• jakub

    taaaak už se to blíží, těšíte se???? kdo váhá, tak neváhejte a přihlašujte… zase o trošku zlepšná trať, omezená silnice, sjezd do Dědova totálně zkurvenej lesákama, ale vona to s naší pomocí voda zase zpět vymele… pro krátký, nový úsek, aby si také užili něco z dlouhý trati, dovolím si tvrdit, že i krátká trať bude mít tedy zase lepší potenciál, když bude hezky, přibude úžasný výhled až do Krkonoš s 4km sjezdem po loukách… jako by byli na dlani… průjezd pod mostem hlavní silnice potokem atd… nechte se překvapit, doznačím to později ať máte překvapení a nebojte, bude to přehledný… těšíme se… Sudety team

    0 0
    • kolda  

      když bude počasí a chuť, tak asi jo.

      0 0
    • capo  

      Letos nějak nejsem přihlášenej dopředu, asi se budu rozhodovat až podle počasí. Nějak jsem zestárl a už mě neláká závod „za každou cenu“.

      0 0
    • marios  

      To je ten sjezd jak jsme na 3logii jeli po náby v bahně? Ještě je tam ( to bahno)? Rád bych přijel ,ale děti mají závody v Bakově, jedině, že bych je někomu udal do péče.

      0 0
      • Honzis  

        Sjezd z Ostaše vypadá : http://img9.rajce.idnes.cz/…CIMG6872.jpg?… … (projížděno za totál sucha před týdnem) – kdo chce, mrkněte do galérky, je tam pár záběrů pro navození správné atmošky :D Já letos taky čekám na poslední chvíli, tričko už jsem prošvihl a můj bike je v takovým stavu, že by to za bahna nedal.

        0 0
        • crom  

          8-o takovy hezky to tam bylo,ale jo peknej novej singl pro tank:)

          0 0
        • Blunderbuss  

          Takhle to tam vypadalo i minulou stredu. Soudruzi lesaci to skutecne totalne zku**ili a ze super narocneho sjezdu udelali totalni bahno-nudu. Rychle se to moc jet neda a zabavne to neni uz vubec… jen to pretrpet. Podjezd potokem pod mostem v Pekove? Proti letosnimu brodeni Stenavy u Mezimesti je to cajicek, ale k cemu to?! V tehle fazi zavodu je to uz ale stejne asi jedno?:-)

          0 0
          • jakub  

            opět odpovídám, je to podjezd pod hlavní silnicí… k tomu to… vyhneme se uplně hlavní silnici… celému Pěkovu

            0 0
    • bosmilan  

      A co se teda změnilo,že je to zkrácené ta dlouhá?

      0 0
      • jakub  

        nee, dlouhá zůstane dlouhá, na krátké bude ještě přidán úsek a u obou se podařilo opět omezit silnici… kdo jel trilogii už ví, kdo nejel, uvidí… nic hrozného, zábavný sjezd…

        0 0
        • bosmilan  

          Jen se ptám,když vidím,že dlouhá má jenom 110km (a mívala víc) :-))

          0 0
    • Toutou  

      Já jsem letos moc chtěl jet, ale trénink mi bohužel z mnoha důvodů vůbec nevyšel :( Ale tak poslední ročník to není :)

      0 0
    • Darkson  

      jedu a taky se těšim, po Trilogy trochu opadnul respekt k trase Sudet:-)

      0 0
      • Corbett  

        Jasně, když druhá etapa byla z Trilogy vlastně nejlehčí – :)))

        Dívám se na to stejně.

        0 0
    • Pavel.ct  

      Letos jedu zase, přihlášen, ubytování zajištěno (stejné jako vloni, penzion plný dlouhými sudeťáky, včetně majitelů, co víc si přát) ;o) Něco natrénováno, tak jsem zvědav jestli to bude znát…

      0 0
    • Hynas  

      A bude mokro?

      0 0
    • Jenda  

      rozhodnu se na posledni chvili podle pocasi, trmacet se buh vi kam a pak nicict kolo ve srackach – tuhle formu bikovani uz mam za sebou :-)

      0 0
    • Luk029  

      na stránkách je ještě ročník 2011. Je někde mapka trati 2012?

      0 0
    • jonti  

      Máme 1 až 2 volné místa – ubytovani kousek od startu v Teplicích, od pátku do neděle.

      0 0
      • mastihuba  

        čau sem nestihl pořešit ubytování tak kdyby ty dvě volný místa zůstaly tak písni na mail v profilu, chrápat v dodávce se mi moc nechce. :)

        0 0
        • jonti  

          V profilu ti neni videt email, napis mi na jj59@centrum.cz

          Zitra budu vedet presnou cenu, ale je rozumna, spali jsme tam na Trilogy.

          0 0
          • jonti  

            Tak se omlouvam, na mail byl rychlejsi Libor a ten ty mista bere.

            0 0
            • mastihuba  

              ok. ja stejně pořád nevím kolik nás bude, tak to budu řešit operativně příští týden :)

              0 0
    • jakub  

      dnes prosekán a vyčištěn potok – brod nového úseku, je to super ale… teda 500 metrů kopec loukou nahoru je to fakt síla a pak další kopec rovnou na Ostaš asi budete trochu nadávat ale stojí to za to… moje motto, Sudety bez silnic…

      0 0
      • bosmilan  

        Tak je pravda že toho asfaltu na Sudetech je celkem hodně, tak jako na KPŽ :-)

        0 0
        • jakub  

          děláme co můžeme… věřím, že pomalu zase vrátíme Sudety tam, kde byly na začátku, těžké, jezdivě, respektuhodné plné zážitků…

          0 0
      • Fojas  

        Sudety bez silnic … se nemůžu dočkat, že už na závod budem muset z Beskyd přijet pásákem :-o

        0 0
      • Hynas  

        Jej, to vyzerá, že pěkovská asfaltová magistrála bude proložena čímsi novým…no pěkně pěkně. :o)

        0 0
    • vsn  

      doufám, že máte objednaný dobrý počasí …

      btw: jste nějak brzo uzavírali trika… sem náhodou se podíval do kdy to je s trikem a zjistil jsem že je poslední den kdy se dá vůbec přihlásit :D (před tím než ste to prodloužili)

      0 0
    • štája  

      nemáte někdo náhodou gpx dlouhé i krátké trasy?

      0 0
    • pepan_kladno  

      Tak jsem se prave prihlasil. Nema nekdo nahodou volne misto pro 1 cloveka a kolo?

      0 0
      • Honzis  

        s Mírou chceme jet v pátek a spát v kamenci – chatky pro 4 – zatím jsme 2–3, to ještě není jisté. Ale v autě místo nebude, jedině když pojedeme 2 a to zatím nevím :-)

        0 0
      • JMT  

        Ozvi se…

        0 0
    • venabch  

      Jak pravi klasik Sracky neprijedou a meky nedojedou :-D Jen co uecam tomase aby se jelo pres lodenice jako kdysi a pak po hranicich ke krizi smireni :-D to pribyde zase dalsi mrte teren

      0 0
    • Kaufi  

      Foto výjezdu z potoka.

      0 0
      • jakub  

        super, dnes prosekane Laudonovy valy… mam uplně tuhé ruce, cestou dolu po nové trase jsem si pěkně rozbil držku… když jsem sekal, málem jsem přizabil bajkera projiždějícího okolo, těsně za zády na mne promluvil hrozně jsem se lekl… všechno špatně za moje záda nikdo nesmí pááč pak je v nebezpečí, hehe proto jezdím všude vzadu, dnes jsem to pochopil…

        0 0
    • zzabak  

      no pri dnesnim pocasi nejde nepostnout toto video …

      http://www.youtube.com/watch…

      snad to bude pristi tyden lepsi, doufame mnozi…

      0 0
    • Pavel.ct  

      Zajímavý budou údaje následujícího týdne v týhle tabulce :o)

      0 0
    • Kaufi  

      Tedka sme doznačily nový úsek pro krátkou.Z Lau­donových dolů doprava a po značkách.

      0 0
      • jakub  

        dole v pěkově podjezdem pod silnicí – potokem, branou k sušce a hned doprava po vysekaným na Ostaš… good luck, jen, kdo vyjede z potoka po pískovci nahoru, je fakt frajer, držím palec, dost lidí to už zkusilo a nic..

        0 0
        • Fojas  

          Hmmm … tak kromě pásáku to vidím i na člun …

          0 0
          • jakub  

            bude u toho přímo občerstvovačka, tak se tam můžete uklidnit před nejtěžším výjezdem sudet… a to je max 500 metrů po louce… krása…

            0 0
            • mastihuba  

              už slyším ty hlášky typu: ja ho v cili zabiju! – je to mrtvej muž! … :D

              0 0
              • bosmilan  

                Mi nevadí,když mám třeba kolo i potlačit,ale co k smrti nesnáším,jsou přejezdy potoků,řek atd,kdy mám totálně mokro v botech a začne mi být hned zima a přestane mě to bavit.

                0 0
                • -Alan-  

                  Taky mi to nepřijde o nic lepší v mokrých botech. Napadá mě analogie s jedním vtipem o pekle, kde čert nakonec lakonicky konstatuje:„Toho si nevšímej, to jsou křesťani, oni to tak chtějí!“.

                  Že je to atraktivní pro diváky, kteří chtějí „vidět krev“ to chápu. I když na Sudetech je i tak dost atraktivních míst s technickými pasážemi. Tak holt z toho uděláme triatlon s úseky, který se budou běhat a plavat.

                  Kdo jde do dlouhých Sudet, musí přežít všechno. Ale snad zůstanou i nadále převážně o „sjízdném“ terénu. Už se zase těším na očistec :-)

                  0 0
                  • Kaufi  

                    I když pátek a sobotu pršelo tak se potok nechá překonat suchou nohou.

                    0 0
                    • -Alan-  

                      I z fotky tak vypadá. Jen nevím, jestli to bude možné na tom výjezdu z koryta ven. Ale to se pozná rychle :-/

                      0 0
                      • miche  

                        Nevím jestli to někdo vyletěl nahoru, předpokládám že jo, ale borec přede mnou to zkusil a ty záda do potoka … nebyl to pěknej pohled, ale přežil ve zdraví (před cílem mě předjel) :-)

                        0 0
                        • bosmilan  

                          Vyjet to šlo úplně v pohodě

                          0 0
                          • marios  

                            Když jsi měl zařazeno lehčí převod, tak v poho, já to vyskočil, ale pak už jsem to nerozjel, jedno šlápnutí to spravilo.

                            0 0
                          • miche  

                            Dle záznamu na ČT4 to elita vybíhala jako já (tož jsem zase o trošku klidnější). Jo a Čada říkal na závěr, že kdo dojede do cíle (myslel dlouhejch), tak je „biker“ :-) Jsem bikeeeeer :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Taky tam Jobánek říká, narozdíl od zdejšího osazenstva, že se 26" duše do 29" nevleze…

                              0 0
                              • karliner  

                                Tak to jsem šikovnější mechanik než Jobánek :-)))

                                0 0
                              • teepeex  

                                pujcil jsem v Polsku kamaradovi 26ku dusi na jeho 29ku a on s tim dojel jeste 400km do cile ve Slanem,

                                tak si udelej obrazek sam:)

                                0 0
                                • miche  

                                  Mě se teda v pohodě vlezla (nějaká srajda by tam nemusela jít natlačit – myšleno tuhá těžká), ale normál a light verze … mě to prostě šlo a když jedu s mladým (má 26") tak beru normálně 26 duši, abych to měl univerzální :-)

                                  0 0
    • jakub  

      tak zprujezdnen i prijezd k tomu potoku…

      0 0
    • jakub  

      http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/…

      nový úsek… zakresleno jen orientačně.. už tam jsou šipky takže pohoda

      0 0
      • Pavel.ct  

        Jinak by to mělo být stejné jako v loňském roce?

        0 0
        • jakub  

          ja mam na starosti zejmena tento usek a Bělý – Hvězda tam se nic nemění, úsek okolo Boru, Zdenda nahoře psal, že musel přidat někde asfalt..nevím kde..

          0 0
      • bosmilan  

        Takže lidi z dětské už nepojedou po rozdělení po asfaltu dolů,ale trasa se rozdělí až nahoře někde před Strážnou horou?

        0 0
        • Kaufi  

          Rozdělení bude po průjezdu Laudonových valů.Tam dlouhá odbočuje vlevo,krátká povede v pravo dolů na cestu,tam levá a po projetí esíčka stojka nahoru a hned na horizontu pravá,napojení na dlouhou.Tam to pak bude mírně doleva a vyjede se na loukách nad Pěkov.Při krásným počasí supr výhled na Krkonoše.Pak malej kopeček,kolem lesa po cestě k hlavní,tam pod most a loukou na Ostaš do tý prudký asfaltový zatáčky.Pak už je to stejný.

          0 0
          • bosmilan  

            Tak to budou lidi z dětské překvapení,že budou ještě stoupat po kořenech na Honský špičák :-))

            0 0
            • Kaufi  

              To budou.

              0 0
            • jakub  

              zase ale budou mít pro zpestření jeden z nejhezčích singlů na sudetech.. to myslím stojí za to

              0 0
        • jakub  

          přesně tak, jak je ten sjezd na Ameriku – Boschofsteig nebo jak se to píše (nepleť si s Bischofsteinem), tak přímo nad ním se tedy nedají do toho sjezdu – doleva, ale dolu doprava až dojedou na asfaltku atd. viz Kaufi

          0 0
          • jakub  

            jinak nehledejte v tom nic světabornýho, nebo ňákou zásadní změnu, prostě jen zpestření jednoho úseku, ten potok lze projet suchou nohou je to mělký a tvrdý, to není žádnej „brod“ jen je to zajimavost, ktera hlavně zvýší Vaší bezpečnost tím, že nepojedete po hlavní plné aut a přídání výhledu na Ostaš – skály a Krkonoše a to tak, že i závodník se stihne pokochat

            0 0
            • Buf  

              No tak ty louky s výhledy na Ostaš a Sněžku jsou luxus, na Trilogy chyběly jen ovce a bača se salaší…

              Jinak stále čekám na to až to uděláte bez toho asfaltu, naposledy jsem startoval 1997 a to byla myší díra, Křižák, tlamy nad Koupalištěm a kolem hřbitova i Kostela v Teplicích.

              A jestli jste našli horší kopec než ten z Dědova před cílem , tož upřimná soustrast. Naštěstí Sudety jsou v září a to nebude takový hic jako na Trilogy…

              0 0
    • mastihuba  

      hlavně mi pořádně označte cestu do cíle :)

      0 0
      • jeffino  

        neboj, oni tě už motorkáři upozorní, že máš po limitu:-)

        0 0
        • mastihuba  

          tak v roce 2009 mi nějaka pani řikala, ale tudy jste panáčku jeli už ráno :) motorku jsem žádnou nepotkal, stihnul jsem to v limitu. :D

          0 0
          • Hynas  

            Jakou máš barvu dresu a co za kolo? Budu to jistit kdyžtak zezadu…:o)

            0 0
            • mastihuba  

              modrej dres vepředu s moravskou orlicí a na zádech reklama bernard. Letos volím taktiku sežrat po cestě na co přijdu. :D

              0 0
              • Hynas  

                Tak to se někde potkáme. Plánuju start ze zadních řad, turistické tempo a nutné zastávky ve žrádlomatech. Takže čus na cestě (budu mít modročerný dres subaru a na zadku napsaný vortex bike team. :o)

                U rybníka dáme po štamprli.

                0 0
                • miche  

                  No podle toho, co jsem viděl minulej rok na Drtičovi, jak jsi to svištěl kolem nás (na noze napsáno 29er nebrat) … tak to o tom tempu je vtip že :-)

                  0 0
                  • Hynas  

                    Není, rychleji snad napřesrok…letos trpím smrtelnou chorobou, tak musím jen pomalu…

                    0 0
                    • kolda  

                      rýmečka, kašlíček?

                      0 0
                      • hawrda  

                        Dá se projet ten hřeben modrá/červená na Hvězdu,nebo jsou ty skály na biku pasé?Mírná forma nošení neva.

                        Díky za odpověď pokud víte.

                        0 0
                      • Hynas  

                        Ne, ale kéž by…bo z rýmečky nebo kašlíčku bych se dokázal vychlastat.

                        0 0
    • Pavel.ct  

      Máte někdo ze spoluorganizá­torů/traserů informace, jestli se v týdnu na webu závodu objeví aktuální mapa letošního ročníku?

      0 0
      • jakub  

        mám být upřímnej… pochybuju… ono tam ale zase tolik změn není… ta trat více méně kopíruje tu starou jen se jede třeba po vedlejší cestě než původně…

        0 0
        • Kaufi  

          Dnes mě jeden z přihlášených říkal že není v propozicích změna ,tak sem mu odpověděl že to ředitel závodu nestihl aktualizovat.Trasa je známá na ředitelství už dlouho.

          0 0
        • zdeněkŠ  

          Jemné stížnosti. Při sjjetí z lesní asfaltky pod Hvězdou do lesa, jsou značky natlučeny moc blízko „jízdního pruhu“. Překážejí a jezdci je smetou..

          0 0
          • jakub  

            dnes doladím… díky.. je super, že se dohodneme na BFku

            0 0
            • Hynas  

              Fajn, pak bych měl taky pár připomínek…prosím natáhnout trať tak na 170km (aby to bylo fakt sadomaso a dojeli jen ti nejurputnější a nejzatvrzelejší bajkeři), zajistit více brodů, některé traťové úseky močit (tj. kropit) ať je bahna po ***** (rozuměj náboj kola…), na občerstvovačkách podávat pivo (pokud možno svijany), tričko by měli dostávat jen finisheři a TOMBOLA…tombola by měla být jen pro dospělou trať (na dětské rozdávat lízátka a balónky).

              :o)

              0 0
              • Kaufi  

                S tou tombolou souhlasím.Po brodech se kouknem na příští ročník.

                0 0
              • jakub  

                nooooo spíš jsem si myslel udělat takovou českoku Sallzku namotat 200 km, ehm všichni na mne koukali jak na exóta tak nevim asi jsem neuspěl

                0 0
                • Darkson  

                  to zní zajímavě:-)

                  0 0
                  • jakub  

                    jojo, ale bohužel asi jen pro pár lidí… obávam se že u nás je to utopie

                    0 0
                    • Hynas  

                      Jakube, dotaz…a co tak udělat třetí verzi tratě…standardní dlouhé sudety a k tomu pak začátek v protisměru přes Zdoňov a namotat to okolo skal pak zpět na Bischofstein a přes Dědov a Ostaš se vrátít severně zpět do Teplic. Takových 180 km by to dát mohlo. Vůbec bych se toho nebál. :o)

                      0 0
                      • jakub  

                        odpověď, když jsem měl takový – podobný návrh, tak si další pořádající vduchu poklepali na hlavu…

                        0 0
                      • McBlacky  

                        víc jak 30 kusů by to nejelo, takže k čemu by to bylo z hlediska pořadatele?

                        0 0
                        • karliner  

                          Utopil by v organizaci a zajištění všechny peníze, které by mu eventuálně přebývaly…

                          0 0
                          • ¨MZ  

                            Ty náklady by nebyly za o tolik vyšší. Jednalo by se jenom o značení trati a jeden dva bufety navíc. Zázemí, start, prezentace by byly společné, to se musí dělat stejně. Doufám ale, že do toho nepůjdou, protože bych tu prodlouženou určitě jel :-)

                            0 0
                            • karliner  

                              Možná máš pravdu s těma nákladama, nevím, i kdyby po velkých Sudetech pak extrémní jely ještě po trase malých, čímž by odpadlo značení navíc, musely by nějak odměnit dobrovolníky, kteří by na svých postech stáli o mnoho hodin déle (nebo je vozit z místa na místo), o mnoho hodin prodloužit chod občerstvovaček, v kolik by musel být start, aby byla reálná šance to objet za světla atd.. Proč ne, ale dělat to pro pár desítek (kdovíjestli.­.) lidí?

                              0 0
                    • jonti  

                      Kdysi se tak jel Dubnický maraton, varianta King, jelo to pár lidí, prý to bylo super, ale už se to nejezdí.

                      0 0
                    • siskin  

                      Mozna by to nemuselo byt az tak extremni jak navrhuje Hynas, ale prodlouzit dlouhou na nejakych 130 a to navyseni vyhradne v terenu(krasnejch singlu tam mate vic nez dost).

                      Myslim ze takhle by to uvitalo dost Bajkeru. I tak na dlouhou startuje uz nejak moc lidi. :-)

                      0 0
                      • tonik666  

                        Stacilo by eliminovat cast polnacek a nahradit terenem. Pridavat km nema smysl.

                        0 0
                        • miche  

                          No podle mé logiky to není dost dobře možné … to není Trilogy se 160 účastníkama! Prostě ty polňačky a asfal jsou tam dobré na předjetí a dělení zrna od plev, jinak by to bylo jak na Šelovi … první kilometry v terénu šlapeš v řadě jak husa …

                          0 0
                • JakeF  

                  Ani se nedivím… Salzka je sice 200, ale po šotolinách, Sudety jsou pořádným terénem, kdyby se takovým namotalo 200, tak to bude zase o level jinde, než Salz.

                  0 0
                  • marios  

                    Tak největší masakr by byl spojit „Vraní hory“ a Sudety do 1 závodu, délka cca 150–170, ale do tmy by to moc lidí nestihlo. Jinak Saltz A je 211 a právě ty pasáže, který se jedou jen na dlouhý jsou umístama i terénem. Jestli tedy sjíždíš JOchwand, tak klobouk dolů.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Já neříkám, že to vůbec terénem není, sám se na Salz teprve chystám. Ale osobně bych ani tak neřešil ty sjezdy, tam je často lepší na dlouhým závodě neriskovat i když na to techniku máš a seběhnout část sjezdu moc sil nevezme. Co mi přišlo u Sudet velký peklo, byly ty drncavý výjezdy, který byly na hardtailu fakt trápení…

                      0 0
                      • marios  

                        MOc sil to nevezme, ale je to nebajkerský. Na kořenech je fakt full výhoda, zvlášť pro starší jako jsem já.

                        0 0
                        • miche  

                          Tak já to minulej rok jel na 26" fullovi a letos si to (pokud se nic nestane) zkusím na 29er HT (na kterým se mi momentálně jezdí líp, i když to není pravda tak komfortní) :-)

                          0 0
                  • marios  

                    Tak po projetí celé 115 musím říci, že terénem to vede jen z části (odhaduju tak 1/3?) Zatím nejvíc terén co jsem jel byly Vraní hory, srovnej čas vítěze (Vokr) na 80km:4:31 versus Sudety(Friedl) 115km: 4:43. Takže ideál by byl tak 120+km terénem jaký je VH+monumenty ze Sudet(* apod)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      o Vraních nám říkala Pavlína na Babím létě, znělo to dobře

                      0 0
                      • Eva  

                        Skoda ze na Sixech na to nedosla rec, bych mohla vypravet, normalne jsem na teto posledni etape ve Vranich horach brecela. Necekala jsem ze muze byt hur nez Beskidi mtptrophy 2008 :-)

                        0 0
                • jonti  

                  Spíš jde o to, pro koho by ten závod potom vůbec byl.

                  Pro lidi, co mají najeto a objíždí co týden to závod určitě ne, to je vyřídí na delší dobu. A výletnící to nemají šanci dát.

                  0 0
                  • karliner  

                    Pár lidí by se mohlo plácat po ramenou, že to objeli a pár dalších, že to zkusili objet, jinak závod k ničemu.

                    0 0
            • ouzin  

              jedu letos poprvé dětskou, turistické tempo, těším se…

              0 0
    • Thidney  

      Maminka mi řekla, že už jsem velkej kluk a na svý narozeniny můžu jet s tatínkem Sudety.

      0 0
    • araldiesel  

      nazdar všichni, ze zdravotních důvodů nemůžu Sudety jet, proto nabízím startovné na krátkou trasu (60 km)za zvýhodněnou cenu, tak pište, pište

      0 0
      • Hynas  

        Když sudety, tak dlouhou…woe!

        0 0
        • araldiesel  

          samozřejmě že jo, ale chtěl jsem zkusit jestli půjde alespoň krátká, hm, nepůjde ani ta

          0 0
      • Haryk  

        Musíš s tím počkat do hospody, až se někdo vožere, tak to za tebe vobjede…Já jsem měl v sobě 5 piv a myslel jsem, že dovedu všechno a vzal jsem startovný na dlouhou od kámoša, co si navalil koleno…když se dívám na nějaký ty videa, tak nevím, jestli jsem udělal dobře a mám takovej divnej pocit…

        0 0
        • jakub  

          divnej pocit? jojo, to je jeden z důvodů proč většina z nás ty závody jezdí ne??? nemusí to vždycky pozitivní zážitek, hlavně že je intenzivní – ehm držme se bajkování

          0 0
        • jakub  

          divnej pocit? jojo, to je jeden z důvodů proč většina z nás ty závody jezdí ne??? nemusí to vždycky pozitivní zážitek, hlavně že je intenzivní – ehm držme se bajkování

          0 0
          • Haryk  

            No, když jsem viděl Vodní zámky, nebo Hvězdu, tak to bude intezivní až hrůza… v takovým terénu se nepohybuju. No nic, kdyžtak poponesu.

            0 0
            • JakeF  

              Hvězdu stejně běhá většina lidí, zvlášť za horších podmínek, Vodní zámky jsem pořád čekal, najednou pár šutrů a to byo všechno. Václav to samý, akorát si musíš pamatovat, že to chce jet vlevo, protože vpravo znamená na hubu :D.

              0 0
          • gunrita  

            ahojda bikeři, tak jsem dočetla až sem :) musím konstatovat

            že bikové Sudety jsou u nás nepřekonatelné co se atmosféry,kraje, přírody vůbec dá jet…je to zkrátka srdcovka a od té doby co jsem to jela poprvé nevynechám kdyby trakaře padaly, samozřejmě dlouhou verzi o jiné ani neuvažuji!

            Je to prostě biková paráda šitá na míru všem co tohle milují rozhodně nic pro voňavky!! :) tak na startu!

            0 0
            • ouzin  

              ..tak nevím proč se všichni trefují do těch co jedou dětskou trať…

              0 0
              • bosmilan  

                Protože Sudety jsou jenom jedny…ty dlouhé

                0 0
                • jakub  

                  nemyslím si to, letos jsme opět přidali na krátké trochu zábavného terénu, já třeba jedu krátky, na dlouhý se proste pro vytíženost nedokážu připravit, neujedu je, přiznám si to, nestydím se za to, zase mám víc času na syna a atmospheru taky zažiju ai na krátkých… právě že bych řekl, že kdo Váhá o smysluplnosti krátkých sudet, klidně jeďte, taky si to užijete

                  0 0
                  • jeffino  

                    přesně, já bych doživotně diskvalifikoval hynase z dlouhé a nechal ho jezdit krátkou, at si užije:-)

                    dlouhá se dá dát i když, člověk není moc připravenej, akorát nevím teda co to je bejt připravenej na dlouhý sudety:-).

                    kua, letos nejedu sere mě to jak sviňa

                    0 0
                    • jakub  

                      připravenej na dlouhy Sudety podle mne znamena jet tak, že dojedeš do cíle s dobrým pocitem, ne že jedeš vo žovot a ten dojezd si ani neužiješ, protože už na to nemáš sílu

                      0 0
                      • jonti  

                        To bude potom spis o psychicky priprave nez o kondici.

                        0 0
                      • -Alan-  

                        Za sebe můžu říct, že když to jedeš poprvé, tak můžeš jet vo život a bejt totálně prošitej. A stejně je to neuvěřitelný pocit, když se doplazíš do cíle. Letos se přemlouvám na druhý dlouhý a ten pocit překonání nejvyšší mety už prostě byl, tak zdaleka není tak silná motivace. Zas si říkám, že si to zkusím ještě o dost víc užít, limit je lidský. No a hlavně ve zdraví.

                        0 0
                • Kaufi  

                  Přesně.

                  0 0
    • Honzis  

      tak co, jak? Musím říct, že ranní deštík náladě nepřidal, ale nakonec moje nej Sudety a konečně (těsně) v top 100 :D Skákala mi kazeta 21,24z pastorky, páč jsem tam měnil řetěz, ale když dojel přede mnou týpek z Bicycle café na celopevňáku singlu, tak před ním fakt smekám! Pěkně na živo jsem viděl jak dal Hvězdu …

      0 0
      • Darkson  

        já jsem se letos pěkně potrápil. start hodně zezadu, pracný předjíždění, cvaklej zadek, snaha o sjetí ztráty, výsledkem v mokru akorát sjetý desky, trápení, sjezdy zadarmo, nahoru tlačení, žaludek protestuje, pivo to napravuje, od Hvězdy krize až do cíle, čas stejnej jako na prvních Sudetech před lety, akorát tenkrát to bylo asi o 10 km delší, bez treninku to holt nejde:-)

        0 0
      • Milwa  

        Napiš do Googlu Pavel Richtr a užívej si, koho si prakticky uvisel až do cíle. Na facebooku má veřejný supr fotky.

        0 0
      • tonik666  

        Toho jsem zahlídnul. Zajímalo by mě, jakej jezdí převod, aby dal první 100.

        0 0
      • mastihuba  

        sem to celou dobu zametal pěkně zezadu. Hned na 4km jak se najelo ze silnice na šotolinu sem měl defekt(schvalbe už fakt ne)naštěstí to pak knot udržel až do cíle. Na václavovi jsem se vyndal, takže zámky ani hvězdu už jsem nezkoušel. Trápení snad vod 40km s naraženým kolenem a kotníkem až do cíle. A to jsem si sliboval že to letos jede a mohl bych to nacpat k 9h. Příští rok znova a lépe. Jediný pozitivum pečený prase a pivo na Hronově. :D

        0 0
        • ¨MZ  

          A kolik jsi letos najel? :-)

          Já to rozjel celkem standartně, ale na cca 20.km za Zdoňovem defekt (letos při závodech už sedmý a to jsem možná na některý zapoměl, takže jsem byl pěkně vytočenej) 10 minut ztráty a pokračoval jsem dál. Předjížděl a předjížděl, však to byly davy, co se během výměny kolem mně převalily :-) Sjezd za Honským Špičákem k Americe v pohodě, Václava jsem nedal, ale při tréninku si ho příští rok zkusím, už pro mně nevypadá tak strašidelně. Vodní zámky sjety, nikdo se mi tam nemotal, tak na pohodu, ten padák z cesty vlevo k Božanovu jsem taky dal, ikdyž všichni kolem to nosili. Na Boru ve sjezdu do Polska jsem neuspěl, podjelo mi přední kolo, musle zastavit, za mnou lidi, tak jsem ten kousek seběhl, abych tam nepřekážel. Pak jsem to pořád valil, předjížděl a předjížděl, Hvězda bez nároku, sjel jsem to jenom jednou v tréniku, při stresu při závodě bych to nedal. Cíl za 6:47, když odečtu ztrátu kvůli defektu, tak jsem to zajel podobně jako tři poslední ročníky, tak nakonec celkem spokojenost. Uvidíme za rok, jestli bude znova síla postavit se na start, letos už mi na konci sezony trochu chyběla motivace.

          0 0
          • mastihuba  

            tak kolik sem najel, po hospodách mám nacouranejch 5000 ale časy do 8h jsou pro mne scifi, protože nejezdím souvisle dýl jak 2h a to je na takový akce málo. Střízlivej odhad byl 9–10h, skutečnost 10:33 v roce 2009 jsem prakticky za stejnou dobu na stejné trase namotal 145km :)

            0 0
            • ¨MZ  

              já myslel jako kolik kilometrů jsi natočil při závodě? :-) Jestli ti klasická trasa opět nebyla krátká :-)

              0 0
            • jeffino  

              už to tady psal někde kubad, že je potřeba jezdit souvisle 60km+ a nemusíš ani namotat podle mě 5000 ročně jde o to aby si organismus zvykl na tu souvislou námahu, pokud chceš dát čas pod 8h je to otázka tréningu a možná i genetických dispozic pro někoho je to bezproblémový aniž by se nějak moc připravoval.

              0 0
              • mastihuba  

                tak ja todle vím, ale nejak se k tomu nejsem schopnej dokopat a před těma třema rokama jsem toho najezdil výrazně míň než teď, prostě každej den neni posvícení. Byl jsem prostě marnej. Pro mne je podstatný že i přes fakt že to nešlo a vod Václava jsem kulhal na kotník jsem to po 80km nezabalil a doplazil se až do cíle. :D

                0 0
          • tonik666  

            Si kupte pořádný pláště :) Takovejch defektů co jsem tam viděl se jen tak nevidí…

            Já se pro změnu vyndal na 15km, nepozornost v lehkém sjezdu, najel jsem na ten zvýšený prostředek a už to bylo.

            Aspoň jsem dvěma lidem jsem umožnil dojet (jednomu jsem dal duši a druhému ji zalepil), a sám jsem to na třicátém zabalil – koleno bolelo. Teď sotva chodím.

            0 0
            • Smazaný účet  

              hlavně spouta lidí jela plášť + duše, tak trochu jsem si myslel, že se to moc na závodech nevozí (asi vlastně všichni okolo kterých jsem jel a měnily)… Má to teda pro závody nějakou výhodu?

              0 0
              • tonik666  

                Většina normálních lidí jezdí plášť a duše.

                Když máš papíráky, tak tě ani bezduše nezachrání – indoorajn to říznul na běhounu tak, že to prý spravoval 30 minut (a stejně dojel v první stovce:)

                0 0
    • jakub  

      tak je to za námi, a mě nezbývá, než to po Vás zase všechno dnes uklidit a těšit se na příští rok…

      0 0
      • Hynas  

        A já poprosím o více terénu a méně asfaltu (louky byly fajn).

        :o)

        0 0
      • jakub  

        tak uklizeno, teda takový bordel jsem ještě neuklízel… mazec… co mne nejvíc fascinuje, jsou odpadky v po stranách poscovávaná v roští, bordel… dobře po závodech uklidím, patří to ke koloritu závodů, že si ho nedokážete dát zpět do kapsy, ale abych to ještě po pangejtech doslova hledal, místo toho aby jste to když už nic jiného hodili pod sebe… trochu se zamyslete

        0 0
        • indoorajn  

          No presne tohle mi hlava nebere. Vidam to na zavodech zive: „borec“ vymackne gel a hodi ho co nejdal do lesa. Nevim, snad si pod dojmem prenosu z Tour de France pripada jak Lance a odhazuje bidon mimo dosah kol. Nechapu proc ho nehodi pod sebe nebo jeste lip k prvnimu poradateli na krizovatce (slusi se podekovat :)

          0 0
        • gunrita  

          ahojda! souhlasím…máte s náma starosti, přesně tak já to vozím sebou na opčerstvovačky tam to vyhodím…hold to musí být už v člověku! jinak perfektně opět připravený závod

          nádhera! na skoro poslední občers. ty lidi s tím pudinkem ve třech variantách nemají chybu :)je tam prostě překrásně, a já zajela svůj životní výsledek na trati co miluji, tak jsem z třetím místem fakt zpokojená je to pro mě prostě nezapomenutelné :)

          0 0
          • MichaelSimek  

            Ja jsem koukal na vysledky a koukal jsem ze si dojela treti, gratuluju! Si pamatuju jak si na malevilu rikala ze si mela formu tak si ji aspon prodala ted. Vezla si aspon tentokrat svoji montpaku kdyz si odmitla tu Ondrejovu? :)

            0 0
            • gunrita  

              ahojda :) jasný vezla jsem jí už vozím celou taštičku!!! :)

              děkuju za gratulaci! je to pro mě jako zlatá, pro Jardu z olimpiády!

              0 0
    • MirkoCarver  

      Letos jsem nejel, tak jsem alespoň trochu fotil:

      http://mirkocarver.rajce.net/Sudety_2012

      Třeba se tam najdete, z B-F je tam určitě Kaufi.

      Ještě jsem něco točil na Hvězdě, ale to musím nejdřív přebrat.

      0 0
      • Kaufi  

        Supr.Našel sem se.Tak letos sem to dojel po 10.Díky

        0 0
      • miche  

        Ten s číslem 781 co míří bez helmy na Hvězdu je „dobrej“ …

        0 0
        • micu  

          Proste jsem 15 minut pred startem zjistil, ze jsem helmu zapomnel doma. Z Teplic to mam domu celkem daleko(3h autem), byl jsem tam solo, zkusil jsem se jeste bez uspechu zeptat v kine. Dal jsem to tedy bez helmy, druha moznost byla nejet. Preci jen jsem to uz nekolikrat jel(naposledy na Trilogy) a rikal jsem si, ze vim kde si dat pozor. Hvezdu jsem nesjel ani s helmou, takze bylo jasny, ze ji sejdu. Bylo tam jeste par mist, ktere jsem driv jezdil a ted to radsi sesel(napr. Vaclav) a vetsinu dalsich sjezdu jsem jel hodne na jistotu. Ale pripadal jsem si chvilemi jak na pranyri…

          0 0
    • vsn  

      tak sudety paráda, do všech sjezdu jsem najížděl sám nebo první tak taky supr (akorát občas sem nevěděl kudy ale dycky to nějak dopadlo) … jediný co mi vadilo a trápil jsem se byl nekonečnej začátek … samý šotoliny který jsou dobrý akorát k defektu… klidně by se to o to mohlo zkrátit… na roztrhání by stačil první kopec + 10 km :) ale jinak paráda – čas pod 6 hod … jednou jsem nevěděl kam jet (kousek před cílem byla skoro „Y“ zatáčka … do prava byla červená šipka (ale né Sudetový) a doleva nebylo nic … no jel jsem doprava a pak jsem se vracel a znova to zkoušel do leva což pak bylo už dobře … nebejt toho tak bych se možná vešel do padesátky

      jinač moje video z Hvězdy: http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • mastihuba  

      Mohl by mi prosím někdo poradit jak hledat fotky podle čísla na Foto Kocian?

      0 0
    • Corbett  

      Kde jsou nějaký výsledky?

      0 0
      • skier  

        Ses probudil :-),sportsoft

        0 0
        • Corbett  

          Ty aby sis nerýpnul :) Už jsem to našel. Zajímalo mě, jak se rozhodl Ota po karambolu na Valašské 50 a jestli na konec jel, nebo se na to …

          0 0
    • marios  

      Tak prej už jsem bajker, když jsem objel Sudety. No vlastně na 3logii jsem si už vyzkoušel ty zásadní momenty. Teď to bez pořádnýho tréninku (Od Saltz žádná vyjížďka delší než 2h) dost bolelo ve výjezdech a na čase i umístění je to znát. Zajímalo by mě, jestli někdo vyjel uplně všechny stojky, já tlačil asi 2krátký kousky+ten nástup přes skalku za Suchým dolem kousek před 3 bufetem (to se asi nedá, nebo se mýlím)?

      0 0
      • ¨MZ  

        I ten výjezd před 3 bufetem se dá vyjet čas cca 2:45

        Ještě stále tedy nejsi bajker :-)

        0 0
        • bosmilan  

          Můj názor je,že na dvou místech tlačili všichni a to: kousek za Machovským křížem byl takový jede výjezd kde bylo slušné vymleté koryto a schody a potom při výjezdu za obci Bělý kdy se takový hluboký brod projel a po mírném začátku to slušně utahovalo a taky to bylo dost rozbité a vymleté.

          0 0
          • jakub  

            oba kopce eliťáci jezděj, fakt

            0 0
            • SheylaStar  

              jj, jezděj…ale že by těch 10s, když někdo náhodou sleze nějak rozhodovalo v závodě na 5 a více hodin:)

              0 0
              • bosmilan  

                A bylo nějaké místo,které elita nevyjela?

                0 0
                • jakub  

                  pochopitelně nevím, nicméně, myslím si, že jedou vše a všude…, dokonce i ten schod z potoka vyjelo prý dost lidí… hlavně na krátký

                  0 0
                  • bosmilan  

                    Tak ten schod z potoka jsem vyjel i já,ten zase nějak složitý nebyl,ale ten výjezd po tom poli nahoru byl odporný,tam už se tvoje jméno probíralo a hledal se adekvátní trest :-))

                    0 0
                    • jakub  

                      jojo, když jsem od půli trati zastavoval abych přeznačil přetrhané mliko, tak jsem pochopil, že pro mne závody končí… dojel jsem do půli toho kopce, sedl si na chvíli na louku a užival si to… jsem rád, že po letech i krátké Sudety ukázaly svou tvář…, nechtěl jsem vymějšlet nic nepřekonatelnýho, to není k ničemu ale něco, aby i krátká trať měla zážitky a dlouhá… k tomu není co dodat, kdo se přihlásil, musel být přeci na záhul připravenej a takovej kopeček nakonec ho už nemohl rozhodit… těším se na přes rok…

                      0 0
            • bosmilan  

              Vžyt já to měl problém vyjít,jsem tam málem ani kolo nedokázal přenést,jaké tam byly schody :-))

              0 0
            • tri-man  

              Řekl bych, že ten za Machovským křížem (poslední stoupák, pak už se jede dlouhý sjezd dolů ke kontejneru) nejezdí ani elita. Jinak je všechno opravdu jetelný a jak mi Véna už několikrát ukázal, tak i v pohodě a ze sedla a dá se u toho ještě vyprávět (já teda v ten samý okamžik potil krev, blil si na rám a vlastně ani nevím o čem mluvil :-) )

              0 0
        • marios  

          Dík za návod, příště to napravím, všechno je to jen o správné stopě. Letos v létě jsem byl pěšky obhlídnout Hvězdu a v sobotu celkem v poho- stejnou cestou jako na tomhle videu.

          Jednou bych chtěl dát celý Sudety bez dotyku nohy se zemí.

          0 0
      • Cryzyy  

        Sudety objede kde jaka holka a je uplne jedno co vyjedes, nebo sjedes, kdyz stejne nevyhrajes.

        0 0
      • kolda  

        unava nebo kopr? nebo oboji?

        0 0
    • ¨MZ  

      Sudety na ČT4 sport

      0 0
      • Slavoš  

        Po shlédnutí jsem zjistil,že není rozhodující velikost kol,ale velikost brašničky,na to jaká se vozí rezervní duše.Závodník Jobánek vozí v brašničce duši 26" byť má kola 29",protože se mu do brašničky větší duše nevleze.

        :-)

        0 0
        • JakeF  

          No a? Ona se natáhne, jako záloha to v pohodě stačí…

          0 0
          • Smazaný účet  

            asi jak která…

            0 0
            • JakeF  

              Tak počítám není debil, aby tam vez nějakou, co se nenatáhne :D. Jinak počítám klasická duše se tam natáhne každá a kdyby vozil „plastovou“ Eclipse, tak se mu tam zase 29er verze v pohodě vejde…

              0 0
              • jonti  

                Vozím to tak na náhradních kolech, protože jsem doma 29 duši neměl. Nasadit to tam šlo, ale trvalo to delší dobu a vůbec to nebylo bezproblémové. Na závod bych to rozhodně nebral.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  v reportáži je vidět, že ji nenasadil.. tak nevím…

                  0 0
                  • jonti  

                    Jsem se s tím bavil asi pět minut, musíš ji přefoukat a v podstatě natáhnout na ráfek. Přitom má tendenci se svlíknout, mě to udělala asi tři krát a to jsem byl doma a soustředil se. Dokážu si představit, že v závodě jsou obě ruce levé a nejde to vůbec.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Taky je otázka, jestli to byla nová duše nebo už někdy nasazená… Nová duše se musí roztáhnout i do 26", takže věřím, že nasazovat jí rovnou do 29eru je celkem problém.

                      0 0
                      • tonik666  

                        Když má člověk klid, tak to jde, než to člověk nasadí, tak to pořád vylejzá ven.

                        Vyklepanej na závodech a ve stresu to může být pěkný porod.

                        0 0
        • Gorgov  

          Nenapadlo by mě vozit 29er duši. Je to zbytečný, je velká a 26 jde nasadit uplně v pohodě.

          0 0
      • malamala  

        Ono se letos jelo bez žen?

        0 0
        • Darkson  

          klasika:-(

          0 0
          • Karkulka  

            ..vsadím se, že minimálně jednu´s tam viděl :-DDD

            0 0
            • Pebe  

              spíš jde o to, že o vás v té reportáži neřekl Mejtský ani slovo

              0 0
              • Karkulka  

                ..no o holkách se zmínit moh, Pavla jela výborně..

                já letos soupeřila jen se sebou, zdraví vypovědělo službu,takže úkol zněl jasně: Dojet!!! :-D

                0 0
                • Darkson  

                  jsem slyšel, žes nebyla úplně OK, super, žes dojela! hlavně abys to neodnesla na zdraví.

                  alespoň rozhovor s Pavlou v cíli a graficky ukázat výsledky žen mohli, respektive měli!

                  0 0
                  • karliner  

                    Štábu se asi nechtělo (nemohl) čekat, než se do cíle dostane..

                    0 0
              • karliner  

                Asi pár slov ztratit mohl, ale čekat s kamerou několik desítek minut, než projede první dáma a kvůli tomu nestíhat špičku je asi kravina a vozit další štáb kvůli těm pár holkám (se vší úctou k jejich výkonům)? No nevim..

                0 0
            • mastihuba  

              beztak jste přemalovaní chlapi :D

              0 0
              • Eva  

                Hele kdyby jenom premalovani, ale uz jezdi mezi nami „devcaty“ preoperovani chlapy, to je potom mazec :-)

                0 0
        • jonti  

          Udělat podobnou reportáž i ze závodu žen by znamenalo mít dvakrát tolik kamer a lidí, ale minimálne dojezd do cíle a rozhovor v cíli udělat mohli.

          A slovo „ultimativní“ bych vynechal.

          0 0
      • Beeda  

        jsem tam a sefuju tomu:-))

        0 0
    • Martas  

      Jen dotaz,mohl by mi prosím někdo popsat nebo nejlépe vyznačit – ukázat na mapě Sudet kde je takový kratší kamenitý sjezd podél hraničních patníků ?. Neumím to z mapy vyčíst,vím že to tady možná i na fóru bylo ale nemůžu to najít. Moc děkuji

      0 0
      • bosmilan  

        Asi máš na mysli tu část v Polsku.Je to od Machova po modré TZ nahoru na Bor,dále stále po modré a pak po značkách Sudet (možná že to je stále po modré tz)

        0 0
        • jakub  

          jojo, to je určitě ono, jiný patníky tam nejsou…z Machova na Bor a dál

          0 0
          • Martas  

            Díky moc a dá se ta modrá TZ od Machova jet nebo je to spíš tlačení ? Chtěl bych si to projet se synem.

            0 0
            • venabch  

              z machovatam doejdes po trati sudet je to znacene porad :-D jinak nejbliz z machova na machovske konciny a tam po modre porad vzhuru a prijdes prima na hranice

              0 0
    • vsn  

      tak jsem konecně sestříhal to co jsem natočil. Můžete mrknou a zkritizovat :)

      http://www.youtube.com/watch…

      (v HD)

      0 0
      • miche  

        Krása!

        Už bych zase jel, když to vidím :-)

        0 0
        • vsn  

          díky :) jel bych to klidně taky znova … ale už bez kamery … natočit to je sranda, horší je s tím pak něco udělat

          0 0
      • Kublaj  

        parádní video ;)

        0 0
      • Karkulka  

        hoplá, to vypadá,jako bych tě tam kousek po startu vytlačila z cesty na chodník..jestli tomu tak bylo,pak se omlouvám :-o :-)

        0 0
        • mastihuba  

          diskvalifikovat a zastřelit :P

          0 0
        • vsn  

          to ani ne :) spíš jsem šel na start na poslední chvíli a nečekaně tam bylo moc lidí tak jsem se snažil dostat trochu dopředu abych chytl dobrýho háka na těch loukách dál.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.