• BB

    Poslední dva roky jsem beznadějně bojoval s mravenčením v pravé ruce, které přecházelo až ke zmrtvění palce, takže jsem nebyl schopen řadit. Vyměnil jsem několik gripů, skončil u rukavic vycpaných gelem skoro jako sedlo a nic nepomohlo. A dnes zázrak, 4 hodiny na kole a nic, ruka čilá jako kdysi. Přečetl jsem si v Mountain Bike Action pár typů pro bikery a mezi jiným tam bylo, že řídítka na XC a celodenní ježdění mají být natočená tak, aby gripy byly vodorovně. Změřil jsem si nastavení svých vlaštovek a zjistil, že je mám nastaveny tak, že konce jdou poměrně dost nahoru. Tak jsem je pootočil, upravil brzdy a řazení a vyrazil. Vůbec mě nenapadlo, že by s tím mohlo souviset to mravenčení. Navíc mám pocit, že takto nastavená rodla lépe kolo ovládají.

    0 0
    • ivaneck  

      gratuluju, jenom ne tYpy pro bikery, ale tIpy pro bikery

      ;o)

      0 0
    • -Alan-  

      Problém je jen v tom, že natočení „dopředu“ může prodloužit posed, což se někdy hodí. Holt vše má pro a proti.

      0 0
      • BB  

        ale ono to nebylo natočení dopředu, ale naopak, natočení dozadu

        0 0
    • raceman  

      gratuluju, taky mě to mravenčení sere, a to mám rovný řídítka

      0 0
      • capis  

        já bych zkusil zkontrolovat sklon sedla, jestli na řidítka „nenapadáš“, dělává to, stejně jako opačný sklon bolesti v kříži. Taky je třeba mrknout na předozadní postavení sedla.

        0 0
    • makak  

      Tak 4 hodiny na kole. Já jsem dnes místo potrénování vezl dítě na pohotovost. To mně v neděli usmrtíš :-))

      0 0
      • BB  

        no jo, ale rozbolelo se mi koleno, tak to nebude tak horký, alespoň mi poradiš, na kolena jsi expertet, doufám

        0 0
    • kolombo  

      Tak to taky zkontroluju, s mravenčením v rukou válčím už poměrně dost dlouho.

      0 0
    • hup73  

      Moje zkušenosti s mravenčením – když jedu ráno v 5hod 20km na kole a mám to pořád lehce z kopce, tak musím ruce protřepat min.2×, když se vracím a dávám si, tak bez mravenčení až dom. To ta pumpa tu krev dorve až nakonec nejdelšího prstu :-))

      0 0
      • hup73  

        No a taky se ty ruce odlehčí, když jde síla do pedálů a neležíš na předek.

        0 0
        • BB  

          no a to je podobné když se změní poloha gripu. Když šel nahodu, tlačil do pravé půlky dlaně a tam je asi ten choulostivej bod, nyní cítím tlak v levé části někde mezi palcem a ukazovákem a tam mi to vůbec nevadí.

          0 0
          • Zdeno Micio  

            Já včera koupil za 3 kila gripy specialized s nějakou červenou záplatou na tělese gripu – má to mít nějaký efekt na nervy rukou. Je však pravda, že jsem to koupil spíš na vizuální efekt.

            0 0
            • bestom  

              Proti mravenčení se mě osvedcilo pred jizdou si poradne protahnout a procvicit prsty a zapestí a hlavne si zapestí promasirovat kostivalovou mastí,pěkně se ruka prokrví a ani po 3 hodinach jizdy neni problem.

              0 0
              • revish  

                u mne to mravenceni doslo tak daleko, ze mam problemy dat ruku v pest, jakobych tam mel neco zlomene, ale ja jsem si ruku nikde nepodelal jen jizda na kole. proste kdyz se snazim dat ruku v pest tak narazim na tlak a bolest, ten tlak jde prekonat, ale v tech kloubech mi pekne lupne, boli to jak cert, zitra jdu k doktorovi tak uvidim co mi rakne

                0 0
    • Pekáček  

      Tak to budu muset zkusit, s maravenčením bojuju pořád a už mi to zlobí aj v klidu. Vypadá to na náběh na karpální tunely – operace.

      0 0
    • nobody  

      já mám mravenčení v ruce, když jedu na pohodu, když makám jsem v klidu. Koukal jsem na svoje řidítka (mám rovný) a jsou nastavený lehce nahoru, tak jsem je dneska srovnal u uvidím

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.