Zdroj materiálu na výrobu rámů.

18 nepřečtených
  • Volf

    Protože chci na jaře koupit nový rám a čtu tady docela dobrý recenze na český výrobce mapadla mě následující otázka. Je důležité odkud výrobce materiál nakupuje a je tato informace veřejně přístupná ?

    0 0
    • BH  

      pokud nekdo dela z Columbus,Reynolds a pod. tak to uvadi, ovsem jinak se zdroj neuvadi,je to urcite know-how vyrobce.Mas strach, ze to masti doba na dvore a nebo to berou z Chomutova?

      0 0
      • Volf  

        No možná jsem trochu nedůvěřivej, ale myslím si, že je rozdíl jestli tu trubku udělá renomovanej výrobce nebo nějakej Franta klacek z Horní Dolní. A to je ten důvod proč se ptám.

        0 0
    • náčelník  

      Zdali je to informace důležitá, nevím. Proč by neměla být veřejně přístupná – např. Sfinx nakupuje trubky v Itálii (Columbus, Dedaciai), pro Duratec dělá trubky nějaká česká firma s kanadským vlastníkem. Spíš si myslím, že výrobci trubek tají vlastní složení použitých slitin.

      0 0
      • Siddha  

        nevim jestli se SFINXu vyplati tahat z Italie, Fort je utorizovanej dovozce pokud vim, takze bych spis cekal ze od nej…

        0 0
        • Jarda  

          Fort dela Columbus, ale Dedacciai ne.

          0 0
          • Volf  

            a co RB nevíš ?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Trocha masáže: Špičkový MATERIÁL Al 7020 T6 ze zakázkové tavby podle specifických požadavků RB je následně přímo válcován na profily konstrukčně předurčené pro stavbu závodních rámů. :)

              0 0
              • Volf  

                To je sice hezký, ale odkud ten špičkovej materiál kupujou.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Prece ze zakazkove tavby podle specifickych pozadavku RB :) Asi Bularsko :) Tim jsem jen chtel rict, ze RB se tim nechlubi. To treba Benest ano.

                  0 0
                • vlk  

                  co jsem slyšel, tak si ho sami vyrábí.

                  0 0
                  • Vilém  

                    To jako ze by si koupili hute? Jeste k debate.Myslim ze na znacce materialu az tak nezalezi.I nasi vyrobci dokazou udelat srovnatelny material,mnohem vetsi vliv na konecne vlastnosti ramu ma nasledna tepelna uprava.

                    0 0
                    • vlk  

                      to netuším.To by ti měl odpovědět někdo jiný.Myslím, že se strany výrobců RB je toto fórum docela sledované

                      0 0
          • Siddha  

            pred par lety vozili i Dedacciai, myslim..

            0 0
    • Twisp  

      Jestli se nepletu tak treba pro Duratec dela trubky Alusuiss z Decina.

      0 0
    • RUMcajs  

      Dobrým zdrojem trubek může být např. rozestavěné lešení :-)

      0 0
    • Thapsus  

      Mám rám na zakázku svařenej z chomutovskejch Cro-Mo trubek(u Bareše) a nestěžuju si.Každopádně vyšel minimálně o polovinu levněji,než zeslabovanej z dovozu.U Cro-Mo rámu původ trubek uvádí každej výrobce,u hliníku si nejsem jistej.

      0 0
    • BB  

      krome materialu je u hliniku nemene dulazita tepelna uprava, ktera se dela po svareni ramu, takze sebelepsi dodavatel trubek nezarucuje kvalitni ram. Na rozdil od slitin hliniku, ktere jsou verejne zname, tak tepelna uprava je utajene know how kazde ramarske firmy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.