Stooge Speedball Titanium Single Speed Trail Rocket

Přidat foto

dycky Stůž...

náš společný výlet po Walesu

kluci mě vzali na traily...Llandegla Forest

vytoužený západ slunce...Batmouth...po 107,7 km na singlu...

druhá noc v hamace...kousek od Barmouth...

při odlivu...

rychlej to ani nejelo ;)

fullmoon...skoro ;)

Chester

Nantwich

slate mining cave

Morfa Bychan Beach 06:06

Morfa Bychan Beach 06:06

tunel/světlo klasika

není nad to být nezaměstnaný ;)

titan nerezne ;)

Morfa Dyffryn Beach

Morfa Bychan Beach

takhle to začalo...welšský dáběl Taz ho dal do frcu...

do Manšestru proň...(PRG-MAN)

předáno na parkovišti v Nantwichi, hepy jak swiňa ;)

naše první společná hotelová noc ;)

Stooge kulich jako bonus ;)

tak tohle všechno jsem táhnul 6 km na kole k vlaku, který mne odvezl na letiště...asi největší výzva celého výletu ;)

fialového ocelového Speedballa jsem sehnal od Jasona via FB a táhl jej v krabici domů také; vidlici a motobary jsem dostal při audienci od Andyho...v zimě bude co stavět ;)

cheers...;)

Stooge Speedball se mi vždycky líbil…moc jsem ho chtěl. Vlastně to bylo první kolo této garážové značky, na které jsem v době, kdy jsem vybíral rám na bikepacking, narazil. Zkoušel jsem to asi rok, dva…někoho ukecat ze Stooge komunity, aby mi prodal ten svůj. Andy, tatinek kol Stooge, nechal tehdy udělat jen 50 ocelových a pak jsou na světě ještě 4 titanové Speedbally. Je celkem velká náhoda na nějaký narazit a když se objeví je během pár minut pryč.

Chtěl jsem si tedy udělat radost a nechat si uplácat titanového, nicméně čekačka na custom titan je nyní rok a více. Tak jsem tuhle myšlenku opustil a v březnu narazil na FB kluka z Walesu, co prodával svůj ocelový frameset. Zaplatil jsem mu a domluvili jsme se, že si pro rámovku v létě přiletím a kus Walesu si při té příležitosti projedu na svém Scrambleru. No a co vesmír nezařídil…poslal mi pár dní před odletem do Manchesteru co cesty tohoto titanového mazlíka. Obrovská klika…ve správnou dobu na správném místě… prostě čekal na mne…a já si tedy v půlce srpna přiletěl. Původní majitel Taz jej na Stooge FB skupinu dal všanc (čeká na nový titanový stroj téže značky) a já jsem byl z těch zájemců prostě první, kdo dostal šanci se jej ujmout. Celkově mi to vlatně vše usnadnilo, jelikož jsem si nemusel brát svoji bikepacking mašinu, ale nasednul chvíli po dosednutí na MAN letiště na Tazova Speedballa…Taz­Bóla ;).

Další den jsme se s Tazem domlivili, že mě vezme po práci na traily a ten den se tak skutečně stalo. Jestě jsem si stihnul objet seznamovací okruh kolem Nantwiche, městě, kde Taz bydlel, nakonec to byla moje základna pro příjezd i odjezd. Kolo bylo na trailech úžasné, stoupání na single speedu v pohodě, když má člověk dost sil tak se dá vyjet ledacos. A dolů to byla jízda, kolo rychlé hravé, s těmi 3 palcovými galuskami to žehlí velmi slušně. M-Bary jsou na stoupání úplně geniální. Je to prostě dedikovaná trailová záležitost.

Llandegla Forest Trails byly parádní, dali jsme si jen jednu rundu a kluci mě pak už nechali svému osudu..první noc jsem tedy zalehnul do hamaky v rybářském kempu kousek od trailů a plánoval si kam vyrazím dál. Cíl prvního bikpacking dne byl jasný…oceán…západ slunce…a povedlo se. Po 107,7 km na této single speed mašině byla slušná nálož. Byl asi ten nejteplejší víkend v roce…místní říkali, že normálně bývá tak o 10 stupnů méně. Takže tak bylo jak v Chorvatsku…sko­ro…ale cesty vedly celkem příhodně ve stínu nádherných stromů. Spal pak jak mimino na úžasném místě v kempu Graig Wen, v mechu a kapradí.

Další den jsem měl cíl městečko Portmeirion. Cesta se vinula podél waleského pobřeží, velká část po nekonečné písečné pláži Morfa Dyffryn Beach. Cíl samotný byl nakonec slušný turistický bizár, ale s nádherným arboretem, který jen tak nezapomenu. Noc v hamace na pláži Morfa Bychan, pár kilometrů na západ od Portmeirion.

V neděli ráno budíček ve 4 ráno, měsíc si dával teda záležet, ale rozbřesk stál skutečně za to. Poslední den putování jsem se vydal směrem na západ přes tak minimálně 200 metrů roztáhlou pláž…odliv měl tak 3–5 m, v 9 večer bazén napuštěný, ráno z toho nezbylo nic. Pak už vlatně jen rychle do Bangoru na vlak do Chesteru a zpátky „domů“ do Nantwiche, kde jsem od Taze tuto titanovou raketu dostal.

Mezitím se mezi místními rozkřiklo, že ve Walesu řádí nějaký bikepacking magor z kontinentu. Doneslo se to i k tatínkovi těchto divně nádherných kol Stooge. V pondělí, v den mého návratu do ČR, jsem tedy jako třešničku dostal krátkou audienci Andyho. Přivezl jsem mu i časopis Velo, kde dostal prostor jeho/můj monstercross Scrambler. Moc příjemný pokec, dostal jsem i nějakou tu ocelovou výslužku; příhradovou vidlici k ocelovému rámu, který jsem si vezl domů také. Asi není na škodu být trochu exot. Už máme s klukama z Walesu domluvené repete…2023 Stooge Wales Bipacking Camp ;)

Bylo to pár úžasných dní, víceméně o samotě s improvizací v reálném čase, spousta zažitků, také i pár wft momentů jako hodinové lovení utopených Garminů ze dna oceánu, ale hlavně spousta úžasných přátelských lidí všude kolem cesty. No byla to taková svižnejší yatra…vlastně biyatra; a vzhledem k tomu vedru a spoustě hospod po cestě to bylo celkem o jatra…

Dostat se domů do ČR s tou hromadou trubek byla celkem výzva, nicméně povedlo se, v úterý ráno v 03:13 jsme byli v rodném Bakově. Doma nás teď čeká celkem pestrý program, zkusím asi Rychleby se single speed setapem. První týden v září pojedeme také Sokolovskou 24h uchylárnu. Ještě jej tedy musím přestavět na monster gravel s převody, abych opět po roce mohl točil okruhy v Sokolově kolem Michala úspěšně do zblbnutí. Jen ještě domyslet přesně tu přestavbu…vypadá to zatím na Rohloff Speedhub ;) Však něco vymyslím…dám vědět.

Jinak tento titanový mazlík dostane svůj prostor opět ve Velu, rok se s rokem sešel a je čas si zas něco napsat…takže ve Velo 10/2022 bude pobrobný report.

(vloženo 10.8.22)

myreczech myreczech
Ohodnoť bajk: (4.6  / 39 hlasujících)
Značka Stooge
Model Speedball
Modelový rok 2017
Velikost 18
Hmotnost 11,5
Rám Speedball / Titánek
Vidlice Titánek Příhradová
Tlumič Air 1inch
Hlavové složení Wolf Tooth
Kliky MiddleBurn
Přesmykač noup
Měnič noup
Řazení noup
Převodník 32T
Kazeta 24T
Náboj přední Hope
Náboj zadní Hope
Brzda přední Hope
Brzda zadní Hope
Brzdové páky Hope
Ráfek přední Velocity Dual 29
Ráfek zadní Velocity Dual 29
Pedály XT
Řídítka Titánek
Představec Titánek
Sedlovka Titánek
Sedlo Brooks C17
Pláště WTB Ranger 29x3

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Pi†el
Pi†el

19.8.22 16:15

Toz to neni uplne zle..

Reagovat
myreczech
myreczech

17.8.22 21:16

asi tak…bylo mi to blbý tak jsem mu ještě dvě kila pak dal…cestu a výlet po Walesu teda nepočítám ;) uvidí to exmanželka a bude chtít větší alíky…

Reagovat
Pi†el
Pi†el

17.8.22 12:14

Co takova sranda vyjde? Jinak se nemuzu rozhodnout, zda se mi to líbí nebo ne..

Reagovat
myreczech
myreczech

13.8.22 23:07

titan a solanka jsou skoro kamarádi…z 90 % je to cajk

Reagovat
myreczech
myreczech

13.8.22 23:06

a nejsou tři tečky málo, pane Franc? ;)

tak pokračování kdyžtak na Stravě…Singlespeed Bikepacking

https://strava.app.link/tmz8kSJ7ssb

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

13.8.22 14:26

To je tak divný.. až je to divný. Asi jako těch 350 tisíc teček v každé větě, co napíšeš :-D

Takže vlastně ok, svůj k svému :-)

Proč ho máčíš ve slaný vodě?

Reagovat
myreczech
myreczech

13.8.22 09:50

tak jsme dojeli k oceánu… luxusní spaní v místním kempu…dnes se jen placat kolem pobřeží…ýzy den…

Reagovat
myreczech
myreczech

12.8.22 14:12

musím tankovat co 10 kiláků… má to hroznou spotřebu ;)

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

12.8.22 13:47

TVL, Spitfire, to teď úplně líceš, né? ;-)

Reagovat
myreczech
myreczech

12.8.22 13:44

ještě 50 km a jsem u slaný…

Reagovat
myreczech
myreczech

12.8.22 10:51

jediný hadry co tu mám…asi lepší než to tam kosit naosro ;)

teď právě přesun k móři…

Miloši určitě třeba rád vyrazím na nějaký traily… třeba dáme s Rakonem smrk… dvě kola teď na to mám ;)

Reagovat
milmat
milmat

12.8.22 09:59

Míro, kromě dress code to chce ještě nějakou kérku, aby jsi tam lépe zapadl :-). Až s tím dojedeš do Čelej, tak dej vědět, rád bych to testnul.

Reagovat
KUBULA
KUBULA

12.8.22 08:18

Je společensky přípustné mít na traily upnutý dres a šortky ? :-D

Reagovat
myreczech
myreczech

11.8.22 22:14

https://strava.app.link/BaqsZv2Jpsb

traily to umí…Llandega Forest…Wales

Reagovat
myreczech
myreczech

11.8.22 22:09

tak konečně jsem se k tomu dostal…dneska rušný den… přes den kolečko tady v Nantwichi odkud je původní majitel Taz Wadie… odpoledne mě odvezl pak na traily do Walesu odkud už budu pokračovat jako sólo bikepacker…zitra snad k moři…je to kilo…tak to bude makačka na celý den na tom singlu…

jinak na traily to je prostě stavěné… úžasně to jede…a i stoupá…je to prostě jiný…na silnici to je na palici a chybí mi převody do rychla… takže cestovní rychlost 20 kmh… prostě na takové výlety to kolo není…na trail riding je to parádní mašina…

příběh bude později… vlastně vyjde ve Velu v říjnu…klasi­ka…jeden článek ročně ;)

děkuju moc za komentáře… zkusím později odpovědět dneska toho mám tak plný brejle :-)

Reagovat
kandik psi zub
kandik psi zub

11.8.22 21:12

nadherna blbost 7 z peti hvezd :)

Reagovat
Nimrod
Nimrod

11.8.22 20:12

jako hooodně dobrý :-) připomíná mi to black sheepy, ale ty se mi líbí víc (stejně jako spaceframe od jeffa jonese). je trošku škoda, že ta zadní stavba je tak na tvrdo, třeba black sheep tam má plech, aby to mohlo líp pracovat. ale stejně je to luxusní, snad jen ty pláště bych dal v menší šířce, ale proti gustu :-)

Reagovat
leenej
leenej

11.8.22 19:25

Tak to je velká paráda, dávám 5☆

Reagovat
Ondrejst
Ondrejst

11.8.22 18:00

hmm krásna vecička :)

Reagovat
jIrI___
jIrI___

11.8.22 17:48

Solidní bizár, s tím bude člověk nepřehlédnutelný :)

Reagovat
JSt
JSt

11.8.22 17:11

kubad: tak to vypada…

Reagovat
kubad
kubad

11.8.22 15:55

@Jst

má to nějakou výšku, a do ní doladíš podložkama, pokud se nevlezeš asi smůla,

Reagovat
JSt
JSt

11.8.22 14:25

rozumim tomu spravne, ze krk vidle je samostatna trubka stazena ve spodni a horni objimce vidlice? jak je to s pripadnou vymenou hlavoveho slozeni za jiny typ?

Reagovat
Metrick
Metrick

11.8.22 11:10

Krása.

Reagovat
Kubiczech
Kubiczech

11.8.22 11:10

Parádní. Taky by mě zajímala celá story… (-:

Reagovat
milmat
milmat

11.8.22 10:45

To je tedy „bizár“. Ale celkem bych se na tom rád svezl :-)

Reagovat
vojtechposmourny
vojtechposmourny

11.8.22 10:33

Parádní. Ale nevím nevím, jestli se mi nelíbí víc ten tvůj druhej, ocelovej…

Reagovat
TK75
TK75

11.8.22 09:10

To na to chceš dávat berany?

Reagovat
kubad
kubad

11.8.22 08:53

parádní to máš

a trochu se rozepiš jak to bylo, jel sis pro ocel a dovezl dvě kola?

Reagovat
bikerman2
bikerman2

11.8.22 08:44

Bez debaty…PARÁDA

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

11.8.22 08:39

Dávám pět, líbí, na pózing pecka :-D

Reagovat
dvojt
dvojt

11.8.22 08:25

TK75
TK75

11.8.22 07:18

Depresy: k raketě není potřeba rám z plastu, stačí k tomu silné nohy (viděl jsem jak dovede jezdit na svém Scrambleru)

Reagovat
depresy
depresy

11.8.22 06:18

Na pózing na zahrádky dobrý, ale tolik železných trubek navíc s balóny bych raketou nenazýval :)

Reagovat
TK75
TK75

11.8.22 06:05

Krásný kolo Míro…první společnou noc si umím představit :-)

Reagovat
TJK
TJK

10.8.22 22:56

kurna dobry jak svina!!! Pecka vec, ja bych pro to iziti nemel, ale je to bomba! radost chapu a preju ti !

Reagovat

Další galerie z kategorie

kopečák1 26
Voj01 22
tompca 13
moralles 22
Freeky 8
Pekáček 35