• cabadaj

    Tak si tak nějak dneska spokojeně večer šinu domů,sice jsem trochu zmoknul, ale to mi náladu neskazilo. Ouha, železniční přejezd a najednou ležím na zemi s pěknými odřeninami a kvalitně roztrženými kalhoty. Tak pište, kdo je stejný ňouma jako já…

    0 0
    • jaski  

      ja sem na to jednou taky prisel ze to pekelne klouze ale ted uz nevim jestli sem to ustal nebo lehnul

      0 0
    • mosquito  

      jooo jeste kdyz sem mel favoritku tak sem svistel asi 50m v tramvojove koleji .. dopadlo to samo peknyma odreninama ikdyz sem to uz skoro zastavil :)) :(

      a podruhe sem s plnou bagazi sebou trisknul ve Vidni za deste … si na me ukazovali prstem vsichni kolem beeee

      0 0
      • cabadaj  

        No, tak to máš taky pěknej zážitek.Ležet na zemi, sedřenej někde ve Vídni, to je bonus.

        0 0
    • CzMiras  

      Sic ne na přejezdu, ale tramvajový koleje sou taky zlo. Jistěže sem si taky lehnul. A jak tak zjišťuju, na kolejích se válel snad skoro každej :)

      0 0
      • cabadaj  

        Nejhorší je ten moment, překvapení. Jedeš a najednou ležíš.Ani člověk nestačí zareagovat a jede po asfaltu jako po ledu.

        0 0
        • Rychlej turista  

          Takhle jsem byl překvapenej kdysi za mlada. Jel jsem v Ostravě za autobusem, ten předjížděl a já si neuvědomil že jedeme podél tramvajových kolejí … Předním kolem jsem to ještě stihl přeskočit, ale zadní rovnou do té koleje. Sice jsem z ní zase hned vyletěl ven, ale měl jsem honičku to ustát a velkou kliku, že jsem neskončil pod tím předjížděným autem. Odnesl to akorát ten zadní ráfek :)

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Nejlepší je, když je přejezd v zatáčce, je mokro, jedeš rychle a chceš to naklopit, to je pak adrenalin… ;))

      0 0
      • maxtor  

        Tak přesně s tímhle mám zkušenosti – začínalo pršet, tak jsem spěchal a most s dřevěnou cestou, na který se najíždí v 90stupňové zatáčce. Ani jsem se nenadál a jel jsem po zadku a zabrzdil až o zábradlí… Ani jednoumu z nás se naštěstí nic nestalo.

        0 0
      • cabadaj  

        Spadnu, nespanu. Je to 50–50…

        0 0
    • enjoy  

      hele to je furt straseni vsude,jak bacha na koleje a tak..tak si bacha davam a furt nic sakra:-).vzdycky jsem koleje prejizdel co nejkolmeji atd.no neni to vubec nutny. jinak pred nekolika lety muj kamos na trekingu udelal premet pres riditka,kdyz se trefil do koleje.tehda jeste nebyl moc sikovnej:-)

      0 0
      • Vojtas  

        tss, to je toho, jak kdyz sem byl malej tak sem prednim kolem vjel do tej mezery u vnitrni strane koleje a smelt este mamku co jela zamnou :D

        0 0
      • ivaneck  

        Já takhle jednou jel s kámošem po lesní cestě, něco mu vykládám a nejednou ležím na zemi a on se ptá, jestli jsem v pohodě. Prostě tam byla závora v maskovací béžovo-černé barevné kombinaci. Udělal jsem přes ni kotrmelec i s kolem, což doteď nechápu (ještě starej kros). Bylo jen trochu odřený, mně nic nebylo, tak se jelo dál ;o))))

        0 0
        • rasto  

          uff

          0 0
        • maxtor  

          Taky jsem ti to jednou frčel z kopce a přes cestu byl tak ve výšce asi 1m natažený drát vedoucí k ohradě pro dobytek – pod proudem. Žádné upozornění ani výstraha. Všiml jsem si jej, když byl tak 5 m přede mnou. Raději jsem to dobrovolně položil. Naštěstí jsem zas tak moc rychle nejel.

          0 0
      • McBlacky  

        ti pujčim žiletku onon na 2,25 na biku to je trochu jiný víš :) třeba pod vyšehradem tunelem jezdím za mokra radši po chodníku, na biku vždycky po silnici…

        0 0
        • Vojtas  

          sem psal kdyz sem byl malej, to uz nakej patek je ;). To sem mel este takovy zeleny kolo s damskym ramem myslim, nejsem si jistej jestli na tom bylo napsany pioneer, fakt nevim.

          0 0
          • navikin  

            To já když jsem byl malej, tak jsep po přechodu z Pionýra, nebo vlastně z Pionýrky (Mělo to kolo dámský rám) na Favorita 2×4 zkoušel MTB (bylo to v někdy 1968–1970), jel ze sedla, přejel muldu, uklouzly mi nohy z pegálů (my řikali ze šlapek) a to byla bolest nad všecky zrádný přejezdy :<)) P.S. rodinu přesto mám

            0 0
        • enjoy  

          jjj to by se ti libilo!ja jako clovek kterej se na ziletce sotva udrzi:-)

          0 0
        • Nehas  

          Pod Vyšákem jsem se vymlask i na biku. Jel jsem tunelem na mě se lepilo nějaké auto tak jsem to dost hnal (30–35km/h). Na konci tunelu uhybám ke staně a podjelo mi přední kolo a už jsem se klouzal po asfaltu směr obrubník. Výsledek byl pootočený řidítka a brzdová páčka, obroušená přehazka a sem tam lak. Já roztrh bundu, kalhoty a spekl JITEXové triko klouzáním hrudníku po obrubníku. Tělo bez trvalých následků. :o) Naštěstí to auto dobrzdilo.

          0 0
    • MARIN  

      Mokry koleje jsou svine – nastesti to vim a jeste jsem to nepoznal.

      0 0
    • Daf  

      Haha, takhle jsme jeli v desti s brachou z Velvar do Kralupy. Rvu na nej bacha na ty koleje budou strasne klouzat. Pribrzdili jsme si, ale nestacilo to, lehli jsme tam oba :)

      0 0
    • Páník  

      dobry taky je vjet do ty diry v kolejich pro saliny…kamos takhle nechal celej oblicej na asfaltu

      0 0
    • wroum  

      asi delam neco vylozene spatne, ale na kolejich sem este problem nemel. vlastne me jednou trochu bolelo zapesti z asi 1 km jizdy po kolejich – prazce docela drncaj :-)

      0 0
      • raceman  

        Loool :DD

        0 0
      • fousek  

        To musis jezdit ale po kolenici ne po prazcich:-) Jinak ja sem si na kolejich ustlal, sem si rikal hmm tady by ty koleje mohli klouzat no ale zkusim to…

        0 0
    • pz-km  

      koleje jsou v pohode (az na ty nove zrekonstruovane s gumovym pasem), ikdyz se mi uz parkrat stalo na ziletce, ze sem i ja ve meste jel tramvajovou linku… ale clovek nadhodi predni a vyjede, hlavne zadne unahlene pohyby :) ale zazili jste nekdy pad do vykopu pro dalnicni most? to je jine kafe, ostra hrana a 6m dira…

      0 0
    • Frankie  

      Uz jsem to tu psal… Na konci cervna jsem to za deste polozil prave na kolejich ve vysehradskym tunelu… Vzdycky tam jezdim po silnici, najedu co nejkolmeji (coz je asi tak 30° bo vic to tam nejde) pres koleje tam a zase zpatky -sucho, mokro, oslizlo od soli, 300 x za rok a vzdycky OK… no jednou na to muselo dojit… od ty doby se mi vsechny koleje zdaji tak nejak vic kluzky :))

      FV

      0 0
    • šlapatko  

      Na jednom jsem taky havaroval,dobrá tlama než jsem se vspamatoval zbírali mě nějací důchodci.Au au jizvičky zbyly

      0 0
    • Martin  

      no teda ťuky ťuk, koleje jsou na mě vždycky hodný…

      0 0
    • Vrabčák1  

      Na železničním přejezdu jsem sebou ještě nefláknul, ale naklepal jsem si při přejíždění takovýho dřevěnýho bazmeku, co je dávaj hasiči na hadice, aby přes ně mohla jezdit auta. Najedu předním, dobrý, ale nedocvaklo mi, že to nakopne i zadní kolo:-((((. Hej rup, cca 3 metry jízdy po předním kole a válím se ve škarpě. Naštěstí se mi nic moc nestalo, jen pár odřenin.:-))))

      0 0
    • radek16  

      jedno v brně v maloměřicích na zastávce, najel sem mezo dvě koleje a vyjížděl z nich ven.- za deště. tak ve 25km/h – dva metry vzduchem, nádherné přistání na obrubníku a odřenej celej levej bok. kolo v pohodě.
      a jednou tež v brně, kousek od nádru sem s kolem zapadl do vyhýbky u tramvaje, blížila se tramvaj a ja kolo nemoh dostat ven. jen sem si představoval naštavanýho tramvajáka jak přijede až ke mě a přehodí vyhýbku.. nevím co by to udělalo a le asi by to odnesloo kolo…

      0 0
      • Bobo  

        Jsem to jednou kdysi dávno (asi před dvaceti lety) pekelně rozšlapal na Favoritu z toho kopce z Řečkovic dolů do Krpole a když jsem objížděl nějakýho parkujícího joudu, zaskočily obě kola do kolejnice. Vzpomínám si, jak jsem se pomalu sklápěl na stranu a věděl, že s tím nenadělám vůbec nic :-).

        0 0
    • Andrzej  

      no, nespadl sem zrovna na kolejich, ale jednou sem jel na silnicnim kole, po takove bocni ceste, ktera vedla pres nedulezitou trat po celkem vysokem naspu, takze cesta vytvarela pekny kopec, lakajici ke skoku. tak jsem toho chtel vyuzit, rozjel sem se asi na 40km/h a poradne se odrazil, kupodivu se to pekne podarilo a ja sem letel necekane vysoko, hezky do dalky a s dostatecnou rezervou az za koleje, bohuzel az za letu jsem uvidel presne v miste dopadu obrovskou diru v asfaltu, zadni kolo slo presne na hranu..... cvakla duse, poradne narazeny rafek, ale ja sem to nastesti ustal :] [ a nejsem olkyc, byla tam jenom jedna kolej :]

      0 0
      • hawrda  

        Koruní ul. v Praze na Vinohradech r 1994.Na silničce blbý úhel nájezdu na tram. kolej:Zlomený a vykloubený prsteníček na levý ruce.Měsíc a půl doma včetně rehabilitace.Jo a ten prst mi spravoval černošký medik a musím říct ,že dobře.

        0 0
    • kolvys  

      Koleje zvláště mokré moc nemám rád, protože v 97. jsem si na nich zlomil klíční kost.

      0 0
    • Leos  

      Jeden železniční přejezd na Sudetech

      0 0
    • petrun  

      Tady je kolosální blb: http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

      Přiznejte se kdo z vás to byl :D :D :D

      0 0
      • pete_ax  

        snad neni ani mozny :-))

        0 0
        • -b-n-x-  

          V Polsku normalni

          0 0
          • Vilém  

            Asi nejakej narodni sport.

            0 0
              • petrun  

                U kamionu se nepředpokládá, že bude mít řidič mozek :-(

                0 0
                • babicak  

                  Čím se živíš ty, že máš takový názor?

                  0 0
                  • Petr L2  

                    Díky práci jsem se v autě několik let pohyboval středem Evropy křížem krážem a jestli někdo na silnici ohrožuje svoje okolí, tak jsou to rozhodně kamiony. Věřím, že existují i slušní řidiči kamionů, ale já zatím nenarazil ani na jednoho a ani ve svém okolí neznám člověka co by měl by pro řidiče kamionů alespoň jedno dobré slovo. Vlastní zkušenost je holt vlastní zkušenost. Osobně si myslím, že kdyby ze silnic zmizely kamiony, tak nastane naprostá pohoda a těch pár sebevrahů, majitelů malého přirození a nevybouřených puberťáků by jí nedokázalo pokazit.

                    0 0
                    • Jezevec70  

                      Já ti nevím, ale jako cyklistu, mě řidič kamionu ohrozí málo kdy. Na rozdíl od autobusáků a hlavně řidičů různých dodávek.

                      0 0
                      • petrun  

                        Autobusák musí především dbát na životy a zdraví přepravovaných osob. Pošuci co ho nutí k manévrům ohrožujícím cestující jsou občas na odstřel!

                        0 0
                        • Jezevec70  

                          Takže když mě před dvěma dny autobusák předjížděl v místě ostrůvku a vytlačil mě skoro do přikopy to bylo v pořádku? Musel mě vidět minimálně 400m před tím. Jen se mu zkrátka nechtělo zvednout nohu z plynu a z 50 ubrat na zhruba 35 co jsem jel. To samé, když mě na volné a přehledné silnici předjíždí autobus s minimálním odstupem. Zajímavé, ža kamion ve stejné siuaci jede protisměrem a nechá si 2m odstup. Možná je ti tím, že se tohle naučili za hranicemi, kde se takhle běžně jezdí.

                          0 0
                          • petrun  

                            To byl vůl, je to o lidech.

                            0 0
                            • Evilcleaner  

                              z mojí zkušenosti, co se kola týče, je to mnohem horší s autobusákama než s kamiony. v brně na mě dokonce jeden řidič busu křičel „mrzí tě život?“

                              jinak řidiči kamionů ve vztahu k ostatní motorizované dopravě jsou mnohdy pěkná hovada, o tom žádná.

                              0 0
                              • petrun  

                                DPMB je kapitola samo o sobě. I na osobáky běžně a bez skrupulí najíždí. Když jsem vedle něho, běžně vyhodí blinkr a jak prase najede na mě. Správný postup je, že zkontroluju zrcátka a co je vedle mě ještě nechám projet. To co se tam nacpe dodatečně když už blikám, to má prostě smůlu, to už tam dle zákona nemá co dělat (pouze v případě autobusu).

                                0 0
                              • petrun  

                                Ze zákona č. 361/2000 sb.

                                §26 ost.6) Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla; řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.

                                Omezit ale není ohrozit! Omezit tedy může což si mnozí neprávem vykládají jako vynucování přednosti. O si jí nemusí vynucovat, on přednost má.

                                0 0
                                • Evilcleaner  

                                  já toto nijak nezpochybňuji, i na kole autobusy pouštím ze zastávky, aspoň se později vyhnu tomu, že mě bude předjíždět.

                                  0 0
                                  • petrun  

                                    Přesně tak, bus na zastávce nepředjíždím. Občas když mám za prdelí velké auto raději zajedu ke kraji a zastavím aby mě předjel.

                                    0 0
                      • kuldis  

                        +1

                        0 0
                    • babicak  

                      Můžeš taky přispět ke zmizení kamionů ze silnic, myslíš si, že jezdí jen tak pro radost, nebo proto, že lidi chtějí kupovat zboží, které vozí? Přestaň si kupovat španělské olivy, francouzské šampaňské, máslo z Německa, holandské květiny a tak dále. Kupuj pouze to, co se vyrobí, vyprodukuje v regionu a kamiony nebudou mít důvod jezdit. Proč se kupují obkladačky a dlažba z Polska, Španělska, když je dělá Rako? Proč lidé kupují vánoční jedle z Dánska?

                      0 0
                      • petrun  

                        Tohle je bohužel pravda :-(

                        0 0
                        • babicak  

                          Ad absurdum : nebylo by lepší zrušit benzínové pumpy, neboť benzin a nafta se tam vozí kamiony, a jezdit tankovat přímo do rafinerii, kam se ropa dopravuje vlakem, či potrubím?

                          0 0
                          • petrun  

                            A nebo je stavět v blízkosti vlakových nádraží. Vlaky nepřekáží na silnici proto je mám rád. A při dojezdu dnešních aut by neuškodilo síť benzinek trochu zredukovat. Jen by to vyžadovalo určitou předvídavost řidičů.

                            0 0
                            • Salamista  

                              Vlaky neprekazi? Asi nebydlis ve meste, kde stredem vede draha. V jedne pulce mesta bydlis, ale veskery aktivity na druhe strane. Posral bych se vzteky, kdyz tam v jednom dni cekam po 5. a uz po druhe 12 minut… Zrusil bych je taky! :-)

                              0 0
                    • Smazaný účet  

                      Mám stejný názor jako Jezevec. Snad jen jednou se mi stalo, že by mne ohrozil náklaďák, jinak jim nedělá problém zpomalit na mou rychlost a prostě počkat, až mě bude moci předjet bezpečně a jsem jim za to vděčný.

                      Ano, na kamiony nemá hodně lidí slušné slovo, ale co jsem vypozoroval, tak jsou spíš trnem v oku, protože jsou pomalejší a větší – takže překáží uspěchaným šoférům :-)

                      0 0
                  • petrun  

                    Řízením trávím většinu pracovní doby. A řidičák mám včetně skupiny „D“.

                    0 0
                    • babicak  

                      Takže vlastně nemáš mozek, protože máš ŘP skupiny C a E a jsi v potencionální kamioňák.

                      0 0
                      • kubad  

                        Takových lidí je,

                        Taky mám D

                        0 0
                      • petrun  

                        To je stejný nesmysl jako říct, že každý kdo vlastní nůž je potenciální vrah.

                        0 0
                        • babicak  

                          Jo, souhlasím, je to stejný nesmysl, jako říct, že každý, kdo řídí kamion nemá mozek.

                          0 0
                          • petrun  

                            To jsou bohužel dlouholeté zkušenosti a statisíce najetých kilometrů:-(

                            0 0
                            • babicak  

                              A znáš vůbec nějakého řidiče trucku? Říká ti něco nařízení EU 561? Víš, jaké jsou kontroly celni správy? Víš něco o výši a kolikrát nesmyslonsti pokut pro řidiče profesionály? Chceš to jako spolujezdec vyzkoušet?

                              0 0
                              • petrun  

                                Znám, jeden kamioňák se k nám přiženil do rodiny. Je to ale bohužel exelentní vůl.

                                0 0
                                • babicak  

                                  Ve všech profesích se najde nějaký ten doktor Cvach, ale podle jednoho, dvou, nemůžeme hodnotit všechny. Mezi řidiči profesionály najdeš lidi se základním vzděláním, i vysokoškolsky vzdělané řidiče, co například 20 let dělali vědeckou práci. Všude jsou lidé s menší i větší inteligenci. Povolání řidiče kamionové dopravy je opravdu náročné. Jestli si chceš vyzkoušet ze sedadla spolujezdce, nabídka na cestu platí. Třeba Finsko.

                                  0 0
                                  • petrun  

                                    Nabídka je to velice ákavá ale bohužel mám své vlastní práce až nad hlavu. 2 roky jsem nebyl ani na dovolené.

                                    0 0
                                  • mastihuba  

                                    Do finska bych nekdy jel. :) E teda nemam, ale fotka se silnickou u nejakyho peknyho zalivu, nebo jezera by se šikla. :)

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      OK, jak řekneš, vidím to spíš na léto, i když bike u skokanských můstků v Lahti v lednu může být zajímavý. Jak ti vinohrad dovolí, můžeme valit.

                                      0 0
              • Vilém  

                Vsak prave. V Rajci taky polak s cisternou plnou lihu vjel mezi zavory, dalsi polak s kamionem nedavno prorazil zavoru ve Studence…

                0 0
                • babicak  

                  Viléme, jen pro upřesnění, byl to Portugalec a byl 2 měsíce ve vazbě, dostal 100tis. pokutu a už je venku. Každopádně udělal velkou blbost, a snad ta pálka odradí ostatní od ježdění na přejezdu na červenou.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.