• Vojtas

    Tak jak je to u vás ? mě naši vůbec nechápou :(. Již po několikáte sem vyjel jěště za světla,do batohu sem pribalil sve světlo ;), počítaje s tím kdybych se treba do tmy nevrátil. Dneska sem vyrazil za kamosem do jedne nedaleke vesnicky. cca 6km, 3–4 km kopec tam 2–3 km kopec zpet, plus naka rovinka zejo. No a nevedel sem jestli je vubec doma, tak sem nic nerikal(minule sem rek a bylo to pak doma stejny),on doma byl,no a ze teda zajdem do hospy na pokec a par kousku, v osm se snazim volat dom ze prijedu pozdeji, marne, spatny signal,pisu tedy sms, cela operace trva cca 15 minut, fakt sem nemohl chytit signal. Smska dosla, tak dobry,napsal sem ze do pul desaty sem doma. No sice sem to o deset minut nestihl ( zaclo prset), ale to by na situaci asi nic nezmenilo. Doma me mati sprdla jak si to predstavuju takle pozde nekde jezdit, co kdyby … atd atd.Celkem me to nakrklo kdyz si vemu ze ostatni chodej kazdej tejden do hospy, vracej se buhvy kdy a ja se nemuzu obcas nekde zdrzet. Také se doma setkáváte s takovým to nepochopením ?

    PS: světlo svítí tak že auta mě eště neviděj z poza zatacky a uz vypinaj dalkovy, navic je to fakt jenom pres kopec.

    PS2:normalne bych nic takovyho asi nenapsal, ale ted … :(

    0 0
    • Twister  

      Ty vole, dyť je ti devatenáct!

      0 0
      • cabbage  

        to rodičům nevysvětlíš:)

        0 0
      • Tomcat_1  

        Pro rodice budes dite klidne v 50ti, pokud se toho vsichni dozijete. To uz tak proste je. Nejlepsi na to je se odstehovat.

        0 0
      • Radek Broz  

        To se jako k tobe chovaj jinak?

        0 0
        • -Alan-  

          Ne, ale časem jim dojde, že ti to je fuk a nemůžou s tím nic dělat. Je to rozhodně méně nervózní proces, než výchovy rodičů ve společné domácnosti. Jenže to netrvá dlouho a často ti do života začne kecat manželka nebo potřeba vstávat ráno do práce.

          0 0
      • sis  

        myslis ze to na veci neco meni?

        0 0
    • bokombo  

      Kolik je to pár piv? To už asi nepatříš na silnici. Vidím tě tak na dobrovolného dárce orgánů – přihlas se do databáze. Rodičům se nedivím. Sorry, tos asi nechtěl slyšet (číst).

      0 0
      • Vojtas  

        nevim jak u tebe ale u me je par odjakziva par, tedy dve :)

        0 0
        • bokombo  

          2 jsou pocitově v pohodě, ale pokud tě někdo smete, tak je to stejně na tebe. Jinak u mě je někdy pár piv i 10, záleží na situaci :-). A až budeš mít své děti, tak pochopíš i jiné věci. Jsi jenom o 3 roky starší než naše dcera.

          0 0
          • rarášek1  

            Prvních pět počítám jako jonťák, pak začínám teprve počítat :-). Jinak tvým rodičům se nedivím, od té doby co mám děcka tak se bojím a za šera mám už vážně strach. A to vím, že kluk lítá po polních cestách.

            0 0
          • Vojtas  

            nejsem nakej vyhublej floutek, tak ze dve piva me zas tak nerozhodej, to ovsem neni omluva, uznavam ze pivo v kombinaci s kolem neni dobry, nad tim se budu muset zamyslet, ale o to tu ted nejde

            0 0
        • Jogador  

          Pokud máš po dvou pivech stále nula procent alkoholu v krvi, tak v poho, pokud ne, tak si tam opravdu neměl co dělat… Ale jestli jsem to pochopil, tak rodičům ani tak nešlo o to pivo,že:) Ale je to všude stejný, a nemysli si, lepší už to nebude, mě je 21, bude mi 22, a jsou věci, který doma taky neřikám:)

          0 0
    • Alex  

      Nic si z toho nerob, ja mam 26 a mam to skoro take iste. Laska je laska…proste niektore matky su take, im nevysvetlis ze uz nemas 5 alebo 10 rokov, stale rovnako miluju a boja sa o sveje deti, hoci su uz davno dospele… :)

      0 0
    • Borysch  

      To není o pochopení ale o strachu o tvoji osobu (sám jsi napsal, že co kdyby se něco stalo). Zkus to naopak – rodiče někam jedou, řeknou že budou doma v 8 a ještě v 10 nejsou doma. Budeš klidný? A ještě si k tomu přidej, aby to mělo trochu větší šmrnc, že v oblasti, kam jeli, je hlášená nějaká havárka.

      0 0
      • Vojtas  

        spozdeni deset minute tu myslim nehraje zadnou roli, oni totiz koukali na televizi a to se v jejich pripade rovna spanku :) mama i tata bezproblemu usnou u zprav :), zbudil sem je asi az ja kdyz sem prisel dom. Ale v tom pripade co pises bych strach mel, ale to je neco jinyho nez o sem pisu ja.

        0 0
    • enjoy  

      prehnana pece muze vest az k buzeraci a z toho muzes chytit pekny psycho.me nikdo nebuzeru,ani nebuzeroval a jediny na cem se to podepsalo je,ze nevozim helmu:-).jinak jsem si vzdycky mohl kam jsem chtel a kdy jsem chtel.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        To je to, to je přesně vono !!! Rodiče tě nechali růst jako dříví v lese a podívej se co je z tebe za grázla ! A eště navíc nemáš ani přilbu :-P

        0 0
        • enjoy  

          podivej se na sebe ty mladistvej delikvente!:-D.ja jsem nahodou hodnej a sporadanej kluk s mirnymi sklony k sebevrazde na biku,to je vsechno!:-))

          0 0
    • kurýr na bajku  

      V některých rodinách je to řešitelný jedině tak, že se vodstěhuješ aby se vaši nebáli. Já sem třeba chodil do RADOSTi od 14ti, takže aby byl doma klid taxem se odstěhoval v 16ti. BTW: po dvou pivech ti pojistku nikdo nevyplatí, jinak je mi úplně fuk kolik toho vypiješ.

      0 0
      • Vojtas  

        Co do toho furt tahate to pivo ?! o to tu prece tedka nejde. Vim ze se to nema, ale tedka uz to je jedno, pro priste na to budu myslet, ale vy uz o tom nepiste. Mi jde o tu svobodu, i kdyz proste nekam jedu jenom v noci, treba na hodku se nekam odreagovat, tak se jim to nelibi. Me jde predce o princip.

        0 0
        • Tomcat_1  

          O to pivo nejde, ale pochop, ze kdyby se ti fakt neco stalo – stejne jako zhruba 1000 lidi rocne u nas, to pivko Ti neprida. Vseckou souvisi se vsim. Jestli chces radu, mam dve. Bud se odstehuj, nebo se nauc rodice brat jako sobe rovny – kdyz rvou – asi maj proc. 19 let se o tebe starali.

          0 0
          • enjoy  

            a kdyz chlapek mlati manzelku tak ma taky asi proc,ze jo:-)).to jentak pro priklad,ze to co rikas neplati. mam kamarada,kteryho mama svoji prehnanou starostlivosti uz docela dostala.byva celkem vybusnej kvuli tomu.

            0 0
            • Tomcat_1  

              Srandicky, pane. Si treba povime za par let, budes se na to koukat taky malinko jinak. Co se tyce toho kamose – nemuzu vedet o co jde, jen co jsi napsal ty. Extremni pripad – ale to se Vojtase nespis netyka… A taky me taka napada – takovej Usama s fousama je taky celkem vybusnej, myslis ze mel moc starostlivou matku? Kravina, co? Tak na me nechod s zenskou co ji chlap doma tluce…to je v tomhle pripade taky nesmyslny prirovnani.

              0 0
              • enjoy  

                moje prirovnani na „kdyz rvou,asi maj proc“ je naprosto regulerni:-)

                0 0
              • gobike  

                Mu never, beztak ma enjoy moc starostlivou matku, boji se to rict a maskuje to na kamarada:))

                0 0
                • enjoy  

                  ja vedel ze to neprojde:-)). no a kdybys jeste vedel,ze jsem vzdycky vsechno dostal a o nic se nemusim starat.peceny holubi mi litaj rovnou do huby:-)

                  0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • gobike  

      Jenom klid, tady ti poradi.. www.linkabezpeci.cz/…ladez_lb.htm

      0 0
      • Vojtas  

        no to sem si mohl myslet ze prijdes s takovouhle kravinou, hnedka bych na tebe pouzil vlkuv zlepsovak :)

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Já sem řikal, že je mi úplně jedno kolik si toho vypil, jen sem řikal, že rodiče tě sjeli, protože by v tomhle případě za tebe nedostali žádnou pojistku. Nevim co se ti na tom nezdá ? BTW: Proč se nevodstěhuješ ?

          0 0
        • gobike  

          chacha! Jenomze to nikdy neprojde, to by byli oznaceni vsichni. I ty za tento thread:)

          0 0
    • gobike  

      Ale abych rekl pravdu, tak kdyz jsem si cetl ten titulek poprvy, tak jsem tipoval ze se thread bude tykat tvych rodicu ze je otravujes, aby ti koupili neco na kolo a oni nechtej. Ale jak vidim, tak ty zase tak otravnej nejsi.

      0 0
      • Lister  

        jo to s tím titulkem sedí :o)

        Jinak já se teda jeho rodičům fakt divím, kdyby moje dítě přijelo na kole z hospoda a dalo si tam dvě piva, tak dostane z obou stran, kolo pod zámek a doma Saigon ať si pořádně uvědomí co provedl. Tož tak..........

        0 0
        • Vojtas  

          jezis tohle byl jenom priklad, a jak tak koukam tak hodne spatnej, ale takle to je vzdycky kdyz se vracim dom pozde, i kdyz reknu kam jedu a zadna hospoda tam neni. btw oni tam nemaj hospodu, ale skolu ;)

          0 0
        • enjoy  

          tak to bysis tady na foru umlatil ruce:-))))

          0 0
        • ezra  

          Jo, jo, kdyby moje dcera přijela z hospoda na kole a dala si tam 2 piva, tak bych jí dal z obou stran a tvrdě a na rovinu bych jí řekl, že ve dvou a čtvrt má na hospodu ještě dost času.:-)

          0 0
          • goofy  

            :-D

            0 0
            • Vojtas  

              jezis jak si na to zas prisel ? ja se dycky divym kdo to vytahne, ale tohle je fakt vycerpavajici odpoved k tematu :D asi to zamknu bo to je stejne tema naprd ;)

              0 0
    • Raydowe  

      U mne je to nastastie uz par rokov v pohode, ked sa zrdzim tak sa zdrzim, ak nasi vedia kde som nemusim ani volat. ak neveda tak vacsinou mamca zavola. Ak sa nedovola, tak urcite neni uplne kludna, ale vie pochopit, ze to nemusi byt moja vina. A sprdnut dite len preto, ze prislo o 10 minut neskor domov ako pisalo v SMS, pre ktoru este hladal signal aby dal vediet, tak to mi pride prehnane.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • martt  

      Mam deti v Tvojom veku a zachoval by som sa rovnako ako Tvoji rodicia. Naopak bud rad, ze mas rodicov co na Teba neseru.

      0 0
    • Phoebe  

      Také jsem to měl takové. Mamka měla a má vzdycky strach, když jedu někam dál, nebo v noci. Teď už několik let bydlím s přítulkyní sám a připadá mi to ještě horší. Mamka volá jak se máme, jestli je vše v pořádku… Připadá mi, že je to ještě horší, než když jsem bydlel s rodiči. V žádném případě nemůžu říct mamce, že jsem se někde vysekal, nebo že jsme jezdili v noci v lese… Lepší je, když to neví, a když se to náhodou dozví, tak se snažím vysvětlit, že se vlastně nic nestalo. PS. Příště si nech časovou rezervu na návrat, vždy je lepší přijít o 10 minut dříve.

      0 0
      • pelt  

        No nejhorsi je prijit o 5 minut pozdeji… to uz je mnohem lepsi se zdrzet treba o 3 hodiny, to uz se prekvapive tolik neresi (tedy alespon segra to tak vzdycky delala:o))).

        0 0
        • JSt  

          rikas, ze pak budou mit radost, ze ses vubec vratil :))

          0 0
          • pelt  

            Nevim, na jakem principu to funguje, ale funguje. Ja dostaval vynadano na 5 minut zpozdeni, segra chodila o 2 hodky pozdejc a no problem…

            0 0
    • orca  

      Asi takhle dokud tě doma „někdo“ péruje tak je to OK a rodina funguje . Až to přestane tak je už něco špatně . (na tvém věku nezáleží ať ti je 10 nebo 40) Naprostá většina mladejch je naštvané že o ně rodiče mají „přehnanej“ strach . Ale až oni dospějí a mají své děti tak pochopí a jsou stejní … takže jim to neber – není to přehnaná starost ale rodičovská starost . Myslím že moc věcí není horších než když rodiče pohřbí své dítě . Do toho katastrofická TV Nova samá nehoda samej mrtvej to nepřidá na optimismu… No a jinak to pivo nevydedukoval jsem jestli jsem jel domů lesem či na silnici . Ale i tak přiznám se že si taky občas dám ale není to správné při nehodě jsi propadající vždy ty či já ..je to tak.

      0 0
    • Belial  

      Odstěhuj se a budeš pochopen

      0 0
    • Volf  

      Mám o rok starší dceru než jsi ty. Od jakživa máme dohodu, že se ozve, že když řekne budu tam a tam v tolik a tolik tak to platí. Nikdy jsem nepotřeboval znát lidi se kterejma se stýká, protože znám ji. A to je celý. Jinak to budeš vidět až budeš čekat na svý děti.

      0 0
    • Sparky  

      Musis „starcum“ vysvetlit,ze nepotrebujes prehnanou peci..U nas mama vzdycky rikala: „dokud te zivime,tak budes poslouchat“.Uz nezivi,tak je klid:)

      0 0
    • Tomcat_1  

      Jak to tak procitam, tak sis docela nabeh :-) Ono kdyz chces pochopeni od rodicu, neskodilo by mit pochopeni i pro ne…

      0 0
      • Vojtas  

        ja se chtel jenom vykecat a pripadne ziskat nakou uzitecnou radu ;), ale zatim nakou rozumnou sem tady nezaregistroval­.Teda az na to se poradne domluvit a stanovit pravidla, ktera tu mimochodem myslim nezaznela. Rada typu odstehuj se neni dobra, z baraku do panelaku se mi to nezamlouva, a kdo by mi varil ?:) No to proste neprichazi v uvahu :) Navic by me za to tata asi nemel rad,a do skoly bych to mel dvakrat, mozna trikrat tak daleko, ale to bych zas mohl do skoly jezdit na kole ;). Ale dik :)

        0 0
        • kurýr na bajku  

          nornální rozmazlenej, nesamostatnej parchant alkoholik :-PPPP

          0 0
        • Tomcat_1  

          Ja to myslel tak, ze kdyz si clovek chce delat co se mu zlibi, musi za to i neco zaplatit. Naucit se sam varit, prat, skousnout panelak… Zit se da ledaskde.

          0 0
          • pelt  

            Navic panelak neni az tak hrozna vec… mel by si zkusit bydlet mesic na lavicce v Sherwoodu, pak polepsit na dalsi 2 mesice a zkusit flek pod mostem Barikadniku… no a nakonec bude rad za pokoj v panelakovem byte, ktery bude sdilet s dvaceticlennou rodinou socialne neprizpusobivych spoluobcanu…

            0 0
        • pelt  

          kdo by mi varil

          Jezisi… snad caj a chleba s tavenakem bys zvladnout moh… nebo alespon s pomazankovym maslem, to je mekci, takze je priprava snazsi a mohl bys ji zvladnout:).

          0 0
          • Tomcat_1  

            No, mne to nerikej, ja si varim sam, peru sam…ze se na na to nevys*ru :-))

            0 0
    • Martula  

      To já to mám doma docela v pohodě.. Mamka i taťka jsou rádi, že se neflákám po hospách a věnuju se biku .) Tož tak .) Návíc je to po dněším závodě nějak chytlo ještě víc..ta podpora .)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        No to je sice pěkné, ale to flákání po hospách má něco do sebe. :-DDDDDD

        0 0
        • Tomcat_1  

          To by chtelo nejakej blizsi komentar :-) ???

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Normálka, narozky a todle je oslavenec. Já sem z toho vyšel podstatně lépe a to jen s dvojitým jablíčkem a dvojitou rvačkou.

            0 0
            • Tomcat_1  

              Me pri narozkach mestaci sundavali s kandelabru, houpal jsem se nahore na ty hokejce. Foto neni, ale mam schovanej pokutovej blocek :-))

              0 0
        • Martula  

          Neboj taky to znám..ale nee tak drsne:)

          0 0
    • JancA  

      teda ne ze by se o me rodice jeste museli starat, ale co se snazim jezdit na kole, je tatka v sedmym nebi:) a jezdi i na zavody:)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        To si ty zezadu ?

        0 0
      • Peslezedirou  

        Jééé, tak tvého Tátu trochu znám. Když jsem závodil tak jsme k němu chodili na vyšetření :o))

        0 0
      • Medunka  

        Se mas, to by nasi na zavod nedosli ani kdyby byl primo u nas. Mama nechape, ze si dobrovolne „odiram“ zadek (Sama ma rocne min 2500 km).

        0 0
    • rasto  

      ja byl kvuli neakceptaci podminek (oznamovani poznich prichodu a tak :-) vyhozen z rodicovskeho bytu :-) v mych 23. letech. to me prinutilo postavit se na vlastni nohy ;-)

      0 0
    • Eila  

      normalni, pres tyden jsem v praze a nase ani nenapdane me nejak omezovat, volat zjistovat kde jsem, ale jak prijedu na vikend domu nemuzu ani vecer na zabavu.. je to normalni a kdyz se budes jen hadat nebo cokoli jineho bude to jen horsi… maji jen strach

      0 0
    • vlk  

      tak takovéto problémy jsem měl 12–15-teda ne s hospodou,a le s pozdními návraty apod.Joa taky jsem před našima musel tajit účast na obvyklém místním maratonku-vždy to byla jako vyjížďka s kamoši. Ale to bylo dřív než jsem měl 15 a ne v 19.

      0 0
    • Marika88  

      U nas je to tak napul. Mamka celkem v pohode, odveze me na nejaky ten maraton, podpori, obcas i financne :). Zato tata je totalne proti. Rika, ze si nicim klouby a ja nevim co vsechno.Ze jedu nejaky zavod se radsi ani nedozvi, protoze by byly hrozne hadky. Nechape, ze nekdo da do kola treba 20 tis, kdyz se da koupit za 5 i min. Toto mi obzvlast nejde dohlavy, protoze kdysi davno jezdil na silnicce, nez se srazil s autem.

      0 0
    • Vojtas  

      No kdyz uz to Marika vytahla napisu nejnovejsi zazitky. Mamka se vybourala na kole, respektive spadla bez ciziho zavineni, zrejme kvuli tasce na riditkach, mela otres mozku, nastesti byly na blizku dobri lide, to ze ji ozivovali sme se dozvedeli o tyden pozdeji. Nic si nepamatovala, samozrejme bez helmy. A ted kdyz chci nekam jet tak mi furt rika at jezdim opartne, vyslech este horsi nez driv, kdyz sme chtel jet minule o pul devaty jenom takovej kratkej okruh cca 10 km tak me skoro nechtela pustit. Je to cim dal horsi, doufam ze to takle nebude furt a nebudu doplacet na jeji chybu.

      0 0
    • Mirek1  

      Jo s rodicema je to tezky… To moje mama taky remca, kdyz jsme u nich na chalupe a ja si posilam svoji dcerku v devet se dzbankem pro pivo, ze uz je na ni pozde a ze si tam mam dojit sam… A kdyz jsem pred dvaceti lety chodil do hospody na pivo, tak se ji to taky nelibilo… To vis, rodicum se nezavdecis… :-)))))

      0 0
    • mosquito  

      jo tak to jeste v klidu .. me volala mati jak o zivot minulej tejden v 10 vecer (rekl sem ze prijedu pozdeji, samo bral svetlo) .. a ze jestli sem v poradku .. jako fakt trapas a to sem o nejakej ten patek starsi – hold nekterym to nevysvetlis – jedine bydlet pryc od rodicu :)

      0 0
      • rasto  

        neni nad to se osamostatnit ;-) tim, ze me videj min, si dokonce zvykli i na meho kone (vanocni darky typu doplnku na kolo atd), z ktereho me pred odchodem z domova odrazovali jak mohli :-)

        0 0
    • Krys  

      V tvojom veku som mal velmi podobny problem. Mal som vo zvyku raz za cas navstevovat kamarata v nedalekej dedine. Na bicykli. A to vtedy boli mobily len v americkych filmoch. Riesil som to potom tak, ze som rodicom rovno povedal, ze idem za kamaratom, dame si pivo, prespim u neho a pridem rano. Kupodivu ich ukludnilo to, ze proste mam kde spat a domov pojdem rano za svetla. Teraz ich obavy celkom chapem. Moj syn ma zatial iba necele 4 roky, ale uz som zistil, ze cim je starsi, tym mam o neho vacsi strach. Dieta v kociariku ustrazis. Este aj ked to lieta po dvore na trojkolke, je to uz narocnejsie, ale ide to. Ale ako ustrazis 19 rocneho chlapa, ktory sa prehana kdesi vo svete na bicykli. A este k tomu za tmy! No hroza. Musis sa s tym zmierit. Bud rad, ze mas rodicov, ktorym na tebe zalezi, aj ked je to casto otravne.

      0 0
    • cholis  

      S rodicema jsem nastesti nemela nikdy problem (jen mamka byla trochu starostlivejsi), ale je pravda, ze jsem do svych 18 (co jsem bydlela doma) hlasila priblizny navrat a brala s sebou mobil a svetylka. Obcas me „zkontroluji“ i dnes, ale beru to pozitivne. Mela bych spis divnej pocit, kdyby jim bylo sumafuk, kde jezdim a kdy se vratim. Myslim, ze pokud rodice vedi, ze se na tebe muzou spolehnout, neni problem.

      0 0
    • elbi  

      Tohle člověk plně pochopí až když má svoje děti, taky hlídám cácory jako oko v hlavě, ovšem je fakt, že věk na samostatné výlety nemají.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.