• martt

    Na moje nocne vylety som si zaobstaral Mirage EVO a EVO X s Pb bateriou, aktualny model 2005.

    A musim povedat, ze som dost sklamany. Rozlozenie svetla z tej 5W lampy je velmi nerovnomerne, ak posvietim na stenu, vytvori obraz takeho roztraseneho motylika. Podobne, snad este cudnejsie rozlozenie namerali aj v tomto teste: http://www.nabendynamo.de/…1-2_2005.pdf Mirage sice ten test vyhrala ale imho je ta optika viac ako cudna.

    Chcel som sa spytat ostatnych co maju mirage ci by nemohli odfotit stopu tej lampy. Ja tu teraz nemam fotak, ale za tyzden to cvaknem. Napiste pripadne vase nazory na tu optiku.

    Rovnako je v tom teste cudesne rozlozenie pre Sigma Cubelight. Myslim si, ze tie freeform reflektory su pre biky prilis male, tym padom velmi kriticke na presnost a vlastne nepouzitelne.

    Sigma Ellipsoid, ktoru tiez mam, je podla mna pri ovela mensej vahe lepsia, skusim do nej dat tu 5W ziarovku.

    Este k tej druhej lampe – Mirage EVO X, 10 W, uzky kuzel. Ten uzky kuzel na hocijakych nerovnostiach tak poskakuje, ze vlastne nikdy nesvieti kam ja chcem. Mozno by bol OK na rychlu jazdu po rovnej asfaltke. Luxeon na helme vyzea sice srandovne ale posvieti lepsie tam kam ja chcem.

    Este tomu dam sancu, trocha to pretestujem ale pomaly mozno budem hladat zaujemcu o novu mirage z BA.

    0 0
    • martt  

      Tu je dalsi test, kde mal mirage velmi dobry vysledok, ale nie su tam namerane rozptyly http://www.veloplus.ch/…28231754.pdf

      Je fakt, ze z tych lepsich lamp je Mirage daleko najlacnejsia, takze cakat nejaky zazrak sa neda.

      0 0
    • Pekáček  

      Kužel tý mý vypadá trochu jako písmena TXT co se dost překrývaj, spodní hrana toho obrazce je mírně do obráceného V, takže to trochu připomíná logo „M“ Marzocchi :o) Jseš nějak náročnej, co myslíš? Já mám 5W verzi a jsem spokojenej, s kuželem i výkonem, bajkuju po tmě aj v lese. Zkoušel jsem to nahodit na přilbu a aku do báglu, jde to, ale jak svítím z roviny očí, splývají kořeny a díry, nedělají se stíny. 5W žárovku bych do Ellipsoidu raději nedával, potečou ti tam 2× větší proudy, měl jsem něco podobnýho dobíjecího od Cateye a po čase to přestalo svítit, asi odešla ta elektronika. Ellispoid mám taky, v porovnání s Mirage je to lucernička, hlavně má menší kužel a dobíjí se dlouho (2100mAh aku cca 20 hodin).

      0 0
      • martt  

        Tak potom je ten obrazec M (ako Marzocchi) asi skutocne to, co Sigma chcela. No, mozno si nan zvyknem.

        Tento link ukazuje zaujimavy test aj s viacerymi HID lampami. http://home.arcor.de/…y_051106.jpg

        Vo vzdialenosti: 10m je flasa 25m je ruksak s reflexnymi pruzkami 50m bicykel

        0 0
    • Roman  

      Ta 5 watovka mi to dělá, ale já mám za to, že je to schválně, že to tím „W“ tvarem osvětluje před předním kolem z blízka levou + pravou krajnici + střed a neoslňuje protijedoucí cokoliv.

      Další 20 watovka nádherně scanuje terén v dálce.

      Na přilbu ještě přibleptám 10 w, aby to svítilo tam, kam čumím.

      Jo a v kamelu vozím lepčí Pb akec z toho shopu vedle bordelu na Kounicové (Brno), takže se dají plácnout 2 muchy jednou ranou :o)

      0 0
    • Pebe  

      Mám taky takový necelistvý obraz. http://pebe.wz.cz/…20Mirage.MOV

      0 0
      • Motyll  

        Mam Mirage X set (coz je starsi model) a ta „slaba“ 5W to dela taky. Ja si ale nemyslim ,ze to je nevyhoda. Perfektene osvetluje krajnici. Mam ji namírenou cca 5 metru (blizsi hrana osvicene plochy) pred kolo. Na vzdalenejsi hranu mam namirenou tu silnejsi. Vcera jsem to doplnil o Mirage EVO 5W na prilbu. Zkouska byla kratka, fotbal zacinal hodne brzo. Ale je to super, konecne vidim v lese do zatacek.

        0 0
    • djano  

      S tou 5W ziarovkou si to zvaz. Ja som pokusne vymenil v Author halogen 2,4W ziarovku za 5,5W a o niekolko minut (do 15) to natavilo parabolu.

      0 0
    • martt  

      Takze teraz som vzal Mirage do labaku, kedze sa mi zdalo, ze kontrolky na lampach sa spravaju cudne. A toto je vysledok:

      Sigma Evo Mirage 5W pod 5.6V – cervena 5.7V az 6.2V – zelena nad 6.2V – zhasnute

      Sigma Evo Mirage X 10W pod 6.1V – cervena 6.2 az 6.5V – zelena nad 6.5V – zhasne

      A teraz to najzaujimavejsie, ta ista Evo Mirage X ale prepnuta na polovicny vykon pod 5.4V – cervena 5.4 az 5.8V – zelena nad 5.8V – zhasnute

      Srandovne, ze. Skuste to niekto dalsi zmerat, ja tu mam len ten svoj exemplar. Zaujimalo by ma, ci je to na vsetkych take plus minus autobus alebo len u mna.

      0 0
    • martt  

      Este som zmeral aj spotrebu oboch lamp

      Mirage Evo 5W V A 3.0 0.65 4.0 0.76 5.0 0.86 5.7 0.92 ZELENA 6.2 0.95 ZHASNE 6.5 0.98

      Mirage Evo X 10W plny vykon V A 3.0 1.15 4.0 1.35 5.0 1.53 6.0 1.72 6.6 1.80

      Mirage Evo X 10W polovicny vykon V A 5.4 0.77 5.7 0.78 6.6 0.85

      Poznamka: na polovicny vykon zerie polovicu prudu ale svieti ako sviecka – takze je to uplny nezmysel. V Ellipsoide HS3 ma tiez rovnaky vykon a svieti mnohokrat lepsie. Este to vyfotim.

      0 0
    • martt  

      takze po roku sa vraciam k porovnaniu 5 wattovej sigmy mirage a 2.5 wattovej predpotopnej sigmy ellipsoid. Na fotke je vpravo stopa miragu otoceneho o 90 stupnov (inac by sa nezmestil na stenu) a vlavo stopa ellipsoidu. Moja skusenost z realnej prevadzky sa potvrdila, mirage je iba o kusok jasnejsia ako ellipsoid, ma ale o dost vacsiu plochu svetelnej stopy (stopa je sirsia). Ellipsoid svieti ovela rovnomernejsie, zda sa mi, ze z menej vykonu vytiahne slusne svetlo. Mirage X som nefotil, je to ovela jasnejsie ale s velmi malym vyzarovacim uhlom.

      0 0
    • martt  

      pre zaujimavost tu je porovnanie sigma ellipsoid s Author Xenon dual power. Ten ellipsoid je neporovnatelne lepsi napriek tomu, ze ten Author zerie o polovicu viac (author 0.7A, ellisoid 0.5A).

      0 0
    • martt  

      aby bolo jasne co som testoval, tu su tie lampy vystavene.

      0 0
      • miťo  

        Koukám že Evo Mirage X má hezčí lampy než stará Mirage X. Takový aerodynamičtější :)

        0 0
        • Pebe  

          a taky má vypínač každá lampa zvlášť na svym těle, včetně informační diody o stavu baterií

          0 0
    • martt  

      na fotke je moj najnovsi akumulator k sigme. Vyzera to barbarsky ale ma to vacsiu kapacitu a je to rozmerovo mensie.

      0 0
    • martt  

      Teraz som prikupil dalsiu Sigmu Mirage model 2007 (iba 5W lampu) a tato svieti ovela lepsie ako ta z 2005. Na pohlad vyzera uplne rovnako ale v strede lucu ma velmi intenzivny paprsok svietiaci poriadne do dialky. Neviem, ci bolo nieco zmenene alebo je to nahoda. Alebo ci ta dvojrocna ziarovka uz tak slabo svieti, mohla odsvietit asi 200 hodin.

      Takze vlavo moja lampa z 2005 a vpravo 2007. Napajane rozbockou z toho isteho akumulatora, fotene do jednej fotky (obe svietili zaroven). Podexponovane je to naschval aby bolo presne vidiet rozlozenie intenzity lucu.

      0 0
      • martt  

        tu je ten isty obrazok odfoteny tak ako si myslela automatika fotaku, podla mna to ma ovela mensiu vypovednu hodnotu. Co myslite?

        0 0
        • pepko  

          tak som konecne urobil par foto aj ja …

          mozes porovnat

          mmm.ic.cz/sve­tlo_testy/

          0 0
          • Jirik123  

            dobry porovnani, jen ty barvy jsou trosku funky:-) vyvazeni bile jsi mel nastavene na zarovku?

            author xenon chci taky nafotit pro porovnani, jen musim koupit alkalicky baterie, abych ho nehendikepoval nizsim napetim akumulatoru.

            jak se ti s tema halogenama jezdilo? me na tom authoru dost stvalo, ze svetelnej kuzel byl vlastne jen docela uzka elipsa, ale kolem toho prakticky nic. takze se mi s tim jezdilo dost spatne.

            0 0
            • pepko  

              no praveze vyvazenie bielej nebolo nastavene na ziarovku, preto je taka oranzova … mal som to nastavene na denne svetlo …

              a problem je aj to, ze nemam doma volnu bielu stenu … toto je fotene pri zltej :-DDDD

              da sa povedat, ze s kupovanymi svetla sa moc neda jazdit … aspon nie pravidelne … mozno ta sigma elipsoid sa da este pouzit … najsmutnejsie na tom je, ze za ten 5led cateye som dal pred par rokmi 1500sk … hold som sa nechal nachytat od podvodnika (wika bike – peter privara na vysokej) … za tu cenu som uz mohol mat aj mirage …

              0 0
              • martt  

                myslim, ze vtedy to bola normalna cena. Moj luxeon tiez stal len v dieloch celkom dost (nepamatam sa presne).

                0 0
              • Jirik123  

                aha zluta stena:-)

                0 0
            • martt  

              Ja tiez uz fotim s vyvazenim na denne svetlo. Potom clovek moze z fotky trosku posudit aj teplotu chromaticnosti svetla lampy.

              0 0
    • martt  

      Este jedno porovnanie plne nabitej Sigmy Mirage versus Ellipsoid versus celovka s LEDkou.

      detaily o tej celovke su v tomto threade: www.bike-forum.cz/…-cree/698549

      Pre tych co sa minule pytali ako svieti Sigma Mirage 10W v polovicnom vykone som pridal aj tento test.

      Vsetky testy boli fotene s KM5D v plne manualnom rezime (aby to bolo porovnatelne) a WB na slnko.

      0 0
    • martt  

      Vysledky nasho dalsieho testu su v prilohe. Testovala sa lampa PEPKO 48 LED, PEPKO 3×CREE, Mirage + Mirage X a Crane od Hofera.

      Prva reflexna paska na ceste bola ca 10m, druha 20m, cyklista 25m. Fotene KM5D, ISO 200, clona 4, cas 13 sekund, WB na slnko.

      Sorry za crossposting, pasuje to do viacerych threadov, tak to davam do vsetkych.

      0 0
      • SugaRace  

        Tak to jsem na tu mirážku 5W + 10W upřímně zvědavý, včera jsem si ji objednal u prodejce a už se těším, až si je nasadím na řidítka. :o)))

        0 0
      • Bohus  

        Prva reflexna paska na ceste bola ca 10m, druha 20m, cyklista 25m. Ja som ten cyklista na fotke. Podľa mňa bola prvá reflexná páska 5 m, druhá 10 m a ja som bol cca 15 m od zdoja svetla. Vzdialenosti sme nemerali, ale od reflexnej pásky som bol vzdialený rovnako ako vzájomná vzdialenosť dvoch reflexných pások.

        0 0
        • martt  

          Mozno mas pravdu, v tej tme som si vzdialenostami nebol isty a ked som videl ako sa klepes od zimy, tak som nechcel zdrzovat :-)

          Mohli sme to uplne jednoducho a presne zmerat – jedna otacka kolesa je skoro presne 205 cm. V kazdom pripade ako porovnavaci test to ma platnost bez ohladu na absolutnu vzdialenost.

          0 0
        • pepko  

          nehadajte sa … ten test bol super … akurat by som to este rad vidiel v lesnom prostredi … navrhujem ulicku pri dostihovej drahe, parcik zo starohajskej do ovsista …

          a rad by som videl aj ten HID :-)))

          0 0
          • martt  

            Kludne sa mozeme zorganizovat tento vikend. Na Jana telefon mam. Pripadne mi napiste mail, precitam si ho ale az cez vikend.

            0 0
            • djano  

              Mozem aj cez tyzden (vo stvrtok nie, mam popoludnajsiu sluzbu), len nech neprsi.

              0 0
    • martt  

      A tu je porovnanie tvaru osvetlenej plochy.

      Vetky lampy svietili cca na rovnaky bod betonovej steny asi zo vzdialenosti 3 az 4 m.

      Fotene z ruky KM5D, ISO 1600, clona 4, cas 1/100 sekundy, WB na slnko, ohniskova dlzka 28mm (predlzovaci faktor 1,5).

      0 0
      • djano  

        Skoda, mohli sme do porovnania zahrnut aj moje svetielko…

        0 0
        • Jirik123  

          pekne:-) az na tu cenu:-) www.batteryspace.com/index.asp?…

          0 0
        • Rolei  

          Nějaká fotka „na živo“ by nebyla?

          0 0
        • martt  

          Jano, Tvoje svetlo do porovnania s radostou zahrniem, velmi ma to zaujima. Ale ak bude taka psia zima ako tento vikend, tak sa mi potme nechce ist az k Tebe. Ak by sme sa stretli na polceste som za. V piatok sa Ti ozvem, mozno aj skor, lebo v piatok mame volno (Nationalfeiertag, vyrocie odchodu Rusov).

          0 0
          • djano  

            V sobotu bola zima, ale teraz aby nam neprsalo. Ja dobijem aku (momentalne pouzivam Mirage). Na detailoch sa dohodneme.

            Jirik123 : mam lacnejsiu verziu (s NiHM akumulatormi).

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.