• Sleeper

    Pojedete letos v září Sudety? A jestli jo, tak Malý nebo Velký?

    0 0
    • smallbrother  

      VELKÝ, samozřejmě. Přece nepojedu dětskej závod!? :)

      0 0
    • Daf  

      Jedu.

      0 0
    • rasto  

      velky.

      0 0
    • Želva1  

      Chtěla bych zkusit Velký, jen u toho asi chcípnu :-) Vlastně mám pocit, že částečně odumírám už jen z tý představy…

      0 0
      • sadre  

        Jasne ze jedu,jedou se mi okolo domu,tak tam nemuzu chybet.A urcite pojedu velky,maly jsou pro batolata:)

        0 0
    • Meesha  

      letos uz to snad konecne vyjde… :-) Velky a cil dojet

      0 0
    • wroum  

      uvazuju o dlouhy :-)

      cil: dojet, ale spokojil bych se i s „prezit“

      0 0
      • cabbage  

        a nechceš dát radši bikebrdy?;)

        0 0
        • wroum  

          nevim. Sudety bych jel asi proto, protoze se mi tam moc libilo a docela rad bych se zas kouknul na Ostas :-)

          ale popremejslim o tom.

          0 0
          • kankrlicek  

            Ostaš je dobrá :), už jen dva kopečky a jsi doma. Letos max. malou a i to by bylo hrdinství, uvidím, jsme pozvaní na svatbu :(

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Já bych to v Tvým případě nenazvala hrdinstvím, spíš bláznovstvím. Ale každý máme jiná měřítka. ;o)

              0 0
              • kankrlicek  

                Ono to asi opravdu nevyjde, ale je mi to líto. Zjistil jsem totiž, že když kopečky jezdím ze sedla, nic mě nebolí :) a z kopce to už jde úplně bez bolesti :) A ten první kruh opravdu jde.

                0 0
          • JIRA  

            Jestli se Ti líbily projížďky v okolí Ostaše, tak tohle je mnohem, MNOHEM lepší! Jen na Hvězdu se šplhá jinudy. ;)

            0 0
            • wroum  

              …ale me tech PAR SCHODU nevadilo, i kdyz sem vetsinu cesty nes dve kola :-D

              0 0
    • JIRA  

      Je to jedinej' závod co jezdím. Kromě prvního ročníku jsem jel všechy a tak s tou tradicí nechci přestat. Beru to jako delší výlet. :)

      0 0
      • wroum  

        ja jako boj o preziti :-)

        na Ostasi se mi tak libilo, ze o tom fakt uvazuju, jinak by me to ani nenapadlo. este zalezi jestli sezenu nekoho. kdo by me psychicky podporoval pri zavode, rozumej nekoho kdo je na tom stejne blbe jak ja :-)

        0 0
        • JIRA  

          Loni jsem byl v poslední desítce, takže se to dá ujet i když na to vůbec nemáš – s tím mám zkušenost. Znám lidi pro který je to jediná jízda na kole za celý rok. :)

          0 0
          • Krutor  

            Toho mně ukaž ! Podařilo se mi po objet asi 1/3 a je to sice pěkný ježdění, ale 120 km nhoru dolů 1× za rok, to snad ne …

            0 0
            • JIRA  

              Kamaráda brácha. Celej rok bouldruje a když zrovna nemá v termínu Sudet berle nebo ortézu, tak jede. Já jsem měl nejmíň na Sudety najeto asi 300 a taky se to dá...........ale na bednu to není. :)

              0 0
              • Krutor  

                Ty bláho ! No comment, se 300 najetých km bych to spíš obešel, klobouk dolů.

                0 0
    • Elwing  

      Chtěla bych to někdy zkusit, ale dýmák je dýmák :)

      0 0
      • jobekr  

        Co jsou zač ty Sudety? jsem z Mostecka, tak to bude nejspíš někde poblíž, tak bych to možná i rád zkusil :)

        0 0
      • Thidney  

        jj uz jsem manase prihlasil, tak mam na sudety fajn vymluvu..kdo by se o nej postaral .-))

        0 0
    • Gatier  

      zdaju sa mi byt nejake moc ploche. ziadne „kralovske“ stupanie

      0 0
      • emkaa  

        Hehe, to je jen takovej chytak a optickej klam. Tahly stoupani jsou sranda, tohle je spravny maso, navic v cili bude mit stejnej tvar tvoje EKG.

        0 0
      • tulda  

        to jo, skoro jako tohle :-)www.kolopro.cz/…d_detail.php?…

        0 0
        • vasil  

          :-) čísla hovoří jasně 123km/3300m možná někomu chybí královské stoupání ale pro mě loni platilo : mnoho much umořilo vola ;-) po rovině se nejede a z kopce si neodpočineš jel jsem na fulu a už v půlce jsem si myslel, že neudržím řidítka doteď děkuji bohu, že bylo sucho, ale chci jet zase-už jsem se dlouho nepos.al (a to jezdím v beskydech nebo bezkillech ?)

          0 0
    • RomanH  

      Jestli mi do toho nic nevleze, tak jedu.

      Loni jsem se sice zarekl, ze jestli nebudu mit pred Sudetama najeto alespon 5tkm, tak nepojedu, ale uz dva dny po zavode me to preslo. Nadherna trat, vyborne obcerstvovacky, co chtit vice.

      0 0
    • Darkson  

      asi pojedu taky, jen ještě nevím, jestli to pojmu vyjížďkově anebo se zničim:)

      0 0
    • goood  

      Chtel bych jet taky, loni se mi to moooc libilo a letosni BikeChallenge mi zase pripomnel ty krasny sjezdiky, takze uz jen aby vyslo pocasi.

      0 0
    • Greyhound  

      Velký! Loni jsem dojel v na minutu(!) stejném čase jako při předchozí účasti takže cíl je letos jasně danej – překonat stagnaci a atakovat čas 7:15! :-)

      0 0
    • petebike  

      rad bych jel, jestli bude kolo tak pojedu dlouhy :-)

      0 0
    • JIRA  

      Nevíte někdo proč se měnila trať a nejede se třeba „myší díra“, ten sjezd před ní po kořenech, jede se rovnou na Liščí horu místo do Janovic?

      0 0
      • jakub  

        jj protoze tam ten sjezdik okolo ADRU vykaceli a je tam hroznej bordel a neda se tam vubec jet, tak to bohuzel Tomas musel malinko poposunout…ale neva… on urco vymysli nakou satisfakci

        0 0
      • Martinkaa  

        Byli jsme tam v cervnu a furt jsme tady v te casti tahali kola na zadech pres stromy + jsem namotala klacek do razeni :-(

        0 0
    • lubos  

      Jak moc hrozi, ze bude naplnen max. pocet ucastniku 1000? Jestli se mam prihlasovat uz ted, nebo to pocka na vecer pred zavodem ?

      0 0
      • jakub  

        no co jsem vypozoroval, tak je to kazdy rok jiny… ale asi bych na nic necekal…

        0 0
      • JIRA  

        Vždycky (když to někdo od nás zkoušel) se dalo přihlásit v pátek......­...i tričko většinou někde našli. :)

        0 0
        • JIRA  

          Nabízím dopravu na Sudety z Prahy pro 2 lidi a 2 kola. Odjezd v pátek mezi 16:00 a 17:00. Návrat v neděli odpoledne.

          0 0
    • cabbage  

      ještě že je Dýmák, maratonů mam letos už dost;)

      0 0
    • HonzaV  

      jedu, velky, tesim se

      0 0
    • Kaufi  

      Jedu taky dlouhý,krátký sou o ničem.Mám to za barákem.

      0 0
    • Martinkaa  

      Jestli nebude prset, tak ja, Pekacek a Mito jedeme dlouhe ;-)

      0 0
      • Kaufi  

        Tak to se potkáme.Neuděláme něco s promítáním u Kuby na chaloupce?

        0 0
        • jakub  

          reknete a bude promitani

          0 0
          • Martinkaa  

            My jsme pro kazdou srandu ;-) Pokud si teda nebudete chtit ze srandy projet Sudety jeste jednou :-))

            0 0
            • Kaufi  

              To už asi ne.Budu rád že se doplazým na pivko.

              0 0
              • Hajpi  

                Ale tak strejdo! Vždyť to bude v pohodě! Ale nasmíme porušit rituály!!!

                0 0
                • jakub  

                  Hajpi po sudetech s manzelem dorazte udelame vecir takovou mini seishon..

                  0 0
    • vlk  

      Jestli se do pátku uzdravím a zařídím si odvoz, tak jedu taky.

      0 0
    • miťo  

      Jo, velký, už popáté.

      0 0
    • frof  

      Tak letos jiz po druhe do Teplic nad Metuji.Docela se tesim:-)).Pocasi vypada dobre.Akorat severni uragan slibuji.Hlavne ve zdravi dojet.:-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Poradte neznalemu: Nevite jak s prezenci? Jen v patek nebo i v sobotu rano? Z propozic mi vychazi, ze jen v patek… :-( Ale treba blbe ctu ;) Dik

      0 0
      • smallbrother  

        je to oficiálně jen v pátek. Ale spousta lidí se prezentuje až v sobotu. Pokud se osobně s Čadou neznáš, radši jim zavolej a zeptej se. :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dik. pana Čadu neznam, takze mam asi smulu :-) Ale nebudu je otravovat, maji urcite dost prace s pripravou, holt to rano risknu a pripadne pojedu s cislem, co si nacmarnu fixou na papirovy tacek od parku a misto cipu si dam na nohu cidlo sporttesteru (treba trefim frekvenci) :-D

          0 0
          • JIRA  

            Se s někým domluv ať Tě přihlásí večer.

            0 0
          • SELMIRA  

            se domluv s Jírou on je moc hodný a pomáhá slabším rád :o)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No jo ;) Ptam se abych si to zaridil sam, otravovat muzu nekoho vzdy az bude vecer ;) Jen aby nebyl chip propit v hospode :-D To Selmira: proc bych mel byt jako slabsi nez JIRA??!! ;)

              0 0
              • SELMIRA  

                nó, jekokož JÍRA je MOCNÝ :o)) Ale třeba Ty seš taky mocný! Tak…promiň. :o))

                0 0
    • jakub  

      tak to mam za sebou… jel jsem to hooodne dlouho ale poprvy v zivote jsem dojel neco takovyho a muzu rict bylo to fakt tezky a bolelo to … jsem nadsen…

      0 0
      • Běžec  

        Ano, hlásím se taky ke skupině premiérových, s dvojciferným číslem na místě hodin :-) Mohu se pochlubit heroickými výkony jako výjezd na Hřeben stěn v kuse či úsekem Slavný-Božanov bez sesednutí. A křeče v ukazováčcích mám doteď – ať žijí véčka :-)) Čekal jsem, že to bude náročné a nebyl jsem zklamán…

        0 0
        • Honzas  

          Taky premiera a do toho, abych se trapil pres deset hodiny mi chybelo asi ctvrt hodiny. Od padesatyho km priserny trapeni, fakt to bolelo. Ani nevim, proc jsem to vlastne dojel. Asi jsem si furt rikal, ze kdyz to dojedu letos, tak uz nebudu muset za rok;-) A kdyz mne v Machove nenechali pockat tu cca hodinku a kousek na casovej limit (prej: „koukej mazat, to dojedes“;-) a neuznali moje kolo neschopny dalsiho provozu (za coz timto dekuju;-), tak uz mi nic jinyho nezbejvalo… Bylo to fakt tezky. Nechapu, jak nekdo muze srovnavat se Sudetama treba Upici. Ta byla proti tomu odpoledni vyjizdka s rodinkou;-) Skoro.

          0 0
          • jakub  

            jj ale tam hraje dost velkou roli počasí… dyž je palermo, což na Jestřebkách zatím bylo tak je to snad ještě horší, ale s terénem to je samozřejmě nesrovnatelny…

            0 0
      • Honzas  

        ale to ma bolet… ;-)

        0 0
    • smallbrother  

      Taky spokojenost. Celkově 51. místo na dlouhý. Letos jsem jel (po debaklu v Budějovicích) spíš zvolna a tak jsem si všímal i věcí kolem. Tenhle závod tady nemá co do zajištění konkurenci. Pochvala všem pořadatelům. Z krátkýho okruhu se po úpravách stalo pěkný zaváděcí kolo. :)

      0 0
    • Daf  

      Ja dopad strasne. Nejdriv jsem znicil dva predposledni velmi potrebne prevody na kazete, abych pak jeste zabloudil a musel absolvovat vyjezd na Ostas 2×. Uz pri prvnim vyjezdu na ten kopec jsem byl slusne prositej, takze tem druhej pokus me stal spoustu casu. Dojel jsem 76. a uplne vyrizenej. Zavod to byl ale peknej. Odbocku jsem prejel vlastni nepozornosti.

      0 0
      • bagio  

        Ja se taky pridam vazne skvelej zazitek ale neskutecna drina celej rok v pohode a tady na 50k zacli krece jednou me vzaly tak ze sem ani nestacil vycvaknot a placnul sem sebou na sutry ve vyjezdu.Nakonec sem to dojel tesne nad 8hod.takze spokojenost.Za rok? Doufam ze budu OK a zas prijedu

        0 0
    • miťo  

      Tak tedy letos to byl jako pokaždé super závod. Po startu jsem se snažil neztratit hlavu a nepřepálit tempo. Vcelku se mi to podařilo a do kopců v druhé polovině závodu mi ještě zbyly síly. K mému překvapení jsem poprvé sjel celou Pánovu cestu a zas tak těžký (ten schod) nebyl. Povedly se mi i naostro Vodní zámky, předtím jen při tréninku. Za Novým Borem bylo požehnaně bahna a brzdové špalky si s chutí zaškrtaly o špinavý ráfek. Jinak to šlo :) Hvězda byla kluzká i pro pěší seběh a až tam byl houf fanoušků-supů. Jinak jinde na trati nikde nikdo. Za Dědovem se jsem se začal nějak trápit, asi jsem chtěl v tom makadamem sypaném stoupání za Ostaší zrychlit a bylo to předčasné, skoro mi nevyšly síly do konce. Na Bišík jsem se dost vytrápil a nahoře už bylo dobře, protože následoval jen sjezd do cíle. Opět o rok starší a opět o něco horší umístění, 60. Njn, moje páté, ale zároveň první „tatínkovské“ Sudety :)

      0 0
      • Pekáček  

        Asi jako Miťo (no nejsme bráchové?), fakt to nepřepálit na začátku. Nové krátké Sudety byly příjemnou změnou, i když kamenitý sjezdík nebyl špatný a Myší díra se už nikdy neucpe :o) U mě, o 150 míst dál než jel brácha, byly sjezdíky už trochu vydřené a kořeny řádně vyleštěné, dával jsem si bacha hlavně po shlídnutí několika pádů. Na cca 50tém km se mi za kovové řachy ohly dva zuby na velký placce (jeden dovnitř a druhý ven), i po rovnání multiklíčem jen praskl a i po následném dvojím rovnání sikovkama a broušení pilníkem tam řetěz jaksi nechtěl sedět. A to jsem neřadil! Pak mě rozbolelo koleno co mě trápí už rok od minulých Sudet, ale ne tak abych nedojel, prostě jsem musel točit a hlavně nejet vestoje. Síly ušetřené na začátku se hodily a tak jsem ještě stáhl pár lidí. Bláta bylo za Machovem požehnaně, zavíralo se nad ráfkama a ty při brždění vydávaly nelibé zvuky. Ale aspoň se neprášilo :o) Tak jsem šťastě dojel do cíle a nechápal jsem, proč mě Martinkaa nedojela. Nabořila zadní ráfek, ale závod dokončila, prostě tvrdá holka ;o) Odjeli jsme se zlidštit k Jakubovi do MTB penzionu kde jsme bydleli a cestou rozdali zbylé Karboše a Endura těm co to nejvíc potřebovali. Závod to byl parádní, zajištění příkladné. Na občerstvovačkách se pod dobrotama prohýbaly stoly a nálada byla super.

        0 0
        • jakub  

          jo jinak, ten debil co stál za Ostašem na Dědov v cestě, prý dokonce někoho napadl a dal mu po hubě, uuuh eště že jsem tam nebyl v te době ja… vyčerpanej bych bojoval a bylo by to eště horší – no jak říkame vždy… nepoteče jenom naš krev, ale toto byl asi nejaký fakt debil co nesnáší cyklisty…

          0 0
          • JIRA  

            Co tam vlastně ten člověk prováděl? Jsem jen slyšel, že shazoval lidi z kola a mlátil je. To byl nějakej' místní blázen?

            0 0
            • jakub  

              no vubec nevim gdo to byl, ale prej tam nekomu dal i po hubě, stál uprostřed cesty a nikomu se nechtěl uhnout…

              0 0
              • jakub  

                jinak na ostasi to bylo vubec takovy divny… v patek vecir jsem tam este daval na mista znaceni aby nikdo nemohl zabloudit a kdyz jsem tam v sobotu projizdel, uz tam nebylo vubec nic…

                0 0
                • smallbrother  

                  prý to byl majitel pozemku, ale pochybuju že by pořadatel něco takového podcenil. Ale třeba mu vadilo že mu lidi jezděj kolem zahrady. Lidi sou divný. :)

                  0 0
          • Pekáček  

            On tam nestál, on šel s dvouma malýma děckama. Šel uprostřed cesty a já uhýbal už daleko před ním doleva a on mi lezl do cesty. Když jsem ho míjel, úplně na kraji cesty, vystrčil loket. Něco jsem mu na to řekl, ale bál jsem se hlavně o Martinku co byla kdesi za mnou, aby si ten chlap svý mindráčky nevyléčil třebas na ní. A taky mi bylo líto těch děcek, takovýho fotra…

            0 0
      • Twisp  

        Gratuluju k dojeti, ale co by me zajimalo, kde se vzal na trati Nový Bor ? Ten je od Teplic nad metují dobrejch 170km daleko :)

        0 0
      • jakub  

        jj Miťa opravím protože to tu moc ještě nezná, jezdí tu tak max 3× do roka (((((-: není samozřejmě Nový Bor, ale jenom Bor, což je kopec na kterém je i v největších horůčavách pořád mokro, takze tedkom to vypadalo asi tak o 200% hůř, ale na druhou stranu hurá pro mne… tam kde jiní padají se já rozjíždim, vždy spoustu lidi předjedu a pak oni do kopce zase mne ((((-: chudak Selmirka, ta už toho měla nahoře asi taky plny zuby…

        0 0
        • miťo  

          Jéje, on je to jenom Bor! Tak už si to budu pamatovat. Jinak díky za super ubytování Kubo :) Takový zázemí se na závodech fakt hodí. I ta mastička na odřeniny od sedla byla super!

          0 0
        • Medunka  

          Selmira a mit toho plny zuby do kopce? Heh, to asi nemyslis tu stejnou Selmiru, kterou znam ja, co do kopce vsechny predjizdi¨.

          0 0
          • jakub  

            do kopce možná jako jediná z naší takové skupinky na Bor jela, ale na Boru v tom blátě vypadala už naprosto zlomeně… ale třeba se mi to jenom zdálo…

            0 0
            • zirecek  

              Třeba je to i psychologická taktika závodění. Přibližuje se za někoho, ukazuje mu, jak je prošitá. Pak zařadí tzurbopohon a s úsměvem dotyčnéhu urve, že ani nenastoupí, :-).

              0 0
              • jakub  

                no já jsem pak už spěchal, abych stihl limit tak na mne už nikdo nenastoupil (-:

                0 0
                • lubos  

                  Jak dlouho jsi jel usek Pekov (106km , casovej limit) do cile ?

                  0 0
                  • jakub  

                    no v pekove jsem byl v 17.35 a v cili negdy asi po 19.00 hod.

                    0 0
        • SELMIRA  

          To jsi asi vážně potkal jinou Šelmíru. Mě ty vaše Sudety přišly jako uplně nejvíc nejlehčí závod, co jsem kdy jela. Bufet na každym rohu…pohoda a mňjam!!!

          Jsem je taky náležitě využívala. To byla největší fuška, páč jsem to musela brát i za ty nezodpovědný, co do sebe tlačí gely nedbajíc na to, že ñěkdo se pro nás pekl s koblížkama a šátečkama a vařil puding a polívky…Taky jsem na 2 bufetech nakrmila toulavý koťata. Akorát mě naštvalo, že v Pěkově mě už nepustili dál, páč jsem přijela 13 minut po limitu. :o) Ale jinak super výlet.

          0 0
          • SELMIRA  

            kopce mi chutnaly skoro jako ty meruňkový šátečky

            www.fotokocian.eu/index.php?…

            0 0
          • zirecek  

            Na závodě krmit koťata, :-)).

            0 0
            • SELMIRA  

              Dyž jsem stejnak jedla. Ve Vysoký Srbský bylo takový bílý a předtim někde – nevim jak se to tam nazývalo, ale u hasičárny zas takovej černej šudínek olizoval cukr ze šátečků v bedně na zemi, tak jsem mu tak dala 2 salámky, ať se poměje. :o) V Teplicích se zase pani u stánku divila, že si prohlížim vystavené ponožky, když zjistlia, že jsem závodnice. :o)) Jenže dyž stejnak jim a kámoška právě sháněla izolepu, aby mi mohla opravit kolo… tak co mam dělat…:o)))

              0 0
              • zirecek  

                Ať se poměje… :-))). Ještě něco napiš, mám krásný úsměv na rtech.

                0 0
                • SELMIRA  

                  :o))) sice pro kočky takovej salám neni asi moc aby se poměly :o) Páč ta sůl a koření. :o( Ale zbaštily to rády. Zkoušela jsem i sýr, ale ten moc nechtěly. Jinač krmim kočky kočičim žrádlem, většinou mam pro ty případy doma whiskas pytlíčky nebo tak, ale jsem nevěděla, že by se mi bývalo hodilo ho vzít s sebou. Tak příště. Do mého baťůžku se toho ještě vejde…:o))) Si taky příště zkus při závodech hladit kočky. Jak bylo to kotě černý a válelo se na sluníčku, tak bylo krásně vyhřátý a to je moc příjemný, když má člověk ze sjezdu zmrzlý ruce. Hladit kočky dává energii. :o))) Sice nestihneš limit, ale se Ti pojede krásně lehce. :o)

                  0 0
                  • zirecek  

                    Píšeš pěkně, vlídně, jemně, :-). Úsměv, :o). Vyloženě cítím jak vyhřáté kotě zahřívá studenou dlaň. Kočky jsem na občerstvovačce ještě neviděl, jsem spíš ten, po kterém to musí někdo dojídat.

                    0 0
                    • SELMIRA  

                      nó, prosim a dyž pak musim likvidovat i Tvoji koblihu, tak to se jeden zdrží a hned nestihne limit Sice mi to nějaký vtipný pán v dresu Redpointu pořád řikal:„To seš zas Ty? Jsem Ti to řikal už v Machově a na Americe a nebudu Ti to opakovat furt…Ti řikám nežer tolik a jeď, nestihneš limit!“ :o))) Ten mě bavil. A měl pravdu. :o)) No ale jezdit na gely a tyčky a makat, to bych asi objela leda malý Sudety a pak bych rači umřela. :o)) Možná bych ten limit i stihla, ale než jeden sleze tu Hvězdu, tak to taky trvá…kromě toho jsem furt čekala ty diváky a oni už asi vítali chrty v cíli nebo co. :o( Jsem šla pomalu, jestli třeba nejsou schovaní a nevylezou mi taky zajásat a vyfotit si mě…ale ono ne. :o))

                      0 0
                      • zirecek  

                        A volala jemným hláskem v potemnělém lese: „Haló, kdepak jste… …ozvěte se přeci někdo.“ Hu, začínám mít chuť na ten koblih, :-).

                        0 0
                    • pepino  

                      A co teprv když si ho uvážeš kolem pasu:-)

                      0 0
                  • pepino  

                    Vrahu! Včera mi kámošovo mladá vysvětlila, že někde četla, že 10dkg salámu je rakovinotvornejch jako 20 cigaret!Asi proto hulí a je vegetariánka:-)

                    0 0
    • Greyhound  

      Cíl splněn, hranice 7:26 pokořena! Konečně se mi podařilo nepřepálit začátek (přestože jsem se držel Darskona, kterej avizoval útok na první 1Oku;-))))) a přesto jsem se po výjezdu na Bor pohyboval kolem 105.místa, což bylo lepší než při kterékoliv předchozí účasti. Pak jsem bohužel slepě následoval bajkera před sebou a místo pokračování po vrstevnici toho hraničního hřebenu jsme sfičeli někam z prudkýho kopce dolu, nebylo to dobře označeno. Když jsme to zjistili, bajker úplně rezignoval, že už to nemá cenu, já se naopak strašně rozzuřil a napálil to zpátky nahoru s tím, že na taktizování už není čas a bude to hop nebo trop. Kupodivu mi to vydrželo až do konce, poprvé ty poslední kopce nebyly holým utrpením a dokonce jsem si říkal, že by to mohlo být klidně i trochu delší páč jsem pořád někoho předjížděl. Nakonec 7:04 a 82. místo takže na víkendového výletníka velká spokojenost :-) Největší zážitek ale byl, když jsem někde na 100. kilometru předjížděl člověka na obyčejnym kole s PEVNOU VIDLÍ(!), tomu říkám pravej hardcore – mě bolí ruce ještě dneska…

      0 0
      • Pekáček  

        Tak to já jsem předjížděl borce na trekingu s pevnou vidlí!

        0 0
        • lubos  

          No, ale zas takovej strasnej teren tam neni, aby to neslo jet na trekovym biku s pevnou vidli. Jako opruz by to ale byl fakt peknej :o))

          0 0
    • mara53  

      Gratuluju Všem co dojeli,letos jsem jen fandil,v Americe, na Slavnym, pak jsem si odskočil do Teplic na dojezd těch nejnej.. a pak dole v Dědově na poslední občerstvovačce – ten vykalenej domorodec byl prý dost brutální,několik kluků prý dostalo dost surově přes hubu, než mu v tom zabránili přivolaný policajti.. Jinak bylo super počasí a super nálada a co jsem slyšel tak i minimum vážných držkopádů..SUPER AKCE,výborná organizace, Za rok v plné síle..ZDAREC

      0 0
    • goood  

      Muj cil taky splnen, dojel jsem pred Martinkooou :-) A jak jsem koukal do vysledku, tak jsem se dokonce zlepsil o 1,5 minuty !;-) Ze zacatku jsem se snazil drzet Darksona (ktery, jak poznamenal Greyhound alias Caad, chtel utocit na prvni desitku :-)), ale po deseti kilometrech jsem mel dost:-) Takze jsem zpomalil a jel si svoje tempo az do cile. Polovinu kopcu co jsem pred rokem vyjel jsem ted tlacil, bylo trosku vic bahna, ale jinak pocasi vyslo skvele. Vynikajici koblizky na obcerstvovackach a skvelej pudink s vlockama mi dodaly spoustu energie :-) Na konec 142. misto, coz me potesilo.

      Gratulace Martinceee za 3.flek, taktez klukum z Kralup a Eve za umisteni v poharu.

      Tombola byla uspesna, vyhral jsem zajezd od Kudrny :)

      A jeste jedna fotka specialne pro Greyhounda aby vedel jakou si poridit cepicku se kterou bude urcite na bedne :-)

      0 0
      • zirecek  

        Ta půlka obličeje, to je Karel, :-).

        0 0
      • Greyhound  

        Díky! :-D

        Obávám se, že na bednu mi kulich nepomůže, ale minimálně na to spaní v autě by se mi letos hodil – v 5h ráno jsem se probudil zimou a teploměr ukazoval 6 st…

        Ještě bych rád dodal, že organizace počínaje prezentací, přes skvělý občerstvovačky až po mytí kol a závěrečný vynikající gulášek byla fakt perfektní!

        0 0
      • Martinkaa  

        Ty si kecka :-) Ja myslim, ze jezdis rychleji nez ja odjakziva. Akorats mel vzdycky vetsi smulu, nebo ja vetsi stesti :-) Taky jsem vyhrala v tombole – vino Sudety. Musim si poradne rozmyslet, co s nim :-)

        0 0
        • lubos  

          Jeee, ja jsem pry taky vyhral v tombole. Ale jsem tam nebyl, resp. jsem nebyl dostatecne blizko, tak jsem mel smulu, no :(

          0 0
          • Martinkaa  

            Nevyhrals nahodou to kolo, co furt neslo vylosovat? ;-)

            0 0
            • JIRA  

              Jo Lubos ne/vyhrál to kolo, Šelmíra o jedno číslo nevyhrála víno a já jsem o jedno číslo nevyhrál dres. Když se daří, tak se daří… :)

              0 0
              • Cryzyy  

                tak s takovouhle smulou bych se uz priste ani neprihlasoval…

                0 0
                • JIRA  

                  Takže jedeš silničního Krále? :)

                  0 0
                  • Cryzyy  

                    jsem myslel tu smulu s vasi tombolou… ne moji s formou

                    0 0
                    • JIRA  

                      Formu jsi měl dobrou, jen závod měřil 124,8 a nikoliv 123 a proto těch 5 minut. :)

                      0 0
                      • Cryzyy  

                        Ale houby, vubec mi to nejelo :( i kdejakej turista z bike-fora me predjel… bej ta tom jak na silnicnich sudetech tak jedu s panem domacim… aspon kousek :) no treba priste…

                        0 0
                        • JIRA  

                          :)

                          Mě to jelo super........­.....ale jen z kopce. :) Až sečtu kolik jsem projedl času, tak zvážím cíle na příští rok. ;)

                          0 0
                          • SELMIRA  

                            Já myslim, že spíš by p. Čada měl zvážit jestli neprodloužit limit, aby se čék v limitu stihl řádně obžerstvit. Bych i do toho cíle chtěla napřesrok dojet. :o)))

                            0 0
                            • SELMIRA  

                              mi to totiž taky jelo super!!!!!!!!!!!! :o)

                              0 0
                              • Hajpi  

                                To Tě budu muset zklamat, uvažuje o vopaku! Jinak já jsem ta hnusná zdravotnice, co Tě poslala do cíle po silnici. Za rok to už neudělám, slibuju :oD

                                0 0
                                • Bulda  

                                  a nejsi taky ta hnusná zdravotnice :)))), co mi na bikechallenge v polici nehtěla ustříhnout tu kůži z kolena?

                                  0 0
                                  • Medunka  

                                    Nene, to bude ta skvela sestricka, ktera mi kazde rano nastrikala spalene rameno panthenolem a hezky zalepila ;-)

                                    0 0
                                • SELMIRA  

                                  já vim Tě znám! si mi na BCH postříkala loket tim pálivym smrdutym tekutym obvazem. :o)) ;o)

                                  0 0
                          • Cryzyy  

                            no tak fajn, muzes mi poslat udaje z Polaru a ja se kouknu o kolik jsem Ti v kazdem sjezdu ujel, kdyz myslis, ze Ti to jelo zkopce :)

                            0 0
                            • JIRA  

                              Ti to pošlu a Ty se mi budeš smát! :)

                              Z kopce se mi jelo dobře...........na moje poměry samozřejmě. A třeba i to bahno na Boru jsem jel bez šlápnutí na zem ale viděl jsem tam min. 3 lidi sebou seknout. Prostě mne to bavilo.......­.......ale stejně nikdy neřeknu „bylo to snadný“ jak teď tvrdí Katzen.

                              0 0
                              • SELMIRA  

                                ale já to musim říkat, to se jako nevytahuju dybyste jeli jako já =šnečí tempo a hodně, hodně, hodně jídla :o))), tak byste taky ani nevěděli o tom že jste vyhjeli a sjeli pár kopečků fakt

                                0 0
                                • Cryzyy  

                                  Mam pocit, ze Tomas Cada by se v Teplicich docela dost 13h nudil, nez by tam tech 600 lidi Tvojim tempem dojelo…

                                  0 0
                                  • JIRA  

                                    No kdyby se to fakt jelo jako rallye – tedy „erzety“ a přesuny (občerstvovačky) tak by se to dalo. Od té doby co jsou čipy by to ani nebyl problém zajistit. :)

                                    0 0
                                    • SELMIRA  

                                      prima nápad! Já bych z maratónu udělala sérii několika navazujících XC. To by se mi přesně líbilo! :o))

                                      0 0
                                  • SELMIRA  

                                    nenudil Jenom 7. Pak už tam budeš Ty a můžeš mu vyprávět, co Tě to stálo, abys to konečně zajel tak. :o))

                                    0 0
                              • lubos  

                                Hmmm .. pamatuju si jenom jeden jediny usek, kde bylo blato, ktere jsem registroval jako hodne uvahy o blate :P, ale to byl usek dlouhy asi 10–20metru a nic komplikovane jsem na tom nevidel. Tedy pokud bylo driv nez Pekov/Hvezda.

                                0 0
                              • Marry  

                                no tak tam sem sebou seknul ja. Nejak jsem neplanoval slezat z kola…no ale nejak mi to ty sjety Pythony nedovolily projet

                                0 0
                                • Darkson  

                                  já bych řek, že z 50% bylo moje podklouznutí předního pláště záležitost sjetého Pythona, s lepším vzorkem bych to v pohodě ustál. ale z 50% to byla jezdecká chyba, tak bych měl mlčet:-)

                                  0 0
                                  • Marry  

                                    no je fakt ze se to nema na nic svadet…bracha se tam treba nerozsekal…ale zase sem padal krasne do mekkyho…a nedostat krec do lejtka tak by to ani nebolelo :-)

                                    0 0
                        • SELMIRA  

                          dyx byl marod

                          0 0
              • Martinkaa  

                To vino nevyhrala Selmira, ale ja :-). Byla jsem 135 a Selmira myslim 136. Tak ja ho schovam a az bude nejaky zavod, kde pojede, rochnem se spolu :-). Treba na Dubnici ;-)

                0 0
                • JIRA  

                  Šák jo – psal jsem "Šelmíra o jedno číslo nevyhrála víno " ale určitě se na Tebe nezlobí. :)

                  0 0
        • goood  

          Letos jsem mel stesti ze jsi mela smulu, jinak bych zase videl v cili tvoje zada :-))

          0 0
          • Martinkaa  

            Prdlajs :-). Jinac gratuluju k tomu zajezdu. To bude bajkovacka! :-) Jo a nemas novy dres? Nebo ten pan na fotce byl mozna nekdo jiny… :-))

            0 0
            • goood  

              jj, novej dres :-) Na zajezd uz se moooc tesim, diky, bude to parada.

              0 0
    • goood  

      Pro zajemce jsem natocil Darksona na dvou nejtezsich sjezdech zavodu (Hvezda a Vaclav). Takze kdo nevi kudy se to da sjet, tak se muze podivat :-) Jsou tam ruzne varianty :) www.caaf.cz/mtb/vaclav.avi (9MB) www.caaf.cz/mtb/hvezda.avi (12MB)

      0 0
      • mara53  

        hmmm,krásnýý, kdo umí,umí kdo neumí – válí se :))

        0 0
      • JIRA  

        Obojí vypadá tak „placatě“! :)

        Fakt pěkný – Hvězda tím žlábkem vedle schodů i přes kořeny je docela frajeřina.

        0 0
      • Elwing  

        Teda tohle ja fakt paráda, krásně se nato kouká. Kdybych takle uměla jezdit

        0 0
      • Bulda  

        chci si predplatit lekciiiii!!!! :)))

        0 0
        • Medunka  

          Jsi v poradi ;-) Teda vcera me nic neucili, ale Darksonova skola je dobra ;-)

          0 0
      • Marry  

        Vaclav.....jezdim prvni variantu…ta druha mi prijde zbytecne komplikovana :-)

        0 0
      • Medunka  

        Jo, pri nedelnim projizdeni trasy jsem sbirala odpadky po tech opicacich, co nejsou schopni obal od tycky dat do kapsicky a pri tom ztratila cervenou autorackou pumpicku. Pravdepodobne nekde na Vaclavovi ;-( Prislo mi to jako za dobrotu na zebrotu ;-( Jinak musim rici, ze je fakt luxus pod Hvezdou uhnout z trasy a jet nahoru po cervene!!! Opravdu zazitek

        0 0
      • Manas  

        Hmm, Darkson slusne :-) Nekdy se zase projedeme :-)

        0 0
      • lubos  

        Hmm, na videu to vypada vcelku lehce, ale ja jsem radeji sel pesky … na me moc strmo dolu .. nejsem tak odvaznej :o) Jo, kdo umi, ten umi, kdo neumi jenom cumi :)

        0 0
      • Martinkaa  

        Schod na Vaclavovi jsem sjela tou prvni variantou, ale ne tedka. Jedine, ze bych prejela toho prede mnou :-)) No a Hvezdu jsem vloni sjela skoro celou krome tech schodu a letos jsem ji malem ani nesesla pesky :-). Dojela jsem na ten velky placaty sutr, kde to nejak klouzalo, tak jsem raci slezla, protoze mi to moc nebrzdilo. No a pak jsem nevedela, jak slizt z toho sutru :-). Povedl se mi udelat skok tesne pred tim, nez jsem to malem sjela po zadku :-)). Po dopadu jsem mel co delat, abych se neskutalela i s kolem :-) Doufam, ze jsem aspon pobavila divaky :-)

        0 0
      • Meesha  

        hmm, to je nevetsi pruser, ze takhle to vypada easy (hlavne ty prvni varianty) :-) realita ale bude jina :-I

        0 0
      • petebike  

        umi, to jo, ale kdyz to jedes v zavodnim tempu tak je to neco jinyho.....jinak Vaclav pokud si hodne dobre pamatuju tak prvni varianta – je to rychlejsi, a Hvezdu sem vzdy behal…

        0 0
        • goood  

          Jasne ze prvni varianta, ta druha je dost o hubu, musis ve spravnej okamzik nadhodit predni kolo, jinak jdes pres riditka. Myslim, ze je tam slyset Darksonovo zhodnoceni toho dropu :-)

          0 0
          • Darkson  

            na tom videu to není vidět, ale u toho václava je hlavní logistickej problém v tom, že těsně před tím, než je potřeba zvednout přední, sjede zadní z šutru. tudíž je potřeba přesně v ten moment zabrzdit a nadhodit přední kolo. vjet tam v rychlosti, tak je z toho v mým případě slušný polet přes řídítka…

            0 0
      • miťo  

        Jé, právě jsem otevřel to první video z Václava. Jel jsem to jako ten první Darksonův pokus a fakt to jde i na chrtím XC :)

        0 0
      • goood  

        Nekdo sjizdi Vaclava i takhle :-)

        0 0
    • Smepet  

      Ja jsem taky spokojenej, celkove 78. flek, cas pod 7 hodin, coz jsem si pral. Na 70. km jsem si narazil koleno o riditka v tom korenitem lese a myslel jsem, ze to vzdam, protoze jsem nemohl moc slapat. Po pul hodine jsem to ale rozslapal a dojel az do cile. 7 km pred cilem mi to ale totalne doslapalo, takze jsem to spise tak dotapal. Pocasi super, takze za rok nashledanou

      0 0
    • Martinkaa  

      Na Sudetech se mi letos zase libilo, i kdyz jsem si vybrala trosku zavodnicke smuly. Prvni kolo jsem jela volneji a setrila jsem sily do terenu. Na asi 25km jsem ale prejela nejaky dobre schovany sutr v trave… :-( Rikala jsem si, je to v haji, bude defekt, protoze to byla slupka jak hrom. Defekt kupodivu nebyl, ale zato osma jak krava. Tak jsem rachotila do cile a doufala, ze to pujde spravit. Nastesti tam byli moc sikovni mechosi, kteri mi to centrklicem a kladivem vyladili aspon tak, ze mi kolo neskrtalo o ram a o brzdy :-). I kdyz boule na rafku zustala a pri brzdeni uz to jaksi nebylo ono :-( No delala jsem, co jsem mohla. Nakonec z toho bylo 8:04 hod a treti misto v hobbybabach, takze spokojenost, i kdyz cas byl o pul hodiny horsi jak vloni :-) Jinak trat super, zajisteni taky super, obcerstvovacek az moc (kdo ma furt resit to dilema, jestli zastavit na neco dobreho ci nikoliv :-))), atmosfera taky paradni… No proste pekne udelany zavod :-) A kdyz se k tomu jeste prida Kubuv skvely bikepenzion, tak to byl fakt vydareny vikend ;-) Na obrazku je solnicka Pekacek po dojeti :-)

      0 0
      • jakub  

        tam je celý věrtel soli, kopec soli, sůl, sůl to není umění vařit se solí, bez soli, to je umění…

        0 0
      • SELMIRA  

        Jé! gratulace k bronzu! Nechápu, jak to děláš. :o) Taková technická závada, to je přece OBJEKTIVNÍ důvod zůstat na obžerstvovačce a celou ji vyluxovat. Ale to Ty né, co? Takže i Tvůj příděl šátečků jsem musela zvládnout já. :o) Přece neurazíme sponzory, že :o)))

        0 0
        • Martinkaa  

          Ja to taky nechapu. Ono se to dela samo :-) Mi se to stalo za prvni obzerstvovackou, takze jsem spechala na tu druhou, kde mi to spravovali :-). Je pravda, ze satecky sis mozna dala za me, ale ja jsem zas vypila tak sud kofoly ci co to bylo a sezrala myslitycinky a banany pro celou armadu :-D A v cili po tombole jsme si dali pridavek gulase, co jim tam zbyl :-) Chi chi, to bude vypadat, ze jsme tam tem chlapum nic nenechaly :-D

          0 0
    • Kaufi  

      Tak sem taky úspěšně pokořil již po 4 z šesti pokusů.10hod 18 minut.Jelo se pěkně,na Boru to blátíčko pak už nebylo skoro ani k obejití lesem jak to bylo rozňahňaný.Jinak toho magora z toho sjezdu vystopujem a zařídíme nápravu do příštího roku.Mohl by nám všem umejt kola za to co prováděl.Už se těším na příští rok.

      0 0
    • lubos  

      Maraton moc hezky, obcerstvovacky super. Nenarocne ale zato technicke sjezdy, stoupani jenom par ale jinak moc hezkej maraton. Zas letos jsem mel dlouhych stoupani az prilis :) A pocasi taky uplne skvele. Tak pristi rok se tesim zas.

      0 0
    • frof  

      Z tohoto zavodu jsem samozrejme mel obavy asi jako vsichni ostatni.Drzel jsem se hodne na uzde a byl opatrny na sjezdech.Setril sily az Na Hvezdu.Teprve potom jsem do toho slapnul.Vyhral spurt na cilove rovince po 124km.Sakra ta byla dlouha:-)))Pocit ze zavodu a vikendu.Moc pekny.

      0 0
    • Darkson  

      pěknej závod, super atmosféra. bohužel se mi po uklouznutí v bahně a úplně nevinným pádu podařilo vylomit ježka z vidle a tak jsem se na to vybod. škoda. příští rok náprava.

      a gratulace všem na bedně z BF v různých kategoriích: Martinka, Eva B.(ani nevím jaký máš nick), Daf, Marry…a možná ještě někdo, na koho jsem zapomněl anebo ho neznám:-)

      0 0
      • Eva  

        Jen bych opakovala jiz recene,proste SUPER zavod,sice mne defekty a bloudeni stalo sanci bojovat o bednu,ale kdyby se nepocita,tak se mnou holky za rok pocitejte :-))).

        0 0
        • Cryzyy  

          to by me docela zajimalo, jak se nekomu povede na Sudetech zabloudit ?!? ale asi to tedä mozne je, kdyz to rikas…

          0 0
          • Bulda  

            Daf jel 2× na Ostaš, teda 3×, 2× se jede normalne :)) on jel 2× kopec označenej v profilu jako Ostaš2 tj. ten ne po asfaltu :)) prej si ještě s gustem skočil ten stromek, co ležel přes cestu :))))

            0 0
          • Bulda  

            Daf jel 2× na Ostaš, teda 3×, 2× se jede normalne :)) on jel 2× kopec označenej v profilu jako Ostaš2 tj. ten ne po asfaltu :)) prej si ještě s gustem skočil ten stromek, co ležel přes cestu :))))

            0 0
      • TinkTink  

        Jak je mozny zapricinit to vylomeni jezka? Mne to z mechanickyho hlediska fakt neni jasny :)

        0 0
        • zirecek  

          Jedině špatně nalisovaný… .

          0 0
        • Darkson  

          mě taky ne:-). normálně jsem spad na bok a otočil řídítka i s představcem na krku. trochu prasácky jsem to narovnal rukama bez povolení hl.složení a šroubů na představci. zběžně zkontroloval zda není vakl a jel dál. po asi hodině jízdy byl vakl cejtit, tak jsem zastavil, že hlavovku dotáhnu a ten dotahovací šroub mi zůstal v ruce i s ulomeným kusem ježka, zbytek zpříčenej v krku vidle. tož tak

          0 0
    • ED1  

      Nevite nekde kde se da jeste ted stahnout mapa trasy SUDET? Na strankach redpointu uz neni. Chtel bych si kus ted o vikendu projet. Vim ze to je celorocne znaceny, ale kdybych zakufroval…dik ED.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.