Závada - Tlumič Fox Float CTD

9 nepřečtených
 • michalscupak

  Zdravím,

  nedávno mi tlumič přestal dobře tlumit, tak jsem jej dneska rozebral a našel nepříjemné překvapení.

  Nejdříve jsem si myslel, že jde jen o špatné těsnění. Pak jsem ale zjistil, že celá drážka, ve které těsnění drží je „vyhnutá“. (vnitřní drážka, uvnitř tlumiče je ok)

  Přidávám fotky, napadá někoho z vás co s tím nebo prostě celková výměna?

  Případně kdyby někdo měl podobnou zkušenost a ví čím se to mohlo stát..?

  • Concorde  

   Občas se to stane. Řešení je výměna vzduchové komory. Jde o nejspíš vadu materiálu, ale reklamace se většinou zamítají z důvodu zanedbání údržby

   • michalscupak  

    Ok takže prostě vadný kus? Jde o tři roky starý tlumič, projevilo se to, pokazilo se to až teď. Údržbu jsem nijak neopomínal, ale jasně, přehnané servisové intervaly foxu dodržuje málokdo…

   • mkzvk  

    kdyy nekdo potreboval mam jednu komoru doma navic. zbyla mi po ladeni tlumiče.

  • AleZ80  

   Ahoj, začal mě zlobit tlumič RP23. Zůstává cca 15% zanořený a když zkusím přidržet zadní kolo a zvednout bike za sedlo, tak vyjede o cca 5 mm (9% zdvihu) a hned zase zanoří. Navíc s tím teď mám SAG snad 45%.

   Je v tlumiči pozitivní a negativní komora jako ve vidlici, že by se prostě jen dostalo moc vzduchu do té negativní a dokázal jsem to doma nějak vyřešit?

   • lukas aka mitro  

    Zni to jako stuck-down, unik vzduchu do negativky. Muzes zkusit tlumak rozdelat a odtlakovat ho, namazat tesneni a komoru a doufat, ze se to nebude opakovat. Jinak musis vymenit tesneni vzduchove casti.

  • ladias  

   Řešim na nový Ninetysix občasný lupnutí linoucí se ze všech koutů kola. Po postupném zkoušení a promazání podezřelých míst jsem se zaměřil na uchycení tlumiče protože po zamčení to nedělá. Myslel jsem, že ho jen vyndám a promažu pouzdra + distanční podložky. Po rozebrání jsem zjistil, že se mi trubička co je skrz oka tlumiče netočí ani po opatrném upnutí ve svěráku a je tam nafest. Má to tak být? Ta rozpěrná trubička je stažená mezi oky na rámu šroubem a pohyb by se přeci měl dít mezi trubičkou a okem (jako kluzné ložisko). Nebo se pletu? Označené šipkou na fotkách je momentálně k tělu tlumiče tak natěsno, že s tim nejde hnout…což si myslím že neni OK. Ty světlé podložky se jeví jako další pouzdro a nejdou sundat běžnou silou a víc nechci brát abych něco nezkurvil.

   • pepek  

    Mně to tam lupalo taky. Dej to na jehly a zabiješ mouchu a masařku jednou ranou.

   • novas752  

    Můžeš upgradovat na jehlový ložiska.

    • ladias  

     Ale mě se to natočí vůbec…dá se ta trubička vyklepnout do strany nebo se musí vytáhnout ten světlej plast?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.