Zkrácení brzdného kroku na pákách m7000

45 nepřečtených
  • ripp007

    Ahoj všem:-)

    Nevíte někdo,jestli se dá nějak zkratit chod brzd u pák?Je strasně dlouhý.Chtěl bych ten chod zkratit tak 1–1,5cm.Díky všem za radu :-)

    0 0
    • Vilém  

      To nepude.

      0 0
    • ripp007  

      Tak to je taky dobrý vědět.Mě štve,že tam nestrčím prsty u řezení

      0 0
      • Vilém  

        Jako, ze ti nevleze prst mezi riditka a packu brzdy, kdyz brzdis naplno?

        0 0
        • ripp007  

          tam mam asi 2,5cm,ale polamal bych si tam prsty,ale to jë asi sila zvyku.Dnes jsem je předelal na slx m7000,tak asi si budu muset zvyknout

          0 0
          • Vilém  

            Moc to teda s tema prstama nechapu, ale co uz ted. Osobne brzdim ukazovakama, takze mi packa nicemu nevadi. Zarovem mam delsi prsty, takze pri nastaveni vhodne vzdalenosti se k riditkum prilis nedostavam, navic, jak uz tu padlo, shimano ma spis kratsi chod. Co jsi mel predtim, ze ti prijde dlouhy?

            0 0
            • ripp007  

              Upřesním…Kdyz zmáčknu brzdu,tak ji mam zaroveň,například na levé straně spáčkou na podřazením na nižší talíř.Staré brzdy jsem měl m535.Je to spis asi jen o zvyku.Jen jsem to zkusil,jestli ten chod nejde trosku upravit

              0 0
              • Vilém  

                Na muj vkus je mas strasne blizko ke gripum, to by neslo brzdit ukazovakem. Podrazovat muzes palcem:) Takze ti asi nezbude, nez si zvyknout, pripadne zkusit poladit polohu.

                EDIT: Ten konec chodu mam cca stejne jako ty, tzn packa rovnobezne s gripem.

                0 0
              • vysmátej bajker  

                mužeš odřazovat palcem,nebo už to u nových nejde?

                0 0
              • wladeq  

                Očividně na téhle fotce nemáš šanci trefit prstem řazení, problém je akorát v tom, že máš tu brzdu moc „ven“, a za jízdy nebrzdíš koncem páky, tak jako na obrázku

                0 0
              • duk  

                Dal bych páku tak 3cm od gripů a bude to OK, při brždění jedním prstem jí nemůžeš mít takhle blízko resp. to není příjemné ani funkční. Řazení mi taky vyhovuje tak, že páčky končí cca na úrovni objímky gripu a to žádnou medvědí tlapu nemám ;-)

                0 0
    • ripp007  

      A jak je máte od gripu vy?Rád se nechám poučit :-)

      0 0
      • Vilém  

        Mam nastaveno tak, abych mel malicek kousek od konce gripu a paku nastavenu tak, ze nemusim nijak prehmatavat a dosahnu akorat na konec paky, prst zapadne do toho prohnuti na konci packy. Prst vozim stejne na pace temer stale. Takze oproti tvemu fotu mam brzdy tak o 4–5cm bliz k predstavci.

        0 0
        • Fredos  

          Ty jo, mám asi hodně malé ručky, držím se teda úplně na kraji gripu, že mi ven čouhá trochu malíček a s brzdou namáčklou na gripu mi konec páky vchází přesně na ukazovák :)

          0 0
          • novas752  

            Tak si to posuň trochu dovnitř. Jako plus nebudeš malíkem hoblovat stromy. :)

            0 0
            • Fredos  

              Z toho mám pak divnej pocit:/ Když já vůl sem si zkrátil rodla a teď bych potřeboval je vrátit a ještě kousek možná přidat.:)

              0 0
      • Espen  

        Abych měl konec páky na ukazováku. I páčku na odřazení, abych měl hned pod ukazovákem.

        0 0
    • ripp007  

      Zitra to vyzkouším podle vás :-)

      0 0
    • ripp007  

      Vyfoťte mi to prosím někdo :-)

      0 0
      • duk  

        Vozím to takhle, brzdy starý a řazení M8000 na objímku, ale vycházet to bude podobně ;-)

        Edit: Koukám že máš taky objímku, blbě jsem se podíval na poprvý, bude to to samý ;-)

        0 0
      • Lada,s  

        tak narychlo, šlo by to posunout ještě dál, ale takto mě to vyhovuje

        0 0
        • kubad  

          když to dáš dál od řídítek, současně se i zkrátí krok :D vyzkoušej

          0 0
          • novas752  

            Naopak. Bude to mačkat dál od bodu otáčení = krok bude pocitově delší.

            Takhle bych to klidně nechal a jen to mačkal trošku víc ke kraji.

            0 0
      • Jarda636  

        Mám nejdřív řazení a pak brzdu. Hope mají dlouhé páky.

        0 0
        • Vilém  

          Dobre vedet, ve vlaknu o SLX M7000:)

          0 0
          • Strakááč  

            dává příklad jak vyřešit když by se nedosáhlo na řazení… myslím si, že bych to tak vozil i u shiman abych došíhnul tím mojim kraťonkým palcen na páčky… naštěstí tohle řešit nemusím :D

            0 0
          • Jarda636  

            Není to SLX M 7000.

            Je to jen ukázka toho jak to lze vozit. :-)

            0 0
      • Strakááč  

        já to vozím takhle, mám to možná daleko a prst mi jde lehce křivě, ale nevadí mi to :)

        0 0
    • palo7  

      můžu se zeptat jestli a jaký je rozdíl mezi M8000 a M7000? Někdo tvrdí že M7000 jsou vlastně novější M8000? A XT že přijdou zase novější a lepší

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.