• Peslezedirou

    Ahoj, jen mě napadlo s blížící se zimou a hnusným počasím jestli se nějak připravujete nebo nějak stimulujete imunitu a nebo čím předcházíte nemocem atd..(vitamíny, byliné čaje, sauna)

    0 0
    • Fisi  

      Lihová impregnace..

      0 0
      • goofy  

        Tak v tomto pripade se nemam ceho bat…

        0 0
      • Manas  

        Ano, vodka na 100+1 zpusob :-) A jinak dostatek zeleniny, neprochladat, cesnek (prirodni antibiotika) a jine klasicke srandy :-)

        0 0
      • gobike  

        Pomáhá lihová impregnace i na Ptačí chřipku?? :-)

        0 0
      • Bulda  

        v šípku je nejvíc vitaminu c v poměru k hmotnosti, na to nemá ani pomeranč, kiwi atd. priroda to hezky vymyslela, ze rostou takhle pred zimou, jen lidi to jaksi zapomneli jist..... a pritom … mnam (ty premrzly – chutna to jako nakyslej med), pri vyjizdce se zastavim u nejakyho pichlavyho kere a je to… a zadrmo :)))

        0 0
        • skipXC  

          No ve školce sme si to házeli za trička.. :) vono se to i jí? :)

          0 0
    • Lance  

      muzu delat cokoli,stejne tomu nezabranim,mam to odzkousene,vi­taminy,preven­ce cokoli,stejne se nachladim,spousta lidi nachlazenych a chytis to hned. Dneska jdu na squash nejsem zcela sto pro,ale bud to vypotim,nebo se dorazim:)

      0 0
    • kajulka2  

      Med rozpuštěnej ve slivovici, med do čaje, otužování, parní komora, vitamíny a stejně nastydnu

      0 0
      • Robo  

        Jo jo, med rozmíchat ve slivovici a přidat citrónovou š?ávu. Chutná to příšerně ale je to dobrý lomcovák :-))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Med smíchat s vodou, povařit, přidat kvasinky, nechat při teplotě tušim 26–28°C, po vykvašení stočit, nechat pár měsíců odstát, stočit do lahví. Lomcovák to není, ale chutná to výtečně. :o)

          0 0
          • kajulka2  

            Neříká se tomu medovina? Chutná to výborně, ale léčivý to asi moc není

            0 0
            • SELMIRA  

              chutná to božsky, takže určitě je to zdravý a léčivý! :o)

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Právě naopak. Jak to chutná, tak je to určitě nezdravý, ba přímo karcinogenní. Čím zdravější jídlo, tím míň chutná. :-)

                0 0
    • venca1  

      pokud skoro každý rok chytáte chřipku tak se vyplatí nechat se očkovat

      0 0
      • Manas  

        to ano, udelali 4 lidi z oddeleni a ted lezej doma :-) Proto jsem se tomu vyhnul … pac vetsinou mam ani ne tak chripku jako virozu, a proti ty to jaksi nefacha.

        0 0
        • Lance  

          presne,neni chripka jako viroza

          0 0
          • Lister  

            A co jiného je podle tebe chřipka než viroza :o?

            0 0
            • Lance  

              nechci to zkomolit proto to nepopisu,ale vim,ze je to celkem velky rozdil,psali o tom nedavno v novinach

              0 0
            • Paja  

              Lepe ne kazda viroza je chripka

              0 0
        • pos3k  

          pres 2 roky ockovanej, pred tim chciplej kazdou chvili v zime, ted max. nastydnu a mam rymu, jinak kdyz mam pocit ze by na me mohlo lizt (v prubehu celeho roku), tak aplikuju navic cesnekovou terapii (syrovy a celej na posezeni zalivanej sipkovym cajem) :-)

          0 0
          • Manas  

            Ja cesnek rad, ale radsi s necim. On kdyz jis syrovej samotnej tak ti trochu pocucha zaludek. Neni to nejzdravejsi. Ja ho radsi rozmatlam s lucinou a syrem a mazu na topinky :-)

            0 0
          • venca1  

            a ten česnek jíš stouhaný nebo koušeš?

            0 0
          • MartinXC  

            Česnek bez neutralizace je do žaludku nevhodný, leptá sliznici. Dřív mi to nevadilo, ale když si jednou náš Martínek ve stáří cca 1,5 roku popatlal ručičky od česneku a měl na kůži fleky jako spáleniny, tak už tomu věřím. Takže k tomu něco od mlíka, sýra atp.

            0 0
          • vlk  

            já si ho rozmačkám do klasické polévky.Mě to taky proti rýmě a nachlazení pomáhá.

            0 0
      • Meesha  

        to ma tata a kdyz na nej leze chripka, tak ji sice jakoby nema, ale neni mu dobre, je unavenej atd. Radsi na par dni chripku a valet se a pak v pohode.

        0 0
    • Martin  

      Navštěvuji pouze ty restauranty, kde se topí:-)

      0 0
      • fousac  

        u pigiho uz namontovali kamna.. ;o)

        0 0
        • Manas  

          Se tam nekdy musim stavit, furt o tom basnis … :-)

          0 0
          • fousac  

            no abys nebyl zklamanej.. ten podnik je takovej hmmmm specifickej.. ne kazdymu se tam musi libit..

            ale sem pro.. ;o)

            0 0
    • Medunka  

      Nejlepsi je s protejskem se zachumlat do perin a hezky potit a potit a potit. To funguje.

      • slivovice
      • caj s medem a citronem

      a hlavne teple obleceni :-)

      0 0
    • wbiker  

      Z kraje Priessnitziva ti doporučím to otužování.:-)

      0 0
    • fousac  

      nedelam nic mimoradneho.. imunity mam na rozdavani..

      0 0
    • Eila  

      otuzovani a echinaceu, ale stejne kazdej rok marodim, minimalne jednou jen to trva mene dlouho a prubeh je lepsi

      0 0
    • orca  

      Jeden rok jsem testnul celoroční plavání a to pro mně byla 100% imunita – chřipka strachy že umrzne utekla . Teď zatim jen ledová sprcha a stále OK.. Vždycky když vidím ty stařečky ve Vltavě v lednu kteří naposledy zakašlali před válkou tak na tom něco musí bejt – na tom votužování :-) a JE…

      0 0
    • pegal  

      Ja uz zacal .. uz vozim navleky na kolena a na ruce ..

      0 0
    • Lister  

      většinou lehnu v létě, zimu neřeším. Když už, tak čaj s medem a citronem, postel a v ní hezká společnost :o)

      0 0
    • tjuren  

      Nejlepší je zestárnout. Já čím jsem starší, tím jsem zdravější. Taky se dočkáš :-) A samozřejmě nepít, nekouřit a nejezdit na kole ,chichi

      0 0
    • Luka  

      Hlavne se psychicky nevyš?avit. Ja jakmile necham nervy aby si delaly co chteji, hlavne v praci, tak jsem hned marod. A naopak, kdyz na me nekdo neco prskne, tak jdu jen driv spat a rikam si ze to prejde a ono taky jo. No, nesmis si s nicim moc lamat hlavu a jeste to privolavat. Jinak papat hezky vyvazene, dost zeleniny a dost masa, to je dulezity, mam to ozkouseny, letos jen jedna chripka nekdy na jare a jedna otrava diviznovym cajem :D

      0 0
      • Manas  

        Presne tak, za hromadu nemoci muze stres. Proto je dulezite se mu vyhnout. Vememe si priklad z Fousace, toho jsem tu snad nevidel nikdy nastvanyho :-)

        PS: S tim stresem to myslim vazne.

        0 0
        • Luka  

          A vis ze ja asi taky fouse nastvanyho jeste nezazila? …ciiibrdo, to je zjisteni, zadnej uran…nooo, nebo mozna to tim uranem je, ma oblbly nervy :)

          0 0
          • fousac  

            proc se rozcilovat.. ;o)

            btw: uranem to fakt neni..

            0 0
            • Manas  

              A co etylalkoholem ? :-)

              Presne tak … proc se rozcilovat. Pokud je spatne tak jsem rad, protoze vim ze muze byt hur :-)

              0 0
              • fousac  

                to nevim, etylalkohol sem jeste nezkoumal.. ;o)

                P.S. mejte se tu pekne, jedu preorat par kilaku lesa… ;)

                0 0
    • JMT  

      Vis co je hlavne nejvetsi svinstvo ? Chytnout chripku a pak se o ni podelit s partnerem, pak si ty bakterie mezi sebou vymenujete donekonecna… Sme to takle chytli v zari asi na 3 tejdny… Holt se asi nejde lecit ve dvou :-(

      0 0
      • Lister  

        jo, jo, chytit chřipku a přitom dál šířit bakterie to je fakt sviňstvo :o)

        0 0
      • Medunka  

        ale jde, jen se musi vedet jak na to. To se nesmi dva dny z postele dal nez na zachod, koupelny a kuchyne ;-) Pak se to vypoti jedna dve

        0 0
        • JMT  

          odzkouseno, nefunguje :-(

          0 0
          • Medunka  

            asi spatne. Se musis potit pod perinou a ne jen tak :-)

            0 0
            • JMT  

              jj, perinu sem pouzil, v tom to neni…

              0 0
              • Medunka  

                ;-) no na me to zabira

                0 0
                • JMT  

                  no vono to bude mozna tim ze sme se jeli lehoucce projet na obidek do vsenor… :-(

                  0 0
                  • Medunka  

                    a je to tady ;-)

                    0 0
                    • JMT  

                      …prece se nemuzu celej vikend valet, ne ?

                      0 0
                      • Medunka  

                        nemuzes? to si jeste mlady, to by si mel mit hoooodne sil vydrzet cely vikend a k jidlu se vzdy neco najde v lednicce

                        0 0
                      • vlk  

                        problém bych ve vašem případě viděl v synchroniza­ci.musíte se potit pod peřinou v jednu chvíli.Pak se oba rychleji uzdravíte.

                        0 0
      • Eila  

        to zname taky, minulou zimu jsem se kazdy tyden vzajemne nakazili, zim co jsme si tyden pred tim vymenili… to proste neslo vylecit

        0 0
    • wroum  

      nemam problem. uz asi 5 let sem nebyl nemocnej. ockovanej nejsem. vitaminy nezeru. citron do caje je humus. alkohol konzumuju minimalne. a i kdyz sou vsichni okolo nemocny na umreni, me nic neni. ze by THC odpuzovalo nemoci? :-)

      0 0
    • luke777  

      uplne normalne nejlepe je mit doma 20c mam odzkouseno i 15c ale clovek musi byt poradne oblecen,ted tyden spim v 15c a je me fajn, rano skocim na kolo a jedu do prace 20min v 5c sem zdrav citim se fajn nemocny max 1 za rok

      0 0
      • Medunka  

        spat v 15ti je nejlepsi, jak dokazes spat v 20ti? To pomalu neumim ani ja v lete

        0 0
        • Lance  

          doufam,ze budu dobre spat i v 50ti,ve 20ti jsem spal dobre a zatim spim dobre porad

          0 0
        • luke777  

          trubicko v 15c znamena v 15 stupnich, vcera sem spal ve 13stupnich ale nalepeny na pritelkyni:))) takze bylo teplo

          0 0
    • Bulda  

      v šípku je nejvíc vitaminu c v poměru k hmotnosti, na to nemá ani pomeranč, kiwi atd. priroda to hezky vymyslela, ze rostou takhle pred zimou, jen lidi to jaksi zapomneli jist..... a pritom … mnam (ty premrzly – chutna to jako nakyslej med), pri vyjizdce se zastavim u nejakyho pichlavyho kere a je to… a zadrmo :)))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.