Správná výživa při závodě?

15 nepřečtených
  • coolboy

    Chci se zeptat, jak během závodu dostáváte do těla soli? Já žeru hromadu různých věcí jako Carbosnack, L-Carnitin, AminoBCAA, tablety Carbonex nebo AntiCramp, ale jak do sebe dostat dostatek solí, to nevim… běžně se mi stává, že su plnej energie a nohy chytají křeče…Jak to řešíte vy?

    0 0
    • Lookas  

      vezt v bidoniu osolenej caj :-) :-) :o)

      0 0
      • vitan  

        ..nebo trénovat!:) pokud trpíš křečema, tak na tom musíš pracovat už aspoň 5dnů před startem!! jinak je už pozdě…:(

        0 0
        • PietroUL  

          Slyšel jsem to podobně. Solit normálně a den před závodem trochu přidat. Sůl na občerstvovačkách je podle mě nesmysl.

          0 0
          • peky  

            Jo jo máte naprastou prvdu. Sůl, hořčík a veškeré minerály které tělo potřebuje jsou látky, které se vůbec nedokážou do těla v takle krátké době vstřebat. Jediné co funguje je cukr. Přísun minrálu je potřeba navýšit min tak týden před závodem „nestačí si dát k snidani před závodem vajíčka se slaninou :)“ ale systematické navyšování.

            0 0
            • peky  

              Ještě ta sůl co spráskáš na odpočívačkách na sebe jen váže vodu nefunguje jako minerál. Proto když budeš dost pít tak to bude mít téměř stejný efekt.

              0 0
    • Lone1  

      Přípravků na trhu je celá řada.Já osobně,beru na těžké tratě PENCO ac salts.Je to 120 tobolek.Zlep­šuje to hydrataci,neu­tralizuje laktáty,snižuje riziko vzniku křečí......at­d.Dostaneš koupit v každé cykloprodejně.

      0 0
      • Lookas  

        hehe, to neni sranda.. sem jel osolenej a oslazenej caj najdou v jednom zavode :-) :-) neni to az tak nechutny a slozenim myslim, ze je to vyborny :-) jinak vetsinou tatranka a rybizovej sirup :-) :-)

        0 0
    • vlk  

      vezmu ten kousek banánu, 2×obtisknu v solu a sním ho na tom banánu to nejde ani tak cítit.

      0 0
      • error  

        klasická kuchyňská sůl je NaCl tedy chloridsodný, v banánu je draslík tedy taky v pořádku, ale co další látky jako třeba hořčík, možná to zakousnout magnes. rámem od meridy :-))

        0 0
        • peky  

          To je sice moc pěkný otázka však zněla „při závodě“…a to je právě to :). Při závodě není tělo schopné mineráli do sebe vstřebat. Je to jako u alkoholu. Taky nejsi po 5-ti vyexovanejch panákách hned vožralej ale až za dvě minuty a to je právě ta doba, kdy se látka dostává do oběhu.

          0 0
          • Beeda  

            ja byl vcera exlej po jednom gambaci asi 90s:-)B

            0 0
            • peky  

              Aspoň vidíš, jak je pivo tvrdý pití. Po panáku by se ti to neslalo :).

              0 0
          • error  

            proto je taky při závodě už moc pozdě :-)) to se musí začít dřív :-) jakej je ten dres co máš na fotce v profilu?

            0 0
        • Splinter  

          Ale aby si při Sudetech někdo nesežral celý kolo…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.