• fousac

    Malý průzkum:

    Zúčastnili by jste se nejaké libovolné organizované, více či méně závodní akce??? (maraton, XC, MTBO etc.) Za jakých podmínek??? (počasí, zázemí …)

    Zkuste se zeptat i svých okolovanýych, leč neobike-fórovaných přátel..

    Ď za odpovědi…

    0 0
    • Martin  

      Pokud se postavím na snowboard a ty mě budeš tahat na kole, zůčastním se jakéhokoli závodu a následujícího večůrku milerád!!!

      0 0
    • Vojtíšek  

      Já jo.

      Ale žádný ježdění po asfaltu. Pěkně terén a rozhodně pořádnej trip (ne několik okruhů) Počasí sníh, led, mráz – to můžu.

      0 0
    • vlk  

      já klidně.Akorát by to muselo být někde na moravě.Do čech by se mi jezdit nechtělo.Jo a když zimní tak jedině pokud by byl sníh a led.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jo. Ale terén. A ne moc dlouhý, abych neprostyd dyž se zpotim. Podmínky jednoznačně možnost odpočinku a převlíknutí se v teple. A taky ne moc rychlý, aby to neodnesly průdušky. A samozřejmě za dekentní startovný, aby to nebylo pojatý jako cosi exkluzivního (jako ten „zimní maraton – jediná akce svého druhu na světě“ co dělá mohila). A taky nemam rád dyž se xc jede na vyřazování při předjetí. :o)

      0 0
      • vlk  

        v zimě musíš mýt takový oblečení a jezdit tak rychle aby ses nezapotil.To je základ.V zimě jezdím i 5–6 hod vyjížďky , kdybych se spotil tak bych byl hned druhý den nemocný.Asi tak.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já bych se zpotil i v plavkách v –5°C… :o(

          0 0
          • vlk  

            asi jsem to blbě napsal samozřejmě že se potíš ale jde o to aby jsi se potil jen trochu aby to stačilo oblečení-myslím kvalitní trikot a bundy apod z membránovitého materiálu odvádět pryč.neboli potit se nmůžeš, ale nesmýš být politý jakoby vodou, jen velice mírně vlhký a oblečení musí být suché dobře odvádějící pot.Někteří se v zimě zbytečně moc navlékají a to je chyba.DFejme tomu -oblékat se jak na běžky-na závody.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jo, jenže já se potim jak prase. Neska ráno moira duo + pouze lehký neprofuk a stejně se zpotim. Gdyž si v zimě vemu goráč bundu tak se mi pot srazí zespodu. Mně nic nepomůže. :o)

              0 0
              • blue  

                dneska rano taky bylo vedro jak prase :-)

                0 0
              • MartinXC  

                To znám, já jsem po těle zlitý po pár metrech. A je jedno co na sebe nevleču. Rozdíl je jedně, jestli pak nastydnu nebo ne a jestli to oblečení vlhko odvede, nebo se v tom koupu. Takže v zimě dávám dvě vrstvy levron+klimatex těsné na tělo, pak hodně vzdušný řídký svetr a na to windtex. Důležité, aby to moc neprofouklo, ale dýchalo. A v létě jen ty dvě vrstvy na tělo (levron + cyklodres). Jen když jdou teploty přes 28stC, tak dávám vrstvu jednu (levron).

                0 0
      • senožrout  

        Od čeho jsou moiry a takový hadry? Copak ty v zimě nejezdíš třeba na běžky? Vždy? je to skoro stejný. Tak do –10 mi to přijde naprosto v pohodě… Do takový teploty na kole normálně jezdím. Na běžkách i v –17.

        0 0
    • J.A.V.  

      Já určitě pojedu na Ruskou Sibiř, a taky přemejšlím o zimním triatlonu, jestli by se konalo něco blíž než na Vysočině. Takže jo, zúčastnil :)

      0 0
    • MartinXC  

      Ano, ale:

      • aby tam nebylo moc lidí (čekání půl hodiny na startu – nic moc). Možná závod typu časovka by šel, start v intervalu 20–30sec.
      • hodně na sněhu nebo zmrzlé půdě (tedy při teplotě pod nulou), ale to chce dobré cesty, jinak je to trápení
      • když závod, tak do 50km, delší začíná být nebezpečné
      • v cíli místo, kde se dá v teple rychle převlíct do suchého, teplou polívku, čal se slivovicí, svařák, …
      • a prostor pro odvoz zpět do civilizace (domů)

      Jako příklad bych dal třeba v Beskydech z Ostravice na Lysou nahoru přes Ivančenu a dolů kolem přehrady (35km/900m). Vyhřátá hospoda nahoře i dole, manželka s autem jen dole:-)

      0 0
    • peg  

      A já ještě připojím dotaz, jestli jsou na zimních závodech povoleny pláště s hřeby. fenkju

      0 0
      • Vojtíšek  

        Co není zakázané, to je povolené

        0 0
      • vlk  

        dždy? to by bez hřebů na ledě snad ani nešlo.Ale byla by to sranda.Hromadný start a v první zatáčce ledová plotna zamaskovaná posypkem sněhu.Ty jo to by bylo něco do neváhej a toč. :-))

        0 0
    • rock  

      Maraton, cca 50km, mráz (sníh + led), v cíli teplé místo na převlečení (pokud by část startovného šla na pronájem hospody, aby se tam nikdo cizí nepletl, nezlobil bych se) a k tomu všemu spíše méně než více závodní pojetí …

      0 0
    • Thidney  

      mtbo určitě. za neobiko-forové přátele tak 3 dvojice určitě, kdyby to byl mtbo mohl bych zkusit domluvit jeho začlenění do WRC /world rač cup, v zimě tam máme akorát běžky – Boganův memoriál v únoru/ což by bylo cca 20 dvojic jistejch. Jakou lokalitu?

      0 0
    • Meesha  

      Jo, jel bych. Trasa tak do 50km. Hodne snehu (mimo trasu samozrejme) a slunicko. V nejaky vanici bych asi nejel :-) Startovny tak do 400 (v zime toho moc neni) a nejaky fajn teply zazemy – ne stan na louce.

      0 0
    • Jogador  

      No jestli mezi to počítáš i Pražskou zimní padesátku, tak tu zatim mám v plánu…

      0 0
    • TinkTink  

      Jasne…mam v planu Petruvku – Remerx Cup a taky Snehovanky…pripadne co dalsiho se uvidi…nejvic se clovek muze naucit tam :)

      Jinak na zimu pouzivam sekundarniho bajka…tlustsi plaste jsou lepsi a primarni tak netrpi, kdyz stoji doma :o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.