• juro

    uz sa vam stalo, ze ste to trochu prebrali s pifkom (vinom, tvrdym…) a museli potom nejak dopravit seba na biku domov? to sa da potom zazit vselico… alebo ste tu na fore len sportovci a 100% abstinenti? ja urcite nezabudnem na nocne jazdy karpatmi z marianskej krcmy domov, ked niekedy som musel tlacit aj take useky, co normalne prejdem naslepo. nejake to bolo vsetko uzke a dynamicke…

    0 0
    • Beeda  

      Me ne, ale jednomu ano. Loni pred Jizerkou50 to mel tak dynamicke, ze narazil hlavou do skaly a na miste byl mrtvej. Vopitej spolujezdec to ani neregistroval. B.

      0 0
      • scret  

        No hlavne, ze se nestalo nic vaznyho:-)

        0 0
        • Vymi  

          Jen opravdu magor jede na kole do hospody!!!! Videl jsem uz parkrat dost skarede pady a jeden smrtak a u vsech hral roli ALKOHOL. Do hospy zasadne pesky a pokud si nekde sednu na zahradku kdyz zrovna projizdim na kole tak jen jeden kousek a konec – spis si vzdy davam KOFOLU… :-)) Ne opravdu nema to smysl…

          0 0
          • preacher  

            1 – 2 kousky na letní zahrádce. Sice po nich ztuhnu a potím se jak „kráva“, ale po kofole mám zase ukrutánskou žízeň. V každém případě nepřeceňovat své síly.

            0 0
          • juro  

            ja nechodim na bike s umyslom ze sa odpalim v krcme, no proste niekedy sa stane… hlavne ked je konstelacia dobrych kamosov. proste pohodicka… samoze ides na vlastne triko, ked ta sunda auto, je to len moja chyba.

            0 0
            • martt  

              ak by tak dali v borinke, pri cementarke alebo pod zeleznou cyklistom fukat, tak by to urcite vyzeralo zaujimavo, ze.

              0 0
              • lubos  

                No, pokial nejazdis na bicykli po komunikacii, mozes byt ozraty ako chces. Ale, v CHKO mozes len po komunikacii. Takze chlastat a zaroven jazdit na bajku mozes len mimo cesty a CHKO. Ale takych miest je v okoli Blavy dost :) Btw, podla zakona na komunikacii nesmies viest vozidlo (cize aj bajk), ak mas znizenu schopnost vedenie vozidla, cim sa mysli napriklad aj uraz, choroba a unava. Takze podla litery zakona, ak sa zdrbes tak domov pesky. Alebo unaveny tiez ziaden dojazd domov. To su ale &(!&@# zakony, ak by ich clovek chcel dodrzovat presne do pismenka. Ledaze by existovali rozne dalsie zapotrosene vysvetlovacie vyhlasky a normy, ktore upravuju kadeco kadejako.

                0 0
              • juro  

                cehun by sa mohol ozvat. on zije v symbioze bike/alkohol… :-)

                0 0
                • kovar  

                  a ta symbioza s alkoholem jde setsakramentsky znat z jeho projevu zde. Asi uz prilis mnoho mtvych mozkovych bunek :-))

                  0 0
    • Vojtíšek  
      1. každý a? si dělá, co chce
      2. když na to nemám, tak je lepší to ani nezkoušet
      3. je třeba znát své možnosti
      4. znám dost lidí, kteří dají 10–20 piv a jsou v pohodě
      5. když už našrumec, tak aspoň s přilbou

      Už se mi stalo, že jsem ujel 50 km a ztěží si z toho pamatuju tak 15, ale nehodlám to opakovat. Do 6 piv jsem v pohodě, pak už na bike nelezu. A když lezu, tak většinou rychle spadnu :-)

      0 0
    • vtt  

      to ja tak maximalne 3 pivka na zahradce, s rizenim problem nemam ale se slapanim do kopce kdyz si dam vic nez 3 piva tak mam problem velkej. Jinak mam kamose co davaj co 20km to pivo, misto tatranek a iontaku. Ujedou takhle 140km, a jedou furt stejne. proste jezdej na pivo, nic jinyho nepijou ani nejedi.

      0 0
      • náčelník  

        Na staré BF chodil „Opilec“, a ten zastával teorii při vyjížďce co nejvíce chlastat a současně si tak vytvořit závislost na alkoholu a cyklistice :)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ted uz asi zjistil, ze to jde i bez cyklistiky.

          0 0
          • Opilec  

            Nesmysl, jezdi mi to cim dal tim vice. Tezko rict, na cem jsem zavisly vice, ale zivot bez chlastani na kole a kolo bez piva uz si nedovedu predstavit. Skvela symbioza, vsem doporucuju. Chce to ale na sobe dlouhodobe pracovat, pokud to budete delat poctive, nebudete litovat.

            0 0
            • náčelník  

              No vida, stačí zmínka a už jseš tady :)

              0 0
              • Opilec  

                Ja to tady po ocku monitoruju porad, ale zatim se neprobiralo tema, kde bych mohl neco prinosneho poznamenat :-)

                0 0
                • vlty  

                  podle způsobu vyjadřovaní mně připadáš, jako někdo jiný než původní opilec (taky podle registrace) ale možná se mýlím. to je fuk

                  0 0
                  • Opilec  

                    No, nemam to jak prokazat, co nadelas. Nech si treba udelat od psychologa rozbor, jestli to z tech par vet jde poznat. Nebo ze by na me tak zmenil ten chlast?? ;-)

                    0 0
      • P.B.  

        Mezi takovy patri muj bracha, ale myslim, ze na kazdy zastávce dá aspoň dve. Uz jsem ho zlomil a aspon si koupil helmu. Jezdi sice po malo frekventovanych silnicich, ale tam se obcas vyskytne jeste vetsi ridic-hovado, nez na hlavnich cestach.

        0 0
    • Tomcat  

      Á někdo Nás ještě nezná :o) Jo občas docela se dopravuju z baru docela zřízenej. Závody dávám i na RedBull s vodkou. :-).

      0 0
      • Lucka  

        Tak to ses odvaznej…ja piju az po zavodech, to si clovek muze vic vychutnat a nebo vecer pred treba jen naky pivko…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          On prave pije na kuraz :)

          0 0
        • Tomcat  

          Něco vydržím :-) , ale naštěstí vím kdy se mám krotit aby z toho člověk něco měl( nebo neměl) . RB + Absolut vodka byl za zvíhodněnou cenu na 4X v Kaplici a na BMX Milovice.

          0 0
      • lubos  

        Redbull s alkoholem ? Hmm.

        0 0
        • JJ  

          Mnam mnam, taky ho mam moc rad:) Ale maximalne 8 a dost!

          0 0
        • mastihuba  

          u nás se tomu říká letadlo nebo raketa – dělá to neuvěřitelný věci. Jednou a dost.

          0 0
    • Luka  

      Nekteri i zavodi: http://cyklokachna.hyperlink.cz/

      0 0
      • Vojtíšek  

        taky si přihřeju polívčičku a přidám jeden tématický odkaz: http://www.sackom.com/kam/kral.php

        0 0
      • Vojtíšek  

        O tom, jak je „démon“ alkohol nebezpečný :-) se můžete přesvědčit i tady http://www.sackom.com/zvikov.mpg ale je to jen pro ty s dobrým připojením (soubor 12,5 MB)

        Jinak zcela souhlasím s názorem Opilce. Kolo bez piva a pivo bez kola si taky nedovedu představit…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tenhle asi prekrocil doporucenou davku alkoholu na kilometr. :)

          0 0
          • Dumbo  

            stym alkom to urcite prehnal ale jazdit na ziletke cez obrubniky a po tych sutroch na tom parkovisku o2ha :-|

            0 0
            • Vojtíšek  

              Ono když máš tak ± 3 promile, tak moc neřešíš kudy jedeš a soustředíš se na to abys vůbec jel. Navíc tam byla ještě sázka s bikerem, kdo z té hospody odjede na kole, nebo jen dojede dál? Už se nepamatuju :-) Navíc kameraman byl taky dost „unaven“ a ještě mrtvej smíchy z těch cyklo výkonů, takže je to celý dost roztřesený…

              Kvasnicová nefiltrovaná 13° je prevít :-)

              0 0
    • McBlacky  

      Málokdo ví, že při velké opilosti nedostanete na chirurgii anestetikum (abyste neumřeli), kamarádovi takhle šili přes 20 stehů na hlavě. Od té doby už u bikování nepije… Co se mě týče piju a věřím na štěstí opilcovo :-)

      0 0
    • mastihuba  

      Trochu odstrašující případ. Při jednom výletu na fotbal 4třídy okresního přeboru sem se snažil před cca 6hospodou nasednout na kolo a tak sem sebou třískl o zem, že mi zapadl jazyk. Nebýt duchapřítomnosti kamaráda, který zhodnotil situaci a zachránil mě tak už sem tady nebyl. Jak výše uvedl Vojtíšek každý by měl vědět kde má svoje hranice, protože tam kde já sem byl mimo druhej po stejné spotřebě zachraňoval život.

      0 0
    • Petr.T.M  

      A vytáhneme kostlivce ze skříně: :-)

      http://video.aktualne.cz/…02590604f2e/?…

      0 0
      • mastihuba  

        Ochutnavka 2× rulanda šeda, 1× veltlin, 1× savignon, 1× muskat. Pekny utery, kdyz clovek stihne praci kolo i zabavu.

        0 0
        • black.horse  

          heh, kuš ty vinaři, dneska, jsem si z práce zaběhnul klasickou dvácu po svých, pak se to doma nějak zvrtlo s kolegama a nějaké to vínko rulanda šedá od Tetura aneb klasika co nenadchne ani neurazí a pak padlo co žena dovezla ze salónu vín chardonka, aurelius, červenej tramín, následný přesun do jihoamerického baru na nespočet Caipirinha koktejlů během pár hodin, nějaké maso a atd a teďka všichni odpadli a co mám jako kurnik dělat, když nikdo nic nevydrží? :-D ale ani k večeři jen zelenina a kus masa, jsem vožralej, ale v dietě :-D

          0 0
        • goofy  

          Tož já včera taky udělal něco pro své zdraví a stáhnul jsem Rulandu Modrou…

          0 0
          • jIrI___  

            Jsem zvědavý, jestli v Česku někdy vymizí tohle chlubení se alkoholismem :-(

            0 0
            • Martin  

              pochybuju. o čem by si lidi potom povídali?

              0 0
            • mastihuba  

              jedna sedmička není žádnej alkoholismus. Apropo ať si každej zamete před vlastním prahem než začne někoho kritizovat. Někdy jseš zbytečně spravedlivej.

              0 0
            • goofy  

              No no no… to jsou zase moralizační kecy po ránu…

              0 0
              • Jimm22  

                mám pocit, že jIrI je tady známej odpůrce chlastu, takže se divím, že tohle vlákno vůbec čte :)

                0 0
            • Jimm22  

              Asi těžko, když jsme 1. na světě v pití piva.

              Taky si na každou projížďku do lesa kupuju 2 plechovky, není nad to někam se vyšplhat, dát pivko, cigárko a hurá dolů :)

              0 0
              • Martin  

                … a zahodit vajgla do trávy… :)

                0 0
              • nitraq  

                Stejně to nechápu… 163 litrů piva ročně, to je šest piv na hlavu týdně. Cca 10 % obyvatel je do 15, ti toho moc nevypijou, já max pár kousků tejdně, přitelkyně ještě míň… kdo to za nás vypije?:D

                0 0
                • goofy  

                  Já! :-D

                  0 0
                • mastihuba  

                  jsou lidi co dají 10ks skoro každej den tak si spočítej za kolik lidí plní normu. :)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    To je asi ta vyšší příjmová skupina, protože většina obyvatelstva si jaksi nemůže dovolit utratit měsíčně nějakých 9000 Kč jen za pivo :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pocitas to v lahvacich?

                      Deda bezne daval 10–15 pivek za den:)

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Bral jsem čepované. Nenapadlo mě že někdo může vychlemtat 10 lahváčů denně, to je ještě větší peklo :D

                        0 0
                        • RomanH  

                          6/2013, Chvalec, tocena Krakora (mam pocit ze 11°) za 12 Kc

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Výplach z trubek? :)

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ale kdeze :-) Spise fanda, co mel maly vesnicky kolonial a k tomu malou zahradku. Rozdil mezi nakupkou a prodejkou je podle ceniku Krakory cca 3,50 Kc, neco jej stoji plastovy kelimek, provoz chladaku, a tak… Citam ze mohl mit na cele becce tak 200 Kc zisku. Ale v kraji s vysokou nezamestnanosti asi moc sanci nebude. Zase jsme ale byli svedkem toho, ze se tam tocilo dost lidi opravdu na „jedno“ pri praci.

                              0 0
                        • Smazaný účet  

                          když jsem ještě dělal v železárnách, tak chlapi na slévárně dali denně 10ks jen za šichtu…

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Tak tam to člověk vypotí, se nepočítá :). Podobně to pár let zpět vypadalo prý i ve válcovnách plechu, současný ArcelorMittal.

                            0 0
                    • Vilém  

                      Akce supermarketu na lahvace delaji z naroda alkace. Kdo by odolal treba takove 12° Cerne Hore za 9,90 Kc? Taky si dva kastliky beru, kdyz ji maji:)

                      0 0
                      • nitraq  

                        To ještě jde. „Tchán“ kupuje pivo Pivo za pár korun v akci a to se fakt nedá pít. To pak radši i k tý kachně vodu:D

                        0 0
                    • mastihuba  

                      to seš dost na omylu. Když někdo chlastá tak defakto na nic jinýho prachy nepotřebuje. Znám lidi co si zatopí v kamnech a svítí zbytkama svíček ze hřbitova.

                      0 0
                • Petr.T.M  

                  No mě by třeba zajímalo, jakou úlohu v této statistice hrají zahraniční hosté. Třeba ty ožralecké nájezdy především na Prahu z Anglie, Belgie a jánevímodkud.

                  0 0
                • karliner  

                  A víš co dělá přítelkyně, když nejste spolu?

                  0 0
                • Jimm22  

                  chodíval jsem pomáhat přítulce do hospody a chodilo tam pár kousků, co dali každej den i v týdnu 20 piv. Tu a tam to proložili kořalkou.

                  0 0
                • AussigBiker  

                  Kamos da tak 1600 piv rocne, pocita si to. Tvrde na tom prumeru maka :)

                  0 0
                • Danhill  

                  taky já!:-D

                  0 0
            • Petr.T.M  

              Pan Profesor Šamánek Ti jasně vysvětlil, že čtyři deci vína denně není alkoholismus. A že plusy takovéhoto popíjení u zdravé populace jasně převažují nad mínusy.

              0 0
              • karliner  

                Pít 4 deci splašek z Moravy denně, tak jsem už mrtvej. Imho to platí ve vinařsky vyspělých zemích.

                0 0
                • Petr.T.M  

                  Ale no ták. Většina splašků co se u nás pije pochází právě ze zahraničí. Mnohá bílá vína máme zcela srovnatelná s Rakouskem nebo Německem.

                  0 0
                • TomasHrdy  

                  Takže dědula pije chilská vína z „dovozu“ ;o)

                  0 0
                  • karliner  

                    V našich podmínkách je nejlepší víno pivo.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Tj a navic uvareny z vltavske vody, ze?

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak samozřejmě jedině smíchov :)

                        0 0
                        • Vilém  

                          Kdyz jsem tam kdysi byl pracovne v upravne vody, tak jsem valil oci. Je tam takovy bazen, cca 4×4×10m, do nej vede velka roura s vodou z vltavy. Trosku se to upravi, prefiltruje, dodaji se patricne jedy a pak z toho navari pivo.

                          Kdyz jsme to museli na par hodin vypnout, to bylo kecu, ze budou muset brat vodu z vodovodniho radu a jaky to bude stat strasny penize:(

                          0 0
                • Petr.T.M  

                  A vína z Mělnicka či Litoměřicka jsou v pořádku????

                  0 0
                  • mastihuba  

                    má cenu na toto reagovat?

                    0 0
                  • Jimm22  

                    ne, raděj si dej dobrý pivko :)

                    0 0
                  • karliner  

                    Dalo by se říct, že ve větším než ta z „Moravy“.

                    0 0
                    • Petr.T.M  

                      A poslechnou, když tak přijedou někam pro víno, neříkají hned ve dveřích, že sou pražák, pardon, Pražan? To by leccos vysvětlovalo.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak bohužel leckde to tak ještě funguje. :( Spotřebitel by neměl doplácet na svoji neznalost.

                        0 0
                        • Petr.T.M  

                          Jistěže. Byl to spíše jen vtípek.

                          0 0
                        • ememem1  

                          to ako vazne?

                          0 0
                          • mastihuba  

                            před pár lety jsem byl s jednou firmou na Znovínu v Šatově a po závodech byl objednaný sklípek. To co předvedl majitel jsem opravdu ještě nikdy neviděl. Oproti tomu je tady spoustu vinařů s profesionálním přístupem a výbornými výsledky uznávanými v zahraničí. Vtipný je že to co se sem vozí z vyspělých vinařských destinací je mnohdy na úrovni toho co nám nabízel zmiňovaný týpek ze Šatova a když by to nesmrdělo nějakou vadou, tak většina české populace vyleje do kanálu to kvalitní víno ať už je z jihu francie, nebo z jihu moravy.

                            0 0
                            • ememem1  

                              sa len cudujem ze pri tej konkurecii vo vinach co dnes je (asi ako vsade) sa este takto da fungovat.

                              0 0
                            • Petr.T.M  

                              No, ale vysvětluj to Karlinerovi, že.

                              0 0
                            • karliner  

                              Musím souhlasit, že se situace díky konkurenci a WOM pomalu mění…

                              0 0
                              • mastihuba  

                                dotaz vesničana. Co je WOM? To jako lepší marketing kdy se stejně hnusný víno prodává místo v petflašce v sedmičce s pěknou etiketou? :) Todle jsem řikal už před 10 lety že se kvalita mění pomaleji než prodejní postupy. :) Prezentace, řízené degustace atd. nalejvá lidem do palice ustálený fráze, který pak ze sebe soukají na vesnickejch koštech i na internetu.

                                0 0
                        • Smazaný účet  

                          tak jasně…ovšem na druhou stranu není nad to oškubat křena ;-)

                          0 0
                      • karliner  

                        No, myslím, že by vinárníkovi mělo být úplně jedno, odkud kdo přijel a chce vyměnit svoje peníze za jeho víno. A ono to taky všude v Evropě jedno je, kromě těch bodrých strýců z Moravy, kteří po desetiletí měli největší radost z toho, když ošidili „pražáka“. A bohužel to u spousty z nich přetrvává dodnes.

                        0 0
                        • Petr.T.M  

                          Jistěže by mu to mělo být a jedno. A jistě to bohužel přetrvává dodnes. Ale tvrdit, že Moravská vína jsou patoky (tak jsem pochopil prohlášení http://www.bike-forum.cz/…m/22845.html#… ) jen kvůli nějakým nepoctivým obyvatele Prahy nesnášejícím vinařům, mi připadá poněkud zcestné.

                          0 0
                          • karliner  

                            OK, beru zpátky. Ne všechna vína z Moravy jsou patoky, jen jsem přesvědčen, že patoků je tam násobně větší % než třeba v Rakousku nebo Německu, abych zůstal u srovnatelných zemí co se týče podmínek.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              Tak rakusaci se z toho jejich pruseru taky lizali dost dlouho. Dneska se u nich da nakoupit stejna kvalita az o ctvrtinu levneji nez u nas.

                              0 0
              • Smazaný účet  

                A Nešpor ti vysvětlí že dvojka denně z tebe dělá alkoholika.

                0 0
                • Petr.T.M  

                  No, vidiš. A pak věř doktorům. Taky řekl. že problémy, které alkohol působí těm, kteří nejsou závislí jsou větší, než ty problémy způsobené závislostí.

                  0 0
                • Petr.T.M  

                  Vlastně ne, naopak, říká, že dvojka denně pro zdravého člověka nepředstavuje zdravotní riziko.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    http://www.ceskatelevize.cz/…nova-studie/

                    Závěry poslední varovné studie o pití alkoholu bude ještě třeba potvrdit na větším vzorku lidí. Než se vědci dohodnou, lze se řídit jednoduchou radou – omezení spotřeby alkoholu rozhodně nic nezkazí. „Myslím si, že žádný odpovědný lékař by neřekl, že sklenička denně prospívá zdraví. Už dávka dvaceti gramů alkoholu, což odpovídá zhruba dvěma deci vína nebo půllitru piva, prokazatelně zvyšuje riziko rakoviny prsu u žen,“ dodává Nešpor.

                    0 0
                    • Petr.T.M  

                      http://youtu.be/CxC8TA_KENo…

                      No, jak říkám – a pak věř studiím a doktorům.

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Je to všude stejné, viz třeba škodlivost vodních dýmek. Existují dvě vědecké studie a každá s úplně jiným výsledkem – dle jedné se hodina kouření dýmky rovný vykouření krabičky cigaret, dle druhé je vodní dýmka v podstatě neškodlivá. Aspoň má člověk možnost volby :D

                        0 0
                        • Martin  

                          nevěřím žádné statistice, kterou si sám nezfalšuji

                          0 0
          • Pavel  

            A to je co za porno?

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.