• default

    Cauky!

    V cervenci vyrazime na Slovensko do okoli Spise. Nemate nekdo nejaky dobry tip na ubytovani? Na netu jsem nasel jen nejake hotely, chaty atd,… Nam by vyhovoval nejkay kemp, nebo neco obycejneho.

    Takze bratia slovaci a cehuni, mate nejaky tip?

    Diky, diky…:-))

    0 0
    • pe?an  

      to je náhodička..:),taky se tam chystáme koncem července…se tam třeba potkáme..:) Bohužel tip,ti žádnej dát nemůžu,nocleh většinou řešíme až na poslední chvíli,většinou kempy nebo nějaká vodní plocha…rybník,ře­ka..:). Nenapsal jsi jestli tam budete jen projíždět nebo se zdržíte déle..

      0 0
      • default  

        JJ, my se tam chystame hned na zacatku cervence, nalezli nejake trasy www.slovenskyraj.sk/…dnikyst.html Ubytovani vyresime asi tak jakoze vono to nejak dopadne…:-)) Planujeme se tam zdrze dele, uvidime jak to tam nude vypadat.

        0 0
        • pe?an  

          ..taky jsem zvědavej jaký to tam je,zatim jsem slyšel samou chválu:),mrknul jsem se do mapy a nějaký kempy u Sl.ráje jsou…takže neni co řešit:) My pojedeme přes Liptovskou maru(kromě vody tam jsou taky nějaký jeskyně),Podtat­ří,Spišský hrad,Slovenský ráj a ze Zvolena vláčkem domu:)

          0 0
          • default  

            Taky se na to docela tesim, prijedeme 11.7. tak dyztak dam k dispozici nejake fotecky…:-))

            0 0
          • pavelr  

            Tuhle trasu jsme jeli vloni. Noclehy jsme neřešili. Spali jsme pod stanem, jednou v seníku, jednou v zahradním domku. Myli se v potocích a jezerech. Jeskyně ve Slovenským ráji jsme pro vysoký vstupný vzdali. Pohled na cikánský kolonie je jak z jinýho světa. Výšlap na Spišský hrad s plnou polní byl o plíce a o řetěz. Lístek na vlak koupený v Čechách vyjde o dost levněji. Celkově skvělý.

            0 0
            • default  

              Vzhledem k tomu, ze mame ssebou prislusnice hezciho pohlavi, tak asi senik nebo skarpa u silnice neprichazi v uvahu. Me osobne je to jedno, na vojne jsme pili vodu z louzi, ale ten kemp, nebo neco podobnyho, kde je nejaka moznost sprchy je asi minimum. Co se tyce dopravy, tak asi pojedeme autem, coz je na jednu stranu omezujici, ale zase na druhou to poskytuje uricete pohodli…;-))

              0 0
    • Palo TT  

      Skusal si pozriet www.limba.sk www.abcslovensko.sk?

      0 0
    • djano  

      Tip na ubytovanie nemam, ale davajte si pozor na ciganov, jazdite radsej v skupinkach, hlavne cez dediny.

      0 0
      • vlk  

        to si děláš srandu ne?Já myslel že u Vás žijí cigáni spíše na východu slovenka a slovenský ráj tak moc východně není ne?

        0 0
        • djano  

          Zial ziju tam a uz sa stali pripady ked prepadli a okradli turistov. Pokial neziju v tych ich osadach a su civilizovani, je to dobre. Osobne by som radsej isiel k Banskej Stiavnici (napr. Richnava). Pekne lesy, Pocuvadlo (kupanie), da sa prejst cez B.Bystricu na Donovaly…(a je tam menej ciganov) Inak ciganom sa nesmie zastavovat, ked je ich viac by sa mohlo stat ze bike zmeni majitela. Nie som rasista, ale mam s nimi negativne skusenosti a nemam ich vseobecne rad, aj ked poznam zopar slusnych.

          0 0
        • pe?an  

          nějací se vždycky najdou všude,tak jako u nás.Pravda je že mnohem víc jich je na východě a na jihu směrem k Maďarsku..:) S klukama tam letos jedem už po třetí a mám s nimi zatim jen jednu zkušenost…zvláštní je,že pozitivní.Kamarád si nechal v hospodě peněženku(vůbec o ní nevěděl,domníval se že jen rukavice) a než se pro ní vrátil,tak za náma autem přilítnul takovej tmavší mlaďas s úsměvem a peněženkou v ruce..:)..zřejmě vyjímka potvrzující......

          0 0
        • Mamut  

          Slovensky raj JE na vychode. Juzna cast je ok, ale to nie je tak uplne Spis. Severna cast je hodne cierna, najma dediny a osady pozdlz severnej hranice.

          0 0
        • McBlacky  

          jsem byl na Muráňské planině (pod nízkými Tatrami) a vesničky v podhůří byly fakt hustý. Takový ty značky v některejch mapách -folklór- znamenaj většinou hustě vybydlený cikánský vensnice, takže bacha :-)

          0 0
      • default  

        JJ, to jsem taky slysel… Davat bacha, pohybovat se ve skupine a kdyz tak to mlatit pumpickou hlava nehlava! ;-)

        0 0
        • vlk  

          tou mou 10–15cm dlouhou pumpičkou,no to bych se moc neubránil.To se raději vyhnu té vesnici

          0 0
          • Palo TT  

            Pri Letanovciach je asi medialne najznamejsia ciganska osada na Slovensku. Tur. znacka ide rovno cez nu. Pred par rokmi som tade isiel sam s velkym baglom a nemal som zrovna dobry pocit. Kopec tmavsich deti natrcajucich ruky. Tempo som mal teda slusne, ale bolo to bez problemov.

            Ja nosim so sebou na biku pfeffer spray. Zaveseny, rychlo pristupny na popruhu. Hlavny dovod su psy, ale v pripade nutnosti som ochotny testovat aj ucinky na ludoch (aj ked varovanie na obale od toho razatne odhovara).

            0 0
            • default  

              Ze bych na Slovensko trochu prezbrojil? ;-) Pumpicka se zda jako maly kalibr…

              0 0
              • kungpao  

                Nazdar. Malá rada. Cigáni v osadách sú teraz trochu ostrejší, nakoľko im zobrali 20.000-cové príspevky na decká, nakoľko každý ich má aspoň 30. Isto sa tam cítia iba radaktori Markízy. Radšej osady obchádzaj, vačšina cigánov je slušných max. si vypýta na pivo, ale nedávaj im nič, lebo to je cesta do pekiel. Skupinky obchádzaj, najlepšie veľkou rýchlos?ou. Inak a odvolávka na to že aj v Čechách sú cigáni je dos? chabá, schválne si to zdiaľky obzri a uvidíš ten rozdiel. Severná čas? Slov. raja nie ja na bike až tak vhodná, zvyšok v pohode. Peknú dovolenku, určite budeš ma? zážitky, tak keď sa vrátiš tak napíš ako sa ti tam páčilo.

                0 0
    • Man  

      V Smizanoch je nejaka cestovka, ktora prenajima chaty a chalupy. Skusim pohladat ich telefon a poslem Ti. Tie chaty su tam rovno v lese, takze s asfaltom sa stretnes az pri odchode. :))) Pripadne sa este spytam kamosov co tam maju chaty ci sa nieco neda robit.

      0 0
      • default  

        Jeeeee, tak to by bylo super. Diky moc…:-))) Chajda primo v lese, to zni dobre. Bude nas cca 5–8, takze jsme na prostor zcela nenarocni.

        0 0
        • Man  

          Tie chaty sa prenajimaju podla poctu ludi (presnejsie, podla poctu posteli v chate) a najlacnejsie je to ked sa dohodnes priamo s majitelom. Opytam sa a dam Ti vediet.

          0 0
          • default  

            Perfecto, jeste jednou dik… …mas u nas flasku! ;-)

            0 0
          • krbec  

            No to jo, pokud by se zadařilo, tak jsem taky všema deseti pro chajdu v lese!!! Dej pak taky vědět co piješ, a? víme jakou láhev přivézt:-)) Jo, abych se představil … jsem taky jeden z těch 5 – 8:-)

            0 0
        • Man  

          Poslal som Ti mail.Caf.

          0 0
    • krbec  

      Ahojky, ještě bych měl jeden doplňující dotaz k cestě a to – Jáké mapy jsou na kolo nejlepší? V ČR jsou k dostání akorát mapy od www.vku.sk , tak jestli je tam i nějaký jiný, lepší vydavatel? Případně jaký máte zkušenosti s mapama v SK? Dííííky:-)

      0 0
      • djano  

        Na jazdenie su mapy od vku dostatocne (kto by mohol mat presnejsie mapy ako vojaci). Okrem toho turisticke znacenie na Slovensku je dobre. Vydava sa aj edicia cykloturistickych map, ale mne osobne sa viac pacia (zdaju sa mi prehladnejsie) klasicke turisticke.

        0 0
        • pavelr  

          V slovenských cykloturistických mapách najsou zakresleny turistické trasy.

          0 0
      • Palo TT  

        Turisticke 1:50000 od VKU Harmanec. Podla mojich skusenosti su dost presne (lesne cesty, zvaznice…). (Niektore casti su aj v mierke 1:25000, ale 1:50000 staci)

        0 0
        • krbec  

          Díky za info … aspoň si tedy koupíme mapy tady a nebudem muset propadat panice na místě :-) Už to tady bylo možná zmíněný na začátku, ale jestli budete mít někdo cestu kolem, dejte vědět … dá se jezdit i ve více lidech .. :-) Teda pokud se konečně dohodnem, kam že to vlastně pojedem … :-))))

          0 0
          • Mamut  

            Bezne slovenske mapy 1:50000 VKU Harmanec su hodne lepsie ako klasicke ceske Shocarty. Najma co sa tyka uvedenia podrobnosti a vysok.

            0 0
    • muff  

      Cykloturistika 5/03 – celá věnovaná Slovensku vč. Sl.ráje.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.