• fousac

    vim vim, uz se to resilo, ale to bylo tusim jeste starym foru… a opakovani je matka moudrosti.. :)

    tedy: jak vozite bike vlakem??? jaxe v praxi projevi, je-li v jizdnim radu ikonka jizdniho kola??? jsou letos nejaka zlepseni oproti letum minulym??? (to vypada ze CD zacinaji podporovat cyklistiku, i vlatni bike-pujcovny zavadeji.. :)

    0 0
    • peky  

      nevim :) vozim bajk sebou v takový tý předsíñce

      0 0
    • Pá-dlista1  

      No ja nevim jestli zacinaj podporovat, ale rek bych, ze asi tak od novyho roku si sebou nevezmes kolo do rychliku (kdyz nebudou chtit) a z ostatnich vlaku te vyhodej jak se jim zachce. Krom toho nemas narok, jet ve vlaku vic jak ve 4 lidech. Pruvodci prudej az to hezky neni. Vagony k tomu uspusobeny nejsou (vykladka, nakladka a preprava vubec). A listek na kolo si v pokladne nekoupis, tudiz musis ve vlaku. Ve vlaku ti ho prodaj, ale plati jen do cilove stanice toho vlaku, takze pri presedani se procedura opakuje. Pri tech spojich s mnoha prestupy te taky muze listek za kolo stat vic nez za sebe. Tot ke „zjednodusene“ preprave jizdnich kol „kozi drahou“. Rad uslysim, ze to nekde je nebo by melo byt jinak.

      0 0
      • blue  

        pokud vis, ze budes prestupovat vickrat, tak jsou zavedeny i prestupni jizdenky, tri druhy podle poctu dni, tusim, nejlevnejsi je na celej den asi za 50 nebo 60 korun, podrobnosti opet budou na webu CD

        jinak ja mam s jezdenim vlakem celkem dobry zkusenosti, obcas se sice najde nejakej prudic (a casteji spis mezi cestujicima, nez mezi zamestnancema CD), ale tomu se nevyhnes nikde :-)

        a parkrat se mi dokonce i stalo, ze mi kolo nechali ject zdarma :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          S tou prestupni… to je presne to o cem mluvim. Kdyz vyuzijes nejakou tu slevu, tak se ti lehce stane, ze kolo te stoji vic nez jizdenka pro tebe :(

          0 0
          • blue  

            to je pravda… nechapu, ze jeste nikoho v CD nenapadlo zavest nejakou rozumnou permanentku na kola, treba i nekolik druhu podle casovyho obdobi nebo nejakej podobnej system

            0 0
        • panaczek  

          za 50 na jeden den je zrusenej, je jenom za 60 na 2 dny a vic

          0 0
      • default  

        No ja nevim, ale jezdime obcas vlakem a je to pohodicka…;-) Napriklad Smichovske nadrazi – Berun ci Dobris. Listek se da koupit ve skupinove sleve i s kolama. Nebo kdyz se jede Posazavi tak az za Kameny brod a pak taky klido vlackem. Jesete nas nikdo neprudil, vse bylo okay…:-D To Pa-dlista: Mozna jsi mel smulu…:-

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jistě, několik stanic osobákem je pohodička. 100–200 km se 3 přestupama je ale něco jinýho… Co je nejhorší, pokud jedete na druhej konec republiky, x-krat přestupujete a na konci potřebujete kolo mít URČITĚ u sebe, protože chcete eště nekam jet…

          0 0
          • default  

            Tak to je jina! Radeji buch jel autem a kola hodil na strechu…;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jenže já auto nemam… a mam slečnu ze vsetína… ;o)

              0 0
              • MARIN  

                ..pak prichazi varianta B – poridit si slecnu z blizkeho okoli :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Depak, to já si rači připlatim. :o))

                  0 0
                  • pos3k  

                    na slecnu? :-) jinak je to dalsi thread z praveku se objeveny ne?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      za vlak ke slečně… :o) to je dobrá investice. ano, je. :o)

                      0 0
                      • pos3k  

                        jo jo takova dieselova masina, to je zuzo,to neni masovka :-) to si musis ale hodne priplatit, ze?

                        dik za ubezpeceni

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ale to není špatnej nápad, pořídit si malou drezínu. Kolik by asi chtěli za pronájem dráhy?

                          0 0
                          • pos3k  

                            no kdybys jezdil pravidelne, tak bys mohl delat pravidelny spoj a to by ti dali urcite slevu :-)

                            0 0
          • panaczek  

            …jo, to je ono – bez prestupu je to ok, ale jinak…viz muj vylev vyse

            0 0
        • fousac  

          jenze posazavska to je zvlastni pripad… :) tam sem jezdival vecer do tynce i s kolem a taky no problem.. :)

          0 0
    • blue  

      je-li v jizdnim radu ikonka kola, jde o zjednodusenou prepravu jizdnich kol a kolo si muzes vzit sebou do vagonu, platis za nej 20,– (oproti drivejsku uz neplati jeden listek i na prestupy, takze pokazdy v novym vlaku znovu 20,–, cili naopak zhorseni)

      u pantaku je to jasny, motoracky maj oznaceny dvere, kam muzes s kolem a v normalnich vlacich bys mel spravne byt jen v prvnim nebo poslednim vagonu, abys neprekazel pruchodu mezi vagonama, v praxi jsem nastupoval i do jinych dveri a bez problemu

      pak muze byt K v kolecku, to je pojizdna uschovna, v praxi je to normalni zavazadlak s tim, ze kolo pomahas nalozit, nemusis ho podavat pil hodiny predem v zavazadlovy pokladne a stoji to tusim 60,– korun (to si nejsem jistej, podrobnosti na webu CD)

      no a ve vlacich, co tohle nemaj, musis kolo dat jako normalni zavazadlo, pokud nemas ke kolu takovou oranzovou karticku, tak musis pul hodiny pred odjezdem vlaku kolo podat v zavazadlovy pokladne a vyplnit formular s popisem kola a tak… ta karticka stoji asi dvacku a diky ni muzes podat kolo primo ve vlaku

      0 0
      • Pekáček  

        „K“ v kroužku = 20kč, minulej tejden jsem tak jel ze Smícháče do Hradce rychlíkem. Byl jsem vlídnej a zdvořilej a poprosil o šetrné zacházení a takovej děda byl úplně v poho. Záleží na lidech. Na obou stranách.

        0 0
      • PietroUL  

        Přepravu kola jako zavazadlo rozhodně nedoporučuju. Když jsem viděl, jak moje kolo hodili na ten jejich motorovej vozejk na hromadu dalších věcí, navíc přehazkou dolu, tak jsem si radši ani nepředstavoval, co se s nim děje dál. Hrozně se divili, když jsem ho otáčel. Spadlej řetěz v cílový stanici nebyl výjimkou, jednou jsem úspěšně reklamoval odřenej rám. S pojízdnou úschovnou (K) zatim žádnou špatnou zkušenost nemám. Naložim, vyložim, nikdo jinej ho nemůže někam házet.

        0 0
    • Jester  

      Kdyz je u vlaku ikonka kola, pak lze kolo dopravovat jako spoluzavazadlo, tzv. zjednodusena preprava kol. Tj. vezmes ho sebou do vlaku a das ho na misto k tomu vyhrazene. Stoji to myslim 20Kc a plati se az ve vlaku (radeji si to over). Kdyz neexistuje zjednodusena preprava kol, musis kolo dat vzdy z ruky (do spesl vagonu). Kolik to stoji nevim, protoze to nepouzivam.

      0 0
    • aku  

      Kdyz je na vlaku ikona kola tak je treba hledat na vlaku dvere oznacene touto ikonou. Prostor za dvermi je pak trochu rozsireny oproti normalni predsince. (moje zkusenost)

      0 0
    • panaczek  

      tak s tim mam bohaty zkusenosti – tvrzeni, ze drahy podporuji cyklisty je nesmysl (objevila se i ve Velu). sem na skole v olomouci, bydlim v podrkonosi – chci jezdit tam i tam, takze kdyz jednou za 3 nedele jedu dom, beru si vetsinou bike s sebou. domu to mam 2 prestupy, tzn. musim si koupit listek na 2 dny za 60kc (muj listek stoji 97kc!!!, coz povazuju za bohapusty nepomer,2 dny plati jen po sobe, takze kdyz jedu v nedeli zpet, musim si koupit dalsi). kazda cesta s kolem je adventura – hodinova zpozdeni, vysedavani na nadrazi apod. – jednou sem se tak nasral, ze sem s krosnou sed na kolo a 20 km z HK domu jel radsi na kole, jen abych nevidel uz nikoho v modrym…ja ten podnik nenavidim! ale jina moznost neni. z tohodle vylevu neni asi nikdo moc moudrej – proto se mrknete zde:www.cd.cz/index.php?… listek za 60 – muzes si kolo odlozit ve spec. vlaku, kde ti ho hlidaj, v cili si ho vyzvednes, preneses do dalsiho spoje (zatim se kolu nic nestalo, nekde maj i spec. haky) je treba si ale zjistit v radu, zda takovy vagon ve vlaku je! kdyz si koupite obyc listek za 20kc, musite se o kolo starat sami – jenze pro kazdy spoj potrebujete novy listek! pri 2 prestupech uz se vam vyplati ten za 60…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Takže. Kolo lze přepravovat několika způsoby: Cestovní zavazadlo. To je na dlouhý tratě. Vyplní se tiskopis etc, kolo se dá na nádraží do zavazadel a oni ho přepraví do cílové stanice. Nevýhoda: dražší, a hlavně nikdo ti nezaručí kdy tam to kolo dorazí – nemusí cestovat s váma. Pak je Spoluzavazadlo. To lze ve všech vlacích označených symbolem kola a taky na prvním a posledním představku (plošině) všech osobních a spěšných vlaků. Kolo máte u sebe. Stojí 20 Kč, ale pozor: oproti loňsku je jedna velmi podstatná novinka – přeprava kola jako spoluzavazadla sice stojí stále 20 Kč,– ale nyní pouze do cílové stanice vlaku! Takže když jedete s přestupem, zaplatíte (teoreticky) dvakrát. Platí se ve vlaku průvodčímu. Proto teoreticky – někdy vám řeknou a? to zaplatíte až v tom dalšim vlaku. To záleží… Pak je pojízdná úschovna. Stojí taky 20. To když má vlak zavazadlovej vůz. Na nádraží si to dáte rovnou do vlaku (do toho vozu), zaplatíte dvacku a pak si ho zas vyzvednete. Vcelku šikovné. Pak sou takový ty průkazy na přepravu kola, několikadenní, to je dobrý když každej den někam pojedete vlakem a kolo jako spoluzavazadlo, neplatíte ve vlaku, je jedno kolika pojedete… a možná eště nějaký ty průkazy, to už nevim. Problém s českými drahami je ale v tom, že drtivá většina těch báječných vynálezů (cyklovlaky) funguje pouze v turistických centrech… Co já vidím pozitivně je ta úschova během přepravy, zavádí se to i u rychlíků, když jedete po jedný trati bez přestupu tak je to gut. Ale naprosto blbý je když chcete jet s přestupama – za spoluzavadlo platíte několikrát nebo si musíte koupit ten doklad (nejlevnější tušim 2 denní za 60) nebo to poslat jako cestovní, což už jsem pomluvil dříve…

      0 0
    • Martin  

      Ještě jeden tip pro drobné škudlily: Jelikož můžeš mít u sebe ve vlaku zavazadlo(jednoduše rečeno – které uneseš a projde chodbičkou) zcela zdarma, mám jednoduchá řešení. Ušiješ si dostatečně velký vak, odmontuješ z kola pedály, řídítka apod., dáš do vaku, přineseš si do kupé či k sedačce a vezeš si ho zcela zdarma tam, kam potřebuješ. Já vím, je to trochu pracné, ale těch ušetřených peněz…

      0 0
      • blue  

        pokud se ovsem vejdes do 900×600×400 mm :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Takto jsme vezli kola na slovensko ecčkem. Komponenty odmotovat a do krosny, kola svázat k sobě a do ruky, rám přivázat z vnějšku na krosnu. Nikdo nám nic neřek, ale už je to taky pár let… Časově to rozmontování a smontování přijde v takovém případě asi stejně jako papírování, řek bych…

        0 0
        • Martin  

          To jo, ale tech penez co usetris:-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Sem to myslel jako pozitivum – časově to vyjde nastejno a eště ušetříš… :o) Jenom nesmíš narazit na magora.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nesmis narazit na magora s metrem. Pak jses v riti jak Ba?a s drevakama.

              0 0
              • gilby  

                No me na drahach rekla, ze nemaji zadny limit na velikost zavazadla (do EC), prej se to musi vejit pod sedacku nebo nad hlavu. Tak jsem se byl podivat na ten vlak a rozebrany kolo ve vaku, se tam musi vejit uplne v poho…kdyz jsem tam ocumoval tak tam akorat nastupovala naka pani a mela tolik a takovy zavazadlo ze rozebrany kolo je proti tomu kabelka:)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Záleží na vagonu. To EC kde jsme jeli mělo vagony s uličkou uprostřed – nekupíčkový, a zavazadla se dávaly jako podle boku vagonu nad oknama. A tam se toho moc nevešlo, bylo to dost malý a pro 4 lidi nějaký 2–3m dlouhý – nic moc. Hlavně ty svázaný kola se tam blbě rovnaly. Ale slovenskej průvodčí se jenom smál a povidal hlavně a? nám to nespadne na hlavu, že by se to z krku blbě sundavalo, či cosi takovýho… :o))

                  0 0
    • enjoy  

      jsetli vis ze pojedes malym motorackem,tak at te ani nenapadne kupovat si jizdenku s uschovnou.je to vyhozenych 10 korun:-).jsme takhle jeli do varu a panacek se nam vysmal ze prej uschovna je tam pro jedno kolo a znamena to asi to ze ti povesej bike na stejnej hak jako si ho povesis sam,akorat ti na nej nalepej nalepku.tak to pekne dekuju…

      0 0
      • panaczek  

        …ja tam vubec nebyl!!!! ;-)

        0 0
        • enjoy  

          aha,tak ted fakt nejak nevim… no mozna zalezi na panackovi v modrym,jak se zachova…nam tvrdil ze ma vlacek plnej kocarku(coz byla pekna kravina,ale rikat mu ze lze nebudu)

          0 0
      • pavelsacha  

        Vozim kolo vlakem a POZOR: pokud je v jízdním řádu,že vlak bere kola,tedy ikonka kola,koukněte se na číslo vlaku – pokud je před číslem písmeno R, potom jde o rychlík a tam si nemůžete vzít kolo sebou na plošinu – v ostatních případech to lze.NĚKDY MAJÍ V IKONKÁCH CHYBU, PROTO LEPŠÍ KOUKNOUT SOUČASNĚ NA ČÍSLO VLAKU.

        0 0
        • HoralFanda  

          Přeprava jízdních kol jako spoluzavazadlo je povolena ve všech vlacích osobní dopravy ve vozech označených symbolem kola. Vlaky s rozšířenou kapacitou pro přepravu jízdních kol jako spoluzavazadlo jsou v jízdním řádu v hlavičce vlaku označeny stejným symbolem. Dále je tato přeprava povolena v osobních a spěšných vlacích v neoznačených vozech pouze na prvním a posledním představku soupravy, kde mohou být umístěna vždy nejvýše dvě jízdní kola. Jako spoluzavazadlo nelze přepravit tandemové a vícemístné kolo. Takže tohle bych jim omlátil o hlavu. I když v dalším odstavci píšou: Rozhodnutí o umístění jízdního kola nebo odmítnutí přepravy z důvodu vyčerpání kapacity nebo z technologických důvodů přísluší výhradně průvodčímu. Takže když narazíš na důležitého blbce, který má blbý den a potřebuje se na někom uklidnit, tak můžeš mít smůlu :o( Naštěstí se mi to ještě nestalo. Cestovat s kolem vlakem je opravdu „zábava“, ono někdy i bez toho kola :o)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Jo, a malý postřeh z praxe: Když pojedet pozdním vlakem někdy tak po 22. hodině, budete mít větší šanci že kolo pojede zdarma. Voni si totiž průvodčí někdy udělaj vyúčtování za celej den dřív a tak se jim do toho už nechce hrabat… :o))

      0 0
    • Andrzej  

      mam na kolo vak od firmy Testudo staci vyndat kola a a cele to tam strcim (kola do vnitrnich postrannich kapes) pak to jde dat i na nosic zavazadel v kupe(nejlepe zajistit kompresnima popruhama co jsou na vaku)

      kdyz jedu jenom kousek, tak zjednodusena preprava kol apod…

      0 0
    • jecnak  

      Ted se objevilo neco komplexnejsiho na Bajk.cz http:////www.baj­k.cz/web/data/cla­nek.asp?id_cla­nek=571

      0 0
      • aku  

        Jak sem to cetl tak mi osobne to prislo jako vytah z tehle diskuze + neco navic. Ale je dobre ze ten clanek tam je, o tom zadnych pochyb

        0 0
    • jizby  

      Mě se stalo, že jsem chtěl jet z hlaváku na Turnov a tak sem si doma z netu z IDOSu vyjel a vytiskl výpis vlaků, který inzerujou tzv. rozšířenou dopravu kol. Jeden spoj si vybral a hurá koupit lístek. Tam vznikl menší problém, protože slečna jaksi nemohla vyčíst ze svého systému, že vlak je zařízen na kola a nechtěla mi prodat lístek na kolo s sebou. Zachránil mě kupodivu ten výpis z IDOSu, kterým jsem ji přesvědčil, že do vlaku mohu s kolem. :-)) Dobrý co?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No dobry, ale ted si listek v pokladne uz nekoupis. A ani predtim se mi nestalo, ze by nekoho v pokladne zajimalo jakym vlakem chci s tim kolem jet.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já chtěl onehdá po povodních jet za slečnou na valašsko, a od nás jela jenom tra? ltm-kolín. Taxem přišel na nádraží, že chci poslat kolo jako cestovní zavazadlo, a paní hned jako jak, zavazadlo, a mávala papírem že maj zakázaný brát cestovní zavazadla na tratí kolín-ústí či co, já na ní vejral jako proč a ona že protože je to tady na papíru… naštěstí jsem měl dost času (nějak sem to tušil) taxem sed na osobák, za dvacku kolo převez do kolína a tam ho poslal jako zavazadlo. V tom osobáku mi pan průvodčí řek že za chvíli se ve stanici budem míjet s rychlikem na kolín, takže jestli chci, tak můžu se svýzt tim rychlikem, že tam budu rychlejš. Když sem mu řek že to nejde, nebo? tím rychlikem bych nemoh přepravit to kolo, jak pravila paní v pokladně, vytřeštil oči, pak je obrátil v sloup a pronesl cosi nepěkného na adresu té paní v pokladně. A řek že esli chci tak mě to dohodne v tom rychlíku… sem mu poděkoval, ale ono by mi to bylo k prdu, páč v kolíně sem měl stejně hodinu na přestup, akorát bych tam tvrdnul… Paní v pokladnách jsou sehr gut občas.

          0 0
    • jizby  

      Mě se stalo, že jsem chtěl jet z hlaváku na Turnov a tak sem si doma z netu z IDOSu vyjel a vytiskl výpis vlaků, který inzerujou tzv. rozšířenou dopravu kol. Jeden spoj si vybral a hurá koupit lístek. Tam vznikl menší problém, protože slečna jaksi nemohla vyčíst ze svého systému, že vlak je zařízen na kola a nechtěla mi prodat lístek na kolo s sebou. Zachránil mě kupodivu ten výpis z IDOSu, kterým jsem ji přesvědčil, že do vlaku mohu s kolem. :-)) Dobrý co?

      0 0
    • Sirenna  

      Tak sem se rozhodla, ze vam to sem napisu. JA uz bych do vlaku s bikem nikdy nesla!! Po neprijemne zkusenosti s jednou nejmenovanou pruvodci, ktera si na me ocividne zasedla. Snad proto, ze se boji o svuj jiste perspektivni flek, nebo jenom tak, ze mela zlost a ja sem byla jeji terc pro vybiti. Ale jak to zacalo: Jedu si tak k Padlistovi z Liberce do Nymburka po vycerpavajici ceste z koleji na nadrazi se sjezdackem a plnym batohem chranicu a jinyho vybaveni na kolo, sem nasedla do motoroveho vagonu, ktery byl sice oznacenej pro prepravu kol, ale jak sem se pozdeji dozvedela v rychliku se kola jako spoluzavazadlo od 15.1 nemuzou prepravovat ( to jsem nevedela) a zacala sem se branit, jakto ze sem se teda stim nikdy od ty doby nesetkala a kazdej jinej pruvodci me nechal tam kde sem. Ona byla bohuzel posedla predpisama, nechtela mi ani prodat listek a poslala me v pristi stanici do tech hnusne vysokejch vagonu, kde s kolem jen tezko nastoupim. Tim konci prvni cast meho pribehu. A druha cast se odehrala tento tyden, kdyz sem jela od Padlisty do Liberce. Sotva vlak zastavil a ja se chystala nastoupit, tak sem ji uvidela a vduchu sem si rekle Jezisi zase ona! Tak sem dobrovolne zamirila k poslednimu vysokemu vagonu a rikala sem si jak ja jenom v Liberci s tim mojim sjezdackem vystoupim. Do vlaku mi pomahal Tomcat, ale sotva mi podal kolo uz sem slysela jekot a ze si musim vystoupit! V duchu mi proudila vybrana slova a ja pred zrakem Tomceta jsem svadela nerovny boj s pani pruvodci! Me sebeovladani bylo na vysoke urovni a tak jsem s prosikem zachovala chladnou hlavu ( jinak bych ji fakt poslala nekam) bohuzel to nezabralo:( Vyhodila me z vlaku, moje jedinna moznost byla dat jim kolo do sluzebniho oddilu, kterej nemaji prizbusobenej ani na normalni kola, natoz pak na sjezdaky. Pod vyhruzkama, ze jestli ji kolo spadne ( bylo opreny jenom o sedadlo, a vlak na silenych kolejich hazi ze strany na stranu) sem usedla na sedadlo co nejblize dverim do jejich tajnyho zazaclonkovanyho sluzebniho oddilu a s napjetim jsem poslouchala onu osudnou ranu!! Kdybych nesla ten den na zkousku, jela bych urcite jinym vlakem a s toudle p**ou bych se ani nehadala!

      0 0
      • enjoy  

        ja bych ji dal kotel,ikdyby to k nicemu nebylo.aspon by si to pamatovala.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          a sedel na peronu s kolem a cekal (jak dlouho?) na nejakej osobak co je jede o hodinu dele s trema prestupama za 60Kc. Za to bys mel 100% jistotu, ze kazdej devatej den (to je jezdi tahle pruvodci) by ses timhle vlakem nesvez :)

          0 0
          • enjoy  

            kazdej devatej den bych jezdil o hodinu jinak:-)

            0 0
            • Sirenna  

              No, ono neni moc vlaku zrovna na vyber :(

              0 0
              • enjoy  

                chapu… clovek si ani nemuze stezovat,protoze ona je vlastne v „pravu“ :-/

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  no prave :( A jestli si myslis, ze se da vlak vybirat s presnosti na hodiny, tak s nim asi moc casto nejezdis. Hodinu ma normalne spozdeni :) By me zajimalo, co je za vyraz „pravidelny odjezd“ :)

                  0 0
                  • goofy  

                    To je vyraz, z rad SCI-FI, protoze uz ve stanici v ktere zacina, ma vetshinou minimalne 5 minut zpozdeni…

                    0 0
                  • enjoy  

                    nahodou ceske drahy vyborne cvici u lidi toleranci,protoze tolikrat za par desitek minut slyset na nadrazi prosime omluvte…:-) no je to proste sebranka a nikdo mi nebude tvrdit ze to nejde bez takovych zpozdeni.kdyz to nezvladaj tak at podaj demisi:-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Oni by radi. Vedou to od deseti k peti, ale kdyz to vypada, ze se to zdari, tak jim stat pichne financni injekci a oni muzou zacit znova.

                      0 0
      • fousac  

        tuk tuk tuk… musim to zaklepat, ale ja mam zatim zkusenosti docela kladny…

        pred dvema lety sem jezdil posazavskym pacifikem a nikdy problem nebyl… ale tam sou asi na davy cyklistu zvykli…

        a ted pred 14 dny sem jel praha-beroun-rakovnik a zpatky a vsechno probehlo v pohode.. normalne sem na nadrazi koupil listek pro sebe i za 60,– prestupni pro bike… do berouna pantakem, nebylo co resit, proste sem kolo zastorcoval ke dverim a jelo se, od pruvodci sem dostal pochvalu, ze mam i listek pro bike koupenej predem… v beroune sem prelez na malej motoracek, na perone sem slovil pruvodci a po dotazu kam se s tou potvorou velkou muzu nacpat, mi otevrela svoje „sluzebni kupe“ pod podminko, ze ji nesnim svacinu… moc mila pani to byla, cestou sme dobre pokecali… zpatecni cesta taky hladka, a to sem byl po bahennim maratonu zahnojenej od hlavy k pate a kolo taky nebylo z nejcistsich (wapkou z nejhorsiho)… nikdo ani necek, spis meli radost, ze mi nemusi vypisovat listek pro kolo…

        ale sem zvedavej na tenhle vikend, budem se snazit ve vic lidech nacpat do rychliku… :)) tak drzte palce…

        0 0
        • enjoy  

          no pockej!co to rikala sirenna o rychliku?(nebo se pletu?:-))

          0 0
      • Smazaný účet  

        Ta změna v lednu byla fak dost nemilá, nikde ani slovo a fšude prudili. No, chce to zjistit si přesně co kerej vlak bere. Jinak v těch osobácích mi to zatim vždy dopadlo tak, že ačkoliv jsem měl 3 přestupy, platil jsem jen jednou… což by v případě takovýdle průvodčí asi neprošlo. :o(

        0 0
    • Tomcat  

      Hnedka jak sem začal, tak sem zkončil. Jednak viz. příspěvek Sirenny ,ale už předtím pak když sem jel na závody do Milovic (18km) tak čtyři vlaky, čtyři pruvodčí, 4krát zjebáno. A za takoví důležitý věci, jako že když mám kolo jedu vlakem, mám draží jízdenku než je potřeba, nemám přesně drobný, opět proč jedu vlakem :-/

      0 0
      • enjoy  

        ze vubec zastavujou v zastavkach,kdyz maj lidi nohy

        0 0
        • Tomcat  

          A proč je platim ze svech daní :-/?

          0 0
          • fousac  

            protoze se to obcas prece jenom hodi a sou mnohem uzitecnejsi nez spousta jinych spolecenstvi a agentur taktez dotovanych nasimi danovymi odvody???

            0 0
          • blue  

            otazka spis je, proc se do dneska do cela CD nedostal nejakej schopnej clovek, kterej by ten bordel vymetl… predevsim nakladni doprava by mela bejt po zeleznici statem preferovana mnohem vic, nez kamionova, minimalne co se tyka tranzitu pres republiku, z toho by mel uzitek kazdej

            0 0
            • RomanH  

              Jo tak to si rikam taky. Vyhodit Duska, rozdelit na vice firem, udelat pruvan na vedoucich mistech a pak by se videlo…

              0 0
            • Smazaný účet  

              No jo. Já sem slyšel, že se u nás zruší rola (přeprava kamiónů po železnici), páč se vstupem do eu padly celní bariéry a řidiči už nejsou motivovaný aby jí využívali. Takže všichni hrrr na cínovec, a? máme nějaký argument pro dálnici. Achjo. Ale to už sme trochu jinde…

              0 0
              • blue  

                jo jo, hlavne ze vsade visi billboardy jiste ne levny kampane CD, jak je zeleznicni nakladni doprava ekologicka… auta stoji, vlaky jedou :-)))

                0 0
            • McBlacky  

              problém je, že jeden člověk to nezachrání, když se ptali toho chlápka co u nás provozuje tu soukromou železnici (a vydělává!) jestli by šel dělat do ČD, tak řekl, že by potřeboval sebou sto schopnejch lidí aby s tím trochu hnul, na nahrazení těch stávajících gum…

              0 0
              • blue  

                jasne, jenze prave ten jeden schopnej je treba k tomu, aby se vyporadal s tema gumama a udelal ten poradek

                0 0
    • Aiax  

      Myslel jsem si to uz davno, ale ted mam dukaz: RYCHELJSI JE JET NAKOLE NEZ VLAKEM :)! http://www.novinky.cz/03/70/00.html

      0 0
    • Twisp  

      ja s tim jejich idiotkskym systemem zaplatim vic za kolo nez za moji vlastni prepravu. Z usti do Novyho Boru za 39,– na junior pas a s dvouma prestupama za 40,– pro kolo. vystrilet ty jejich radoby manazery !

      0 0
    • Kolík  

      Ve vlacích jsem neměl zatím problémy s přepravou kola, ve vlacích okolo Prahy (symbol kola) bez problémů, na delší trasy si vybírám vlaky se symbolem K v kroužku a zatím mi všude nechali i bagáž že jsem jí nemusel sundavat z kola. Za kolo jsem platil v obou případech 20,– Kč. Do úschovny během přepravy (K v 0) se snažím kolo dát sám a opřít ho tak aby cestou nespadlo. Většina průvodčích je ráda že se s kolem nemusejí tahat. V rychlíku (bez označení pro kolo nebo úschovu) mě jednou nechali na přední plošině taky v pohodě. Takže já jsem zatím s přepravou kol ve vlacích spokojený.

      0 0
    • rock  

      Nevím, co se vám nelíbí: vlak je super dobrodružství (max. 1–2× za rok, bez přestupu a ve vlaku se zjednodnodušenou přepravou kol). Beru to jako pro mne neobvyklé zahájení fajn dnes fajn partou … no a upřímně lituji ty, kteří jsou nuceni jezdit touto atrakcí i tehdy, kdy na to náladu nemají …

      0 0
    • RUMcajs  

      Mno, kolo lze ve vlaku vozit v tzv. pantografu (jeden z vagonů). Platí se za něj průvodčímu v každém vlaku kterým jedeš.

      Řešil jsem to s Twispem a napadlo mě, že by teoreticky šlo ušetřit tak, že by jsi průvodčímu nabídnul zaplacení tisícikorunou. Samozřejmě, že nebude mít drobné, takže by jsi nakonec nic platit nemusel. Je to jen chyba obchodníka, že nemá drobné.

      0 0
      • blue  

        teorie sice hezka, ale obavam se, ze moc funkcni nebude :-) krom toho, vsichni maj jiste u sebe naprosto bezne tisicovky po kapsach :-)

        0 0
      • enjoy  

        asi bys docela cumel kdyby si pruvodci tu tisicovku rozmenil u nejakeho cestujiciho:-).ja to uz videl:-)

        0 0
        • RUMcajs  

          Nu což, tak přitvdíme… Dáme nejtěžší kalibr :-)))

          A vůbec, šlo by to platit v Euro?

          0 0
          • enjoy  

            hele a jak je to treba s tou povinnosti v buse MHD mit na jizdenku pripraveny odpocitany mince?to bude asi jenom vymysl dopravniho podniku ne?protoze to by ti pak mohli ve vlaku tohle cpat taky.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pokud by to bylo v nějakejch přepravních podmínkách, pak mohli. V autobuse mhd to máš myslím napsáno, hádám že to tedy bude i v přepravních podmínkách. Nemáš-li, jízdenku koupit nemůžeš, nepojedeš. Ve vlaku bude maximálně cosi o přiměřeném obnosu. Což je relativní. Mně jednou odmítli prodat na hlavním nádraží v praze jízdenku, neb sem chtěl asi 15–20 kč platit tuším pětistovkou (dojdou prachy, vyberu z bankomatu…). Vysvětlil jsem to průvodčímu, a protože ten neměl zpátky, jel jsem zdarma.

              0 0
              • RUMcajs  

                Já myslel, že přepravní podmínky mají menší důležitost než zákon. A zákon tuším přikazuje obchodníkům přijímat všechny platné bankovky a mince, jen těch mincí může být maximálně 10 ks stejné hodnoty.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak to nevim, esli musej… přepravní podmínky jsou vlastně smlouva, kterou uzavřeš tím že cestuješ, ne?

                  0 0
                • blue  

                  ja nechapu, ze cechacek porad vymejsli, jak nekoho ochcat… pro rohlik si taky asi nepujdes s tisicovkou, ze ne?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nepudu, ale bankomat malý nedává. Řešim to skoro furt. V krámě platim kartou, v hotovosti dycky jenom kafe v automatu a drobnosti. A pak mi dycky dojdou drobný.

                    0 0
                    • blue  

                      ja mam vetsinou porad nejaky drobny po kapsach, asi neumis tak dobre tocit prachy :-))))

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Mozna nekseftuje se skorapkarema co berou hotovost. Krom toho pro rohlik si klidne pujdu s tisicovkou a nazpet mi vratit musi. Slysel jsem nekolikrat o pripadu, ze jizdenku kolu pruvodci odpustil. Osobne tu zkusenost nemam.

                        0 0
                        • Twisp  

                          Ja ano, kdyz sem si tahnul kolo z koleje domu na vanoce. Videl ze uz sem zaplatil v jednom vlaku tak mi rekl, ze pry kdyz sou ty Vanoce. :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jo, mně jednu průvodčí těsně po to co to zavedli (že platí jen do cílové stanice vlaku) řek že si taky myslí že je to debilita a a? protestuju, nadávám, že mi to schvaluje.

                            0 0
                        • blue  

                          ja nevim, jestli nejakej zakon nebo vyhlaska rika neco o tom primerenym obnosu pri platbe v hotovosti, ale nemyslim, ze ti musi vratit na tisicovku… spis te posle do haje, at si ten rohlik jdes koupit jinam s tim, ze nema v kase na to, aby ti vratil, protoze tam pred tebou bylo takovejch uz pet :-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To se asi nejspis stane, ale zakon ji tu povinnost uklada.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Takže pokud je někdo dost velký exot, může zkusit poslat na ně čoiku… :o) Já jsem jednou děsně nasral jakéhosi staršího občana ve frontě u pokladny, když sem nákup za 30 kč platil kartou. Sem neměl, no, a bankomat v daleké prdeli. Pokladní to bylo fuk, ta si aspoň odpočine, že.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Tak je to dobre :) Akorat nevim proc to treba u benzinky jde rychle jak hotovosti, nekde v krame to tak normalne trva a v hypernove (obzvlast v jedne) u toho cekani muzes ztratit mladi.

                                0 0
                                • blue  

                                  nedostatecne dimenzovany datovy linky od terminalu na pokladne do kartovyho centra?

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Sem si myslel. Ale vzdycky, kdyz ty pokladni nadavam, tak rika, ze nekdy to chodi rychle. Asi kdyz zrovna nikdo neplati :)

                                    0 0
                              • enjoy  

                                jo,na kartare mam kecy pokazdy kdyz muzu:-).kdyby to aspon fakt bylo zrychleni platebniho blablabla… to je akorat:sakra tu kartu to nebere… aa uz ji to vzalo.ted vas pin.a jak?tady,na klavesnici.a to mam mackat hned nebo jeste neco zmacknout?ne pane,namackejte pin.ano,dobre­.aha,jak on to vlastne byl??nevite nahodou?aa uz vim.pane ale to musi byt 4 cisla… takhle je to porad:-)

                                0 0
                  • RUMcajs  

                    No, když můžou tunelovat banky právníma kličkama, proč bych nemohl takovouhle kličkou šetřit na jízdném?

                    0 0
                    • blue  

                      jo jo, to je ten spravnej pristup… kdyz kradou a podvadej jiny, tak proc bych taky nekradl a nepodvadel… abysme se pak nedivili, ze kvuli takovejm bude za chvili zakon na kazdy uprdnuti

                      0 0
                    • rasto  

                      tenhle pristup se mi taky nelibi. kam by jsme za chvili dosli, kdyby jsme vsechno o.ebavali?

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Asi by se slušelo k tomuto tématu poznamenat, že v současné době se kolo může přepravovat i ve všech rychlících které mají přepravu osobních zavazadel jako přeprava během úschovy. Symbol kufru teď znamená oboje. Ale problém s přestupama a násobným placením furt zůstává.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.