• Přemda

    Potreboval bych pomoc s jistou seminarni praci do skoly. Vy co pouzivate sporttestry zde prosim zanechte nejakou stopu, at vim kolik lidi to tak zhruba je. A jeste mam jednu otazku? Ocenili byste (i financne) nejaky seminar, ktery by se venoval spravnym zasadam sportovniho treninku na kole, s tim, ze obsahem seminare by byli i nejake treninkove jednotky?Dik

    0 0
    • Jogador  

      Záleží na ceně, ono by natom mohl někdo dost rejžovat,ale za nějakou lidovou cenu klidně. A já ho mám objednanýho od Ježíška:)

      0 0
    • Mamutt  

      Používám, beru to už jako samozřejmost. K ocenění „něakého“ semináře – platím už za vyšetření s pohovorem s lékařem, který mi vše potřebné stanoví individuálně, čemuž samozřejmě dávám přednost před všeobecnými informacemi. Jinak to, o čem mluvíš je už i na webu namátkou třeba jen http://www.e-cyklotrenink.cz, všeobecné info od téhož autora na http://www.kpo.cz

      0 0
      • MARIN  

        Pulsmetr pouzivam. O seminar kde jsou stejne jen vseobecne info zajem nemam. Lepsi je primo konzultace pri vysetreni.

        jinak pripojim dalsi stranky http://www.cycling-diary.com

        0 0
      • J.A.V.  

        Pulsmetr používám už nějaký čas. Spokojenost maximální, v podstatě si neumím představit trénink bez něj. Co se seminářů týká, tak používám právě ten uvedený e-cyklotrenink.cz, a krom toho jsem zhltl kde co se dalo o trénování přečíst, takže snad už vím svoje.

        0 0
    • vlk  

      pulsmetr mám.Seminář-záleží na ceně a v kterém městě by to bylo.

      0 0
    • rasto  

      tester mam. pouzivam ho celorocne. sigma pc-14 (2,5 roku). o seminar zajem nemam, hafo informaci mam od doktora + z B-F :-) neber to osobne ;-)

      0 0
    • Lance  

      Pulsmetr nemam, ale uvazuju o tom. Myslite, ze mi to k necemu bude? Nemam zavodni ambice. A je treba zajit k doktorovi at Ti stanovi nejakou tu tepovku? Nebo tak pokud to koupim bez nejakeho lek. vysetreni, jakou tepovku nastavit?dik

      0 0
      • MARIN  

        Pokud si pulsmetr poridis nema smysl ho pouzivat bez lekarskeho stanoveni AP a AnP. Ruzne stanoveni techto prahu bez vysetreni jsou hooooodne priblizna a nepresna

        0 0
        • Lance  

          Ja si to myslel,protoze je podle me blbost urcit si tepovku sam ne?

          0 0
          • vlk  

            a co conconniho test.Prý je to docela přesné.

            0 0
            • Lance  

              Specifikuj blize pls.

              0 0
            • MARIN  

              Na jare jsem ten test zkousel doma na trenazeru a AnP mi vysel tusim o 2nebo 3tepy min nez jsem mel z vysetreni. Nedavno taky po vysetreni jsem to zkusil znovu a AnP mi vysel z conconnohi testu o 8 tepu vetsi, takze moc presne to taky neni. Navic tim ziskaz pouze AnP coz je jen polovina toho co potrebujes.

              0 0
              • vlk  

                no já to zkoušel na trenažéru a pak venku na kole a vyšli mi rozdílné hodnoty.jinak já mám vetšinou tep něco málo pod tou horní hranicí, takže mě ta horní hodnota většinou stačí.Já se musím spíše snažit o snížení tepu na svých vyjížďkách.

                0 0
    • xstefi  

      pouzivam pulsmetr, kurz se zajimavym programem a cenou bych uvital…

      0 0
    • LUCCA  

      Ahoj, pouzivam pulsmeter – Sigma PC14, kurz nepotrebujem, mam svoj zdroj informacii.

      0 0
    • BB  

      pulsmetr pouzivam, hlavni prinos vidim v tom, kdyz vyjedu na dlouhy a obtizny vylet ve skupine, tak se neutavim, protoze si hlidam tepovku. Tak tomu drive nebylo. Samozrejme, ze je nutno si nechat udelat laktatovy test. Pred testem jsem jezdil podle beznych doporuceni a to nebylo dobre, protoze mam tepovku posazenou o 25 tepu nize, nez je doporuceni podle veku.

      0 0
    • TinkTink  

      uz nepouzivam…nedokazu se podle toho ridit…kdyz jedu, tak jedu…

      0 0
    • PietroUL  

      Pulsmetr používám 2 roky a za tu dobu jsem se výrazně zlepšil. Hlavní důvod vidim v tom, že bez něj jsem najížděl zimní objem menší intenzitou než bylo třeba, subjektivně v kompenzačnim pásmu. Na seminář bych šel zadarmo :) Jen tak pro zajímavost, protože nějakej systém už v tréninku mám a měnit ho nechci.

      0 0
    • Fido  

      zkusil někdo conconiho test a potom ev.vyšetření na tělových. lékařství a kryly se hodnoty Anp ?? z toho by se dalo vyjít ne?? jistě je lepší vyšetření na tělovych. lék., laktát. křivka atp. ale možná s dostatečnou přesností pro hobíka by postačil jednoduchý conconiho test a je možno jej udělat kdykoli a s nulovými náklady.

      0 0
      • memorex31  

        Ja cakam POLAR AXN300 pod stromcekom.

        JA SA TAK TESIIIIIIIIIM!!!!!!!!!

        :)

        0 0
        • Lance  

          sorry uz jsem se na neco dival, nasel sem to na netu,ale stejne k tomu neco potrebujes. Nejjednodussi asi bude fakt nejake lekarske vysetreni. NEVITE NEKDO KDE SE TO DA UDELAT V OSTRAVE NEBO OPAVE??? DIK

          0 0
          • Pedro  

            Klasika je velodrom v Brně. Opava nemá nic, ale něco je, tedy před nějakou dobou bylo, v Ostravě. Dej mi kontakt na martinkre303@centrum.cz, ja se to pokusím doma někde dohledat a posléze poslat.

            0 0
            • Pedro  

              Jo jinak mám Accurex 2 a o vánocích snad přejdu na 720i, používám tři roky.

              0 0
      • Lance  

        specifikuj blize vyse uvedeny test.

        0 0
      • Lance  

        seknul sem se o jeden prispevek, dneska se vsecko sere

        0 0
    • McBlacky  

      mám ho už asi 4 roky, dřív jsem s ním občas běhal, letošní sezónu jsem s ním jezdil i na biku. Protože netrénuju tak se podle toho řídím je na švizích, abych věděl co přibližně jedu a jak dlouho to dokážu dát a jak pak budu vypadat. Na závodech je to jedno, protože jedu max tepák netepák, akorát se snažím hlídat abych nejel moc do maximálky tj. když už to leze na 15–10 pod max tak uberu, ale to taky záleží, když je potřeba jet, tak se jede :-) seminář pro mě je na nic, jezdím sice hodně ale protože nemám systematický trénink šly by informace mimo. Určitě bych si ale přečetl nějaký zajímavý report z tohoto semináře, kde by se shrnuly probíraná témata.

      0 0
    • Máca  

      Mám, i bezplatných informací je celkem slušné množství.

      0 0
    • SELMIRA  

      Používám, ale nedokážu se podle toho řídit. Když jedu, tak jedu! © Tink Tink Takže používám hlavně na spinoš, páč tam ztrácim soudnost eště víc, tak abych věděla ale na bika moc né.

      Nic nechci.

      :o)

      0 0
    • Lada1  

      Polar 710. O seminar nijak nestojim

      0 0
    • Baracuda  

      Pulsmetr pouzivam, seminar, nee, mam vlastni zdroj.

      0 0
    • Bobo  

      Tester ano, seminář ne, mám vlastní trénink.plán.

      0 0
    • jarka  

      Pulsmetr používám, o kurs nemám zájem. Teorie je asi většině na BF známa.

      0 0
    • Doktor  

      Používám,Polar 710,testy 1krat rocne,je to tak nejak uz samozrejme

      0 0
    • xo  

      podla info by s malo na zaciatok jazdit.(od novembra do februara) jazdit na 60% co je privlizne tych 120–130 tepov…na rovine je to ok, ale akonahle zbehnem do lesa tak pod 140 sa nedostanem(a to aj keby som dal najlahsi prevod)… cize mi pulzec akurat ukazuej ze 80%bikovania prehanam…moja otazka je ci to bude mat vplyv na hlavnu sezonu, lebo vsade pisu ze si treba dat pozor na pretrenovanie a naplanovat formu presne na urcite mesiace..

      0 0
      • McBlacky  

        120–130 je dost málo, ale objemy zimní se jezdí hlavně na silnici. Ono jezdění s tepákem a cílený trénink je bohužel hlavně o té silnici…

        0 0
      • M@rtin  

        Vše je individuální ale přidej 10–20 tepů, protože to co jsi napsal mi připadá strašně málo. Pro naprostou většinu lidí se jedná o kompenzační pásmo. P.S. taky jsem sepřed lety, kdy jsem si myslel, že to přemachruju sám, takhle seknul a sezona stála za větší prd než při přetrénování.

        0 0
    • Eila  

      pouzivam ale jen na jare a stejne se podle toho moc neridim, nebot mam trosku jinak prahy nez vetsina lidi, takze kde ostatni konci ja zacinam, coz ta hercna nechape a porad na me pipa:)

      0 0
      • vlk  

        na každým pulsmetru jdou ty prahy manuálně nastavit.tak si to přenastav na ty svoje prahy.

        0 0
        • Eila  

          jj, ja vim, jenze sice mame dva snimace ale uz jen jeden pulsmetr, a nejak nejsem a je to nastvavene podle druheho uzivatele:(

          0 0
      • Daf  

        Tak to jsme na tom podobne. Ja mam AP na 170 :)

        0 0
        • Eila  

          tak nejak a maximum nekde pres 215

          0 0
          • Daf  

            Tak to jses zase lepsi ja mam jen neco kolem 205 :)

            0 0
            • J.A.V.  

              Ty máš na to věk, u Dafa je to ale fakt trochu divný. Jak dlouho jezdíš (to Daf)?

              0 0
              • J.A.V.  

                Vodpověděl jsem nějak blbě :) Věk má na to Eila…

                0 0
                • Daf  

                  Ja jsem to pochopil :) Aktivne jezdim 7let zavodne 4 roky. Zkratka jsem vysokotepec. Me treninkove tepove prumery jsou kolem 165 tepu.

                  0 0
                  • Eila  

                    jj ja mam ale tem prumr nekde kolem 180

                    0 0
                    • Beeda  

                      to mas naky posilovac? ja uz jsem na maxu. B. PS:a pripis si me na seznam znamych ;-)

                      0 0
                    • Daf  

                      Holkam srdicko tluce zhruba o 10 tepu rychleji a vzhledem k tvemu veku je to asi normalni i kdyz hodnota je to uzasna :) Kolik kilometru tak ujedes s timto prumerem?

                      0 0
                      • Eila  

                        tak ne kilometry spis cas.. na silnici si to drzim asi tak porad jen mimoo sjezdy takze v prumeru tak 10h tydne…

                        0 0
                  • J.A.V.  

                    To jo, kamarád je hokejista/biker dle ročního období a je na tom podobně. Prostě ten základ má z toho hokeje. Každej je holt jinej. Ale stejně – mě tepák měří do 240, tak mi ty není jasný jak se může někdo dostat mimo. To bych byl se svou maximálkou 190 už 3× mrtvej.

                    0 0
                    • Eila  

                      190 mam i pri chuzi do schodu:) njn prala bych ti videt me ekg:)

                      0 0
            • Cryzyy  

              to je fpohode, ja mam max 208 a pokud jsem odpcinutej tak prumer pri maratonech mam 175–185 :) v nicem mi to nevadi, jenom se nevejdu do treninkovejch tabulek…

              0 0
        • vlk  

          ja dokonce na 180.

          0 0
    • mars  

      Kedze v tomto threade sa nachadza viacero skusenych ludi na oblast HR prahov, mam takuto otazku: Ak som 1/2 maraton (2.5 hodiny) isiel na doraz a moj priemerny pulz bol 175, aky je moj ANP? Predtym som predpokladal, ze hodnota je okolo 170. Nebola vsak realna hodnota vyssia?

      0 0
      • Daf  

        Temer jiste vic jak 175 :) Tohle ti fakt nikdo nerekne. Ale muzes si to vyzkouset. Kdyz pobezis a budes pomalu zvolna zrychlovat tak uvidis pri jakem tepu te zacnou palit svaly. Ale i tak to bude priblizny. Dulezite je aby jsi zvysoval zatez pomalu, protoze jinak se svaly zakysej rychleji nez tam doroste tepovka.

        0 0
      • MARIN  

        Takhle se to neda urcit. Ja mam AP 145, AnP160 a maxTF 195. Zavod kolem 2hod odjedu s prumerem 175. A cca 2–3 hod.maraton jedu s prumerem 165 az 175. Jak je to pres 4hod. tak to klesa koem 160–165

        0 0
        • mars  

          Ale tu mi nieco nesedi. Ak si vydrzal ist 2 hodiny s tepom o 15 vyssim nez je Tvoj ANP, musel by si ist cisto na cukry. A tu vidim 2 problemy:

          1. zasoby cukrov na 2 hodiny v tele – hmmm…
          2. produktom spalovania cisto cukrov je laktat, co by znamena, ze sa telo postupne zahlcuje (pri znizenom pristupe kysliku sa laktat nespaluje) ⇒ hladina laktatu by Ti dosiahla veeeelmi vysoku hodnotnu na konci
          0 0
          • MARIN  

            jestli neco nesedi tak to nevim ale je to tak a rozhodne ne jen pri jednom zavode, takze chybu mereni bych vyloucil Jeste me napada ze bych mohl vyreklamoval testy v Casri. Nevi nekdo jak je na ne dlouha zaruka? :)

            0 0
            • Daf  

              No ja uz takhle jednou vyhodil 650Kc kdyz jsem blbec sel na testy nezregenerovanej po nemoci. Podle tech hodnot jsem pak vubec nemoh jezdit :( Za blbost se plati.

              0 0
          • J.A.V.  

            Ono to není tak úplně jednoduché. Rozhodně neplatí rovnice že při pohybu nad AnP spaluješ jen a čistě cukry, ten poměr bývá tak kolem 80% cukrů (na AnP) zbytek jsou stále tuky. Čím intenzivnější zátěž tím více cukrů ale tuk stále nějaký jo. Kolik % to je záleží na trénovanosti organizmu.

            Další věc je, že při maratonu si vydechneš třeba v delším sjezdu – dobře trénovaný organizmus začne okamžitě regenrovat, tedy mimo jiné přeměňovat laktát zpět na glykogen. Proto můžeš objet maraton s průměrnou TF větší než je tvůj AnP.

            0 0
          • lubos  

            Nie, uplne cisto na cukor ides len pri submaximalnej tepovej frekvencii. Zhruba 5–10 pod maximalkou. Aspon tak pise www.kpo.cz A tam sa neda ist 2 hodiny.

            Ale inac, ani mne to nesedi velmi. Ten AnP asi nebude ok. Alebo maximalka.

            0 0
            • martt  

              mojmu synovi nasli maximalku kdesi v oblasti 190–200 (vraj sa uz dusil v tej maske a mal toho uz po krk) a pritom pri treningu bezne dava aj dlhsi cas pulz okolo 215. Takze sa mi za tie testy zda zbytocne vyhodenych ca 5 tisic (obe deti).

              0 0
              • lubos  

                Test je na zistenie laktatovej krivky, nejaka maximalka je nezaujimava. Seriozny trening sa bez krivky robit neda. Akurat sa da diskutovat o tom,l co je seriozny trening , hehe. Do urciteho casu sa da bez toho, az ked uz to nejde sa zlepsovat, tak toto urcite pomoze.

                0 0
                • McBlacky  

                  roky se trénovalo bez tepáku a taky se jezdilo brutálně :-)

                  0 0
                  • J.A.V.  

                    To jo, ale podle toho jak to popisuje tak těm dětem nedělali jen laktát ale i další testy – třeba VO2max. A testy se dělávali dávno před tím než se tepáky stali běžnou záležitostí. Třeba zrovna slušná hodnota toho VO2max byla nutnou podmínkou proto aby člověka vzali do nějakého tréninkového centra mládeže.

                    0 0
                  • lubos  

                    hehe, nedalo ti abys nerejpnul :) Ale takhleto mysleno nebylo.

                    0 0
          • McBlacky  

            řekl bych že je možný jet dvě hodiny nad anp… taky jde o to že ne celou dobu je tf nad anp, při jízdě v háku, sjezdu, klesá a tělo chvíli regeneruje. kromě toho závody okolo dvou hodin jsou šíleně rychlý, tam se nekouká na tepák kolik jedeš a jede se na max pořád :-)

            0 0
    • lubos  

      Pulzmetr mam a jezdim jenom vytrvalostne. Kdysi jsem sledoval na tachaci hlavne km, nebo cas. Dnes sleduji jenom tep :o)

      0 0
    • RapMan  

      Pulsmetr mam ale zatim nemam cas nastudovat informace, takze kdyz mam cas vyjet, tak spis jen sleduju kolik mi to ukazuje, kdyz si to nehlidam, tak mam tep kolem 180–190, kdyz si to hlidam tak jedu pomalejs na lehci prevody a snazim se aby tep nepresahl cca 175, no asi se mi vysmejete… Nemam zadne zavodni ambice, jak mam jezdit abych zhubnul? :))

      0 0
      • McBlacky  

        počítám že budeš tabulkový případ co se max tepu týká, tj tvoje max ve 23 letech bude těsně pod 200. Nevím jak moc jsi trénovaný, takže těžko určím tvoje anp jentak od stolu. ale já bych ti doporučil jezdit okolo 160 to bude na tuty pod tvoje anp a nad ap, což je na zhubnutí nejlepší protože jedeš převážně na tuky…

        0 0
        • RapMan  

          Moc trenovany ted prave nejsem, diplomka, statnice, pak prace, na sport moc cas nebyl… :(( Mam 176cm, cca 70kg hmotnost, potreboval bych ty tuky trochu zredukovat (hlavne na brise) a malinko nabrat svalove hmoty. Jak bylo to mereni tuku na ulici nejakym pristrojem (tady se to tusim taky rozebiralo), tak mi namerili 15% tuku.

          0 0
    • wraftler  

      Ja take nenosim lebo by som to utopil, rozbil alebo pokazil abnormalnou tepovou f. pred dropom:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.