• ČEHUÒ

    Zdravím všetkých. Chcel by som otvori? diskusiu o tom aké trate máte zjazdené v pohorí NIZKE TATRY , predom žiadam všetkých ochranárov a jím srdcu blískych bikerov aby tento príspevok vynechali. – DAKUJEM ( o zákazoch a ničení prírody nepište) V NT máme toho dos? pojazdeného da sa to rozdeli? na dve základné rozdelenia : 1,Jazdenie Hrebenovky 2, spúš?anie zjazdami . Aby som bol stručný napišem niečo o zjazdoch v JASNEJ Bol by som rad ked aj vy pridáte nejaké nové trate ale odskúšané . JASNA – je idealna na zjazdovanie lebo vás zoberú s lanovkou a nemusite platit za bike stojí 100 SK. začinate hnet od vrcholovej stanice lanovky ked sa pozerate do doliny tak doľava po modrej , je to pekný trialový zjazd s tažkými úsekny kamene korene a tak . Neda sa tam ís? moc rýchlo skor na techniku. Značka vás dovedie až k lanovke. previšenie 400 m SUMER Ako druhy OSTRIEDOK Uplná KULTOVKA ešte ho nikdo neprešiel bez PUNTIKA začina v JASNEJ pri um. jazierku smer k symbolickému cintorímu od cesty v pravo , za cintorínom potlačíte cca 10 min a ste na OSTRIEDKU odtial je nádherný zjazd v lesnom terene korene a tak a prudké zákruty previšenie cca 450 m Ostatné nabuduce
    NAPISTE AJ VY SVOJE TRASY KTORE DOPORUCUJETE

    0 0
    • zirafon  

      v nizkych tatrach som v lete vysiel (skor vytlacil) s bajkom z janskej doliny na stefanikovu chatu (pod dumbierom). tlacenie bolo dost zle, horsky chodnik miestami neprechodny aj pre turistu, nieto pre bajkera. satisfakciou bol zjazd (spat do doliny) s prevysenim asi 1000 m. teraz cez velku noc chcem prejst z juznej strany tatier na severnu (podbrezova → lipt. mikulas) a prave stojim pred dilemou, ci ist priamo, tzn. trangoska (pod chopkom) → stefanikova chata → janska dolina. druha moznost je cez certovicu, co je vsak obchadzka.. inak dobry zjazd je aj v zapadnych tatrach → z kopca baranec (vic nez 2100 mnm) do ustia ziarskej doliny. len vyjst hore nie je ani trochu zabavne..

      0 0
      • ČEHUÒ  

        Janskou dolinou som išiel aj ja je to cele zjazdné len od konca doliny až na hrebeň treba vynies? to je tak 45 min ináč ako dolina je pekná. Ked budeš na Štefaničke tak nabuduce skús zjazd cez Bocké sedlo , tam sa možeš rozhodnú? či zbehneš do Boci alebo pokračuješ dalej cez Ploskú a aš potom zbehneš do Jánskej doliny Tam je výborný zjazd voláme ho LETADELKOVY končí totálnou ŠLUCHTOU v Jánskej doline . Na Baranci som tiež bol ale to patrý do rubriky ROHAČE CAU-

        0 0
        • miro  

          Je hrebenovka zjazdna aspon ciastocne? Kolko je tam nosenia-tlacenia a jazdenia vyjadrene percentualne?

          0 0
          •  

            My sme minuly rok s kamosmi isli z Kralovej hole az na Certovicu.Isli sme po cervenek znacke a bolo to hodne hore kopcom ale aj dole.

            0 0
          • ČEHUÒ  

            Hrebenovku od Kralovej Holy až po Donovaly som išiel viac krát , je to najkrajšia hrebenovka aká sa dá is? v Československu , doporučujem každému kdo si hovorí BIKER . Cela sa nedá urobi? za deň najlepšie je is? po čertovicu a potom na Donovaly , pozor je to dos? náročné treba si uvedomi? že 12 hodín sedíš na biku a makáš , nemáš čas na na nejaké blúdenie ani na veľké odpočívanie . Preto je dvoležité dobre sa pripravi? na trasu ked bude zaujem tak hu niekedy popišem. Samozrejme že treba aj nosi? ale nie je to také štrašné a tie výhlady určite stoja za to . Usek s Kralovej Holy po Čertovicu sa dá is? na bicykly tak na 98 % ale treba pozna? Tzv. LENDLOVE SKRATKY niekde ich aj opýsal.

            0 0
            • miro  

              A co strazcovia parku. Nestretol si ich?

              0 0
              • zirafon  

                otazka strazcov parku by zaujimala aj mna. mne sa nanajvys stalo, ze miestni horali skaredo zazerali, ale zatial som na bajku nikoho, kto by ma mohol legitimovat ci pokutovat nestretol.

                0 0
              • ČEHUÒ  

                Strážcovia samozrejme sú , netreba sa ich toľko bá? . Ked tam ideš tak to ryziko za to určite stojí. Za tie roky čo chodím som sa samozrejme stretol so strážcami aj pokutu zaplatil , ale ten hrebeň stojí za to vydiet. Prirovnal by som to k pokute za prekročenie rýchlosti na aute. Tiež ?a raz chytia a zaplatíš pokutu ale prekračova? rýchlos? budeš dalej nie !!!!!!!!!! Netreba s toho robi? vedu ber to ako pokuta od policajtov.

                0 0
    • uluf  

      Ludrovskou dolinou skoro na koniec, t.j. kusok za „salas“, potom sikmo doprava naspat svahom na Velky Brankov a po cervenej dole na Podsuchu. Kratucke, ale celkom kuul. Zjazdik je dost husty. Alebo sa da aj prejst dolina az na koniec a potom cez sedlo do Luznej, ale ten Brankov je lepsi.

      0 0
    • petr0x  

      Caute,

      planuji se podivat na horskem kole po Tatrach, nekde v okoli Ruzomberoka, Demanovske Doliny (Nizke Tatry).

      Chtel bych se zeptat, jestli je to na bikovani vhodne. V okoli jsou nejake cyklotrasy, ale ty budou zrejme silnicni. Kdyz budu chtit vyjet na hreben a dale, tak tam je jak ctu vjezd na kole zakazany?

      Prirodu nicit nechci, ale chci se na kole dostat i do hor a mimo silnice (na obycejne lesni cesty apod. Jaka je aktualni situace? Jsou nektere stezky povolene, nebo musim risknout jizdu i po zakazanych usecich? Ochranari tam jsou a pokuty jsou velke? Diky za odpovedi.

      0 0
      • minikin  

        Neboj sa, je tam dost oficialnych cyklotras aj po lese. S Nizkotatranskymi hrebenmi je to uz tazsie (je to ilegalne, niektore useky nezjazdne) ale jazdi s a tam aj tak. Pre zaciatok mozes skusit mozno nieco z tohto

        Alebo pohladaj alebosa opytaj na slovenskom fore

        Na cykloatlase su tiez vyznacene trasy, ktore ani nie su oficialne cyklotrasy. Neviem odkial to zobrali, ale je to tam bledoruzovou farbou. (tmave su znacene cyklotrasy)

        0 0
    • zbartos  

      Je to hodně dlouhý rozhovor, ale v jeho druhé polovině se poměrně dobře rozebírají i témata týkající se cyklistiky, turistiky (vč. přístřešků) a skialpinismu.

      Doporučuji si to poslechnout, i když je z vyjádření nového pana ředitele zjevné, že téměř ničemu nerozumí a žije v bublině svých představ, které se budou velmi těžko realizovat…

      Viz https://hiking.dennikn.sk/…apant_u.html .

      P.S. Na mé fotce z roku 2012 je v levé části hřebene Skalni okno na Ohništi v N. Tatrách.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.