Takhle jsem jel zabalen. Kamarád mi půjčil menší spacák a tak jsem to dostal jen do zadní brašny. K tmu běžecká vesta na zádech. Ale pořád toho bylo hodně.
Start.
JE Temelín ve 4:18 ráno. Když jhsem s erozhodll, že si přeci jen půjdu lehnout, tak najednou nic nebylo a začalo svítat. Tak nic. Holt durch jízda.
Abyste měli představu jak probíhá navigace.
Kolega jel na old school kole. Klipsny byly top. A jel skvěle, Takže o kolo to ani tak být nemusí. Mimo jiné ještě bojuje na dlouhé trati.
I zvěř na cestě byla.,
Brod byl.
I vojenský prostor byl.
Krásná cesta před Lipnem.
V pátek v 15:41 mě předjel vedoucí závodník (a pozdější vítez) dlouhé trasy Karel Fišer.
V textu zmíněná modrá TZ u Malše.
Loňský vítěz Loudání a druhý zodník z dlouhé trasy, který mě předjel v Kaplici, byl Tomáš Hadámek.
Nakonec super spaní po nočním přesunu.
Miluju kopce s výhledem. Ten přehled kopců je tam geniálně umístěnej. Jelení vrch.
Začátek věcí příštích.
Já chápu, že leckomu to přijde nesmysl. Ale k tomuhle závodu tyhle úseky tak nějak patří a tak nemá cenu se nad tím nějak rozčilovat.
Al eje pravda, že místy jsem měl mírný problém, jak nastalou situaci vyřešit.
Spaní u památníku Jana Žižky.
Žižka.
Poslední mapový list posledního Loudání. Nechám si ho na památku.
Po 18 úspěšných kapitolách se jedna kniha tímto ročníkem uzavírá. Náš nejstarší bikepackingový závod letoškem končí. Loudání mělo vždycky svá specifika, mezi které patří zejména navigace podle papírových map, do poslední chvíle (cca 1,5 hod před startem) neznámá trasa, start v půlce týdne do noci (tradičně první středa v červnu ve 22:00) a krom posledních let poměrně složitá kvalifikace na závod. Letošní ročník startoval kousek od Novosedel nad Nežárkou a dopředu jsme věděli , že budou 2 trasy s délkou 715 a 480 km, převýšení cca 14000 a 9000 a že delší trasa povede někde, kde se mluví německy a platí se eury. Malé indicie tedy byly. Já tipoval Novohradky, Rakousko a Vysočinu. 2 ze 3 jsem trefil, akorát nás orgové vedli na západ směrem k Týnu nad Vltavou, na Kleť (ne až nahoru) a pak na Lipno. Tam byla možnost zvolit trasu – Loudání jelo do Rakouska a Loudáníčko směrem na Kaplici, Novohradské hory, Borovany a do cíle. Já volil kratší trasu. I tak jsem najel 490 km a nastoupal skoro 9200 m za 3,5 dne. S výkonem jsem celkem spokojený. První noc jsem chtěl jet nonstop, což se nakonec podařilo a od středečních 22:00 do čtvrtečních asi 21:00 najel 200km pod Kleť. Druhý den jsme přejeli Kleť a blížili se k Lipnu. Hodně kopců, ale celkem jetelný. Dojeli jsme za Kaplici (modrá TZ u Malše byla solidní předzvěstí věcí příštích) a spali. V noci začalo chcát, tak jsem se zabalil a popojel kus dál, kdy mi do cesty vlezl super přístřešek. No a další den přišlo Loudání (a trasér Čépa) ve své nejlepší formě. Novohradské a Slepičí hory to bylo (dle lidí který jeli více ročníků) opravdu Loudání. Zaječí vrch, Cikánský vrch, Kraví hora, Kuní hora to byla série jak víno. Pak chvilku oddych v Dobré vodě a pak Vysoký kámen a Kohout. Kdo nás tam s těma kolama potkal, musel si zákonitě myslet, že nám totálně jeblo. A nebyl by daleko od pravdy. Pak dojezd k památníku Žižky, kde jsem se rozhodl spát (znal jsem to tam z Mílí 2022). Neměl jsem po tom peklíčku chuť se táhnout deštěm a tmou do cíle. Na to došlo až včera (v neděli) ráno. Sice za světla, ale pořád v dešti. Suma sumárum jsem rád, že jsem jel. Byl to zážitek a jsem rád, že se mi podařilo dojet, byť krátkou trasu, a odmáznout letos i třetí pomníček nedojetých závodů. Takže díky Libčovi, Čépovi a Vaškovi za organizaci, díky za tenhle ročník a třeba někdy někde ještě něco vytvoříte. Rád se přijedu podívat a trochu si zatrpět :-)
(vloženo 9.6.25)
Dobra prace. Ja uz o necem podobnem delsi dobu uvazuju, ale hlava nakonec nikdy nechce.. ;/
Miťo: Já zase nechápu ty tvoje dálky, každý má svoje. Mě ničej dlouhý roviny, vím že to zní divně, ale když přijde občas nějaká prasárna, nebo prudší kopec, tak slezu a část svalů si odpočine. Když jsme na Mílích 22 jeli etapu na jižní Moravě, tak jsme nastoupali 600 m na necelých 150 km a to bylo snad horší než stoupat 2500 na 100.
Pecer: Díky.
plysovykozisek: Všechno má něco do sebe, chápu tě. Ale mě to nějak začalo bavit a díky tomu se dostanu na místa, kam bych se sám nejspíš nikdy nepodíval.
kotew: Díky.
Jste borci! GJ Enron.
Mě by to nebavilo, co si za den neobjedu.. Máš můj obdiv Enrone.
Pěkně Enrone! Na tohle bych neměl morál. Na bajku to je prostě vyšší level! Smekám.
enduristka: netřeba se bát,závodů je na výběr dost od lehčích po těžký.
Adu: díky.
petyn: jsem s ním spokojenej. Mám do někdy od ledna. Nejdřív na HT a od února asi na tohle fullu. Sedí mi. Najeto na něm mám kolem 3000 km.
Kloboucek. Epesni vykon. Jak jsi spokojeny s tim sedkem? Ja ho mam cca mesic a pocity rozporuplne.
Super výkon jako vždy, Mr. Enrone! Jen houšť, jsi borec, na to trmácení se po všech čertech a tlačení kola s nákladem bych neměl morál, ale chápu, že to k tomu prostě patří! GJ! ;-)
Paráda. Je škoda, že Loudaní byl poslední ročník. Já doufám, že přijde něco podobného, na co budu moct zírat jen s otevřenou pusou. Závody tohoto typu jsou pro mně jak magnet. Jen nemám odvahu se přihlásit. Často si plánuju trasu někudy, kde za normálních situací cyklisty určitě nepotkáš a když mám pak nutkání se na to vyprdnout říkám si, jak to musí být těžký při závodech. A hle, vždy to nějak jde. Díky za fotky i popis. Smekám.