• pos3k

    Trosku mirnej of topic, ale osobne by me zajimalo zda:

    mate nozicky brejli pres nebo pod reminkem prilby? Nejake (ne)vyhody daneho?

    Ja osobne ted vozim pod, mi to prijde lepci (vetsinou potkam lidi co to maji pres).Bohuzel jsem uz 2× po roce zlomil nozicku pri nasazovani :-( (jak „pres“ tak i ted „pod“). Bryle pasovaly v pohode a s prilbou si rozumely.

    Zdar bajk.

    0 0
    • Mike 21  

      Já jsem kdysi taky vozil pod řemínky, ale potom mi pnutím na nožičky prasklo sklo a od té doby vozím brýle přes řemínky přílby a je klid.

      0 0
    • pos3k  

      tak oprava:
      prvni bryle se zlomily v poloze „nad“ v obroucce a po zalepeni ala midlander (http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… ) jsem je vozil „pod“ a prdla nozicka.
      druhe bryle vozeny celou dobu „pod“ a prdly v nozicce (nyni se bude lepit :-(

      Je mozne ze mohou „pod“ docela dostavat cocku od tech reminku, pac vetsinou nejezdim „stone face“

      0 0
      • RomanH  

        Zrovna vcera mi taky u Relaxu rupla nozicka. Jsem zvedavej, jak to chces slepit – je to plocha cca 3×3mm a to nemuze pelidlo udrzet. Leda tam jeste podelne prilepit nejaky umelohmotny prouzek, ale opet vzhledem k sirce nozicky v miste zlomu (opet cca 3–4mm) tomu nedavam moc velkou sanci.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A co trubicka? :)

          A urcite to prasklo vlivem reminku od helmy?

          0 0
        • mastihuba  

          z kusu měděnýho drátu potaženýho bužírkou se dá krásně udělat nová nožička :))

          0 0
        • Ekscel  

          Když se vzdáš požadavku na estetiku spoje, nebo alespoň z něj slevíš a přiznáš, že je to zalepené, můžeš „vypálit“ rozžhavenou jehlou (špendlíkem) do obou částí zlomené nožičky dírku (rovnoběžně s osou nožky) a vlepit tam výztuhu – nějaký drát, možná že nejlépe kus špendlíku, ale toho s barevnou skleněnou hlavičkou (pevnější drát než u obyčejných bez hlavičky). Z vnější strany lze spoj „vyztužit“ tavným lepidlem nebo pečlivě olepit průhlednou izolepou.

          Pevnější, leč méně estetické řešení spočívá v provrtání obou částí nožičky kolmo k její ose a fixací lepeného spoje vázacím drátem nebo silonovou nití (v podstatě to sešiješ). Místo olepování spoje izolepou se přes něj dá přetáhnout např. elektrikářská smrš?ovací bužírka (musíš ji, samozřejmě přimět ke smrštění :-)

          0 0
          • RomanH  

            Diky, zkusim. Zlomilo se mi to az v te casti, ktera je kryta tou gumovou koncovkou, ktere pak pokracuje za usi. No ale snad to pujde. A i kdyz ne, tak se zas tak moc nestalo – staly cca 400Kc a mel jsem je 3 roky.

            0 0
    • Pá-dlista1  

      V integrale pasek pres helmu a v kokosce nozicky pod samozrejme. Ani nevim jak bych je dostal nad reminky. To by ruply uz pri nandavani a hlavne nevim na cem by drzely. XC helmicku uz zadnou nemam, tak se do toho asi nedokazu poradne vcitit, ale vzdycky jsem je vozil pod (proste na obliceji). Nevim jak by jim to tam mohlo vadit. Vzdyt to je jako kdyz uplne normalne nosic brejle. Tohle mi fakt unika. Asi nejake slnicarske specifika.

      0 0
    • MARIN  

      Driv jsem vozil Oakley pod reminky az se zlomila nozicka tak pak jsem zacal nad. Ted vozim Rudy Project a ty maji kovove nozicky tak je mam vepredu pod paskem a vzadu nad – vzadu to nejak tlacilo kdyz byli pod :) A vyhody toho ze jsou pod paskou:

      • lip to drzi
      • nespadnou zaroven se sundavanim blembaku
      0 0
      • Pá-dlista1  

        Hodte mi nekdo odkaz na fotku. Ja nemuzu porad uverit, ze to jde i nad reminkama a uz vubec ne, ze pod reminkama to lame nozicky.

        0 0
        • pos3k  

          nad reminkama..kazda druha fotka ve velu napr.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nejakej link? ;)

            0 0
            • pos3k  

              safra zrovna listuju starym a novym velem a kazdej druhej to ma pres

              0 0
              • pos3k  

                tak kdyz uz tak http://www.petrdlask.cz/index.php?…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No jo. Fakt :)))

                  0 0
                  • Pebe  

                    Tak to je slušný, ani jsem nevěděl, že se daj nosit brýle jinak než na hlavě za uši. Ono to jde i na helmě :-)) Jako člověk s oční vadou nosím brýle dioptrické pořád a abych si před nandáním helmy sundal brýle, nasadil helmu a potom nasadil brýle přes pásky helmy, aby mi pěkně odtáhly uši od hlavy mě teda nenapadlo :-))

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No me to prave taky ani nenapadlo, ale jak je videt kdyz se chce… :)

                      0 0
                      • Pebe  

                        Za chvilku tu budou thready, jestli stříhat nehty na palcích do rovna nebo dokulata, aby to netlačilo v tretrách :-))

                        0 0
                        • pos3k  

                          zasadne nehty trhat :-) aby to nenicilo tretry zevnitr :-)

                          0 0
        • Volf  

          Docela dobrý téma. Já to mám podle toho co si nasadím dřív, jestli brejle nebo helmu. Jinak si myslím, že řemínek pod bradou je jen na jištění helmy na hlavě, protože helma by měla držet upínacím mechanizmem v helmě. Jestli tady někdo píše, že se mu pod řemínkem lámou nožičky od brejlí, tak snad nemůže ani otevřít pusu jak má ten řemínek utaženej.

          0 0
          • pos3k  

            osobne mam reminek pod bradou volnej na tak bajvocko 1–2 prsty maximalne

            0 0
          • honz@  

            Tak pod tento názor se můžu podepsat. Kdybych mel bryle pres, tak mi asi spadnou. ale to je si tim, ze mam dioptricke slunecni bryle, takoveho neco mezi klasikou a sport (do sportovních buď nedáš dioptr. čočku nebo to vyjde draho).

            0 0
    • climber  

      Vozím je nad. Hrozně se potím a dost často si sundávám brýle abych si je utřel a přijde mi, že když je mám nad řemínkem přilby tak se mi líp sundavaj a nandavaj. Praskání neřeším protože brýle pravidelně stihnu ztratit dřív než by mohly prasknout.

      0 0
    • Daf  

      No treba RP Skeey jsem vozil pres pasky. Briko sprinter vozim pod paskem, protoze jinak me do nich klepe helma. Presneji receno pod tim prvnim paskem mam bryle pod a u toho bliz tylu mam nozicky pres pasek. Ono asi dost zalezi na typu helmy a bryli. Proste jak se to sejde a co je komu pohodlnejsi.

      0 0
    • blue  

      vozim je pod… mam takovej divnej neprijemnej pocit, ze kdybych je mel nad a nekde blbe slitnul a pohnula se mi helma, tak mi brejle jeste urvou usi… ale mozna to je jen malo pravdepodobna te­orie

      0 0
      • pos3k  

        ano ten pocit ma taky, bohuzel ty brejle jsou evidentne proti :-)

        0 0
    • Ekscel  

      Zásadně pod řemínkama. Řemínky čas od času (při zastávkách) rozepínám a první čeho si všimnu při sundávání přilby jsou brýle padající na zem :-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.