• Pavlos

    Vim ze to tu moc nepatri, ale kde sehnat na netu normy? Jedna se mi hlavne o normu ČSN EN 81–1

    0 0
    • Pavlos  

      sem zapomel nejlip ve formatu PDF nebo aspon ve wordu, textaku

      0 0
      • enjoy  

        jo tak tohle by se mi taky libilo,byt jeste na skole.ale jediny co mi kdy zbyvalo byl normalizacni ustav a tistena podoba.zkus mozna najit jaky ma ekvivalent v ISO,to uz by mohlo jit najit,ty nebudou tak pozadu jako my.

        0 0
    • kankrlicek  

      přece to dělala nějaká tiskárna, tak ji zjisti a zeptej se tam, jestli by ti neposlali pdf. Třeba to vyjde :)

      0 0
      • wroum  

        ta tiskarna to mit nebude – spis to studio co pripravovalo pro zadavatele. a to ti to nesmi dat (bez souhlasu zadavatele), jinak z toho muzou mit brutalni problem. takze spis zadat po tom nakladatelstvi co to vydalo. ale i tak – pochybuju o uspechu teto mise.

        0 0
    • MARIN  

      Mam neco v praci na intranetu, tak se muzu mrknout

      0 0
      • MARIN  

        Tak nakonec ji mame v archivu ale jelikoz nemam digifotak muzu poslouzit jedine zaslanim kopie (samozrejme nepovolene :) postou ale asi na me uz budou koukat blbe kdyz si ji podruhy budu pujcovat.

        0 0
    • MaPa  

      Nevím jestli myslíš zdarma, potom vzhledem k cenám tištěných norem bych ti velkou naději nedával…

      0 0
      • Pavlos  

        Prave ze zdarma protoze 800 za jednu normu se mi fakt nechce davat

        0 0
    • eWespe  

      Jestli máš obě nohy zdravý a obětuješ bůra (jsi-li AO máš to zadara), zajdi si do Technický knihovny, tam tě jí půjčí na 14 dní :o)

      0 0
      • ivovi  

        Bych to nevidel tak jednoduse, alespon ja kdyz sem si pred nekolika roky pujcoval v technicke knihovne nemecky DIN normy, tak domu vubec, jen prezencne na miste, zadny kopirovani, jen vypisky rucne… Ale treba se to uz zmenilo k lepsimu..

        0 0
    • fík  

      Na netu asi plné znění norem neseženeš, jinak by asi přišla spousta lidí o velmi „dobře“ placenou „práci“. Jedna z dalších možností : ČESKÝ NORMALIZAČNÍ INSTITUT Praha 1 Biskupský dvůr 1148/5 ústředna 221 802 111 p­ůjčovna 221 802 802, 221 802 129. O­ficiálně je ale kopírování norem (nejspíš i zde) „zakázané“, takže nejlíp digitál s sebou a hodně štěstí. P.S. Když už Ti ji nepůjčí okopírovat, tak si ji alespoň prosím Tě přečti, a? se nemusíme bát jezdit výtahy.

      0 0
      • vinca  

        na netu nejsou, teda jako celek, obcas se nekde nejaka norma vali, pred nekolika lety jsem v normalizacnim ustavu rucne opisoval nekolik nemecky psanejch norem , a to neumim ani slovo nemecky, v liberci v technicky knihovne jsem si cesky psany normy normalne pucoval, dosel s nima do nejblizsiho copycentra a za pul hodky je vratil, este mi rekli , ze kdybych to rekl rovnou, tak mi to ani nebudou zapisovat jako vypujcku, a jen si tam zatim nechaj prukazku do pujcovny…

        0 0
      • Jogador  

        Normy výtahů budou mít u OTISu, a já bych je doma asi taky našel, ale že někteří parchanti na tom šíleně ryžujou to je fakt,třeba blbá asi 20 stránková norma o klempířině stála už si nepamatuji, ale bylo to pár stovek…

        0 0
      • Smazaný účet  

        ČSNI by byl hloupý, kdyby normy prodával a zároveň by je nechával kopírovat v půjčovně, že… s tim digitálem bych si taky nebyl jistý, není to kdovíjaká půjčovna, seděj tam dvě baby a pak pár židlí a stolků, takže maj přehled, no když si sedne zády někam za sloup tak by ho moh skovat…

        0 0
    • Ekscel  

      http://www.csni.cz Ale musí se tam koupit.

      0 0
    • Bobo  

      Jéje, ty jsi výtahář? A jestlipak už máte náš krásný, chytrý, barevný a omyvatelný soft „Výtahy-revize“ :-)?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hmmm bezpečnost výtahů, tu u nás na ústavu mít nebudem, to je strojařská, tady sou spíš stavební…

      0 0
    • jihra  

      www.csni.cz

      0 0
    • saly  

      zde se daji snad koupit: http://shop.normy.biz/show.php?…

      0 0
    • jIrI___  

      Nemáte někdo v pdf normu ČSN EN ISO 9001 z roku 2009? Kdyžtak mail stusa (@) seznam.cz, díky :)

      0 0
      • Seky  

        Můžu ti to maximálně vytisknout v pírový podobě. Má to 56 stran, skenovat ti to nebudu. K týhle normě existuje ještě novější edice 2 z roku 2010 (stejný počet stran). Bohužel v pdfku to nejsem schopný poslat, protože se to stahuje jako zabezpečený dokument a na jiným kompu to nejde otevřít, respektive bych ti musel dát svoje přístupový jméno a heslo na unmz.cz a to nechci.

        0 0
        • jIrI___  

          Stačí mi jen ta 2009. Mohl bys to zabezpečené pdf případně zkusit prohnat tímhle konvertorem http://www.convertpdftoword.net/ do .doc? Mám zkušenosti, že překousne i zabezpečené pdf (i když přesně nevím, jak to má ÚNMZ ošéfované).

          0 0
          • Seky  

            Radši dál budem pokračovat na mejlu, první už tam máš.

            0 0
          • raceman  

            ver, ze tohle fungovat opravdu nebude… abys to pdfko otevrel, musis mit online pristup na jejich stranky pres plugin do adobe readeru

            0 0
            • Smazaný účet  

              ale jakmile ho otevřeš, můžeš ho prohnat přes konvertor. kdysi jsem zkoušel cosi co vyplivne postscript pro tisk a z něj zpátky pdf, jediná nevýhoda je že výsledek je pouze grafika (jako sken).

              0 0
              • raceman  

                jestli to je taky jako plugin tak mozna… ale minuly tyden sem hledal zpusob asi 4 h na netu a nasel, ale uplne jiny…

                a vyplivly sken staci, pak to projedes programy na rozpoznani textu a mas z toho kopirovatelny pdf

                0 0
                • Smazaný účet  

                  se to tváří jako tiskárna. jenom vyjedeš .ps soubor a ten pak předěláš zpět na pdf. linuxáci to snad dělaj z příkazový řádky (ps na pdf).

                  sken je jednodušší a má tu výhodu, že nastavim horní ořez cca 15 mm a je to. ;-)

                  0 0
                  • raceman  

                    ale kdyz potrebujes delsi text z normy nekde jinde, tak kdo to ma ze skenu opisovat :D

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.