• MilanT

  Chci se zeptat zdejšího osazenstva na zkušenost s rehabilitací po operaci kýly.

  Včera mě dělali malou pupeční kýlu (řezem, ne labaro) a trochu mě rozhodili když mluvili o větším zatížení až po cca 4 měsících.

  Měl jsem představu že na začátku března na to vlítnu abych stihnul první závod KPŽ v Hustopečích (tuším 20.4.2019).

  Má někdo, prosím pěkně, nějakou zkušenost s takovou lapálií? Jak dlouho po operaci bez komplikací trvalo než se dalo sednout na bike a začít drobet jezdit?

  Předem dík

  0 0
   • MilanT  

    To chápu, díval jsem se, ale tam se píše (jest-li jsem se dobře díval) pořád jen o tříselné kýle.

    Měl jsem za to že jsem lehčí případ, ale i tak to je dost protichůdné (ty zkušenosti).

    0 0
    • Martin  

     Kýla jako kýla :) zatěžovat se to prostě musí s citem.

     0 0
     • Prazak0  

      Právě že kýla jako kýla není. Pupeční kýla se často jinak operuje . často klasicky a ne laparoskopicky. Ne vždy to je se síťkou, takže pokud jde o namáhání, je tu větší riziko recidivy než u tříselné kýly laparoskopicky.

      Mně u tříselné kýly říkali měsíc, ono záleží taky na pracovišti. Jiná doktorka v nemocnici říkal 2–3 měsíce. Jinde chirurgové, taky soukromé kýlní centrum, tak doporučovali 3 měsíce, ač to operovali stejně. Prostě ono by šlo zatěžovat asi po měsíci, ale přece jen určité riziko by tu bylo, kdežto za 2 nebo 3 měsíce by to bylo s minimem rizika. Jinak rány se hojí déle, Tkáň sice sroste, ale pracuje dál půl roku i déle. Ani po tom půlroce ta srostlá tkáň nemá stejnou pevnost, jak by mělo místo bez řezu.

      Já osobně bych na kolo šel po měsíci, ale kolo upnuté v trenažeru točil tak, aby nedocházelo k namáhání břicha. Lehčí intenzita, asi taky ne ve stoje. Na kolo na silnici, tak jednak to kolo se musí nosit, potom hrozí pad, jsou tu i otřesy. Konzultoval bych jak s chirurgy, tak i s praktickým lékařem. Případně bych si zadal i dotaz na ulekare.cz. Jiný chirurg může být méně striktní, i když nebude zas zcela znát rozsah operace.

      0 0
      • Martin  

       A ještě si přečti tu druhou část myšlenky, pomůžu ti… zatěžovat se to prostě musí s citem.

       0 0
    • Bubaaak  

     Protože rychlost, a způsob hojení je případ od případu :)

     Ja s blbou trombozou a dirou v noze jsem zabanovanej už víc jak půl roku :/

     0 0
     • MilanT  

      Tak trombóza je sviňa, kamarád si musel dát oraz od všeho skoro rok a až pak jen velmi zvolna pod dohledem posilovna a teprve potom jiné aktivity.

      To Ti přeju lepší průběh.

      0 0
      • Bubaaak  

       Diky :) ale Dr slibovala 3 měsíce max… do téhle kategorie jsem se nevešel ani na podruhé.

       Už jsem tlustej jak vorvaň, a když jsem dr. řekl že dělám jen lehy sedy, shyby… Tak mě málem zastřelila. Teď už můžu cvičit, jen když nikdo není doma :(

       0 0
    • Mr.Pavka  

     Bylo to sice kolem tříselný kýly. ale dalo by se to natáhnout i na jiný kýly.

     vlákno sem založil protože po pečlivým prohledání fora sem nenašel nic kde by se to už podle názvu řešilo.

     Něco jako když vlezu do témata výběr vidlice a dám otázku na nějakou konkrétní pro určitý použití.

     0 0
  • jirkact  

   sem četl „operaci kýty“

   0 0
  • MarciPlat  

   Ahoj,

   asi bych na to nespěchala. Manžel měl takhle kýlu, tříselnou, ne pupeční. Vím že jsou malinko jiné ale s pupeční teda zkušenost nemám. A přesně, myslím že mu řekli jen 2 měsíce a vůbec se mu nechtělo se tak dlouho ""válet doma"" a hned přemýšlel že co nejdřífv půjde do fitka a na kolo. Že když to bude ""brát tak nějak zlehka"" že to bude v pořádku. Nevím jestli to nebral tak nějak zlehka nebo co se stalo, no do pár měsíců ho tam měli s kýlou znova :///

   Takže bych se do toho nehnala, začít jezdit fakt zlehka třeba na rotopedu dobrý, ale na závod bych se vyprdla být váma. Akorát to bude trvat dýl když to nenecháte zahojit pořádně. Koukala jsem, jak popisují jednotlivý kýly, našla jsem třeba článek tady https://medicspark.cz/nemoci/kyla/ tak koukněte jestli tam nenajdete víc info, ale jak říkám, já bych po zkušenostech s manželem počkala

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.