• Crazykluk

    Chtel bych se jenom zeptat, jak je to se zdravenim na biku. Nikdy nevim koho zdravit. Je mi 16 a prijde mi divny zdravit starsi bikery slovem „Ahoj“ a „Dobrý den“ se zase nehodi. Kdyz me zase pozdravi prvni oni, je to vetsinou taková rychlost, že se ani nevzpamatuju. Nikdy nevim, na koho narazim a mam strach, aby mi pak nekdo nenadaval. Tak jak je to u vas?Zdravite se?

    0 0
    •  

      bud ahoj, je fuk jestli mu je 30 nebo 40 a nebo mavnu rukou, popr kyvnu hlavou :)

      0 0
      • SID  

        je jedno jakeho ses veku jses jednou biker a to ti nikdo neodpare jses skratka v tlupe

        0 0
      • widlicka  

        Mne zas pride blbe zdravit sa nejakemu 40–50tnikovy ahoj ked sa potom o 15 minut stretneme na rovnakom odpocivadle a tam mu (pokial sa dame do reci) vykam.. Preto sa radsej zdravim starsim zjavom „dobry“ alebo len kyvnem hlavou al. rukou. BTW mam 18.

        0 0
        • Medi  

          Ahoj = Ad Honorem Jesu

          Je velmi uctivý pozdrav.Problém je pouze, že význam pozdravu zná jen málokdo.

          0 0
          • Misiak  

            Ziram 8-O … To myslis vazne???

            0 0
          • JFB  

            at ziji lidove etymologie!!!

            0 0
          • black.horse  

            ahoj… tento pozdrav vzniknul jinak… pochází z anglie, když jeli malé loďky v mlze, tak na přídi vždycky stál někdo, kdo hlídal a vyhlížel další loď od toho výraz A hoy… mimochodem hoy je malá nákladní lodička…

            0 0
            • Medi  

              problém asi nastal když připlovalo něco většího:-)). Ještě že anglicky mluvil tehdá celý svět. A proč byl nápis zobrazen na přídi lodí asi proto aby si ho španěl na majáku dobře přečetl.

              0 0
          • widlicka  

            a co tak zdravit sa na miesto ahoj adhoj?:)

            0 0
    • namelnik  

      klidne tykej nebo jen pokyn rukou a neco si zamrmlej pod vousy:) Lepsi pozdravit vic lidi nez min:)

      0 0
      • SID  

        ale zase nesmi zdravit kázdyho repaka kterej jede do jednoty pro sekanou

        0 0
    • Santus  

      Vekem bych mohl byt tvuj tata, presto rozhodne „Ahoj“. „Dobry den“ NE to radsi nerikej nic.:))

      0 0
    • CZiko  

      ja většinou mávnu rukou a když ten druhý reaguje, tak řeknu „ahoj“ nebo „čau“…

      0 0
    • wraftler  

      hovorim ahoj… alebo ece nazdar.. a kazdemu kto sedi na biku:)

      0 0
      • CZiko  

        fakt každému kdo je na biku jo? Tak to by babky hleděly, kdybych jim říkal ahoj, jak ráno jezdí s nákupem:)))

        0 0
        • wraftler  

          ked bude ta babka na BIKU tak bez problemov… ale ked bude na bicykli tak prdim nanu:)

          0 0
          • skibob  

            Zdravím se skoro s každým, pokud je čas. Byl jsem zdraven při vyjíždění krpálu, kde jsem nemohl kynout rukou-to bych lehnul a hlasem – tedy sípáním bych ho spíše postrašil. Tak příště…

            0 0
    • juli  

      Mozna bych se namich, kdybys mi rek „Dobry den“ :)Tak ja prosim: ahoj, cau, zdar, apod.

      0 0
    • Meesha  

      Zdravim koho chci a jak me zrovna napadne nebo muzu – rukou, hlavou, hlasem…

      0 0
    • orca  

      Zdravim , kazdeho u koho predpokladam ze se opravdu jel projet a ne do hospody ci do konzumu, a je mi jedno jestli je na silnicce nebo na bike, fsak jsme jedna „rodina“…a jak lehkym zvednutim leve ruky z riditek, na slovni projev ani neni cas a stejne asi neni rozumnet…

      0 0
    • Šeřík  

      Možná, jsem divnej, ale já zdravím vždycky pravou. Prostě mi líp sedí, ikdyž je to přez ruku. Jsem pravák.

      0 0
    • Vladimír  

      mne je 42 a klidne at mne i 18 lety rekne ahoj, porad lepsi nez kdyz jen tak projedeme kolem bez pozdravu. Mam sjezdene Alpy a prochozene, celkme aspon 10 x jsem tam byl a tam se zdravi vsichni, tady tomu tak neni

      0 0
      •  

        to by mohlo bejt tim ze tam jedou jenom opravdovy nadcenci. Jinak ja zdravim jenom lehkym zvednutim ruky

        0 0
      • SID  

        to je pravda tam se vsichni turisti a lide co tam chodej nebo jezdej zdravej a je to prijemny takovy pratelsky

        0 0
    • miťo  

      No ja teda zdravim, protoze jinak riskuju pojeb. Eeee? Na kole? Ja pisu o praci :))) Ale ted vazne, pokud potkam nekoho zkusenejsiho(nechci psat starsiho),tak mavnu a drzim klapec. Vetsinou mavne taky. Jen malokdo cumi jak vyvorana mys :)

      0 0
      • kankrlicek  

        Okolo Pardubic odpovědí na pozdrav bikeři, silničky z velké většiny čumí a nehnou ani brvou :). Stejně zdravím všechny – oni se to naučí.

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Tak tak. Žiletkáři u Hradubic mně taky na normálně nebo trošku hlasitější pozdrav většinou neodpovídali. Tož jsem si zvykla na ně ahoj zakřičet a hned zdravit umí. ;o)

          0 0
    • kralovek  

      tady ve francii jsem se naucil kazdymu rikat dobry den (bonjour) … debilni co? ale oni se tu opravdu vsichni zdravej takhle. Ahoj (salut) si rikaj jenom ti, co uz se znaj … je to divna zeme …

      0 0
      • Andrzej  

        ani na horach si nerikaji salut?

        0 0
        • kralovek  

          Ja jsem samozrejme ze zacatku rikal salut vsem, kterym bych rek cau nebo ahoj … tj. vrstevnikum … ale oni vzdycky odpovidaj bonjour … a moje holka me porad buzeruje kdyz reknu salut nekomu koho neznam … (je francouzska)

          0 0
          • Andrzej  

            hmm, ja jenom, ze v italii mi snad vsichni rikali salut, a zda se mi ze i ve francouzskych alpach, ale tam uz sem par roku nebyl…

            0 0
            • kralovek  

              italove jsou holt jiny natury :o)

              0 0
              • moody  

                Dole v Itálii zdravěj normálně Bon Giorno !, ale na kopcích říkaj Salve!, je to fajn.

                0 0
                • madcat  

                  v maďarsku si každej hned po úvodním seznámení tyká a zdraví zásadně „hello“ a „see ya“ – psáno anglicky, protože to maďarsky sice zní stejně, ale nevím jak se to píše :)

                  0 0
      • Zdenal^ZUX  

        jj, je to presne tak. Ale tady (Lille/Fr.) mi to prijde uplne normalni. Co uz tak normalni neni je to, ze mam bika a nejvyssi kopec v okruhu 100km ma 150m.n.m. :o( Nastesti za tyden uz sem doma. U nas zdravim normalne „cau, zdar nebo ahoj“, starsi bikery a silnicare „zdravim“.

        0 0
        • kralovek  

          Ach jak ja ti rozumim. Moje holka je odtamtud (Lens) a co se tyce tech kopcu 150 mnm to mas na mysli ty cerny hromady suti, vytezeny z uhelnych dolu, n'est-ce pas? ;o) Tady v Nice se mi to krati a ona chce abych si praci hledal tam u nich … ale ja potrebuju k zivotu kopce .. dlouhy a strmy kopce s vyhledem do dali … v Lille se da koukat do dali leda tak z ty jejich veze :o(

          0 0
          • Zdenal^ZUX  

            Presne ty haldy myslim. Jestli se stehujes na sever, porid silnicku. Na to je tady teren idealni. Ten system cyklostezek mi bude tezce chybet. Az se vratim, tak se asi pojedu zregenerovat do Beskyd :o)

            0 0
      • Michel  

        No,ja do Nice odjizdim asi 18.cervence…Sice jen na 3 tydny a bohuzel bez biku,ale jsem docela zvedavy a vubec netusim co me tam ceka… Tak jestli tam jeste budes,treba se potkame..:))

        Jo,nejak jsem odbocil od tematu-taky zdravim ahoj,nebo jen tak mavnu :)

        0 0
    • Lada1  

      prijde na to ! , ja napr. vyzaduji vykani a titulovani a kdyz jedu v uniforme tak osloveni hodnosti.

      0 0
    • hydrant  

      zdravím všechny kromě babiček s nůší, vždycky ahoj, a když se s ním pak někde sejdu nebo sjedu, tak je-li výrazně starší, tak přejdu klidně na vykání ( ahoj, kam jedete ?… ). V každém případě lepší pozdravit než čumět upřeně před sebe a dělat, že nevidím ( to uměj specielně elitní závodníci, ale i některý turisti ), to si pak říkám, to je ale blb… AHOJ !

      0 0
      •  

        no s tema turistama to je asi tak ze vubec nemaj tuseni ze by se lidi ne kolech navzajem zdravili, treba sem jel s kamosem a pozdravil sem jednoho typka, a on se me pak vykulene ptal jestli ho znam a tak,

        0 0
        • hydrant  

          to já myslím borce turistu na trekingu, kterej jede po silnici 15 km.h, dívá se před sebe ani nehne hlavou, ví o tobě, ale dělá, že nevidí.

          No a eli?áci si často asi myslej, že jsou něco víc, tak nebudou odpovídat na pozdrav takovýmu plebsu jako jsem já. Pak příjemně překvapí, když ti na pozdrav odpoví třeba Petr Benčík. Polovina ostatních, který on odpáře na Českým poháru v prvním kopci, tak těm nestojíš ani za pohled. Paradox.

          0 0
          • Vladim73  

            V tomhle ti budu trochu odporovat, Takovej Jarda Obruča a nebo Ondra Fojtík sou kluci,kteří sou naprosto v pohodě. Pozdraví tě první a na případné zastávce, nebo když tě jenom předjížděj,tak s tebou v klidu dají pokec. Nejhorší sou ti,kteří si na Elitu jenom hrajou (mají vždycky úplně čistý kolo)a končej v polovině prvního stoupání.

            0 0
            • hydrant  

              to si neodporujem, příkladem s Benčíkem jsem myslel i lidi, který jmenuješ, který už fakt něco zajeli, a ti tě klidně pozdraví a jsou příjemný a v pohodě. Těma eli?ákama, co nezdraví, jsem myslel ty, co maj Elite licenci, jezděj oproti jmenovaným úplný ho*no, ale jsou hrozný machýrci, co si myslí, že si z nich všichni sednou na pr*el

              0 0
    • saly  

      je to dobrej zvyk a myslim ze se na Tebe nikdo za ahoj zlobit nebude. Myslim, ze rad odpovi.

      0 0
    • fousac  

      rozhodne zdravit!! a tykat!! se taky snazim, pokud jeste vnimam a stiham reagovat.. ;))

      no a pro inspiraci.. :D

      http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
      • gumid  

        Zdravím Ahoj a je mi celkem jedno, co si druhá strana myslí, mám dobrý pocit z toho, že jsem na biku a tak se snažím tu pohodu alespoň takhle nabídnout i jiným vstřícným gestem. Někdo začínat musí a třeba příště, až se potkáme…po x-té, dáme řeč o společném koníkovi. A vo tom to je, záliby mají různé lidi sbližovat.

        0 0
    • Luka  

      :) Me je taky divne, kdyz vidim pred sebou chlapika na biku – ale co 40let, kolikrat i starsi, tak k 60. a covece, budes se divit, ale ti me dokonce zdravi prvni a pekne nahlas AHOOOOJ! Tak nahodim smile a odpovim… mnohem spis me nepozdravi mladej biker v uchazejicim veku (tak kolem 20–25let).

      A kdyz si nejsem jista, jestli se jedna o bikera nebo jen o machrujiciho kolistu, tak jen zamavam prsty a obcas odpovedi, obcas ne…

      0 0
      • Smazaný účet  

        My sme sa stretli? :-) Zdravim kazdeho. Som egoista. Nikdy netusim, kedy budem potrebovat jeho pomoc. PS Ked mi niekto potom zacne vykat z ucty k sedinam, tak ho donutim tykat.

        0 0
      • Mirek1  

        Safra, tak ja uz nejsem v uchazejicim veku… :-) Podle pozdravu v beznym zivote, jsem si nedavno zacal uvedomovat, ze starnu… Furt mam dojem, ze jsem vrstevnik s tema, co jim je asi tak 2¨a tak jim tykam a oni mi vykaj… To si dycky prijdu jak debil…

        0 0
        • Luka  

          Ja jsem v tomhle dost otrla, kdyz je chlap na biku, tak tykam at je mu kolik chce… navic, s tvym vekem, nechapu jak ti muze nekdo vykat… mymu muzi bude za chvilku totez a mam 40ti letou segru, takze pohoda :)

          Ted posledni vikend v dubnu na tradicni navsteve Moriny jsme tak postavali a najednou ke me prisel clovicek, fakt tak k 60 (ted se omlouvam jestli ti krivdim), a ukazal na my kolo a rika „Vizlik? Tak to musis bejt Luka“ no a me pri kazdym osloveni lezlo z ty huby neco jinyho, jednou ty, jednou vy. Objevilo se, ze to je chlapik z konfery, se kterym si bezne pres net tykame :). Clovek je nejak vychovanej, ja napriklad dodnes vykam priteli svy mamy, a pak kdyz se pres to mam dostat, tak to je hruza.

          0 0
    • Ekscel  

      Tykání je zcela jednoznačné. Vždy? horolezci si taky všichni tykají, bez rozdílu věku. Na projíždějící cyklisty sice jen mávám rukou, ale je to takové „přátelské“ mávnutí ve smylu „ahoj“ :-))a žádné uctivé pokynutí hlavou s významem „dobrý den“ :-))). Zdravení na kole je moc fajn, protože upevňuje pocit sounáležitosti naší bajkerské smečky. Má žena je ze zdravení vysloveně nadšená – stačilo, aby si nasadila přilbu a dres a ačkoli jezdí na kole velmi nejistě a v podstatě žádnou bajkerkou není, protijedoucí bajkeři ji zdravili zcela samozřejmě, jako by do party patřila odjakživa :-)) (a tím jí zvedli cyklistické sebevědomí)

      0 0
      • ota  

        no,u toho lezení to taky není jednoznačné,taky občas někteří hledí,jestli jsi normální,ale nejspíš ti hóódně rekreační lezci,to je fakt.Jenže to ospravedlňuje i cyklisty,co se s mámou vyberou na kolo 2* za sezonu,ani netuší,že se lidi obvykle zdraví,a navíc mají hodně práce se sebou samými.Ty bych nechal žít.Horší to je,jak je psáno výše,s frajery co si na elitu hrajou.jakože přes štítek nevidí a záda ohýbají dolů do neuvěřitelné křivky,jak jim to „jede“.Ono v každé činnosti(kola nevyjímaje)ti co fakt umí,bývájí nejskromnější(znám ovšem spíše ten svět lezecký,cyklo profíky neznám,ovšem nemůže to být jinačí)

        0 0
    • quassar  

      Bud „Ahoj“, pokynuti hlavou nebo zamavani rukou. Nevim proc ale pripada mi ze bajkerky na to nejsou moc zvykli a vetsinou jenom tak podivne koukaj, bajkeri odpovidaj/zdravej mnohem vic… Mate s tim nekdo podobnou zkusenost???

      0 0
      • Luka  

        no ja nevim, bikerky potkavam zridka, vetsinou jsou to ale zeny dohnane svym muzem na kolo a ty funej ze stezi drzej riditka, natoz se rozhlizet a zdravit…ale jinak ty zaryty bikerky, tak ty me zdravej, i kdyz ja mnohem radej zdravim bikery… zensky nejsou tak zajimavy, jako peknej, sama-slacha-samy-chrtosval, pruhovane opaleny biker na peknym stroji… to je parada takovyho pozdravit nebo pokecat :)

        0 0
      • Rolei  

        Jo jo je to tak…

        0 0
    • Petr 1  

      Není umění nějak pozdravit,většinou zdravím -ahoj.Protože jsem staréj kozel/59/tak se s tím nepárám,akorát u mladéjch holek mám mindrák,že se senilně vnucuju.Větší kumšt je koho-
      1.sváteční jezdce většinou -né.Měl jsem docela
      velké procento neúspěšnosti při odpovědi,tak
      jsem toho nechal.
      2.zapálené-většinou jsou spocený a jsou obézní
      snáží se-ty zdravím vehementně
      3.borci/i když se to občas nepozná/-čím jsou
      mladší tím se jim hůř odpovídá,nejhorší
      při předjíždění ve stoupání.Jinak jo-vidí
      ve mě neškodnou mršinu .Zdravím
      4.Chlap se ženskou- se snažím spojit vše jedním
      Ahoj.Odděleně mi zní blbě.Pozdravit samotnou
      ženskou v opuštěným lese ji určitě připadá
      jako pokus o znásilnění-nezdravím a mizím.
      Co kdyby chtěla ona zaútočit.
      5.Německý turisty-ty pozdraví vždycky

      0 0
    • Nikdo  

      Proc se vlastne bikeri zdravi, mozna to melo smysl, kdyz to byl jeste mlady a nerozsireny sport, ale dneska je to masovka. Nekamenujte mne, ale trochu mi to pripomina komunisty, kteri si najednou zacali vsichni povine tykat a zdravit se ‚cest praci‘, nebo treba za francouzke revoluce si lide rikali obcane …

      0 0
      • Luka  

        :) ted si mi pripomel myho bejvalyho.. ten na kole prestal jezdit prave proto, ze ho lidi zdravili a ze to byla masovka… jo, s asocialem si clovek uzije svoje :)

        Ja jsem rada ze patrim do komunity, navic, ne kazdy kdo jezdi na kole je biker…

        0 0
        • Nikdo  

          :o) ja pred tou zdravici a pozitivne se tvarici komunitou ujizdim na uzke cesticky do lesa, zatim je tam klid, ale desim se okamziku kdy to zacne byt cool a lesy se zaplni bajkery … pak budu muset presedlat na freeride (a urcite se hrozne rozsekam)

          0 0
          • cabbage  

            presedlat na fr?? okolo lanovek a skocku je nejvetsi koncentrace freerideru- v lese je naopak skoro nepotkas, proste se zdruzuji v blizkosti civilizace aby nemuseli slapnout do pedalu a kdyz tak ne moc.:-))

            0 0
            • Radek Broz  

              no a?

              0 0
            • Nikdo  

              ja si je predstavoval, ze jezdi volne nekde po horach a oni se zatim nechaji tahnout lanovkou jak lyzari :o), tady na jihu se FRmani nevyskytuji

              0 0
      • Volf  

        Na rozdíl od těch bolševiků nás nikdo nenutí a to je velkej rozdíl. Jinak mám dojem, že už se dá na určitou vzdálenost poznat kdo odpoví nebo neodpoví. Většinou taky jen mávnu rukou a trochu váhám u holek abych třeba nezaslech vra? se do hrobu magore. A ikdyž jsem bejvalej silničář tak musím uznat, že nejvíc nafrněný bejvaj žiletkáři.

        0 0
      • Lada1  

        taky mam ten pocit. Nekde uz je tolik cyklistu, ze vsechny zdravit by znamenalo nezavrit vubec pusu. Jezdim taky na masine a vim, ze zdraveni je dosti krajove odlisne. Na Ostravsku zdravi kazdy (i napr. motorokar stojici zrovna na tramvajove zastavce cekajice na tramvaj). Naproti tomu kolem Brna na pozdrav odpovi kazdy x-ty motorkar.

        (Jak komunisti sprofanovali drive hojne uzivane slovo soudruh, tak socani pokracuji ve stejnem u slova pritel.)

        0 0
        • Nikdo  

          Kdyz jsem jeste jezdil na motorce tak mne docela prekvapilo, ze zdravil skoro kazdy (jizni cechy) i kdyz mel masinu za statisice a ja jen Jawu 350, ale je to docela nebezpecny, parkrat jsem skoro skoncil ve stoce kdyz jsem se snazil pozdravit v zatacce. Zajimave je, ze cykliste se u nas narozdil od motorkaru moc nezdravi (nastesti). (probuh socani maji oficialni pozdrav priteli ? :o)))

          0 0
    • Misiak  

      Zdravim kazdeho koho v lese stretnem na bajku-tam sa totiz uz „mestsky turista“ nedostane, takze odozva byva skoro 100%-na. No a ked si to valim mestom, tak kazdeho, kto vyzera aspon trocha ako bajker :o) A jednoznacne tykam (mam 20). Najcastejsie zakricim „zdravim“ alebo „nazdar“. Par krat mi ale uz z huby vyletelo aj „sportu zdar“ :))

      0 0
    • wroum  

      zdravim mavnutim ruky, pupkaty dedky v dresu na nalestenejch bajcich na cyklostezkach v okoli mest zdravim „vyhul“. prijde mi hrozne legracni, jak kazdej zdravi jen tu svoji „krevni skupinu“. silnicari zdravej jen silnicare, krosare malo. XC zdravej vsechny a vsichni zdravej je. a FR zdravej jen FR, vyjimecne Xc a na silnicare serou. ja jezdim jak silnici (sice vyjimecne, ale jezdim), xc, tak i FR. jedny hadry, jedny boty, jedny rukavice… a pokazdy me zdravi nekdo jinej. ale nejnafoukanejsi sou stejne ziletky.

      0 0
      • sann  

        to me fascinovalo v cizine, presne ve Francii. Tam se zdravi kazdy cyklista. At je to profik nebo laik, kyvnou,mavnou nebo pozdravi. To si clovek pripada, jak v jinym svete. Tady, par lidi zdravi, ostatni se tvari jako kysele okurky

        0 0
      • fousac  

        cozeeee??? ty na silnici (silnicce?) ??? to cumim… 8-O

        0 0
        • wroum  

          jo. koupil sem s otcem napul treka 1200 (tiagra, carbon vidle a sedlofka) a vodvez na chalupu (kus pod plzni). popravde nevim co si o tom mam myslet. rychlost je o neco :-) vetsi nez na sjezdaku a adrenalin je tam taky – pri predstave ze v takovejch 60 trefim diru na tech smesnejch plasticicickach… . ale muj nejvetsi problem sou riditka, berany sou asi nejdebilnejsi soucast silnicky, ja nevim jak si to mam chytnout, kdyz to drzim dole (u koncu), tak me bolej zada a za krkem a nemuzu moc radit a brzdit, kdyz to drzim u predstavce, tak me znervoznuje predstava, ze paky brzd sou mimo dosah a kdyz to vemu za paky, tak se mi to taky nedrzi dobre. dal bych tam 68 vlastovky a pak by se mi to mozna zacalo libit :-)

          jinak jezdim ve volnejch kratasech, tricku, kejmla na zadech, stitek na prilbe a dlouhoprsty FR rukavice. moc me to nebavi, je to tupy toceni nohama bez jakykoliv vetsi akce (pokud nepovazuju za akci to, ze si do kopce stoupnu:). v integrale a chranicich se cejtim lip…

          0 0
          • fousac  

            fiiihaaaa!!!! fakt cumim.. ;)))

            si te nekdy musim vyfotit.. :D

            P.S. klidne drz berany u predstavce, ze nedosahnes na brzdy nevadi, ty sou stejne jenom na okrasu…

            0 0
          • Mnemonic  

            Hmm, já si poučel kámošovo silničku a musim říct že jako dopravní prostředek je to fakt výborý (Kovařík rám z Columbusu na Veloce na míru, bohužel ne na mojí) A jezdil sem na tom taky ve volnejch kra?asech a vlajícim tričku, což tu všichni nesnáší :) Ale za páky se mi to drželo teda fakt výborně, ale je možný že u tý campy sou jiný a pro bikera víc zkousnutelný.

            0 0
    • Quake 9.0  

      Já mám zase jiný problém. Jezdí kolem nás hodně lidí na kole a zdravím o106, ale jak se převléknu do „civilu“, tak bych stále zdravil a už mi to několikrát i uteklo. Stalo se vám to taky někdy?

      0 0
    • default  

      Zdravim vsechny – vek neni problem. Jediny ktery nezdravim, jsou Ti bez helem, satkari, cepickari, ksiltofkari a podobne… ;-)

      0 0
    • tjuren  

      Zdravíme se proto, že cítíme s tím druhým sounáželitost. To znamená, že dáváme najevo svou účast s problémy ale i radostmi toho druhého. Na horách je to proto, že se může za pět minut stát, že toho druhého budeme potřebovat. Na kole toto platí i za městem. Nezdravíme se tam, kde jsou davy lidí protože bychom se uzdravili. Kdo toto pravidlo nectí je primitiv který by měl žít na pustém ostrově a ne ve společnosti. Věk nehraje roli, ale uráží mě když pozdravím chlapce který může být mým synem a on ani nehlesne. Pozdrav musí být krátký a jasný (čau,zdar,salut,hi)

      0 0
      •  

        no to ze nejakej kluk nic nerekne je asi tim ze on neocekava ze by ho nekdo zdravil a tim ze ho posdravis se uplne zalekne, navic asi taky nevi co ma udelat, mohl bys bejt jeho otcem jak sam pises, tak ze mu je blby rict Ahoj, ale kdyby rekl Dobry den jak to treba dela normalne kdyz nekoho takovyho potka na ulici tak to je docela blby zejo, no a nez se rozmysli tak uz ses davno pryc, tak tohle vidim ja a myslim ze to tak i je, precejenom vim o cem mluvim ne ;)

        0 0
    • Vymi  

      je to prece jasne… zdravim toho kdo zdravi me ale vesmes je jedno jak zdravis… :-) ja treba mavnu a reknu ahoj… :-)

      0 0
    • peky  

      Podle mě zdravit a rozhodně tykat. Nepohybuju se jen na biku a mám zkušenosti s tím že mezi sportovci tykat tykat a tikat. Na biku i všude jinde je Ahoj univerzál kterej můžete použít. At je frajer jakkoli starej a má mraky zkušeností tak stejně TYKÁM. Prostě když má na sobě sportovní hadry (na biku dres a varianty na tenise týčo s límečkem, na fotbáklu kopajdy atd.) a já sem podobně ustrojenej tak tykačka i při normální konverzaci.

      0 0
    • Eila  

      na silnicce jen mavnu trochu rukou a na biku normalne ahoj… klidne 40 letyho a klidne prvni problem v tom nevidim, oni mi obcanku nezkontrolujou:-)

      0 0
      • náčelník  

        Občanku ti kontrolovat nebudeme a tykání nám nevadí, naopak jsme rádi, že si nás mladá holka vůbec všimne :)

        0 0
        • Lada1  

          jo řekne si: " Zombie zase vylezají z hrobů" :-) Mi je 31 a 18–20lete se na mne divaji jako na duchodce.

          0 0
          • gumid  

            Zdravit vždycky, dy? mě huba neupadne. Jen jednou jsem zdravil nějakou mladší bikerku a nevšim si toho jejího, jak čučí a málem mě poslal k zemi, mno, je mi nad 40 a tak se bál vypelichaného kocoura:-))))

            0 0
          • blue  

            no to si nemel mladi prochlastat a prohulit :-)

            0 0
        • Eila  

          nooo vsimne a ujede:-P :-)

          0 0
    • goofy  

      No ja zdaravim vetshinou ahoj, ale kdyz jedu u nas po dedine s integralou na hlave, tak se na mne fshichni divaji, jako bych spadnul z Marsu… Na horach sem tam i nekdo odpovi, a kdyz si dam klasicky xc shkopek, tak se zdaravenim nemam problem… Odpovi temer fshichni, a i starshi obcane veku nad 40 se neciti nicim urazeni… Ale ted sem je esi urazil… :o)

      0 0
    • Dumbo  

      no ja uz takmer nezdravim. pretoze na 100 mojich pozdravov som dostal odpoved asi 20krat… večšinou uz len kivnem hlavov… alebo odpoviem ak ma niekto pozdravý

      0 0
    • Jim  

      zdravím jen ty cyklisty, co maj na hlvě přilbu, o těch vim, že to maj v hlavě v pořádku a nechtěj přidělat dalším problémy.

      0 0
    • Jogador  

      No, zdravím všechny, co vipadaj jen trochu jako ciklisti co nejedou jen nakoupit. Jestli jim to vadí mi neva, protože mě stejně nedožene:)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      no mi je 15 a zdravím všechny kteří vypadají aspoň trochu jako bikeři normálně ahoj čau mávnutím rukou nebo kývnutím hlavou

      0 0
    • davidak  

      Zdravim ty, na kterejch je aspon trochu poznat sportovni umysl. Takze podle helmy, dresu nebo stacikouknout na kolo. Dost casto se mi ale stava, ze nekdo splnuje vsechny tri podminky a pak cumi jak vejr a rika si, odkad me zna. Myslim, ze to jsou takovy ty typy, co si nakouopili veskery vybaveni a rozhodli se, ze budou sportovat. No co, tak se to aspon naucej, to zdraveni:)

      0 0
      • davidak  

        jo a rikam „Ahoj“- to je i pro dospelyho v pohode. Kdyz funim do kopce, tak zvednu ruku..

        0 0
      • universal  

        dres nemam, kratasy taky nevypadaj cyklisticky a sportovni umysly jsem nikdy nemel,ale urcite se pozname 8-))) ahoooj zdravi dlouhy http//:univer­sal.vmoste.cz

        0 0
    • lubosh  

      Pozdravíte mě, když pojedu v kra?asech, v tričku a bez helmy? :-)

      0 0
    • chemik  

      A pozdravíte mě, když pojedu v kra?asech, v tričku, bez helmy a autem???

      0 0
    • Univega  

      Zdravím Ahoj nebo kývnu pravou rukou a mám dobrý pocit, když je odezva. Je to prostě dání úcty, že ten druhý taky sportuje a navíc v oboru jako ty. Když jdu běhat, taky zdravím, tedy spíše mávnu rukou, protože u toho jsem víc udýchaný :-)))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.