• Lance

    Kdo co provozuje? – viz. nadpis. Lidem co maji VW Sharany – ja verim,ze se tam vejde vsecko:)

    0 0
    • Martin  

      Jak jsem již psal, jediná pravá víra je freeride snowboard!!!

      0 0
      • sun7dots  

        Mas tam preklep, ze?) Pro ty co si toho nevsimli – spravne to ma byt: Jak jsem již psal, jediná pravá víra je freeride lyzovani!!!

        0 0
        • Lance  

          No to bych Ti moh podepsat.......... Ono bezky asi moc free nebudou pokud na nich nesjizdis sjezdovku:) Nic proti bezkam – ty miluju, zvlast kdyz se clovek na nich zcela vystavi je to bomba.

          0 0
        • Martin  

          Lyžování, znám, taková ta směšná zábava se dvěma prkýnky a hůlkami.:-))) Zvláš? obdivně sleduju sleduju FR lyžaře, kterak si kopou hrobeček hledajíc stracenou lyži v metru prašanu:-))))

          0 0
          • Lance  

            Jo to mas pravdu,ale ja lyzuju kvuli frontam co jsou u vleku, spis se s nekym seznamis, nez kdyz jedes dolu, tj. nuda.........

            0 0
          • wraftler  

            pocuj videl si uz niekedy take snurocky ktorymi si lyzu pridelas k topanke aby ti nezdrhla? necudoval si sa na co to je?

            0 0
            • Rolei  

              To je na pěkně vykřupanou sebevraždu lyží, ne? Myslím že v dnešní době má vvolačo také na noze a lyži jen blázen…

              0 0
              • wraftler  

                Hm, a ako by si riesil odopnutu skialpovu lyzu v prasane v strmom svahu? Myslis si ze ked tam mas tu ubohu brzdicku tak ta lyza pod snehom neprejde aspon 10m? A skus ju potom najst… Co je lepsie rozmlatit sa o tu lyzu ale zist dole alebo stratit lyzu a biedne tam niekde zamrznut? Takych co mudruju mam najradsej…

                0 0
            • Martin  

              Čudoval jsem se a to tak že velmi:-) Poraď mi, je to na to, aby když spadneš, ti ta lyže rozšvihala palici?

              0 0
              • Lance  

                Je to presne na to. A nechtel bych videt jak lita kolem tebe v pripade nekontrolovatelneho padu, ktery ve vetsine pripadu asi nastane.:)

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Lyzi do hlavy, hulkou do bricha, druhou do oka, nohu zlomit v praskacich… uz vim na co to vsechno lyzari maji :)

                0 0
                • Lance  

                  Tos nemusel… ted pred zimou, nevis kdo chce koupit lyze?:) Ja uz na to nevlezu, prave jsem se stal Snowbordakem, myslis,ze staci kdyz shlednu ten film? Naucim se podle toho?

                  0 0
                  • Martin  

                    Ti kluci se to naučili, takže ty taky!!! A hlavně – vítej do klubu:-)

                    0 0
                    • Martin  

                      Jakožto Snowboardový Lucifer si dělám čárku za dušičku......

                      0 0
                      • rejow  

                        Nevíš náhodou, proč vetšina prknařů má touhu sedat na ty nejdebilnější místa na svahu (např: za horizontem, za zatáčkou boardercrosový dráhy, atp)?

                        0 0
                        • Martin  

                          Zhruba ze stejného důvodu, jako madam, která se těsně pod horizontam sluní a svačí. Protože jsou to kreténi, kteří nepřemejšlí!!!!

                          0 0
                          • Lance  

                            souhlas

                            0 0
                          • Radek Broz  

                            bo kdyz se flakas, nesmi te podle jejich logiky bejt videt.

                            0 0
                            • Martin  

                              U snowboardistů se válení neříká flákat se , ale opalovat skluznici:-)

                              0 0
                              • cabbage  

                                jeste by me zajimalo proc se flaka vzdycky 90% bordistu z tech co sou na sjezdovce, to ma pak clovek chut do nich „odlozit“ hulku:-)

                                0 0
        • senožrout  

          Jasně, skialpy. To je ten pravej freeride. Pak běžky a občas sjezdovky.

          0 0
          • ddd - andy  

            Vstat rano, jeste za tmy. Ostatni na chate jeste spi. Popadnout bagl, s uz pripravenejma vecma, jeste naposledy zkontrolovat vybaveni a vyrazit pesky na TEN kopec. Na vrcholku byt s rozbreskem a pak vychutnavat pocit absolutniho ticha a krasy hor.. ..a pak to v dlouhejch obloukach neporusenym prasanem smazit dolu.. Uaaaaa… to je FREERIDE! 8-))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Loni jsem zazil takovou verzi pro lenochy. Vstanu, kdyz uz nemuzu dospat. Dojedu az k dolni stanici lanovky a prvni hura nahoru a pak to uz je jak popisujes :)

              0 0
              • ddd - andy  

                Verze pro lenochy neni spatna, tu provozuju pokud si chci zajezdit na sjezdovce.. Nahore prvni, abys vedel, ze se ti tam nebude nikdo motat, pak do toho zalehnes, cestou premahas bolest nohou, ale ten pocit rychlosti – hmmm.. a rozbalis to az dole… :-))

                0 0
                • Beeda  

                  ..vo zed:-))

                  0 0
                • Martin  

                  Jo..anebo......si ve Francii vybereš nááááádhernej kuloár (viděno zespodu), půl dne k němu šlapeš, pak si na chvíli sedneš, dáš si trošku tekutého morálu, PAK se podíváš dolů a zjistíš......­.....že ses netrefil jsi v jiným kuloáru, 500m pod tebou skála a cesty z5 není:-(((( Ale stejně to byla paráááááááááá­ááááda!!!! (Už nikdy více bez navigace:-)

                  0 0
            • Manas  

              Jinej extrem: Ozrali se akorat vraceji z hospod, vsude tma, oblikam batoh s prezkacema, do kapsy celovku, do ruky hulky, na batoh tajfunky. Vyslap na ceskou chalupu, nasadis celovku, prezujes, vymyslis co nejhorsi cestu a hura rovnou dolu – skalka neskalka, drop nedrop. Minulej rok jsme na nich sjeli to co bych si na kole neodvazil :-)

              0 0
              • Radek Broz  

                Daslsi Extrem: Pulnoc, prosinec, Krusne hory. Vsude zmrzly snih… Montujeme na biky svetlomety, pod jejichz intenzitou snih skoro taje a vydavame se na Paindl (kopec u meho bydliste 997m)… a pak ciste DH tichou nocni krajinou prostou pesaku. Nasledujici dny opakovat.

                0 0
    • jpl  

      Běžky – klasika i bruslení, podle chuti. P.S. z otázky to vypadá, jakoby běžky snad ani nebyly lyže ?)

      0 0
    • Hanysek  

      Prkno rulez. Parkrat do roka bezky.

      0 0
    • vlk  

      běžky , sjezdový lyže. lyže-miluji, jen bych už poteřboval nový.

      0 0
    • Manas  

      Nejlepsi bezky, pak freeride na „tajfunkach“ ( metr dlouhy sjedovy lyze, casto s Vencou Hornychem ), pote snowboard a pak sjezdovky. Letos to budou tak maximalne bezky .. nejsou penizky, setrim :-)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Samozrejme snowbike, snowscoot a pro nas lůzry snowboard pak snowskate a mozna nekde daleko vzdadu to zacina nejkratsima lyzema a pak az vsechno ostatni. Ale samozrejme zalezi jak tvrde se ten sport dela. Treba sankovani muze byt docela vrazda do ktery bych nesel. Jo a Manas je uchyl. Vubec se nedrzi mainstreamu a propada podivnostem :)

      0 0
    • Radek Broz  

      Jediny, co bych ze zimnich sportu provozoval s nejakym nadseni je snowscoot (to by ale nesmely bejt tak drahy), jinak je to dost nuda. Co me ale stve nejvic, jsou cekaci doby na vetsine sjezdovek. Poradnej zimni sport jsem provozoval letos pred koncem zimy – celej den jsem odhazoval snih z casti fourcrossky, abych pak chvilicku jezdil a celou noc se z okna dival, jak zase snezi;-)

      0 0
      • Dumbo  

        snowboard, bezky, a niekedy aj bike na snehu :-) no niekedy ? skoro stale… len tuto zimu setrim na ram a vidlu takze asi viac snowboard pre zabavu a bezky koli kondicke

        0 0
      • vlk  

        prosímtě jaká nuda když mě přestane bavit sjezdovka vezmu to dolů mezi stromy lesem vedle sjezdovky v hlubokém sněhu, pak jsou moc hodní snowborďáci co sem tam udělají jějaký ten skokánek.A čekání ve frontách?Musšís si vybrat den a asjezdovku a je to OK.Navíc když jsi s někým tak si ve frontě pokecáš a to ti pak rychle uteče.A nebo mít známého šlepaře, to pak nečekáš.

        0 0
    • mosquito  

      lyze sjezdky klasicke ne „c-urvy“ :) a bezky kombiky – dle cesty/stopy bud tour nebo skate ;o)

      0 0
    • Lister  

      Prkno je dobrý tak pro kategorii 12–20, kdy chceš být kůl a in. Pokud to umíš pořádně na kárvech tak se tomu nic nevyrovná. Ale něco je přece jen na prknu dobrý. Dělaj se na ně dobrý kalhoty a rukavice, tak ty používám.

      0 0
      • Martin  

        Dovolím si s tebou polemizovat. Podívej se do mé kolonky věk. A prozradím ti TAJEMSTVÍ. Víš na co je prkno dobrý – aby sis ti freerideový ježdění pořádně užil!!!!!!!!!:-)

        0 0
        • jimmy63  

          Pocitu z dobre protazenyho triku na prkne a nebo sjti nesjizdny stopy mezi stromama se nic nevyrovna:)!!Bo­arding forever:)!!

          0 0
          • -b-n-x-  

            freeride ve velkem mnozstvi snehu je to cemu se nic nevyrovna a potom je skoro jedno jestli se jede na boardu nebo tlustych lyzich. Hlavni jsou dle me snehove podminky. bjezky jsou uz uplne neco jineho. Nerikam, ze jsou spatne, ale je to proste neco jineho.

            0 0
        • Lister  

          To byla jen provokace. Osobně proti dobrým borďákům nic nemám, ale musím zdůraznit dobrým. Bohužel většina to moc neumí a ohrožujou pak ostatní na svazích. Pokud se prkno nezvládá tak mi přijde nebezpečnější pro okolí než lyže. Nechci se hádat, je to jen můj názor a zkušenost. Pokud se chce učit a? si zaplatí školu nebo najde volný svah. To platí samozřejmě i pro lyžaře. Nemám problém si jízdu v hlubokém sněhu užít a ani nemusím mít prkna do prašanu. Jezdím na normálůních slalomkách 160cm. Vše je jen o technice. Krátký skákaný oblouk nebo řezaný. Všechno jde jen to chce cvičit.

          0 0
          • x-mass  

            pro listera: V nektrych vecech s tebou souhlasim, ale ze by mi prisel board vic nebezpezny nez lyze? no to bych nerek. staci kdyz se 4.2.2005 (sezona v plnym proudu) pujdes podivat na svahy do harrachova. takovej bordel si asi jeste nezazil. hafo vytlemenych nemcu, rusaku, holandanu a v neposledni rade i polaku. vsichni jsou radi, kdyz to rozjedou alespon na 30 km/h, a pak uz nedbaji toho jak zastavit. zlamany ruce, nohy, klicni kosti, zebra, narazeny kostrce, slehy pres ksicht hulkou. a dokonce i nejaky ten smrtacek do lesa. predloni byl 2×. je jedno jestli to je prkno nebo lyze, kdyz to nekdo neumi, tak je nebezpecny vsem okolo i sobe.

            0 0
            • mastihuba  

              ANO. Pojiš?ovny by měly zavést rizikové příplatky, za jízdu po sjezdovce.

              0 0
              • x-mass  

                S takovou merou nezodpovednosti se kterou se tam setkavam, bych rek, ze ti blbci to pojisteni ani nemaj. To vis, harrachov, idelani stredisko pro zchudle nemce a zbohatle rusy.

                0 0
                • mastihuba  

                  to teda nevim, za vysočinou jsem nikdy lyžovat nebyl. :))) nevim proč bych se tam z Brna šmrdolil 4hodiny a pak stál někde v koloně dederáků. :))

                  0 0
      • Leo  

        S prknem jsem začínal když mi bylo 24 (do té doby jsem jezdil na klasických sjezdových lyžích). Na snowboardu uděláš téměř stejný řezaný oblouk jako na kárech (dokonce to někteří učitelé doporučují jako pomůcku při výuce řezaného oblouku). Na sjezdovkách tedy už moc nejezdím a prkno střídám s běžkami.

        0 0
        • vorvan  

          Jestli to nebude tím, že řezaný oblouk přišel na karvy právě ze snowboardu :-). Z toho taky vyplývá co jezdím: snowboard, ale tu vymírající část alpin stylu, extreme carvingu. Jinak k předřečníkům, to že snowboard ničí sjezdovky není pravda. Stopa po alpinu, když se to umí je mnohem užší než po lyžích. To co ničí sjezdovky je smýkaný oblouk a je jedno jestli se dělá na lyžích nebo na prkně. Jinak podle mě není nic lepšího, než řezat oblouk v plné rychlosti, s jedním ramenem málem na zemi. Aaach, to sem se zasnil :-).

          0 0
          • Leo  

            Začínal jsem na tvrdém vázání a bylo to ono, ale s rozvojem techniky jsem se musel rozhodnout, zda investovat nemalou částku do pořádného vybavení a slalomového prkna nebo za menší peníz pořídit vybavení pro freeride + měkké vázání a tak jsem si koupil měkké botičky a vše ostatní. Styl jízdy se však snažím udržet.

            0 0
        • pitelboy  

          … na slalomovym prkne udelas vic vyjetej oblouk s vetsim naklonem nez na carvingach " pri stejnym radiusu a na stejnym kopci…

          0 0
          • Lister  

            Bez šance. Neuděláš. Pokud budou mít stejný radius tak nemáš šanci. Lyži krasně prošlápneš a tím zmenšíj její radius třeba až na polovinu a to na prkně neuděláš protože nestojíš plnou vahou v těžišti. Ani nemluvím o náklonu vzad.

            0 0
            • pitelboy  

              Na lyzich jezdim asi od 4 let. Na karvech a fosne asi 4 roky. Bydlim 8min chuze od vleku a v zime sem tam takrka denne. Ted mam carvy 155cm / 9,9m r a „asimetrickyho“ slalomaka asi 160cm / 9m r . A na vsem najezdim za rok tak stejne. A na tom prkne se da vic zalehnout, da se vic naklopit na hranu a promacknout se da taky, ale ne tak co lyze a s tezistem se da taky dost pracovat

              ..jo a chtel bych videt jak na lyzi s 10m r udelas oblouk o radiusu 5m !!! Asi si fakt frajer ! klobouk dolu ! nekdy bych te chtel videt…

              0 0
              • Martin  

                Kucí, neperte se. Když je stejnej rádius a umíš na tom, uděláš ten oblouk +/- stejnej. Ale na prkně je to samozřejmě lepší pocit:-)))))

                0 0
          • x-mass  

            Jo tak kvuli tomu bych se na tebe klido prijel i podivat. chci Te videt, jak si na prkne zalehnes, vyletis z oblouku a zacnes to v letu lamat do druhyho:))). ftipalku. lyze jsou rychlejsi a vyspelejsi nez prkno. co se tyce stylu jizdy, tak prkno tezce zaostava.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Lyze? To je co presne? :))) Ono stejne neni dulezity na cem, ale jak se jezdi. Nektery masery na lyzich obdivuju. Obzvlast co se tyka vybavy. Spousta prekazejiciho a mnohdy nebezpecneho prislusenstvi. Spanelsky boty… fakt fuj. To uz zazit nechci. To byla nejvetsi uleva. Hned druha bezva vec je, ze te zadnej stromek nevybrabčí :) A k te technice jizdy. Ty jsi jeste zadneho snowboardistu nevidel, ze? Jediny v cem se da souhlasit, ze lyze jsou rychlejsi nez snowboard, ale k cemu to jako je? Nebo ty snad jezdis vic nez 196km/h co se da na snowboardu? Ja ne.

              0 0
              • x-mass  

                K tomu aby jsi zaleh do oblouku nepotrbujes jet 196 km/h (pro zajimavost, rekord na lyzich je 257 km/h). ja tad mluvim o nabyvani rychlosti a dynamice. jednoduse receno, na lyzich si toho diky otstredive sile, kterou rychleji ziskasi pri vetsi akceleraci, muzes dovolit vic. prkno ma dve hrany a lyze ctyri. prkono je jeden kus lyze jsou dve. na prkne mas o proti lyzim mnohem vice statickou polohu, nemuzes tedy pracovat s kazdou nohou zvlast. jeste se klidne muzem zacit bavit o matryalech. tam jsou lyze taky „trochu vic“ nahore.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ne dekuji. Silnicka taky jede rychlejc a presto mam rad horaka.

                  0 0
                  • x-mass  

                    jednou jsem nad tim taky uvazoval. proc nejezdim na silnici, ale na horskym. memam rad silnicni provoz a auta vubec. nemuzes ric carvy = silnice a snb = horske. to nejde.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Mozna. Sily se ted zacinaji trochu srovnavat, ale podle me se nikdy nesrovnaji. Na freeridu potkavam naproste minimum lyzaru. Kdyz jsem na snb zacinal, tak vsichni co jeli nahoru lanovkou na vrchol byli na snb a naopak na sjezdovce to dreli jen lyzari. Ono taky tenkrat te vlekari moc na sjezdovku nepousteli. Ted, kdyz je boardaru hodne a je to kseft, tak uz jdou osobni sympatie a idealy stranou :) Ja se na sjezdovce taky obcas octnu. Treba abych to rozjel na nejaky odpal a tak, ale jinak je to nuuuda. Hezky je to treba prvni ranni jizdu, ale stejne se to nevyrovna rozhrnuti pannenskeho prašánku :)

                      0 0
                      • x-mass  

                        hmmm… ja bych se taky s chuti pustil do freeridu, ale kde sehnat prachy na to abych se dostal do svajcu, esterajchu nebo francie. myslim, ze cesky freeride je jenom takove placani v bazenku pro neplavce. nebo se pletu? je tady dost kopcu, ale malo snehu. chtelo by to tak o 150 cm rocne vic. pak by to mozna za neco stalo.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          To mas asi pravdu, ale kdyz to porovnavas, tak sjezdovky jsou na tom stejne :)

                          0 0
                          • x-mass  

                            no, mozna jeste hur nez si vsichni myslime. lyzovani v republice v sezone je vazne kryze. jednou jsem cekal hodinu na vlek (sv. Petr). normalka je tak 20 minut. ale to musis bojovat:). nerikam predbihat, ale jenom vyuzivat prilezitosti. mozna jeste vedet, ze se nikdy memas stavet do stredu toho proudu lidi. skara, proc jsem se nenarodil v rakousku?

                            0 0
                        • rejow  

                          jojo cesky free je skutečně dost o ničem. není nad řezaný oblouk v prašanu (myslím tím na lyžích), ono to zní jako blbost, ale jde to a jak se to člověk naučí tak skutečně není důvod jezdit na prkně. A navíc když máš kvalitní lyže pro freeride, můžeš jezdit skoro všechno, velký rychlosti na sjezdovce s hlazením sněhu rukou (ono to není žádná prdel když ty lyže maj R17,5 :), free v prašanu, skákaný oblouk na stěnách, nebo klasiku s nohama u sebe. mně skutečně přijde prkno takový statický a pomalý (nemluvím o slalomových). A taky se mi zdá že hodně lidí přešlo na prkno proto že tam neni moc vidět jestli to člověk umí nebo ne.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To chapu, ze to jako lyzar nepoznas :) Ale snad aspon poznas, ze dopad na hlavu a odjezd v bezvedomi nebyl uplne ciste vracenej trik :)

                            0 0
                            • rejow  

                              myslel jsem to tak že u prkna je vlastně jen jedna technika jezdění a když se jako začátečník naučíš udělat aspoň pár obloučků a pak si někde hezky hačneš tak to vypadá cool, jenže u lyží je hned vydět že ti to nejde, rozjížděj se lyže, jedeš v záklonu atd. Já taky neznám nikoho kdo by se naučil jezdit na lyžích aspoň trochu slušně behem jedný sezóny.

                              0 0
                          • Martyss  

                            „velký rychlosti na sjezdovce s hlazením sněhu rukou (ono to není žádná prdel když ty lyže maj R17,5 :)“ – Jsem rád, že jsi takový optimista....­.netvrdím, že to nejde, ale možná to zvládne pár lidí na pár vybranejch svazích.......dalo by se taky debatovat, co je hlazení sněhu, jestli když se dotkneš spičky prstů nebo máš na sněhu oba lokty..

                            0 0
                            • rejow  

                              řekněme dlaní a povedlo se to během týdne v alpách:) jo je to extrém, musí být prázdný svah, vítr z boku, a slon pro štěstí v kapse, ale pocit je super

                              0 0
                            • Manas  

                              Panove je velmi smutne se ohanet R17,5 a vedet ze i v „katalogu“ FR prken sezatacky lamou okolo cca. 8m. Nekdy i min.Sice je tezke videt nekoho takoveho u nas, ale jde to ( Zaja ( Rejdice ), Cernik ( Jbc, Spindl ).) I kdyz se Vam to zda podivne opravdu dle teorie i praxe, je oblouk na SNB mnohem kratsi. Mluvim i o carvech, zkuste si jakoukoliv SNB/SKI skolu s rozumnejma ucitelama.

                              0 0
                              • rejow  

                                A co řekneš třeba na sporteny twister s R=4?

                                0 0
                                • Manas  

                                  Nereknu nic, jen budu tupe zirat :-) Je pravda ze tohle jsem louskal a bavil se s lidma letos v lednu, takze sem asi neco nepostreh …

                                  0 0
                              • Martyss  

                                Nic proti, ale není to o tom, kdo vyjede menší oblouk. Navíc aspoň u lyží je to tak, že krojení 14–10m je na širších svazích celkem svazující, protože tě nutí k moc krátkým obloukům. Nevim, jak je to na SNB, ale předpokládám podobnost.

                                0 0
                • Lister  

                  Souhlas. Chce to hodně síly a dynamický přechod mezi oblouky a pak není problém hodně stlačit poloměr oblouku třeba až na čtvrtinu teoretického poloměru lyže.

                  0 0
                • Martin  

                  Uvědom si prosím jednu důležitou věc. To, že lyžaři můžete jezdit na curvech, způsobil SNB. Takže pěkně poděkujte a dobře se projeďte!!!

                  0 0
            • Leo  

              To bude asi tím, že moc takových borců co umí jezdit pořádně na slalomovým prkně u nás není. Já znám pouze jednoho a jiného jsem nikdy neviděl, ale na toho jednoho je opravdu pěkné pokoukání.

              0 0
              • x-mass  

                mozna. poradny slalomare vidam jenom v televizi. jeste by mne zajimalo proc tolik lidi jezdi na mekym vazani, kdyz jim to je stejne k prdu. pochopim, kdyz se na tom nekdo uci, ale proc na tom pokracovat? asi trend:). neni to prece lepsi na dvrdym, kdyz neskaces a jezdis na upravene sjezdovce?

                0 0
                • mastihuba  

                  No přece proto že se v nich líp chodí.

                  0 0
                  • x-mass  

                    no to bude asi ono:))).

                    0 0
                  • Leo  

                    …, je to levnější, můžeš skákat a taky se můžeš na prkně trapně smýkat po sjezdovce (nevyřezávat oblouky).

                    0 0
                    • x-mass  

                      mozna jeste to, ze je to hrozne in byt free. trendari jaxvine:))). hmmm…ale kdo neni, ze?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Ty jezdis Carvy, co? No nic, jen se ptam… a smeju :))

                        0 0
                        • mastihuba  

                          ale teď nevim co je vic „in“ esli prkno nebo karvy

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Snowboard podle me uz in neni a carvy pro me uz vubec ne, ale prisli pozdeji, tak bych rek, ze jsou v soucasnosti modnejsi.

                            0 0
                            • Lister  

                              Pro mě je absolutně nejvís in telemark v prašanu. To bych se chtěl naučit.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Tyhle lidi obdivuju, ze se na tom udrzej. Ale jinak se mi to hnusi.

                                0 0
                                • -b-n-x-  

                                  telemrakem se uz dostavame zase i k tem bjezkam. Kdyz uz se tu tak bavime, nedelate treba nekdo skoky na lyzich? Samozrejme tim myslim to co se vysila casto v tv a pritom se tim zabyva jen nepatrna cast naroda (snad jeste mensi nez DH).

                                  0 0
                                  • Radek Broz  

                                    Ty myslis, ze by sporty mely zabirat relativni podil casu podle toho, kolik se jim venuje lidi? To jas se teda mnohem radsi kouknu na freestyle motoX, kterej v CR umi 5 lidi, nez na nejakej cyklokros, silnici, bezky, ci dokonce nejakou tu pochybnou hru, co ji neustale vysilaji vsechny nase televize.

                                    0 0
                                    • -b-n-x-  

                                      ne, to samozrejme ne. Tim jsem chtel jenom tak uplne okrajove vyjadrit urcitou nespokojenost s tim co vysila tv. A to me ty skoky me treba jeste docela bavi sledovat. Ale treba snb mi nejak uplne ve vysilani chybi. Pritom by to asi zajimalo hooodne lidi. Jelikoz se toto tema uz tady probiralo mockrat, uz bych v tom nepokracoval.

                                      0 0
                                    • Chaingang  

                                      možná by tenhle system nebyl špatnej třeba v případě rychlobruslení…nik­do to nedělá,na sledování fest nuda,ale Sáblíková je v televizi neustále.

                                      0 0
                • Pá-dlista1  

                  Nevim. To nedelam.

                  0 0
                • Martin  

                  Nee. Jedná se jiný styl jízdy. A to dost podstatný. Používáš jinou techniku oblouku a jiný svaly a taky tě pak bolej trošku jiný části těla. Ale kdo nezkusil, nepochopí.

                  0 0
    • Bobo  

      Rodinu dovezu pod sjezdovku, sám si jdu zabruslit na běžky a když se po půl dni zase sejdem, já jsem sice vyžvejklej, ale nadšenej a oni jsou zmrzlí a naštvaní z nekonečnejch fron­t.

      0 0
      • pitelboy  

        ja lyze, carvy, ski-alp, slalomovy prkno, obcas od segry pucim free prkno, ..

        0 0
        • fousac  

          uz jen pochopit slozitou funkci „Odpovědět – root“ a je to dokonaly…

          0 0
    • Meesha  

      Jedine lyze! Snowboard sem naposled videl, kdyz mizel do udoli na Passo Tonale… :-)) Teda pak vlastne este kdyz sem ho po nekolika hodinach nasel…

      A Snowbordaci nicej sjezdovky!!! :-)))

      Kdyz uz sme u toho videli ste ten film (Snowbordaci) ???

      0 0
      • Ondra Marin  

        Cau, do Passo Tonale se chystame v lednu. Nemas treba nejake dobre tipy??? Jasne, ze sme videli Snowbordaky!!! Fakt dobrej film!!!

        0 0
        • norman  

          Jeď kamkoli do Tirol, třeba na Schnastal, ale AŽ k Italům nééééé!

          0 0
        • mAk  

          z Passo Tonale mám panoramatickou fotku z léta, na www.sns.cz pod fotkama z Val di Sole

          0 0
    • Eila  

      vsechno na cem si muzu rozbit pusu:) takze vse vyse zminene

      0 0
      • black.horse  

        hmm, ale noční lyžovíní… když po setmění jedeš lesem k nejbližší osvícený sjezdovce… a pak už je tra nádhera… lyže, noční atmosféra, hvězdičky a opilí němčouři na svahu:-)))

        0 0
        • Eila  

          a prave v tu chvili prichazi ten moment kdy prehlednu pres tu kapajici romantiku zase nejaky strom:)

          0 0
    • MARIN  

      Posledni roky hlavne bezky-vyjde to levnejs. Ale na sjezdovkach se clovek vic vyradi. Snowbord jsem zkousel a nejak me to nechytlo – jezdit s tim po upravenych sjezdovkach je opruz a lepsi teren v okoli neni.

      0 0
    • J.A.V.  

      Zejména běžky – hlavně bruslení, klasiku jen na doplněk. Sjezdovky mě už neberou tak jako před pár rokama – sjezdy na běžkách jsou daleko větší nářez :)) Po snowboardu pošilhávám stále silněji, asi do toho letos konečně pudu abych si trochu obouchal má stará kolena. To zase bude mrtvejch :)

      0 0
    • Jenda  

      Lyze, nesnesl jsem pocit svazanejch nohou na SNB. Navic kdyz clovek umi carvovat tak je to podle me pocit jak na snb. Navic na lyzich je preci jenom vetsi rychlost:-) (jo pro FR mrcasit se v lese – no to me bavilo kdyz mi bylo asi tak 10:-) ale uznavam ze v hlubokym to musi byt na snb nadhera:-))No a protoze uz si musim platit vleky sam tak cim dal tim vic v cechach bezky. JO a pro carving je proste nejlepsi Livigno

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Kdyz te bavi rovny nudny sjezdovky…

        0 0
      • wroum  

        Livigno je dobry tak akorat na kupovani chlastu, elektroniky a vonavek :-) na lyzovani sou mnohem lepsi mista. Napriklad asi 50 Km vzdalena Santa Katarina nebo v podstate pres par kopcu ve svycarech Davos a Klosters. Vsude jsou vhodnejsi sjezdovky na carving a mene lidi. Jinak nejlepsi (zatim) misto na carving sem nasel na Paso Tonale.

        0 0
        • Jenda  

          Paso Tonale? no nevim nevim s Livignem bych to nesrovnaval ani omylem ale to je subektivni nazor. Taky jde o to kdy jsi tam byl naposled – za posledni 4 roky se to tam dost zmenilo k lepsimu. To Padlista no kdyz umis carvovat tak si tu hladkou sjezdovku dokazes uzit, pokud to neumis je to opruz. Takovej snow carving na kratkejch lyzich nema chybu no a pak porad je tu ta rychlost preci jenom pres 90 ja na kole nejedu:-) jo a v Livignu je jeden z nejvetsich snb parku v alpach:-)

          0 0
          • wroum  

            byl sem tam naposled predloni. nerikam ze by tonale bylo nejak super (to ani nahodou), ale ta jedna sjezdovka byla bozi. Nejlepsi (podle me) je Davos a La Plagne.

            Carving je bozi :-)

            0 0
            • Jenda  

              jestli myslis ty na ledovci tak ta je fakt pekna jenze jenom jedna, ta dolu od nej neni moc siroka a hlevna ta kabina nahoru je opruz:-) jo tu na tom ledovci (vlek ma 1km)jsem dal pod 45s :-)

              0 0
              • wroum  

                jo to je ona, vedou tam dve kotvy nahoru a je skoro stejne siroka jako dlouha :-). na cas nejezdim.

                0 0
                • Meesha  

                  Na ledovci (tusim Presegna?) je pohodovy jezdeni. Na Passo Tonale mi vadi, ze se hobluje vlastne jedinej kopec a kdyz ses tam tejden tak je to pak uz docela vozpruz…

                  0 0
                  • wroum  

                    Jo souhlas. Proto je pro me (a vzdy bude) nejlepsi Davos. 6 propojenych (busem, vlackem, lsnovkou) stredisek. kazdy den muzes byt jinde. Velmi ruznorode sjezdovky a exkluzivni rozhledy…uz se tesim.

                    0 0
                  • Martyss  

                    Nu tak si člověk může vzít dvoje lyže případně lyže+SNB

                    0 0
                    • Jenda  

                      jo to jsme jednou takhle debatovali co by si clovek mel vzit na hory – takze lyze – obracky, slalomky, funcarvery, siroky do hlubokyho snehu, no a nejaky freeridovy, pripadne skialpy, pak prkno obrakovy, slalomovy a freeriedovy, pak takova ta monolyze co ma clovek nohy za sebou (sem zapomnel jak se to jmenuje:-) no potom bezky klasika a skate, a protoze se preci clovek nebude porad jen mrcasit po zemi tak tak treba i paraglide a kdyz uz jsme ty bikeri tak to kolo taky neni spatny – takze ne VW sharan ale spis kamion:-)

                      0 0
                      • Martyss  

                        takze za a)slalomka se téměř rovna funcarver,b) nechapu, jak bys to mohl rozumně využít za týden, c) u sjezdovek jsou pujcovny…:-)

                        0 0
                        • Jenda  
                          1. mas pravdu ale imidž je imidž:-) vyuzit to samozrejme nejde ale muzes machrovat:-) no a zapomnel jsem na telemarky. No a k pujcovna nejak nemam duveru:-)
                          0 0
                    • Meesha  

                      Ja sem mel lyze a SNB – na SNB sem tam byl jednou …:-) Lyze resp. Curvy rulezzzz!

                      0 0
            • goofy  

              jo jo. carving je super, ale kdyz sem byl loni na hintertuxu, a kolem plno neupraveneho terenu, tak proste nikdo nemohl cekat, ze me na te sjezdovce udrzi… :o)

              0 0
        • wertigo  

          V St.Catarine a v Bormiu jsem byl loni. St.catarina – ty sjedovky maji super parametry sklon, delka, malo lidi, skvely snih diky tomu ze jsou sjedovky schovane proti vetru. jen ty vleky – jen jedna sedacka zbytek pomy. Na te nejdelsi jedes cca 20minut to uz je dost. Vedle v Bormiu vleky super ale teren daleko horsi a mraky lidi. Letos asi Val di Fiemme – nebyl tam z vas nekdo ? dle fotek na netu to neni spatne.

          0 0
    • wraftler  

      Lyzujem od 3 rokov aspon 2–3 tyzdne za rok… A potom este vyhradne zjazdova doska, freeride dosku nemozem citit (neznasam ked naky „freerider“ nevykrojenim obluku urovnava bubny). A v poslednej dobe (2 roky) aj dost skialp, prevazne hreben nizkych tatier..

      0 0
    • Martyss  

      Carving…btw smrt smýkačům:-).....jinak občas jsou pokusy i fun

      0 0
    • gucan  

      lyze … prave jsem si koupil nove, tak se uz hooodne tesim, az je vyzkousim … jezdi tady nekdo na Javorovy nebo do Reky (u Trince)?

      0 0
      • Lister  

        Sjezdovku v Řece jsem viděl jen v létě. Stál jsem asi v půlce a vypadá to celkem hustě. Ideální, kdyby napadlo tak půl metru sněhu a nechaly to tak. prudké je to dost, tak by to byla paráda :-)

        0 0
        • -b-n-x-  

          jo, v nedeli to tak bylo. Skoda, ze jsem dal jen dve jizdy. Ted si rikam, ze sem blbec. Co se tyce toho neupravovani: Reka se zacala upravovat teprve posledni rok. Predtim tam sice byla rolba, ale takova ta ceska, dobra jedine na dopravu po rovine. Jeste k tomu svahu. Pro zacinajici to neni, ale pro jizdu v prasanu taky nic moc. Mozna tak, kdyz bude tvrdy podklad a na tom cca 20 cm promrzleho jemneho snehu. Ted v nedeli jsem to jel na fisherkach bigstix 106 (sirka uprostred) a stejne jsem se jeste dost boril a moc to nejelo. Rozumne se dalo jet jen rovne. Pak se dostavila i urcita rychlost.

          0 0
          • gucan  

            to uz se tam dalo jezdit? Vzdyt v Rece musi byt hodne snehu, aby to o necem bylo … ale jinak je to skvela sjezdovka

            0 0
            • -b-n-x-  

              dalo se dat par jizd. Kdyby tam vsak prislo mnoho lidi, behem hodky by se uz nedalo :-). Jinak co mam posledni zpravy, ted se jiz pry vytvoril docela silny led na zemi a na nem 5–10cm vrstva noveho snehu takze by to mohlo byt v pohode. Vlek ale jeste pro verejnost nejezdi a nevim, kdy zacne jezdit.

              0 0
              • gucan  

                tak to jsi me fakt prekvapil (a potesil) … ale asi jeste pockam, snad nasnezi vic … tady v Brne je velke ho… :)

                0 0
                • goofy  

                  jo jo… v brne je velke hovno… nevite kdy je planovany zacatek sezony v te rece?

                  0 0
                  • gucan  

                    to nevim, ale o zacatku sezony budou urcite informovat na strankach http://www.ski-reka.cz

                    0 0
                  • -b-n-x-  

                    no tak jestli vse dobre pujde tak snad pristi vikend. Tento nevylucuji,ale pochybuju o nem. Jedine, ze by se necekalo na funkcni rolbu a jezdilo se na neupravenem. Coz by myslim nadsencum nemelo nijak vadit.

                    0 0
                    • goofy  

                      tento mi to stejne nevyjde… uz se na lyze teshim, jak malej jarda… :o)

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        No, ted urcite nebude na cem lyzovat. Sice to diky sklonu sjezdovky jede i na trave, ale ja uz do takovych veci nejdu. :-)) Hele Goofy. Ze ty chodis relativne casto do Reky? Nejak mam dojem, ze te znam :-)

                        0 0
                        • goofy  

                          moc casto ne… loni sem tam byl jen par krat… no a na te trave by to jelo, ale nevim co by na to rekly moje lyze. ale tipnu si, ze by se jim to moc nelibilo… :o)

                          0 0
      • -b-n-x-  

        Co sis koupil? Pochlub se. Reka je muj matersky resort. Je teda fakt, ze na sjezdovce moc nejezdim, protoze kolem jsou celkem uchazejici dostupne freeridy.

        0 0
        • gucan  

          Starsi Salomony X-Scream (tusim, ze z roku 2001) … doted jsem mel normalni lyze, takze jsem na ty carvingy zvedavy … nejdriv je vyzkousim na Javorovem, pak bude nasledovat vetsi zkouska – Reka :)

          0 0
          • -b-n-x-  

            no tak x-screamy jsou dost legendarni, rekl bych. I dneska to jsou dobre univerzalky. Chybu jsi urcite neudelal.

            0 0
    • kolda  

      lyže – mám carvy a skialpy.většinou vyjíždím na skialp na Slovensko – Chopok,Roháče, tak na 2–3 dny (podle toho,jak vydržíme ve stanu nebo záhrabu:) + jednou ročně větší akce venku – pokud na skialp,tak spíš někam na východ,pokud normálně na lyže – je mi to jedno (resp. neřeším,jestli má středisko 80 nebo 120 km sjezdovek). A musím se pochlubit – už jsem byl letos(včera) na běžkách!!!Byl to sice po roce trošku boj, ale super!!!

      0 0
      • Mulder  

        Nevíte někdo o podobném fóru o běžkách? Koupil jsem si poprvé běžky a potřeboval bych poradit o voscích, mazání a tak…

        0 0
        • J.A.V.  

          Já myslím, že nic takovýho není. Mrkni se na http://www.nyc-sport.cz tak jsou nějaký základní rady a klidně si tady založ vlastní téma a poptej se. Stejně je půlka témat co tu sou úplně o něčem jiném než o kolech tak jedno navíc se snese :)

          0 0
        • BH  

          Co potrebujes vedet? Bezky jsou totiz alchimie co se tyce mazani na klasiku.Teoreticky ti to nikdo stejne spravne nevysvetli, je to potreba zazit. nejlepsi je kdyz namazes podle poslednich vedeckych poznatku a nejakmi vosky kus a 1000 Kc a pak ve stope vytrhavas snih az na podklad, jak se to ti to lepi a v tu kolem tebe prosvisti nejaky turista v pumkach na predpotopnich Artistkach, ktery to maze zasadne cervenym Skivem ze starych zasob a nebo nemaze vubec. neni to k vzteku? A to se prave na bezkach deje. Je to i moje osobni zkusenost. Tak jak chces pak poradit? jen si to pekne vytrp a vyzkousej. Ale pokud budes potrebovat , tak na konkretni dotaz Ti zkusim odpovedet, neco malo o bezkovani vim.

          0 0
          • Mulder  

            Taky děkuju.

            0 0
          • Bobo  

            No, mám za to, že i o mazání skejtovejch běžek je potřeba něco vědět, aby se člověk zbytečně nesedřel. Ale pravda, že když je špatně namazáno na klasiku, tak se to dá zrovna zabalit. Btw. jednou jsem u nás na horách viděl běžkaře poněkud více svátečního ražení, kteří v mrazu namazali zřejmě červeným a pak drhli skluznici o strom, aby se vůbec byli schopní hnout :-). To Mulder: Nejsem sice bůhvíjakej odborník, ale klidně se ptej, jen musíš trochu konkrétně.

            0 0
        • HoralFanda  

          Podívej se na http://www.svetoutdooru.cz/…y/clanek.asp?…

          Tam kamarád sepsal něco o mazání lyží. Něco je také na http://e-zdar.wz.cz/lyze/mazani.htm nebo www.zlatalyze.cz/…/lyzarum.php od Joea, nebo http://www.treknet.cz/art/clanek.asp?… Jinak tam jsou takové základy, jak správně namazat, zjistíš po čase sám, ale stejně to někdy je kouzelnictví.

          0 0
    • HoralFanda  

      Jinak já sněžnice a BC běžky. Asi pro mě nejlepší kombinace na přechody hor typu Fater, Nízkých Tater, Krkonoš, Orlických, Jeseníků, apod.

      0 0
    • Luka  

      Vzhledem k vrozenemu antitalentu k pohybu na dvou prkynkach se od letosni sezony venuji snowboardingu a sankovani… a neni spatny ani linovani (jizda na linoleu)…

      0 0
      • Martyss  

        ??…btw. by mě zajímalo v čem je lyžování těžší než snowboarding?:-)

        0 0
        • gucan  

          mozna, ze na SNB se ti nemuzou rozjet nohy od sebe … a kdyz se tak stane, tak uz ti to muze byt jedno, stejne te uz dohromady nedaji :)

          0 0
          • Martyss  

            kdybys tomu dala dva-tři dny s průměrnym vybavenim a s nějakym učitelem(lyžování), tak by se nohy nerozjížděly…:-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              A jak je to u lyzi mechanicky zajisteno? :)

              0 0
              • -b-n-x-  

                jednoduse. Svazes si je k sobe :-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Sem si to myslel, ale ze to trva instruktorovi 3 dny nez to nauci lyzare… to my snowboardaci si umime zavazat backurky uz od skolky. :)

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    se nediv, dyt my na lyzich nemame zavazovaci boty. Prezky nevyzaduji takovou jemnou motoriku rukou jako tkanicky :-) Mozna by se mohlo na to svazani noh k sobe pouzivat elektrikarske stahovaci pasky. Tim by se usetrily 3 dny, ktere jsou zatim potreba k nauceni zakladni manipulace s provazkem :-) Ale stejne je ted trend nejezdit moc s nohama u sebe.

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      Trend je spravnej, me ty nohy u sebe vzdycky delaly problemy. To byla jedna z nejcastejsich pripominek od trenera.. :-)

                      0 0
                      • gucan  

                        tyyyyyy jo, tys mel trenera? :) Ale jezdeni s nohama u sebe je uplne skvele a krasne. BTW asi pred tydnem jsem koukal na nejaka SKI/SNB freeridova videa a je to fakt nadhera, dokonce jsem do toho byl zazranejsi nez pri Krankedu, NWD a spol. :))

                        0 0
                        • ddd - andy  

                          No jo, jako prcek sem jezdil za Bohemku.. V zime kazdej vikend na horach, zadny fronty, celej den na kopci.. :-) a ski/snb freeride videja – pokud jsou dobre nafilmovany – to nema chybu..

                          0 0
                          • Jenda  

                            jo jo taky jsem jako malej mel tendenci jezdit tak jak se dnes ma a trener mi za to nadaval – dneska uz by mi sice nikdo nenadaval ale zase abych jel na zavody jsem uz moc pohodlnej a chudej:-)

                            0 0
            • gucan  

              me se nohy nerozjizdeji, ja jenom naznacoval mozny duvod odlisnych obtiznosti … a krom toho ten zensky rod u me neni na miste (tedy pokud plati vsechny spolecensky uznavane konvence) :)

              0 0
              • Martyss  

                ehm.....za to la za omlouvam…samozřejmě tam mělo být jenom l…

                0 0
        • Luka  

          Jste slunicka, ale vzhledem k tomu, ze jsem vyrostla na horach, mela jsem to na slusny sjezdovky cca 10minut pesi chuze, a pokusu o jizdu bylo desitky dni stravenych na dvou neovladatelnych prkynkach vecne zamotanych do sebe nebo naopak moc daleko od sebe, bych konstatovala, ze proste nemam talent ani silu na lyze. Ani nemluvim o poctu vymknutych kotniku a bolevych kolen diky padum. Me proste nikdo uz na lyze nedonuti. Navic kdyz se to rozjede a je to neovladatelny tak pad na muj vkus moc boli a kutalim se dlouho ze svahu. Prkno me svoji plochou ubrzdi hrnutim snehu :)) Ja rikam: nechte si dve prkynka, me staci jedno :) Peace…

          0 0
          • mastihuba  

            kromě toho se s jedním daleko líp sedí na svahu, nastupuje do lanovky, zůstávají volné ruce na užitečnější věci než je držení hůlek atd. :)

            0 0
            • Luka  

              :)))

              0 0
            • Martyss  

              No na lyžích se taky dost času jezdí bez hůlek a na sjezdovky je určeno prkno s tvrdýma botama…:-)

              0 0
              • mastihuba  

                na lyžích se dost času jezdí bez hůlek? to jako příprava na SNB?
                ad. na sjezdovky je určeno prkno s tvrdýma botama. Proč většina jezdí v galoších?
                P.S. Se v tom nějak moc nevyznám. To jako Karvový a rejsový prkna s tvrdýma botama v prašanu mimo sjezdovku nejedou?

                0 0
                • Martyss  

                  jízda bez hůlek......kvůli funcarvingu a ty měkký boty..si myslim, co zaznělo výše…líp se v tom chodí:-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    jedna taková teorie o lyžařích říká.

                    Napřed se u lyží vykrojí hrany, pak to nebude ono a pustí se hůlky, potom se začne jezdit na monolyži. Těm, kterým se todle všecko nechce absolvovat se doporučuje přejít přímo na SNB. :)))

                    0 0
                    • Martyss  

                      A? si výrobci vymýšlejí, co chtějí. Já už vím, co mě baví:-) Jinak monocarver už existuje:-)

                      0 0
          • cabbage  

            hele ja mam pocit ze 2hrany na lyzich brzdi lip nez jedna:-) jinak mam na lyze stejnej nazor jako ty, navic mi tam chybi riditka a to nejdulezitejsi-KOTOUCOVKY :-) snowbith sem nezkousel ale jestli to je podobny prknu tak ho ani nikdy nevyzkousim, nebudu jezdit do strany nebo dokonce sikmo dozadu:-) p.s.

            0 0
            • pitelboy  

              Hej borci. Vy kdo jezdite na vice vecech (treba lyze a carvy) co mate raci ???

              0 0
              • cabbage  

                rozhodne carvy, ale nevim proc:-)

                p.s. koukam ze rozdil mezi „odpovedet“ a „odpovedt root“ si jeste nenasel:-)

                0 0
                • pitelboy  

                  konecne mi to nekdo vysvetlil. ja furt nevedel na co to tam je ""

                  dik moc

                  0 0
              • Lance  

                no na sjezd carvy a na beh bezky,ale taky nevim proc:-)))

                0 0
    • mastihuba  

      todle byla taky kvalitní debata :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.