Zkušenosti s pružinovým tlumičem na RB Bandit 675

31 nepřečtených
  • Lukkis

    Zdar borci, podělil by se někdo o zkušenosti s pružinovým tlumičem na RB Bandit 675 a případně jaký pokud vozí?

    Zatím mám RS Monarch DB RCT3 a uvažuji o experimentu v podobě pružinového tlumáku nejlépe s lockoutem…

    Díky za reakce

    0 0
    • Sistematicx  

      Videl jsem nazivo jen jednoho typka s pruzinou. Mel DVO Jade, myslim ale ze to neni zadnej zdejsi uzivatel.

      Do galerky ses dival jesi nema nekdo pruzinu?

      0 0
    • novas752  

      Na bikeandride.cz byl před časem test různých tlumičů v 675 rámu.

      0 0
    • iEmanos  

      Kamoš tam měl DVO bez lockoutu a byla to docela žvejka..Dolů to bralo docela skvěle ale jak přišlo na stoupání tak to už taková zábava nebyla. Tak tam mám taky RS Monarch

      0 0
    • TJK  

      nedelal bych to… Bandit ma relativne nizky antisquat hodnoty a neni to extra slapavy kolo, zase to vynahrazuje chodem… Monarch je tlumak na tom takovej divnej.. nechodi s tim poradne… dej tam budto DVO Topaz t3 AIR nebo akt. v akci na kupkolo.cz maji SR Suntour Triair .. oba tlumice TOP trida a funkce, poladis jak negativku (coz diky progresivite bandita bude potreba) tak i pozitivku, oba maji CS a oba chodi skvele.. rozhodne v porovnani s Monarchem jsou jina liga.. navic ten Triair maji ve 216/63 v akci a stoji 7tis… neni akt. nic lepsiho za ty penize a fakt si pomuzes.

      https://www.kupkolo.cz/…3cr_z107427/

      0 0
      • Lukkis  

        Zajímavý poznatek.. děkuji, popřemýšlím o tom.

        0 0
      • Sistematicx  

        Ten suntour tu nekdo mel zkouset. Ale nakonec tam dal neco jinyho ne?

        Realnou zkusenost na 675 teda nikdo nema ne s triair…nebo jak to dopadlo.

        0 0
        • TJK  

          Ja mel 675 na DVO Topaz a Triair je uplne to same… fakt naprosto skvely tlumic na tenhle ram

          0 0
          • Sistematicx  

            Ten Triair je za 6 tis dokonce. 7,5 je normalni cena. Za ty prachy bych nad nim hodne uvazoval pokud lze doporucit. Je to furt tak blbuvzdorny jak ty vidlice. Nekdo pdal ze to ma snad stejnej pajsl jak to DVO

            0 0
            • MirosPikos  

              DVO má měch a tohle má plovoucí píst. To by měl být jediný rozdíl. Kdyžtak mě někdo opravte. Kdybych kupoval teď, určitě bych bral TriAir. Vyjde na polovinu ;)

              0 0
              • TJK  

                ano DVO ma bladder na foukani a triair ma pistek.. jiank jsou stejne.. a hlavne funguji

                0 0
              • Goob  

                Já nevím, jestli se dá ta pružina štelovat, ale měchem jsem si krásně doladil křivku. Teď teda koketuju s myšlenkou zkusit ten novej Jade X, jestli mi půjde rozměrově.

                Ne na RB, podotýkám, ale řešil jsem stejný problém. Hrozně progresivní ke konci zdvihu.

                0 0
        • lubosalbi  

          To jsem byl já, nakonec na to nedošlo a mám Fox DPX2 Factory

          0 0
      • MirosPikos  

        216 je dokonce za 5990,–. Takže bezkonkurenční.

        Nicméně vozím DVO Topaz a teď rám odpočívá se zlomeninou. Než přijde novej, vymejšlím bejkoviny a ve hře je Cane Creek Coil IL. Topaz se mi nepodařilo poladit k plné spokojenosti. I při posledním dopadu nešel zdaleka do plných. Člověk tedy prakticky jezdí vzadu 140. Přičemž často škrtá.

        Vyveďte mě někdo z pokušení. Pružina by tohle eliminovala? Propadání ve středu zdvihu, šílená progrese ke konci (nemožné využít plný zdvih) a přitom super citlivost na začátku?

        0 0
        • TJK  

          a jak maz dovlozkovanou negativku?

          0 0
          • MirosPikos  

            Raději se mrknu, teď nevím jestli 2 nebo 3 proužky. SAG mám pořád lehce pod hranu písma. Přijde mi, že je stejný ať tam mám 200 nebo 220 psi. Měch jsem foukal na 170 psů.

            0 0
        • mirorek2  

          Tvl Miro ty rozlouskneš taky všechno :-))))

          0 0
    • Sistematicx  

      Volove! Jednou me tu financne zrujnujete.

      Nechce nekdo monarch plus

      0 0
      • Lukkis  

        Jestli jsi ho objednal, tak jsem opravdu zvědav… Mám stejnou vidli i tlumič momentálně jako ty, tak řešíme stejnou věc koukám :-)

        0 0
        • Sistematicx  

          Objednal. Ten monarch me fakt nebavi…doufam ze v tydnu prijde. Zkusim naladit a pak otestuju pekne na saalbachu abych mel rozumne srovnani.

          0 0
          • TJK  

            narovinu tam nikdy RS nevratis

            0 0
            • mirorek2  

              no asi tak, po výměně na x2 z monarchu jsem se nestačil divit, co ten rám dokáže…

              0 0
              • LM  

                Taky tak, uvažoval jsem o novém kole, protože zadní stavba nestíhala ve větším bordelu ať jsem s Monarchem DebonAir RT3 zkoušel všechno možné a po výměně tlumiče za Manitou McLeod už nové kolo nepotřebuju :-D

                0 0
          • Lukkis  

            Super, těším se na tvoje zhodnocení… Taky mě to už právě moc neba, tak přemýšlím co :-) Ale vidli suntour jsem měnil za RS protože už mě taky nebavila, tak mě překvapilo doporučení na jejich tlumič. Salbach je super ;-)

            0 0
      • lubosalbi  

        Za tu cenu není co řešit

        0 0
    • wilda81  

      Koukám že je čas hodit na bazar dhx2 216×63 s páčkou :)

      0 0
    • kantis  

      Ahoj, koupil jsem rám bandit 675 s tlumičem bomber cr a mám problém ten, když se s kolem jakoby hodí na zem tak to „bouchne“, když je tlumič zatížený tak se chová asi normálně. Nějak nedokážu identifikovat kde je problém, ložisk v rámu se zdají být ok, nesetkal se někdo s něčím podobným? Díky za reakce!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.