• vasek80

    Aurora tu má minimálně 2 velmi obsáhlá vlákna a dalších nepočítaně menších.

    Takové perfektní světlo jako TR-801 si zaslouží také své vlastní.

    Právě jsem dokončil upravu své TR-801 kdy jsem původní Cree XR-E Q5 vyměnil za CREE XP-G. Nejnáročnější bylo vystředit novou menší LEDku do středu. Kvůli tomu že je nová LED nižší jak původní jsem pod ní dal mosaznou podložku a celé to slepil teplo vodivým lepidlem. Výsledek je perfektní s akumulátore na 4,05 V je z ní skoro více světla jak z mé 2 modové Aurory a hlavně se podstatně rozšířilo ohnisko, teplo také vede perfektně což jsem už poznal při pájení. Už se těším na tmu až to pořádně testnu venku. Jedna TR-801 s takovou úpravou a druhá neupravená s uzším ohniskem pro svit více do dálky můžou být perfektní hlavní světla pro jízdu v lese a s čelovkou věřím, že nebudu už mít potřebu schánět nějakou výkonější „1200“ lm DX svítilnu.

    Na fotkách původní LED, již upravená TR-801 a kužel před a po úpravě se stejným akumulátorem v koupelně bez světla ( čas 1/60s f4,5 iso 200)

    0 0
    • Smazaný účet  

      TRko je fajne a ac jsem uz uvazoval o jeho prebastleni, rozhodl jsme se ho nechat jak je. Na rititkach mam svetlo typu aurora namirene docela daleko pred sebe takze mam docela prijemne osvetlene vsechno pred sebou-vcetne nizsich vetvi. Tve TRka na helme s uzkym kuzejem se zase staraji o prosvetleni mist pres ktere si to zrovna valim. Diky uzsimu kuzelu/vyssi intenzite ve stredu slusne prosvetli i vzdalenejsi mis­to.

      Spise uvazuju jak ziskat vetsi svetelny vykon pri stejnem kuzelu:)

      0 0
      • vasek80  

        Je fakt že po úpravě to bude něco jako mlhovka. Osvěcovat širokým kuželem terén tak do 10 metrů před kolem.

        0 0
      • Smazaný účet  

        TR801 mám taky a ten silnější střed má přesně ten smysl, jaký uvádíš. Tedy kompromis mezi šířkou kuželu a osvětlenou vzdáleností před kolem. Nevidím důvod nic měnit.

        0 0
    • pepko  

      uprava fajn, skoda len, ze kupujes ledky pochybnej kvality z dealextremu …

      cutter.com.au ponuka zarucenu kvalitu a presne typove oznacenie … na vyber ma vela roznych vykonovych aj farebnych moznosti …

      http://www.cutter.com.au/proddetail.php…

      len tak narychlo co by som si odtial vybral ja …

      S2 2B = maximalny svetelny vykon v najteplejsom dostupnom cool white odtieni …

      R5 2C = trosku nizsi vykon, ale lepsi farebny odtien asi 5500K …

      R4 5B1 = super farba, neutralna biela asi 4200K a stale dobry svetelny vykon …

      0 0
      • pepko  

        cena XP-G je vsak momentalne vyssia ako cena XM-L … takze mozno je lepsie ist rovno do XM-L, najma pre tych co chcu sirsi kuzel …

        napriklad T5 3C ma vynikajucu cenu a pritom perfektny farebny odtien asi 4900K, co moze byt na bike uplny ideal …

        http://www.cutter.com.au/proddetail.php…

        mam z tychto led urobene osvetlenie v dome a je to pre oci velmi prijemny odtien …

        0 0
        • vasek80  

          Když objednávka a pošta z DX je snadná. Rád bych zaplatil víc za kvalitnější LEDku. Teplejší odstín by byl fajn, tohle je až noc studené.

          0 0
          • Ricci  

            ako som zbezne pozeral,tak aj ten shop,co uvadza pepko,v pohode zaplatis cez PayPal,takze ziaden podsttany rozdiel oproti DX a dodacia doba bude oproti Cine tak svrtinova :-)

            0 0
            • vasek80  

              HM, 14€ pošta

              0 0
              • pepko  

                ked sa spojite viaceri, tak nad 99$ je postovne zadarmo …

                a ked zadas kupon CPFDISCOUNT, tak mas este 5% dole …

                0 0
                • pepino  

                  A zaplatí 20% dph a poplatek poště

                  0 0
                • vasek80  

                  pepko- ty se v tom pořádně orientuješ. Jáka je nej volba na kolo v poměru výkon/výdrž? Teď vidím, že Aurora je skoro nesmysl, protože po pár minutách svícení svítí jako upravená TR-801 a s delší dobou dokonce bude svítit hůře. Je mi jasné že se čipy LED pořád zlepšují, ale co teď by bylo ideální pořídit, případně zbastlit aby to vydrželo stabilně svítit přez hodinu na čínské aku a mělo to rozumnou velikost? Nebo si mám k upravené TR-801 pořídit dvě na helmu s původním užším ohniskem a neřešit?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pokud se ti neche vubec nic bastlit, tak bych sahl po tomhle na riditka:

                    http://www.dealextreme.com/…ck-set-82510

                    A k tomu 2× TR801 na helmu…ano, jsou i vykonejsi svetla ve stejne velikosti, ale TRko beru s ohledem na vydrz.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Nestálo tohle ještě nedávno o takových 30 USD víc? :-O

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ty drazsi jsjou tam stale, stejne svetyklo s P7 ledkou stoji porad cca 70$…nejak se mi nehce patrat po tom, proc je tohle levnejsi, asi ho vyrabely deti, tak byly mensi nahlady…

                        0 0
                    • vasek80  

                      Věřím, že to musí svítit luxusně, ale už jsme za bezcelním limitem, tedy bez DPH.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Kdyz to rozdelis tak je docela sance ze to projde..na balicky pisou nizsi cenu. Kdyz bude mit celnik naladu, tak ti to prostoura, to jo…

                        0 0
    • Vilém  

      Pridavam se, tento upgrade je velmi prinosny. Mam to tak asi 3/4 roku a spokojenost.

      0 0
    • jIrI___  

      Měla ta výměna ledky nějaký vliv na dobu výdrže baterie?

      0 0
      • vasek80  

        Otázka spíše na Viléma já zatím nevím, ale vzhledem k tomu, že by měla být TR-801 regulovaná, tak by měla být výdrž stejná s každou LEDkou.

        0 0
        • Vilém  

          Nemeril jsem to. Ale predpokladam, ze proud je dany regulatorem, tzn. bude to zrat stejne, jen vic svitit.

          0 0
    • Smazaný účet  

      tr-801 má široké využití ;-)

      0 0
      • obda  

        Už vidím reklamní slogan „TR-801 – úzký kužel, široké využití“ ;)

        0 0
      • madcat  

        Vidím dobře, že tam máš nějak upravovanej ten vypínač..?

        0 0
        • Smazaný účet  

          jednak to nemá reflektor – je tam holá ledka, aby to svítilo rovnoměrně po celý ploše i na široký ohnisko, a jednak místo vypínače BYL otočnej přepínač s x stupněma osvětlení. tak dlouho jsem si řikal, že tu tyčku musim uříznout a nahradit něčim smysluplnym, až mi to upadlo a urvalo se. teď je tam zas jen vypínač.

          0 0
      • vasek80  

        Tak přesně ke kameře by se to širší ohnisko hodilo.

        Jinak jsem byl svítit venku a je to po úpravě hodně světla všude, ale nastavit to bude chtít tak max do 7mi metrů před kolo. V kombinaci s druhou s původní LED to bude dobré.

        0 0
    • Smazaný účet  

      já zas rád TR301 :-)

      http://stalker.wikia.com/wiki/TRs_301

      0 0
    • Tomcat  

      Nechápu co ten bulvární nadpis.

      Jaká kultovka?

      0 0
      • madcat  

        Je to poměrně profláklý (a dobrý) světlo a má ho hodně lidí, asi proto. Není asi třeba se hned začít přít o vhodnosti nebo nevhodnosti použití slova „kultovní“.

        0 0
        • Tomcat  

          Ano já čekal, že nějaký rám, nebo kolo. Tedy něco skutečně kultovního a né spotřebák.

          Upřímě je zajímavé jak si někdo na tak z mého pohledu pitomém komponentu ujíždí. To samé je poznat ve vláknech o cyklocomputerech a tepácích. Já to považuju za minoritu , tak to slovo kultovka u mě vyvolává úsměv nad nekritičností autora.

          0 0
          • vasek80  

            Někdo jiný zase bude považovat rám a nebo celé kolo za spořebák na který si navěsí své oblíbené věci jako cyklocomputery, tepáky a baterky. To že něco není kult pro tebe ještě neznamená že není pro skupinu ostatních. Spousta lidí má spoustu zálib a pro někoho jsou kultovní motorky, auta, rakety, letadla, telefony a tito lidé by se stejně usmívali pokud bys jim ty řekl co považuješ za kultovní ty. Pro ně by to bylo stejně úsměvné, nekritické a pitomé jako pro tebe toto. Není od věci se naučit tolerovat vkus a nevkus ostatních.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Myslíte, že tenhle džák výše zmíněné světlo udrží i v terénu?

      http://www.velohanak.cz/…vetla-force/

      Díky!

      0 0
    • royal  

      taky jsem sel touhle cestou, ale po prvnim laborovani s ustredenim ty ledky jsem pristi XP-G koupil s 16 mm base, presne se tam vejde (sku.44306)

      Ted ale mam na helme WF 502B s XM-L a to je jeste o trosku lepsi (sku.55239)

      Ozkouseno na letosnich 24-hodinovkach a vpohode vydrzely (jak 501, tak 502B ) :-)

      0 0
    • vasek80  

      Neznáte někdo některou z těchto dvou?

      http://www.dealextreme.com/…-18650–57097

      http://www.dealextreme.com/…-18650–93264

      Ta druhá menší by se mi moc líbila, akorát by to chtělo vyměnit regulátor za nějakej max 1500 mA

      0 0
      • pepko  

        nepoviem ti co je lepsie, nemam ani jedno … ale doporucoval by som kupovat nieco co ma aspon naznak nejakeho chladenia, trochu nejake rebrovanie, nemusi byt vela, ale aspon nieco …

        0 0
        • vasek80  

          Je jasné, že na chlazení to bude mít menší plochu. Je otázka jak by se to chladilo za jízdy. Doma bych to asi neriskoval nechat svítit déle jak pár minutek.

          0 0
    • vasek80  

      Netušíte někdo jestli se dá u nás sehnat Cree XP-G R5 na 16mm základně? Ty z DX jsou hrozně fialové.

      0 0
    • mr.antik  

      Hodím to sem i když je to asi trošku obecnější dotaz.

      Mám nějaký tyhle starší světla (2× 801, 2× auroru, 1× H6) a přijde mi škoda, že už trošku technicky zastarávají, tak jsem si řekl, že bych přes zimu zkusil trošku pokutit a předělat je na nejnovější diody.

      Tj. která dioda je asi dneska na trhu nejlepší?

      Něco takového?

      http://www.fasttech.com/…3889/1570602

      A teď otázka – jak jsou u těchto světel řešený módy? V driveru nebo ve spínači? Nebo je to typ od typu?

      Co je rozhodující pro výběr driveru? Ten původní je asi nepoužitelný, nebo ano?

      Dají se někde dohledat „vhodné“ typy driveru pro konkrétní diody, ideálně již otestované?

      0 0
      • vasek80  

        Drivery používám tyto – http://intl-outdoor.com/…1-p-254.html podle toho kolik chceš aby teklo do LEDky, tak volíš počet těch 7135 blbounů (nevybavím jak se to jmenuje), co jeden navíc to 350 mAh navíc. Já mám právě v TR-801 tento 4×7135 (1,4 A). Dají se nastavit od 2 do 5 modů. Většinou používám 2 (10 a 100%) a nebo 3 (5, 30 a 100%).

        Do TR-801 jsem dal hodně teplou XP-G2 např.- http://intl-outdoor.com/…d-p-779.html

        Ale bylo potřeba vyměnit reflektor tuším za 16mm.

        Bohužel mi odešly během chvíle ve 2 svěětlech spínače a ty originální do TR-801 nemůžu sehnat a tak je rok rozebraná v šuplíku.

        0 0
        • mr.antik  

          no a kolik jich má být pro tu diodu co jsem dával?

          Např. pro tuto variantu, aby to svítilo naplno, nebo s nějakou menší rezervou proti přehřívání…

          http://www.fasttech.com/…3889/1425004

          Vlastně pro mě by byl asi ideální odkaz na nějaký návod, jak si takové jednoduché světlo postavit, jenže co jsem narazil, tak většinou to jsou složitější světla a to mě dost mate (více diod, přepínání atd..)

          0 0
          • Vilém  

            Tak pro tuto LED by to mozna chtelo driver s vetsim proudem.

            Mody ve spinaci myslis jak? To snad mely jen nejaky historicky aurory, ktery nemely driver a jely bud naprimo, nebo pres odpor.

            0 0
            • mr.antik  

              ok je to možný, jen jsem na to někde narazil, že byl driver, který měl třeba 4 kontektory pro různé módy.

              Spínač je ve skutečnosti teda co? Ten dělá jen krátkodobé odpojední pro přepnutí módu?

              0 0
          • oddie  

            Až budu mít chvilku, nějaký fotonávod vám tu udělám…

            Pokud chceš, aby to svítilo co nejvíc, tak standardní drivery s 7135 jsou s 8ks – to dává 2,8A. Já používám pro tahle světýlka 7× a 6× – tzn. 2,4 nebo 2,1A, o malinko míň to hřeje a trochu déle vydrží. Módy jsou volitelné propojkou na plošňáku, na výběr je z několika kombinací.

            0 0
            • vasek80  

              6× 7135 je pro XML2 ideál. Se Panasonic akumulátorama dávají 2,1A cca 60 minut přičemž pod 2A klesnou až po 65 minutách. Oproti tomu čínské akumulátory zvládají nad 2A jen 30 minut.

              Navíc 2 světla s XML2 a tím 2,1A drievrem zapnutá na 30% jsou luxusně nadimenzovaná a obě na 100% jsem zapínal opravdu jen pro machrování.

              0 0
            • mr.antik  

              Dík to mi asi stačí, pokud jde ten driver trošku konfigurovat…

              A didoda z toho mojeho výběru výše je tedy OK nebo už je dnes zas něco lepšího?.

              A spínač tedy stačí jakýkoliv.

              0 0
            • Luma  

              Kdyby ti to vyslo s tim navodem tak bych byl rad,hlavne at je to pro totalni el.analfabety jako ja :-)

              0 0
              • mr.antik  

                tak já myslim že asi nejhorší bude vybrat ty vhodný a kompatibilní díly (ideálně včetně odkazů na rozumný eshop)… pak už stačí jeden obrázek v rozloženým stavu, jak jsou ty čtyři nebo pět drátů (dioda, driver, spínač, baterka) pospojovaných.

                0 0
                • Luma  

                  Presne tak jsem to myslel.

                  0 0
                  • vasek80  

                    Mě nadávno začaly zlobit mody, tak jsem toho využil a při opravě jsem udělal 2 rychlé fotky.

                    Dnes už chodí drivery a s napájeným vodičem, tak je to o to snazší. Stačí jen driver dát na své místo, proletovat ke kostře jednu hvězdičku (podle toho kolik chceš modů – na fotce 3 mode), pod LEDku dát trošku teplovodivé pasty a napájet červenej vodič na + a černej na -, toť vše.

                    0 0
                    • vysmátej bajker  

                      je to s těma modama u všech driverů stejný?Dá se někde zjistit kolik a jaké mody budou při ukostření jednotlivých hvězdiček? čistě náhodou nešlo by nějak zpomalit to šílené strobo a ideálně i ubrat výkon?

                      0 0
                      • vasek80  

                        V domácích podmínkách to strobo nezměníš. To by se musel přeprogramovat řídící procesor (či jak se to jmenuje). Jinak ještě obrovská výhoda těchto driverů je, že si hlídají a vypínají při 2.8V, takže s klidem se dají používat nechráněné akumulátory.

                        V odkaze jsou možnosti zapojení.

                        http://farm8.staticflickr.com/…8d486d5b.jpg

                        0 0
          • vasek80  

            Já si jako první stanovil jak dlouho chci aby to svítilo na 100%.

            Jezdí se u nás noční sprint a s rezervou jsem chtěl aby mi vydrželo světlo se značkovým Panasonicem 60 minut. Takže to byl 6×7135 driver. Oproti tomu můj bastl s 12×7135 vydrží na 100% jen 15 – 20 minut.

            Za mě idelál jsou dvě světla s 2,1A (6×7135), přičemž při svícení obou na 30% a občasným přepnutím na 100% jsem je ještě během noční vyjížďky nevybil a když obě svítí na 30%, tak mám světla až dost.

            0 0
            • mr.antik  

              12×? Na jakou diodu?

              0 0
              • vasek80  

                XM-L2 U3 na měděné podložce

                0 0
                • mr.antik  

                  a není problém s chlazením? Nebo to máš jen na kolo když je venku pod 5st?

                  0 0
                  • vasek80  

                    Není, to nesvítí dlouho a je to ve velkém těle.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      Ok, ale ty lumeny přece nejdou takhle donekončna, ne?

                      Já myslel že tyhle diody maj maximum těch 1000 china lumenů někde okolo třeba 3000mA a pak už hoří :-)

                      0 0
                      • vasek80  

                        XM-L2 T6,U2 a U3 mají při 25° přez 1000 lm na těch 3A, samozřejmě každej další W navrch už nepřidá díky klesající účinnosti tolik, ale nějaká 100 to jistě ještě bude. Ono po zahřátí a ztrátách na reflektoru a skle je to stejně pořád pod 1000.

                        Já se raději vydal cestou 2 světel na 2100mA a těch čistejch 1000 tam bude s přehledem. Stejně ale svítím 2× 30% a jezdím s 500. To mi ale stačí. Tvrdím, že cokoli nad 50 je zhýralost.

                        0 0
                        • mr.antik  

                          Určitě, jednak mi jde o využití těla té 801, kde bych z toho chtěl vysosnout co nejvíc (samozřejmě ne pořád, od toho jsou módy) a pak mám v hlavě ještě světlo na běhání a běžky – 2–3 rozptýlenější di­ody.

                          Dají se zapojit na jeden driver dvě diody, že bych tam dal driver např. 4200mA? Nebo to už se řeší nějakým složitějším zapojením?

                          0 0
                          • vasek80  

                            Jinak jsem myslel nad 500 (napsal jsem 50). Na 2 ledky to chce jiné drivery, ale to už jsem nezkoumal, nic takového nemám.

                            0 0
                          • drood  

                            Ledky zásadně zapojovat sériově. XM-L se dá provozovat i na 6A, ovšem při kvalitním chlazení. Ale pokud teda toužíš tu 801 zachovat, tak do ní vraz MT-G2 a napájej to 8,4V. Už jsem to tu někde dával… Uvidíš i za roh:)

                            0 0
                            • mr.antik  

                              No zas žádný šílenosti, prostě to samý světlo, jen lepší střeva. Čím se napájí 801 aby měla 8,4V?

                              0 0
                              • vasek80  

                                Do TR-801 je nejlepší to co jsem psal. 1400mA 2 mode driver a nějakou teplejší XP-G2. Má to poctivých 400 lm a vydrží to 2 hodiny.

                                Jinak tě varuju, že se stejně při změně LEDky nevyhneš nákupu nového reflektoru. Já to udělal, protože ji mám rád.

                                0 0
                                • vasek80  

                                  Tady je

                                  0 0
                                • mr.antik  

                                  no a jaký reflektor máš? Tam to bude dost o testování, ne?

                                  Radši něco širšího rovnoměrného…

                                  0 0
                                  • vasek80  

                                    To nebylo o testování. Vybral jsem XP-G, protože mám s XM-L zkušenost, že na malých reflektorech mají moc široké ohnisko a já chtěl nějakej střed. XP-G je právě takovej idál, ani široké, ani úzké ohnisko. No a k XP-G jsem sehnal jen jeden reflektor v potřebném rozměru. Nemám tu posuvku, můžu ti to změřit.

                                    Úplně nahoře ve starých fotkách je vidět změna ohniska na XP-G, toto je podobné.

                                    0 0
                                    • mr.antik  

                                      no tak já to zkusim žejo :-) Je to pár dolarů a osobně mám radši širší ohnisko než svícení do dálky. Pak mám ještě dvě Aurory, které bych asi udělal stejně, pokud se tam vejde driver. Takže bych mohl mít Aurory na řidítka a 801 na helmu – kde bych jí ještě klidně pomohl difuzerem, aby bylo vidět za roh.

                                      0 0
                                      • vasek80  

                                        Já si právě objednal jiné tělo. Štvou mě ty bílé spínače. Odešly mi 3 a nedají se sehnat + na ty černé není místo. Mám kvůli tomu 3 nefunkční světla. Jak jsem si to tu dnes přečet a kouknul na tmu ven, dostal jsem chuť se v tom zase hrabat. Asi vše komplet přehážu do nových těl s pořádnýma spínačema.

                                        Mám jednu tuto – http://intl-outdoor.com/…t-p-535.html a to zpracování je parádní.

                                        Teď jsem objednal – http://www.fasttech.com/…shlight-host pokuď tam nebude reflektor na XML (jakože asi bude), tak bych tam přeházel 801 a rozloučil se s ní (ač mě to mrzí, byla to citovka).

                                        0 0
                                        • mr.antik  

                                          mě spínače makájí… akorát vlastně na těch aurorách bych ho musel nějak pořešit, mám ty dvoumódovky s odporem.

                                          0 0
        • mr.antik  

          Plus teda všechny tyhly drivery mají „módy“ v sobě? Ve spínači ne?

          0 0
          • drood  

            Vždycky jsou módy v driveru, spínač je jen spínač. U ručních svítilen, které mají vypínač vzadu, jsou módy v driveru, který je v hlavě svítilny, u těch, které mají vypínač vpředu, je tlačítko součástí driveru, u cyklosvětel taky.

            0 0
      • oddie  

        Jo, akorát si tam vyber z té nabídky 3B, abys to neměl modré…

        0 0
    • mr.antik  

      Tak já bych teda rád objednat díly, ideálně kdyby to dorazilo ještě do vánoc (tj. s možnoostí nějaké lepší pošty)…

      Jaký je rozdíl u diod mezi base plate, nano plate, copper plate?

      JInak jsem se díval, že nabídka driverů na fasttechu je celkem marná, kde tedy seženu lepší výběr 2,8A drivery, ideálně něco v 16–17mm průměr.

      Plus nějaký větší výběr diod, ať to nemusím brát po kouskách z různých shopů…

      S možností nějakého rychlejšího doručení, ať to netrvá do února. Případně i tip na levou mikropájku s příslušenstvím by se hodil, klasikou už to asi nebude to pravé…

      0 0
      • vasek80  

        Já nejraději objednával zde. Ale do vánoc můžeš zapomenout takžka odkudkoli vyjma nějakých expresních doručení za 40 dolarů.

        Cooper plate je měděná. LEDka má udávaný výkon při 25° pak to klesá a měď lépe vede teplo od čipu jak hliník. Hlavně ale je na měděné čip přímo napájen a na hliníkové nalpen a tím se také podstatně zhoršuje přenos tepla.

        http://intl-outdoor.com/

        0 0
      • oddie  

        Jestli to chceš do vánoc, tak leda by ses stavil u mě :D Mám tu navíc nějaký ten driver z KD, má trochu jiné nastavování, ale jinak je stejný. 3B ledky ale nedám, jedině 3C nebo 4C. Pájím to trofejní trafopáječkou z r. 1985, co jsem si tehdy uškudlil z kapesného a tajně koupil :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Na DX je 50% sleva, poraďte, jaké je aktuálně asi „nejlepší“ menší světlo a baterky? Dík.

      0 0
      • RomanH  

        To, na ktere daval odkaz Obda v zarijovem ci srpnovem vlakne, ale neni to z DX ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          To nový co má Pája mě moc nepřesvědčilo, připadlo mi to rozptýlené už moc…

          Co totok nebo totok?

          0 0
          • oddie  

            A10B mám, zpracování nic moc. Radši Convoy z Fasttechu, za cca 15USD kvalita podstatně lepší a vybereš si i ledku dle barvy…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ale XM-L2 T5, T6 nebo U2? :)

              0 0
              • Paja  

                T6 nebo U2, podle toho, jakej si vyberes odstin.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Aku předpokládám Panasonic protected?

                  0 0
                  • oddie  

                    Protected do toho nedáš, máš to v popisu.

                    0 0
                    • obda  

                      Mám pocit, že jsem do toho protected dal, můžu to večer zkusit.

                      0 0
                      • Paja  

                        V popisu maji max. 67 mm, ted jsem zmeril, ze by mi tam veslo asi 68mm a pokud by se fest stlacila ta predni pruzina, asi by tam tech 69,5, co uvadi u protected Panak, veslo.

                        Nevidim ale duvod proc to delat, krome par dosluhujicich ultrafiru mam uz vsechno unprotected, akumulatory do mrte nevybijim a navic novejsi svetla uz maji ochranu pred podvybitim.

                        0 0
                    • McBlacky  

                      už jsem to skoro objednal :( to by mi asi trochu vadilo, mám doma Panasonic nebo Soshine. Oboje o něco větší něž klasický trustfire a to jak délkou tak šířkou. Paradoxně s těma delšíma dost světel funguje lépe (odolnost na klepání a změny modů, vypínání)

                      0 0
                      • oddie  

                        Půjčím ti S5 na vyzkoušení, jestli chceš. Já do toho taky dávám Panasoniky.

                        0 0
          • obda  

            Convoy S2+, rozptýlené to sice je, ale jelo se mi s tím super (Paja má XM-L2 T6–4C, já XM-L2 T6–3B )

            0 0
      • jIrI___  

        Ta sleva platí jen na zboží z téhle stránky , ne?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.