zapnutí světla sigma 1606l aj.

26 nepřečtených
  • xshreck

    Koupil jsem si tacho sigma 1606l s osvětlením… ale za boha ho rozsvítit nemůžu. Jak na to prosím? :( když to dělám podle návodu tak se mi akorát zapne nastavení nebo si ho resetuju… už mě to štve :(

    0 0
    • kubad  

      pokud si to pamatuju dobře, musí být v menu zapnuto a pak to teprve funguje

      0 0
    • jIrI___  

      Nemáš třeba slabou baterku? Podobně se mi chová 1606 DTS když dochází baterka.

      0 0
    • xshreck  

      Tak mám ho teĎ koupený … baterka by měla být snad dobrá :( nic se neukazuje. Prostě zmáčknu set a reset ( obě levé tlačítka) a zapne se mi jen nastavení :( nemá se nastavit třeba nějak kontrast?

      0 0
      • xshreck  

        Prostě zmáčknu tlačítka nalevo … horní i spodní zároveň a akorát se mi všechno smaže a musím znova nastavit čas :(

        0 0
        • t29  

          „snad dobrá“ je relativní.. když mi slábla baterka, tak zapnutí podsvícení vypnulo zobrazení číslic, pro tekuté krystaly prostě nezbylo dost šťávy.

          pokud máš multimetr, tak ji změř. Při 2,6 V už se tachometr ani nespojí s čidlem (ani bez podsvícení)

          0 0
      • pajan  

        Neznamená, že je teď koupený, že nemůže mít baterku v čoudu :-) Bůh ví jak dlouho ty tacháče kde leží :-) Todle ta Sigma dělá, když dochází baterka. Kup novou a zkus to.

        0 0
    • t29  

      mám ho v garáži, nechce se mi tam, snad to popíšu po paměti dobře:

      • stiskni a podrž současně horní levé a dolní levé tlačítko, po 3snaskočí Light On a displej se rozsvítí
      • při zapnutém podsvícení každé stisknutí tlačítka rozsvítí displejcca na 3s
      • když budeš chtít podsvícení vypnout, zase stiskni a podrž současněhorní levé a dolní levé tlačítko, po 3s naskočí Light Off
      0 0
      • xshreck  

        zkoušel jsem zmáčknout, držet … když to držím tak se zčernají jakoby všechny znaky a nenaskočí vůbec nic … jenom MC 4A-312 uprostřed a dole vpravo větší 0 :(

        Zkoušel jsem to držet 3s, cca 5s, 8s a furt to samé… Mám vytáhnout baterku nebo něco tak?

        0 0
        • t29  

          jestli ten tachák bez podsvícení normálně funguje, tipuju stejně jako Jiri_ slabou baterku.

          0 0
          • xshreck  

            Takže opravdu slabá baterka :-))) Díky moc.

            Multimetr mám odpálený … takže to jistila baterka v PC na BIOS :D

            0 0
            • t29  

              dobře ty :)

              většinu problémů téhle Sigmy a jí podobných vyřešíš výměnou baterek, ty ostatní pak odstraněním rušení signálu. Ale je to opruz, jedna baterka v tachometru, druhá ve snímači, třetí ve snímači kadence, čtvrtá ve snímači pro druhý pár kol, a nakonec zjistíš, že to nefunguje kvůli blikačce, která není stíněná a funguje jako rušička :)

              0 0
              • xshreck  

                Sem taky mohl dodat… mám drátový :-) kvůli těmhlě problémům sem nechtěl bezdrát … kamarád má jednu sigmu a té se funguje taky jak chce. A asi mu řeknu ať zkusí taky baterky :D

                Když je chaldno tak mu to nesnímá ( má bezdrát)

                0 0
                • t29  

                  to by odpovídalo. přes zimu jsem měl tachometr v pokoji v teplotě +20°C, svítil v pohodě, ale jak jsem ho poprvé venku při +1°C nacvakl na kolo, tak displej pobledl a snímače se nechytaly.

                  0 0
              • xshreck  

                jinak hradišťákům zdar :D:D:D

                0 0
                • t29  

                  nápodobně :) zúčastníš se v pátek městského popojíždění? :)

                  http://www.bike-forum.cz/…yjizdky.html#…

                  0 0
                  • xshreck  

                    A jak to plánuješ? Víc lidí? kam by se jelo atd :-) Budu tu mít mladou a ta si zrovna bere kolo, takže možná bych aj šel ( jedu jí zitra naproti)

                    0 0
                    • t29  

                      chcu zmapovat cyklostezky kolem Hradiště a skrz Hradiště, kde se to hodí na kolo, kde na brusle a kde vůbec. Takže nejdál Kostelany/Kněž­pole/Nová Ves. Pomalé popojíždění se spoustou zastávek, největší terén po hrázi Moravy :)

                      0 0
                      • xshreck  

                        :-) takže to by se šiklo. Tak uvidím. Přesně ve 2 v pátek odjezd teda jo?

                        0 0
                        • t29  

                          ano, sraz je pod pod mostem, abysme nezmokli :)

                          0 0
                          • xshreck  

                            tak když se mi po zítřku bude někam chtít… :D kolik lidí tak takhle jezdívá pro zajímavost? sem takhle nidky ještě nikde nebyl …

                            0 0
            • H4N$  

              Tak vyměnit baterku už umíš … a teť už jenom nastavit resetnutý BIOS :)

              0 0
              • xshreck  

                :-)) tak bios se mi obnoví z druhé paměti …

                Jinak můj BIOS je nastavenej na default. Měl jsem tam nastavené i časování pamětí a takové kraviny nějaký ten overlock atd :D… ale radši jsem to nechal na menších hodnotách ( default :-)) ) protože aj když byly vyrobené pro práci např s tím lepším časováním nebo tak tak furt něco drhlo nebo to moc topilo :D:D:D A nastavit to je pro mě otázka dvou minut :)

                0 0
    • xshreck  

      Dneska jsem koupil baterku a hnedka už tam mám nalítáno přes 100km :-))

      0 0
    • Kynio  

      Vloni asi na jaře sem si kupoval tento tachec. Celou zimu sem ho nechal na kole i s baterkama a teď když sem vyjel do 5°C, signál furt vypadával. Vyměnil sem baterku v tachecu a je to OK. Od baterky, co v něm byla při koupení, nemůžete čekat zázraky. Kdo ví jak ten tachec dlouho ležel na skladě..Taky mohli dát baterky v sáčku bokem a nedávat do přímo do tachecu :( Jinak s tím osvětlením. Stává se mi to taky, občas to prostě nechce reagovat. Nepřišel jsem na to, za jakých podmínek to funguje :D nevím noo

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.