Jarní okresní

Přidat foto

Před Volary.

Na Polce před Borovými Lady.

Teplá Vltava u Polky.

Tamtéž, ale pod. Krásně tam tančily odlesky slunce zespoda na mostovce...

Kaple Svaté Anny na Borových Ladech...

... a naproti přes silnici to nejsou kadibudky, ale křížová cesta :-)

Aničce jsem se asi nezamlouvala, takhle jsem si u ní rozbila koleno.

Prej jaro....

Záchrana na Kvildě, kavárna disponující nealko pivem. Byla jsem tam jediný obicyklený zákazník, tak jsem si chtěla trochu zanarcisit, jakej jsem přehleďák... bohužel mi do toho hodily vidle moje zdevastované nohy, které mě odmítaly u pultu nést aniž by se třepaly :-D.

A teď malá přehlídka náměstí, můžete si vybrat to nej... :-) Netolice. Šíra zde byl posvěcen :-)

Lhenice s monstrózními kraslicemi.

Volary.

Kvilda...

... krásná řezba Jiřího Nekoly.

Mno... Vacov.

Zato kdo netahal jako malej kačera z Vacova, ten snad ani nebyl dítě :-)

Dvojka :-)

Ehm... Čkyně.

Březí Vlachovo. Lepší, no :-)

Járo konečně dorazilo, v poledne rodinu nakrmí babička, tak co jiného takhle v neděli, než vyvětrat plíce, odrovnat nohy a spálit nějaký ten knedlík. Okruh natrasován tak, aby obsahoval nějaké ty „nouzové východy“, když už by to fakt nešlo, ale ono to nakonec nejen šlo, ale i tak nějak jelo.

Vítr mi připadal, že funěl neustále proti, což je při uzavřeném okruhu celkem zajímavý meteorologický úkaz. Bedlivým pozorováním suché trávy v příkopech jsem ovšem přišla na to, že si domnělý vítr z valné části vyrábím sama svým posunem… Zatracená fyzika :-) Ale někde opravdu fučelo dost, třepaly se i prápory na benzínkách… A nesvezlo mě to mrcha ani jednou :-)

Okolo Lhenic jsem dojela kolegu, střídavě jsme se předjížděli až už nám to přišlo blbý a jeli spolu. Děsnej krpál z Ktiše přes Tisovku a Markov do Křišťanova pak gentlemansky vyfuněl za mnou :-D,  ale tam už ho moje plžení začalo unavovat, tak se rozloučil a demotivujícím tempem zmizel v dáli.

Nejvyšší bod na trase 1140m mě čekal kousek za Kvildou. Po zkušenosti s Křišťanovským zabijákem jsem pomalu začala přemýšlet, že na Kvildě prodám kolo a za stržené peníze pojedu busem domů, ale vysvištělo to nahoru skoro samo :-)

Potěšil mě pak radar ve Zdíkovci, do mírňoučkého kopce a v protifuňi na mě bliknul 43… No, když tak o tom přemýšlím, měřil asi blbě :-D

Někde na stém kilometru mě přestaly bolet záda, zřejmě nějak šikovně zatuhly. Za to se mi shrnula ponožka v tretře a dalších dvacet km jsem přemýšlela, jestli s tím něco dělat. Pak jsem si vzpomněla na svého muže banjistu a na to, co se o bendžistech říká, že totiž půl života ladí a druhou půlku hrajou falešně. (Ostatně zlí jazykové by obdobně mohli tvrdit o cyklistech, že půl života ladí a druhou půlku o tom diskutují :-)) Tak jsem tu ponožku potvoru nechala plavat :-)

Co mě dnes zaujalo, byla ta spousta motýlů, kteří vylétli a pěkně se zpárečkovali. Nejvíc jich kupodivu bylo ve výšce okolo tisíce metrů na Šumavě, sníh nesníh, a obzvláště žluťásci byli pěkně macatí a plácali se okolo mezí jako tančící kousky slunce.

Domů jsem se s dodranýma nohama a s pocitem uspokojení v paličaté hlavě dovlekla po cca sedmi hodinách jízdy čistého času. Mapy cz jsem tedy předjela, takže spokojenost. A jak potom panečku to pivo zasyčelo!!! :-D

(vloženo 11.4.21)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
mum-on-bike
mum-on-bike

12.4.21 21:54

Moc děkuju ještě jednou všem, je to pro mě motivace k dalším výjezdům a reportům :-)

Catcomp, jecnak, kamator, díky za pochvalu :-)

Kofi, snad taky nezasedneš s prutem u vody? ;-) Díky!

Dedku, nojo, vážně klobouk! Tak snad tím slamákem přivoláš trochu toho tepla, už by bylo načase ;-)

Jano, díky, ano, ta bunda se jeví jako dobrá koupě :-)

kiwaf: :-D nojono… ale to my s Bárou nic, to vono samo! ;-)

midlander, toť, však ti říkám, že by sis na rybách nepomoh! A to si představ sedět vedle nějakého takového provokatéra s metrovými kapry celý den… :-D

Bonde, neblázni čéče s cukající bradičkou, však věřím, že kdybys na to měl celý den jak já, tak to ujedeš taky ;-) Koleno má pěkný silniční lyšej, ale jinak mu nic není, takže pohoda. Jo, a díky pane ;-)

Oldo, tak tos jezdil prakticky totéž, co tam teď mám: dvojplacka 53/39, kazeta 10s 12/27

Aduldinho, díky za uznání, zřejmě toho máš spoustu sježděného, tak mě to těší o to víc :-)

grafik: ta skládačka byla náhodou NÁRAMNÁ! ;-D

Radime, díky :-) Jen s tím slintáním raděj opatrně, to je dneska velmi ošemetná věc ;-)

Percy, no, zas taková šou to nebyla :-D I když jo, jak jsem se potácela v té kavárně na Kvildě, to byla docela komedie :-) Díky!

Tomiku_S, dík, jsem ráda, že se ti líbí :-)

KRAJIC, to mě těší, ty jsi na ty fotky krutopřísnej :-D

crom, tak to mám fakt radost. Budu se snažit nezklamat :-)

bernie, tak to je dobrý :-D Každopádně domů jsem dojížděla na nohách àla cafe americano :-D Děkuji :-)

Sheenecek, díky pane :-)

Saxanajam, no fakt máš pravdu, že to mám v tom popisku blbě… jsi všímavý, díky a opravím ;-) A jinak mě těší, že se ti report líbí, vždycky se s tím hrozně pinožím, tak jsem ráda, že to není zbytečné :-)

Pepčo, díky moc :-)

Dane, i tobě moc děkuju :-) Trochu mi to připomíná Vyšetřování ztráty třídní knihy: krása – nádhera, krása – nádhera… jen tamhle vzadu, tam sedí dvě nádhery vedle sebe ;-D

Reagovat
dan001
dan001

12.4.21 19:58

Jako vždy krása střídá nadheru!

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

12.4.21 19:06

Moc velká paráda . Krásná neděle a moc pěkné fotky.

Reagovat
saxanajam
saxanajam

12.4.21 18:46

KUBULA: Oni to nejsou obce, je to stále jedna obec. V jednotném čísle by byl název Borové Lado (Lado, podle vzoru město), ale název obce je plurál (podobně jako třeba Dolní Mísečky, Nové Hutě, atd.), takže plurál jsou Borová Lada. V popisu obrázku by tedy vlastně správně mělo být kaple Svaté Anny v Borových Ladech.

Jinak ale samozřejmě naprostá paráda a mamce velký obdiv a uznání! Takhle při pondělku super čtení :-).

Reagovat
sheenecek
sheenecek

12.4.21 16:56

Pekna porce kilaku a nastoupanych metru, galerie, popisky supr a priroda nadherna :)

Reagovat
bernie
bernie

12.4.21 16:01

Asi za ni říkat, že si dám kafe silný jak mamčiny nohy na šumavským švihu :)

Hluboká poklona.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

12.4.21 14:35

@Kocour Mikeš Tak u MTB ty lehčí převody maj samozřejmě opodstatnění, ale taky si pamatuju z dlouhýho Krušnotonu borce (pro mě tehdá dědek) s kompaktama a bajkovou kazetou a jak si lebedil a já rval ty stojky na 39×25, pak jsem alespoň potunil na 39×27, ale to jsem byl mladší a měl asi v těch nohách větší páru. To je jenom důkaz, že MUM je pořád mladá holka :-)

Reagovat
crom
crom

12.4.21 14:06

tve fotky otviram vzdy.pekne,pekne

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

12.4.21 13:44

Aduldinho, tak to si nedokážu ani představit, už jsem si na horské převody tak zvyknul, že jakákoliv varianta většího převodníku, než je největší pastorek kazety, nepadá do úvahy (u jednoplacky)

Reagovat
KRAJIC
KRAJIC

12.4.21 13:02

Prvních 5 fotek super.

Reagovat
Tomik_S
Tomik_S

12.4.21 12:23

Tak vše už tu bylo prakticky popsáno,takže za mě paráda,výkon i fotky :-)

Reagovat
perceptio
perceptio

12.4.21 10:35

Á, je tu zpět mamina se svým další reportem a zaslouženě na sebe strhává pozornost zdejších přísedících milovníků cyklistiky :-). Tak nějak by asi vypadal komentář třeba v nějaké show :-). Ne, fakt paráda. Škoda toho kolene. Ale opět to je hlavně pozitivní energie. A vo tom to je.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

12.4.21 10:29

@Kocour Mikeš Ještě loni jsem na stejné převody objel Lysou, Praděd a Grapy a poté se jal schánět alespoň kliky s kompaktama, fakt hnus lámat na 39×27 zvláště ty Grapy ve 40st. vedru. U baby si to vůbec nedovedu představit, ta MUM musí mít ale ukrutnou sílu :-)

Reagovat
Radim193
Radim193

12.4.21 10:26

Tohle jsou zase „slintací“ fotky a reportík. Moc velká paráda.

Reagovat
grafik
grafik

12.4.21 10:25

Si připadám jak ta skládačka na fotce č. 18.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

12.4.21 10:04

Úžasný výkon, Šumava je krásná (odjel jsem pár dlouhých silničních Králů Šumavy), měl jsem včera v plánu alespoň stovečku, ale u nás fučelo neskutečně, nevím, prostě jsem to nedal morálně a zabalil po 70ti. O to větší obdiv k výkonu 150+ a 2000 výškových metrů ten výkon jen podtrhuje! Jsi borka!

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

12.4.21 10:02

Ještě jsem koukal na fotky jednou a když jsem to porovnal s výškovými metry, tak mi spadla čelist, zejména při pohledu na převody, tohle bych nedal. I na silničce 2 × 7, kterou jsem kdysi jezdil bylo osazeno 53/38 – 12/28 a to mi bylo o skoro o 30 let méně.

Reagovat
vpa007
vpa007

12.4.21 09:51

Wow… tak já o víkendu vyrazil projet hradecký lesy, ale to je samá placka a 2×30km je takovej výkon, že když si to tady přečtu, tak mi cuká bradička a začínám uvažovat o tom, co psal midlander… :D. Sranda, mě by pruty nebavily. Takže respekt a hodí se poděkovat za krásnej report z míst, která jsou pro mě daleko, přesto některá díky pár letním dovoleným poznávám. Krásnej výkon! Tak přeju kolenu, ať se brzo zhojí a těším se na další reportáž psanou na štangli ;-)

Reagovat
midlander
midlander

12.4.21 09:29

Je pravda že u rybníka bych chytil akorát větve stromů na hrázi a zase by mě srali ti co chytaj metrový kapry a dvoumetrový štiky.

Reagovat
kiwaf
kiwaf

12.4.21 09:23

Tohle uz je spis demotivace, Bara to samy, ste nechutny :D

Reagovat
Jano86
Jano86

12.4.21 09:05

Hezky dres od castelli!

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

12.4.21 08:51

Díky vám všem za pochvaly pánové a Báro, opravdu mě potěšily :-)

LM: koleno doplatilo na špatný rozjezd. Nacvakla jsem nohu a chtěla do toho šlápnout, ale měla jsem tam těžké převody a bylo to lehce do kopce :-/ Ty elasťáky jsem teda asi dodrala definitivně, na podzim jsem v nich bourala a šlo to ještě nějak pozašívat, ale tohle už je moc..

Oldo, na Polce je vůbec celkově krásně. Já jela jen po silnici, ale když to vezmeš po modré na Žďárecké jezírko a dál na Knížecí Pláně, je to moc krásný výlet

Midlandere, sedět na břehu by tě dlouho nebavilo, za chvíli už bys tam šoupal nohama ;-)

Insp. Trachto, no máš pravdu s gentlemanstvím ;-) Ale nebudu si domýšlet kdovíco a budu to brát tak, že jsem posloužila jen jako rozrážeč větru :-D

Báro, s převody jsem si teď polepšila, vzadu mám 27, o celé dva zuby víc než předtím ;-D

Plevki, máš pravdu, ve Březí se náměstí povedlo. Ty auta jsem samosebou zkoušela odtlačit, ale měly moc zabržděno ;-)

TomášiMarný, tak jestli ti s Bárou dodáváme motivaci, tak je to ta nejlepší pochvala :-) Enduristka se pokud vím zase vrací, za chvíli sem určitě něco pěkného zase vloží :-) Jinak zvířátka na cestě… no jo, žáby už vylezly, cestou dvě placaté chudinky.. plus jeden totálně rozšvihaný zajíc na asfaltu a jeden celkem v kuse v příkopu :-(

Kubulo, mně to s těmi Lady taky trvalo, než mi to vlezlo do pusy ;-) Ono je to od slova „lado“, čili půda nechaná ladem, tady tedy vřesoviště a pláně.

DejfSejf, kotwíku, doubku, děkuju kluci :-)

Kali, nekormuť se, je to o radosti z jízdy a ta je ať jedeš 20 nebo 300 ;-) A připojuješ se k midlanderovi a kupuješ rybářský prut, jo? ;-)

Fazzy, díky :-) Hele, teplota byla celkem super. Celou cestu jsem uvezla lehkou cyklobundu a nahoru i dolů celkem v pohodě. Ale bude to asi i tím, že ta bunda je super, to je fakt..

Reagovat
dedek55
dedek55

12.4.21 08:33

Již mám klobouk :-) Tedy smekám :-)

Reagovat
kamator
kamator

12.4.21 08:06

Jednoduše extra třída, smekám!

Reagovat
jecnak
jecnak

12.4.21 08:05

Skvelé fotky i popis. Dneska u kafe a s kapkami bubnujicimi na okno se to cte moc prijemne.

Reagovat
kofejn
kofejn

12.4.21 07:58

Pěkný pondělní fejeton! A Alda to vystihl přesně.

Reagovat
Catcomp
Catcomp

12.4.21 07:47

Velká paráda!!

Reagovat
Fazzy
Fazzy

12.4.21 07:24

Pěkný :) Osobně bych si něco takovýho nechal na teplejší počasí :)

Reagovat
kalimero
kalimero

12.4.21 06:59

Co dodat, mám co dělat, no. Super.

A připojuji se k prosbě páně midlandera.

Reagovat
doubeq
doubeq

12.4.21 06:43

Hm a já tady paběrkuju po pade :-D . Pěknej výkon…

Reagovat
kotew CZE JIHLAVA
kotew CZE JIHLAVA

12.4.21 06:27

Pecka ;-)

Reagovat
KUBULA
KUBULA

12.4.21 06:02

Krasny vylet pro krasnych kusech Šumavy, skvely vykon. Jen mi trochu nejde pres pusu ta Borovka v mnoznem cisle. Ja vím ze to jsou obce a ne obec, ale neznam snad nikoho kdo by to takto psal. Ale co, kazdy dwn se clovek nauci neco noveho.

Reagovat
DejfSejf
DejfSejf

12.4.21 04:55

Hmmm kvalitní fotoreport i švih palec nahoru ostatně jako vždy!

Reagovat
ToMášMarný
ToMášMarný

12.4.21 00:05

Holkám to docela jezdí a hlavně fotí.. Ale po Enduristce se mi docela stýská, ta měla taky dobrý fotoreporty z cest. Každopádně klobouček, spolu s Bárou jste docela motor nekoukat nalevo napravo a prostě vyjet;)

Bez focení teda, bo neni čas p***. I když jedna ze dneška by byla, měla holka fakt kliku že nebyla zalepená do vzorku..

Reagovat
plevka
plevka

11.4.21 23:45

Mami, Ty si dáváš tedy, poklona..

Březì Vlachovo u mě vítězí, ale ta vozidla narušují foto, mělas je vypráskat nebo něco :)

Reagovat
bara2
bara2

11.4.21 23:40

Pěkný popis a úžasný výkon. S těma převodama jezdit po takových kopcích, na to musí být fakt fyzička.

Fotky parádní, první čtyři se mi líbí nejvíc, takové umělecké jsou

Reagovat
INSP.TRACHTA
INSP.TRACHTA

11.4.21 22:29

jinak tedy hlubokopoklona za 150km v místních kopcích

Reagovat
INSP.TRACHTA
INSP.TRACHTA

11.4.21 22:18

Tak to je dneska už třetí železniční ..... moooc pěkné … Kvilda, Borovka a tak … tam to já rád

Asi budu netaktní, ale když se některý gentleman drží za dámou, pouští jí před sebe a tak ..... tak to nemusí být vždy projev gentlemanství

Reagovat
midlander
midlander

11.4.21 22:11

Jako vždy ze slohové práce 1*, ale mám malou prosbu… nepiš kolik jsi ujela km. Já když to vidím, mam pak chuť kolo prodat a za utržené peníze koupit rybářský prut. ;-)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

11.4.21 22:06

Mamko jako vždy úžasný report, plný inspirujících obrázků..„Teplá Vltava u Polky“ je pro mě vítěz. Wau!

Reagovat
LM
LM

11.4.21 22:05

Krása!

Co předcházelo „dotyku“ kolena s asfaltem? :-)

Reagovat

Další galerie z kategorie

michal1968 26
perceptio 24
Mad_Cat1 6
Mercatone 8
doubeq 24
lazza 33