurz na nakupy … ale co z toho ked vtedy to malokto bral vazne :-)))

                0 0
                • Balvan  

                  koukam ze nasel nejakou nabijecku uz s evropskou pripojkou, tak redukci nepotrebuje. Ja protoze jsem nejak spatne prohlizel odkazy tak jsem koupil tuhle auroru, uz je nekde na ceste, tak doufam ze nebude nejak horsi nez ten model co ma pepek

                  0 0
                  • zdenek  

                    Alespoň ji otestuješ. :-)

                    Zajímavý bude režim Low Brightness Strobe, ale někdo tu psal, že mu ji poslali s jinou elektronikou. 

                    0 0
                    • Balvan  

                      tak uz mi taky dorazila

                      jak uz nekdo psal, tak ty rezimy ma trochu jinak – mid>low>high>stro­be>SOS, jinak sviti opravdu ukrutne

                      bral jsem dva drzaky: tento je opravdu k nicemu – vyhozeny penize, ten obycejnej gumovej vypada slusne, ale na uplne nejsirsi misto na riditkach se bez upravy neobejde.

                      akorat me prekvapilo ze pri nabijeni se jedna baterka nabila min. o pul hodiny driv nez druha(musel jsem pryc, takze  mozna jeste o dyl

                      objednano 3.11. odelsano 6.11. a 12.11. doma, clo jsem neplatil

                      akorat ma smulu v tom, ze paypal ma na kartu akorat manzelka, tak jsem to platil z jejiho uctu a ted mi chce auroru sebrat a dat mi ji az pod stromecek:(

                      0 0
                      • pepek  

                        Takový amatérský chyby! Nejen, že ji dostaneš až na vánoce, ale ani nemužeš tvrdit, že je od vietnamca za stovku. Navíc quli rovnováze bude třeba koupit halenku (voňavku, svetřík, pičifuk,.....,,had­říky různé) za daleko větší cenu. Já si nechávám všechno posílat do práce a su happy.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          :)))

                          0 0
                          • drtyc  

                            omg tak o tomhle je spolecna domacnost? :)

                            0 0
                            • pepek  

                              Buď si jistej, že těch halenek, hadříků, pičifuků a voňavek bude vždycky řádově víc, než těch „auror“, ať děláš co děláš. Takto se to aspoň mírně přiblíží.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                já jsem napřed myslel že pičifuk = voňavka, no tak asi to bude něco jináho (asi by ses nepřepsal 2krát :)

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  Jo pičifuk by mě taky zajímal, co to ve skutečnosti je :-D

                                  0 0
                                • zichis  

                                  Rozdíl je zásadní – zatímco voňavka vůně přidává, pičifuk vůně ubírá. S přihlédnutím k účelu použití bych ho neřadil k deodorantům, ale k derybinantům :o)

                                  0 0
                        • Balvan  

                          nejvetsi problem byl prave ten paypal,ktery ma ona na karte, musel jsem ji pristihnout v dobrem rozmaru, divil jsem se ze to proslo tak snadno, dat 1200 za svetlo, ale uz to prave bylo vykompenzovano novym kabatkem, rolackem a trickem. Ta aurora vyjde sakra draho:)

                          0 0
                        • treatt  

                          Boze, co to je picifuk? :-D

                          0 0
                        • petryk  

                          Pičifuk? No tak tohle jsem ještě neslyšel. Asi se doma kouknu do slovníku nespisovné češtiny…

                          0 0
                      • hribik A1  

                        to by som vyriesil urcitym hranim na city v zmysle ze teraz je stale tma, vecne jazdim potme, tak ze ci chce aby som sa zabil s mizernym svetlom, k tomu nejake znevazovanie funkcie doterajsich, pridat nejake tie historky ako si zbadal na poslednu chvilu srnca/ozralca/ja­mu/hrb a janeviemcoeste a tak…

                        0 0
                        • drtyc  

                          mi to povidej… dneska se svetlama v desti na silnici… jednou vyjizdi z myho zprava strejda kolem 40ti let od marketu najede cumakem az k mokrym kolejim zatarasi pruh hlavni cesty kouka porad vpravo. ja plny brzdy a nastesti nez jsem doplachtil na te vode smykem k tem jeho plechum, tak se otocil na me a plnou parou vpred. minul jsem ho tak o metr a mozna bych to i dobrzdil jen s ohlym prednim kolem, kdyby se nerozhlidnul. jenze to jeste nebylo vse… pak prisla krizovatka rovinka a offroad v protismeru nastesti bez chromovanyho ramecku co bude krizit cestu a odbocovat do garazi do myho prava. Na ridice sem nevidel, ale ten metr co mi nechal na projeti po tom co hupsl na brzdu jak me zmercil s tim zhupem v asfaltu jsem zkoumal peclive i kudy to vytahnout na chodnik kdyby nahodou, protoze jsem sel do smyku prednim i zadnim… prezuto na novy zimni jeste nesetreny tak to moc nebrzdi.

                          Tak jsem si vzpomel na sousedni vlakno o nadavani – byla uz tma, deti maji byt doma, tak jsem si ulevil protoze dvakrat na nejakych sto metrech uz bylo i na me silny kafe… Znali tusi Dornych Lidl a Dornych dvur+garaze byvala Delvita tedkom asi nabytek/fitko. Tak jsem si rikal, ze do deste ve meste jedine s Aurorou na high.

                          0 0
                          • Polka  

                            Kua tebe v Brne radsi nepotkat…:-))) Holt za deste je to jiny kafe, s tim clovek musi pocitat.

                            0 0
                          • hribik A1  

                            ono mesta byvaju bezne osvetlene, a ten co proste nehladi, tak si ta aj tak nevsimne (ako ten dedo alebo sofer co pocita s tym ze ides 5)…ja tam obvykle stlmujem svetla na polovicu skrz setrenie, ked je mesto alebo dedina dlha (nad 3km). ked taketo veci sa obcas stavaju aj v jasny slnecny den, tak mat aj najsilnejsie svetla tiez neni vseliek, aj ked trochu pomoct to moze…ale len tu trochu, bohuzial

                            0 0
                      • Zdeněk HK  

                        Běží záruka, bacha na to. To se musí zkoušet. 25.12 bude po záruce.

                        0 0
                  • SNAIL  

                    Nemusíš se obávat, rozdíl mezi těmi Aurorami je minimální (co se týká osvícené šířky kužele) a svítivost je stejná (nebo alespoñ já nevidím žádný rozdíl).

                    0 0
                • treatt  

                  A redukci je taky dobry vzit pres dx?

                  0 0
                  • pepko  

                    mozes z DX … ale ak sa bojis ze nesplna nasu normu, tak si mozes kupit nasu koncovku v nejakom lokalnom baumarkte alebo elektre a vymenit si ju …

                    0 0
              • DAWE25  

                Daj se ty baterky do Aurory koupit i normálně v obchodě v ČR? Uvažuju o nějakym lepšim světle protože momentálně sem já vidět pro protijedoucí auta ale mě jako jezdci to světlo vůbec nepomůže. Takže bych chtěl něco výkonýho, ale trochu nemám důvěru k tomu nabíjení a jiným baterkám.

                0 0
                • Jogador  

                  http://www.kronium.cz/ ale i na spostu dalších místech, jsou běžně k dostání v každé lepším elektru, jako je GEN, nebo možná i v modelářských shopech…

                  0 0
                  • Jirik123  

                    v elektru ale dostaneš jen akumulátory bez ochranné elektroniky. zrovna u SSC P7 světel, které jsou zapojené jako direct drive z baterie to nevadí (když jsou vybité, tak světlo nesvítí), ale v jiných světlech si koleduješ o problémy.

                    0 0
                • Soptík  

                  http://diody.mujobchod.info/index.php?… třeba tady

                  0 0
                  • pepko  

                    ultrafire 18650 by som nekupoval …

                    0 0
                    • Cryzyy  

                      Proc ne ?

                      0 0
                    • Soptík  

                      http://www.ledshop.cz/…baterie.html  a tak třeba tohle?

                      0 0
                    • Soptík  

                      Prosím tě když uš jsme u těch baterek, Když spojím paralelně třeba 6aku, mohu to pustit do Aurory bez nějaké další elektroniky?Dík.

                      0 0
                      • pepko  

                        podla mna uz pri 2ks 18650 paralelne prekrocis odporucany prud (2.8A) a mozno aj maximalny prud stanoveny vyrobcom (4A) … nejaku zlozitu elektroniku nepotrebujes, staci pouzit nejaky minimalny rezistor na urovni 0.2ohm, mozno 0.33ohm alebo 0.47ohm … treba zistit experimentalne, spocitat sa to neda, tazko povedat ake prechodove odpory budes mat v tvojom rieseni … alebo mozes skusit toto … ale bude to mat ± ten efekt ako rezistor za korunu …

                        http://www.kaidomain.com/…Details.aspx?…

                         
                        0 0
                        • Soptík  

                          Díky, promyslím to. Ale zatím to vypadá na plnou kapsu baterek:o)

                          0 0
                        • Cryzyy  

                          proc bys prekrocil proud, kdyz ten je na 18650 & P7 omezen napetim a to zustane stejne ?  BTW: testovano na 6×18650

                          0 0
                          • pepko  

                            pretoze 6ks plne nabitych 18650 bude dost dlhu dobu davat do ledky napatie viac ako 3.7V a tym aj vysoky prud … a za dalsie, v pripade ledky s voltage bin J to este moze byt bezpecne … voltage bin I by som tak urcite neskusal …

                             
                            0 0
                          • Jirik123  

                            Napětí nezůstane stejné. Je rozdíl když z jedné li-ion odebíráš kolem 3A (napětí se prakticky okamžitě propadne někam k 3,7V) a když to odebíráš z packu s 6×18650. Ten pack si bude pod zátěží držet vyšší napětí. Samozřejmě přechodové odpory na konektorech a kabelu k tomu packu můžou to vyšší napětí vykompenzovat:)

                            0 0
                            • Cryzyy  

                              teoreticky mas pravdu, ale prave ty prechodove odpory, vypinac a draty tam udelaji sve, takze to proste funguje a nad 3A jsem se nikdy nedostal… mam to zmerene, jezdil jsem s tim tak 14 dnu, ted uz tam mam driver

                              0 0
                              • zdenek  

                                Jaks to měřil? Vložením jakéhokoliv A-metru se proud sníží a měří se nesmysly.

                                Proud LEDkou je daný rozdílem napětí zdroje a ledky děleno součtem všech odporů v obvodu (vnitřní odpor zdroje, přechodové odpory, odpory vodičů). Při zapojení n baterií paralelně, se vnitřní odpor sníží n-krát. Tím se zvýší proud (vliven ostatních odporů to nebude n-krát, ale méně).

                                0 0
                                • zichis  

                                  když začneš do ledky cpát víc proudu, zvedne se na ní úbytek napětí, tím se zase sníží ten tvůj rozdíl a všecko se tak nějak vyrovná do klidu :-) Mír s tebou :o)

                                  0 0
                              • pepko  

                                mna by tiez velmi zaujimalo ako si to zmeral :-)))

                                0 0
          • Polka  

            Co kdyby sis to tady napred poradne cely precetl? Na vsechny tvy dotazy je zde odpoved. A jestli se ti zda za 1200,– sakumpikum Aurora + batyse + nabijecka hodne, tak ti nic a nikdo nepomuze ;-)

            0 0
            • pepko  

              ale coby nie … este moze kupit fenixa a usetrit za akumulatory a nabijacku :-)))))))))))))))))

              0 0
    • sonyx  

      Pokud jsem to dobře pochopil tak AURORA

      • vydrží na hight tak 50min
      • jde upravit LOW na větší svit (výměna rezistoru)
      • široký kužel, dostatečné osvětlení pro bike

      Jen mi není jasné:

      Svítí to pořád stejně nebo to postupně pohasíná a v těch 50min to prostě zhasne? LOW tedy jede ještě dál.

      Ta nabíječka co se doporučuje po nabití baterií sama vypne nebo je nutné hlídat čas? Dá se nabíjet jen 1 článek?  Díky za odpověď

      0 0
      • pepko  

        ja ked som to testoval tak to vydrzi tak asi hodinu … samozrejme, ze to postupne klesa s jasom (700–500lumen) … po tej dobe to este stale celkom dobre svieti … moj odhad je taky, ze aj po dalsej polhodine to svieti viac ako hocijake ine svetlo na biku (100 lumen) … na bike je to urcite vhodnejsie ako nejake ine lampasiky s regulatorom a okamzitym zhasnutim …

        obrazovy foto test napriklad tu :

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

        liion potrebuju inteligentnu nabijacku, ine sa asi ani nepredavaju … pri nevhodnom nabijani totiz urobia BOOOOMMM …

         
        0 0
      • Jirik123  

        odkaz s grafy výdrží už jsem sem dával. ale ještě jednou:)

        těch 50 minut je do poklesu na 50%, pak to ještě pohasíná asi 10 minut a pak už svítí hodně slabě. po té hodině už nedoporučuju světlo používat nebo si zničíš baterie (při nízkém odběru nemusí ochranná elektronika vypnout včas).

        0 0
        • pepko  

          jirik: mohol by si trosku zmenit priority a poradie recenzii a nieco popisat aj o tej aurore co mas k dispozicii … myslim, ze z pohladu vykon/cena by nemusela vyjst zle … hodilo by sa tam aj napisat rychlo kurz k liion aku a nabijacke … pripadne navod na ten rezistor vo vypinaci … a odkaz na drziak na bike … ja uz som fakt zufaly … stale tie otazky dookola … uz nemam sil odpovedat … chcelo by to taky sumar na jednom mieste (a kde inde ked nie na ledmanii :-))

           
          0 0
          • Pijer  

            Nebo to můžete hodit třeba i s konkrétními odkazy pro objednání do recenzí tady na BFku.

            0 0
          • sonyx  

            To není špatný nápad, bylo by to pěkně vše na jedné hromádce a nemusely by se shánět informace tu a tam. Pomocí ledmanie jsem si už 1 svítilnu koupil a teď plánuji druhou a to právě auroru

            0 0
          • Jirik123  

            Teď chci napsat Fenix TK20, tak třeba pak. Držáky mám v TODO listu už hodně dlouho (spolu s dalšíma x věcma), ale nějak se k tomu pořád nemůžu dostat. Čas který tomu věnuju není nekonečný a na psaní musí být chuť a nálada;-)

            0 0
          • Jirik123  

            No a jinak ta Aurora svítí podobně jako Ultrafire C2@SSC P7 mod, která má na webu fotky už od jara.

            0 0
    • xebece  

      Tak uz ji mam take obednanou. Mel bych jeste drobny dotaz na Pepka. Jestli jsem to zpravne pochopil z textu tady a na ledmanii, tak vymenou rezistoru za 1ohm ziskam low rezim ktery bude svitit srovnatelne s TR-801 na high, ale vydrzi tak kolem 4hodin, je to tak?

      Jaky proud pres ten rezistor potece? Jde mi vykon, ktery musi vydrzet aby neschorel.

      0 0
      • Ricci  

        Vykonovo tam das presne ten isty, ako tam bol, ja osobne som myslim daval 1W s hodnotou 2,2 Ohm a svieti to fajn aj v LOw mode, vydrz som este netestoval

        0 0
        • vojta  

          Dal jsem tam taky 2Ohm/1W, ale naopak se  mi zda, ze by to jeste o trochu nizsi sneslo. Dalsi experimentovani se ale zaseklo na tom, ze ve Zline je ponekud problem takovy odpor sehnat :-(

          0 0
          • pepko  

            1ohm by mal vydrzat tak 4 hodiny … to je pre mna taky ideal … povodny rezistor je taky mensi, asi 1W (6.8ohm) … ja som tam natlacil 2W, pretoze 1W som v blave nezohnal … ale mam aj take objednane cez internet na gme.sk …

             
            0 0
            • jf  

              Dotaz: jaky je rozdil mezi odpory 2 Ohmy/2 W a 2 Ohmy /1 W ?

              (s ohledem na jejich montaz v Aurore)

              Diky

              0 0
              • pepko  

                v prvom rade velkostny … 2W je o kus vacsi … 2W je stavany na vyssie prudy, vacsiu energiu a kvoli chladeniu je vacsi … ale 1W musi stacit v pohode … ubytok napatia moze byt tak 0.2V, prud max 2A =  0.4W … ak tomu teda spravne rozumiem …

                0 0
                • zdenek  

                  Teda mně už to večer nějak nemyslí. Vychází mi, že kdyby proud byl 2A, tak na odporu 2R bude úbytek 4V (U=R.I) Vlastně to vypadá, že 4V baterie by 2A přes 2R odpor dala jedině bez LEDky. S LEDkou ten proud bude o dost menší… A nebo jsem se někde těžce seknul?

                  0 0
                  • pepko  

                    ja som to len tak strelil … to neber ako presne cisla …

                    pri 1ohm rezistore je vydrz 4 hodiny, to znamena, ze vzhladom na kapacitu akumulatoru je prud maximalne 600mA …

                    podla tejto tabulky potrebuje P7 pri prude 600mA napatie 3.2V … takze wattaz by mohla byt 0.5V*0.6A = 0.3W … ale ci som to spocital dobre, neviem …

                    http://www.candlepowerforums.com/vb/showpost.php?…

                     
                    0 0
                    • Kiri83  

                      každopádne ten odpor zatiaľ nezhorel takže nejako to fungovať bude :-)

                      …kua, že som nikdy nedával pozor na elektrotechnike…

                      0 0
                    • zdenek  

                      Já jsem Tě nebral za slovo. Jen mě zarazilo, že se nemůžu dopočítat. Koukám, že ráno to není o moc lepší. :-)

                      Z grafu P7 Forward Voltage vs. Forward Current vyplývá: 3,6 V při 2800 mA a např. 3,3 V při 1400 mA, 3,1 V při 600 mA. Takže s tím úbytkem jsi byl blízko. Pro ten 2R odpor: (4,2 V-3,1 V)/2 R=550 mA to vychází docela reálně. Uff…

                      0 0
                    • xebece  

                      No tady se ale bavime o vykonovem zatizeni toho rezistoru ne? Takze kdyz to bude 1ohm a potece prez neho 600mA, tak jeho zatizeni bude 0.6W ne? Takze 1W rezistor musi bohate stacit, to jsem presne potreboval vedet. Proto jsem se ptal jaky proudy tam tecou;). Diky.

                      0 0
                      • pepko  

                        a napatie si nechal kde ?

                        podla mna je rozdiel ci mas na vstupe 6V, 4.2V alebo 3.5V …

                        0 0
                        • Jirik123  

                          když tam bude větší napětí, tak odporem poteče větší proud, bude na něm větší úbytek a bude víc topit. pokud však vyjdeme z předpokladu, že odporem 1ohm teče 600mA, tak na něm vždy bude úbytek 0,6V a ztrátové teplo vždy 0,6W. (ohmův zákon:))

                          0 0
                          • pepko  

                            ale ved ano, tak to je to asi dobre … povodna otazka bola trosku ina, nie ? … ci bude 1W stacit na vsetky hranicne situacie … 2R asi ano … ale 1R 1W pri plne nabitom akumulatore a ledke s binom I to uz mozno stacit nebude … prepocitas nam to aj pri takomto zadani ?

                             
                            0 0
                            • Jirik123  

                              V tom případě jsem tu otázku asi přehlédnul. Pro I bin by to ještě stačit mohlo, pro H bin už ne. Ale přesně se to dá spočítat jen když si proměříš VA charakteristiku té konkrétní LED, jinak je to jen takové odhadování:)

                              0 0
                              • zdenek  

                                Charakteristika je na stránkách SSC.

                                0 0
                                • Jirik123  

                                  Ano, ale kus od kusu se to trochu liší.

                                  0 0
                                  • zdenek  

                                    Toleranci Uf uvádějí +/- 0,06 V. To, myslím, na hrubý výpočet odporu bohatě stačí.

                                    0 0
                          • Loner  

                            za nás v šedesátých letech platilo u = R krát I ale  P = U x I = R x I na druhou, ale to už je dávno…

                            0 0
                            • Jirik123  

                              Ono to platí pořád, jen ta dnešní mládež(já) už neumí počítat :)

                              0 0
                            • zdenek  

                              Ono opravdu platí i dnes, ale v 60. letech byly polovodiče v plenkách. Zrovna u těch diod do toho fušujou nelineární (dynamické) odpory. Navíc v tomto případě, kdy napětí zdroje je blízké napětí diody, bude dost záležet na jinak nepodstatných věcech. Třeba vnitřní odpor zdroje se jindy může zanedbat.

                              0 0
                              • pepko  

                                ved to je to … stale nieco pocitam a pocitam a neviem sa dopocitat … napriklad vcera som sa praktickymi pokusmi dopracoval aj k tomu, ze som zapojil Cree R2 ledku napriamo bez rezistoru v ceste … a ono to normalne funguje, netecu tam ziadne 4A prudy ako v pripade P7 ledky, ale ide to len na asi 1.5A … ledka bezala uz asi 20minut a zatial nezhorela :-)))

                                http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

                                 
                                0 0
                            • vysmátej bajker  

                              nemohl by někdou napsat jestli ten 2,2 a 1W bude stačit nebo dát 2W.Ď.

                              0 0
                              • pepko  

                                bude stacit … 2.2ohm a 1W urcite bude stacit … 1ohm a 1W bude na hrane, ale tiez by to malo slapat … najhorsie co sa moze stat je, ze zhori a nebude fungovat low mod ale iba high … (tak si treba do zasoby kupit aj 1ohm 2W, keby nahodou :-))) …

                                 
                                0 0
                                • vysmátej bajker  

                                  Ď.Ještě jednu starou prosbu dá se změnit pořadí módů: hodně – méně – vypnuto na méně – hodně – vypnuto?

                                  0 0
                                  • pepko  

                                    malo by to ist … vypinac by mal mat 3 nozicky a rezistor treba prepajkovat na inu nozicku … ale odkial kam neviem takto z hlavy … zatial som nic take nerobil …

                                    0 0
                                    • vysmátej bajker  

                                      ono to není nic podstatného ale myslím že postup jedeš na úspornou a potřebuješ si přisvítit při sjezdu zapneš plnou je lepší než když musíš dvakrát kliknout a ještě tomu přes tmu(vypnuto).

                                      0 0
                                • xebece  

                                  No mne to tak na hrane neprijde, kdyz tam potece tech deklarovanych 0.6ohm, tak bude vykon rezitroru 0.36W. Vykonu 1W dosahnes az kdyz tam potece 1A, vazne se to muze tomu 1A priblizit? To se ty P7 ledky od sebe toliko lisi?

                                  0 0
                            • xebece  

                              No jo, mas recht, to abych sel vratit diplom:). Takova skolacka chyba, uplne se stydim. A to jsem nedavno absolvoval pravidelne prezkouseni z paragrafu 50;)).

                              0 0
                              • Loner  

                                to nic Xebece, hlavně že to svítí, všichni se blázní do Jitřenky, přepočítávají,  ..  dva dvoumodové lehkým otočením přepinatelné Fenixy, koupené se   z á r u k o u v ČR  za 1900 CZK a  fungující na normální AA v turbo přes hodinu, to nemá chybu, světla  dost i na točivé chodníčky v nočním oparu, nic nepájím a nepočítám a svítím jak náklaďák s dálkovýma.

                                0 0
                                • kafac  

                                  Ja mam ani ne za polovicni cenu Auroru, svitim jak lokomotiva a jsem taky spokojen ;)

                                  0 0
                                  • jonti  

                                    A svietis asi dvakrat kratsie :)

                                    0 0
                                    • kafac  

                                      V Hi rezimu svitim pres hodinu, v low asi 8 nebo 10hodin ;)

                                      0 0
          • MlokCZ  

            Já tu mám připravené odpory 1ohm/1W, to se mi zdá stejně jako pepkovi ideální (je připraveno více kusů, protože se bude měnit najednou ve více Aurorách, až ty další Aurory dorazí).

            0 0
            • pepko  

              tomuto sa hovori davova psychoza …

              ludia uz sa neblaznite … stacilo … dajte sancu aj lokalnym obchodnikom … ved pri vas skrachuju … nekupujte ten cinsky smejd …

              0 0
              • vojta  

                alespon vidis, za co muzes :-))

                0 0
              • MlokCZ  

                To ani ne, Auroru jsem půjčoval na vyzkoušení a na základě testu v praxi se rozhodli, že ji vemou.

                0 0
                • Pijer  

                  A jaký konkrétní typ jste brali, když jste s ní tak spokojení?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Jestli si chtěl vědět odpor: Řekl jsem, že chci 1ohm/1watt a něco jsem dostal. Co to je přesně za typ nevim, napsané na něm nic není, jen jsou na něm 4 barevné proužky a z toho dva mají stejnou barvu :-)

                    A jestli si chtěl vědět jakou Auroru.

                    0 0
                    • Pijer  

                      Šlo mi o Auroru, díky.

                      0 0
                    • zdenek  

                      1R by měl mít hnědý-černý-černý-stříbrný.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Já tam mám hnědý – černý – zlatý – zlatý.

                        A zkouknul jsem jak, co ty barvy znamenají a zdá se to ok.

                        Tedy 10 za hnědý + 0 za černý=10 a to vynásobeno 10−1 za zlatý. Tedy to dá výsledných 1. Čtvrtý je tolerance.

                        hnědý-černý-černý-cokoliv by byl 10 ohmů (10 × 100=10) ne?

                        0 0
                        • zdenek  

                          To je OK. Já to bral podle 5 proužkových 1–0–0–10−2. S tolerancí jsem to nechtěl komplikovat. Zrovna jsem to taky měnil. Mám doma všechny hodnoty řady E12, ale jen 0,6 W. Naštěstí se tam vejdou 2 paralelně, takže jsem dal 3R3|3R3=1,65R. Vyzkouším a možná to ještě snížím.

                          0 0
                • Smazaný účet  

                  jestli to teda dobře chápu, tak aurora svítí normálně (vy tomu říkáte high) dost silně, ale vydrží cca jen 50 minut ne? No a proto tam měníte kondenzátory a prodlužujete tím dobu svitu a snižujete svítivost ne?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    měl jsem na mysli odpory

                    0 0
                  • Soptík  

                    Nee, zesilujeme 2. mod. Aspoň ta moje má jen 2.

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Ne. Na snižujeme odpor pro low mod, aby svítil více (a samozřejmě pak vydrží i méně, v originálním provedení vydrží low mod snad nekonečně dlouho).

                    0 0
            • pepko  

              aj ja uz mam par dalsich rezistorov pripravenych … male hodnoty je v blave tazke zohnat, musel som ich objednavat cez net … nie je zle mat par kusov v zasobe keby nahodou nieco :-)))

               
              0 0
              • kovar  

                a ty 5W topidla máš k čemu?

                0 0
                • pepko  

                  mozno ich pouzijem do endurera na 4 ledky cree mce (alebo P7) direct drive na 4×18650 … maju hodnotu 0.22ohm a 0.47ohm … neviem to spocitat ci mi tam bude 2W stacit …

                  http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

                   
                  0 0
            • lendl  

              teda nechcem vam do toho kecat pani, lebo celkom neviem o ake zapojenie sa jedna, ale ta hodnota odporu je mi podozriva, to nasvedcuje ze dost velky vykon sa straca na tom odpore, co je dost na skodu veci, lebo ziarovka sice svieti menej, ale zase kuri odpor, by som cakal nejaku „sofistikovanejsiu“ elsktroniku na baze impulzneho napajania, ale opakujem, mozem sa mylit, usudzjem len podla parametrov toho odporu

              0 0
              • vysmátej bajker  

                určitě by to někdo vymyslel(taky mně napadlo dát tam nějaký driver)ale ono 5h světla na low stačí:),teda aspoň mně. 

                0 0
              • zdenek  

                To nebude tak hrozné. Jestl má světlo 12W a na odporu se ztrácí <1W, tak je to výborná účinnost >90%. V High modu to bude ještě lepší. Pulsní napájení na tom lépe nebude. (jiná situace by byla při vyšším napájecím napětí)

                0 0
                • zichis  

                  naprosto zavádějící úvaha, s tím by se styděl přijít i politik :-)

                  Počítejte s Matějem: obvodem R+LED teče proud 550mA určený Zdenkem (12.11.2008) Napětí plnýho akku 4,2V se rozdělí na oba členy takto: 3,1V dioda P7 + 1,1V odpor 2ohm. Rozdělení výkonu bude ve stejném poměru -  1,7W dioda + 0,6W odpor.  Na odporu teda spalujete 26% energie, která by s driverem mohla být využita na další hodinu svícení! Vycházet při výpočtu z napětí akumulátoru 4,2V je zřejmě ode mě blbost, ale neznám jeho vnitřní odpor, tak nevím na kolik klesne.

                  0 0
                  • pepko  

                    cela tato debata je o nicom … nic efektivnejsie ako direct drive ± nejaky rezistor neexistuje … teda v tomto konkretnom pripade … neexistuje ziaden rozumny driver na takto vysoke prudy a to co existuje „protopi“ vyrazne viac % energie … nejake drivre su, ale su urcene na pripady, ze napatie zdroja a napatie ledky sa vyrazne lisia jednym alebo druhym smerom … a samozrejme ich ucinost je tak 80% … ak nieco rozumne viete vyrobit, tak sem s tym, cely svet sa vam podakuje …

                    4.2V dava ten aku iba prvych par sekund/minut … potom klesne na svoju normu, ktora je 3.7V a postupujucim casom menej … ten 1W rezistor musi byt dimenzovany na tych prvych par sekund/minut … neznamena to, ze celu hodinu, lepsie povedane 5hodin v pripade low modu, spaluje 1W … efektivita sa bude blizit 99% …

                    a pokial pouzijete nejaky driver (napriklad to co je v 5mode aurorach), znamena to iba to, ze mate v ceste dalsie suciastky, ktore zvysuju odpor, zahrievaju sa a spaluju energiu … 5mode aurory svietia na high mode dlhsie ale aj slabsie … ak chcete maximalny high mod, potrebujete cisty direct drive …

                     
                    0 0
                  • zdenek  

                    No, politik ze mne už nebude, ale z tohohle se vykecám. :-)

                    Reagoval jsem na „Ledl“ a ten na „MlokCZ“: „Já tu mám připravené odpory 1ohm/1W…“. O 2ohm odporu ani slovo. Samo, že čím větší odpor, tím menší účinnost. Naopak čím víc se bude blížit ledka plnému výkonu, tím víc to ztrácí smysl. Pokud vezmu Tvůj příklad s 2 ohmy, tak ztrátu 0,6W na odporu nevidím jako neštěstí. Účinnost 74% je slušná (=1,7W/(1,7W+0,6W)) a srovnatelná +/- s pulzní regulací.

                    0 0
                    • lendl  

                      priznam sa nemam moc prehlad o VA charakteristikach vykonovych LEDiek ani o sposoboch napajania, len ma zarazila ta vykonova dimenzacia odporu co naznacuje zrejme nejaku odporovu regulacu, co teda je technicke riesenie par desiatok rokov dozadu, ak sa ta strata naozaj blizi k 1W, tak potom je to na zamyslenie

                      0 0
                      • zdenek  

                        Jak psal pepko výše, ten odpor musí být dimenzovaný na nejhorší situaci. Ten 1W tam bude pár minut při plně nabité baterii. Pokud tam dáš inteligentnější regulaci, tak možná ušetříš 0,5 W (hrubý odhad) za cenu složitějšího zapojení, ale za pár minut se to stejně vyrovná. Pokud by se tak řešil i high režim, pak se nikdy nedosáhne plného výkonu, protože na spínacím prvku (polovodič) bude větší úbytek než na mechanickém spínači.

                        0 0
          • sonyx  

            Kde jsi ho nakonec sehnal?

            0 0
            • vojta  

              Zatim nikde :-(. Kdyz jsem jej pred temi >14 dny shanel, v obchode na Dlouhe (nevzpomenu si na nazev) meli jen 1W 2 Ohm a navic vetsi, nez je original v Aurore ( sice jsem jej tam dal, ale bylo to tak-tak) a v Oficial-u meli jen 0,6W nebo 2W. Kdyby jsi cirou nahodou nekde na 1Ohm/1W narazil, dej mi prosim vedet.

              0 0
              • zdenek  

                Já bych v tom nehledal problém. Odpory 0,6 W se shánějí daleko lépe než 1 W. V pohodě se tam vejdou dva odpory nad sebe. Pokud tam dáš 2× 2R2 0,6 W paralelně, tak je výsledek 1,1 Ohmu a 1,2 W.

                0 0
                • vojta  

                  Dik za typ, sice mi trochu dalo prace vyzkoumat, co znamena 2R2 a jak jsi dosel t tomu vyslednemu odporu  – prece jen zkousku z elektra jsem absolvoval pred par desitkami let ( hernajs ono je to fakt uz „par“ – toto leti :-((  ) , ale net je mocny …

                  0 0
                  • zdenek  

                    Aha, to mě nepadadlo, že to vypadá tak záludně. :-) Pod tímhle označením se běžně kupují a uvádějí v katalogu. Zřejmě je to pozůstatek právě v těch historických dob, kdy nebyly čárové kódy, ale číslice. Desetinná tečka by byla špatně čitelná, tak se používá např. 2R2, 2K2, 2M2…

                    0 0
    • assassin  

      jirik,pepko: takze ty baterky ktere maji v oznaceni „protected“ maji nejakou elektroniku ktere je „zavira“ pri poklesu napeti pod nejakou mez? Co ja vim tak lion kdyz se vybiji pod nejake napeti dojde k jejich zniceni, timto je muzu zapojit i primo a proste kdyz prestanou svitit tak je dam nabit?

      to by bylo super, uz bych mel cim krmit tu 35W HID:)

       
      0 0
      • pepko  

        tieto maju elektroniku na min a max napatie 2.7V – 4.2V …

        http://www.dealextreme.com/….dx/sku.5790

        tieto maju navyse aj ochranu proti skratu (to zariadeni s vysokym odberom prudu ako napriklad aurora, ich vsak neodporucaju) …

        http://www.dealextreme.com/….dx/sku.5776

        tieto 2 typy patria medzi najodporucanejsie a s najvacsim pomerom pozitivnych reakcii z kategorie lacnych cinskych aku …

         

        ak chce niekto znackovejsie, tak by mohol vyskusat znacku AW … nakupuju sa napriklad tu:

        http://www.cpfmarketplace.com/…owthread.php?…

        maju mozno trochu nizsiu kapacitu, ale zase obsahuju lepsi ochranny obvod aj s teplotnym cidlom …

         

        u tych lacnych z DX obcas odide elektronika … ale da sa opatrne odstranit a akumulator dalej pouzivat ako unprotected (na vlastne nebezpecie, v odskusanej a premeranej nabijacke) …

         
        0 0
        • Ricci  

          Ma presne tie prve z linku Trustfire, su super!

          0 0
        • assassin  

          super, diky za info, ja sem doted krmil tu 35W vybojku modelarskejma Lipol baterkama co ma tata do RC vrtulniku, tam ale napeti hlida regulator a znicil bych je … takze postavim si balik z tehle protected a az prijde aurora tak to porovnam:)

          0 0
          • Jirik123  

            A není lepší pořídit už nějaký pack hotový? např na http://www.batteryspace.com/http://www.all-battery.com/

            0 0
            • pepek  

              Tady mlha, mám dotaz: Aurora mi svítí nějak dlouho na Turbo (1.5 hodiny), mám tyto protected Ultrafire http://www.dealextreme.com/….dx/sku.3287 – je možný že ta elektronika omezuje vybíjecí proud? naměřil jsem jenom 1A

              0 0
              • Jirik123  

                jakej mas model? jestli na 1×18650, tak urcite nejede naplno. jinak by tak dlouho nevydrzela.

                0 0
                • pepek  

                  jo mám tam  jednu, co teď s tím můžu dělat, jak tu elektroniku vyoperovat?

                  0 0
                  • Jirik123  

                    a kolik máš režimů?

                    0 0
                  • zdenek  

                    Vyoperovat elektroniku z akumulátoru nebo ze světla?

                    0 0
                    • pepek  

                      Z akumulátoru jsem myslel. Je to 2400 mAh. Režimů mám 5: na low to bralo : 0,14A, na mid: 0,35A a na high: 1,05 A. Kolik by to tedy mělo brát na high? 2A ? (Myslím, že nedochází k nějakýmu podstatnýmu zkreslení, při měření proudu, jak tu někdo psal.)

                      0 0
                      • Jirik123  

                        vnitřní odpor měřáku může hrát dost velkou roli. podle té výdrže bude průměrný odběr kolem 1,5A.

                        jinak to není elektronikou akumulátoru, ale tou ve světle. kuchni jí a podívej se, jestli by nešla upravit.

                        0 0
                        • pepek  

                          Světlo mám stejný, jak ostatní soudruzi, takže sem si myslel, že to může omezovat ta elektronika akumulátoru,. Tady se píše o té „ochraně“ – znamená to, že když přeruším ten boční pásek, že ta baterie pak nebude „protected“?   "http://www.can­dlepowerforum­s.com/vb/show­thread.php?t=169200 ":http://www.candlepowerforums.com/…owthread.php?…

                          0 0
                          • pepko  

                            no kedze mas 5 rezimov, tak mas ine svetlo ako ja (a ostatni) … a tiez mas aj ine aku … ultrafire su skor tie horsie co sa tyka kapacity … ale to nie je tvoj problem … nizsi prud do ledky a dlhsia vydrz je sposobena tou 5mode elektronikou … 1.5hodinova vydrz moze byt celkom realna, kedze mas nejake suciastky v ceste … toto je presne ten dovod preco odporucam kazdemu 2mode verziu … v tom pripade je zapojenie na priamo a nie su v ceste ziadne dalsie odpory (tedo okrem toho rezistoru na low mod) …

                            elektroniky v akumulatore sa urcite nechytaj, pokial svieti tak akumulator funguje …

                            bez vyhodenia elektroniky pri ledke si nepomozes …

                            a co sa tyka toho merania prudu, cisla nad 1A nedokaze bezny lacny merak zmerat … odporucam takuto upravu na minimalizaciu prechodovych odporov a zrealnenie nameranych vysledkov …

                            http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

                             
                            0 0
                            • pepek  

                              Díky.  Můžeš mi eště prozradiť, sudruh, čo si ty predstavuješ pod takým slovom "bez vyhodenia elektroniky pri ledke si nepomozes "  ? Ako ju mám vyhodiť?  (Elektrika nikdy nebyla moje hobby, není to vidět a kope to :-)

                              0 0
                              • pepko  

                                elektronika sa nachadza v module pri ledke (na plus pole akumulatoru) … na tom (zelenom) plosaku sa bud nachadza nieco seriozne so suciastkami, alebo tam je iba rezistor, alebo tam nie je vobec nic, iba kablik a priame zapojenie na ledku … a to je asi najlepsie riesenie pre maximalny vykon P7 ledky z 1ks akumulatora 18650 …

                                ilustracne fotky napriklad tu

                                http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

                                 

                                ale kedze si elektronikou netykas, tak to radsej nechaj tak a nekomplikuj si zivot … pokial sa ti zda, ze mas malo svetla, dokup si dalsiu auroru a tentokrat uz radsej 2mode …

                                0 0
                            • SNAIL  

                              Myslím, že nemáž až tak pravdu, Meduza má tu 2-módovou Auroru a jemu právě zlobí ta ochrana baterie. Na plný High mód mu to svítí hrozmě dlouho (a samozřejmě méně) a dělá mu to právě jen ta jedna špatná baterie, na ostatní baterie to svítí normálně, ale už to tu někde psal. A když s ním jedu, tak je to znát opravdu hodně.

                              0 0
                              • pepko  

                                dik za info, s tym som sa este nestretol …

                                pepek by nam mohol napisat, ci mu obe baterie svietia rovnako …

                                0 0
                                • pepek  

                                  Jj obě svítí rovnako, proto sem si myslel, že to omezuje ta ochrana

                                  0 0
                              • Jirik123  

                                v tom případě to může být i tou elektronikou na aku, ale taky může být špatný akumulátor samotný. (v tom případě vyhodit)

                                0 0
                                • SNAIL  

                                  Pokud by byl úplně špatný akumulátor, tak si myslím, že by to nejen svítilo málo, ale ani dlouho nevydrželo a to se neděje. Vypadá to, že kapacitu to má dobrou, jen je něčím omezen proud, ale to by nám nejlépe řekl Meduza, ale jinak nevím, moc se v tom nevyznám

                                  0 0
    • jerrry  

      Mel bych dotazek. Mam tu Auroru (Pepkuv model) a mam tu optiku a filtry. NO a jeste nez se pustim do toho brouseni tak bych mel dva dotazy :

      1. nezkusil nekdo pouzit stavajici reflektor a k nemu jen filtr – tedy bez optiky ? Myslim tim bud filtr nacpat jeste ke sklicku nebo tim sklicko uplne nahradit
      2. Pri studiu doporuceneho postupu upravy optiky + filtru jsem si na fotkach zarazila jedna vec : pokud filtr nahrazuje puvodn sklicko, pak diky vsem tem upravam (ustipany, odlamany, nozicky) se rozhodne nejedna o vodeodolnou instalaci, coz ? Nebo se pletu ? Tim myslim ze se dovnitr muze dostat dest a to asi nebude vono …
       
      0 0
      • jerrry  

        jen dodatek – fotka upravene Aurory – prave ty „dirky“ vepredu me znervoznuji :-)

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

        0 0
      • vojta  

        ad.2) filtr nenahrazuje puvodni sklicko, neb kolimator je nizsi, nez puvodni parabola a mezi nej a sklicko je treba vlozit nejaky vymezovaci krouzek. Ja jsem dle Pepkova typu pouzil kousek stahovaci pasky (tusim sirky 5mm).

        0 0
        • vojta  

          Jeste pro upresneni … optika-filtr-vymezovaci krouzek-sklicko

          0 0
    • Lister  

      Můžu mít doplňující dotaz.

      Ty jednotlivé modely Auror se liší jen zpracováním, druhem napájení a počtem módů?? Podle fotek jsem si totiž myslel, že se liší i optikou, protože na některých fotkách vypadá halo širší než na jiných, ale to údajně není pravda. Tedy existuje nějaká aurora (bez úpravy optiky), které by měla kužel světla rovnoměrněji osvícený??

      0 0
      • pepko  

        viac menej su vsetky to iste … ja som odporucal to co som mal doma … ine modely nepoznam …

        optiku nema ziadna z auror … ani mte, trustfire, solarforce a ine … vsetky maju reflektor …

        niektori hovoria, ze cim sirsi reflektor (priemer hlavy) tym uzsi svetelny luc … podla toho by sa dalo lahko vyberat … ale podla mna je dolezita aj hlbka reflektoru, cim hlbsi, tym uzsi luc … a tu hlbku z popisu na DX velmi tazko odhadnes …

        co sa tyka fotiek, tak to je tazko porovnavat, nevies s akym nastavenim fotaku to fotia, nevies z akej vzdialenosti od steny …

        ale vo vseobecnosti robia vsetky P7cky siroky kuzel, na uzky treba specialne velke reflektory ako napriklad solarforce L900 …

        najlepsie riesenie je vsak dokupit si a vymenit reflektor za optiku (Sekonix Col#1 + filter) … a k tomu treba model aurory so sirsou hlavou, napriklad tu moju sku.12624 …

        ale aj bez toho to svieti paradne … kukni napriklad tento megatest od jirika … aj tie najlepsie svetla typu fenix s jednocipovou ledkou vyrazne prehravaju pod palbou fotonov, ktore idu zo svetiel s P7ckami (alebo z multiled svetiel) …

         
        0 0
        • Lister  

          reflektor…oprit­ka…v tom se vůbec nevyznám, to jde mimo mě :-)

          Díval jsem se totiž na ten model co objednával Balvan a tam to podle obrázků vypadalo nadějně. Ani tak mi nejde o tu maximální šíři celého kužele, ale spíše o průměr plochy s maximálním osvitem – asi to, čemu se říká halo a podle tebe asi i luc. Protože když je ten střed moc malý a přepálený, tak pak nejsou oči schopné se tak rychle adaptovat na ty části co jsou méně osvícená a to se pak jede dost blbě, protože mimo ten střed pak vlastně nevidíš. Ale třeba to nebude tak strašné a vypadá to přepáleně jen na fotkách.

          Ptám se proto, že se na mě obrátil kamarád s radou na výběr světla – chtěl nějaké malé, které by mohl dát i na helmu, ale ty jsou zase někde jinde výkonem, takže asi přece jen vyhraje aurora i když je na helmu asi těžká. No a protože bastlit se nebude, tak nejspíše něco s více režimy – Mid a Hi by měl být použitelný.

          Mě by se to asi taky zamlouvalo, ale celkem dost peněz jsou dal do halogenů, tak to s nima si ještě chvíli vydržím. Celkem mě zajímá to srovnání.

          0 0
          • jonti  

            Na hlavu je podla mna aurora velka, 200g na hlave sa mi nezda, neviem o nikom kto ju tak ma, ja tam vozim veci velkosti fenixa a je to podla mna dostacujuce. Zaujimave by bolo vyskusat tu novu Solarforce, je asi podobne velka ako fenix, na 2*RC123 baterie a vykon 285lumenov, takze oproti 180 co ma fenix o dost lepsie.

            Navyse, aj ked to mnohol ludi nechce verit, aj so slabsim svetlom pod 600lumenov sa da este stale jazdit aj v lese :)

            0 0
            • pepko  

              na RCR123 by som nikdy v zivote nic nekupil …

              0 0
          • pepko  

            ta fotka je jednoznacne prepalena …

            co sa tyka pojmov, tak svetelny kuzel z reflektora sa sklada z 2 casti … ten jasny stred je ohnisko a to siroke a slabe dookola je halo …

            ale zbytocne to riesis … so sirsim kuzelom ako ma aurora P7 tazko najdes nieco ine … takze bud ber alebo neber :-)))

            a orientuj sa najma podla fotiek od jirika … tie povedia velmi vela !!!

            0 0
          • vojta  

            Kamaradovi doporuc Auroru na riditka a neco mensiho (ala Fenix L2D atd .. ) na blembak. Ja jsem ted touto kombinaci  (Aurora je s optikou a medium filtrem) velmi potesen. Filtr na Aurore dela pekny siroky kuzel bez vyrazneji osvetleneho stredu a mirne snizeny dosvit nahrazuji Fenixem nasmerovanym na „dalku“ (takze mi uz netancuje pred kolem silne osvetleny flek jako pri nasmerovani na „blizko“, kterezto jsem zkousel, kdyz jsem si k Fenixevi na riditkach poridil UltraFire C3 na prilbu a potreboval jsem prisvetlit spis prostor pred kolem )

            0 0
          • Pijer  

            Už se v tom začínám „trochu“ ztrácet, finální rozhodování je mezi Aurora AK-P7 12W SSC P7 2-Mode LED Flashlight (1*18650) a Aurora AK-P7–4 HA-III SSC P7-C 5-Mode 900-Lumen LED Flashlight (1*18650) Jestli jsem to správně pochopil, tak se liší akorát počtem režimů svícení a hlavou, která určuje tvar a rovnoměrnost kužele světla. Ta první by měla mít širší a rovnoměrněji osvětlený kužel a ta druhá užší méně rovnoměrně osvětlený se zesíleným středu. Chci to jenom pro ježdění na kole a hlavně to už nechci nijak upravovat – proto by byla víc vhodná první? Díky a jestli jsem tady někde  na BF odpověď na tuhle otázku přehlíd, tak se předem omlouvám :-) 

            0 0
            • Lister  

              no podle toho co píše pepko by se právě ten tvar kužele moc lišit neměl, ale kdo ví, chtělo by to postavit je vedle sebe a nafotit v totožných podmínkách.

              Pokud nechceš nic upravovat, tak bych vzal tu s více režimy, protože low nemusí stačit a high zase moc nevydrží, takže ten režim Mid bude asi často používán. Myslím že 100% uživatlů BF by uvítalo, kdyby existovala verze, která by měla jen režimy Low-Mid-Hi, bez těch blikátek…

              0 0
            • SNAIL  

              Mám je obě a vozím je společně. Svítí to prakticky stejně (nějaký vetší rozdíl nepozoruju). Jen jak píše Lister, ty dva módy (strobe a SOS) jsou k ničemu. Pro mne je zbytečný i Low mód, protože ten svítí hodně slabě. Takže já bych příště volil tu s 2 módy a užším reflektorem, kde bych zase upravil odporem ten Low mód – je lehčí a navíc o 10 USD i levnější než ta první co uvádíš.

              0 0
                • Lister  

                  Pokud ti nevadí jen ty dva režimy, tak asi ano. Kdyby byl low režim slabý, tak třeba seženeš šikovného člověka co by ti to upravil.

                  0 0
                  • Pijer  

                    No asi vezmu tu s 5 módy, ty 3 dolary už nehrají roli a ty případně zbytečné módy nebudu používat – lepší než pak někde honit nějaký úpravy, když zjistím, že mi chybí Mid :-)

                    0 0
                    • SNAIL  

                      On je právě ten problém s používáním, musíš překlikat všechny ty módy, aby ses dostal na ten původní, takže v terénu nic pak příjemného (vím o čem mluvím). Navíc je zde větší riziko poruchy elektroniky. Další ne moc příjemná věc u této 5-ti módové Aurory je ta, že když ji vypneš a pak kdykoliv znovu zapneš, tak tak nemáš ten posledně použitý mód, ale ten po něm následující. Takže po vypnutí musíš znovu překlikat všchny módy, aby ses dostal na ten původní.

                      0 0
                      • Balvan  

                        ale jak jsem nekde na foru cetl: v rezimu strobe uhybaji auta ke krajnici, neb si mysli ze jede min. sanita:)

                        0 0
                        • Polka  

                          Jo, to jsem psal ja. Hele az te jednou srazi v noci ve meste auto, tak bude tvoje volba jasna :-)) Dneska jsem jel napr. chvilu bez strobe a uplne jsem se citil nesvuj, zranitelnej, pac vim, ze to staly svetlo je ve meste proste skoro k nicemu. Ridici te x-krat prehlidnou a mnohdy ne jejich vinou.

                          Predevcirem me malem smetla z boku baba co se napojovala z vedlejsi…zaply strobo a stejne to bylo k hovnu.

                          Takze se fakt tesim na silny strobo u Aurory. Sam kdyz jedu vecer autem a jeste treba za deste, tak casto vidim kulovy, protoze proste jsou takovy podminky. Hodne lidi ale svou jizdu tem podminkam neprizpusobi a pak to dopada spatne.

                          Toz takovy je muj pohled na strobo ;-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Tož muj pohled je takový, že v noci a eště za deště pojedu radši po chodníku. Mně jednou řidička neviděla na přechodu za jasného dne a pokračovala nezměněnou rychlostí 30 km/hod neustále dál.

                            0 0
                • SNAIL  

                  Jo, tuhle bych příště koupil v případě, že do ní nebude nikdo chtít dávat optiku. Váha 172g a je příjemně menší než ta Aurora s širším reflektorem. Nevím, jaký má tato Aurora Low mód, ale ten bych případně zase upravil.

                  0 0
              • Lister  

                Když je máš obě – nechtělo by se ti namířit je ze stejné vzdálenosti vedel sebe v High režimu na stěnu, stisknout spoušť a výsledek sem vložit :-)

                Myslím že by to dost lidí ocenilo.

                A jen doplňující dotaz – nemá náhodou někdo srovnání s klasickým halogenem Sigma Mirage 5+10W – jen by mě to tak zajímalo – i když tím hodně riskuju, že pak ty světla budu chtít zahodit :-)

                0 0
                • SNAIL  

                  Sigmu jsem zrovna prodal, pokud bys jí chtěl ale srovnávat s Aurorou, ta to vůbec nemá smysl. Ten 10W halogen by šel ještě srovnávat jakžtakž s Fenixem, ale pak k tomu musíš mít zase velkou baterku (ta originál nic nevydrží), takže já s halogeny už skončil.

                  Na tu stěnu to zkusím, ale myslím si, že to bude stejné

                  0 0
                  • Lister  

                    Ten 10W halogen by šel ještě srovnávat jakžtakž s Fenixem…

                    tak přesně tohle jsem nechtěl slyšet :-)

                    0 0
                    • SNAIL  

                      Máš pravdu, nešel, Fenix je lepší :-)))

                      0 0
                      • pavelr  

                        Můžeš porovnat šířky kuželů, protože 10W sigma má pro mě příliš úzký kužel, který osvítí s bídou šířku silnice, ne však krajnice a příkopy. S fenixem a aurorou nemám zkušenost. Dík.

                        0 0
                        • djano  

                          10W som pouzival iba spolu s 5W do dialky, Aurora ma podstatne prijemnejsi (sirsi) kuzel.

                           
                          0 0
                        • SNAIL  

                          Je to přesně tak, jak píše djano

                          0 0
                  • SNAIL  

                    Takže sem dávám foto osvitu té 5-ti módové (menší) Aurory (vlevo) a té „větší“ Aurory (vpravo). Světla jsou cca 50 cm před stěnou. Je tam vidět přece jen o něco širší kužel (halo) „vetší“ Aurory, ale ta „menší“ má zase širší kužel ohniska, nebo vlastně jakéhosi středního silnějšího halo. V reálu to na kole moc nepoznáš. Svítí obě suprově.

                    0 0
                    • Lister  

                      díky…víc se mi líbí rozložení té levé. A podle fotky to vypadá, jako by měla každá jiný odstín – levá teplejší??

                      0 0
                      • Kiri83  

                        odtieň, lotéria made in dealextreme … :-)

                        0 0
                      • Pijer  

                        Taky se mi víc líbí ta levá, zdá se mi, že má plynulejší přechod od krajů do středu.

                        0 0
                      • SNAIL  

                        Přiznám se, že rozdíl v barvě světel jsem si nevšiml (pokud tam vůbec je). Ono to třeba taky může být trochu zkreslené tím foťákem. Je to bohužel plný automat a žádný čas, nebo clonu tam nenastavím. Ale jak jsem psal, příště bych volil tu menší 2-módovou Auroru (tudíž tu vlevo)

                        0 0
                      • Lister  

                        Jestli se dímáv dobře tak tahly dvě se liší jen počtem modů ??

                        Aurora AK-P7–4 HA-III SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlight

                        Aurora AK-P7–4 HA-III SSC P7-C 5-Mode 900-Lumen LED Flashlight

                        jestli to je tak tak ta se mi zatím líbí ze všech nejvíce, a možná bych přežil i těch 5 modů. Ale jestli je low režim přibližně srovnatelný s fenixem a podle toho co píše Snail je Fenix zase silnější než 10W Sigma, tak i ten Low režim by mi stačil a do pořádného sešupu to přepnout na HI.

                        0 0
                        • SNAIL  

                          Ten Low mód je právě slabý. Mid mód je o možná o malinko slabší než Fenix na nejsilnější režim (ale těžko se to srovnává, protože Aurora má podle mne lépe osvícený kužel) a na ten se dá už slušně jet. Z toho důvodu bych ty 3 módy (Low, Strobe a SOS) klidně vynechal

                          0 0
                          • Lister  

                            No ale když jsem zvyklý jezdit většinu času na 5W halogenu, tak by mi to nemuselo vadit. Čím dál tím více jsem přesvědčený že novou Auroru nebude mít jen kamarád, ale asi se objedná jedna i pro mě a Sigma pak půjde třeba na silničku nebo na helmu jako rozhlížedlo.

                            0 0
                            • SNAIL  

                              Nejsem si jistý, jestli ten Low mód dosahuje svítivosti 5W Sigmy, osobně si myslím že ne, ale nechci to tvrdit. Sigmu jsem tento týden prodal, takže porovnat už to nemám s čím.

                              0 0
                            • jonti  

                              Ja si sigmu nechavam, zatial budem vybaveny 2×Q5 a 1× Aurora a 1×5W sigma. Ak pojdem cestny trening v na mokrej ceste, tak budem asi pouzivat sigmu, teple svetlo to osvetli urcite lepsie nez fenix, hoci ma menej lumenov. Minulu zimu som tak jazdil bez problemov.

                              A ak zoberiem do uvahy tu mizivu sumu co by som dostal za Sigmu, tak je skoda ju predavat, radsej si ju necham na prilezitostne pouzitie.

                              0 0
                • pepko  

                  20W halogen je tak 300lumen … na dnesnu dobu je to uz dost slabe …

                   
                  0 0
    • nick 1990  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • nick 1990  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Smazaný účet  

      no tak vypadáto, že světlo do předu už je vyřešeno, tak co dozadu? :))

      0 0
      • Balvan  

        tak dozadu asi jedine smart R1 ne?

        0 0
      • Lister  

        přece Auroru na stroboskop s červeným filtrem :-)

        0 0
      • zdenek  

        Aby to odpovídalo předku, tak jedině SMART 317 SUPER FLASH :-)

        Je trochu škoda, že to nemá i režim bez 1/2W LED.

        0 0
    • Lister  

      Tak jsem trošku pročítal forum ledkových maniaků. nemůžu říct, že bych se více orientoval, spíš mám asi jen více otázek.

      Takže jestli jsem to pochopil správně tak: Reflektor je to zakřevené zrcadlo, co se před ledky běžně dává – je to asi levné a typický svit je ostré ohnisko a slabší široké halo kolem toho. Optika je tan plastový bazmek co se dává místo reflektoru a měl by způsobit to, že světelný kužel bude rovnoměrně osvícený a bude mít minimální (žádné??) halo. Šíře kužele bude dána šíří reflektoru, která se udává ve stupních. Filt je ta destička co se dává před reflektor/optiku. Je to něco jako blur filtr, který „rozmaže“ paprsky tak aby zakryl artefakty – čim silnější filtr, tím více je pak kužel homogenní, ale asi taky troku klesá dosvit ??

      Je to tak nebo jsem něco pochopil úplně blbě.

      takže další dotazy – exitují někde nějaké fotky, kde by bylo jasně ukázáno jak se má přepájet odpor. A když budu chtít koupit ten správný ta přijdu do elektra a řeknu že chci…

      Optika, která se do té Aurory hodí se jmenuje… a dá se sehnat.....(kde se dá sehnat už přibližně vím, ale třeba se to bude hodit i jiným) ??? Jakou šíři byste doporučovali na kolo??

      A která Aurora je podle zkušeností bastlířů nejlepší k této úpravě – tedy která ma ideálně velikou hlavu aby se s tím člověk moc nenadřel.

      0 0
      • Soptík  

        Mohu ti poradit pouze s odporem.Já mám 1ohm 2W Musíš ale vědět velikost aby se ti tam vešel  vleze se tam 9×3,5mm "po zakoupení velkého jsem zjistil že jich mám asi 8 doma:o) Montáž: vyšroubuješ zátku vypínače a uvnitř uvidíš kontakt a kolem černý plast se 2 díramy,strčíš do nich třeba núštičky a vyšroubuješ, dále je tam hliníkový kroužek zase s díramy a proceduru opakuješ, vyklepneš vypínač a už vidíš co dál.Je tam modrý odpor a ten jen vyměníš. Je to jednoducé a foto nepotřebuješ.

        0 0
      • vojta  

        ad optika – domnivam se, ze to tak nejak je

        ad odpor vymena – prepajet jej jsem zvladl dokonce i ja ;-)

        http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

        ad odpor koupe – dle mych zkusenosti to asi tak jednoduche neni, v beznem elektru odpory asi mit nebudou. Tady ve Zline je mala specialka, ale ani tam nemaji vse, takze zatim jsem se musel spokojit s 2Ohm

        ad koupe optiky – je to optika fy Sekonix, ke koupi ve Zline www.official.cz. Filtry jsem zkousel medium a narrow a vic se mi libi medium

        ad jaka Aurora – ta co doporucuje pepko, tusim ze to je SKU 12624

        0 0
        • kovar  

          Před nějakým tím měsícem jsem na Lesní čtvrti viděl  Canyona, nebyl jsi to ty? jestli pojedeš někdy zas kolem gymplu na lesní čtvrti, mohu ti  1 ohmovy odpor  1 W věnovat,mám dojem, že nějaké mám.

          0 0
          • vojta  

            Bud to byla opravdu velka nahoda, nebo uz muj drobecek neni jedinny Canyon ve Zline, neb na Lesni ctvrti se vyskytuji opravdu sporadicky. Pokud te mohu poprosit, podivej se, jestli jej opravdu mas – v tom pripade bych se stavil, nebot dat tam 1 odpor mi prijde jeko lepsi varianta, nez 2×0,6W paralelne , jak mi radil Zdenek.

            0 0
            • kovar  

              tak 1 ohmové mám, ale nevím přesně, jaký výkon, menší má rozměry 4×10mm to bude asi 1W, větší 5×15 to bude asi 2W

              0 0
              • vojta  

                Diky, ten vetsi bych tam nenacpal, ale tem mensi by se mi siknul. Jestli jej tedy muzes postradat, budu ti vdecny. Mas nejaky napad, jak provest pripadnou predavku ?

                0 0
                • kovar  

                  bud na Lesni ctvrti, treba u gymplu nebo nekde v centru zlina, dale mailem, ozvu se večer po večerníčku

                  0 0
        • Lister  

          díky moc, přesně takovou odpověď jsem si představoval :-)

          Má ta optika nějaké přesnější označení, v nabídce jsem to nenašel, ale údajně není problém napsat email a určitě by mi poradili.

          0 0
          • Lister  

            a k tomu odporu – je nějak směrově orientován – tedy záleží kterou nožku kam napájím nebojí nebo je mu to celkem fuk – možná blbý dotaz, ale o odporech vím tak maximálně to, že jsou to nějaké divné válečky s nožičkama.

            0 0
            • djano  

              Su odporne z kazdej strany rovnako.

              0 0
    • xebece  

      Tak uz prisla take, stejna jako pepkova. Co mne prekvapuje, ze se hreje min jak TR-801, ale celkem rovnomerne po celem tele, ta TR-801 hreje vice vpredu…

      Abych se priznal, tak jsem cekal trochu vice svetla podle toho co tady a jinde vsicni pisou. Prijde mi ze sviti podobne jako dve TR-801 s tim, ze ma teda o neco vetsi spot s prijemne plynulym prechodem a vice zlutou barvu. Tak asi zatim zustanu u tech dvou TR-801, tahle je stejne pro tatku, ktery ma na riditkach mene mista a dve svetla by neuvezl.

      Co na ni jde vlastne rozebrat? Chtel jsem se podivat jak je vodotesna, ale sla sundat jen predni korunka co drzi sklicko a pak zadni krytka s vypinacem to telo mi nejde a nechci zkouset moc velke nasili:).

      0 0
      • xebece  

        Jo a ta ma kopule na ledce mi prijde trosku mlicna, to je OK? Ty TR-801 je maji zcela cire.

        0 0
        • xebece  

          oprava `mala kopule'

          0 0
        • Jirik123  

          jak moc mlíčná? kdysi jsem dělal nějaké fotky ssc p7, tak mrkni jestli vypadá stejně.

          0 0
        • pepko  

          na plne nabity aku by mala davat rozhodne viac svetla ako 2×TR801 … mozno tak 4×TR801 …

          v TR801 je ledka cree, ktore maju sklenenu „cocku“ … SSC od firmy seoul pouzivaju silikonove „cocky“ … moze sa ti zdat trosku matna, ale iba o par % …

          rozsrobovat sa da naozaj iba reflektor a vypinac … telo a hlava su zlepene … problem to vsak nie je, modul s ledkou sa da vysrobovat zo strany od reflektora … treba pouzit tenke elektrikarske klieste …

          mozes urobit nejake fotky, ci je ta ledka naozaj mliecna alebo nie …

          0 0
          • xebece  

            Fotku udelam o vikendu doma, ted tady v Praze nemam fotak. Chci take udelat nejaky objektivni srovnani vyhonu s TR-801, tedy ne jen pocitove, ale zmerit fotakem (zamkla expozice, linearni RAW, aby to k necemu bylo). Dam to pak sem.

            0 0
    • Ricci  

      Otazka na Pepka: Prisla mi druha Aurora, tak som ju hned nahodil na bike vedla tej starsej ( cca 1,5 mesiaca) a hned pri zapnuti som si vsimol,ze ta nova svieti silnejsie.

      Ta starsia ma nasvietenych mozno cca 20– hodin, viac nie,tak ma napadlo, ci to nie je tym,ze kazda ta dioda uz z vyroby nema uplne rovnaku svietivost.

      Skusal som aj prehodit navzajom baterky, vysledok bol ten isty

      0 0
      • Ricci  

        Pre ilustraciu obrazok, ranne a nocne jazdy sa stavaju zazitkom :-)

        0 0
        • pepko  

          pekne :-)))

          co sa tyka lediek tak su triedene do vykonovych a farebnych kategorii … vykonove su B-bin, C-bin, D-bin, E-bin … od najslabsej po najsilnejsiu … ale u cinanov nikdy nevies aku dostanes …

           

          svietivost moze byt ovplyvnena aj prechodovymi odpormi, napriklad na zavite … v tom pripade by ta slabsie svietiaca mala vydrzat o nejaku dobu dlhsie svietit …

          0 0
          • zdenek  

            U ledek dochází k degradaci čipu při špatném chlazení. Tím se snižuje životnost a svítivost. Snad to nebude tento případ.

            0 0
            • Ricci  

              No na biku to chladi paradne, ale co sa deje vo vnutri baterky je otazka…

              0 0
              • zdenek  

                V noci, v zimě a za jízdy – to jsou ideální podmínky pro chlazení. Jen musí být mezi čipem a chladičem (pouzdro světla) malý tepelný odpor. Loni jsem rozebíral MTE 3W a teplovodivá pasta tam nebyla ani náhodou.

                0 0
    • janoT  

      Po fundovaných příspěvcím jeden z kategorie „blbců“:

      došla mi aurora a vypadla z ní „samolepka“ s orientací baterie. V jaké pozici tam mám baterii do toho krámu? :)

      0 0
      • zdenek  

        Čudlem napřed!

        0 0
      • pepko  

        plus dopredu, minus smerom k vypinacu :-)))

        (takto to tusim funguje u uplne vsetkych lampasikov)

         
        0 0
        • Jirik123  

          jsou i výjimky, které to mají opačně:)

          0 0
          • pepko  

            nebudes mi verit, ale presne som cakal, ze toto napises :-)))))

            0 0
      • Krys  

        Základný nouhau na tužkové monočlánky: Plus ide na pevný kontakt, mínus na ten pružný. Aspoň som teda nikdy v živote nestretol výrobok, kde by to bolo naopak.

        0 0
        • Jogador  

          Emgeton dělal mp3ky s pružinou na obou stranách, to byla bomba tam vkládat baterky:)

          0 0
        • indoorajn  

          To jsem si myslel taky, do doby… nez mi prisla Aurora :) Fakt mam pruzinu uvnitr a je tam plus, na strane vypinace je takovy valecek, co take pruzi a to je minus. Jak se nekde psalo, co kus to unikat. Kupodivu to sviti (zatim). A jak je jina ta cast vypinace, tak nevim, jestli je tam ten odpor a jak se k nemu dostanu.

          0 0
    • kukyn  

      Tak už jí mam taky doma. Objednáno 15.11 dorazila dnes. Balíček byl otevřený z celnice, ale clo jsem neplatil. Na obálce napsáno šuší „To dárek“

      Stalo se mi, že při prvním rozsvícení se nechtěla nastartovat. Musel jsem s ní klepnout, pak se rozjela. Takouvou věc už tu taky někdo popisoval. Svítí opravdu luxusně i bez úprav.

      0 0
      • dafe  

        Jo obcas to dela ta moje vetsi 2×18650. Po rozebrani vycisteni (kontaktol) slozeni fungovala 100%. Pak minuly ctvrtek dost mokla 2×hodku v silnem desti a problem se opet vratil, tedy u me skutecne neco s vlhkosti. Po rozebrani atd zase vse OK, toz asi tak. Jesteze me to bavi rozebirat :)

        0 0
    • aurorak  

      1.)Chcel by som sa spytat, ze ci sa da optika od Sekonixu namontovat do auroty sku.12624 (ktoru ma pepko) bez toho aby sa muselo brusit, odtrhavat nozicky na optike a podobne, ci sa tam proste aj bez uprav zmesti.

      2.) Hladal som kde sa da objednat ta otpika od Sekonixu, ale na official.cz som ju nenasiel, mozte mi dat presnu URL adresu kde sa to da objednat?

      0 0
      • vojta  

        ad 1) ne, je treba brousit – viz http

        ad 2) na e-shopu sice neni, lec na sklade ji maji, neb jsem ji tam kupoval. Takze zkusit objednat pres mail

        0 0
        • pepko  

          link trochu upresnim

          http://forum.fotonmag.cz/index.php?…

           

          brusit treba, ale iba trosku … a v pripade ultrafire c2 netreba brusit vobec, iba ulomit packy …

          0 0
          • aurorak  

            Pepko, dakujem za info. Myslim ze si radsej objednam tu Tvoju Auroru, ta ma direct input bez regulacie, a urcite vacsiu svietivost ako ultrafire C2, alebo by si mi doporucil inu Auroru co ma viac rezimov? Zial ale vsetky s viac rezimami maju regulovany input

            0 0
            • aurorak  

              Preco sa vlastne do C2 ultrafire da dat lahsie ta optika ked ta ma priemer reflektoru okolo 41 mm zatialco ta aurora ma okolo 45 mm?

              0 0
              • pepko  

                c2 ma tiensie steny a menej hlbku hlavu … kvoli hlbke reflektoru v aurore nedosadne optika bez obrusenia uplne na ledku …

                0 0
          • aurorak  

            Pepko a keby som ti material poslal postou zakolko by si mi to urobil?

            0 0
            • vojta  

              Nebot jsem upravu optiky a vymenu odporu zvladl i ja, jakozto neprilis manualne zrucny, domnivam se, ze to zvladne opravdu kazdy ;-) .

              0 0
              • aurorak  

                Ok, tak sa to pokusim zmontovat sam, mozem sa na teba obratit ked budem potrebovat poradit?

                0 0
            • pepko  

              hehe … tak neviem ale podla tych foto, to musi zvladnut obrusit kazdy … kup si niekde jeden brusny papier … 80tku alebo 100vku … a zvladnes to v pohode jemne obrusit aj v kuchyni na linke tak ako ja :-)))))

              skoda platit postovne …

              0 0
    • kcvalin  

      Prave mi zkolabovala tahle nabijecka :

      http://www.dealextreme.com/….dx/sku.3499

      ale koupil jsem ji tady i s bateriema

      http://cgi.ebay.co.uk/…BayISAPI.dll?…

      a tak by me zajimalo, jestli se nejak lisi nabijecka na Lion a NiMh – narazil jsem na tyhle baterie (18650)

      http://www.batteries-plus.co.uk/…ies_382.html

      , ale co jsem zatim videl, vetsina nabijecek je urcenych na LiOn. Tyhle ale vypadaj lakave, protoze by mely vydrzet vic.

      Proste bych potreboval vnest trochu svetla na tohle tema… si musim rychle neco koupit, abych vyuzil tu Auroru. Dyztak mi prosim dejte i tip.

      0 0
      • assassin  

        nimh a liion(lipol,life)  se nabiji uplne jinak, nabijecka urcena pro nimh nejde pouzit na liion a obracene…

        0 0
      • Jirik123  

        18650 je jen označení velikosti, takže to může být ni-mh i li-ion. ale běžnější v téhle velikosti je samozřejmě li-ion. a nabíjet je v jedné nabíječce opravdu nemůžeš, teda pokud nemáš nějakou hodně chytrou modelářskou. ty umějí nabíjet kde co.

        0 0
        • assassin  

          i tak je ale vetsinou rezim liion/nicd-nimh potreba prepnout manualne…

          0 0
        • kcvalin  

          Jo, vsimnul jsem si, ze ty NiMh s kapacitou 4200mA maj jen 1,2volt… takze je to stejne k nicemu.

          0 0
    • aurorak  

      IKnak vsimol som si ze pri aurore, ktoru ma pepko http://www.dealextreme.com/…dx/sku.12624  je na fotke odfoteny akumulutor, ktory ma uvedenych 3.2 V, tak teda neviem ci si mam ku nej kupit tento akumulator s 3,7V http://www.dealextreme.com/….dx/sku.5790 alebo akumulator s 3.2. V…

      0 0
      • pepko  

        kupuj to co ostatni … sku.5790 … fotky mozu byt len ilustracne … neviem cim by si ten akumulator potom nabijal :-))))))

        0 0
        • drtyc  

          hm. no ja nevim, ale podle predpokladanyho vyvoje kurzu… i kdyz zase strasi s krizi… ja bych tudle zimu vydrzel pokud to neni nutny a pockal, az cree bude mit ve vyrobe efektivnejsi dalsi generaci LED a hlavne az bude lepsi kurz nez ted.

          0 0
          • pepko  

            spravny pristup !!!

            0 0
            • drtyc  

              neni to tak dlouho co ohlasili 161 lumenu na watt, takze by to mohlo ty ssc p7 krapatko srazit dolu…

              akorat si rikam, ze by konecne mohli zacit zkoumat, jak dostat lepsi svetelny vykon, pri nizsich proudech nez co predvadi ted.

              0 0
              • pepko  

                tak tak tak  … treba cakat !!! … bude lepsie !!!

                0 0
                • kcvalin  

                  Lepsi pravdepodobne bude, ale cekat na neco nema smysl.

                  0 0
                  • Jirik123  

                    jj, to je jako s pocitacema. to by clovek mohl cekat vecne:)

                    0 0
                    • drtyc  

                      kdyz me se nelibi vydrz aurory…

                      0 0
                      • pepko  

                        ani mne …

                        ale lepsia buducnost nas asi necaka … o takych 5 rokov tu budu lampasiky rovnakych rozmerov s vykonom 1500lumen a vydrzou zase iba hodina :-)))

                         
                        0 0
                        • aurorak  

                          Presne ako pises. Ved ta Aurora neni nejak draha, takze na preklenutie kym pride nova generacia svetiel je uplne fajn. Vzdy je to lepsie ako kupit v nejakom bike obchode 4–5 tisicove 150 lumenove svetlo 

                          0 0
                        • aurorak  

                          Ozaj Pepko, ako vlastne drzi ten kolimator od Sekonixu na tej diode? Co ho tam upevnuje ked pises ze nozicky si sekonixu vylamal?…Spravne som to pochopil, ze tu optiku tam drzi vlastne vonkajsie sklicko o ktoru sa opiera ta stahovacia paska a a o pasku sa opiera optika? Je to dostatocne uchytenie? Nemeni sa neustale pri otrasoch vycentrovanie diody v optike?

                          0 0
                          • pepko  

                            optika sedi dobre na ledke … pokial sa spravne vyplni medzera medzi sklickom a optikou, tak to drzi pevne a nijako sa to nehybe … absolvovalo to viacero jazd na biku a nic sa na tom nemeni …

                            0 0
                      • Jirik123  

                        tak si pořiď kentro, 600 lumenů přes 7 hodin s jejich nejlepším battery packem. sekonix optika s širokým kuželem…

                        nebo něco od hope, lupine… možnosti jsou, jen to nestojí pár šupů;-)

                        0 0
          • Ricci  

            Kto potrebuje jazdit a aj nieco vidiet,tak kupuje hned a nespekuluje,ja som kupil pre istotu 2ks,jazdim ako kamion :-)))

            0 0
      • Jogador  

        Vtipný nick:)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce